1! 1 lll;^ K Big Band festival werd groot festijn L kultureel sentrum het zit wel goed... in de schouwburg I I I I I I I 3r i Schouwburg heeft een lift Mickery brengt kritisch Horugel vleugels fl. 9.850. Tivolistraat 67-69 Franse salon iri 1977 pagina 12 Donderdag 10 februari 1977 pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER an Zuid-Ned. Te leveren in zwartf hoogglans en noten Piano’s MUZIEKSTUDIO ker, Jo- Karikaturen van tijdgenoten Liselore Gerritsen Jen- isdag gev; met 7 Koffie-concert zondag a.s. Grandioze karnavalsshow met top-artiesten Theater Plus: Paul van Ostaijen, proza met sfeerprogramma Nieuw binnen: Het Brabants Conservatorium: doorgaan, es-bloes, Rönisch, Thürmer, iere merken. :n en verv ;el en 3rti ebouw aatste 1'100% met g. 38-42, 59.95 109.- 19.95 44.95 10.- 30.- 12.50 9.95 7.95 4.95 Goet ken kolli ?lige vondst! enen T- shirt klore opdruk. Stemmen en repareren Muziekstudie voor het nemen van muziekles. Eigen elektronische servicedienst. Gespreide betaling mogelijk. «Lucl het het verplich je wijze had ui e meeste pun. s op de eer- Tegenover ingepast anaf de toelgebrui- :chtstreeks speciale ivaliden- le, de Her- Band Last lopen jaren rent was het tot 23.30 uur duren lopen was het aantal n tegen het eind van szet. Voor het zesde Koffie-concert op zondag 13 februariaanvang l2.30uur in de pauzefoyer van de schouwburg, heeft de Stichting Muziek Evenemen ten Tilburg gebruik gemaakt van de korte tournee, die het I sprechchor uit Zürich door maakt, Koffie-< koorl London Dance Theatre Commune Donderdag 24 februari, half negen, brengt de London Dance Theatre Commune het nog niet eerder in Nederland vertoonde programma Mo bile», dat choreografieën bevat van Ailsa en Ernest Berk, Helen Crocker, Royston Maldoon en Jonathan Arkinstall. Spelregels Het is voor de schouwburg noodzake lijk, dat op tijd aan de kassa doorgege ven wordt of er rolstoel-gebruikers in een voorstelling zitten. Steeds moeten hiervoor stoelen verwisseld worden jVeld TILBURG TEL. 013-434762 „Jopen zondag in de iweidig festijn geworden. On- >p kunnen halen aan de fijne bands in de grote zaal van de rijft, komf liederen en in, Rameau, Zimmermann, Geyer, Horugel en div. and< Baldwii Kawai Orgels: Riha, Mark, Galanti (Cosmovox), Kawai, Baldwin, Dia mond, Parma Onze service: 1968 te schrijven. 1 weg onder sen en twee MffZru fijd ens de openingsuren is de toonstelling vrij toegankelijk: dins t.e.m. vrijdag: 10.00-21.00 uur; zater dag 10.00-16.30 uur. Theater Plus heeft daarom een negen tal stukken gekozen met name «Zelf- biografie, Boerebedrog en realiteits zin, Tussen vuur en water, Het gevang in de hemel, De kievit, De zondagsrui- barokprogramma Op zaterdag 12 februari, ’s middags burg, half drie, brengen studenten van het Tijdei Brabants Conservatorium een infor meel programma met werken van Fres- cobaldi, Telemann en Handel. De studenten zijn Tijn van Eyk (kla vecimbel), Marga Heemskerk, Ma rianne Verhoeven (beiden blokfluit) en Jan Goorissen (viola da gamba). De toegang is gratis. □chrijver. genwoordiger ie» en de a, buurthui- JC-televisie. slijk so- ter een allerlei fantasie aan de tussen t’s House is /an improvisa- toneelstuk zit .ar op ons sociale figuur is Bridget, diezjj' v, die in haar huis is dan De Dance Theatre Commune werd in de wat kuituur betreft wat minder be deelde streken van het land kennis la ten maken met de (moderne) dans, ontstond binnen het kollektief ook een klein, van bezetting wisselend, rei zend gezelschap. De dansers zijn in dit programma «Mobile»: Ailsa Berk, Helen Crocker, Alexandra Langham, Paul Clarke seph Starr en Vance Vogel. De toegangsprijs bedraagt 3,50. Prijzen Voor de volledigheid komt hier nog even de uitslag van het festival 1. Big Band Last Moment Kampen (297 pnt.); 2. Big Band Loenen aan de Vecht (281,5 pnt.); 3. Tilburg Big Band (254 pnt.); 4. Big Band Herman Dijkstra (Amsterdam); 5. Utrechts Jazz Orkest; 6. Big Band Adri van Velzen Voorburg; 7. Big Band Rotter damse Muziekschool; 8. Zuid- Nederlands Workshoporkest; 9. Big Band The Caledonians Amsterdam; 10. Big Band Allotria Zwolle; 11. Big Band Nijmegen en 12. Volt Big Band Tilburg. De eerste prijswinnaar kreeg een be drag van f 1.000,en een forse wis- selbeker. De tweede, derde en vierde prijs was een bedrag van f 500,Alle andere big bands krijgen een gratis kompleet arrangement aangeboden. De solistenprijs (een grote beker, be schikbaar gesteld door Melis Gieterijen in Tilburg) ging naar Fred Leeflang, tenorsaxofonist van de Herman Dijk stra Big Band. De Tilburg Trofee werd door gemeentesekretaris mr. P. Pij nenburg uitgereikt aan Niko Langen- hiussen. die voor het Zuid-Nederiands Workshoporkest het verplichte thema op een geweldige wijze had uitgewerkt en daarvoor de meeste punten kreeg van alle juryleden. De lift is gebouwd in de hoofdhal van de schouwburg nabij de kassa’s. Met die lift komen de bezoekers o" ste etage bij de garderobe. T. _o. de uitgang van de lift is een aar invaliden-toilet ingericht. Var garderobe kunnen de rolstc* kers zonder hindernissen rech. naar de loge rijden, waar een s ruimte is gemaakt voor de ini wagens. Vroeger waren er kunstenaars, zoals bijvoorbeeld Georg Gro» en Honoré Daumier, die door midoel van hun ka rikaturen een beeld gaven van de sa menleving. Hun taak is nu grotendeels overgenomen door fotografen en ci neasten. De karikaturisten beperken zich wat meer tot aktuele gebt sen. kans geboden kennis te maken met deze belangrijke, maar toch vrijwel onbekende kunstvorm. Het Kammer- sprechchor Zürich, dat in de ontwik keling van deze nieuwe kunstvorm een Kammer- internationaal erkende rol speelt, ons land werd in 1952 opgericht door de toneel- door het voor een (extra) speelster Ellen Widmann en de com- -conceri te contracteren. Alle ponist Wladimir Vogel; het ensemble rliefhebbers, maar ook zij die gein- viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. In teresseerd zijn in de expressieve en de kwarteeuw heeft het koor door op- declamatorische mogelijkheden van tredens in de grote Europese muziek- de menselijke sten), wordt een unieke centra o.l.v. beroemde dirigenten als ivis, Ernst tul Sacher iponisten, ogelijkhe- n in Het derde Tros Tilburg Big Band Festival, dat afgek Stadsschouwburg werd gehouden, is een gei i geveer 1.500 bezoekers hebben hun hart oj muziek, die door de twaalf deelnemende big nanus in ue grote zaai van ue l schouwburg ten gehore gebracht werd. De sfeer in het schouwburgkom- pleks was grandioos. Het begon allemaal zo tegen 11.30 uur, toen de eerste big band (Volt Tilburg) zich klaarmaakte om de spits af te bijten. De jury nam plaats in de loge en begon vol goede moed met het beoordelen van de twaalf big bands. Op dat moment kon nog niemand voorspellen, hoe moeilijk die taak van de jury zou worden. In de jury zaten Jack Bulterman, Ruud Kuyper, Piet Noordijk, Cees Smal, Dick de Winter en Cees Schrama. Zij konden de orkesten maximaal 360 punten geven. Achtereenvolgens speelden voor de pauze de Volt Big Band, de Big Band Nijmegen, de Big Band The Caldeonians (een zeer gerenommeerd orkest), i het Zuid-Nederlands Workshoporkest (stal de show met een drie kwar tier durend werk in elf delen van Niko Langenhuijssen, waarin een groot aantal muziekstijlen verwerkt waren), de Big Band Rotterdamse Muziek school, het Utrechts Jazz Orkest, de Tilburg Big Band (voor een uitpui lende zaal) en de Big Band Adri van Velzen. Op dat moment was het programma vooral door het uitlopen van de big band Loenen en het Workshoporkest al bijna anderhalf uur uitgelopen. Na de pauze waren de vele mikrofoons voor Allotria Zwolk man Dijkstra Big Band met een zeer goed optreden) en de Big I Moment (grandioos optreden van deze big band, die in de afgelc al erg veel sukses heeft gehad op diverse festivals). Op dat mome. programma al anderhalf uur uitgelopen en het zou nog t voor de prijsuitreiking kon plaatsvinden. Door dat uitlc bezoekers in de loop van de avond flink afgenomen en het festival waren nog zo’n 400 plaatsen in de zaal bes derscheiden Sprechchor het ontbreken van en en daarme lelodievormir s woords. Des rijgt in deze kuns lent van de muziek, het ritme aast een fijnzinnig, dikwijls ïbruik van versch»>vi>Uv uu.L spreekstem een zeer 12-1 speelt. Het programma, mersprechchor Zürich cus Karl Scheuber en Met Laurens van Rooyen (piano) ster Margrit Müller zal uitvoeren in en Leo Wijnkamp (gitaar) komt op Tilburg bevat werken van Ernst Toch, vrijdag 11 februari Liselore Gerritsen Wladimir Vogel, David Porcelijn, naar Tilburg met haar nieuwe pro- Franz Hohler en Enk Bergmann, gramma Een klein konsert 2» of Het concert is gratis toegankelijk, voor Heb je ons gezien In een reeie de kleintjes is er de crèche, van Her gramma tot stand gekomen, dat worden beschouwd als een v ting van Het Klein Konsert mee Liselore Gerritsen in I veel sukses had. Liselore nieuwe teksten, waarin haar zeer spronkelijke gevoel's- en gedach wereld in liedjes, verhalen, gedi en aforismen als vanzelf wordei mengd en overgenomen door de ziek van de beide zeer gerenommee musici. Jeugd, religie, liefde en dood zijn de centrale thema’s, de muziek is gekomponeerd door Jan Hollestelle, Laurens van Rooyen, Niels Walen en Rob van Kreeveld. Liselore Gerritsen werd geboren en groeide op in Wichmond (Gelderse Achterhoek), ging Frans studeren aan de Rijksuniversiteit in Leiden en ont moette daar via het studentenkabaret Paul van Vliet, waarmee zij in 1963 trouwde. Iq 1964 start*- van Vliet kabaret PeF v... gon zij weer eigen teksten i In 1971 ging zij haar eiget andere met Henk van UL Amerikaanse akteurs met de produk- tie Namens Jacques Brei In het seizoen ’71-’72 trok zij met Ramses ''haffy door het land en in 1973 met Laurens van Rooyen en Harry Sack- sioni. Café-théatre Claire Zondagmiddag 13 februari, half drie, brengt de Franse zangeres Claire, in Nederland nog onbekend, een aantal blues - achtige Franse chansons, bege leid door Michel Saulnier (contrabas) en Louis Sela vis (fluit, saxofoon en bas klarinet). Claire schrijft, komponeert en zingt haar eigen liederen en begeleidt zichzelf op de gitaar en de auto - harp. Zij is in het bezit van de in 1970 behaalde Pre mier Prix du Concours National de la MeiUeure Chanson inédite» en is een vrouw die op het podium het leven op aangrijpende wijze en met humor be zingt. Een taientvolle vrouw die nie mand onverschillig laat. De toegang voor dit optreden is gratis. Vrijdag 11 februari, half negen, brengt ter, De kiosl theater Plus een toneelproduktie De Duitser», waarin aandacht wordt besteed aan het proza van Paul van Ostaijen. In het verleden zijn meerdere keren toneel- produkties verschenen naar aanlei ding van de poëzie van Paul van Os taijen maar nimmer is er gelet op het proza van deze voor zijn tijd zo moderne schrijver. ieder or- Volgend jaar Aan het eind van het festival vertelde Piet Daalhuisen, dat er een zeer grote is, dat het festival volgend jaar in Tilburg plaatsvindt. Wel t dan aan een iets andere opzet gedacht. Mogelijk een splitsing van moderne en traditionelere big bands, misschien een festival over twee da gen verspreid en eventueel in twee za len tegelijk. Het bestuur van de orga niserende Stichting Big Band Festival Tilburg (Stadsschouwburg, Tilburg Big Band en TROS) kan tevreden zijn. Heinrich Heine «Weltschmerz». Vele auteurs werden 1797 - 1856 door *,em beïnvloed. Zijn gedichten hadden vaak een politieke boventoon, In de openbare bibhoteek. Tilburg, waardoor hij zich het ongenoegen van Koningsplein, is van 8-28 februari regeringen en autoriteiten op de hals 1977 een tentoonstelling te zien gewijd haalde. aan de bekende Duitse schrijver. Een groot deel van zijn leven bracht hij Heine geldt als een vertegenwoordiger daarom in het buitenland door. van het «Byromsme» en de Bekende werken van hem zijn: Buch derLieder. Harzreiseen Deutschland, ein Wintermarchen. De ekspositie bestaat uit fotopanelen die een overzicht geven van zijn leven en werken afkomstig van het ïthe-instituut te Rotterdam en boe- n die deel uitmaken van de eigen llektie der openbare biblioteek Til- Wat bij vorige festivals problemen op leverde (nauwelijks bezoekers) is in Tilburg feilloos verlopen. Het ligt in de bedoeling, dat in de ko mende maanden op vaste tijden om de veertien dagen jgrote delen van het fes tival via de radio worden uitgezonden. Veertig kleurenfoto’s van groot for maat worden van 9 februari tot en met 2 maart tentoongesteld, waaronder de karikaturen van Jimmy Carter, lan Smith, Prins Bernhard en Jozef Luns, alsmede enkele series, waarvan er één bijvoorbeeld de E.E.G. als onderwerp heeft. 5-jar het grote Europese r beroemde diriger Hans Rosbaud, Francis Travis Bour, Rafael Kubelik en Pau. inspirerend gewerkt op comp' die zochten naar nieuwe mogelijkl den in het gebruik van de stem koorverband. Van de traditionele koormuziek on- de composities voor zich voornamelijk door m gefixeerde toon- lede van een muzi- ingin de traditionele es te groter aandacht istvorm het oerele- u-, ue waar. inig, dikwijls speels :hillende timbres van er belangrijke rol ia, dat het Kam- o.l.v. de musi- de toneelspeel- In de grote zaal van de Stadsschouw burg vindt op vrijdag 18-februari een grote karnavalsshow plaats. Het is de zevende keer, dat het Tilburgse Thea- terburo René Frijters in samenwer king met de direktie van de Stads schouwburg zo’n show organise Aan deze geweldige karnavals werken mee De Mounties De Twee Pinten Imca Marina Rita Corita Appie Érommert Pierre Knoops The Sonny Boys Sfeer tenruimten werden gekontroleerd Zoals gezegd was de sfeer in het gebouw door deze fanclubleden, zij zorgden erg goed. Dat kwam niet in de laatste v°?r de verkoop van programma’s en plaats, omdat de organiserende stich- afoesJes en Z1J zorgden er ook voor dat ting er op het laatste moment nog in JUdensde optredens de zaaldeuren geslaagd was te zorgen voor monitors in hermetisch gesloten bleven, zodat de pauze-foyer, waardoor de bezoekers niemand hinder van op en neer lo- ook buiten de zaal steeds op de hoogte pende bezoekers ondervond. Zonder konden blijven van de prestaties op de de medewerking van deze fanclub was Bühne. Medewerkers van Interpolis het fe*t,Val ongetwlJfeld een chaos Tilburg hebben ervoor gezorgd, dat ge- 8ewc durende het hele festival rechtstreekse Pre beelden in het hele gebouw verzorgd werden. Tot de laatste minuut toe heb ben deze mensen gezorgd, dat er steeds interessante plaatjes op kwamen, wat door de wii dingen en draden op t geen sinekure bleek te Fanclub Voor de goede gang van zaken tijdens het festival, met name voor de deel nemende orkesten, is de fanclub van de Tilburg Big Band verantwoorde lijk. Deze fanclub leden belangeloos ter beschikking, die gedurende het hele festival alles in goede banen leidden. Zo had kest een eigen begeleider, die de weg wees en alle gewenste informatie ver- strekte, alle orkesten werden bij bin- kans ir nenkomst netjes ontvangen en verwe- weer zen, de toegangen tot toneel en Srties- wordt 1973 opgericht door Ailsa en Ernest Berk die hiermee een permanente workshop in het leven wilde roepen, waar dansers, choreografen, musici, mimespelers, filmers en ontwerpers gelegenheid kregen alleen of in onder linge samenwerking te zoeken naar een zo groot mogelijke integratie van hun verschillende theatermiddelen. Omdat ook in Engeland de behoefte bestaat aan kleine gezelschappen die voor een gelijkvloerse rui mteDaarom moeten rolstoelgebruikers altijd op de zevende dag voor de voorstelling (dan begint ook de normale plaatsverkoop) hun plaatsen reserveren. In de loge is voortaan plaats voor maximaal acht rolstoelen. In de zaal zelf kunnen voortaan geen rolstoelen meer staan. Het doorgeven van de plaatsen aan de kassa kan zowel mondeling als telefo nisch (432220) en de schouwburg heeft besloten de rolstoelplaatsen telkens voor de laagste rang te verkopen. Bij de ruimte voor de rolstoelen zijn ook speciale stoelen voor eventuele bege leiders. Deze begeleiders krijgen een rang reduktie op de normale prijs van deze laatsten. Deze show duurt tot ongeveer 23.00 uur. Daarna is er in de pauze-foyer van de schouwburg nog een groot karna- valsbal, waarbij de muziek verzorgd wordt door de Sonny Boys. De kaart verkoop start vrijdag 11 februari. De Engelse ontwerpers Roger Law en Peter Fluck vervaardigen onder de naam «Luck en Flaw» karikaturen waarin zij proberen verder te gaan dan de aktualiteit. Zij doen dat door het maken van poppen, die zij in de meest absurde situaties plaatsen en vervol gens fotograferen. Hun werk werd al gepubliceerd in on der andere de Sunday Times, Mayfair, Esquire, Nova en sinds kort ook in Panorama. skjuffrouw. Het konijn en uunser», alle gekozen uit het boek «Music - Hall.» Deze stukken worden gekenmerkt, naast een gepaste mate'van ernst, c een subtiele clowneske ondertoon. Verder wordt er gejongleerd met taal, valt er te lachen met cabareteske akts en worden er surrealistische werelden getoverd. Dit progr de speler roen van de Franklin D. van Ineke van De toegang is tenruimten werden g door deze fanclubleden, voor de verkoop van pro c sucn. besjes en zij nog in Ujdcns de optiwvuo «v litorsin hermetisch niemand hl "ende bezoekers werking' nv> ivüdval onge "worden. Jresentatie Ook de presentator van het festival mag niet vergeten worden. Dat was Piet Daalhuisen (chef Amusement het scherm Tros-radio), die twee jaar geleden met irwar van lei- het plan kwam om een big band-festi- liet toneel zeker val te houden en dat in samenwerking e zijn. met het Utrechts Jazz Orkest in Utrecht organiseerde. Hij kondigde het programma steeds zo volledig mo gelijk aan op zijn van de radio be kende, rustige wijze en zorgde ervoor, dat ondanks het uitlopen van het pro- steïde maarliefste gramma« 'edere big band dezelfde tijd en mogelijkheden kreeg. Met ingang van vrijdag 18 februari heeft de Stadsschouwburg de beschik king over een iiftinstallatieDaarmee is er een eind gekomen aan de zestien jaar lange, moeilijke bereikbaarheid van de schouwburg voor invaliden, rolstoelgebruikers en moeilijk ter been zijnde bezoekers. Tegelijkertijd worden ook de speciale rolstoel-plaatsen in de grote zaal van de schouw burg in gebruik genomen. :k en Flaw» richten hun aandacht liefst op officiële instanties en per sonen die door iedereen weliswaar las tig of vervelend gevonden worden, maar die men toch als een normaal verschijnsel beschouwt. Karnavalesk koffieconcert Het begint zo langzamerhand traditie te worden dat de zondag voor karnaval de werkende leden van de N.K. HARMONIE een licht koffieconcert verzorgen met medewerking van een of ander koor uit Tilburg. A.s. zondag 13 februari, aan vang 12.15 uur, geeft de N.K. HARMONIE o.l.v. de h. J. Vugts voor de vierde maal een licht gevarieerd koffiecon cert en ditmaal met medewerking van door de TILBURGSE OPERETTE VER ENIGING o.l.v. Frans van den Hooven. Tijdens dit concert zal Prins JAN den irste met de raad van XI en de hofkapel de sleutelsollers een kort bezoek ;ramma wordt gebracht door brengen. :rs Maarten Güppertz en Je- Na het lichte gevarieerde concert kunt Laar en de regie is van U genieten en hossen op de vrolijke' Lafour. De produktie is klanken van het karnavalsorkest «De i Hoff. Kroonkurken». gratis. Gratis entree en iedereen is welkom. Spr het hoogter kale me zin des krijgt ii mt nat gebruik van i de spreekster k. Het progra ;prechchor Zi Karl Scheuber Margrit Mülh Wijnkamp (gitaar) komt op Tilburg be 11 februari Liselore Gerritsen Wladimir Vogel, Iburg met haar nieuwe pro- Franz Hohler en Er - Een klein konsert 2 of Het concert is gratis je ons gezien In een regie de kleintjes is er de ïrman van Veen is een pro- t stand gekomen, dat kan schouwd als een voortzet- Klein Konsert 1, waar- Gerritsen in 1974 erg eses had. Liselore schreef eksten, waarin haar zeer oor- jke gevoel's- en gedach ten- J' verhalen, gedichten vanzelf worden ver- 1 en overgenomen door de mu TTuCTpIc in de beide zeer gerenommeerde ILFIlvVl eugd, religie, liefde en dood mtrale thema’s, de muziek is lil door Jan Hollestelle, In de Studio-zaal van de Stads schouwburg presenteert Mickery op zaterdag 12 februari de Engelse groep Huil Truck Theatre Company met mtenkabaret de komedie Bridget’s House De zij in 1963 regie is van Mike Bradwell en er wordt irtte zij met Paul 'gespeeld door Rachel Bell, David Haf- :Pijn. In 1968 be- ton, Alan Williams, Joseph Peters, “n te schrijven. Cass Patton en Steven Marshall, igen weg onder Huil Truck Theatre Company Ulsen en twee 1971 opgericht en heeft sinds die tijd vele tournees gemaakt door Engeland. In 1974 was het sukses van de groep zo groot, dat zij aan het eind tot de ont dekking kwamen, dat in dat jaar opge treden was voor 20.000 mensen in theaters, universiteiten, middelbare scholen, kulturele sentra, buurt. zen, enz. Zelfs op de BBC-televisie. Van héél dichtbij bekeken zien zij ech- Het werk van de groep is du delijk so- ter een abnormaliteit die de wildste ciaal getint problemen vt allerlei fantasie nog te boven gaat. De kloof maatschappelijke aard word-., aan de tussen het uiterlijk en de werkelijke kaak gesteld. Bridget’s House is persoonlijkheid van hun onderwerpen een produktie op basis van improvisa- fascineert Fluck en Law. Zij maken ties. Ook dit vrolijke toneelstuk zit d'e kloof zichtbaar. boordevol kommentaar op ons sociale Het uitgangspunt is dat de inhoud werd in systeem. De centrale figuuris Bridget, die ZÜ willen overbrengen belangrijker een gescheiden vrouw, die in haar huis 'S dan de gelijkenis, hoewel die er na- een aantal op de maatschappij parasi- tdurlijk wel moet zijn. terende huurders heeft wonen. On- De fotografie wordt, in plaats van danks het kritische karakter is de konkurrent, hulpmiddel voor de kari- voorstelling nergens zwaar of beto- katuristen om de kwetsbare figuren gend. vast te leggen en te kunnen vermenig- TOEGANG GRATIS. vuldigen. de zaak met de meest exclusieve stijlmeubelen. Triniteitstraat 17. Den Bosch (dicht bij Casino), tel. 073-123041. GEOPEND: DAGELIJKS VAN 10-18 UUR. VRIJDAGS KOOPAVOND. S MAANDAGS GESLOTEN. Uit onze enorme collectie STIJLFAUTEUILS kozen wij dit model, verkrijgbaar in het fijnste leder of in patroon-velours

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1977 | | pagina 13