lu S! Twaalf orkesten brengen jazz in Tilburg Centrum The Swing Society regelrechte topper tijdens Jazz Meeting Maas Paul Van Hoeydonck exposeert in Noordbrabants Museum GROSVELD orgel leren spelen zonder dat u zelf een orgel bezit... KENNISMAKINGSCONCERT Schouw- burgerdag weer voor iedereen Franse salon gustus 1976 pagina 81 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 26 augustus 1976 pagina 9 h - per kilo - p. kilo pak Hlburg 6 1.95 Tilburg sluit reeks PROM-concerten 3.95 Bes 8. Finale door orkest eer TEKENEN EN SCHILDEREN heeft ipele jgenheid chter sboren te noofdza- -gbegon ^opbaan, vormingscentrum voor mensen-die-werken tussen 17 en 27 jaar bisschop zwijsenstraat 26, tilburg, tel. 013-434977 3.95 323“ en t Irdrns). Een suk- ’<*rper, die ook uit lege stamt en The Ons kennismakings - concert is Op donderdag 7 september a.s. Tivolistraat 67-69, Tilburg om 8 uur s avonds Ons telefoonnummer 013-43.47.62 Halsema met orkest en Trio i Dijk: J mevrouw (v. d. Plas, Ban- Jazz Meeting Tilburg i de drie zalen van de St ipper i The kans en vraag een (gratis) bij: STUDIO Tivolistraat 67-69 - Tilburg Tel. 013-434762 U kunt ook telefonisch plaatsen reserveren 10 avonden werken met houtskool, potlood en verf. Een kursusvoor mensen die dénken dat ze het niet kunnen maar die het wel willen leren op donderdagavond van 7.30 tot 10 uur eerste^ avond 9 september Kosten f 60,— alles inbegrepen grote zond 4 dusief opgaven aan het gebouw van «dekring» bisschop zwijsenstraat 26, tilburg of per telefoon 434977 POTTENBAKKEN 10 avonden werken met klei en ontdekken dat je heel wat meer kan dan je dacht. Mooie dingen maken. Praktische dingen maken. Glazuren. Je zelf uiten. Engobe. En allerlei informatie krijg je erbij! op woensdagavond van 7.30 tot 10 uur eerste avond 8 september Kosten f 60,— alles inbegrepen. Voordelen van het groepssysteem: men leert spelenderwijs; geen droge theorie maar direct hoorbaar resultaat. na een uur u al een i eigen or door gr -tudeer i de c) E< PROM- Otter oen, en al sinds nieuwe voor de achter lans van Oers e bekende looporkest gramma, wam daverend opti Interr FIJNE KEUKEN 10 lessen voor jongens en meisjes die al iets van koken afweten en die nu willen leren hoe je met gewone groenten, aardappelen, rijst, vlees enzomeer een feestelijke maaltijd kunt maken. op woensdagavond van 7.30 tot 10 uur eerste avond 8 september Kosten f 60,— alles inbegrepen. KOKEN in 10 avonden in een gezellige groep de grondbeginselen leren van koken. Voor jongens EN voor meisjes die nog nooit gekookt hebben of die het beter willen leren. pee gethe meld open, zelf bijns slen. de Jazz Meeting komt verder de beroemde trombonist Clyde Bern hardt uit de USA. Deze 69-jarige in de branding (Van muzikant uit North Carolina heeft ja renlang net in de schaduw van de lergrootste jazz-fenomenen gespet Zo speelde hij onder andere met K Olivier, Fats Waller, Edgar Hayes, Luis Russell en Joe Garland. Hij speelt op 4 september als solist mee met The Swing Society, met The South Jazz Band en met The Wooltown Jazz Band. Aan de Jazz Meeting werken verder beginnen. Pp de plein komen twee Volt Big Band uit iring Seven Jazz met zangeres '"ramma wordt uenk Wagter. die door de ing Tilburg in sa- winkelverenigin- vijf zit - orkesten ten mee. ir les speelt n melodie >rgel niet nodig jratls studeergelegenheld laag lesgeld. dat kan .volgens onze nieuwste lesmethode. Wij zullen u graag met dit nieuwe systeem kennis laten maken en nodigen u daarom uit onze gast te zijn op ons terhout, The Wooltown Jazz Band uit Tilburg, The Valuas City Jazz Band, The Storyville Jazz Band uit Arnhem en de Schmackes Brass Band uit Duits land. Deze orkesten zitten in de Juliana van Stolbergstraat (fa. Leenaars) onder de luifel van V en D, op het Stadhuis plein bij de luchroom De Katterug, op de hoek van de Telefoonstraat - Heuvel straat en op de Oude Markt bij cafetaria Van Dam. De loopqrkesten starten aan twee kanten van de HHeuvelstraat en zullen zich de hele middag door Tilburg Centrum op en neer bewegen. Om 17.00 uur wordt de Streetparade afgesloten met een grote jam - session op de kiosk, waaraan alle orkesten meewerken. Dat betekent dat er zo’n 1.000 muzikanten samen nog eens wat dixielandklanken over het Heuvel- plein zullen uitstrooien. (ET 6.75 Van Hoeydonck weer ,Jer, ditmaal figuratief, rijn werk tientallen ten zijn gewijd in vele lan- 1 nog nooit veel retrospectieve over de kunstenaarsloopbaan van Van Hoeydonck. De retrospectieve blijft tot 10 oktober in het Noordbrabants Museum. Tege lijkertijd wordt in Galerie Hüsstege te _am het recente werk van Van Hoeydonck getoond. NAAIEN op woensdagavond kunnen nog een paar mensen deelnemen aan de naai les. Op deze lessen wordt individueel gewerktje kunt dus komen als je niets van naaien afweet, maar ook als je het redelijk kunt, maar niet verder kan met patroontekenen of het maken van een lange broek. op woensdagavond van 7.30 tot 10 uur eerste avond 8 september Kosten f 40,— voor 10 avonden Op uitnodiging van «De Bantèngskomt de Nederlandse Countrygroup «COLT 45» 28 augustus a.s. voor het eerst optreden in de zaal van de N.K. Harmonie Stationsstr. 26, Tilburg. Deze countrygroup heeft op een te Uden gehouden coun tryfestival op 27 mei jl., de eerste prijs en daarmee een zilveren gitaar gewonnen. Bovendien zullen hier optreden de all-round group «SILVER WINGS- uit Nijme gen. Volop gelegenheid om te dansen en de Indische keuken te keuren. Zaal open vanaf 19.00 uur. Kaartverkoop aan de zaal. Nadere inlichtingen, Elgarstr. 11Tel. 013-551764. op donderdagavond van 7.30 tot 10 uur eerste avond 9 september Kosten f 60,— alles inbegrepen voorziet daarom ook in een lacune. De tentoonstelling bestaat uit 57 wer ken, representatief voor de verschil lende aspecten van het oeuvre. De catalogus (verkoopprijs f7,50) be- lijkertijd w vat een aantal critische beschouwin- Amsterdai gen en een uitvoerige documentatie - bovendien eigenaar van «Het Verre Oosten» in Scheveningen. i Robby Pauwels (gitaar). Is van be- roep eigenlijk fotograaf. Hij is niet - alleen een uitstekend begeleider (o.a. i van Pia Beek en acht jaar lang Toon Hermans), maar ook een uitstekend solist. Joost van Os (trompet). Direkteur van een PR-bureau in Den Haag. Hij wordt wel de vader van de Neder landse Jazz genoemd. Richtte, in 1935 samen met mede-student Iwan Pous- tochkine de Swing Pappa’s op. Dit or kest was de voorloper van de Dutch Swing College Band. Jan Morks (klarinet). Hij wordt wel de Nederlandse Benny Goodman ge noemd. Is jurist in Den Haag en stamt evenals Joost van Os uit de Dutch Swing College. Hij speelde verder in de Dixieland-pipers. Deze regelrechte swinger is ook nog Edison-winnaar. Chris Smildiger (bas). Ook weer afkomstig uit de Dutch Swing College. Speelde bovendien in The Dixieland Pipers en maakte deel uit van het kwar tet van Jan Morks. Martin Beenen (drums). Een suk- sesvol reklame-ontwerper, die ook uit de Dutsch Swing College stamt en The Dixieland Pipers. Het programma zal echter enige nader nog mee te delen wijzigingen onder gaan, onder meer in verband met de televisie-opname van het hele gebeu ren dat later ook in zijn geheel zal wor den uitgezonden. Op deze avond introduceren wij'ons moderne systeem van lesgeven: groepslessen met audio visuele middelen. uur Twee jaar les geven in Nederland hebben ons jHen bevesti9d dat iedereen orgel kan leren cpelen. Ie kiosk Benut deze unieke kans en vraag een (gratis) Interessant programma gepre- toegangskaart aan bij: Paul Van Hoeydonck werd geb Antwerpen in 1925. Na een h< kelijk autodidactische opleiding 1 in 1952 zijn kun sten aars loop ivankelijk als schilder, gen het einde van de jaren vijftig tstonden zijn «lightworks», mo nochrome schilderijen die een verras sende verwantschap vertonen met de recente fundamentele schilderkunst. Vanaf 1960 werkt hij hoofdzakelijk met plastische middelen; en richt zijn aandacht zich op het grote avontuur van de ruimtevaart, de verkenning van de cosmos. In de daaropvolgende ja ren ontstaan zijn «planeten», «mutan ten», «homo spatiens», e.a.; groepen werken die de visie van de kunstenaar op het leven in de ruimte vertolken. Vooral in de groep «mutanten» toont Van Hoeydonck de veranderingen die - de mens zal moeten ondergaan om bui- ten de aarde een bestaan te kunnen vinden. Vanzelfsprekend was Van Hoej donek stéeds hevig geïnteresseerd i I de ruimtevaartprojecten die door de I NASA op Cape Kennedy werden I voorbereid. In 1971 leidden zijn con- I tacten met de astronauten ertoe, dat I zijn beeldje «fallen astronaut» op de I maan belandde. I Vanaf 1973 is V. I actief als schilder 8 Hoewel aan zijn K toonstellingen zijn gewi. -1* den, is er in Nederland van te zi en geweest .Dei een uur in de grote zaal van de schouwburg. In de pauze-foyer en studio-zaal van de schouwburg spelen verder Lamarott uit Tilburg, Hermann’s Feuerwehr Kapelle uit Duitsland, Diksi Mesjien uit Breda, Schmackes Brass Band uit Duitsland, The Wooltown Jazz Band en de South Jazz Band en als klap op de vuurpijl The Blue Jug Town Jazz Band het gelegenheidsorkest van Tilburgs grootste muzikanten, die twee echte Tilburgse nummers op een speciaal plaatje gezet hebben «Schoon is mijn Tilburg» en «The most beautiful town». Deze nummers worden tijdens de Jazz Meeting in de grote zaal ten gehore gebracht na het konsert van The Swing Society. Het is duidelijk, dat de Stichting Jazz Meeting Tilburg een zeer aantrekke lijk programma, heeft opgezet. Een rogramma, waarin zmeerdere stra lingen in de jazz-muziek verte 'oordigd zijn. Een programma me ternationale orkesten. Een gramma, waaraan de Tilburgse jazz- wereld volop meewerkt. Een pro gramma dat zo aantrekkelijk is, dat mr. Pieter van Vollenhoven een uitno diging om de avond bij te wonen aan vaard heeft. Mr. Van Vollenhoven zal in ieder geval een gedeelte van de avond bijwonen. E Op zaterdag 11 september vindt in de c) Een broekje F Pellikaanhal het laatste PROM- Otterloo/Cox) p concert plaats van het seizoen, en 4. Trio Louis van Dijk K wordt de triomfale reeks, die al sinds Pauze begin van het jaar vijftig concerten in 5. Ouvt I heel het land bracht, besloten met een 6. Trio Loui speciaal programma. Het Brabants o.a. uit Tele i Orkest tezamen met Louis van Dijk en en muziel Gerard Cox en Frans Halsema zal het Air en Ga volgende programma brengen. 1. Ouverture door orkest 2. Louis van Dijk orkest: Lo“l: Mendelssohn - Pianoconcert in g, deel 3. Cox en Halsema: Tour de chant met orkest en trio Louis van Dijk Frans Halsema: a) Mijn oom Frans (v. d. Plas. Hal sema, Schmelzer) b) Kees (v d. Plas, Halsema, Bannink) c) Voor haar (Halsema, v.d. Plas, Jac ques Holms) Gerard Cox a) Romeo en Julia (Jules, de Corte) b) Ik voel me dikwijls zo onzeke (Simon/Cox) Om bij het laatste te t kiosk op het Heuvelpl orkesten: de grote Vc Tilburg en de Roan Band uit Amsterdam Marian Nauta. Het prograr gepresenteerd door Henl Aan de Streetparade, Stichting Jazz Meeting menwerking met de Wn gen Tilburg - Centrum wordt niseerd, werken nog en vijf loop - orkeste 7. Cox en I Louis van Voor U ik) b) Quiz «Ken Uw klassieken» (v.d. Plas) c) Tekst op Muziek (ondertitel «Sin ging Symphonies» v.d. Plas/Scheffer) Kees Schrama (piano). Was jare lang beroepsmuzikant in Frankrij Presenteert nu voor de TROS jazz programma's (o.a. Sesjun), was lange tijd de vaste begeleider vgn Leddy Wessel en leider van Keesje and his Pression Group. Ruud Bos (trombone). Dit is Ne derlands eerste trombonist. Hij speelt bij de Skymaskers en won in 1959 voor de derde achtereenvolgende keer de eerste prijs in de Rythm Poll. The Swing Society trad in februari 1975 voor de grap op in het bekende jazz-café in Laren. Willem Duys hoorde daarvan en haalde de formatie in zijn tv-programma. Dat werd zo’n enorm sukses dat er zeer snel een el- op dè markt kwam «Happy To- ter Again». Maar zoals eerder ge ld treedt de formatie zelden in de mbaarheid, temeer, omdat de leden f drukke werkzaamheden hebben ia allemaal in. een groot orkest De looporkesten zijn de Scat Cats en Intercity uit Breda, Hermann’s Feuerwehr Kapelle uit Duitsland en de twee bekende Tilburgse looporkesten Lamarotte en Blaos en Pieplust. Zittend werken aan de mee The Paradise Jazz B The Swing Society speelt op 4 sep tember in de volgende bezetting Jan Pieters (vibrafoon). Hij is de grote initiatiefnemer en leider van de formatie, is direkteur van het carte- ringsbedrijf Cuisinair op Schiphol en st vanzelfsprekend) de Tilburg Band mee. De grote formatie is de ste jaren duidelijk tot de allerbeste big bands van Nederland gaan beho ren. Daarom een afgerond konsert van Tijdens de Streetparade op zaterdag 4 september van 14.00 tot 17.00 uur zullen twaalf orkesten de jazz naar Tilburg Centrum brengen. Heuii straat, Oude Markt, Juliana van Stolbergstraat en de Katterug zul bedolven worden onder de onophoudelijke dixie - muziek en in d( op de Heuvel wordt een non - stop en zeer int-z- senteerd. De Stichting Jazz Meeting Tilburg is erin geslaagd om voor de f jazz-avond in de drie zalen van de Stadsschouwburg op zaterdagave september een regelrechte topper te kontrakteren. Voor een ekskl optreden komt naar Tilburg The Swing Society. Zonder meer een eks- klusief optreden, want deze formatie, die bestaat uit alleen maar de allergrootste oudere Nederlandse jazzmusici, is een gelegenheidsorkest, dat niets met de kommersie te maken wil hebben. Omdat de Stichting Jazz Meeting Tilburg de jazz-muziek in al zijn vormen wil propageren, hebben de acht leden van dit unieke orkest een uitzondering willen maken. Tijdens de Schouwburgerdag op zon dag 5 september is er weer een pro gramma samengesteld, dat voor ieder een wel wat interessants te bieden heeft. Hoewel wij volgende week hierop nog uitgebreider terug komen, verklappen wij nu al wat er zo al te doen zal zijn. Natuurlijk is er weer een theatersu - permarkt, waar alle inlichtingen gege ven worden over de abonnementense ries en alle regelingen, die in de Stads schouwburg van toepassing zijn. Daar kunt U abonnementen aanschaffen, maar ook couponboekjes en kunst- knip-kaarten. Aan de schouwburgmarkt werken dit jaar twaalf toneelgezelschappen, in stellingen en organisatiebureaus mee. Zij vertellen alles over hun voorstel lingen en aktiviteiten en hebben in hün informatiestands volop informatie materiaal voor het oprapen «liggen. Daarnaast is een goed doorlopend pro gramma van voorstellingen in de grote zaal, de studio-zaal en de pauze-foyer. Zo begint deze Open Dag met de dixieland-Emausmis, opgedragen door deken L. Bijl, met muzikale begeleiding van The South Jazz Band en het koor van de Vredeskerk. Daarna geeft de Tilburg Big Band in de studio-zaal een groot koncert. Verder werken aan het programma mee voor de jeugd de Vlas- hoofschool in Berkel-Enschot met een kindermusical, voor iedereen Kabaret zonder Filter met een uitgebalanceerd programma, voor wat oudere luiste raars de nieuwe Tilburgse Groep Neutje, voor de achtergrondmuziek het Trio Hans van Oers en Tilburgs meest ooporkest Lamarotte. Het ;aarin meerdere volksdansen "ptreden van het overbe kende Internationaal Folkoristisch Danstheater met een boordevol pro gramma, waarin meerder volksdansen in prachtige kostuums op de planken worden gebracht. Naast dit alles zijn er nog veel meer verrassingen, waarvan speciaal de jeugd met volle teugen kan genieten. De toegang is helemaal vrij. Alleen worden kinderen onder 12 jaar niet zonder geleide binnen gelaten. Zondag 5 september van 11.30 tot 17.00 uur /erture door orkest - ais van Dijk orkest tvlepathy _'ek van Bach: Iventio en lavotte uit Suite no. 3 Uit onze enorme collectie STIJLFAUTEUILS kozen wij dit model, verkrijgbaar in het fijnste leder of in patroon-velours de zaak met de meest exclusieve stijlmeubelen. Triniteitstraat 17. Den Bosch (dicht bij Casino), tel. 073-123041. GEOPEND: DAGELIJKS VAN 10-18 UUR. VRIJDAGS KOOPAVOND, S MAANDAGS GESLOTEN. 98,-. o I o i z o U) K KRMG w i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1976 | | pagina 9