SB .uit ih tilburg s O X FILMS 1 W*^0LD FASHION A «u Gratis wijkkonserten in de Hasselt en Tilburg Noord Beeldenexpositie Jo Gijsen in Galerie Kokon 50 1 1975 - pagina 12 Donderdag 27 februari 1975 - pagina 13 DE T1LBURGSE KOERIER □maat JA. GEZELLIG Combinatie), et aparte )98,— 4 ieskist 599, A MIDI THEATER 189,— Henk van Ulsen HARMONIE THEATER ,50 2 (heren)- Fashion AMBASSADE THEATER tg aan NOORDERLICHT THEATER plein 1 tilburg van jo gijsen ities. IAAT 50 v. H. sn ier Kultureel Sentrum brengt Palloeter Terra Nova Volleybal Louis van Dyke in Jazzclub Old speelt van Meegeren in schouwburg r achel itteland zien het niet Hun vrouwen trekken komen. die hem Paul een steld: John Donderdag 6 maart, grote zaal: 20.15 uur. Chris Hinze JAZZCLUB OLD FASHION presenteert NOORDERLICHT THEATER (NACHT) Chato’s Land jge isdeksel Vrijdagavond 28 februari 20.00 uur LOUIS VAN DIJK en zich i linnen rmatch. ard wit. 1 43/48 rekt worden 013-678000 het is zo snel een van Gijsen zag er sitie houdt een reis U taarten ienkring )urg; telefoon stadsschouwburg louia bouwmw.t.rpl.in - tilburg telefoon 013 -431210 e jazz-fluitist van West-Europa in juwburg. linze, Mystero Buffo nóg twee maal in Tilburg Dinsdag 4 en woensdag 5 maart, grote zaal: 20.15 uur. Louis van Dyke (pia Mark Jansen (drums Ton Seegers (bas) id, geheel i jaar garantie v. d. kerkhof Lg. naaicentrum besterdring 63 tilburg. tel. 434325 watt, met arantie, op g gebroken Entree 7,50 p.p. ploe plaats stond. rdt er door Terra Nova gespeeld: Nova :n Ludo Leroy deze van het de koningswei kultureel sentrum koningsplein 1 - tilburg - tol. 013 - 430756 Na de honorering n in 1965 is het met he geweldig voor de wind g‘ nationale jazz-wereld. Ni jaar van het 1A treedt hij op in jazz> een originele Tilburg Jansen op drums en namen die in de Tilburgse geen onbekenden zijn. SAMEN NAAR DE FILM, De Tien Geboden Cecil B de Mille’s verfilming van de Tien Geboden brengt op dramatische wijze het aloude bijbelverhaal van Mozes in beeld. Het filmverhaal omvat de periode vanaf Moze’s geboorte, de geschiedenis met het biezen mandje in de Nijl, zijn opvoeding aan het hof van de Pharao, tot het moment dat Mozes het Joodse volk tot aan de grens van het Beloofde Land brengt. 1st, komt voor de jmbination naarde Of anders gesti van den Broek, Jt irown en Henny Vonk, wéér “’•andioos en uiterst muzi- ^nris Hinze volgde zijn io en fluit) aan het Konink- mservatorium. Zijn erken- kwam na een solistisch optreden bij Band. Het is uniek, dat een ise jazz-musicus maar liefst 10 •laten geproduceerd heeft. Ai ds al geven aan, waarom Hinze i gevarieerd publiek in trek is: Tele- i Bacherach. In 1973 werd Chris fit geroepen tot de beste jazz-fluitist sst-Europa. Beste Schot Chris Hinze, zelf fluids tweede keer met zijn Cor Stadsschouwburg. Chris Hinze, Rob Lee, Gerry Br samen in een gran kaal konsert. Chr opleiding (pianc lijk Haags Con ning Boys Big Nederlands langspeelpla leen de titel: bij zo’n gpv: man en La Hinze uitg<“' van Wes waaraan ...program- renommeer- sen (piano), iet), Bob il Engelhard (fluit), in dedirektie seplein 1 te tiding Bernard Hunnekink (trombone), Cees Klaver (trompet), Willem van Manen (trombone), Maarten van Regteren Altena (bas), Jim van der Valk Bouman (bastrom bone), Herman de Wit (tenorsax) en Jan Wolff (hoorn). Deze konserten, die om 20.30 uur aanvan gen en gratis toegankelijk zijn, worden georganiseerd door het Kultureel Sentrum in samenwerking met de Stichting Beheer Wijksentra en de programma-kommissies van de wijkraden. AMBASSADE THEATER (NACHT) De Motorduivels De terreur die sommige motorrijdersclubs in Amerika bedrijven is tot onderwerp van deze film gemaakt. Maar het zijn niet allemaal ’’slechte” jongens, hoewel alleen hun aanwezigheid al voldoende is voor het publiek in de kleine steden om injjaniekte geraken. Als dan bovendien nog veronder steld wordt, dat een meisje is aangerand grijpt de sheriff in. De club roept een andere club te hulp en pas dan breekt de terreur werkelijk los. Twee voorstellingen van dit theater-gebeuren was niet voldoende. Overvolle zalen: veel teleurgestelde mensen. De schouwburg-directie is gaan onderhandelen en het lukte. Het spectaculaire, mystieke, poëtische kijk-en-luister-spektakel, gespeeld door de Nieuwe Scène uit Antwerpen, komt nóg twee avonden naar de Tilburgse Stadsschouwburg. Vrijdag 7 maart, grote zaal: 20.15 uur. Dit stuk is een gedramatiseerde documer tatie over het leven van de kunstschilde Han van Meegeren, geschreven door Ma rie Louise Doudart de la Gree. Het wordt gespeeld door Henk van Ulsen. In dit toneelportret wordt een psychoanalytisch beeld geschetst van de persoonlijkheid van de schilder die (onder valse) naam, gedre ven werd tot opzienbarende prestaties. Han van Meegeren, inderdaad een feno meen, gebukt gaande onder genadeloze kritiek, die hij ervoer als de vernietiging van zijn kunstenaarschap. In dit solo- toneel de gesprekken met de zenuwarts, die hem begeleidde. Op die manier komt u achter zijn levensgeschiedenis, waarin o.a. zijn opvoeding, de autoritaire houding van zijn vader, de situatie in het gezin, zijn verhoudingen met vrouwen, de verachting van de critici, de Emmaüsgangers en ten slotte het proces, centraal sthan. NOORDERLICHT THEATER (JEUGD) Kolder op Zolder Een film voor de liefhebbers van Laurel en Hardy (en wie is dat niet). Wanneer zij zich hebben opgegeven als lid van de vereniging ”De Zonen der Woestijn”, hebben ze de eed af gelegd om op de aanstaande jaarver gadering te verschijnen. Doch zij hebben buiten de waard gerekend, want hun vrou wen geven geen toestemming. Vrijdag 28 februari a.s. worden er in Til burg twee gratis wijkkonserten gegeven, namelijk in de Kasteelhoeve, Hasseltstraat 256 en in de Ypelaer, Corellistraat 10. In de Kasteelhoeve speelt de Tilburg Big Band in de indrukwekkende samenstelling van vijf trompettisten, vijf trombonisten, zes saxofonisten en verder fluit, piano, drums, gitaar, basgitaar en percussion. In de Ypelaer is het harmonie-orkest De Volharding te beluisteren. De Volharding is niet zomaar een harmonie-orkest, maar het repertoire wordt opgebouwd door de groep zelf, waarbij uitgegaan wordt van een kritische houding ten opzichte van de heersende muziekpraktijk. Dat heeft zijn invloed op de speelwijze (het orkest be staat uit jazz-musici en musici met een klassieke opleiding). De Volharding hoopt hiermee de samenhang die bestaat tussen muziek, uitvoeringspraktijk en luisteraars te doorbreken door een bewuste keuze te maken wat betreft het repertoire en de manier van spelen. Mede door de omstan digheden waaronder De Volharding speelt (op straat, in wijksentra, universiteiten) bereikt de Volharding een ander en nieuw publiek en betrekt dit direkt bij de produk- tie van de muziek, door, uitgaande van de bestaande smaak, deze smaak te ontwik kelen en te bekritiseren. De bezetting van de Volharding - v de televisie zeer onlangs een heel pr ma wijdde - bestaat uit zeer gere de musici als Louis Andriesse Willem Breuker (sax en klarine Driessen (altsax), Dil MalleMary, Linke Mary Larry droomt ervan een beroemde coureur te worden. Hij brengt de nacht door met Mary, een knap en brutaal allemansvrien- dinnetje. De volgende morgen verdwijnt hij zonder iets te zeggen? Samen met zijn vriend Deke berooft hij een supermarkt van 150.000. maar als meiden er in hun auto vandoor willen gaan zit daar Mary, die zich zomaar niet af laat schepen. Hoofdinspecteur Franklin zet de achter volging in, een wilde achtervolging door meerdere straten. De vrijheid komt in zicht, maar één moment van onoplettend heid kan al fataal zijn. Boems Carnaval Drie Beiers van het plattclan meer zitten in hun huwelijk, klagen dat ze niet aan hun tr< De heren komen dan op het idee hun liefdestechniek wat te gaan verbeteren, ze gaan zogenaamd naar een kegeltournooi in een anderdorpen reizen regelrecht door naar München, waar het oktoberfeest in volle gang is. Het trio belandt na allerlei gebeurtenissen in een luxe bordeel en ook hun echtgenotes komen daar terecht. Uit eindelijk keren de echtparen genezen naar huis terug. Gisteren vond in het theater Arena te Gent de première plaats van het toneelspel loeter, de tweede produktie van Hark Toneel na het grote succes van ’Verse bemerkt zij dat zij de verkeerde koffer heeft. In de koffer zit de kleding van een pastoor. Al spoedig meldt zich iemand met haar koffer. CHICAGO THEATER Mariken van Nieumeghen Voor de derde en beslist ook de laatste maal in deze cyclus een verfilming van het beroemde vaderlandse verhaal. Dan wordt er op het witte doek ruimte gemaakt voor een geheel ander Nederlands verhaal: Keetje Tippel. Deze vaderlandse rolprent met Monique v.d. Ven in een hoofdrol komt vanaf volgende week donderdag in première. CAMERA THEATER Chinatown Voor de derde week in dit theater de inmiddels al beroemd geworden film Chi natown, een film die ons terugbrengt naar de dertiger jaren. Geen gemakkelijk ver haal, maar een uitstekende verfilming met een verrassend slot. Zoals de titel het zegt exposeert de beeld houwer Jo Gijsen zijn beeldende zwerfkei en in Galerie Kokon, die hiermee een tentoonstelling heeft die gewoon al opvalt vanwege zeldzaamheid (dit komt ook door het kleine aanbod in mooi beeldhouw werk). De foto op de uitnodiging laat een ’zwerfkei’ van Jo Gijsen zien die bewerkt is met andere materialen, waardoor er een contrast ontstaat tussen de kei enerzijds en anderzijds door de spijkers zig-zag ge plaatst waaromheen gespannen een touw, die de loop Van de zwervende kei aan zouden kunnen geven. Een contrast wat een eventuele verdere bewerking van de kei zou kunnen belemmeren; I techniekje. Vroeger werk i anders uit, dus deze exposit met de Edison Reword het Trio Louis van Dyke gegaan in de inter- Nu in 1975, dus het 10-jarig bestaan van het trio, in jazzclub Old Fashion met x uvurgse bezetting n.l. Mark drums en Ton Seegers met bas, in de Tilburgse jazz wereld zeker Louis van Dyke die inmiddels interna tionale faam heeft gekregen in de wereld van de jazz werd geboren in 1941, in 1959 studeerde hij af aan het conservatorium van Amsterdam als klassiek pianist, daar na is hij nog een jaar in de lees geweest bij de bekende Piet van EgmondOscar Peter son, Bill Evans en Bud Powell werden of waren zijn grote favorieten. In het begin van de jaren ’60 kwam dit dan ook zeer goed tot uiting in de vorming van het eerste trio dat op het internationale jazzfestival van Loosdrecht onmiddellijk ging lopen met de Modern Jazz Award. Daarna ging het snel omhoog met Louis van Dyke zodat men hem regelmatig zag op grote internationale jazzfestivals zoals op het Juan les Prins Antibes jazzfestival, het Grand Gala Du Disque populair en optre dens op alle lokale radio en T.V.-zenders. De interprentaties en arrangementen op speciale geselecteerde muziek geven Louis van Dyke zijn eigen stijl, zowel voor de zzliefhebber als voor diegene die van •phisticated populaire muziek houdt ordt dit een avond om niet te vergeten, a bijna alle succesvolle jazzavonden die Old Fashion geweest zijn kunnen wij gerust stellen dat dit wederom een echte Old Fashione special wordt. Louis van Dyke vrijdagavond 28 februari, kaarten a ƒ7,50 reeds in voorverkoop verkrijgbaar. Bedverhalen van een Porno-Girl Monique Caron, een luxe call-girl, arri veert per vliegtuig in Rome en betrekt een hotelkamer. Daar aangekomen kleedt zij zich geheel uit, opent de koffer en dan verrassingselement in, wat op zich zeer gunstig is, omdat dit zou kunnen bijdragen tot een beter geëvolueerd niveau. Beelden van Jo Gijsen in Galerie Kokon van vrijdag 28 februari, de dag waarop de expositie om 21.00 geopend wordt door een toespraak van de heer P. M. Smulders, tot 25 maart. Zaterdag aanstaande staat er op het Terra Nova-programma slechts één wedstrijd. Dames 1 moet aantreden tegen Autome- don om 19.00 uur in de Stadssporthal. Terra Nova heeft zich - na de eerste neder laag twee weken geleden - afgelopen zater dag knap hersteld tegen het Boxtelse Blue Smash. Er werd in een uitwedstrijd duide lijk met 3-1 gewonnen van de ploeg die op een gedeelde derde p’------- Op dinsdag a.s. wore teams 3 wedstrijden 19.30 uur Terra Nemelaerl. 19.30 uur Terra Nova 4(heren)-Heikant 2. 20.45 uur Revanche - Terra Nova 3 (da mes). JAZZ CLUB THE JAZZY WITCH HEKSENKETEL - UDENHOUT presenteert: Vrijdag 28 februari DIXIELAND THE ORIGINAL - HEEBIE JEEBIE JAZZ BAND Aanvang 21.00 uur. In het Kultureel Sentrum ’De Koningswei’ wordt tot 12 maart een expositie gehouden van Hyper-Realisme uit België. Er zijn werken tentoongesteld van Antoon de Clerck, Maurice de Clerq, Marcel Maeyer en Roger Wittevrongel. Op de foto een hedendaags landschapje van Antoon de Clerck. Het Kultureel Sentrum in Tilburg brengt deze produktie op zaterdagavond 1 maart om half negen. ’Palloeter’, gebaseerd op Felix Timmer mans roman ’Pallieter’, verhaalt de avon turen van twee mensen, de zogenaamde Palloeters. Deze nogal eigenaardige men sen liepen altijd met een wandelstok om niet te kunnen verdwalen en sliepen ’s nachts in een grote kist. Met een p£ handschoenen hanteerden ze hun prob men en ze hadden zo samen al het een ander meegemaakt. Op de duur werden ze nerveus van de drukke wereld om hen heen en ze besloten zich terug te trekken om rustig na te denken wat heel goed uitkwam omdat ze erg veel vrije tijd hadden. Uiteindelijk beseften ze dat het zo niet verder kon en ze belsoten hun dagen te veranderen. Zij pakten hun boeltje op en verlieten de stad om alle wegen van de wereld te be wandelen. Onderweg waren de mensen gemeen tegen ze, ze schreeuwden hen na, sloegen hen en ze werden zelfs beroofd. Maar dat deerde hen niet. Tot op een dag een van de Palloeters er genoeg van kreeg en er de brui aan wilde geven. Mia Verbeelen, Dirk Celis en Ludo L staan met pak en zak klaar om aan opdracht te beginnen, in een regie Michel Lafaille. Wordt vervolgd, in Kultureel Sentrum. In het Congresgebouw te Den Haag zal van 5 tot 8 maart '75 door de Wiener Volksoper de welbekende Operette ’Die Fledermaus’ worden opgevoerd. Een keur van beroeps artiesten uit Wenen brengen genoemde Operette in het Congresge bouw. Ruim honderd jaar geleden (1874) werd in Theater an der Wien de première gebracht van de Operette ’Die Fledermaus’ van Johann Strauss. Nu in 1975 voor het eerst in Nederland door de Wiener Volksoper. De Stichting Vriendenkring Oostenrijk zal deze exclusieve gelegenheid niet voorbij laten gaan en zal met autobussen op 7 maart de voorstelling van ’Die Fleder maus' gaan bijwonen. Het vertrek naar het Congresgebouw is om 18.00 uur vanaf het station in Tilburg. De toegangsprijzen inclusief de busrt zijn 32,—, 42,—, 62, kunt tot 3 maart e.k. toegangsk: bestellen bij de Stichting Vriende Oostenrijk, Postbus 184, Tilbi In een bar vlak bij de Mexicaanse grens zit een halfbloed Indiaan. De sheriff beledigt hem en beveelt hem de bar te verlaten omdat deze alleen toegankelijk is voor blanken. Chato schiet de sheriff neer en vlucht. Een groepje mannen zet de achter volging in, maar zij vinden Chato niet, terwijl zij vermoeden dat hij voortdurend in hun omgeving is. Zij branden een indi anendorp plat en verkrachten de vrouw van Chato. Het noodlot voltrekt zich. Stuk voor stuk worden zij de dood inge dreven. CHICAGO THEATER (NACHT) The Trip Paul Groves, regisseur van televisie recla mefilms heeft zojuist opnames beëindigd als zijn vrouw Sally hem komt verwijten, dat hij niet op tijd was om bij de akvokaat de echtscheidingspapieren te tekenen. Zijn persoonlijke en beroëpsproblemen druk ken zo zwaar op hem dat hij zich toever trouwt aan zijn vriend John, ónder zijn hoede zal nemen als dosis LSD inneemt om "beter inzicht te krijgen in zichzelf en in de mensen om hem heen”. CAMERA THEATER (NACHT) Deze nogal gecompliceerde film vol intri ges handelt over Christopher Belling, een jonge Amerikaan die getrouwd is met de zeer rijke, maar veel oudere Christine, die de leiding heeft over een grote champagne- firma, die geheel haar eigendom is, behalve het merk. Dit is eigendom van de boezem vriend van haar man. Zij wil het merk in handen krijgen om het bedrijf mét het merk aan Amerikanen te kunnen verko pen. Paul weigert echter iedere medewer king, maar na veel intriges (en enkele moorden) zal het gelukken. Christine wordt zelf het slachtoffer. 4 r T

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 13