r 0 a u uit m tilburg FILMS X 1S i.i M R R R R R T5O OLD FASHION '..ft Rock and Roll W I U 4lh meeting in R.K. Harmonie Schouwburg brengt nog twee maal Ibsen - - (jöton/S zonwering piï markiezen ORS zonnesdiermen^TTz jaloezieën BIA Alweer een grote vedette in Schouwburgzaal René Frijters presenteert gratis show voor Zonnebloem Projekt art-nouveau in Kultureel Sentrum FU .-^'7 Donderdag 10 april 1975-pagina 1] 1975 - pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER 4 0.80 2,19 0.70 0.85 I. Na dit >urg 57, en JAZZCLUB OLD FASHION 120 f’.v Fugetive Cinema op 17 april The Harbour Jazzband te gast in jazzclub Old Fashion Tilburgse Operette Vereniging naar Essen Dansavond met Rijkspolitiekapel René Frijters besluit jubileum met Dutch Swing College Band met het aang i. Er staat name i melo- id hem: 'estigd in F:' loor de schu Ti vrouw, sche besognes :i is alles t zettend de belar Wie Kee nog. de koningswei kultureel sentrum koningsplein 1 - tllburg - tel. 013 - 436756 n. Zal itvoe- presenteert THE HARBOUR JAZZBAND Entree 4,00. hij in en het was niet eer- daat nog een- topgroep 0 richte JOTSTE VAN produktie, die aan zeg- heeft verloren. inen toebreng v .an de beroep c zal ookjdez ;n krijgen er en zijn musici “'■woonontz .vnde artiesten, die verdienen. i ’in’ zijn voor deze vijde omge- ontvangen n prettige ie dingen l tevens het huis- e Harbour Jazz- van een man en laakt naar een "“’taan uit de aarmee de bezig v. d. kerkhof -naaicentrum besterdring 63 tilbury, tel. 434325 eren. ’The ima accor- mde num- van de NOORDERLICHT (nacht) Hell’s Fight In het lanc westen, Wai wet geloofd de ex-sheriff van Jefferson scherpscht intellekt 1 Filliassi met ’familieprogramma’ v. d. kerkhof naaicentrum besterdring 63 tllburg. tel: 434325 NOORDERLICHT Papillon De verfilming var Henri Charrière z ding brengen Martin de Ré, ger jaren. G>. soldatenm.-**-' CHICAGO Keetje Tippel Voor de zesde week draait in het Chicago Theater Keetje Tippel en nog steeds blijft angstelling onverminderd bestaan, setje nog niet zag: deze week kan het rdige man. noot mu- s geen tweede ter igeuner, dit grote rust op één lijn ’’ierkunst 'W t Miel Cools met Louis van Dijk nogmaals in Schouwburg Donderdag, 17 april a.s. aanvang 20.15 uur musiceren Miel Cools en het Trio Louis van Dijk voor U in de grote zaal van de Stadsschouwburg. Nog maar zo’n 5 jaar geleden was Miel die ’witte raaf uit Vlaan deren: een troubadour die een geheel eigen répertoire had en sterk romantisch óver kwam, niet in het minst door zijn dieus geluid. Nu kent heel Nederlanc horren rolgordijnen showroom: willem Hstr. 4, tilburg 013-434517. Harbour Jazzband maandelijks te beluis teren op de radio in het programma Los- Vast van de N.C.R.V. The Harbour Jazzband is f orkest van de gelijknamige club in Rotterdam. Het is niet nodig ’the famous Dutch Swing’ bij u te introduceren. Kenners weten, wat hun te wachten.staat. Vanaf heden kunt u voor dit feest kaar gen aan de kassa van de Stad ’Spoken’ is de titel van het stuk, dat op vrijdag 11 en zaterdag 12 april a.s. aanvang 20.15 uur in de Tilburgse Stadsschouw burg door het Zuidelijk Toneel Globe gespeeld zal worden. Met deze produktie neemt acteur, regisseur en artistiek direc teur Ton Lutz van 'Globe’ afscheid, dat hij vele jaren zo voortreffelijk heeft gediend. Hij gaat per 1 september naar het publieks- theater, alwaar u nog veel van hem zult horen en zien. Nu ’Spoken’ dus, opnieuw in de schouwburg. n n n I Heuvelring 120 stadsschouwburg louis bouwmeesterplein - tilburg WMF telefoon 013 - 432220 dienst zijn één in deze merkwaardig Hij is ongeschoold, leest geen r.« ziek, maar speelt gitaar als- wereld. Deze ’pur sang’ zig< natuurtalent kunt u gerust op stellen met een Picasso in de schilde (zij waren goede vrienden). Muzikaliteit, techniek en temperament in één persoon. NOORDERLICHT (jeugdfilm) In het Paleis van de Waterkoning Een sprookjesfilm voor de jeugd, die de heldendaden verhaalt van een soldaat. Geen bloedige verhalen, maar hoe zijn sprookjeswereld het goede doet i kwade laat. De waterkoning v lijk en daarom moest de soldé maal zijn zwaard trekken. charmant zangeresje, die ook in het caba ret haar mondje wel weet te roet Caselli’s’ is de naam voor een prin deon-duo, dat stellig met bekende num mers zal komen. Hoofdpersoon van de show is zangeres Corrie (voorheen van de Rekels). Zij zal haar beste nummers ten gehore brengen. Voorde muzikale begelei ding zorgt het Trio Jan Karsten. Een heerlijke middag ’er tussen uit’voor de 120 patiënten, die reeds een uitnodiging ontvingen. Natuurlijk zullen er meer men sen zjjn, die graag voor een plaatsje in aanmerking waren gekomen. Hopelijk herhaalt dit iriitiatief zich, zodat ook zij een keer in de gelegenheid gesteld kunnen - worden. Deze middag, die geheel gratis wordt aangeboden, is bij voorbaat een sukses. Het ligt in de bedoeling van de Tilburgse Operette Vereniging om in het week-end van 12 en 13 april een bezoek te brengen aan Duitsland en wel aan de industriestad Essen. Het koor is uitgenodigd bij het Altenesse ner MSnnerchor uit deze stad. Laatstgenoemd koor bestaat uit 50 leden. Het heeft tevens een kinderkoor onder zich, dat ook aan het concert zal deelne men. Opgericht in 1869. Het mannenkoor bestaat meer dan 100 jaar en geeft veel concerten in diverse plaatsen in Duitsland, maar vooral in Essen, in het Kolpinghaus en het bakende Grugapark. In bedoeld week-end zal de T.O.V. met genoemde koren ’n concert verzongen, bestaande uit opera-, operette- en musical- fragmenten. De T.O.V. neemt het operettegedeelte voor haar reke'ning en staat onder leiding van Kees Schalken, die tevens de pianobe geleiding voor zijn rekening neemt'. Alles bij elkaar een zeer aantrekkelijk uitstapje voor de leden van de T.O.V., waarbij het nuttige met het aangename verenigd zal worden. Er staat namelijk op zaterdagavond nog een bonte avond op I het programma en dan zou het nog wel eens laat kunnen worden onder het genot van een goed glas Duits bier. Een stuk totaal-theater is in elkaar gezet op het gedicht ’Mei’ van Gorter (3e rang) met een koor, dat danst en spreekt en een tableau vivant met solo-dans en improvi satie van musici van het conservatorium. Zaterdag, 12 april, 14.00 uur, toeganggra- tis. FILMLIGA TILBURG Dinsdag 15 april Harmonietheater 22.45 uur: ‘M’, een stad zoekt een moordenaar. Het meesterwerk van Fritz Lang heette oorspronkelijk ’Mörder sind unter uns’. De nazi-partij vond deze film, die handelt over een kindermoordenaar, een te kom- promitterende titel dragen en eerst nadat Lang deze had gewijzigd in ’M’, Eine Stadt sucht einen Mörder, kon de film in roulatie gaan. Het verhaal handelt over een persoon, die zichzelf niet kan tegenhouden, kleine kin deren mee te lokken om ze daarna, veelal uit angst voor ontdekking, te vermoorden. De hele stad spant zich in om deze man (Peter Lorre) op te sporen. Op een bepaald moment gaat zelfs de plaatselijke onder wereld meedoen aan de jacht op deze moordenaar. Kindermoord zou namelijk schade kunnen toebrengen aan de goede reputatie van de beroepsmisdadigers. Uit eindelijk zal ookjJeze onderwereld de man te pakken krijgen en hem terechtstellen. dominee Manders, op bezoek. Hij gaat het tehuis openen, dat ter nagedachtenis aan Alving is gebouwd. Maar dan gebeuren er vreemde dingen. Eer) dramatische gingskracht niets Voor de tweede maal zal de wereldberoem de Manilas de Plata (gitarist met de zilve ren handen) een koncert geven in de stads schouwburg van Tilburg en wel op dinsdag, 22 april a.s. Omdat de verkoop van plaatsbewijzen zaterdag, 12 april a.s. al begint, maken we nü reeds melding van dit uitzonderlijk gebeuren. Manilas mag gerust het gitaarwonder van onze eeuw worden genoemd. Het is een weergaloos talent met zilveren handen en een gouden touch. Muziek, leven en gods- ’Fugetive Cinema’ brengt een programma bestaande uit drie eksperimentele films; ’Circe’ van Paul de Mol, ’Corridor’ van S. Lawder en ’Medidation’ van J. Belsam. ’Circe’, een 65 minuten durende film han delt over de verhouding een vrouw; de film is niet gems bepaald scenario, maar is ontstat omgeving en uit de intensiteit wat spelers en camera-man met het spel t waren. De film speelt op het strand. ’Corridor’ duurt 22 minuten; deze film bestaat uit opnames die gemaakt zijn in een lange gang, waarvan aan het eind een meisje staat. Elke vorm van opname die jnogelijk is in deze gang wordt uitgepro beerd. Wat betreft ’Meditation’ zouden we willen M zeggen, kijk en oordeel zelf op donderdag 17 april, 20.30 uur, toegang gratis. (Kultu reel Sentrum) AMBASSADE Meisjes, die het in de vingers hebben Deze film met veel bloot vrouwelijk schoon verhaalt hoe jonge vrouwen zich in een aantal situaties gedragen. De meisjes hebben ’t echter niet alleen in de vingers en daarom is het niet moeilijk voor ze de mannen te versieren waar ze zin in hebben. Een film uit de serie ’Schulmadchen Re port’. HARMONIE (jeugdfilm) Vuisten en Gestampte Pot Tedeum woont met zijn familie in een «oort boot-hangar-stal, kortom elke verge- ..j king met wonen gaat geheel mank. In dit «aleis komt op zekere dag een advokaat, u.e hen vertelt dat ene oom Vincent Fow- ley hen epn goudmijn heeft nagelaten. Oom is echter gekend als een zwendelaar en niemand heeft er veel vertrouwen in dat de erfenis iets voorstelt. Pas als een stel bandieten belangstelling toont groeit ook de interesse van de familie. Deze toto van lom Macaroni and his swinging devils werd verleden jaar bij Extase genomen. De populaire Tilburgse impresario René Frijters, die nog maar kort geleden het publiek zo prettig betrok in zijn jubileum door Freddy Breek naar Nederland te halen, heeft speciaal voor Tilburg en om geving nog een verrassing in petto. Als afsluiting van de festiviteiten rond het 25 jarig bestaan van zijn theaterburo, heeft hij de befaamde Dutch Swing College Band voor een swing-dansant gekontraktg erd en wel op vrijdag 18 april a.s. in de studio yan de Stadsschouwburg. Het bal begint om 21.30 uur: een tijd om even los te komen van de Van 14t/m 18 april verblijft de Nederland se Rijkspolitiekapel, het public relations instrument van het Korps Rijkspolitie, op soor de Vliegbasis Gilze-Rijen om gezamenlijk lijkir te oefenen. pak Op dinsdag 15 april wordt in de grote die cantine van de vliegbasis een grote dans avond georganiseerd. De ’Big Band’ en de 'Egerlander Kapel’ van de Rijkspolitiekapel zorgen voor de mu ziek, de avond begint om acht uur en de toegangsprijs is slecht 1,50. Niet alleen het personeel van de basis met introducees is welkom maar iedereen in de wi: J ving van de basis zal gastvrij o..< worden. Op donderdag 17 april zal de kapel aktief zijn bij de ’Open Dag’ van de Rijkspolitie in Rijen en ’s avonds om acht uur in de Margriethal een concert geven. Evenals de opbrengst van de dansavond zullen de baten van dit concert ten goede komen aan het Goodwill Fonds en aan diverse sociale verenigingen zoals de ’Zonnebloem'. Kaarten voor de dansavond en voor het concert kunnen gekocht worden bij de volgende adressen: mevr. Blommers, Hof stad 49 te Gilze; de heer Naaijkens, Ring- baan-Zuid 159 te Tilburg; mevr. Broeren, Teteringenstraat 21 te Breda; de heer P. Wey, Kuyperstraat 9 te Rijen; mevr. Trots, Heikantsestraat 43 te Rijen. Voor de dansavond op dinsdag kunnen bij de entree van de cantine nog kaarten gekocht worden. Voor het concert is het raadzaam de kaarten van te voren te kopen vanwege de beperkte plaatsruimte. an het beroemde boek van zal vele lezers in de verlei de film te gaan zien. St. ne, aan het begin van de derti- Onder escorte van een grote een on »v«*aicjimacht worden tientallen zwaar Didd- gestraften ingescheept voor hun transport naar de strafkolonies van Quayana. Onder 1 hen bevinden zich Papillon, veroordeeld wegpns de moord op een souteneur, en Louis Dega, een internationaal befaamd vervalser. Eenmaal op zee gaan beide mannen een verbond aan, dat zij beiden trouw zullen blijven. De onmenselijke toestanden in de strafkolonies kan de geestkracht van hen niet breken. Zij door staan de meest barre verschrikkingen. Papillon zijn vluchtplan kunnen uit’ ren? Blijspel van Ayckbourn leuke zondagavondbesteding in schouwburg Zondag, 13 april a.s. aanvang 20.15 uur precies, brengt toneelgroep Theater op nieuw het gerenommeerde blijspel ’Wat een gekke man... en z’n vrouw dan’ op het toneel van de Stadsschouwburg. Nu eens geen loodzware problemen, zeker niet voor U, maar de kans, eens ronduit te lachen. Ayckbourn schreef het stuk vol gens zijn beproefde formule. Het is dood wonde, van te voren iets over de inhoud te zeggen. Het jasje, waarin de schrijver zijn :t dat de eerste de uit Rotter- Jazzband. Jazzband Filliassi is gevestigd in Hilvarenbeek en wordt geleid door de schrijver-regisseur Jan Naaykens en zijn vrouw, die de zakelij ke en organisatorische besognes op zich neemt en ook de kostuums vervaardigt en ontwerpt. De rest van de groep bestaat uit leden van het (grote) gezin Naaykens, die geholpen worden door vrienden. De toneelproduk- ties worden helemaal zelf verzorgd; tek sten, dekors, grime, rekwisieten enz. De leden van deze levendige, aktieve werk gemeenschap willen vóór alles hun liefheb berij - toneel op een zo hoog mogelijk niveau naar buiten uitdragen. Op zondag middag, 13 april 14.30 uur zullen zij in het kultureel Sentrum twee één-akters bren gen n.l.: ’het snijden van de kei’ en ’macht der muze’ JH LUIZ, 7V1 Johan Oor itstreeks over- dat Ibsen als to- ieze tijd voluit ge- eekt immers Iden, de ach- ook in onze is het niet van het toneel dan wel van t.v. radio of plaat. Zelfs in het Noorden is hij doorgedrongen. Over Louis van Dijk al geschreven. Het zijn gewc begaafde en hardwerkende hun plaats aan de top v Vooral jongeren zullen réprise AMBASSADE (nachtfilm) Ursus contra Ursus Ursus en zijn twee vrienden verschijnen altijd daar, waar het recht wordt vertrapt en onschuldigen het slachtoffer worden van niets ontziende heersers. De super- spierbundel krijgt het aan de stok met een valse Ursus en dat dit altijd gepaard gaat met wervelende akties en sterke staaltjes, humor en sensatie, is overbekend. Wat is de verdienste van dit stuk uit het z.g. burgerlijke toneel? Is het het thema, waar in Ibsen zo treffend gevoelens van macht, plicht en decorum heeft verwerkt? Is het het geweldige spel van Ton Lutz, Ann Hasekamp, Edda Barends, Johan Ooms en Dik Scheffer, dat zo recht komt? Duidelijk is wel, neelschrijver ook in de; bracht kan worden. Hij spree over de spoken, de waanbeekfc tervolgingen, waar we allen, o tijd, mee te maken hebben. i Op zaterdag 12 april organiseert de ’Sun- Shineklup’ voor de vierde keer een rock and roll meeting, nu in de Harmonie in de Stationstraat 26. De aanvang is om 13.00 uur met* een ruilbeurs van grammofoon platen en lectuur uit de jaren 1950 tot plm. 1962. Een ieder die thuis in een kast of op zolder oude platen heeft liggen, kan deze ruilen of verkopen. Er is zoveel vraag naar dergelijk spul en er is zó weinig, dat prijzen van 25 tot 100 gulden voor een single vlot worden betaald. Om 16.00 uur draait de film ’Keep Rocking’ met o.a. Chuck Berry, Bo ley, Little Richard en Jerry Lee Lv«io. Aanvang 19.30 uur treedt de rock and roll groep ’The Hot Jumpers’ op. Deze groep, die in de vijftiger en begin zestiger jaren samen met o.a. The Tielmann Brothers, The Skyrockets en Peter and His Rockets tot de betere groe pen behoorde, speelt tegenwoordig meer country muziek, maar voor deze avond zijn ze bereid gevonden om het oude werk nog eens ten gehore te brengen. Om 21.00 uur wordt in de pauze disco gedraaid m.m.v. de discjockeys ’Brylcream Billy’ en ’Bobby Johnson’. Om 22.00 uur is er een optreden' van de groep, Toni Macaroni and his Swinging Devils’. Deze jongens, die al eerder in de Sun-Shineklup waren, doen niet als een andere toon aangevende rock and roll band in Nederland, concessies aan de com mercie. Na dit optreden gaat men verder tot slui tingstijd met disco m.m.v. de al eerder genoemde discjockeys. die u normaal opeisen. U krijgt volop de gelegenheid om op de oude dixieland muziek te dansen. Als u even wilt uitblazen aan de bars of een praatje wilt maken met vrienden of kennissen die u vast zult tegen- komen, kan dat allemaal. De studio en foyer van de Stadsschouwburg zijn groot genoeg. land van het geweld, het wilde waren ook mannen die nog in de loofden. Een van hen was Clayton, City. Als ge vreesd scherpschutter en een man met een scherp intellekt had hij gemakkelijk een van de vele bandieten kunnen worden. Hij koos echter de weg van het recht en ver keerde daardoor vaak in doodsgevaar. The Harbour Jazzband, een goed in het gehoor liggend dixieland orkest, heest de volgende bezetting: Ferdi Meyer - klarinet/leider; Leo van der Kruk - klarinet/altsax; Ernst Metman - trompet/ zang; Leon Monné - trombone/ piano; Bas Schop - bas; Wim van den Toorn - slagwerk; Arie Ligthart - banjo- gitaar; The Harbour Jazzband vrijdagavond in jazzclub Old Fashion, Heuvelring I Tilburg, entree ƒ4.00 tel. 013-420770. Achttien jaar geleden was het i noten geblazen werden door d dam afkomstige Harbour Sindsdien heeft The Harbour Ja? een geweldig goede reputatie opgebouwd irf zowel binnen- als buitenland. Dat blijkt ook wel door de vele prijzen die The Harbour Jazzband op diverse jazz- concoursen won. De eerste prijs op het jazzconcours in het Kurhaus te Scheveningen. Vele prijzen in 1966 onder meer de eerste prijs op het amateurjazzfestival Comblain De La Tour in België, de eerste prijs op het internation aal festival in Loosdrecht, in 1971 weer een eerste prijs op het jazzconcours in Duin kerken. Inmiddels hebben zij een drietal elpees uitgebracht welke in binnen- en buitenland te verkrijgen zijn. Ook is The Al tijdens de eerste voorbereidingen voor zijn jubileum-programma, speelde René Frijters met de gedachte, een speciale feestmiddag samen te stellen voor langdu rige patiënten. Het zou een daverende show moeten worden, nu eens helemaal alleen voor mensen, die normaal gespro ken zelden of nooit een amusements programma ’live’ kunnen bijwonen. Hij zocht kontakt met de directie van de Til burgse Stadsschouwburg, die het initiatief van begin af aan steunde. Er werd veel gesproken over de organisatie van een dergelijke middag met vertegenwoordigers van de Zonnebloem Tilburg, de heren Naaykens en van der Sterre. Adjunct- difecteur P. Maes, die het liefst elk jaar een speciaal programma voor langdurige pa tiënten zou willen presenteren, beet zich in de organisatie. Het werd veel bellen en praten met diverse instanties, zoals de ziekenhuizen, het Rode Kruis, gemeentelijke diensten en comman danten van verschillende kazernes. Maar het lukte. Zo zullen donderdag, 17 april a:s. aanvang 14.00 uur zo’n 120 patiënten in de studie zaal aanwezig zijn. 20 patiënten kunnen vanaf het bed de show volgen, terwijl de rest van de ruimte gereserveerd is voor patiënten met rolstoelen en hun medische begeleiders. Talloze vrijwilligers werken achter de schermen, om het vervoer goed en op tijd te laten verlopen. In de schouw burg staan populaire artiesten klaar, om iedereen eens prettig te vermaken. Frans Vrolijk is de konferencier van die middag. Hij praat alles aan elkaar, met hier en daar een komische act. Lida Oosthoek is een CHICAGO (nachtfilm) De Groene Baretten John Wayne speelt in deze film de hoofd rol van Kolonel Mike Kirby. Deze gaat een kollega op een vooruitgeschoven post ver vangen en wil enkele weken aktief aan allerlei militaire akties deelnemen, voordat hij zich op een buro begraaft. Zo komt hij in kamp A 107, waar hij Kolonel Cai ontmoet. De vijand gaat tot de aanval over en de groene baretten moeten het kamp verlaten. Maar zij komen terug en deinzen er niet voor terug een generaal van de tegenpartij te ontvoeren. hiimor heeft verpakt, is modieus. Wat doen drie echtparen op Kerstavond? Ze komen bij elkaar, gaan in de keuken zitten, eten en drinken wat en wensen elkaar prettige dagen. Ogenschijnlijk niets aan de hand, maar als de muren konden spre ken Op het toneel ziet U doodgewone mensen, zo uit het leven gegrepen, die elkaar tel kens nét niet bereiken. Op deze tragiek van doodgewone mensen bouwt de schrijver zijn humor. Als U van spitse, geestige verrassend geschreven blijspelen houdt, mag U deze voorstelling beslist niet mis sen. Regie: Eric Thompson. Medewerken den: Trees van der Donck, Sjoukje Hooy- maayer, Henny Orri, Eric van der Donk, Bernhard Droog en Willem Wagter. ALWEER ZO’N GEZELLIGE AVOND IN DE STADSSCHOUWBURG Mevrouw Alving is de weduwe van een notabel man. Voor de buitenwereld was hij zeer achtenswaardig, door een ieder ge respecteerd door zijn grote humaniteit. In zijn diepste privéleven echter was het een schurk, een losbol, die vrouwen omgeving tiranniseerde met zijn wandaden. Hij liet zijn dienstmeisje met een dochtertje zitten, dat, op een valse identiteit, in zijn eigen gezin komt. Zijn zoon is ziekelijk, erfelijk belast zo u wilt. De weduwe heeft alle grandeur van vroeger verloren en leeft plichtmatig, naar de normen van het fat soen: Dan komt haar prille jeugdliefde, Werkstukken en improvisaties op het the ma art-nouveau, gebracht door studenten van de dansvak- en muziekvakafdeling van het Brabants Conservatorium, zowel in de expositieruimte, waar de art- nouveau-tentoonstelling uit Hongarije nog te zien is, als in het auditorium van het Kultureel Sentrum,. kunt u op zaterdag 12 a april a.s. vanaf^ 14.00 uur kijken naarde ’interpretatie’'van de Jugendstil van de studenten van het conservatorium. Zo wordt b.v. gedanst en gespeeld ’Claire de Ltlne’ (Debussy) met als ’inspiratie bron’ het affiche Tungsram’, dat ook op de tentoonstelling te zien is. Verder wordt er gedanst op muziek van Sati.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 11