Wat krijgen we nou in FILMS 'fyehers mijn Jlorfn... extra graanjenever OLD FASHION de Stadsschouwburg... 69.- Fiësta Gitana huis» Solotoneel Nel Kars met E VEN 199.- >gÖRYN Vrouwen in het Spel COMBINATIE KLEINDIEREN SHOW fl11 een borrel ANTELS M 33X0 W2 ïkD®Bs(poaa^ net als vroeger. SS iseert HET BLIJFT ONDER ONS VIF 'n Produkt van VIF Levensmtddelenfabriek Jnh©©ff DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 13 november 1975 pagina 13 13 november 1975 pagina 12 h gereedschap. FILMS DEZE WEEK In de Postelse Hoeve Hoenderclub bestaat 50 jaar VEEL BEZOEK VERWACHT Donderdag 20 november Grote zaal 20.15 uur. OOR ONZE 5 te bezoeken! - Tilburg dat U wéér veel plezier HENK ELSINK pro- komt EELDEN - HANGERS - midspad 12-14 /erei< Sade van een sentrum 'zaak ’n Vuile egoïst straat 3, i. Even 6617 ris me ;t bot uitvoering, keuze uit 50 v.a./12,50 modellen jos brandt ƒ7,95 r de openhaard ƒ3,75 Heuvelstraat 50 Tilburg FLORYMJ Gitaar-recital in de Pauze-Concerten ƒ2,95 ƒ4,75 weerstand ve Velejaren zijn JAZZCLUB OLD FASHION Presenteert i is een n<*’jvelen, >«.en van gegeven, >pge- VOLOP KEUZE IN Ski-kleding SPORTCENTRUM Juwelier - Horlóger SCHOUWBURGRING 27 karaKteristieke eiken stoel met velours bekleed ;oed (en guedkoop) iktie (tot 25% korting) eksfoutjes behouden twee- jn ge vader vordt la- ichard is r En- rlog an- TILBURG elstraat 90-92 013-320630 ïts in de Ma- tagenlaan 19, ir cn is gratis ging «de Vink» weer present 7-tal vitrinel-vogels, terwijl staat, dat er ook een is met opgezette die- «Weg deren waarin over hui ongevee «Het dagboek jaar van de wel het voor ijk een extra ijn om deze zien. Nel al enkele toire staan en ze t hele land triom- maar een voorstelling aaruit is hun kunst o[ begaafde leden van de artistieke artiesten van het Theater van 1 vrouw een weekend op aar gewoonlijk verzorgt, gek» in kultureel Als zaterdag uur in de «Pos renshow Tilbi wil dat zeggen genheid is om en konijner de leden da Dan weet je f genoot, irlijk, veel om 11 uur f C. Droge al< lerende Hoendt zaal geopend zijn terwijl zondag 161 selling geopend aal al een groot sukses, het feit bestuur naar een i accomodatie zoel lagen gele- rs, sierduiven wonderen die loseren van de Eerste 'lub; de Eerste Til- jfhebbers Vereni- e Konijnensportver- ischap nsink in die ook >t cactuspotjes nu ƒ7,50 nu 20,00 va. 37,50 N: ook op maat te maken v.a..f55,00 iuze uit 20 modellen in Vrijdag 14 november 1975. Grote Zaal. 20.15 uur. Wat kan er allemaal gebeuren als een zoon met zijn moeder komt passen om de jongste dochter, die hai keertje vrij-af te geven? De ontdekking dat de zwager is de aanleiding nissen, die alleen de hed o.a. «Slippers» en «Wat een gel hebben. Vanzelfsprekend is de Tilburgse Vo gelvereniging «de Vink» weer present met een 7 1_1 - het bijna vast s stand aanwezig ren en vogels. Door middel van enkele doelmatige nachthokken zal de bezoeker worden getoond, op welke simpele manier men kleine dieren en vogels kan huis vesten. ring van «Hilvarenbeek op z’n Zon dags» brengt gewoon een ongewone middag waardoor oud en jong (mits niet al te jong) ten zeerste door getrof fen en geamuseerd zullen worden. Zaterdag 15 en zondag 16 november. Grote Zaal. 20.15 uur. nappa-kleding chtjassen en ammy-coats De voorstelling var duurt ongeve gegeven in Elckerlyc in de Koestraat. Vrijdagavond 14 nov. GEORGE KAATEE’S NEW ORLEANS Heuvelring 120 SYNCOPATORS ingt aan om 12.30, /eer anderhalf uur en wordt i het Kultureel Centrum Zaterdag 15 november om 20.30 uur speelt Harlekijn België in het kultureel sentrum «Dagboek van een gek» van N. Gogol. De toegang is.gratis. Het dagboek van een gek handelt over de vlucht in «krankzinnigheid» van de uiterst hoogmoedige, maar onbeteke nende ambtenaar Popritsjien, zijn drang om te leven is zo sterk dat hij in de voor hem onleefbare situatie een alleen voor hem geldende «realiteit» maakt, wat door de buitenwereld als krankzinnigheid beschouwd wordt. Kindervoorstelling «Weg weg» in kultureel sentrum - 16 november om 14.30 uur Deze protesteert tegen de plannen. 1Tussen alle partijen door loopt een journalist, die de mening van de be trokken partijen de wegenbouwer, de schooljongen, de kinderen uit de zaal, de burgemeester, de houthakker en de koningin vraagt en opschrijft voor zijn krant: een medium waarmee zeker kinderen nog te weinig mee ver- De bur- trouwd zij. “emeester geeft de wegenbouwer op- u.<.cht een plan voor een zesbaansau- tosnelweg te maken. In het bos ont moet de wegenbouwer een schooljon gen die daar speelt. De wegenbouwer vertelt de jongen wat er gaat gebeuren gek is bekend irstellingen van r twee verschil- :1de en het stuk het verdiende. u?t sluk weer septie.' In hun in- :elstuk verbinden dagboek gheid met ..ierover gaf. worden dat deze regie in het Ler is op het ontdekken van hoe die al dan niet Freudi- Nel ird worden. Het g 15 november a.s. om 11 «Postelse Hoeve» de Klimdie- Filburg geopend wordt, dan ““en, dat er twee de om de hoenders, en te komen bewe laar exp< Tilburgse Hoender Ch burgse Sierduivenlief ging en de Tilburgse eniging «De Vriends >udige gegeven heeft Ayckboi en geschreven onder de verzamelt Conquests). -het I Op maandag 17 november a.s. aanvang 20.15 uur komt de wereldbeoremde zang-, dans- en muziekgroep van de Sovjetrussische vloot naar Tilburg. Het ensemble werd in 1939 te Leningrad gesticht onder leiding van de zanger en toondichter Lesse Tchichko. De kern van de groep werd gevormd door de meest F rkgroep van de vloot en door enkele jonge ar ningrad. Het dagboek van een geworden door de voor Henk van Ulsen, die er lende versies van speel de bekendheid gaf die het Harlekijn België geeft het een andere regiekonseptie.' formatie over dit toneelstuk zij veel thema’s uit het d zoals angst en krankzinnig! verklaringen die Freud hk Verwacht mag vooral gericht is de symbolen, aans verklaart gaan. Gelu kkig ko in pootjes terecht. >r dit briljant geschre- gen uitstekend. We noemen kunn Guus Hermus, Geor- -Paul van Gorcum,? uviiians, Bep Dekker en van dit op het oog zo eenvoudige gegeven heeft Ayckbourn, avondvullende blijspelen geschreven onder de verzameltitel «Zo zijn onze manieren» (The Norman Conquests). Het eerste deel, «Met mes en vork» (Table Manners) speelt in de eetkamer, het tweede «Het blijft onder ons» (Living Together) in de zitkamer, het derde, «Binnen de perken» (Round and Round the Garden) in de tuin. U gaat kijken naar het tweede deel ddt als avondvullende voorstelling gespeeld zal worden. Toneelgroep Theater speelt het. Het is zo briljant opgezet en geschreven dat de Engelse tonaelkritici de trilogie vorig r hebben uitgeroepen tot de beste toneelstukken van het seizoen. regie van «Met mes en vork», «Het blijft onder ons» en «Binnen de perken» is in iden van de Engelse blijspelspecialist Euan Smith, de dekors zijn van Hep van Delft en het Nederlands is van Dolf Verspoor. De medewerkenden zijn: Margreet Blanken, Trees van der Donck, Sjoukje Hooy- maayer, Eric van der Donk, Willy van Heesvelde, Willem Wagter. Deze drie verenigingen houden dus «in combinatie» elk hun Clubshow, terwijl de eerste, de Hoenderclub, daaraanQevens haar 50-jarig jubileum verbindt. De dag daarvoor zullen de onder scheiden keurmeesters de handen vol hebben aan het beoordelen, het keu ren, dus van de ruim 500 dieren. Waren de vorige drie Combinaties :n de har- Dat de combinatie veel bezoekers verwacht, blijkt wel hieruit dat de 100ste en 250 ste bezoekers een konijn en de 500ste bezoeker zelfs een emailleer-oven cadeau krijgt. Zondag 16 november om 14.30 uur speelt het beeldtheater de kindervoor stelling «Weg weg». Toegang gratis. Plaats kultureel sentrum. «Weg weg» is een kinderprogramma waarin het edukatief element vrij sterk vertegenwoordigd is. Het verhaal gaat over een bosspeelruimte van de kinde ren dat-moet verdwijnen voor de aanleg van een autsnelweg. gemeester geeft de wegenbot dracht een plan voor een zesbaa --aken. In het bos Nadat de tentoonstelling zaterdagmor gen om 11 uur geopend is door de heer Dr. C. Droge als voorzitter van de jubi- lerclub, zal die dag de i tot ’s avonds 10 uur, november de tentoon- is van 11 tot 17 uur. Het onverwoestbare Fiësta Gitana het feest der Spaanse Zigeuners gaat haar negentiende jaargang tegemoet. «Een Gerecht Zigeunerfeest», aldus kranteberichten. Geen show met «Perompompero» en «Borroquitto», m hartstocht, ernst, uitbundigheid en vreugde, want das bouwd. Fiësta Gitana wordt ieder jaar opnieuw samengesteld uit andere artiesten die zelfs in hun eigen land de weerklank nog maar moeilijk kunnen vinden voor (”- wonderlijke kunst van Flamenco, die veel kuituren in zich heeft. Een mengeli van invloeden uit het Nabije Oosten en Andalusië. Een wonderlijke kunst, omdat niemand eigenlijk weet waarom het gaat en ook hun zangen nauwelijks worden begrepen. De artiesten van Fiësta Gitana echter boeien Nederland met hun Flamenco en Nederland boeit hén. in een wederzijdse sympa thie. «Totenmetnu»- is de titel van het nieuwste programma van kabaretièr Henk Elsink. Het is altijd moeilijk, een kabaretvoorstelling van kommentaar te voorzien. Daarom laten we Henk Elsink liever zelf even aan het woord. Hij kan het beste zelf vertellen, wat U van zijn nieuwe programma’kunt ver- I wachten. «Iedere keer als jé jezelf opdraagt een nieuw programma te schrijven, begin je met een angstig wit en blanco stuk papier. Daar moeten dan lollige, ernstige en leuke dingen op komen. De enige zekerheid iseenpen, een schrijfmachine, wat carbonpapier en een woordenboek. Daar zitje dan. Als een soort boekhouder in humor. Met een dagindeling van een kantoor klerk van de afdeling lollige zaken. Je doetje best en zoekt het maar uit. Daar heeft U geen boodschap aan. Ik houd ook geen rekening met U die van avond naar mij toe bent gekomen, maar die overdag dingen moet doen, die ik zeker niet zou kunnen. Ik vraag U, automonteur, toch ook niet, hoe veel moeite het U gekost heeft, die oude knalpijp onder die auto weg te I slopen. Ik zal U niet opzadelen met de zorgen die de voorbereiding van een v programma met zich meebrengt. U zit daar en U wilt een avond zonder al teveel zorgen. En ik ook. Want dat hebben U en ik gemeen. Het moet voor ons beiden een zorgeloze avond worden. Na de succesvolle opening door Harmonie Concordia, is de Werk groep Kreatief er in geslaagd voor de maand november wederom een bij zonder attractief evenement te pro grammeren. Zondag 16nov. a.s. komt dadelijk de bekende Amsterdamse voordrachtkunstenares Nel Kars met haar solotoneel «Vrouwen in het Spel». Dat dit samenvalt met het j vrouw is puur toéval, hoewt sommige vrouwen natuurlij! aansporing kan en mag zijl uitvoering zeker te gaan Kars heeft dit programma jaren op haar reperto’ heeft er doorheen het fen mee gevierd. Bij de samenstelling van haar programma ging zij uit van de simpele redenering, dat een vrouw nu eenmaal de aangewezen figuur is om vrouwenrollen te spelen én dat het wereldrepertoire genoeg schitterende vrouwenrollen bevat om er een uren durende voorstelling mee te vullen. Bovendien is er een enorme afwisse ling, zowel in de tijd als in de uit te beelden karakters. Het programma vermeldt dan ook typische gedeelten uit Eind goed al goed van Shakespea re, uit het beroemde drama Nora van Ibsen, uit een ‘blijspel van Molière, maar ook moderne schrijvers als Oscar Wilde en Tennesse Williams e. komen aan hun trekken. :r Bij het uitbeelden van deze zeer uit eenlopende vrouwen heeft Nel Kars niets nodig dan enkele stoelen en een .wisselende kostumering en grime. Voor de rest put zij uit haar beeldende talent. Degenen die haar het vorig jaar enteprogramma zagen, weten groot en boeiend dat is. Kars brengt geen kabaret of show, is ook geen toneel in de gebruike lijke zin van het woord. Deze afleve- NOORDERLICHT De Karate Brigade De beruchte bandietenbende van Lu Yu Tsai rooft 10.000 dollar van een geldtransport dat begeleid wordt door mannen van de bewakingsdienst Sze Yang. Cheng, de chef van de bewakers wordt gered door de jager Hung. In een wijnhuis wint de avonturier Hsiao met gokken 500 dollar van een van Lu’s bandieten. Hsiao neemt zijn winst mee in een gèldzak van de be wakingsdienst, nadat hij deze zak de bandiet ontnomen heeft. Chin Feng lijkt een eerzaam burger, maar in wer kelijkheid is hij het brein achter het banditisme. Hij geeft opdracht wat mensen uit te schakelen, maar dan verschijnt de vechter Wu op het to neel. Doorbraak der Commando’s (nachtfilm) Hans en Richard Benson zijn lingbroers, die in Duitsland zijn boren. Zij hebben een Engelse v£ en een Duitse moeder. Hans wc ter een vurige nazi, maar Ricl met zijn naver teruggegaan naar ■'and. Als de Tweede Wereldoorlo0 tbreekt vechten beiden aan een a..- :re kant. Hans heeft het commando eenheid, die een stra- stuwdam moet krijgt met een dam op te bla- De realiteit van Popritsjien is een we reldorde waarin hij centraal staat en aarde en kosmos beheerst. Om tè le ven zal de hoofdfiguur steeds weer een nieuwe orde moeten zien-te scheppen in al die situaties waarin hij langdurig verblijft. Het bestaan van twee werel den wordt door de regie van Harlekijn België vertaald door de aanwezigheid van twee stoelen, de ene symboliseert spel en geborgenheid, de ander sym boliseert de wereld van het kantoor werk, dat hem ergens boeit doordat het bevolkt wordt met wezens, die hij niet begrijpt en verstaat. Dat dit we derzijds is en verstrekkende gevolgen Ifteft, zal uit dit toneelstuk blijken. weg» is een spel waarin de kin- Dinsdag 18 november 1975. direkt betrokken worden en Grote zaal 20.15 uur zij hun mening kunnen uiten Een blij van Fransois Dorjn. un speel- en leefruimte. Leeftijd jets over de inhoud :er 6 tot 10 jaar. Lionel, de hoofdpe rsoon voelt zich bedreigd. Hij heeft alles: goed huis, fraaie inrichting, alle comfort plus huisknecht. Ook in zijn kunsthandel gaat het uitstekend. Hij ontmoet weinig mensen. Zijn enige vriend is een pastoor, die regelmatig^over de CHICAGO The Graduate (Mrs Robinsons Minnaar) (nacht) Deze film werd gemaakt naar de ge lijknamige roman van Charles Webb en geregisseerd door Mike Nichols, die vooral bekendheid kreeg door zijn regie van Who’s afraid of Virginia Woolf?». The Graduate is een jong verhaal van deze tijd met verrukke lijke muziek van Simon and Gar funkel. CHICAGO THEATER «Rollerballallerlaatste week Deze première voor Zuid-Nederland zal zeker de aandacht trekken, omdat niet één de film is gemaakt onder leiding van de regisseur van Jesus Christ Super star, Norman Jewison. Het is een toe komst verhaal dat terugwijst naar de beruchte gladiatorenwedstrijden in het oude Rome. Rollerball is een spel, waarin mensen sneui waar het gaat om het maken doelpunten. Een griezelig dat maar al te echt aandoet. dochter voor het weekend een afspraakje heeft met haar tot een tomeloze reeks steeds weer verrassende gebeurte- edendaagse meester van het blijspel, Alan Ayckbourn van zzz gekke man... en z’n vrouw dan?», uitgedacht kan oorlog bracht geen onderbreking in de aktiviteit van de groep. Tijdens de 900 ;en van heldhaftige weerstand verlieten de artiesten de stad niet en zetten er fs hun werk voort. Vele jaren zijn verlopen en de groep geestdriftige «ama- teurs» is uitgegroeid tot een wereldberoemde groep van beroepsartiesten. Uitgaande Het repertorium omvat delen uit de grote opera’s, Russische en ook andere maar drie klassieke werken, liederen van eigen toondichters. Maar de basis van ieder programma bestaat uit liederen die het vaderland, het leger en de vloot van de USSR bezingen. Ook de dansgroep kent steeds een welverdiende bijval. Men vergeet niet vlug de dansen vol humor en schalksheid. De volstrekte harmonische muzikaliteit, alsook de virtuositeit van het orkest onder leiding van Alexander Matrossov en Viatcheslav Steheglov plaatsen deze jaar voorstelling op het allerhoogste artistieke plan. De re Met deze voorstelling wordt nog even gewezen op het 15-jarig bestaan van de hana Tilburgse Stadsschouwburg. geland. Als de uitbreekt vechte dere kant. Hans I over een Duitse eenh. tegisch belangrijke verdedigen, Richard eenheid opdracht deze zen. Pippi Langkous Wie in Nederland en ver daarbuiten kent de avonturen van Pippi Langkous niet Zij is niet op haar mondje ge vallen en weet met haar dolle pret- avonturen iedereen tot wanhoop te brengen. Een leuke in Nederlands ge sproken kleurenfilm. Een Vif-pudding maak je zelf. Met Vif en verse melk. Da's lekkerder. Gezonder. Maak morgen een Vif-pudding. waarom men vroeger al van Vif Vif-kookpudding (5 smaken) eer gezonder. En. bijna net zo voordelig als vroeger. moniezas Hat het bestuur naar een nog grotere zaal en accomodatie zocht, en deze vond in de Postelse Hoeve, staat er borg voor, dat deze show aanmerke lijk interessanter gaat worden. Zowel bij de konijnen als de sierdui ven zullen exemplaren voorkomen die naar de hoogstbeschikbare top stre ven, terwijl de hoenders dit jaar zullen tonen dat zij hun eigenaars hun 50- jarig jubileum van harte gunnen. De afdeling konijnen kregen een aparte zijzaal toegewezen waardoor de hoenders en sierduiven in de grote zaal daarnaast meer armslag krijgen. E Donderdag 13 november zal in de serie Pauze-concerten de gitariste Nelly de Hilster een recital verzorgen. Zij stu deerde aan het Brabants Conservato- Clepatra Jones and the Casino of Gold rium en bij het beroemde gitaar duo Juist op het moment als er in Hong Ida Presti - Alexandre Lagoya. Thans Kong een gigantisch gevecht tussen is zij verbonden aan het Muziek Ly- drughandelaren aan de gang is, arri- ceum te Hilversum. Op het pro- veert agent in buitengewone dienst gramma van donderdag staan werken Cleopatra Jones in de Chinese stad, van Sanz, Cimaroso, Calleja, Sor, Zij raakt bevriend met de tengere de Ponce, Sainz de la Maza en Villa- tective Mi Ling. Zij is slechts van be- Lobos. Het concert begint om 19 uur scheiden formaat, doch haar karate- en eindigt om 19.45 u. techniek werkt als een moker. Samen Pi..,,: Maranalha. Prof Cokbenh. goï genlaan 19, toegang gratis. 6 6 Op donderdag 20 november zal in de zelfde serie FUSION MODERNE op treden, wat bestaat uit Harry Sparna- ay, basklarinet en Polo de Haas, pia no. Dit duo, dat diverse prijzen in de wacht heeft gesleept, zal werken spe len van Goethals, Otte, Straesser, Be rio en Bruynèl. Ook dit concert vindt plaat ranatha, Prof. Cobbenhag van 19 uur tot 19.45 uur en toegankelijk. formaat, u ;k werkt als e ien zij 3?: rbrein achter CAMERA Dokter Pulder zaait Papavers Voor de zesde week is deze film met o.a. Kees Brusse en Ton Lens Tilburg. Een geweldige film, d voor vrolijkheid zorgt. - Gescheurd gordijn (nacht) Deze vijfstigste film van Alfred Hitchcock is geladen met spanning en dynamiek, een spionagefilm die tot de allerlaatste minuut spannend blijft. AMBASSADE Justine (nacht) Deze film naar de wereldberoemde roman van Markies de Sade, werd een aantal malen door de filmkeuring vei - boden, maar werd uiteindelijk toch die toegelaten voor openbare vertoning, ling Juliette en,Justine, twee dochter van een rijk bankier, worden opgevoed in een klooster, maar aan hun lot over gelaten als hun vader failliet gaat. Ieder gaat zijn eigen weg, de ene deugdzaam, de andere verkiest de zonde. Wordt de deugd beloond vloer komt. Toch heeft hij problemen. Hij voelt zich betutteld door al te veel HARMONIE mensen, die het zo goed met hem me- The French Connection 2 nen. Daar wil hij weleens van af. Maar Detective Popeye Doyle van het dat lukt niet. Zijn huis wordt bezet, New Yorkse hoofdbureau heeft ver zijn spullen worden vuil en hij dreigt lof gekregen opdat hij in Marseille een eraan kapot te gaan. Gelukkig komt poging kan doen zijn vijand nummer alles weer op zijn pootjes terecht. één, Alain Charnier, te pakken te krij- De bezetting voor dit briljant geschre- gen. Deze heeft zich uit de voeten ven blijspel is uitstekend. We noemen kunnen maken met 60 kg heroïne en U Ko van Dijk, Guus Hermus, Geor- moet zich nu in Marseille bevinden, gette Hagedoorn, Paul van Gorcum, Daar maakt Doyle kennis met een Leontien Ceulemans, Bep Dekker en Franse commissaris met wie hij moet Ad Hoeijmans. samenwerken. Het botert slecht, ook al omdat Doyle slecht Frans spreekt. Hij slentert veel door de straten van Marseille, in de hoop Alein te pakken te krijgen. Het gebeurt net anders om en Alain maakt hem verslaafd aan heroïne om hem naderhand uit te le veren aan de politie. Na een af-kick- kuur treedt Popeye op zijn eentje erg hard.op en weet te winnen. MIDI ratra Jones and the op het moment een gigantisch handelaren aan c. veert agent in buiten^ Cleopatr Zij i ivCtive Mi Ling. Zij L scheiden formaat, doch haar kart techniek werkt als een moker. San bestrijden zij Dragon Lady, meesterbrein achter een gtoot syndikaat. L< De dai zei

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 13