in de Wat krijgen we Stadsschouwburg van Tilburg 19a- 98^ nou... Het Brabants Orkest 39. FILMS IB*» QU) FASHION 'fyehers ZONDAGAVOND A.S. ZAAGT SORCAR ’N MEISJE IN TWEEEN OP SCHOUWBURGTONEEL Jï. LEER OM LEER Lazy River Jazz Band in excellent op Heuvel ÊjT V lovember 1975 pagina 16 KLOKKENSHOW T :rug ko- Ruud Erich, de nieuwe voorlichter van de schouwburg icert; made René Frijters en de de TROS Losse Groeven Theater show MAJOR BARBARA gaan met ird Shaw I VOORRIJ KOSTEN maanden. 1743 Detck Goldby iop rug ge/ienl indent een repetitie »an "Leer on» Leer" schouwburgdirektie presenteren Bij ROEBERS is het iedere dag mders inen van Johan vocaal; Ton traken I over- dat :ven een be- jn huis en JAZZCLUB OLD FASHION Presenteert inisatie. r a.s. in Woensdag 26 november COUSIN JOE FROM NEW ORLEANS Heuvelring 120 u Juwelier - Horlóger SCHOUWBURGRING 27 nen een Pan en deze vh sben, dit is te bij te gaan. taf vrijdag 21 no- «HET KIND VAN DE BUURVROUW robots iet voge attr tijd. Hij raketten, geheimzin- Hij kruipt meisje ten tonele gevoerd op ïffende wijze. Dit is nagie van een verbluf- ër uit het Verre Oos- door een glazen plaat, laat meisjes door de lucht zweven en riskeert zelfs zijn leven door zich met een bom in een afgesloten ruimte te laten stoppen. De bom explodeert, terwijl de groot- magiër ongeschonden blijft. ',*"ry» van twee weken geleden, u.tvoerig ingegaan op deze grote laar. Enkele krasse uitspr vO we dan ook uit dit artikel lomen. t moet U te beluis- Live zijn grote muzikaliteit dit zangerige stuk, waarin ook de echte ritmen en folkloristische trekjes uit Dvoraks ge boorteland Tsjechoslovakije aan bod komen, alle eer zal aandoen is buiten p*- DE SINT BIJ PEP-STORES Vanaf één uur zaterdagmiddag Sint hoogstpersoonlijk met zijn beste Pieten aanwezig bij F Heuvelstraat 69A te Tilburg, kinderen, maar ook de groten borgen. De S graag in dc zaak, waar jeans jds-kleding in l r Bij Pep-S euke kollel In «Storj werd uitv tovenaa hebben gene Dit moet U gezien hebt apart om aan voorbij te Kaartverkoop vana. vember. de muziek bij het ge- erklankt magistraal idylle tussen de Daphnis en de loé, zoals de oude j eens beschreef, waarop Ravel een i oproepen, waarbij de fluiten moet let- aanbreken van de te suite begint, sug- Id dan hier. Op een ;n de hoofdperso- over de god ix. Wanneer letten hiervan ten, waarbij eindigt met ichtfilm) d in het verfil- voviualen, niet in het hun vechtscènes heb- een soort ballet, p uitkijkt, n smokke- leider uit- CHICAGO THEATER (Nachtfilm) Omdat «The Graduate» blijkbaar goed is aangeslagen in het nachtfilmpro- gramma van verleden week, wordt de film deze week nog een keer gedraaid. Vooral het spel van Mike Nochols, bekend uit Who is afraid of Virginia Woolf, is hierin te bewonderen. MET GRATIS RECEPTEN VOSTERS’ drogisterij Broekh. weg 60, Tilburg ■ieders ing van duizend dollar krijgt erheld, die erin slaagt een ’oudtrein te overvallen en het goud ter ^schikking te stellen van een revolu- -:ng in Mexico. Gevechten met soldaten lopen in het an de rovers af, maar die ;oud ter beschikking e bevolking. Een lige >rak, spelen, r )te liefde voor trument. Dat St illoos technisch Zuidelijk toneel Globe speelt: van William Shakespeare in de Stadsschouwburg van Tilbur* vrijdag 21 en zaterdag 22 november a.s. Regie: Derek Gc.. Medewerkenden: Sacha Dülthuis, Henk Rigters, Siem Vroom, Femke Boersma, Mart Gevers, Marieke van Leeuwen, Anna Korterink, Jan-Anne Drenth, Bob Goedhart, Aus Greida- nus, Wim van der Grijn, Hans Hoes, Wim Kouwenhoven, Henk Molen berg, Jeróme Reehuis, Huib Rooy- mans, Dick Scheffer, Peter Stam, Henk Uterwijk. mengesteld uit lijknamige ballet, ver! geïnstrumenteerd de iu,m. w.--- Griekse geitenhoeder Daphnis en de Vanaf één uur zaterdagmiddag is de schaapherderin Chloé, zoals de oude Sint hoogstpersoonlijk met zijn twee Griek Longos die eens beschreef, beste Pieten aanwezig bij Pep-Stores, Uniek is de wijze waarop Ravel een Heuvelstraat 69A te Tilburg, om de pastorale sfeer kan oproepen, waarbij kinderen, maar ook de groteren, een men dan vooral op de fluiten moet let- leuke attentie te bezorgen. De Sint met - ten. Zelden is het aanbreken van de zijn gevolg komt graag in deze jonge, za] hij b< dag, waarmee deze suite begint, sug- eigentijdse zaak, waar jeans, jackets De heer gestiever uitgebeeld dan hier. Op een en vrije-tijds-kleding in populaire van het 1 J blik voeren de hoofdperso- prijsklasse te koop is. Bij Pep-Stores :n pantomime uit over de god zegt men graag een leuke kollektie te i zijn geliefde Syrinx. Wanneer hebben, ook voor mensen met kleine lucht, diene men te letten op de beurzen, die er echt eens over willen muzikale uitbeelding hiervan door nadenken waar men het beste kan ko- weer vooral de fluiten, waarbij dit wervelende tafereel eindigt met een solo voor de zelden gebruikte altfluit. De suite eindigt met een onstuimige algemene dans. jeare in de Stadsschouwburg van Tilburg en wel op -Derek Goldby. middelen. Wel slaagt ze er niet in nade voor haar broer te verkrijg maar haar schoonheid heeft Angel hartstocht opgewekt en bij een twei onderhoudt biedt hij haar Claudi leven in ruil voor haar eer. Verc waardigd wijst ze het voorstel af, m wanneer ze haar broer ervan vert verwijt deze haar dat haar onbuigza houding een zuster niet past. Gelukkig is de hertog niet weggega hij blijft op de achtergrond en treed) als een soort deus ex machina. Clau wordt niet terechtgesteld, Isabella houdt haar eer (en trouwt met de h tog op de koop toe), Angelo heeft rouw en moet met iemand and trouwen. Wat een tragedie had kunt zijn eindigt als een sprookje. Het stuk verraadt duidelijk de invloed van de middeleeuwse zedenallegorie zoals «Elckerlijk» maar wij moe ten daar onmiddellijk aan toevoegen dat Shakespeare deze vorm op een veel complexere manier hanteert dan zijn middeleeuwse voorgangers. donderdag 27 november 20.15 uur grote zaal Kapitaal of ideaal? Wat te doen als het kapitaal je ideaal wordt? Of als het ideaal je geen stuiver oplevert? Kapitaal en Ideaal zoeken in dit blijspel van George Bernard Shaw kontakt met elkaar. En natuurlijk krijgen beiden met dezelfde problemen te maken. Het is een situatie die ons goed bekend is. We leven ermee, en moeten er in elk geval mee leven, al is de een zich daar meer van bewust dan de ander. In MAJOOR BARBARA zet Shaw een chique milieu neer, enigszins aangevre ten door geldgebrek en een al te groot gewicht aan goede vormen. Eigenlijk wankelt de vesting al lange tijd, maar om dat te zien moetje er van een grote afstand en met kennersblik naar kijken. Shaw doet dat, door de vroegere vader van dit nest als rijke oorlogsindustrieel (Het Kapitaal) te confronteren met een dochter die het bij Het Leger des Heils ondertussen tot Majoor heeft gebracht (Het Ideaal). Die tegenpolen oefenen een sterke aantrekkingskracht uit op elkaar. En naarmate ze dichter bij elkaar komen, ontstaat ook grotere verwarring. Het wordt alsmaar moeilijker, om een antwoord te vinden op de vraag hoe die tegengestelde belangen zich onder welke (dek-)mantel dan ook, misschien toch zouden kunnen verenigen. Ook in dit stuk weet Shaw meesterlijk en steeds zeer ironisch om te ga?" mensen en milieus die hem storen en aantrekken tegelijk. George Bernard kijkt scherp, maar met liefde. René Lobo regisseert, met Mary Dresselhuys, Petra Laseur en Max Croiset. van Ekelen, clarinet, sopraan en alt sax; Thijs Eisen, trombone; Alex Vermijmeren, banjo en gitaar; Kees de Bie, bas en Frans van Zundert, drums zal dit orkest in «Excellent» teren zijn. Vrijdagavond Live the sound of The Original Lazy River Jazz Band. ,a de diepe strijkersklank van de cello komen nu de blazers aan de beurt in Mozarts mooiste serenade, de zg. Gran Partita, voor dertien blazers en contrabas. Van alle serenades voor blazers van Mozart heeft deze de a grootste bezetting, met als wonder- goed ogenbl lijke attractieve uitzondering de con trabas als laagste accent. In dit schitte rend werk komen alle mogelijke combinaties en soli van de blaasin strumenten voor. De bassethoorns -klankkleur aan tart aan dan lavel. Zijn Clilvé, sa- Met ingang van 1 januari 1976 heeft het Bestuur van de Stichting Tilburgse Schouwburg, op ons voorstel, de heer Ruud Erich benoemd tot direktie-assistent, speciaal belast met publiciteit en de publiciteitsorgan Hierin volgt hij de heer Herman van der Mark op, die per 1 december dienst treedt bij de gemeente Hilversum. Vanuit de dienst voor Kunstzaken belast worden met de dagelijkse leiding over het Gooiland Theater. Ruud Erich, thans als stadsredakteur verbonden aan het Nieuwsblad Zuiden, is 24 jaar en woont in Tilburg. Een doorgezaagde maagd, door glaskruipende magiër, een menselijke bom, door de lucht zwevende meisjes en staaltjes van ontsnappings- kunst. Sorcar werelds beroemdste magiër en illusionist uit In dia, doet op zijn Nederlandse tournee ook de stadsschouw burg van Tilburg aan en wel op zondag 23 november aan staande, 20u.l5. Het schitterende meisje strekte zich uit op de operatie-tafelAchter de tafel heft een knappe Indiër bezwerend de handen. Hij is zeer gekoncentreerd. Dan valt er een dodelijke stilte. Wat het publiek nu ziet, tergt alle zenuwen. Akelig langzaam komt het roterende mes van een cirkelzaag naar beneden. Het meisje knippert slechts met de ogen. Steeds dichter komt het moor dende staal. Wat gaat gebeuren. Ieder zinnig mens weet, dat dit een truc is. Maar tóch, en Uw ogen bedriegen niet, op het toneel wordt een mens doorge- schappij, die haar vijandig was. Ze heeft geen geld om haar kindje te voe den. Door wanhoop gedreven besluit ze, naar een andere stad te verhuizen. Haar dochtertje staat ze voorlopig af aan een ouder echtpaar. Dat «voorlopig» wordt 15 jaar. Al die tijd ploeteren deze mensen in hun kleine winkeltje, om hun «Mientje» zo goed mogelijk groot te brengen. Ze zijn stapelgek op haar. Dan slaat het noodlot toe. Als de echte moeder denkt, nu zelf het kind te kunnen op voeden, begint het touwtrekken om het meisje. De natuurlijke moeder kan haar kind nu alles geven schermd milieu, geld, een fijt status. De pleegouders hebben alleen maar vriendelijkheid en liefde te bieden. Naar welke kant slaat de weegschaal door Wat gaat het worden Een toekomst met warme, hardwerkende en liefheb bende mensen of een leven in koude rijkdom en kille weelde. In een nieuwe bewerking van Beppie en Richard Nooy, naar een toneelstuk van Johan Elsensohn en een vroegere bewerking van Herman Bouber. Het wordt een grote produktie, met zo’n 25 akterende medewerkers. Hieronder komen bekende namen voor Beppie Nooy, Hetty Blok, Carry Tefsen, Wiesje Bouwmeester, Hanny Vree, Mime Kok, Jenifer Willems, Martin Brozius, Ton Vos en Gerrit Dekzijl. «Het kind van de buurvrouw» is een puur, onvervalst brok volkstoneel, i een uniek beeld geeft van het le\ van alledag in de twintiger jaren. Natuurlijk is het een produktie van het Amsterdams Volkstoneel. pen. Wie zaterdag bij Pep-Stores voor 25,besteedt, kan rekenen op een fles Franse rode wijn en een chocola deletter voor de kinderen. Korte inhoud van dit toneelstuk Een lief, ongetrouwd jong meisje, raakt in verwachting. Zeker in de twintiger jaren een levens groot probleem voor de a.j. moeder, die helemaal alleen stond in een maat- Op vrijdag, 21 november a.s. zal van 22.00 - 2.00 uur «The Lazy River Jazzband» een optreden geven in de «Excellent» op de Heuvel. Daarmee is vrijdagavond a.s. de Heuvel opnieuw het centrum van de «de revival, c opleving van de traditionele jazz. De Stichting Jazz Meeting Tilburg lo hiermee een pijnlijk incident op, d zich voordeed tijdens de z.g. «Kroe- A gentocht» van 5 september jl. Ook |V toen zou dit orkest in de «Excellent» musiceren. Door onvoorziene familie-omstandigheden kon dit toen geen doorgang vinden. Enkele uren voor aanvang werd bericht van ver hindering ontvangen. Jazz-animator en geestelijk vader van de jazz-revival in Tilburg, de heer Henk van Belkom is er toen in ge slaagd, binnen een paar uur een ver vangend orkest naar de Heuvel te krij gen. Het Zigeuner - Ensemble deed het goed, de inzet was uitstekend, maar... het was natuurlijk geen «Lazy River Jazz Band». In de beproefde bezetting Sinke, leider, trompet en Leer om leer is duidelijk een bewer king van het voorschrift uit het evan gelie «oordeelt niet opdat ge niet ge oordeeld worde». De hertog van We nen geeft voor, de stad te verlaten en draagt zijn bevoegheden tijdelijk over aan zijn plaatsvervanger Angelo. Aan de wetten tegen de onkuisheid zal streng de hand gehouden worden en een zekere Claudio, de eerste verlei der die onder de nieuwe bepalingen valt, zal terechtgesteld worden. Zijn zuster Isabella is in het klooster ge gaan, maar men weet haar ertoe te be wegen voor haar broer te komen be- /émoer iy/5 paqina CAMERA THEATER «Dokter Pulder zaait papavers» Voor de zevende maal een herhaling van deze deels spannende, deels hu moristische Nederlandse film met Kees Brusse en Ton Lensink. MIDI THEATER «Karate Kwartet in Korea» Vier Chinese vechtsporexperts komen in de drughandel terecht en oefenen daar een ware terreur uit onder de misdadigers. Uiteindelijk kost hen dit het leven, maar niet dan nadat zij de door de politie achtervolgde moorde naars aan de kaak hebben gesteld. NOORDERLICHT (Week film) «De kolos van Rome» In deze film gaan we helemaal terug naar de methologische tijden van ko- ning Tarquinius Superbus, die door de Romeinen werd verjaagd, omdat zij meer voelden voor democratie. De heldendaad van Muscius Scaevola, die zijn hand in het vuur stak om zijn goede trouw te bewijzen, wordt nog eens belicht en uiteindelyk lijdt de ti ran smadelijk de nederlaag. En zo is het allemaal gekomen... Spannend is het intussen wèl. NOORDERLICHT (Nac Chinezen zijn erg goed men van gangsterverhak minst omdat zij 1 ben ontwikkeld tot waar een mens zijn ogen op Het verhaal speelt zich af in t laarskringen, waarvan de lei eindelijk wordt ontmaskerd na een hele reeks van moeilijkheden voor de Exploitatie hoofdfiguur. AMBASSADE «Dolle pret in een Tiroler bed» Een jacht op een door de grote Napo leon begraven schat brengt een lande lijk stadje in de Beierse Alpen in be roering, maar niet minder sterk is daarbij de invloed van een aantal on deugende vrouwtjes, die de schatten liever in bed zoeken dan in de grond. HARMONIE THEATER «Beuk! Broeders beuk!» Een beloning van duizer de revolver gou< best tiepoging ii. slechte - voordeel van u« stellen dan het gouc van de behoeftige vechterige film! Stadsschouwburg - 25 november 1975 - 20.15 uur Gastorkest: Overijssels Philharmo- nisch Orkest. Dirigent: Hubert Soudant. Solist: Janos Starker, cello. Programma: 1. Dvorak, celloconcert; pauze; 2. Mozart, 4 delen uit Serenade kijf, nr. 10 KV 361; 3. Ravel, Suite nr. 2 Nad «Daphnis et Cloé». Het programma van het Overijssels Philharmonisch Orkest onder leiding van de jonge dirigent Hubert Soudant laat het orkest met al zijn orkestrale facetten wel zeer gevarieerd aan zijn trekken komen. De wereldberoemde cellist Janos Starker kan zich volledig uitleven in het warmbloedige en romantische concert van Dvorak, een razend lastig stuk om te spelen, maar geschreven geven er een extra klankkleur aan. met een grote liefde voor en kennis Wat sluit er mooier bij Mozart aan dé van het instrument. Dat Starker met de pure muziek van Ravel. zijn haast feilloos technisch kunnen en -tweede suite Daphnis en Chloé, zaagd. Het doorgezaagde wees-nu wordt opnieuw ten tonele gevoer. een alle overtreffende wijze, geen nep, dit is ma fend goede magiër ten. Deze sensationele versie van de eeu wenoude truc, uitgevoerd op een open-tafel, zonder spiegels, kisten of gordijnen, is één van de hoogtepunten uit de avondvullende magische show, waarmee Sorcar jr. in Tilburg komt. Als kultureel ambassadeur van India zet deze wereldberoemde magiër zijn publiek oog in oog met de meest ver bluffende illusies uit het Verre Oosten Sorcar stamt uit een eerbiedwaardig geslacht van illusionisten, die de kunst van vader op zoon doorgaven. Hij is een indrukwekkend en zonderling to venaar, die overal dwars door heen kan kijken. Hij presteert het met een blinddoek voor zijn ogen dwars door een wereldstad te rijden. Sorcar is een menselijke computer, een rekenwon der, met een fabelachtig stunt- geheugen. Sorcar is een kind van onze tijd. Hij werkt met robots en maanraketten, maar ook met vogeltjes en nige Indische attributen. Maandag 24 november a.s. komt de Tros-Losse Groeven amusementstrein in de Stadsschouwburg van Tilburg. Precies kwart over acht zet het Het Losse Groeven Show Orkest de tune in, waarmee een daverend programma begint. Onbetwiste ster van de avond is de Zangeres zon der Naam. Zij is platen-nieuws, kranten nieuws en de favoriet van velen. Een tweede vedette in de show is Corrie Konings, die als soliste steeds meer sukses mag boeken. Andere namen in dit programma zijn die van Joe Harris, Marty en Frank en Mirella. De presentatie van deze show, en hoe kan dat ook anders, is natuurlijk in handen van Chiel Montagne. 5 k 5 1^ elt, me an; LjZYRIVER JftZZBAND

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 17