BH» s n k FILMS juies de corte KONING HERT in de Stadsschouwburg PIET RAMBERGEN in 59 Jaws, ’n enerverende avonturenfilm vol sensatie 99 7,50 1,39 59 1,49 39 4,59 2,48 ((De dwaze lotgevallen van Sherlock Jones» In Chicago-Theater COSMOVOX iXhomas In Harmonie-Theater WAT KRIJGEN WE NOU IN DE STADSSCHOUWBURG muziekhuis tilburg I 3 december 1975 pagina 12 Donderdag 18 december 1975 pagina 1< DE TILBURGSE KOERIER Een fantastisch sprookje over de liefde van Carlo Gozzi >ch orgel zaak «I f 2.495,- van dian SOLINA elektronisch orgel en f 218,- UW VOORDEEL ONS blik RGES k Juliana van Stol bergstraat 7 en 25 - Telefoon 013-420986 COUNTRYTRASH, GOOFY en SAN MOSTERD bij POSJET AAL dat ook Dansmarietjestoernooi in Tilburg Junior Kamer kte varkenslever spek 3TREEKS BrflKANT \RTICULIER j nooit iden te redens, hebben zij hun jaande I. Louis platen iet ver- en :nd. tegen iars. ik. il heeft enorme geeft de t een COSMOVOX elektronisch orgel Model F 2 COSMOVOX elektronic orgel Model F 1 Koni «fïabe» 19 DECEMBER 20.15 uur Grote Zaal STADSSCHOUWBURG f 2.813,— ff 2.595,- AMl De c ORANGE 1 otaal ONZE PRIJS model 1157 MAJESTIC ROYAL Met ingebouwde rithmix Automatische begeleiding Met ingebouwd geheugen Incl. houten bank, LP, hoofdtelefbon en muziekcursus net champignons caas Daar lijke gastvi de dood. moraal». En 'ezien wor- dan levens tal er tijdig Model G 110 Ingebouwde rithmix Hoofdtelefoon span- ood in «Hart van Brabant» 1 Gelukkig maar dat Wat^on er is. Dank zij zijn hond komt Sherlock Jo nes toch, op het nippertje, als triomfa tor uit de strijd. THOMAS elektronisc De orgelspeciaalzaak die reeds meer dan 50 jaren bekend staat voor service en kwaliteit op muziekgebied. SondagI neemt er light Vanzelfsprekend verlenen wij de volle garantie op deze instrumenten. Verder keuze uit de voornaamste wereldmerken HAMMOND THOMAS EMINENT SOLINA VISCOUNT FARFISA PHILICORDA JOHANNUS GULBRANSEN YAMAHA COSMOVOX GEM Regelmatig aanbiedingen in gebruikte orgels. CHIC.,, Deserto l Deze fik kropr Marco kreeg t sprijs hoof pers dukt dwars door lijke bew£ steelt. ladeklop beteke- ïnbezoek en dat bron van in- Voorzien van twee 31/2 oktaaf klavieren 13 tonig pedaal met ingebouwd ritme - apparaat en automatische begeleiding van onderklavier en pedaal. SLECHTS 1.795,- op. wordt ent dan op issers. Het gehavend en en. De enorme op Brody half gezon- - 48,— NOORDERLICHT (jeugd Robin Hood der wilde /.eeèn Voor de jeugd deze week een s nende film van de held Robin Hot zijn strijd tegen de Spanjaard blijkt niet alleen op l.v, op zee onverslaanbaar. Plannen voor een eigen theaterproduktie waren er al langer, maar konden om praktische redenen nog nooit gerealiseerd wor den (meestal omdat de agenda van beiden te druk en te lang tevoren bezet was). Hoewel Louis en Jules elkaar ook op muzikaal gebied uitstekend verstaan, zijn er altijd kleine meningsverschillen en juist deze diskussiepuqtjes, die op 2 vleugels 'uitgevochten' worden, kunnen dit programma voor iedere muziekliefhebber extra spannend ma ken. NOORDERLICHT (nacht, Karate Tijger Li arriveert in Kyot zijn vader te onder? raakt hij bevrieno Masako. nadat 't gered. G de dochter van Het internationale dansmarietjes - toernooi dat Les Gardes op zondag 21 december gaat organiseren, belooft het grootste toernooi te worden dat ooit in binnen- of buitenland is gehouden. Het gaat er zondag in de schouwburg Jan ook om wie zich in de diverse cate gorieën kampioen van Nederland mag noemen, terwijl bovendien de kwalifi- katie voor het Europese kampioenschap ook op het spel staat. AMBASSAI Een watervi Na het over Alois, vindt liscuill vciuuijjcii uiiuciiii een antieke klok, temidden van lege drankflessen, een dagboek van Alois, waaruit haar niet alleen blijkt, dat bijna alle mannen en vrouwen in het dorp met elkaar overspel bedrijven, doch dat ook wijlen de burgemeester zich in deze niet onbetuigd heeft gela ten. Zij neemt voortvarende maatrege len. 1BASSADE (nachtfilm. duivel kent geen genade Deze film met in de hoofdrollen 1 rence Hill en Bud Spencer is het v haal van de avonturen van Doe Earp. onderling steeds ruziemaker maar eendrachtig in hun strijd onrecht, bandieten en moordenaa Hun motto is «God vergeeft... niet». CAMERA II Beroep Reporter David Locke is een televisieverslag- gever op reportage in Afrika. Hoewel in zijn beroep een succesvol en ge waardeerde persoonlijkheid, voelt hij zich niet tevreden en wordt zich steeds meer bewust van de bekrompenheid van zijn bestaan en zijn persoonlijk leven. In zijn hotel in Tsjaad maakt hij kennis met een medegast: Robertson. Wanneer deze totaal onverwacht aan een hartaanval sterft, grijpt Locke die gelegenheid aan om een nieuw leven te beginnen. Door hun uiterlijke gelijke nis geholpen, aanvaardt hij de identi teit van de overledene door de foto's in hun paspoorten te verwisselen. Het begin van een lang avontuur. ting Hert» is een van de tien (toneelfabels) die Gozzi om streeks 1760 in het toen nog zo brui sende Venetië schreef. Het is een exo tische fantasie in sprookjesvorm: een tovenaar, een koning, een schurkach tige minister, gedaantewisselingen, liefde, muziek, zang, dans, bonte kostuums, trucages, kortom alles wat het theater te bieden heeft, kunnen ar tistieke medewerkers en toneelspelers in een toneelfeest als «Koning Hert» kwijt. Met name de commedia dell'arte- scènes (die alle gelegenheid tot impro viseren en parodiëren laten) zijn ar pantserplaten en vervaar- vaking heen, de diamant Piet Bambergen vervult de hoofdrol in deze film. Nahetsukses van «Help, de dokter verzuipt» is ditmaal een geheel ander thema aan de orde. Sherlock Holmes is een stuntel. Een wat sjofele man, die droomt van grootse daden en steeds weer wakker wordt in povere werkelijkheid. Hij raakt er niet door ontgoocheld, want daar is hij te arge loos en ook te blijmoedig voor. De enige die het allemaal kopschud- dend aanziet en zich duidelijk zorgen maakt.over het wel en het wee van de dagdromende detective is diens trouwe en zeer schrandere hond Wat son. Samen raken zij, tegen wil en dank, betrokken bij de zaak van de Kartoem-diamant. legendarische Kartoem-diamant is ién van het zuiverste water, smette- wit. meer dan 50 karaat en vele joenen waard. paragon komt naar Nederland fspleten en herslepen te worden gerenommeerde zaak van de Sondag. Het transport van iphol naar Huize Sondag heeft its in een onneembare, rijdende ting, een ito om de dood van erzoeken. In een bar id met de zang at hij haar van een be heeft gered. Ook raakt hij bevriend met de dochter van de eigenaar. Op weg naar huis wordt hij door leden van de bende overvallen, maar met behulp van Chang weet hij tebntsnappen. Via ingewikkelde wegen weet hij de moor denaar van zijn vader te achterhalen en het eindigt met een dodelijke kon- frontatie. De regie is van Elise Hoomans, dekor en kostuums van Nicolaas Wijnberg. Nederlands van Dolf Verspoor, mu ziek Timothy Coleman. De medespelenden zijn: Fenneken Fockema Andreae, Bea Meulman, Pauline van Rhenen,Arthur Boni. Edmond Classen, Andy Daal, Willem Paul Edelman, Jan van Eijndthoven, Jan Gorissen, Jan de Groot, Jan Hen driks, Guy Lavreysen en Jan Verhoe ven. De Junior Kamer is een voor Tilburg kamertj nieuwe, maar nationaal en vooral in- marker ternationaal al veel langer bestaande vorm van service club. Haar leden, allen jonger dan 40, komen uit een zo groot mogelijke verscheidenheid van beroepen en opleidingen. De Junior Kamer «Hart van Brabant» stelt zich een optimaal contact tussen haar leden als doel. Als middel daartoe dienen de activiteiten voor, tijdens en na de maandelijkse Vergaderingen, en daar naast het met behulp van de talenten van haar leden opzetten en uitvoeren van projecten met een zeker maat schappelijk nut. Hieruit volgt ook de belangstelling van de Junior Kamer «Hart van Brabant» voor het Speel-o- theek - project. De Tilburgse Kamer bestaat nu ongeveer een jaar, en telt plusminus 40 leden, afkomstig uit Til burg en omstreken. Louis van Dijk en Jules de Corte zijn twee namen die geen intro- duktie nodig hebben. Ook hun samenwerking is niet nieuw. Behalve verschillende gezamenlijke t.v.-optn eigen radioprogramma "Waarde blanke top'en zijn erverrege plannen voor een nieuw programma op de zondagochtend, werkte mee aan Jules' recente Lp. 'Miniaturen' en ook op gebied zal dit niet hun laatste coöperatieve aktiviteit zijn. kunrien bergen, maar onder het genot van een biertje, kan men in de Foyer, op een gesloten T.V.-circuit het ge beuren op het toneel volgen op de 4 T.V.-schermen, die zullen worden aangebracht. Naast de normale bekers en bokalen die door de deelnemers te winnen zijn, staan er ook de kampioensbekers op de Nederlandse deelnemers te wach ten. Een extra prijs werd door het Til burgse gemeentebestuur ter beschik king gesteld, terwijl ook de Stichting Karnaval Tilburg een mooie plaquette ter beschikking stelde. inigin- Twee persoonlijke schalen van de Meder- President der Federation Europaï- .imburg vormt scher Narren, de Heer Ramien uit Frankfurt, completeren de prijzen- schat die door de dansmarietjes te winnen zijn. Het toernooi vangt aan om IJ.00 uur voor de junioren, en om ongeveer 18.30 uur voor de senioren. ICAGO (nacht. Rosso lm van Antonioni werd he md met de gouden leeuw van San op het Festival van Venetië en bovendien de Italiaanse staat- voor de beste vrouwelijke ifdroL Ook onze eigen vaderlandse was unaniem vol lof over dit pro- t van Antonioni. CAMERA I Ten Little Indians Dit is een van de meest bekende ro mans van Agatha Christie. Van haar zijn slechts enkele verhalen verfilmd, omdat zij er in het algemeen niet voor was. Een tiental personen, die allen een misdrijf hebben begaan, waarvoor zij niet werden gestraft, zijn uitgeno digd in een afgelegen villa een week end door te brengen. Daar echter blijkt een ogenschijnlijke gastvrijheid een zekere stap naar ADE wal van slipjes :rlijden van haar echtgenoot Jt llsebill verborgen onderin :ke klok, temidden van I isen. een dagboek van niet alleen blijkt In een groot aantal bioscopen in ons land gaat deze week in première de film Jaws. Op een vakantie - eiland voor de Amerikaanse kust houdt een ual groep studenten een uitgebreide pic- ?=erJs nic. Tom en Chrissie gaan s avonds 'aat no= zwemrnen- Terwijl Tom op het stand, door overmatig alcoholge bruik in een roes wegzinkt, neemt Chrissie een duik in het bruisende oceaanwater. Opeens een gegil, een korte worstelingen Chrissie verdwijnt onder water. De volgende morgen is het hele eiland in rep en roer. Tom doetaangifte van de vermissing en na dat het stoffelijk overschot van Chris sie is aangespoeld, wordt duidelijk dat zij het slachtoffer is geworden van een reuzehaai. De burgemeester verbiedt iciu ixvuiii iiuvuiii ^et afsluiten van het strand. Het be- ipanjaarden. Robin richt van een aanval van een mensene- het land maar ook tende haai zou de gena nen voor het toenster vormt de voornaamste komsten. Brody, het hoofd van de politie, roept de hulp in van Matt Hooper, een jonge onderzoeker van het Oceanogra- fisch Instituut en een gespecialiseerde haaien - kenner. Deze bevestigt het vermoeden dat er een haai maar dan een van enorme afmetingen in het spel is geweest. De bevolking, aanvankelijk gerustge steld door de burgemeester, raakt ech ter in paniek, wanneer er wéér een slachtoffer valt. Ditmaal een zoontje van een der eilandbewoners. Brody is nu razend. Hij dwingt de burgemees ter een beroepsvisser aan te nemen, die voor een premie van 10.000 dollar op zich neemt de haai te vangen en te doden. Óeze visser. Quint, een ruige zeebonk, neemt op zijn expeditie Brody en Hooper mee. Brody is wa terschuw en Hooper neemt al zijn mo derne apparatuur en hulpmiddelen mee. die slechts een meewarig lachje van Quint ten gevolge hebben. Na een nacht speuren wordt einde- ‘ijk de haai gevonden. Het blijkt een erst zeldzaam exemplaar te zijn van enorme afmeting. Het beest is gevaar lijk. bloeddorstig eji slim. Het wil zich niet laten vangen en opent de aanval op het kleine vlssersschuitje. Vangen met de zeewerphengel heeft geen re sultaat. De reuzenhaai bijt de nylon- lijn. zo dik als een pianosnaar door. De I er ét loos miljo Deze om ges in de firma Schipf- plaata in ven uuiieciiiuai c, i ijucuuc vesting, een zwaar gepantserde krlJgt en "ldle kluis-wagen waarin zich gewapende de ee“^- e.r bewakers bevinden met daar omheen Deze Sh-rlnck een politie-eskorte. Niettemin zal de Maffia, onder leiding ais r van Don Rattazzi zelf, proberen de dag uiamant tijdens het transport te roven. v0 Zodra de boeven horen dat direkteur het zekere voor het onzekere :n ook nog ondanks alle vei- leidsmaatregelen een privé- detective rondom het transport wil laten speuren, zorgen zij er voor dat Met harpoengeweren wordt nu de aanval geopend. Getroffen door een harpoen waar twee grote drijvers aan zijn bevestigd, duikt de enorme men seneter weer onder en gaat er van door. Na korte tijd duikt hij weer c weer,geharpoeneerd en oper zijn beurt de aanval op de vis schuitje wordt deerlijk Quint komt om het lever haai zet zijn aanval voort, op die zich nog steeds op een half i ken wrak bevindt. Maar Brody's laatste aanval succes... uitgeput door zijn ei worsteling en het bloedverlies geel reuzenhaai van 7.50 meter met gewicht van drie ton de geest. Sondag maar één detective onder ogen rijgt en in dienst neemt de oen van de eeuw, Sherlock Jones. Deze Sherlock heeft niks in de gaten. Hij gaat druk in de weer, bloost steeds als hij de mooie sekretaresse van Son- in de ogen ziet en staat de mond I tanden als de Maffia inderdaad, zullen in het trefcentrum T drie groepen optreden, die elke Tilburger zou moeten horen en zien. Begonnen wordt met de groep COUN TRY TRASH, die folksongs brengt, zoals die toen op het onmetelijke plat teland van Amerika uitgevonden zijn. Ver van de rumoerige steden ontstond daar kamer- en café - muziek om de vrije en verloren uurtjes mee op te vul len. Lid van de groep is o.a. Moos de Roover. geen noot kunnende lezen, maar virtuoos de juiste snaar van zijn aar beroerend. Henry R.. geboortig de streken van FAK FAK. zorgt op banjo voor het exotisch vleugje, deze muziek onweerstaanbaar maakt. Fransiens en Fransoos, viool en gitaar, zijn het snufje zout voor deze muziekschotel. Vanaf het begin is de vokale begelei ding verzorgd door Liza Appelmusch., Door haar inbreng kreeg de groep grote bekendheid en populariteit, in het Hart van Brabant. Ook zondag zal zij er bij zijn. De groep heeft reeds optredens verzorgd in Gilze (Kultu- reel (Sentrum), Rijen, Riel, Goirle, Tilburg. (Kruikenmarkt). Den Bosch. Na COUNTRY TRASH komt GOOFY. Deze jongeman heeft in zijn jeugd op het konservatorium van onze stad les gehad. Dan studeerde hij nachten lang op zijn piepklein zoldeY- '*~ertje. Na voorstellingen in Dene- ...<.<nen, Luxemburg. Duitsland enz. is GOOFY reuzeblij, dat hij zondag weer terug in de stad is. Zijn oude ka meraden. de nieuwe komen vanzelf, zullen er beslikt zijn, om hem te kun nen horen spelen op zijn ukelele. Wie toevallig Engels verstaat moet eens let ten op de teksten, het zijn gouden ge dichten. De afsluiter van het muzikale festijn is de groep MOSTERD uit Hilvaren- beek. De groep begon ondergronds in de ruimte onder de kiosk op het Vrijt hof. De ouderen waren op het ergste voorbereid, maar de jeugd bleek al rap vurig aanhanger van MOSTERD. Ne derlandse liedjes met een buitenlands geluid. De optredens duren van 3 tot 9 uur. Datum: 21 december. Plaats: Posjet. De entree is twee gulden. zelfde specifikaties als model F 1 maar bovendien _..s voetmaten op bovenklavier, sustain op bovenkla vier en pedaal twee voetmaten op pedaal en een ingebouwde schuif deksel Gen enkel orgel heeft deze mogelijkheden voor deze q 348 Koning Hert», het langverwachte dankbaar uitgebuit in de voorstelling toneelspektakel van Carlo Gozzi, tijd- van Toneelgroep Theater. genoot van Goldoni, komt op 20 de- Maar als sprookje heeft het vanzelf- cember in de Tilburgse schouwburg, sprekend ook een «diepe r Het wordt uitgevoerd door Toneel- mocht die over het hoofd gezitn groep Theater. den, geen nood, een meer dar grote hand op het toneel za. v. M aan herinneren! Het is met andere woorden een toneelspektakel geheel in de oude, Venetiaanse traditie. In totaal hebben zich 133 optredens gemeld, hetgeen bij de 80 optredens van 't vorige jaar een toename bete kent van ruim 65 Ruim 750 dansmarietjes en officieren vertegenwoordigen ruim 70 verer:~~ gen uit Duitsland. België en NtMv>- land. Niet alleen Zuid-Lirr.b_rs de Nederlandse deelname, maar ook vele deelnemers uit Gelderland en Brabant, zelfs een groep uit Den Haag, komen op de Tilburgse bühne. Waarschijnlijk zal de grote zaal van de schouwburg niet alle belangstellenden gi uit de da

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 13