I 9 F Bebie-Nette «Galerie Wentjm» f i bil Hill W I gail I Is i f 795,- Cash en Carry b.v. Politiebureau krijgt eigen keuken voor verstrekking warme maaltijden Fietsgeschenken in zak van St.-Nicolaas gratis nr nr nrj ST Jeugdensemble «Con Amore» viert 12’/2-jarig bestaan S ITIaas Bij aankoop van deze babykamer eenpersoonsledikant plus nachtkastje winkelwaarde 195, I Prachtige babykamer Donderdag 25 november 1976 pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER •r 1976 pagina 6 Vooral voor alleenstaanden 'ex, Verbouwing voor ’n kwartmiljoen ilitiei WOW MSP nu. HS.-RUIMTE I Ventilatie Er is «elck Duitse gasten op jubileum Zaterdagmiddag feestconcert RESERVEER TIJDIG!!! 250 modellen kinderwagens normaal 290— NU 175 Lectuur over de fiets Boxen 83,50 Babysitters 24,90 Kinderstoel 49,75 Bruin ledikantje 69, ’n Modieuze pantalon naar uw idee... stellii menj 28 nov. Hassel Speciaalzaak voor mannenmode met stijl kleding voor mannen nog :ken igen flink we' op de fic bagagedr comst en een ui Zo vindt u Bebie-nette het kerkplein korte irochie. extielpleir Diller Dit Duits terdag 2 ert. E van de linisterie atschap- ret Frans MENS SreOAl jubileummis in de kerk ïlt om 11.30 uur. keus uit de mogelijk- is veel meer. Gaat U maar eens op zoek. g3f| I ITT1 I >rt in ieder s een aar- raken. /ezig; hier kan men heid en waarde gra- IK korvelseweg se tilburg Zondag van het Internationale ^jzoeonk Muntenbeurs in Beekse Bergen tentoonstelling kwam tot in samenwerking met de Ecole Nationale d’Art Décoratif d’Aubus- son, en met medewerking va Franse Ambassade en het Mini' van Cultuur, Recreatie en Maat.,, pelijk Werk in het kader van het I ierlands cultureel verdrag. )uur van de tentoonstelling 27 november 1976 tot en met 30 januari 1977. ...vindt u in onze geweldige kollektie. wat, voor eder soort bijvoorbeeld de achterbag: //jccrc^aZ, cZxm zal, met het oog op :hten intensievere ge- latie-inrichting moeten die met ge- aanwezige ka- t zal doen voor de raar de naastgele- Ten aanzien van de specifieke eisen die, in de nieuwe opzet, aan de inrichting van de keuken en het uitgiftebuffet in de kantine moeten worden gesteld, is het advies ingewonnen van een horeca- Irijf. sten van de te treffen voor- - gespecificeerd aangegeven bij de raadsstukken ter in- komen .400,—. ingei installatiebedi De totale kost zieningen gespecificeerd aar op de mede bij de raadsstukke zage gelegde kostenraming - uit op een bedrag van f 234.4 Een boek doet het altijd; of boekje over de fiets, gebied de laatste jaren nogal 'oge- handel gebracht. Wij pikke :ciale paar beststellers uit. Fietsve uuitse muziekgezelschap geeft za- J-g 27 nov. een feest-koffie con- i. De aanvang is 11 uur-v.m. en irt tot 13 uur en vindt plaats in de zaal van de Postelse Hoeve. Iedere Tilburgse muziekliefhebber is bij dit koffieconcert van harte welkom en de toegang is geheel gratis. -1 I Het valt voor de vele St.-Nicolazen in ons land niet 1 altijd mee om de juiste geschenken te vinden; ge- I schenken die origineel, nuttig of leuk zijn, geschenken I waarvan de ontvanger zegt: «Dat is aardig, dat kan ik I goed gebruiken». Als wij er even bij stil staan dat er in ons land zo’n dikke 8,5 miljoen fietsen zijn en dat van klein tot groot vrijwel iedereen een fiets heeft, dan is het voor St.- Nicolaas niet zo moeilijk meer een passend geschenk te vinden: iets voor de fiets! Hét cadeau is natuurlijk een nieuwe fiets, een wens die ieder jaar wel op veel verlanglijstjes bovenaan wordt geschreven. Maar het is ook bekend dat St.-Nicolaas en dat om vele en uiteenlopende redenen niet iedere wens kan vervullen. Als het dan geen nieuwe fiets wordt, dan toch in ieder geval iets voor de fiets. Er is op dit gebied veel te vinden. Gaat U maar eens kijken bij de fietsenhandel. Daar liggen veel St. - Nicolaasgeschenken en met zo uiteenlopende prijzen dat iedereen we) iets van zijn gading kan vinden. In september heeft men meer dan 2.000 muntenverzamelaars uit geheel West-Europa binnen de poorten ge had. Zeer vele handelaars en verzame laars brengen hun verzameling mee uit Engeland - België en Duitsland. Door J’ z~-'- gescheidenheid van nationa liteiten blijkt de beurs van de Verza melaars Vereniging Tilburg nog steeds de beste van Nederland te zijn. 6,50), Wat voor fiets? Over juiste keus en gebruik (f 6,25), J -----* fietstochten (4,60), en Fit door fietsen (f 8,20), allemaal verschenen en in se rie Fietsotheek en door overmaking van de achter de titels genoemde be dragen cp postgirorekening nr. 234567 aan te vragen bij de stichting: fietsin Amsterdam. Ook op zondag 28 november is de beurs weer volgeboekt en de verwach- ;m ting is dat het een top-beurs wordt. De >e- beurs is geopend van 9 tot 17 uur. En tree volwassenen f 2.p.p. Kinderen 15 jaar f 1. Taxatiestand aanwe z’n munten op echthe tis laten taxeren. In verband met de te plaatsen elektri sche apparatuur zal een nieuwe voe- dingskabel vanaf de laagspannings- ruimté in de kelder naar de tweede verdieping moeten worden geleid met een nieuwe verdeelinrichting ten be hoeve van de keukenapparatuur, waarbij voorts de nodige secundaire leidingen naar de elektrische appara ten en de ventilatie-inrichtingen moe ten worden gelegd. Daarnaast moet de bestaande verlichting in de verschil lende ruimten voor zoveel nodig wor den aangepast resp. uitgebreid. genkle Pakje Denk oc handschoenen met zgn. mijnheer die zich i il houden door op c trimmen kunnen snelhei iometerteller op staan, ook in één app verkrijgbaar en je kunt op gemakkelijk aflezen wat Voor f enige tijd stuur wordt zichtige wordt 'n stoken die r kan raadple” van kaarten worden uitgc Zondag 28 november is er een interna tionale muntenbeurs in het Strandres taurant Beekse Bergen. Deze beurs, spatlap een simpel die voorheen gehouden werd in de ’cadeautje. Ook na- Stadsschouwburg te Tilburg, heeft intertijd stuurhand- ook in de nieuwe omgeving geen ge- hele jaar fietsre- brek aan belangstelling. Vanuit het politiepersoneelsbestand van ruim 350 leden wordt in de laatste tijd in steeds sterkere mate aargedrongen op het scheppen van de mogelijkheid om in de kantine van het hoofdbureau warme maaltijden te kunnen verkrijgen, aldus B. en W. de Gemeenteraad. Deze toenemende vraag vloeit voort uit de omstandigheid, dat het overgrote deel van het personeel in continudienst en in variërende tijden moet werken, vele personeelsleden in de middagpauze overblijven en voor vele alleenstaanden, in verband met de ongeregelde diensttijden, het ver zorgen van de eigen warme maaltijden een ernstige belasting vormt. Daarbij komt, dat Tilburg in dit opzicht duidelijk achterblijft. In de meeste gemeenten met een politiekorps van enige omvang, behoort het verstrekken van warme maaltijden met het oog op de aard en de continuïteit van de diensten tot de normale voorziening. VOOR IEDER WAT letterlijk voor ieder V" wat wils» en voor iea< fiets. Wat denkt U bijvoorbeeld van een snelbinder voor de achterbagage- drager. Zo’n snelbinder hoort bij iedere fiets. Of een nieuwe fietsbel omdat de oude het niet goed of helemaal niet meer doet. Fietsbellen zijn er in vele soorten, ook met leuke en hippe plaat jes voor jeugdige fietsers. Weet U dat er weer gereedschaptasjes in de handel zijn; zo’n klein model zadeltas' waarin klein gereedschap met o.m. a,- les voor banden plakken kan meegenomen. Denkt U ook eens aan een degelijke fietspomp voor het hele gezin. Zo’n hulpmiddel hoort huis aanwezig te zijn en er is dige gezinssurprise van te nu Voor de sportieve fietser zijn er bidons of drinkflesjes zodat men tijdens een tocht niet op een droogje zit. Nuttig ook broekklemmen of broekveren voorkomen dat de broekspijpen met de ketting in aanraking komen. Tegenwoordig met versieringen in dragen op pos handel en men kan er zelfs een inscrip tie in laten graveren. Voor kinderen die hun fiets graag optuigen is veel voor versieringen te krijgen zoals vlaggetjes, stickers, sierstrips en der- tasje gelijke. i. al- Dit is maar een worden heden, maar er Goede raad voor Het plan omvat mede het aanbrengen - - van een ventilatie-inrichting in de kon- ferentiezaal, waaraan dringend be hoefte bestond. Met het oog op de ur gentie is reeds opdracht gegeven deze installatie te doen aanbrengen waarbij jeugdspeelgelegen de kosten voorlopig ten laste van de Winkeliersverenig onderhoudspost zijn gebracht. Voor arrestanten Daarbij moet overigens in aanmerking worden genomen dat daardoor de mo gelijkheid wordt geschapen om de maaltijden voor de arrestanten zelf te verzorgen (thans worden deze gele verd door een pension eri ze moeten worden afgehaald hetgeen omslachtig is en extra-kosten vergt) terwijl het de bedoeling is dat overigens een belang rijk deel van de kosten uit de tarieven voor de maaltijden wordt bestreden. Het bedrijf van Publieke Werken heeft een plan gemaakt voor de in dit ver band te treffen voorzieningen. Voor het bereiden van de maaltijden zal de huidige keuken op de tweede verdieping, door toevoeging van de ruimte van de te slopen aangrenzende toiletgroep, worden vergroot. Door het aanbrengen van een gemet selde scheidingswand in de typekamer kan een magazijnruimte, aansluitend aan de keuken worden verkregen. In typekamer - registratuur - cartho- :kruimten zullen in dit verband enige den puien en een balie moeten wor den verplaatst. De bestaande berging en werkkast zullen moeten worden verbouwd tot vervangende toiletac- comodatie. In verband met de gewijzigde opzet van de keuken is het nodig daarin een afzuiginstallatie aan te brengen met een afzuigkanaal dat via de zolderver dieping naar buiten voert. Ook in de kantine het te verwach bruik,een ventik worden aangebracht, bruikmaking van reeds nalen, tevens dienst toevoer van lucht rit gen keuken. Gelet op het bijzonder karakter en de dag en nacht continuïteit van het werk van het politie-apparaat, lijkt de ge vraagde voorziening reëel en aan vaardbaar en behoeft geen consequen ties te hebben ten aanzien van andere gemeentelijke diensten en bedrijven. Het is dan ook verantwoord om in het hoofdbureau van politie de daarvoor nodige voorzieningen te doen treffen, ook al vergen deze voorzieningen, waaronder met name de inrichtings kosten van de kantine-keuken, een vrij aanzienlijke investering. Het jeugdensemble «Con Amore» her- FeestCOÜCert denkt op 26,27,28 november 1976 haar 12'/2-jarig bestaan. Het jeugdensemble dankt haar bestaan aan het initiatief van de huidige eert voorzitter-dirigent, de h. Theo v.d. Aa. duur Vanaf de oprichting kreeg hij ook direct de geweldige steun en medewerking van de huidige secretaresse- penningmeesteresse mevrouw Mieke Verhoeven-Voogd. Beide herdenken daarom ook het feit dat zij 12'/2 jaar als bestuurslid ver bonden zijn aan het zeer populaire jeugdensemble, dat momenteel 120 jeugdige leden telt. Uit binnen- en bui tenland komen vele aanvragen binnen voor het geven van muziekuitvoerin gen. De enthousiaste reacties na af loop van iedere uitvoering zijn vele malen niet onder woorden te brengen, omdat deze vorm van jeugdwerk ie dereen aanspréekt. In tientallen plaat sen in Nederland, in Duitsland en Oos tenrijk heeft het jeugdensemble de successenreeks bezongen en r steeds komen er nieuwe verzoel binnen om muziek-zang uitvoering te geven. Als bijzondere blijk van waardering en enthousiasme komt a.s. vrijdag 26 nov. de Musikverein Bösel bij «Con Amore» op bezoek met 80 leden. Zelfs de burgemeester van de plaats Bösel komt zelf mee naar Tilburg. Dit muziekgezelschap bestaat uit een af deling harmonie en een jeugdfanfare. Het gezelschap zal om 21 uur aan de Kasteelhoeve worden verwelkomd door bestuur, leden en ouders van «Con Amore». Voor de vrouw die haar inkopen per fiets doet, zijn er voordragers met ver chroomde draagkorfjes met en zonder inzettas. Of voor hetzelfde doel z< noémde aanhaaktassen of een specicuv fiessentas. Bij het onderwerp fietstas sen kan men overigens alle kanten uit. De sortering optlit gebied is bijzonder groot, een eenvoudige stuurtas tot en met dubbele tassen met allerlei zijvak ken; van die tassen die bij een vakan- tiefietstocht goede diensten bewi' Voor wie regelmatig flink wat er grote bagage achter op de fiets moet vervoeren is er een bagagedragerver- breder een uitkomst en een uitermate nuttig geschenk. Voor wie dagelijks op de fiets naar zijn werk gaat, is een spatlap een simpel maar wel erg nuttig 1.J_. tuurlijk voor de wintertijd stuurhand- kappen en voor het hele jaar fietsre- genkleding (opgevpuwen tot een klein pakje gemakkelijk mee te nemen). Denk ook aan de gemakkelijke fiets handschoenen met zgn. halve vingers. Voor mijnheer die zich in goede condi tie wil houden door op de fiets te gaan v..ieidsmeter en ki- het verlanglijstje de grote ver jparaatje verwerkt liteiten blijk >p deze manier it je presteert. fiets toeristen bestaat er sinds een kaartklem die op het it bevestigd. In de met door- kunststof overtrokken klem kaart of routebeschrijving ge men tijdens de fietstocht legen zonder de problemen ;n die steeds weer moeten gevouwen en zo gemakke lijk scheuren. ’s Avonds belegt het jeugdensemble «Con Amore» een feestavond voor de leden ouders van de leden, mensen die Duitsers te logeren hebben, en dona teurs. Willen uit deze gezinnen meer dere personen naar de feestavond in de Postelse Hoeve komen, dan kun nen zij aan de zaal toegangsbewijzen kopen. Deze feestavond begint om 20 uur, en medewerking wordt verleend door de zeer bekende Tirolerkapel «De Postiljons» o.l.v. de h. R. van Bladel. J BESTERORING 53 TILBURG TEL 013-424554 g Enige tijd geleden meldden wij, dat op de Besterd plannen bestonden tot wijziging van het Besterdplein om de leefbaarheid voor de omwonenden te vergroten. Deze plannen hebben vast vorm gekregen en vinden hun uitdrukking in een ontwerp, dat de Stichting Wijkbelangen Besterd-Loven aan BenW en aan de gemeenteraad van Tilburg hebben toegezonden ter behande ling en goedkeuring. Als het wordt uitgevoerd zal er althans enige verbetering komen in de voorzieningen aan groen en 1 1 1 ;enheid. Het plan is tot stand gekomen in samenwerking tussen de Bewonersgroep Leefbaarheid Besterd en de „iiiKviivisTciciiiging Besterd. Literaard is ook rekening gehouden met de belangen van de marktbezoekers, onder meer door de aanleg van openbare toiletten, wat menige huismoeder met kinderen zal toejuichen. Na de H. Mis brengt de Musikverein «Bösel» een serenade op met daarop aansluitend een rondwandeling door de parochi. Route Hasseltstraat, Textielplein, Dessinaterstraat, Weverstraat, Dillen- burglaan, Hasseltstraat. ’s Middags vertrekt de Musikverein weer naar Bö- sel om 15.30 uur. Het bestuur hoopt iedereen een prettig muziek-weekend aan te bieden en nodigt daarom iedere belangstellende uit voor het gratis kof fieconcert en feestmis. Expositie wandtapijten Het Nederlands Textielmuseum orga- 26 november aanstaande om 17.00 uur niseert komende maanden de tentoon- in het Fraterhuis Joannes Zwijsen, ling WANDTAPIJTEN die is sa- Gasthuisring 56 (gelegen 200 meter igesteld uit de collectie van de schuin tegenover het museumge- Ecole Nationale d’Art Décoratif bouw). d’Aubusson en is ingericht in het Ne- Deze derlands Textielmuseum, Gasthuis- stand in ring 23, te Tilburg. De expositie zal worden geopend door Zijne Excellentie Luc de la Barre de Nanteuil, ambassadeur van Frankrijk in Nederland. Een inleidend woord zal worden ge- Nedt sproken door Drs. H.B.P.A. Let- Dl schert, burgemeester van Tilburg. De opening zal plaatsvinden op vrijdag Secretaire - babykast 1/2 hang, 1/2 leg Veiligheidsledikantje... Ongelooflijk hanc ook een boek Er is op dit J wat in de _>in.i<en er een paar beststellers uit. Fietsverzorging. Onderhoud en eenvoudige reparaties (f /i c/ cwt/ cfi c/cz n/Ctf rc f f rat/ ecu

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1976 | | pagina 7