I uit ,n tilburg w I? FILMS lff*?OLD FASHION X .ft r U Jazz at the farm J LCOM&B» E In Schouwburg opnieuw een Peppi en Kokki programma ril 1975 - pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 3 april 1975 - pagina 4 20.15 uur in de Heuvelstraat 50 - Tilburg inklijke JAMES DE PREIST I i, het Heuvelring 120 MASUKO USHIODA Mimeliga in Kultureel Sentrum Porgy and Bess vrijdagavc velring 12( olleybal - Waardebon ■n - Leiden - Gravin Mariza door de jubilerende Hoofdstad-Operette De gouden noot van kasteel Nemerlaer Van embryo tot politicus Rajko, een zigeunerorkest uit Budapest Vrijdagavond The Comedy Pipers in jazzclub Old Fashion. r wordt. Hoenderdaa) en Dirk Dinsdag, 8 a Tilburgse St o.a. in Wenen, Moskou, Sofia ork. De samenstelling van het >rm de tradities van een echt i: eerste stem tweede en der en an hij i routir Unit t flopl de koningswei kultureel sentrum koningsplein 1 - tilburg - tel. 013 - 436756 Glori St. succ i augu Harr tps - klarit Jan van Esch Jochelaar die met ijke trucs komt, tcier, die alsof dit rodu- sciaal -■ppi en i in een Vorige "Uouw- leren Robert Long op schouwburgtoneel e omstandighe- isthematiek van •t-Sparla Jack en 42-4504. Stadsschouwburg Tilburg. Vrijdag 4 april. Aanvang 20.15 uur. Grote zaal. AMBASSADE (nacht) Geh, zieh dein Dirndl aus ■t het vrol in de boer dien en igramma-onderdeel vormen de relatie tussen de feitelijke fantasiewereld van een op kamers wonend meisje de basisl gezorgd worden dat t enkomsten de kinderen, die en artiesten meekomen, zich eretfe. lexan- Dit iktie, niet, zien adei j romantisch ei sprookjes. tijdens die met li niet (i muzikale studies e num van Philadelphia, mist Vincent Persichetti d besloot hij maken. Hij uitnodi- Jabije en hij een lailand, 25 uur per Je hij de ropoulos itie voor Stadsschouwburg Tilburg met pure mantiek Zaterdag, 5 april a.s. Aanvang 20.15 uur. Alweer zo’n leuk kinderprogramma in de Stadsschouwburg als afsluiting van de paasvakantie. gramma dat bestaat uit 2 onderdelen op donderdag 10 april in het I sentrum, gebracht door de Amsterdamse mimeliga. De mimeliga is een die naast mime ook andere elementen in hun programma's brengt, zoals nde kunst, film en muziek. ogramma-onderdeel 'zes maal een is zes’ handelt over een ruzie tussen een lote en een echtgenoot, die behalve met elkaar, ook met hun keukengerei en rgroeid zijn. rordt telkens vanuit spel en tekst op een andere manier behandeld erliggende problematiek steeds duidelijker voerd door: Tjerk Risselada, Anja van 't H Een progr kultureel groep, d beeldenc Het prof echtgeno hun werk verf Deze ruzie wc waardoor de onder Gemaakt en uitgeve Dekker. Vliegende steeg’ is een monoloog in tekst en beweging, gebracht door Katelijne Hoorweg. In dit progr den en de fa het stuk. Kultureel Sentrum, donderdag 10 april; aanvang 20.30 uur; toegang gratis. JAZZCLUB OLD FASHION presenteert THE COMEDY PIPERS Entree 4,00. Op donderdag 10 april 1975 om 20.15 uur geeft Het Brabants Orkest een concert in de Stadsschouwburg te Tilburg. Het concert staat onder leiding van James de Preist, die voor de tweede maal in het jubileumseizoen als gastdirigent is aange trokken. Masuko Ushioda, één .der beroemdste artiesten in Japan, zal het derde vioolcon cert KV 216 van Mozart vertolken. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Mozart - Symfonie no. 23 D gr. t. KV 181 2. Mozart - Vioolconcert no. 3 G gr. t. KV 216 PAUZE 3. Mendelssohn - Symfonie no. 1 c kl. t. opus 11 Zondag, 6 april a.s. aanvang 13.30 uur is het opnieuw groot feest in de grote zaal van de Tilburgse Stadsschouwburg. De "'mulaire zoet-watermatroosjes Peppi en _kki zijn dan de hoofdpersonen daverend kinderprogramma, maand waren ze al te zien in de schot burg. Helaas moesten toen veel kinde: ties buiten blijven, omdat er nu eenmaal maar tgen zo n 900 plaatsen zijn. Deze show is nieuw, ss- De jeugdige fans krijgen opnieuw de nieuwste avonturen gepresenteerd van deze twee onhandige zeelui. Ze komen niet Voor de vijfde week draait in het Chicago Theater Keetje Tippel, Rooie Sien is inhet Harmonie Theater voor de tweede weekte zien en in Midi wordt voor de vierde week The Towering Inferno vertoond. stadsschouwburg louis bouwmeesterplem - tilburg telefoon 013 - 432220 De eerste werd geste Oirschot, zal worden uitgereikt in juli 1975. Om alle zondagmiddagen, die daar aan voorafgaan, zullen een tot vijf arties ten de gelegenheid krijgen met een of meerdere nummers op te treden in de kelders van kasteel Nemerlaer. Dit optre den zal beoordeeld worden door een per zondag te kiezen jury uit het publiek. In deze jury zullen ook elke zondag een of meerdere dezelfde mensen zitting hebben om zo tot een eerlijker keuze te kunnen komen. De inschrijving, die gratis is, staat open voor de meest uiteenlopende musici, zan- °"s en zangeressen. Iedereen die de idee eft voor publiek te kunnen optreden, is welkom. Er zal tevens deze bijeer publiek en hoeven te vervelen. Tegen inlevering van deze bon wordt u aan de kassa van de Stadsschouwburg Tilburg, 0,50 reduktie verleend op één toegangsbewijs voor de jeugdvoorstelling PEPPI EN KOKKI IN JEUGDFESTIVAL, op zondag óaprila.s. aanvang 13.30 u. (entree 4,50 inclusief plaatsbespreking en garderobe.) De voorverkoop begint vrijdag om 11.00 uur. Hoogstens 2 toegangsbewijzen per bon. Frits Lambrechts in eigen kabaretpro- gramma Stadsschouwburg Tilburg. Vrijdag, 4 april a.s. Studio 20.15. Samen met Coby Schreyer in een pro gramma, waarin een tour de chant van 50 minuten van Robert Long. Het publiek kent hem van zijn stukgedraaide LP ’Vroe ger of Later’. Een liedjes-zangerdus. Toch kan hij veel meer. De heren critici vergele ken hem al een beetje met Herman van Veen: ook een unieke vogel in het Theater. Long is uniek: barstensvol talent en uiterst muzikaal. Hij brengt liedjes, maar waagt zich ook aan conferences. Deze zijn nog niet te vergelijken met de technisch uitge balanceerde babbels van de gevestigde cabaretiers, maar wel spontaan en erg [persoonlijk. Stemmetjes, typetjes met als verbinding het ’joh’. Coby Schreyer is een naam in het liedjes-genre die het al jaren goed doet. Zij schittert in haar nummer ’vrouwen van vijftig’. Robert Long was lange tijd zanger bij Unit ^’oria, de formatie die nu achter Bonny Claire staat. Hij had daar redelijk cces, maar na jaren vol sleur (zaal in, zaal uit) kon hij niet meer opbrengen dan slechts een routineus juke-box-geluid. Hij brak met Unit Gloria, ging opdesolotour, maar dat flopte. Robert kreeg een inzin king. Inmiddels was hij bezig met leuke liedjes. Er lagen er al een paar op de plank. Nederlandse teksten, cabaretesk, kritisch, fel, romantisch, droefgeestig, maar zeer trefzeker. Zijn LP ’Vroeger of later’, het symbool van zijn Nederlandse solocarriè re, was supersnel goud. Een hele brede laag van het jongere publiek identificeert zich erg gemakkelijk met Roberts ontboezemingen. In de conference toont Robert zich op weg naar een nieuwe toekomst. Hij neigt naar cabaret voor de jonge mens. Hij kent de emoties van het leven en seint ze door aan de jongeren op een heldere manier. Overal waar hij komt trok hij volle zalen. gewonnen, en New Yc orkest is confpri zigeunerorkest: de viool, altviool, cimbaal, klarinet cello. Tassilo zit in de zorgen. Lisa, zijn zus, mag dit niet weten. Om tóch maar aan een bruidsschat te komen, beheerst de graaf, als rentmeester Török, de landgoederen van Gravin Mariza. De rentmeester wordt verliefd op de gravin. Eigenlijk kan dat ware het niet dat hij toevallig ook van is. Aan alle problemen komt toch een find, zoals dat ook hoort in Voor de paasvakantie Volop keuze in ROLSCHAATSEN Zondagmiddag 6 april belooft voor de jazzliefhebbers in Berkel Enschot bij boer derij Denissen aan de Generaal Eisenho- werweg een bijzondere gebeurtenis te wor den gezien de medewerking van het populaire Tilburgse straatorkest Lamarot- te. De niet minder dan 12 leden tellende formatie is opgericht in augustus 1974 en de bezetting is als volgt: Harrie van Dore- malen - banjo, Jef Kemps - klarinet, Cór Hout - trombone, Jan van Esch - kleine trom, Gerard Mutsaerts - grote trom, Arnoud Schepens - saxofoon, Jan Sche- pens - trompet, Jan van de Berg - trompet, Wim Stieger - sopraansax, Paul Verster- ren - wasbord en deksels, Fransje Eibers - tuba en clarinet - Piet van Loon. Voorts zal natuurlijk het huisorkest The Wooltown Jazz Band acte de presence geven zodat ook dit jazzfestijn ongetwij feld weer tot een leuke dixieland happening zal uitgroeien. Door de over grote toeloop van de jazzliefhebbers is vanaf heden als bewijs van toegang 2 consumptiebonnen per persoon als entree verplicht gesteld. Kinderen tot 14 jaar hebben uiteraard gratis toegang. Op het Schoorke van de Boerderij organi seert de Stichting ’t Schoorke weer een tentoonstelling ter afsluiting van het werk- seizoen september 1974 - april 1975. De toegang is gratis. U kunt er vele werkstuk ken bezichtigen die het afgelopen jaar door de kursisten zijn gemaakt, o.a. fotografie - tekenen - schilderen - fijne naaldvakken - weven - appliceren - stof versieren en - Terie. Tevens bestaat de mogelijkheid aanmelden voor de nieuwe kursussen in septembér weer van start gaan. Ter jtse kunt u alle informatie inwinnen, s tot ziens zondag 6 april van 16.00- 19.00 uur. James de Preist werd in 1936 in Philadel phia geboren. Hoewel hij sinds zijn prille jeugd piano en slagwerk had gestudeerd, ging hij rechten studeren en deed zijn kandidaatsexamen. In 1961 behaalde hij zijn graad doctorandus in de letteren en zette inmiddels zijn muzikale studies aan jBü het Conservatorium van Philadelphia, Hl onder de componist Vincent Persichetti «■BK» voort. Eerst op 23-jarige leeftijd van muziek zijn beroep te m maakte in 1962 een tournee, op t ging van de regering, door het Na. Verre Oosten en in 1963 verbleef 1 half jaar-als vaste dirigent in Thé waar hij drie orkesten in totaal week dirigeerde. In 1964 behaalde eerste prijs in de Dimitri Mitrof Internationale Muziek Competitie Dirigenten. CAMERA Kind van de zon Anna is een kind van keurige midden- standsouders. De vader is een onbuigza me, eerlijke harde werker, een beetje nors en thuis veelal in zichzelf gekeerd. Geen man om bij op schoot te kruipen. Anna wordt in 1945 geboren. Als zij 17 is gaat zij naar een kunstnijverheidsschool, maar haar relaties met anderen zijn voortdurend gestoord. Zij gaat naar Amsterdam waar zij steeds meer vereenzaamt. Ze ligt dagen op bed, vervuilt en zwerft door de stad. Zij komt in een inrichting en haar wacht een langzaam genezingsproces. CAMERA (nacht) Een levensgroot stuk Michel heeft een vrouw, een minnares en een drukke tandartsenpraktijk, maar hij voelt zich zeer gedeprimeerd. Uit een soort gril bestelt hij in het buitenland een pop van natuurlijke grootte, maar als hij de pop uit de doos haalt, bljjkt het materiaal waarvan deze gemaakt is zo’n natuurlijke struktuur te hebben, dat het precies een echte, beeldschone vrouw is. Hij vertroe telt haar en als zijn vrouw zijn relatie met de pop ontdekt, weet zij niet hoe zij reage ren moet. Als u van meeslepende zigeunermuziek houdt, mag u deze avond niet missen. De musici van het Rajko-zigeunerensemble werden geselekteerd uit jonge volksmuzi- kanten in Hongarije. Velen van hen stam- (IC Pï*Cist tradities van vader op zoon gingen. Spelen doet het ensemble al 25 jaar, tijdens meer Q 1 f I P P P FI HBO dan 5000 concerten. Er werden vele prijzen üUVF Masuko Ushioda, één der beroemdste artiesten in Japan, begon haar vioolstudie op de Toho School of Musje in Tokio bij Madame Anna Ono in de Leopold Auer traditie. Zij vervolgde haar studie aan het Leningrad Conservatorium bij Mikhail Waiman, en in Zwitserland bij Joseph Szigeti. Masuko Ushioda heeft een aantal belangrijke internationale concoursen ge wonnen. In 1965 maakte zij haar eerste tournee door de U.S.A., waarbij alle 23 concerten geheel uitverkocht waren. Het gaat goed met de Hoofdstad-Oper Zeker na de komst van regisseur Ale der Pichler is het niveau gestegen, komt stellig uit bij de jubileumprodul die al twee keer eerder in Tilburg te was. ’Gravin Mariza’. Een lust voor oog en oor! Op de rol staan klinkende namen. Wat dacht u van Lizzi Schöffman als Mariza, Jan Handerson als Tassilo, Jacco van Renesse als Zsüpan en Marga de Boer als Manja. Verder werken een groot koor, T f n i r» orkest en ballet mee 1 11Idl (J I Lt lil Nog even als geheugen-opfrissertje: Graaf Via Elsink, Kan en Hoving kwam Frits Lambrechts terecht in de sfeer van het kabaret. Tien jaar geleden was hij pianist en liedjeszanger, thans heeft hij wat hem toekomt: een eigen show, een eigen gezicht in het Nederlandse kabaret. Zijn program ma draagt de titel ’Van embryo tot politi cus’. Van vrijblijvendheid is bij Lam brechts geen sprake. Ook zijn onderwerpen liggen voor de hand: het Vaticaan, Mgr. Gijssen, Klaas Beuker, sport enz. Uitspringer is het liedje over de mijnheer, die al 4 jaar bij de psychiater loopt omdat hij door ’Studio Sport’ werd meegezogen in de algemene voetbalhysterie. Het is -een van de beste liedjes, die de laatste tijd werden geschre ven, voor de begeleiding zorgt de swingen de Wim van de Meeberg, die ook zelf een enkel liedje zingt. Een korte typering: goed kabaret, fijn in het pak, vakwerk! Op dinsdag 15 april a.s. brengt Toon- kunstkoor Tilburg in de Stadsschouwburg de concert-versie van de Opera Porgy and Bess van George Gershwin met de Amerik aanse solisten Roberta Alexander in de Bess- en Henry Blackmon in de Porgy- partij. Het Toonkunstkoor brengt deze uitvoe ring in samenwerking met het Koninklijk Gemengd Koor ’Aurora’ uit Oosterhout. De begeleiding wordt verzorgd door Het P°PU Brabant Orkest. Kok) Het geheel staat'onder leiding;van de nieuwe dirigent van het Toonkunstkoor: Huub Bartz. Onder zijn enthousiaste lei ding hebben, de gecombineerde repetiti reeds plaats gehad en de verwachtingt zijn hooggespannen. Ruim 110 zangeres sen en zangers werken mede aan dit con cert, waarin vóór de pauze wordt gebracht: fragmenten uit ’La Vida Breve’van Manu el de Falla en de Polowétzer dansen uit ’Le Price Igor’ van Alexander Borodin en de uitvoering van Porgy and Bess na de pau- Voorverkoop heeft plaats bij de heer Alb. Reijnen, Poststraat 25, Tilburg, telefoon 420160. Vanaf zaterdag 12 april aan het loket van de Stadsschouwburg. Prijzen der plaatsen ƒ7,50; studerenden en houders van cultureel paspoort 2,50 per plaats. Op de Sonnenhof gaat het vrolijk en vrij toe. Maar niet alleen in de boerderij, ook hooischuur, erf en stallen en bergweiden zijn plaatsen waar boerenknechten alles grijpen, wat vrouwen meestal verborgen houden. En denk niet dat er één woord van protest komt. NOORDERLICHT (nacht) De blinde zwaardvechter ■Op een drukke markt in een Chinees stadje voeren de mooie Pearl Yang en haar vader hun kermisnummer op als zij plotseling worden gestoord door de brute zwaard vechter Chow Hu, die een begerig oog op de mooie vrouw heeft laten vallen. Hij begint met haar vader een tweegevecht, als deze weigert zijn dochter aan hem af te staan. Op dit ogenblik verschijnt de jonge zwaardvechter Tsai Ying Chien, die Chow aanvalt en na een woest gevecht doodt. Tsai wil nu wraak op de moordenaars van zijn ouders. AMBASSADE Ginger contra de sex-kidnappers Ginger, de vrouwelijke tegenhanger van James Bond is terug. In deze film is zij op zoek naar een bende die mooie meisjes ontvoert, hen liefdestechnieken leert om ze daarna voor 100.000 dollar per stuk aan rijke zakenlieden te verkopen. Geen prijs is Ginger te hoog om door te dringen in het hoofdkwartier van de bende, waar zij op hardhandige wijze huishoudt. NOORDERLICHT (matinee) De zotte wereld van Laurel en Hardy Deze film is samengesteld uit een groot aantal archi’effilms. Overbekende figuren die Stan en Oliver, in Nederland den dikke en den dunne geheten, die het bij de jeugd, Streek VVV op Huishoudbeurs Van 4 tot en met 13 april wordt in het Rai- gebouw te Amsterdam wederom de Huis houdbeurs gehouden. Deze beurs trekt jaarlijks honderduizen- den bezoekers, die over allerlei zaken op deze beurs’ geïnformeerd kunnen worden. Het karakter van deze beurs wordt steeds veelzijdiger, zodat de doorsnee bezoeker het bezoeken van de huishoudbeurs lang zamerhand beschouwt als ’een dagje uit voor het gehele gezin’. In het kader van het bovenstaande is het voor Streek VVV Hart van Brabant interessant een stand te bezet ten van 54 m2, gelijk aan de rechterzijde bij de entree. Op deze'tentoonstelling zal naast de alge mene toeristische en recreatieve voorlich ting de nadruk worden gelegd op het dagbezoek naar het Hart van Brabant, zodat met name de informatie zich toe spitst op die van de Beekse Bergen, het Autotron, de Efteling en het Evoluon. De openingstijden van de beurs zijn van 10.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur, uitgezonderd op de zondagen 6 en 13 april, wanneer de beurs uitsluitend open is van 10.00-17.00 uur. Speedway succes in Kaldenkircheh Afgelopen ondag 31 maart werden in Duitsland ‘internationale autospeedway- wedstrijden gereden. De Nederlanders wisten zich in twee van de vier finales als nummer één te klasseren. In de klasse stock-cars werd Walter Schoofs kampioen, terwijl Jan Peter de Brouwer en Martin Claessen elk een man che wónnen in deze klasse. In de klasse supér-stock behaalde Jan Naaykens de eerste plaats, vlak voor Ben Mulder die een goede tweede werd in de finale. Deze uitslagen voor de Nederlanders, in dit sterke rennersveld in Kaldenkirchen, klinken veelbelovend voor de komende autospeedway-wedstrijd in Tilburg op zondag 20 april a.s. The Comedy Pipers werd bij wijze van grap opgericht in december 1971 door klarinettist Herman Slingelenberg. Toen links en rechts de dixieland weer de kop opstak, werd hem door de eigenaar- potte exploitant van een Haags ’bruin-café’, tot a precies om de hoek bij de koninklijke die i. schouwburg, langs de neus weg gevraagd plaat of hij op zaterdagavond, een week later, Dus met een dixieland-orkest kon komen op- treden. Het betreft hier een etablissement waar het vooral na de voorstellingen van de Haagse Comedie volloopt met toneel- gangers acteurs en actrices. De uitdaging werd onmiddellijk aangeno men, ook al was er op dat moment nog van geen orkest sprake. Er werden zes gerouti neerde muzikanten bijeen gebracht, die elkaar deels voor het eerst in hun leven ontmoetten toen zij op het podium ston den. Het werd een session met vele gevol gen. De naam Comedy Pipers werd in een flits geboren. Het was een soort samentrekking van Comedie en Comedy Capers, een destijds populaire serie lachfilms op de T.V. Bovendien: het orkest begon immers als niet meer dan een lacher. Sindsdien is de groep een druk eigen leven gaan leiden. De, formule is simpel; felle, originele, spontane dixieland naar de Amerikaanse traditie, met invloeden van het vroegere Dutch Swing College. Het swingelement prevaleert sterk boven de neiging tot arrangeren, ook al omdat dit laatste niet zelden tot een verduffende ’korset’-werking leit. Na enige mutaties in het prille begin, is het orkest verder in constante samenstelling gebleven. Van de vele optredens kunnen de volgende hoogtepunten worden vermeldOpenlucht concerten op het Leidseplein in Amster dam, bij de opening van het Scheveningse badseizoen, tijdens het jaarlijkse ’Voor hout Festival’, verder diverse optredens in onder meer het Internationale Perscen trum Nieuwpoort in Den Haag, tijdens het iazzfestival in Breda en verder van Ursem tot Kampen etcetera. De bezetting: Cees van den Heuvel - trom pet, tenorsax en vocals. Herman Slinge- gers lenberg - klarinet, sopraansax, leider. Ju- he®^ les Rakers - trombone. Wim Maljers - banjo. Frans Jehee r drums. Koos Mont- foort - bas. The Comedy Pipers in jazzclub Old Fash ion vrijdagavond 4 april entree ƒ4.00 Heuvelring 120 Tilburg. alleen. Ad Engel is een goo de meest onwaarschijnlijk. Dick Engelbracht is een conferenc de zaal wel weet te vermaken. En a alles nog niet genoeg is, geven de prcJ" centen nog eens een reduktie ook, speciaal voor de lezers van ons blad. U kunt deze reduktie alleen krijgen door de bon aan de kassa in te leveren. Met ingang van 6 april 1975, s middags tussen 3-5 uur, zal er in de kelders van Kasteel Nemerlaer te Haaren worden ge streden om ’Dé gouden noot’. Deze trofee zal eenmaal per kwartaal worden uitgereikt aan een musicerende of zingende artiest(e), die volgens een pu blieksjury de mensen met zijn zang of spel het meeste zal boeien. Alle musici die willen deelnemen aan dit gebeuren, kunnen zich vanaf heden tele fonisch opgeven bij de kasteelbewoners Anton en Truusje van Oirschot- onder nummer 04117-279 of bij J Ineke de Man: 04117-767 of 04242 e 'gouden noot’ die beschikbaar teld door kasteelheer Anton van zal worden uitge lagmiddagen, g.v u illen een tot vijf ar met eer

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 11