FILMS IS IW^OID FASHION Harmonie Heikant presenteert voor Old Fashion Cyrano allerlaatste keer Lady Croonster verkiezing in jazzclub 7.90 in schouwburg nieuwe dirigent De nieuwe komedie met «De minister-president is een kanon» in het kultureel sentrum kultureel sentrum van gestel Operakoor «Concordia» treedt zaterdagmiddag op in het Kultureel Sentrum Appel brengt Kafka K.K. in het geston zonwering markiezen g zonneschermen jaloezieën horren rolgordijnen TT rdag 22 mei 1975 pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 22 mei 1975 pagina 9 KOFFIEKONCERT tegen durft bevel die llllk 3 Vrijdag 23 mei optreden van lit VERLICHTING VELSTRAAT 97 Wegens grote belangstelling nogmaals Equus wilhelminapark 24 - tel. 423282 wagnerplein 42 - tel. 554860 SPECIAALZAAK IN AFGEPRIJSDE MERKARTIKELEN electrc doe hei r ontvan' le steun. i die Kafka ie niet naar houv ït gir sukse «Glot gete- i2R- IAN- Met FIET5EHHUIS KEESSMITS EKEN voor 22.50 valse werkt menv uin - mokka - muisgrijs sgeel enz., enz. wij 100 achterstaan, per van opkijkt Liefhebsters kur gave van welke s gen, aanmelden bij Henk Witten- Kees Buenen, De ruimtes waar afspelen het ghe samenleving in dt stad Praag, het waarin staan t van Kafka’s eigen wereld d onontkoombare, waarin zijn ligt opgesloten. rg afkomstige Piet Vriens. gezellige dansavond Jazzband a.s. vrijdag- i in Jazzclub Old Fashion, 120, nadere inlichtingen waar leidt dat doel dan naartoe Het tweede thema is het «ingesloten» blij ven ramen en deuren z" tijd verbinding en verbanning de buitenwereld. Ook alles op het gebied van tro - sanitair - iet zelf artikelen .1, Kwam hoorde stuk wel iaten opgave. Zeker dat daarvoor tot de familie vi vrijgevochten geld verdiener stoken van whiskie. Het 1< welkom daar en iedereen een salvo ontvangen. Toch wordt er wat op gevonden, zeer tot tevreden heid van de dochters des huizes. CHICAGO De Kaping van Pelham 1-2-3 Een groep van vier zwaargewapende misdadigers blijkt een metrotrein tij dens de rit gekaapt te hebben. Ze hou den 17 passagiers in gijzeling en eisen van de stad New York een losgeld van één miljoen dollar. De autoriteiten één uur de tijd. Lt. :t op te lossen. cht) Door de organiserende commissie, i strumentenfonds Harmonie H( kant heeft onlangs een instrumenten fonds opgericht wordt de enveloppe voorzien van evenveel lotnummers als rijksdaalders in de enveloppe zitten. Met deze lotnummers dingt men dan mee naar een kleurentelevisie. Een toneel-programma, uitgaande van en samenhangende met het dicht- en schilderwerk van Lucebert. De voorstelling bedoelt de houding van Lucebert teger liggende normen en regels Het driemansch; leider van de Weymans, Wooltov Eyck, Seven, organic kome" bijzond terwijl adpakken in Europees rmaard merk Jat toonaangevend is id van de bad mode de prijzen van 40 tot cploi- mijn >or van de ing, een alles te Een city-konsert dat om 14.30 uur begint en gratis toegankelijk is, verzorgd door het Tilburgse operakoor «Concordia»waarin werken gebracht zullen worden van o.a. Flotow, Handel, Mozart en Verdi In geheel Tilburg Noord zal iedereen een enveloppe met folder ontvangen, met verzoek tot financiële steun. Na enkele dagen komt men deze enve loppe ophalen. Korvelseweg 239 Telefoon 425385 Tilburg Zaterdag, 24 mei a.s. wordt voor Tilburg en omstreken de allerlaatste voorstelling gespeeld van Cyrano de Bergerac», het heldenepos van Edmond Rostand. Een dergelijke produk- tie komt slechts eens in de 10 of 15 jaar voor. Benut daarom deze laatste kans, om eens een decor- en kostuum- stuk te gaan zien, dat haar weerga niet kent. Ter voorbereiding op de grote jazzgebeuren, de street parade welke op 5-6-7 september gehouden wordt, orga niseert «The South Jazzband» en de «Wooltown Jazzband een Lady Croonster verkiezing. V d kerkhof JÉAJ naaicentrum besterdring 63 tilburg.tel’ 434325 showroom Willem Hstr. 4, tilburg 013-434517 innen zich onder op- songs zij willen bren- de Heer Berry van protest en de vast- te tonen, ens dit concert ten Choral -Happy .o.„21/erse -iat jn nirg Noord één harmonie zal moe ten blijven bestaan. Harmonie Hei kant zit in de lift, dat wil niet zeggen dat Harmonie Heikant geen plaats meer zou hebben voor muzikanten. Klarinettisten, een tubaïst, slagwerker, (grote trom), paukenist en een jeug dige persoon voor diverse kleine ritme- instrumenten kan men nog plaatsen. De komende weken gaan de muzikan ten tweemaal per week de wijk in voor ’n grootscheepse financiële aktie, daar men voor 1 augustus de klarinetten, o n n n nz THE SOUTH JAZZ BAND I Heuvelring 120 me‘ verkiezing LADY CROONSTER. rs deze produktie gaf vrije - producent Joop van den Ende een nieuwe injectie aan het Nederlandse toneelspel. Hij bewees, het beste theater te kunnen :re. Toe- brengen. vhap Henk van Belkom, South Jazzband, Cees manager van The >wn Jazzband en Berry van leider van The Witch Craft tl, dat de harde kern vormt van de lisatie, is tot deze speurtocht ge ien, omdat Tilburg in het verleden onder veel en goed talent kende ..J de laatste tijd daarover een stilte is gevallen. b. VAMERE (nacht) De Schimmen Een van de beklemmendste films, die het verzet tegen de Duitse overheer sing tot onderwerp hebben, is onge twijfeld de film van Jean Pierre Melville «l’Armée des Ombres» (het leger der schaduwen). De film werd gemaakt naar de roman van Joseph Kessel, wiens boek is gebaseerd op authen tieke gebeurtenissen en feiten uit de geschiedenis van het Franse verzet. In de hoofdrollen die stuk voor stuk zijn uitgegroeid tot wezenlijke creaties, zien we Lino Ventura, Paul Meurisse, Jean Pierre Cassel en Simone Signo ret. trompetten en bassen dient te vervan gen. Deskundigen hebben reeds in het verleden er op geattendeerd dat ver melde vernieuwingen van instrumen ten bittere noodzaak is, wil men goed werk leveren tijdens het concours. en miljeu, tussen mens en arbeid en tussen mens en werkprodukt, omdat volgens hen deze relaties op het mo ment verstoord zijn bij vele mensen, die zich uiten in welzijnsnood, depri vatie, psychiese overspanning, grond stoffenuitputting en miljeubederf. Hoe deze theorie in woord en daad wordt omgezet op het toneel kunt u zien op vrijdag 23 mei te 20.30 uur, als deze Lucebertcollage gebracht wordt door «de Nieuwe Komedie», onder regie van Eric Oosthoek. De toegang is gratis. NOORDERLICHT ung Fu - De Kanton Bokser e Japanse Industrieel Suzuki ex[ ert in een afgelegen streek een i i hij bedient zich hiervoc gewetenloze Chinees Shi Chianj man die bereid is voor geld a., doen. In de mijn heersen wantoestan den. Arme boeren worden er onder e beloften naar toegelokt om te' ken, maar eenmaal daar aangeko- i verliezen zij alle rechten. Chi Hao is een moedig vechter, die de strijd Suzuki en zijn helpers best aan- en uiteindelijk de overwinning weet te behalen. van één krijgen slechts Garber weet het CHICAGO (nacl Les Binches Frédérique ontmoet Why op de Pont des Artswaar deze krijttekeningen op straat maakt om geld te verdienen. Ze neemt haar mee naar Saint Tropez, waar ze een grote onderneming bezit. Daar probeert dit vreemde stel te le ven, alsof ze gelijk waren, hoewel de een zorgeloos rijk is, de ander gecom pliceerd en afhankelijk van haar vriendin. Eyck, Burgemeester Raupstraat 29 te Tilburg of telefonisch onder nummer 013-671327. De voorronden welke georganiseerd worden in Jazzclub Old Fashion zijn a.s. vrijdagavond 23 mei tesamen met de zeerzeker in Til burg bekende South Jazzband. De tweede voorronde is met de even eens uit Tilburg afkomstige Wooltown Jazzband o.l.v. Allereerst een met The South avond 23 mei i- Heuvelring 120, tel. 013-420770. «Concordia» staat onder leiding van Laurens van Baardwijk uit Nijmegen en de begeleiding wordt verzorgd door Piet v.d. Zande uit Oss. Het Tilburgse koor bestaat in 1976 veertig jaar ter gelegenheid hiervan zal men de opera Acis en Galathea» van Handel uitvoeren in dat jaar als voorproefje hierop hebben zij psyc zaterdagmiddag koor 13 uit deze opera op het repertoire staan. Vroc «Droomspel» rond de schrijver Kaf ka, die leefde van 1883 - 1924. Zijn grote werken zijn, tegen zijn wil, pas na zijn dood uitgegeven en zij hebben ït terecht, een grote invloed gehad op de genera tie van na de tweede wereldoorlog; Kafka beschrijft altijd weer de strijd an de eenling tegen de alomtegen- -.ige, nooit te ontkomen, onge- machten, die hem omringen. Kafka zet iedere situatie met de groot- Het optreden in kasteel Nemerlaer be- ste helderheid neer, maar toch is er gint vrijdag a.s. om 20.30 uur. steeds een mysterieuze sfeer van be- angstigende onzekerheid, die groeit uit de geheimzinnige opeenvolging van op zichzelf toch eenvoudige ge beurtenissen. De toneelgroep Appel heeft verschil lende van Kafka’s verhalen aaneenge regen tot een voorstelling verschil lende thema’s van Kafka vormen de hoofdlijn. Het eerste thema de weg probeert af te leggen en die een doel leidt, maar juist hiervandaan voert. Is «hiervandaan» een doel En voortdurend gerelateerd aan een his tories en aktueel tijdsbeeld. Het basismateriaal voor de produktie is het dichtwerk van Lucebert van 1948 tot 1975; de keuze uit zijn werk is gemaakt met de verdeelsleutel anar chisme tegen burgerlijkheid, tegen geweld en tegen de bestaande orde. «De minister-president is een kanon» ert tegen verloedering van de en daardoor tegen de gevol gen van het neo - kapitalisme; dat is «neen» tegen de huidige relaties tus sen de mensen onderling, tussen mens Met een cast van 70 medewerkers wordt deze voorstelling «gemaakt». Zowel bij spelers als het technische personeel is er iedere avond weer de zelfde inzet als bij de premièr gegeven, er wordt afgeteld. Nog zo veel voorstellingen en het is voorbij. Logisch ook, na zoveel inspanning, zo ongelooflijk veel werk. Guus Hermus is onvermoeibaar. Tij- dens de zo biezonder suksesvolle tournee is wel gebleken, hoe goed zijn konditie was. Alle trainingen zijn niet voor niets geweest. Ko van Dijk be heerst de voorstelling nog volkomen. Wat is het geheim van dit stuk, dat ontstond in een periode, dat Ibsen (uitzichtloosheid, schuld en ellende) opgang deed. Zit het hem in het simpel gegeven van verliefde mensen. De arme Cyrano, gekweld door een on metelijk minderwaardigheidskomplex is verliefd op zijn nichtje, de beeld- schone Roxane. Zij is echter onbe reikbaar voor hem. Door een domme, maar aantrekkelijke jonge officier, uit Cyrano zijn liefde voor Roxane. Hij schrijft, souffleert tijdens liefdesscè nes enz. Toch raakt Roxane op de knappe luitenant uit gekeken. Op zondagochtend 25 mei zullen Har- zover is zal Harmonie Heikant nog monie Heikant onder leiding van de bergen werk moeten verzetten. nieuwe dirigent, de heer Leblanc, en Top-Harmonie Amor Musae eveneens onder leiding van de heer Leblanc een koffieconcert verzorgen in de zaal van het Wit Paardje te 12.00 uur. Harmonie Amor Musae zal de zondag daarop, 1 juni in de hoogste afdeli uitkomen op het bondsconcours te ven. Tijdens het koffieconcert w< daarom de concourswerken g Harmonie Heikant staat sint onder leiding t-musici s dirigeerstok over i Acht welk I Cabaret «Het Slimme Gras» Vrijdag 23 mei zal de cabaretgroep «Het Slimme Gras» optreden in het theater van kasteel Nemerlaer in Haa- ren. Het Slimme Gras, met berg, Hannie Kemps en bestaat nauwelijks een half jaar. Toch heeft de groep al noemenswaar- dige successen behaald o.a. in het Shafïy-theater in Amsterdam en voor de televisie en radio. In de Osso studio «Crossroad» werd de eerste langspeelplaat van de groep opgenomen, waaruit duidelijk de veel zijdigheid en de verfijnde humor naar voren komen. Henk Wittenberg bracht op 16-jarige leeftijd al een eigen show in het Casino te ’s-Hertogenbosch. Vanaf die tijd speelde hij op vele plaatsen, het liefst in kleine theatertjes. Kees Buenen kwam via verschillende popgroepen in het cabaret waarvoor hij ook de muziek compo neert. Later voegde Hannie Kemps zich bij van de het tweetal en vanaf die tijd oktober woordig 1974 was Het Slimme Gras gebo- kende i ren. Het. Deze kortsamengevatte beangsti gende fantasieën krijgen gestalte in een hallucinerend droomspel, waarin niets reëel meer is gebracht door to neelgroep «de Appel» met Geert de Jong, Peter van der Linden, Johan Leysen, Niek Pancraes, Han Römer en Monique Smal. Kultureel centrum, dinsdag 27 mei, 20.30 uur, toegang gratis. ïquus» het sr, dat door burg werd oorstellin- AMBASSADE Slippertje in de Slip Een rondtrekkende groep autostunt- rijders voert zijn sensaitonele num mers op op een terrein voor een grote suppermarkt. De sterren van de show zijn Jimmy en Karl, de eerste beschei den en eerlijk, de tweede een bruut. Karls meisje, die de nummers aan- kondigt, heeft een oogje op Jimmy. Dit maakt Karl natuurlijk kwaad en hij reageert zijn woede af op Jimmy. Er wordt een overval op de supermarkt gepleegd en er wordt een swahl ge vonden. Na veel verwikkelingen wordt de dader bekend, maar dan is. het te laat. AMBASSADE (nacht) Run Angel Run Het middelpunt van het verhaal is een bende motomozems, die geleid wordt door Duke, een keiharde, gewetenloze kerel, die met zijn kornuiten op allerlei illegale manieren in zijn onderhoud voorziet. Zij terroriseren de mensen, stelen, handelen in verdovende midde len en dat steeds op een manier dat de politie geen vat op hen heeft. De situa tie verandert echter als een van de le- ngesloten» blij- den van de groep zijn verhalen door zijn tegelijker- geeft aan een weekblad en daar veel banning m.b.t. geld voor krijgt. De groep zal wraak nemen. MIDI irin zijn verhalen zich Het geheim van de 7 gele naalden ghetto van de Joodse Dan Mason is een Amerikaanse avon- de wereld binnen de turier, die in de import in Hong Kong lag, het ghetto van het gezin, zaken doet. Via zijn landgenote Finzie Kafka zich geïsoleerd voelt maakt ij kennis met een Amerikaanse, t.o.v. zijn vader en het ghetto die hem veel geld biedt als hij een le- Cafka’s eigen wereld de meest gendariseh beeldje, waarin zeven eigen ik naalden gestoken zijn, voor haar weet te ontdekken. Het beeldje wordt ge vonden en naar Amerika gebracht. Ten Koste van zeer veel harde strijd. HARMONIE (Jeugd) Kissin’ Cousins Het aanleggen van een intercontinen tale raketbasis is geen gemakkelijke opgave. Zeker niet als het stuk land dat daarvoor uitgekozen is, behoort /an de Tatums, die een leven leiden en goed :n met het clandestien leger is niet ti wordt met Tijdens een veldtocht sneuvelt hij. Er blijft voor haar niets anders over, dan het klooster in te trekken. Doch ook daar blijft Cyrano haar trouw. Ouder geworden en minder dwars, bezoekt hij haar iedere dag, tot groot genoegen van de andere nonnen, die hem ach ten. Als hij weer eens op weg is naar het klooster, wordt hij getroffen door een steen. Zijn verwonding wordt ver borgen onder een hoed. Aan het eind van zijn krachten bereikt hij Roxane. Hij vraagt haar de laatste brief te mo gen lezen, die haar luitenant schreef. Tijdens het lezen ontdekt Roxane, dat hij de inhoud uit zijn hoofd kent. Dan pas ontdekt zij, wie haar ware minnaar was. Cyrano geeft echter niet toe en sterft in haar armen, zonder zijn ge heim prijs te willen geven. In de hoofdrollen van deze onverget lijke produktie staan GUUS HEI MUS, KO VAN DIJK, LIES FR? KEN EN JEROEN KRABBÉ. Op maandag, 26 mei a.s. 20.15 u. in Schouwburg. NOORDERLICHT (nacht) Het ging vreemd met «Equus» het 36 uren in de hel suksesstuk van Peter Shaffer, dat door De oorlog met Japan in de Stille Oce- «Globe» in onze schouwburg werd aan nadert zijn hoogtepunt. De galli- gebracht. Na een drietal voorstellin- eerden willen een Steunpunt inrichten gen, die niet uitverkocht waren, kwam om van daaruit de bevoorrading van het sukses. Men sprak er over, hoorde de troepen gemakkelijker te kunnen via kennissen hoe goed het stuk wel jaten verlopen. Er wordt een klein was. Omdat de directie vele verzoek- gunstig gelegen eiland uitgekozen, dat jes kreeg, het stuk nogmaals in het aan alle eisen voldoet, maar nog door programma op te nemen, werd het op- de Jappen bezet is. nieuw gekontrakteerd en wel voor Een Amerikaanse eenheid krijgt bevel maandag, 26 mei a.s. aanvang 20.15 het eiland te bezetten, nadat er een uur. Benut deze laatste kans om het dagenlang durend bombardement relaas te zien van de stalknecht en zijn heeft plaatsgevondenDe Jappen zul- “sychiater. Prachtig spel van Siem len nu wel tot zwijgen zijn gebracht. lom en Evert HoltzerMaar het commando weet niet, dat het eiland vol grotten zit, waarin zich nog heel wat vijanden schuil houden. NOORDERLICHT (jeugd) Kara Ben Nemsi, de held van de woeste Balkan. Kara Ben Nemsi en zijn factotum, de onhandige Halef, gaan onder de gloei ende Balkanzon een gevaarlijk avon tuur tegemoet. Hun doel is de meedo genloze bandiet, die onder de bijnaam «De Gele» angst en schrik in heel het land brengt. Het spoor van deze man wordt gekenmerkt door foltering moord en brand. rt,de and Weliswaar staan tijder beide concpurswerke Rock-out van Ted Huggens en Ha^ Time suite op het programma. Dive1 idag instanties zijn het er over eens dat sling Tilburg Noord één harmonie zal mc iet bondsconcours te Hoe- ten blijven bestaan. F u /orden kant zit in de lift, dat gespeeld. dat Harmonie Heikar Harmonie Heikant staat sinds maart meer zou hebben voor onder leiding van de vakbekwame Klarinettisten, een tuba dirigent-musicus de heer Leblanc. Hij (grote trom), paukend heeft de dirigeerstok overgenomen van de heer van Acht welk Harmonie Hei kant uit het muzikale slob heeft ge haald. Onder leiding van de heer Le blanc gaat de harmonie in oktober deelnemen aan het concours. Voor het

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 9