nter^oun y-sS-ï- VAK- FOTOGRAAF FRANS VAN AARLE 5 98 .39 79 L 98 f 98 J n .25 Kultureel Sentrum brengt ««mn Zuidelijk Toneel Globe met Driekoningenavond Muziekgroep Myria Poda snel in opkomst Vier avonden met Herman van Veen Snip Snap en Brabantse antiekbeurs Nostalgisch dansfestijn met jazzmuziek uit de dertiger jaren specialist in beeld en geluid schouwburgring 6tilburg XTiiUVbta The New Orleans Syncopators sten dat deze plaat v in jazz-club The Old Fashion vederlicht totaaltheater in kasteel Nemerlaer, Haaren nber 1976 pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 9 september 1976 pagina 13 service Het schilderachtige dorpje Kaprun (Salzburgland) onder het winterzonnetje. Westermarkt 90 same i. Eér in ikte ssa9e ken. te laten H_n Ziet U onze bruidsetalages In kleur ziet U ons in de etalage Natuurlijk door Uw bruidsfotograaf lid vereniging beroepsfotografen in nederland b f n EEKS NU irgse i in de muzikale er de Tilburg Big Band, welke nog kort «Goed idee schat om onze bruidsfoto’s verzorgen door een IKANT ICULIER Korvelseweg 255 Broekh. weg 58 Dorpsstraat 5 in te :ver- TILBURG TILBURG GOIRLE Tel. 423356 Tel. 433714 Tel. 342171 avond 11 sej -oord Beekse Ze plaau taken in en voor een i gehouden r. jkse Heimat- le uit zestien Tivolistraat 67-69 Tilburg Tel. 013-434762 ADJES de zijn het clean^^rette krijgbaar ie Stads van 1 groot mv lectie t weerga kwestie in het t kele milje leze revue verkr kassa van de de week tredens eeft een Ze spelen top- eigen nummers, als met zang en _,k zijn on ‘en te bar te gelegen J_7i en kennis zijn. Voor leden van ind is de avond gratis <^Qjjosveld Vleugels Piano’s Orgels Muziek- instrumenten Bladmuziek I Lessen U I plaatsen voor de te zijn aan de pskat djn is de entree speciaal to. Bij de vc' - i kan men van<u :ht om het Open middag Tilburgse Muziekschool Op zaterdag 11 september, ’s middags om twee uur, is er een open huis van de muziekafdeling van de Tilburgse Mu ziekschool, waar U kunt luisteren naar musicerende leerlingen, kunt kijken naar diverse soorten muziekinstru menten en kunt praten met de leraars. Ook hier geldt: toej vanaf 4 september wordt op de Westermarkt 90 al uw kleding, snel (indien gewenst zelfs binnen één uur) goed en héél voordelig gerei nigd en verzorgd wat minder gezicht, lubliek in de afge- ■ders over te oor- kunt kijl muziekinst raten met de ..egang gratis. kom en profiteer van onze ope- ningsreklame fancL gesteld c open var finale v: Het Strandrestaurant van Beekse Bergen is die avond voor eenieder ge makkelijk bereikbaar gemaakt, door dat men de auto evenals tijdens het carnaval vlak naast en voor het Strandrestaurant mag parkeren. Ook zal het mogelijk zijn om in een gezellige sfeer buiten te barbecuen. Kortom, een gezochte gelegenheid om samen met vrienden en kennissen een avond echt uit te zijn. Voor leden de Tilburg Big Bar toegankelijk, op vertoon van de Dit stuk, geschreven in 1600, geldt al gemeen als Shakespeare’s meest vol maakte blijspel. Het gaat, zoals prak tisch elk blijspel, over de liefde in al haar schakeringen. En over de muziek waarin men aan die liefde uiting geeft en waarmee men die liefde tevens voedt. De hoofdintrige is gebaseerd op tra vestie en op de onvermijdelijke ver warring rond het optreden van een tweeling. Orsino, de hertog van Illy ria, is verliefd op Olivia maar deze wijst zijn aanzoek van de hand. Orsino heeft de als jongen vermomde Viola in dienst genomen en gebruikt haar als tussenpersoon om het hart van de trotse Olivia alsnog te vermurwen. Olivia echter wordt verliefd op i page. Een situatie die uiteindeF rechtgezet wordt wanneer Viola tweelingbroer ten tonele verschijnt: deze krijgt Olivia praktisch in de schoot geworpen terwijl Viola met de hertog trouwt. De nevenintrige concentreert zich op het huishouden van Olivia, waar we Sir Toby Belch aantreffen een onver beterlijke drinkenbroer tesamen met zijn makker Sir Andrew Aque- cheek, een lieve sukkel van een man. Met behulp van de goedlachse Maria, de kamenierster van Oliv ook in Duitsland en Zwitserland maakte in totaal vier programma kreeg verschillende grote onderschei dingen, maakte zestien elpees in ver schillende talen, schreef vier boeken, schreef en regisseerde drie toneel stukken en een serie kinderfilms en komt vier avonden naar de Tilburgse Stadsschouwburg. Willy Walden en Piet Muyselaar, beter bekend als Snip en Snap, kunnen er steeds niet genoeg van krijgen. Of Nederlandse publiek kan 5 niet genoeg van Snip en ;n. In september 1975 begon toernee van de beide iltijd trekken ze met dat 2„arom nog elk 2de kledingstuk (het laagst geprijsde) twee keer terug in Tilburg met de be kende formule: humor, sketchjes, praatjes met de zaal, show, ballet, goochelen en orkest. Een show, die het nog altijd doet. En wie weet, misschien is dit echt de laat ste mogelijkheid om deze Snip en Snap revue te zien. Met medewerking van Aase Rasmussen, Sacha Denisant, Louis Dusée, Harry Polder, dans groep The Happy Holland Five, Fred Kaps en het orkest van Tony Schiffer- stein. Vrijdag 17 september beleeft Tilburg weer een originele Oostenrijl abend. In zaal «Pas Buiten» aan de Schouwburgring treedt dan de personen bestaande muziekkapel «Kapruner Gletscherbaum» op. De groep komt uit Kaprun (Salzburgland), wat in de omgeving van Zell am See ligt, aan de voet van het 3.000 meter hoge Hohe Tauern massief. Deze muziekkapel brengt typische Oostenrijkse muziek zoals jodler, schuhplatt- ler, dans en zang. Aan dit programma werkt ook een kindergroep mee uit Kaprun. De kapel uit Kaprun is in Tilburg op uitnodiging van de Stichting Vriendenkring Oostenrijk, die de liefhebbers van Oostenrijkse gezelligheid hiermee een plezier hoopt te doen. Deze Heimatabend begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is f 5,—. Voorverkoop bij «Hettema», Wilhelminapark 44, Tilburg Café «Pas Buiten», Schouwburgring 200, Tilburg, of schriftelijk bij de Stichting Vriendenkring Oos tenrijk, Postbus 184, Tilburg. Op maandag 13 en dinsdag 14 septem ber komt de Snip en Snap-revue «Waar blijft de tijd» nog twee keer schouwburg, naar de Tilburgse Stadsschouwburg. De mogelijkheid bestaat, dat dit de al lerlaatste keer is, dat deze beroemde revue in Tilburg te zien is. De heren nog Walden en Muyselaar hebben al en- liever: het kele jaren aangekondigd, dat zij aan nog steeds hun afscheidstoernee beginnen en het Snap krijger heeft er alle schijn van, dat dit het laat- de allerlaatste ste seizoen is. Bij het ter perse gaan heren en nog altijd trekken ze van dit weekblad bleken er nog enkele programma volle zalen. Daan Vrolijk blijspel van Shakespeare ekbeurs zullen ook eeuwse kelders van het (spanning voor het pu- 1 zijn. Met medewer- Mart Ge- Boermans, ik Rigters, >om, Hans Huib Rooy- ik Uterwijk, Rob van der Feenstra. Zaterdagavond 11 september a.s. zal in het Strandrestaurant van Recreatie-oord Beekse Bergen voor een grote groep liefhebbers een ouderwets dansfestijn worden gehouden met jazzmuziek uit de dertiger jaren. Twee befaamde Tilburgse orkesten zullen het publiek die avond terugbrengen in de muzikale sfeer van Glenn Miller en oude dixieland. Allereerst is er de Tilburg Big Band, welke nog kort geleden op het jazz-festival in Breda zoveel lovende kritieken mocht ontvangen. De Tilburg Big Band, een amateurformatie van 24 personen, zal het grootste deel van de muzikale omlijsting verzorgen. Ter afwisseling is verder als gastorkest aanwezig de Wooltown Jazzband, welke een repertoir heeft in de stijl van oude dixieland. In deze jazzband, welke een bezetting heeft van 7 personen, neemt vooral de banjo een belangrijke plaats in. Barbecue maatschapskaart. Voor hen die nog geen lid zijn is de entree deze avond De aanvang van deze grootse dansa- volgens een speciaal tarief van f5,- vond, welke wordt georganiseerd door per persoon. Bij de volgende verkoop- de fanclub van de Tilburg Big Band, is adressen kan men vanaf 1 september op 20.30 uur. De zaal is reeds a.s. terecht om het entreebewijs zeker anaf 19.45 uur. Rond 1 uur is de te stellen Strandpark Beekse Ber- van het dansfestijn. gen, muziekhandel v. Leest b.v. t Strandrestaurant van Beekse Heuvelstraat 111; slagerij M.v.Beur- :rgen is die avond voor eenieder ge- den, Broekhovenseweg 64; mevr. J. akkelijk bereikbaar gemaakt, door- Nooijens, Besterdring 42, na 6 uur; de “’'enals tijdens het heer A.v.d. Besselaar, Sinopelstraat 65, na 6 uur; de heer J. Overman, Prin senhoeven 29, na 6 uur; de heer J. Brehm, Röntgenstraal 19, na 6 uur; de heer H. Nooijens, Pagestraat 3, na 6 uur. Degenen die graag lid willen worden van de fanclub kunnen terecht bij de atis heer H. Nooijens, Pagestraat 3, Til- lid- burg, telefoon 420118. Japans Poppencircus Bambi Omdat het kultureel sentrum zowel voor groot als klein is, is het belangrijk dat deze laatste groep niet vergeten wordt. Vandaar dat er op woensdag middag, aanvang half drie, een optre den is van het POPPENCIRCUS 1 BAMBI. Maar ook volwassenen worden door deze groep niet vergeten, daarom spe len zij ’s avonds om half negen een Japans poppenspel (titel: «De legende van de witte reiger»), gebaseerd op het tradionele Japans poppenteater Bun-, raku. Het circus is afkomstig uit Japan en beginnen in Nederland hun Europese toernee, de groep zelf bestaat uit ne- l gen personen, die samen hun stukken I en poppen maken. Eén van hun uit- I gangspunten is dat door de invloed van I de westerse kuituur op de Japanse veel I van hun zo waardevolle tradities I, dreigden en nog dreigen verloren te I gaan. Zij zien de westerse invloed als I een ongekontroleerde modernisering I die zij enigszins ongedaan trachten te I maken door het zoeken naar de oor- I sprong van hun kuituur. I Hun leidraad voor de kindervoorstel- I ling is: «We willen dat kinderen door I onze show op zachtheid geattendeerd worden; we willen dat ze voelen dat er - een droomwereld bestaat.» zij een list tegen de arrogante Malvp- lio, Olivia’s strenge en vreugdeloze major domus. Door op zijn ijdelheid te werken, weten ze hem in de waar brengen dat zijn meesteres in stilte liefd op hem is. De liefde in al zijn verschijningsvor men is het onderwerp van bijna elke scène in dit stuk en omdat liefde en muziek altijd goed samengaan wordt Het is amper een jaar geleden dat de er naar hartelust gemusiceerd en ge- muziekgroep Myria Poda werd samen zongen. gesteld. De groep, bestaande uit 5 heren Regie: Derek Golby. Met medewer- en een dame, ging repeteren, hetgeen king van: Christine Ewert, Mart Ge- resulteerde in het eerste optreden in de- vers, Elsje Sherjon, Theu Boermans, cember van het afgelopen jaar. Lo van Hensbergen, Henk Rigters, Enthousiast werd 2 avonden in d< Dick Scheffer, Siem Vroom, Hans gerepeteerd en de eerste optr Hoes, Michel van Rooy, Huib Rooy- werden een feit. Myria Poda hee de mans, Peter Stam, Henk Uterwijk, uitgebreid repertoire, elijk Rob Funcke, Joep Laan, Rob van der 40-werk, een aantal >la’s Berg, Joris Boon, Afke Feenstra. zowel instrumentaal Frans Peeters uit Tilburg komt op de Brabantse antiekbeurs i n kasteel Neme- iaer o.m. met deze zeldzame Hollandse kussenkast, gefineerd met palissander hout, uit omstreeks 1680. Het Zuidelijk Toneel Globe brengt op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 september het blijspel «Driekoningenavond» van William Shakespeare. De kaartverkoop begint steeds zeven dagen voor iedere voorstelling. Het seizoen van de Stadsschouwburg wordt onmiddellijk erg sterk gestart met vier f voorstellingen door Herman van Veen, op donderdag 9, vrijdag 10, zaterdag 11 en grammof ivia, beramen zondag 12 september. 7 Eén van Nederlands allergrootste ar- j| tiesten gaat het nieuwe seizoen van de 1 Stadsschouwburg openen: Herman van Veen speelt de eerste vier avon- I den van het theaterseizoen zijn nieuwe show: «Herman van Veen en Ander- f mans in de Pijnshow»Aan dit nieuwe K theatergebeuren werken onder andere mee: Erik van der Wurff, Harry Sach- I sioni, Hans Koppes, Martijn Alsters, Ger Smit, Gerard Jongerius, Hans van der Linden, Rinus Smit en Rob Chris- I P>jn. Herman van Veen werd in maart 1945 I geboren, deed in 1967 eindexamen aan I het Utrechts conservatorium, trad in zijn studententijd regelmatig op met I Laurens van Rooyen en Erik van der I Wurff, gaf in september 1967 zijn eer- ste show «Harlekijn», werd in 1968 I ambassadeur van Unicef, stichtte in I datzelfdejaar Harlekijn Holland B.V., I speelde in Nederland en België, later zijn tevens liefhebbers van het luister- lied. Enerzijds misschien commercieel op het eerste anderzijds bleek het pul lopen periode hier ande delen. Hun radiodebuut werd gemaakt iri het voorjaar in het radioprogramma Tourja - Tournee van de TROS. Ver volgens mochten zij meedoen aan het Debuut van de Week bij het populaire radioprogramma Los Vast van de NCRV. Omdat de luisteraars zorgden dat zij drie keer mochten terugkomen in dit programma mochten zij onlangs in Los Vast een «Tour de chant» van 3 nummers verzorgen. Van het een kwam het ander. Momen teel kan Myria Poda trots zijn op de pas van hun uitgekomen eerste single - grammofoonplaat. Op de A-kant staat een eigen nummer: «We can take the car», terwijl op de B-kant het eigen and, nummer «Wereld» te horen valt. De ta’s, plaat is uitgevoerd met een prachtige hoes die mede tot stand kwam met medewerking van Renaultdealer v.d. Boom uit Tilburg en Oisterwijk. Dat deze plaat een succes is bleek al snel, de eerste radioprogramma’? de plaat al uitgezone interessant te weten dat mvz. verkrijgbaar is in de platenzt Tilburg. Regelmatig treed Myria Poda op en tracht steeds door oefening de pres taties te vervolma'--*- niet al te lange ter ken. Tilburg en omge geval weer een a- rijker. Informatie over B te verkrijgen onder tel. I Al spoedig waren zij niet meer tevre den met hun geluidsinstallatie en in strumentarium. Er is gestreefd naar perfectie en het materiaal waarover Myria Poda momenteel beschikt liegt er niet om. Vrijdagavond 10 september a.s. voor taken en te Streven op twee?e maa' ^ew Orleans ;rmijn een L.P. te ma- Syncopators in Old Fashion. Dit or- omgeving is in ieder ke.st was he‘ 8r0.te Csucces llJdens de goede muziekgroep radio-uitzending in Sesjun van vorige Myria Poda is *eek dondeJ,da.g ‘Oen Z,J ®amen et 013-331135 1 he Jazz O Matic Four uit Amsterdam L» eveneens in Old Fashion optraden. The N.O. Syncopators, reeds ec., oude bekende in Old Fashion, werd opgericht in december 1954 en sinds 1 januari 1974 o.l.v. George Kaatee die vanaf 1960 trombone speelt in dit or kest. Na enkele jaren van eindeloze repeti ties en nadat er steeds meer gearran geerd werd en zelfs eigen composities verschenen, werden in zowel binnen- en buitenland The N.O. Syncopators een veel gevraagd orkest. Ze kregen hun grootste bekendheid door hun hits «midnight in Moscow» en «Washington square». Na verloop van tijd brachten zij een vrij groot aantal langspeelplaten op de markt. De platenmaatschappij heeft begin maart 1976 een nieuwe LP van de NOS op de markt gebracht onder de naam Hits in Dixie. Ook maakten zij een geweldige LP met Europa’s number-one jazz-vocaliste Beryl Bryden. Zij werden winnaars van Avro’s jazz- competitie en zelfs tot 4 keer toe wer den zij le prijswinnaars van het Grand Prix d’Excellence te Brussel. Aan vang 21.00 u. Zondagmiddag 12 september begint Old Fashion wederom met zijn weke lijks Jam-Sessions op de zondagmid dag - aanvang ca. 15.00uur. Natuurlijk zullen aan deze sessions medewerken The Old Fashion Jazzmen o.l.v. Jan Van Tuyn en Manus Waayers. Dit neemt niet weg dat iedere jazz musicus aan deze session kan mede werken. Ook dit seizoen vindt er weer een op- Hun optreden kan daarom ook wisse- treden in hét Kultureel Sentrum plaats len van een gevoelige kombinatie van van «The great Salt Lake mime group», mime, dans en theater tot een plezie- en wel op vrijdag 10 septeriïber, ’s rige kindershow. avonds om half negen. De toegang is Dit alles tezamen zal voor een gezel- gratis. lige en interessante vrijdagavond zor- Deze groep is in 1973 opgericht en gen met het vermakelijk eksperimen- heeft in die tijd een zeer persoonlijke teel totaaltheater «The great Salt Lake visie op mime uitgewerkt, dat houdt in mime group». dat zij nog wel gebruik maakt van de klassieke mime - technieken, maar zij doet dat tevens in kombinatie met modern ballet, jazz en klownspel. De groep bestaat uit een tiental perso nen die ieder een gevarieerde oplei ding hebben genoten en dit samen met hun groot aantal optredens, zowel in Amerika als Nederland, levert een erg professionele show. Diegenen die iets willen zien over het ontstaan van de mens, de evolutie van olifanten, paarden en andere dieren kunnen nog tot 17 oktober terecht in het Natuurhistorisch Museum aan de Kloosterstraat. Wegens grote belangstelling zowel uit Tilburg als uit de verre omtrek is de expositie «Nederland in de Ijstijd» verlengd. De film «Bewijzen voor de Ijstijd» toont de werking van landijs en gletschers en geeft antwoord op de vraag hoe ver het ijs zich tijdens de voorbije ijstijden naar het zuiden heeft uitgebreid. De film laat op uitstekende wijze het kille decor zien waarin de dieren, die in de grote zaal worden getoond hebben geleefd. Het museum is geopend op werkdagen van 13.30 - 17.30 uur. Op zaterdagen en zondagen tevens van 14.00 - 17.00 uur. Groepen kunnen ook 's morons terecht van 8.30 - 12.30 uur mits ruim van te voren een afspraak wordt gemaakt. Voor het geven van inlichtingen is het museum te bereiken onder tel. 423228. In het thans weer geheel gerestau- ken bevinden zich nu in het Rijksmu- reerde kasteel Nemerlaer te Haaren seum te Amsterdam, maar het meeste zal van 17 tot en met 26 september ging naar het buitenland. Het vermoe- opnieuw de Brabantse oude kunst- en den bestaat, dat enkele stukken op antiekbeurs, die vorig jaar een over- komende beurs, die in Engeland zi weldigende belangstelling kreeg, wor- aangekocht, oorspronkelijk van h den gehouden. Behalve de stijlvolle en kasteel in Haaren afkomstig zijn, intieme kasteelruimten zal nu ook de Zeer onlangs zijn ook twee antieke kolossale zolderferdieping volledig wapenstenen van vroegere bewoners met antiek worden gevuld. naar Kasteel Nemerlaer teruggekeerd. In totaal nemen vijftien antiquairs aan Het zijn die van baron Van Cronström deze beurs deel, van wie er zes uit uit 1718 en van baronesse Anna Elisa- Brabant, twee uit Engeland"en de rest beth van Tuyll van Serooskerken uit uit overig Nederland afkomstig zijn. 1720, die nu tegen de voorgevel prij- Antiek en Nemerlaer horen vanouds ken. bij elkaar. In dit kasteel immers brach ten de baronnen Van den Bogaerde Gedurende de antiel Terbrugge in de vorige eeuw een de 14e en 15e ee 3t deel van hun unieke antiekcol- kasteel als uitsj bijeen, die in Europa haar bliek geopend z._ a niet vond. Door een erfenis- De Brabantse oude kunst- en antiek- te werd deze verzameling echter beurs wordt donderdagavond 16 sep- begin van deze eeuw voor en- tember officieel geopend door mr. D. liljoenen geveild. Diverse stuk- Burgers, burgemeester van Haaren. uur IS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1976 | | pagina 13