i I TENNISTOPPERS LU HAMERS H |PÏNH©©FF] 'fyebees Boet van Duimen en Piet v. d. Wal N willen voor verrassing zorgen in de Olofraces de bandencomer van vulcaniabv occasion Audi ioo TOPPER, bijv.d.Ven! ^Stichting „0lo}-iDegraceö 64,30 13,50 14,50 en INDUS LU LU Vieringen Goede week Paasweek Heikant Quirijnstok J, 4 22.50 Jeugdvandalisme ontstaat door fouten van de volwassen wereld 29.95 RINGBAAN NOORD11, in VUlcania,TILBURG 013-320280, ook zaterdag morgen open EERLIJKE banden EERLUKE prijzen j ALUMINIUM JALOEZIEËN Zie enige prijsvoorbeelden ALZON ftkSX 75-pagina 18 DE T1LBURGSE KOERIER 8 panning am HEUVELSTRAAT 50 Terra Nova volleybal 1.(013)425444 BRIEVEN VAN LEZERS Honkbaltoernooi ten, zowel in Onleefbaar Pasen: overleving bij de de Geen kant uit maar bij v.dA’en gekocht! Den Boet, ’n nieuwe ster ristelijke overtui- Mariakerk en Driekoningenkerk) G. Witlox tte Donderdag Goede Vrijdag Koningsplein 216. Tilburg, Wie zijn de echte schuldigen? Lentewandeiing VVV - Hilvarenbeek Jan Kostwinder/Wil Hartog Piet v. d. Wal zoekt grote sukses Wil Harl Chas M< naar de overwinr voor doel t auto’s en door er met meer dan trende snelheden door heen te jak- Hadikm’n (Dit u het n?) dóór Aula Julianaschool Mahlerstraat (Heikant) (Hervormde gemeente) zo. 30 maart 9.00-11.00 Viering van het Paasfeest .m.v. Driekoningenkoor) ig) kirfclrk Dat moet een INDUS horloge zijn! v.a. 89.— 'Juwelier - Horloger SCHOUWBURGRING 27 e altijd en. In rzaren- js 37 57- 73- 92- mag april De Leije) ge- 12.00 uur. De bekend. ing vi olwas ren(t/m ibobank Arnro- 1.47.245, .942. een ongeluk, overleven het v jobstijding er toch dooi belangstel- "oeden niet 1 naar de auurzaar eternyl Normaal 79,— dit keer en gezeten door igeland op weg 19.00 f medewer vr. 28 maart Goede 15.00 Dienst van Goede Vr, 19.00 Dienst van Goede Vrijdag v,.„. bezinning tot 23.00 u.) za. 29 maart 10.00 Biechtgelegenheid (persoonlijk) 19.00 Plechtige dienst van Pasen (m.m.v. Tilburgs Gregoriaans koor) zo. 30 maart 8.00 Dienst van Pasen 10.00 Dienst van Pasen 11.30 Dienst van Pasen Ze kunnen kreatief bui Tennis-enthoi snel uit de tennii de X- rokjes x. met een van inisjurkjes of bokjes v.a. Dienst van Pasen (m.r (experimentele viering fiïjdag (met kruishul Vrijdag (waarna de I tide) kerk open blijft voor f gewoon ook bij in Hem Ook Zonneschermen Jaloezie gordijnen Rolgordijnen Aluminium horren Hor-deuren rtog werd daarmee de :r, die een zege boekte in Mariakerk De Schans 121 (Heikant) do. 27 maart Witte Donderdag plechtige dienst van Witte Donderdag (met concelebratie en werking van drie koren) Vrijdag ?ving van Jesus van Nazareth :ij niet alleen als een voortleven ring, niet alleen als een voort- dschap en volgelingen; Jesus mdoor de dood heen: Hij alle maten diverse kleuren 5 jaar garantie gratis opmeten snelle levering ieBrtieuw- takeloze Het als kind neel kan Ik ga Olof- ie presenta- Leidschen- In de internationale 350 cc klasse is er al 7 jaar lang een hegemonie van de Italiaanse superkampioen Giacomo Agostini. Vijfjaar lang veroverde hij de titel op een M.V. Agusta en de laatste 2 jaar op een Yamaha. Daarmee heeft hij het domein van M.V. Agusta terugge drongen naar de halveliterklasse. Dat is in schrille tegenstelling met de jaren 1958,1959 en 1960 toen M.V. Agusta met de coureurs Ubbiali, Provini en Surtees de wereldtitels in alle soloklassen wist te veroveren. Momenteel domineert Yamaha de 350 cc klasse. Maar dit jaar wordt de come-back van M.V. Agusta verwacht, zodat er wat meer strijd verwacht mag worden. trijd voor de distrikts- ;en teleurstelling uitgelopen. 1 Terra Nova-VES (Tiel) is dag niet gespeeld, VES had llerlaatste moment wegens trokken. Het was kennelijk bereid om met invalsters de ausiastelingen maken zich t de voeten met deze linnen lisschoenen van Intermatch De kleur is uiteraard wit. Maten 34/42 Maten 43/48 Quick-Service voor uw bespanningen en reparaties. I I EXKLUSIEF VOOR U Diverse tennisframes nu met GRATIS bespanning: Uw voordeel 1 voor Spoorzicht 2-1. Carousselboys 1-4. Springbokken 0-3. - Kokkie Patat 0-2. gespeelde wedstrijden uidenlaan 12 gesp. - 21 p. 12 gesp. - 19 p. 12 gesp.- 17 p. 12 gesp.- 17 p. 12 gesp. - lip. 12 gesp. - 10 p. 12 gesp. - 8 p. 12 gesp. - 7 p. 12 gesp. - 6 p. 12 gesp. - 4 p. •n dus geen kant uit waar het luitenspel betreft. (De bossen Ascot-1 uur-service De moderne formule voorgoed en snel chemisch reinigen. veroveren. Het is beetje stil rondom voor de storm? In Oirschot worden echter koortsachtig plannen gaakt voor het nieuwe seizoen. Zelfs het gerucht dat Piet op een 750 cc machine zou gaan rijden is nog niet hele maal verstomd. In de aanstaande Olof races hoopt- Piet v. d. Wal eindelijk het grote sukses te behalen dat de i moet openen naar c wedstrijden. Rechtstreeks uit fabriek Hoogte Prijs 100 37,- 140 140 160 160 Piet ’golden wonderboy’ van de Wal heeft het aanvankelijk erg moeilijk gehad bin nen de rijen van de K.N.M.V. De andere rijders hadden er moeite mee om Piet met zijn snelle Jaguar in hun wereldje te accep teren. Niettemin haalde Piet vorig jaar vernietigend uit door de nationale titel te op het ogenblik een zijn figuur. De stilte Donderdag 27 maart 1975-pagina 19 In de Tilburgse Koerier van 13-3-’75 stond een stukje over het ’jeugdig vandalisme'. Allereerst stond er niet bij of het een redaktioneel stukje was of een ingezonden stuk. In mijn ogen dus anoniem en dus helemaal fout! Wat mij het meest tegenstaat, is dat de schrijver een soort heksenjacht-principe aan het verkondigen is, alles wordt over een kam geschoren en de werkelijke schul digen worden niet of nauwelijks genoemd. Breedte 80 120 160 200 240 WINKEL-SHOWROOM Goirkestraat 26 013 - 42 51 80 1975 organiseert de zijn jaarlijkse lente- itige natuurgebieden ningsgroe pen van Terra inismakingspei gestart met .ding. De herengroej Jt’ vol te raken, de jo igavond en de i vond kunnen nr iamesgroep zit rotere belangstel!’" „nesgroep georgar Adriaan van de Ven De zelfde ouders die de straten voor kinde ren onleefbaar maken door ze vol te bou wen met schrikbar keren. Dan nogr avond slechte proj passieve (ontspann. vaak oerdomme oorlogsfilms en andere soorten waarbij (vandalisme) op velerlei wijze propageerd. Als die T. V. kijkende kinderen nu de straat op willen kan dat niet, deze is volgebouwd met auto’s en achter elk raam gluurt de trotse bezitter om elk krasje aan zijn god delijk voertuig te wreken. De wijk is, als het kan, nog minder aan- trekkelijk voor de jeugtL Dit vooral door zijn uniforme opbouw en strakke afbake ningen. ’maals de T.V., zij geeft avond aan ogramma’s meestal zeer mend heet dat te zijn) en ims, vechtfilms tij het geweld wordt ge- n spreekt tegenwoordig dikwijls van rlevingskunst en overlevingsmetho- den. Daarvoor kun je, behalve bij menselijke kunst en methodes, i Jesus van Nazareth terecht. Wie i gelooft en zich laat vullen met zijn Geest, kan het leven inclusief de dood in alle opzichten aan. Hij komt overal doorheen. ‘Wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven' zegt de Heer. Gelukkig wie hierin geloven kan. Ik wens dit paasgeloof aan allen toe. zendsnelle carrière gemaakt. Boet is een man van weinig woorden maar met des te meer daden. Hij begint ook bij de buiten landers meer erkenning te krijgen, hoewel Dieter Braun en John Dodds toch hun hart vast hielden toen zij Boet in de Olof races bezig zagen. Met een goede coaching en wat meer internationale ervaring ka.. Den Boet hoge ogen gaan gooien. ’Ik ga naar Daytona als training voor de Olof races’, vertelde hij mij tijdens de tie van het Daytona-team in L dam. Met een g sigaret in Den P schare Ber Me (Koor Mariakerk) (Harmonie Heikant) De komende Paasdagen zijn voor de honkbalclub HSC Tilburg aanleiding ge weest om, evenals vorig jaar, een toernooi te organiseren. Net als in 1974 hoopt men ook nu weer op een grote publieke belang stelling op het gezellige Amerikaanse honkbalveld van het Gemeentelijk Sport park. Bell Baseball Club en General Mo tors Baseball Club, twee Belgische honk- balgrootheden, geven dit gebeuren een internationaal tintje. De tweede klasser MBSG uit Geldrop completeert met HSC Tilburg de groep deelnemers. Het toernooi begint om 11.00 uur met de wedstrijd Tilburg - General Motors. De finale is om 15.30 uur. De toegang is gratis. Driekoningenkerk Haendellaan 40 (Heikant) do. 27 maart Witte Donderdag 20.00 Dienst van Witte Donderdag (experimentele viering) vr. 28 maart Goede Vrijdag 20.00 Dienst-van Goede Vrijdag (experimentele viering) za. 29 maart Paaszaterdag 18.30 Plechtige 1 20.00 Paaswake zo. 30 maart 9.30 Dienst van Pasen (m.m.v. Jeugdcombo) 11.15 Dienst van Pasen (m.m.v. Driekoningenkoor) In de Olof-races is de 350 cc klasse aF!!J goed voor sensationele wedstrijden. 1969 haalde Jan Kostwinder het huzaren stukje uit om de internationale ster John Cooper op de streep te verslaan. 'Die overwinning beschouw ik als de grootste triomf uit mijn loopbaan', aldus Rotter damse Jan. die op moeilijke circuits erg goed uit de voeten kan. Op het eiland Man boekte hij bijvoorbeeld opmerkelijke pres taties. Toch dreigde er vorig jaar een abrupt einde te komen aan zijn race- carrière. Tijdens een der wedstrijden voor het Nederlandse kampioenschap raakte hij levensgevaarlijk gewond. Na een zeer lang durige revalidatie komt hij dit jaar toch weer aan de start en hij is zelfs al weer naar het Amerikaanse Daytona geweest voorde vermaarde 200-mijls races. Een Brabander, die zich óp circuit de Beekse Bergen uitstekend thuis voelt, is Piet van de Wal uit Oirschot. Hij is 30jaar oud en begint aan zijn zevende racesei- zoen. Vorig jaar opende hij zeer sterk door in de Olof-races een fraaie tweede plaats te behalen achter Billie Nelson. Charmant de baan op me nieuwste modellen tennir J kesva 55.50 Tot eind maart 10% korting op al uw bespanningen De werkelijke schuldigen zijn m.i. de ge meente, de planologen en de ouders van de ’vandalen’ (wat een rot woord!) :nte omdat ze (vooral me een) planologen zullce sms mtwerpen, dat jè je al trlijk gaat gedragen, ouders die totaal geen de jeugd hebben (de goe jroken!) en elke avond iggen te kijken (de T.V. dus). Als je op de televisie de reportage van de luchtslag hebt gevolgd, die er in de wereld oorlog boven Duitslandheeft gewoed en je ziet een piloot, die er nog een verslag van geven kan, denk je: die heeft het overleefd. Zo kun je een ongeluk, een ramp overle ven. 'We overleven het wel’ zegt iemand, die door een jobstijding niet in paniek raakt. 'Ik ben er toch doorgekomen' kun je ook zeggen. Pasen heeft iets met dóórkomen en overle ven te maken. Het woord zelf zegt het al: 'doortocht, doorgang, passage'. Het Jood se volk heeft de slavernij van Egypte en de woestijn overleefd, dóórgemaakt. (Dit volk moet wéér veel doormaken; zou het ook de huidige dreiging overleven?) Jesus van Nazareth heeft veel dóórge maakt; heeft Hij het overleefd? Is Hij zelfs dood, die Hij als iedere mens echt doormaakte, te boven gekomen? Ja, zeg gen de eerste christenen, wij constateren in onze eigen ervaringen, dat Hij er nog is: Hij leeft voort. Wij getuigen ervan. Wie met Jesus meegaat, overwint alles, zelfs de dood. Het leven en alles wat eraan vastzit, zelfs het sterven, 'ontsnapt' niet aan deze overleving. Deze overlev: bedoelden zij in de herinnert" leving in boodsc is ook als persoor lééft. De schrijvers van het Nieuwe Testa ment laten er geen twijfel over bestaan, dat zij het laatste bedoelen. Hun boeken van het Nieuwe Testament zijn de weerslag van deze oorspronkelijke christelijke overt ging. Mén De halve-finale wedstr beker is op ee De wedstrijd afgelopen zondag niet zich op het alk zieken teruggetn niet in staat of be wedstrijd toch te laten doorgaan. Een troost is, dat Terra Nova nu uit komen in de finale, die op zondag 6 a.s. in Oisterwijk (Sporthal De Leije speeld zal worden, aanvang tegenstander is nu nog niet De kompetitie is voor het eerste dames team nog steeds een plezierig spannende affaire. Door ook afgelopen zaterdag met 3-1 van Torpedo te winnen blijft het team met 2 punten aan de leiding, met nog vijf wedstrijden te spelen. Aanstaande paas-zaterdag wordt er niet gespeeld en op dinsdag 1 april staat er slechts één wedstrijd op het Terra Nova- programma: 19.30 uur Heren 5-VVGoirle Proefperiode volleybal De nieuwe trainingsgr Nova (een kennismakingsperiode) zijn afgelopen week gestart met een goede belangstelling. De herengroep op maan dag ’dreigt’ vol te raken, de jongensgroep op vrijdagavond en de meisjesgroep op donderdagavond kunnen nog wel leden bergen, de damesgroep zit helemaal vol. Bij nog grotere belangstelling zal er een tweede damesgroep georganiseerd wpr- e behalen dat de deur den. de grote buitenlandse ~‘"MéirTaH VSÖr opgaven terecht bij Terra Degemeer .Nova., Njeuwlandstraat 44 (tel. 426269). bouwwijke onnatuur Dan de c ling voor de te na gespr huis-god lij In de halveliterklasse (500 cc) wordt sinds 1958 geregeerd door M.V. Agusta, dat de overwinningenreeks alleen in 1966 onder broken zag door Honda. Maar liefst 7 keer haalde Giacomo Agostini in deze klasse de titel binnen. Sinds Ago’s verhuizing naar Yamaha heeft Phil Read twee keer de wereldkroon in deze klasse gegrepen. De meest suksesvolle Nederlander in deze klasse is Rob Bron, die in 1971 achter de Italiaan Agostini en Turner uit Nieuw- Zeeland de derde plaats op de wereldrang lijst wist te veroveren. Bron, als rechtge aarde Amsterdammer altijd in voor een goede grap, heeft met de Olof-races een aardige afspraak gemaakt. Zodra hij in een race een ronde voorsprong heeft, wordt de u" g in het circuit opgehaald, zodat hij in kanaal terecht komt. Gelukkig voor hem heeft het Roode Kruis op die plek echter een aantal duikers in boten gepos teerd.. glimlach en een onafscheidelijke n de mondhoek. Boet wil zijn uitgebreide supporters- re uit Ammerzoden op de Beekse ergen laten zien wat hij waard is. Iet cement in zijkoren, want anders komt hij met halve, oren aan de eindstreep. Zo plat gaat Den Boet door de bochten.. Bart v. d. Staak Competitie Er moest vandaag de grote topper gespeeld worden, namelijk E.W.T. 1 - F.C. Krui- denlaan. F.C. Kruidenlaan was in het veld ekomen met de bedoeling om het spel te gaan maken, en dat is ook volgens plan 'erlopen! De rust ging in met een 1-0 jrsprong voor de Kruidenlaan, een slpunt gescoord door Nico Claessen. In de tweede helft bleef de Kruidenlaan dui delijk de baas, er werd nog twee maal gedoelpunt, de makers waren Wijnand v. d. Meijs en Theo Couperus. Het was een prima wedstrijd waar vooral de inzet van de 2 elftallen geprezen worden. Einduit slag dus 0-3 voor de F.C. Kruidenlaan. Verho - F - P.V.V. - E.W.T. II - Don nareed Stand na 12 g-,J- 1. F.C. Krui 2. E.W.T. 1 3. Verho 4. Springbokken 5. Carousselboys 6. Kokkie Patat 7. P.V.V. 8. Spoorzicht 9. Donna Reedbar 1 10. E.W.T. II Programma 2de Paasdag 10.00 uur: E:W.T. 1 - Verho. 11.05 uur: Kokkie Patat - P.V.V. 12.15 uur: Donna Reedbar - E.W.T. II. 13.20 uur: Spoorzicht- Carousselboys. 14.30 uur: Springbokken - F.C. Kruiden laan: kunnen ze niet in want dat wordt hun onmogelijk gemaakt door die levensge vaarlijke snelweg). Maar het meest waan zinnige wat wel geschreven werd was datje alle vandalen (dus praktisch de hele jeugd, iedereen slaat wel eens iets kapot) op moest sluiten in psychiatrische inrichtin gen. Deze bewering grenst aan een fascistische denkwijze. Om akelig van te worden. De volgende keer een iets objektiever stukje graag en als het kan de naam van de schrijver erbij, want het was toch echt wel een zéér persoonlijk artikel! Kaj Surink Bellinistr. 120 Tilburg. P.S. Dit stukje heeft betrekking op Tilburg Noord en spéciaal op Stokhasselt. Noot van de redactie: betreffende artikel was een redactio- stuk; het is geen gebruik, dat zo’n stuk ondertekend wordt. Er stond niet in, dat alle vandalen - ’dus praktisch de hele jeugd’ - moet worden opgesloten in psychiatrische inrichtingen. Er stond wel, dat iemand, die regelmatig opzettelijk openbare voorzieningen be schadigt, zonder dat dit enig bruikbaar doel heeft, lijdt aan een sociaal minder waardigheidscomplex, waar hij zonder psychiatrische hulp maar moeilijk van af zal komen. Opsluiten is daarbij onge wenst; een menselijke en begrijpende hou ding is veel werkzamer, omdat de patiënt daardoor beter kan aanvaarden, dat hij inderdaad begeleiding nodig heeft. Toeschrijven van dit persoonlijk minder waardigheidscomplex aan ongunstige in vloeden vanuit de gemeente, de planolo gen, de ouders - misschien ook de tv, het onderwijs, de militaire dienst en het snel verkeer - verklaart niet, waarom de over grote meerderheid van de jeugd, die aan diezelfde invloeden bloot staat, géén van dalistische neigingen vertoont, maar zich daarentegen bijzonder ergert aan zinloze vernielingen door leeftijdgenoten. In deze klasse worden vooral ook hoge verwachtigen gekoesterd van de Neder landse kampioen Boet van Duimen uit Ammerzoden. ’Den Boet’ heeft een ra- Een andere Nederlander die in de 350 cc klasse aan het internationale motorfirma- ment heeft geschitterd is Theo Bult uit het Twentse Lonneker. Rijdend in Renzo Pa- solinistijl rukte hij in 1971 op naar de vierde plaats op de wereldranglijst. In de Olof-races schitterde zijn ster in 1970, toen hij tweede werd achter Chas Mortimer, en in 1971. In dat jaar haalde hij een voortref felijke derde plaats achter John Cooper en Phil Read. Aan het eind van dat jaar maakte hij echter een lelijke smak tijdens de races van Vessem. Gedurende een maandenlang ziekenhuisverblijf nam hij toen het besluit om niet meer te gaan racen. Vorig jaar kwam er weer een Nederlander ,r“8, op het hoogste schavot. Wil Hartog, de h^m witte reus uit Abbekerk, rukte toen vanuit Pm laatste positie bij de start op naar de kop van het deelnemersveld en liet Mortimer, Nelson, Celso Santos en Mick Grant ach ter zich. Wil Harte tweede Nederlander, de 350 cc klasse. Op zaterdag 26 april V.V.V. Hilvarenbeek wandeling in de prachtige van zijn gemeente. De deelnemers aan deze gecombineerde wandel/ autotocht worden op 26 april 1975 verwacht in het restaurant van de Cam ping ’Spaendershorst’ Spaaneindsestraat 12 te Esbeek om 10.00 uur, vanwaar, na het nuttigen van een goed kopje koffie, per auto wordt vertrokken naar het vertrek punt voor de wandeling door de enorme gevarieerde bosrijke omgeving van Hilva renbeek. De wandeling staat onder leiding van de natuurkenner H. Kies. Na de wandeling wordt de terugtocht wederom per auto ondernomen naar het eindpunt Hotel- restaurant ’Brabant’, Diessenseweg 61 te Hilvarenbeek voor het consumeren van de befaamde Brabantse koffietafel. Inschrijving voor deze lentewandeiing door middel van overschrijving van de kosten van deze wandeling, volwassenen 12,50 per persoon en voor kinderer 12 jaar)/6,25 per persoon, op: Rab^u Hilvarenbeek rknr. 12.23.03.830, bank Hilvarenbeek rknr. 45.57. Giro VVV Hilvarenbeek rknr. 30.76.5 Herderskerk v. Kalmthoutlaan 75 (Quirijnstok) do. 27 maart Witte Donderdag (geen dienst wel in f vr. 28 maart Goede Vrijdag 19.30 Dienst van Goede Vrijdag (met kruishulde) za. 29 maart Paaszaterdag 17.30 Plechtige Dienst van Pasen 20.00 Plechtige dienst van Pasen (met doopbediening aan 5 kinderen) zo. 30 maart 9.30 kindergezinsdienst 11.00 Dienst van Pasen (m.m.v. Herderskoor) (crèche) geen avond dienst Aula Huize Heikant Schubertstraat 700 (Heikant) do. 27 maart Witte Donderdag 16.00 Dienst van Witt vr. 28 maart Goede Vrijdag 16.00 Dienst van za. 29 maart Paaszaterdag 17.00 Plechtige dienst van Pasen (m.m.v. koor)

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 19