K J .uit •n tilburg 4,95 FILMS boven W^OLD FASHION X A Hart van Brabant-Magazine haalt aantrekkelijkheden van gewest fraai naar Ook dit jaar doet de VVV Hart van Brabant haar reputatie eer aan als promotrice van de toeristische aantrekkelijkheid van ons gewest met de uitgave van een toeristisch magazine, dat een volledig overzicht geeft van de attracties, recreatieve wetenswaar digheden en logies- en kampeeraccommodaties. Verleden jaar had zij veel succes met een krant, die in 75.000 exemplaren verspreid werd, en die dan ook van alle kanten belangstellenden aantrok. Om het weer eens anders te doen, is dit jaar gekozen voor de magazinevorm, een fraai stukje drukwerk van vijftig pagina’s met een aantrekkelijke omslag, verlucht met tal van fraaie foto’s. /'•y ’Phantom )8, STADSSCHOUWBURG ïid. SPAANDERPLAAT IW Captain’ op zondag 9 maart Speciale gasten in het Frijters jubileumprogramma Opnieuw een grootse jubileum- voorstelling van René Frijters SCHOUWBVRGTONEEL 1 ac.vandevoort gr i 4 V uuitimu Nieuwste one-man show van Paul van Vliet in de Schouwburg d t 1975-pagina 10 DE T1LBURGSE KOERIER Donderdag 6 maart 1975 - pagina 11 VOORAL HART VOOR NATUURSCHOON De groene 10 4 10 10, *9, 19, >8, *8, Platgelopen? >0, >9, Alles voor TENNIS Heuvelstraat 50 - Tilburg elk jaar zo’n jubileum- lLE ',50 p.pi. Super kwaliteit ibezorgd. ig 18.00- diverse maten per m2 NG w ii Dit keer wagenspel op de Kruikenmarkt Dansprogramma Kultureel Sentrum MUZIEK IN DE STRATEN Draaiorgel- manifestatie Koninginnedag reid rok. rvice! episo' raakt j elkaar, plater van 1 cours de koningswei kultureel sentrum koningsplein 1 - tilburg - tel. 013 - 436756 s ballet- sn voor met zelf JAZZCLUB OLD FASHION presenteert a.s. vrijdag THE SOUTH JAZZBAND Entree/3.50. vooral van bi magazine geef gewest, zodat i ppe, I soon uit deze filr t veel slechts in Parijs bewondert hem. rijters komen j. Dat doen zij )m 14.00 uur 7,20 8,45 10,80 12,00 13,20 ynders. jitgevoerd het ballet bij het afscheid van in de Stadssporthal ge mar boot; haar te rar ge wijze s vernietigen. 1.50 p.pi. i,00 p.pi. teak 1,00 p.pi. het toer komen. Maar het belangrijkste item van het m zine blijft voor ons het beroep op de to om zich te houden aan jrt om 14.30 uur, is »se Muziek- itorium van gevari- n Toos PEPP1 EN KOKKI NU OOK OP .v uvleiding z Voor de kin ïlijke middaj rogramma schouwbur muzikale begeleiding Rob De voorverkoop voor deze van de Stadss stadsschouwburg louis bouwmeesterplein - tilburg B p. mtr. 5 p. mtr. T i'9 I Wat iedereen zal kent, is, gestreefd te geven’; elke gemeer veel plaats en alle F worden overzichtelijl AMBASSADE THEATER De Sexdetective Harry Holz is een enigszins schuchtere jongeman, die met succes een schriftelijke cursus detective heeft gevolgd en op zoek gaat naar de man die hem zijn meisje afkaapte. Deze is echter niemand minder dan de bekende Graaf P.orno. Hem vinden zal niet gemakkelijk zijn, maar Harry staat voor niets. Hij dringt zelfs door tot de slaapzalen van een meisjeskostschool, waar hij voor veel verwarring zorgt. NOORDERLICHT THEATER (nacht) Zomernachten in Zweden In het Zweeds heet deze film Kungsleden. Vrijwel de gehele film werd opgenomen in het moeilijk bereikbare uiterste noorden I van Zweden. De buitenopnamen vonden I plaats tussen 8 juni en 2 augustus, de I midzomerperiode, waarin het vrijwel niet I donker wordt. Het verhaal gaat heen en weer tussen het heden en het verleden. DU is de man die de koningsweg voor de tweede maal aflegt op zoek naar Leni, het meisje dat hij liefheeft. In het verletten kwam de film niet door de censuur en ook in Engeland trouwens niet. Met de nieuwe normen kan hij nu wel vertoond worden. Hout, Boord- en Triplex Handel zband vele In de loop gegroeid tot het enthou- <*44**» ei «r*' WWW I Udenhout 04241-1596-2208 Kreitenmolenstraat 105 Waalwijk 04160-33246 Grotestraat 389 r5i >8, Niet alleen succes in Nederland, maar ook Engeland zelf ontvangt dit programma met open armen; ’breathing subjects a hit on the university circuit’ (Philip Oakes in the Sunday Times). Zondag 9 maart, 20.30 uur, toegang gratis. Op 30 april organiseert het Oranje Comité in samenwerking met de Stadsschouwburg een Oranjeruilbeurs voor jong en oud. Iedereen kan op deze beurs foto’s, knipsels etc. ruilen met andere verzamelaars. Te vens ruilbeurs voor sigarenbandjes, luci ferdoosjes enz. enz. Geopend van 10.30 tot 15.00 uur. Tijdens deze beurs wordt de film vertoond van het bezoek van H.M. Konin gin Juliana aan Tilburg op 5 september Intussen zal de bewoner van Midden- Brabant, die zijn fraaie intimiteiten hier in kleuren en geuren ziet uitgestald, toch ook wel eens bezorgd zijn hoofd schudden: bestaat hier niet het gevaar, dat ons, met name aan natuurschoon zo rijke gewest ,00 P pi. Monumenten worden geëerd 1 Wij beschadigen geen bomen en strui ken 2 Wij laten de bloemen staan 3 Wij laten de vogels en andere dieren met rust 4 Wij zijn uiterst voorzichtig met vuur in bos, hei en duin 5 Wij gooien nergens afval neer 6 Wij helpen mee de rust in de natuur te bewaren 4 CHICAGO THEATER (nacht) Murphy Een torpedo schiet door het water en boort zich in een vrachtschip. Wanhopig trach ten de opvarenden zich te redden. Een U- boot komt proestend boven en slacht met haar mitrailleurs de overlevenden af, be halve Murphy. Hij is bezeten van wraakge voelens. Met een gammel vliegtuig en zCu ‘"■maakte bommen bestookt hij de duik- met een drijvende bok probeert hij immen. Tevergeefs. Óp heldhafti- slaagt hij erin de onderzeeër te NOORDERLICHT THEATER (jeugd) Kapitein Flint’s Pirateneiland Deze spannende verfilming van het beken de boek ’Schateiland’ van Robert L. Ste venson zal zeker een heerlijke ontspanning betekenen voor de jeugd, die Jim nu in cinemascope kunnen zien. Hun optreden in het Kultureel Sentrum zal niet hun eerste kennismaking met Ne derland zijn; Phantom Captain zorgde van 28 februari t/m 8 maart elke avond voor verstrooiing in het Shaffy-theater in Am sterdam en ze namen deel aan het Horror festival in de Lantaren in Rotterdam! 6 Wij] bews 7 Wij zetten onze auto op een daarvoor bestemde plaats 8 Wij houden rekening met anderen bij het plaatsen van tent of caravan 9 Wij nemen de plaatselijke' regels en voorschriften in acht Wij ontzien gemeenschappelijke en andermans eigendommen CAMERA THEATER (nacht) Mijn nacht bij Maud Deze door Gofilex in Nederland uitge brachte film, kreeg ook in de pers een uitstekend onthaal. Een heerlijke Franse film met voortreffelijke acteurs. NOORDERLICHT THEATER Karate op leven en dood Een levendige Karatefilm met een liefdes thema. Tien Yang is reeds.erg jong wees geworden en toen grootgebracht door King, een berucht bendeleider. Tien Yang is hem dankbaar en wil niet met hem breken, zelfs niet als zijn meisje Hsiao-feng dat van hem verlangt. Dit leidt tot een breuk en King laat haar ontvoeren om haar dienstbaar te maken. Tien Yang neemt wraak, maar wordt door King op vreselijke wijze gestraft. Toch zal hij hem uiteindelijk Weten te overwinnen. van Theaterbureau René Fri Peppi en Kokki naar Tilburg, op zondag, 9 maart a.s. On precies begint dan in de grote zaal van de Stadsschouwburg een programma, waarin deze twee zoetwater-televisie en kolder matrozen de hoofdpersonen zijn. Behalve dit duo krijgen de kinderen een komplete goochelshow gepresenteerd. Dan komen er ook nog variëté-artiesten die halsbre kende toeren zullen uithalen. Tonny Lee- rink zal het programma aan elkaar praten. Voor de muzikale beleiding zorgt het trio van Jan Karsten. Voor de kinderen wordt dit een onvergetelijke middag. Ook voor dit programma zijn kaarten te krijgen aan de schouwburgkassa en wel vanaf vrijdag 7 maart om 11.00 uur. De Streek VVV Hart van Brabant was de eerste van Nederland, die opkwam voor het behoud van de toeristische aantrekke lijkheden en er dan ook op aandrong dat er een toeristisch beleid werd gevoerd, waar in de toerist duidelijk op zijn verantwoor delijkheid werd gewezen. De massaliteit van het bezoekerstal was alleen al een bedreiging voor de sfeer van landelijkheid en rust die zozeer kenmerkend zijn voor ons landschap. Aan dit beleid werd en wordt nu dan ook overal met de grootste zorg gewerkt. Op 30 april organiseert het Oranje Comité Tilburg in samenwerking met de Kring van Draaiorgelvrienden een draaiorgelmani- festatie. Hieraan zullen een tiental beken de Nederlandse straatorgels deelnemen. Nadat op Koninginnedag de orgels eerst in de ochtenduren op verschillende plaatsen in de stad de festiviteiten hebben opgeluis terd, worden de orgels in de middag op een plein verzameld om daar de beste klanken te laten klinken. Ingeschreven staan: De I (Den Haag); De Blauwe Haag); De Cementmolen (Rotterdam); De Gele Gavioli (Breda); De Leeuw (Lion’s club Tiel); De Leeuwin (Rotterdam); Ruth Cylinder (Someren); Het Stijve Beeldje (Sevenum); De Teugelder (Beek en Donk); Troubadour (Berg en Dal). Voor bijzonderheden betreffende deze dag kan men zich in verbinding stellen met het Oranje Comité Tilburg, Evenementen commissie. CAMERA THEATER Les Enfants du Paradis Het idee voor deze film komt van Jean Louis Barrault. In 1943 ontmoette hij Marcel Carné en Jaques Prévert in Nice. Zij hadden toen juist van hun producent gehoord dat hun filmplannen niet door konden gaan. Op een terras doet Barrault hen dan het verhaal over Debureau, de vermaarde pantomimespeler uit het mid den van de negentiende eeuw, de tijd van de burgerkoning Louis Philippe, Debu reau is de hoofdpersoon uit deze film, vol passie maar ook tot veel slechts in staat. Maar door de toevloed van dagtoeristen in het zomerseizoen zal worden platgelopen. Maar wanneer we dan eens wat nauwkeu riger gaan lezen, zien we, dat er toch ook nog heel wat dingen zijn, waar zorgvuldig over gezwegen wordt. Als geschreven wordt, dat ’Berkel-Enschot toeristisch geen attractieve gemeente’ is, vinden we daarin iets terug van het beleid van het gemeentebestuur aldaar, dat het gebie zuiden van de spoorlijn naar Eindh toch maar liefst gespaard ziet. Er mag helemaal niéts gebeuren, en vermoet geldt dat ook voor het toerisme. Bij di andere gemeenten zien we dezelfde mierheid in acht genomen, en dat is goed ook. Voor ons is natuurlijk de informatie, die het r de inwoners van het gev.^o., zondagen en vrije dagen er eens kunnen trekken en te kijken wat het gebied zoal rijk is. Maar weinig m zullen zoveel weten over al die ding< hier in het magazine vermeld staan, bij is ook van belang, dat nat jaren verstrijken hoe langer 1 - Ljecten monumenten worden ei t de grootste zorg worden reerd. Dit proces kunnen de inw t gewest beter op de voet volg iristen, die zo nu en dan maar The South Jazzband in jazzclub ’Old Fashion’ 18 jaar bespeelt The South Jazz! podia in binnen- en buitenland. 1> van deze jaren is het orkest een groep vin routines die siasme nog bezitten waaruit het orkest is voortgekomen. Met diezelfde geestdrift ging het orkest ook vele malen naar grote festivals in het binnen- en buitenland, maakte The South toernees en werden ook ;n gemaakt. Zo wonnen de jongens The South het Nationale Jazzcon- van Loosdrecht in, 1962, ze namen deel aan festivals van Zürich, Comblain la tour, Hannover, Bochum, Berlijn, Viers- sen, Canterbury en Dresden. Ze begeleid- •den veel bekende solisten zoals Nelson Williams, Bill Coleman, Jan Morks, Dim Kesber en zangeressen zoals Liljana Per- trovic, Milly Scott en Conny van Bergen. Vele malen ook trad The South Jazzband op voor radio en televisie o.a. in de pro gramma’s Combo van de AVRO en AVRO’s jazzcorner. De Duitslandtrip hebben The South ook nog maar veertien dagen achter de rug en eindelijk is het Jazzclub ’Old Fashion’ gelukt om The South naar een Tilburgse jazzclub te ha len, i.v.m. de volle agenda’s van The South. Het orkest bestaat uit: leider Henk van Belkom tevens uitstekend bespeler van de trompet, elektrotechnieker Leo Versleden speelt op banjo en gitaar, Fred Gelder- blom is de pianist, de rondborstige Theo van Loon bespeelt trombone, drummer Sjef van Son, tandtechnieker Hans van Overveld is de bassist, nieuweling in het orkest is de klarinetist en tevens de tenor sax Paul van Zandvoort. Deze Engels groep ’the first church of the Phantom Captain’ brengt op zondag 9 maart het programma ’Secretians’ met als ’navigators’: Neil Horwick, Joel Cutrara, Peter Godfrey en ’a surprise acolyte’. Phantom Captain is opgericht door één MIDI THEATER Karate Amazones De Koningin van een Amazonestam heerst met wrede en straffe hand over haar volk dat alleen uit vrouwen bestaat. Regelmatig vallen zij dorpen aan, plunderen en nemen de bruikbare mannen gevangen, om hen, nadat ze voor de uitbreiding van de stam hebben gezorgd, te doden. Angst en vrees heersen alom, maar een vreemdeling die uit gevangenschap is weten te ontsnappen traint hen in karate. CHICAGO THEATER Deze week gaat in een groot aantal the aters de film Keetje Tippel in première. Er is al heel wat over geschreven. Tot de acteurs behoren bekende Nederlanders als Monique v. d. Ven, Andrea Domburgen Jan Blaaser. De schrijfster Neel Doff was een uitzonderlijk mens. Geboren in het tragische Nederland van de negentiende eeuw groeide zij op in de sloppen en kelderwoningen van Amsterdam, Antwer pen en Brussel. Vernederd en getrapt weet zij maar één ding zeker: niet creperen als de honderden stumperd in haar directe omge ving. Zij is anders: zij heeft ambitie, zij heeft talent. Uit de grote hoeveelheid geschreven materiaal hebben de makers van de film Keetje Tippel een keuze gedaan en die naar eigen interpretatie geordend. Keetje leeft in de film van haar zestiende tot haar 22ste. Zij komt met haar familie van het platteland naar de stad, maar haar optimistische vader vindt zijn eldorado niet; de ellende neemt toe. Van helpstertje in een bordeel wordt Keetje maitresse, hoer en verraadster van haar eigen klasse. De ontmoeting met de rijke notariszoon, die ook en vooral socialist is, stuurt haar definitief een kant op. Zij heeft vanuit haar levensdrift de haat en de honger verraden. I opvallen, die de streek dat er in de eerste plaats naar is om 'iedere heilige zijn kaarsje -ii-ieente krijgt zowat even- en aue bijzonderheden ervan -OpgeSOm(J. Het is tien shows en elf jaar geleden, dat zijn carrière begon. Paul van Vliet is losgekomen van de image van de studentikoze kabaretier. Het publiek ziet hem nu als de geroutineerde en uiterst spirituele vakman. Hij bespeelt de grote schouwburgzaal op vrijdag 14, zaterdag 15, zondag 16 en dinsdag 18 maart a.s. aanvapg 20.15 uur. Zijn nieuwe show is opgebouwd roijd tien nieuwe liedjes, konferences en nieuwe typetjes. ’Bram’, ’Majoor Kees’ en ’de Boer’ hebben een waardige opvolger gekregen in de persoon van Baron Taets van Avezate, die schapen fockt (jawel, met ck.) In zijn liedjes zingt hij over de liefde, ouders en kinderen. De kontrasten tussen ernst en klownerie zijn opnieuw groter geworden. Een fijn program ma, dat u niet mag missen. De theaterregie is in handen van Nick van den Boezem. De teksten zijn van Paul van Vliet en Floor Kist. Muziek en 5 van Kreeveld. ;oop voor deze voorstellingen start op woensdag 12 maart a.s. aan de kassa sschouwburg. Freddy Breek is de hoofdpersoon in de ’>ileum-show voor het publiek van René rijters op donderdag, 13 maart a.s. in de rote zaal van de Stadsschouwburg. ^eze populaire schlager-zanger zal een tour de chant verzorgen van 50 minuten. Hij zingt zijn suksessen als ’Rote Rosen’, ’Bianca’ en ’Überall auf der Welt’. Breek heeft vele bewonderaars(sters) en speciaal om zijn jubileum wat meer elan te geven, heeft René Frijters deze top-artiest ge- kontrakteerd. Verder werken aan deze drie uur durende show mee: het grote show- orkest van Lou Oman, de charmante Bel gische zangeres José Straks en het duo Nicole en Hugo (uit de André van Duin r Show). Presentator is Frans Vrolijk. I Kaartverkoop vanaf zaterdag a.s. ’s mor- J gens 11.00 uur aan de kassa van de Stads- schouwburg. Waarom niet voorstelling. De Kruikenmarkt, die voortaan elke zater dag op de Oude Markt zal worden gehou den is bij het publiek goed aangeslagen en zal dan ook aanstaande zaterdag weer veel mensen trekken. Vooral nu tijdens de markturen het wagenspel van Jan Naaij- °bje kens ’Zjos den Os en Kee de ezel’ zal rnet worden opgevoerd. Het is het verhaal van de prille liefde tussen een weeskind uit Hilvarenbeek en een boerenmeid uit Nieuwkerk. Dat was natuurlijk vroeger. Als de gelieven elkaar wilden ontmoeten moesten ze altijd door de bossen van Gorp en Roovert, kwamen langs het Paradijs, maar ook langs het roversnest ’De Kraay’ en het Galgeven, een sinistere en kwaad aardige uithoek. Dit drama wordt ge speeld door de toneelgroep Filiassi uit Hilvarenbeek om twee uur. Gaat dat zien! Verder zijn er nog andere bijzondere at tracties! Daar is de kraam van de publieke inbreng: elke burger kan één of enkele stukken rommel, overcompleet, van de zolder, uit grootvaders tijd, of echt antiek inbrengen aan de kraam Publieke Inbreng, maar voor 11 uur ’s morgens. Kraamhou- der en inbrenger bepalen samen de prijs jubik van het betreffende stuk. Is dit echter na 15 Frijte uur nog niet verkocht, dan wordt het bij grol afslag verkocht. Wie dit niet wil, moet het Dez vooraf zeggen; dan kan hij zijn niet- Verkochte stuk weer mee naar huis nemen. Van de verkoopprijs gaat 15% naar de marktstichting. Als we een en ander zo eens bij elkaar zien staan, kunnen we vaststellen, dat het plan van zoveel jaar geleden, om Midden- Brabant vooral te bestemmen voor dag- toerisme, toch wel deugdelijk is uitge werkt; allerwege hebben de gemeenten hun best gedaan om de geschikte bezittingen daarmee in overeenstemming te brengen, en ze alvast maar eens zorgvuldig te regis treren. Van deze registratie geeft dit maga zine duidelijk blijk; een vergelijking met enkele jaren terug laat zien, dat de vaste attracties van de gemeenten belangrijk zijn uitgebreid, niet omdat er zoveel is bijgeko men, maar omdat de waarde van wat er was - mede vooral door toedoen van de Streek VVV - geleidelijk aan beter werd beseft. Zaterdagmiddag, 8 maar de dansafdeling van de Tilburgsr school weer present in het auditc het Kultureel Sentrum. Er is een g eerd programma met dansen van Mutsaers en Mariet Reyr 1 Er zal o.a. worden uitge ’Stoelen’ dat onlangs t burgemeester Becht ir zo'n succes had. Verder Jazzballetten op muziek van Stevie Wonder en Curtis Mayfield, een klassieke dans op muziek van John Lennon en verschillende volksdansen w.o. ringelerei en de short-cake. De dansen worden uitgevoerd door 100 leerlingen die naast hun wekelijkse les ook nog iedere week repeterer uitvoeringen. Het programma zal worden toegelicht door Frank Polak, Hoofd van de dansaf deling, die tevens uw eventuele vragen graag zal beantwoorden. De toegang tot deze voorstelling is gratis. Donderdag 20 maart grote zaal 20.15 uur: La Bohème nu ook in schouwburg Men zegt wel eens, dat ’La Bohème’ van Puccini een opera is voor verliefde mensen of voor mensen die zich nog kunnen herin neren wat verliefdheid was, heel lang gele den. En dat betekent dat het een opera voor iedereen is. Want wie was nooit verliefd Het is een eenvoudig verhaal, zó eenvoudig zelfs dat het meisje nauwe lijks meer' is dan één episode. Jongen ontmoet meisje, jongen raakt meisje weer kwijt, ze komen weer bij elkaar, het meisje sterft aan de tering in de armen van de jongen en het doek valt. Eigenlijk een simpel gegeven dat in het eerste de beste romannetje ook voorkomt. Begrippen als liefde, angst en dood worden veel gedramatiseerd. Er is nauwelijks spra ke van een situatie in vier bedrijven, die zich werkelijk dramatisch ontwikkelt en toch is dit een van de succesrijkste opera’s die ooit geschreven werd. Omdat het ver haal zo simpel is, vond Puccini de moge lijkheden voor muzikaal gestoei, humor, charme, beschrijvende muziek, voor lief deslied, ruzie, komedie en spirit. Zijn figu ren zijn diep menselijk en in het pathos van het laatste bedrijf schuilt een oprechtheid die alle hatelijkheden over sentimentaliteit van de componist overleeft. Een romanti sche avond met Landestheater Detmold. van de medespelers: Neil Horwick, die tevens de regisseur en schrijver is. Het is een experimenteel programma met pseüdo-religieuze en nautische motieven; een mengeling van toneel, expositie en het is de bedoeling dat het publiek ’deelneemt’ aan dit evenement. iheid van het

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 11