E 8 .uit jnfflburg XI 9 i9 iO FILMS 1»^ OLDFASHION X expositie in Textielmuseum ’Variaties in Textiel’ JL Theater met ’De nacht van The Animal Crackers naar Tilburgse jazzclub Dona-Kniknie Snarenspul Opnieuw groot boekenfeest in Schouwburg Thoreau’ in Tilburgse schouwburg STEN Hedendaagse klassieke muziek in Kultureel Sentrum SAMEN NAAR DE F1LM DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 20 februari 1975 - pagina 11 975 - pagina 10 41 IX) al whistl >s, muziek Jazzband in Livin’ Blues in Goirle Udenhout SIKKEN5 1 Avant-garde- concert Autolakken- centrale Korvetseweg 239 Telefoon 425385 Tilburg Siem iberg. VroA<’“’ om iici boek er Vandaaj DE MAN VAN T VAK Noordhoekrlng 79 - Tel. 42 45 56 t uitge- :s. Kil- t ooste- FIETSEHHUIS KEESSMITS steeds de nieuwste kleuren Ook voor Slkkens Botenlak BEHANG - VERF - LAK i.OO iads- raat- land Zaterdag, 22 februari 1975, aanvang 14.30 uur Poppenkast met limonade 121666 out. 3ÖSK3S3ÖS3S3S3C de koningswei kultureel sentrum koningsplein 1 - tllburg - tol. 013 - 436756 collectie er van het ligt vele soli, /an de laatste egelmatig voor tu- )ET’. rijn gratis ver- adressen. vijf man orden in origjaar teel gra- rlijk hoe er met v ebracht kan wor Ï1 5288 ),SO 1 2,19 j 3,70 F tterie van de 7 gouden vampiers vampier bezit van die ma- in het ene over het dille tz-cellist Tristan Hondsinger zal met er van Ginkel, altklarinet, ongetwijfeld rpening zorgen, waarmee Am- al enige tijd onveilig wordt weken gek reakties in Martijn positie b trio voor Reger Trio, rst, fluit; creve, alt- den, Martin Zweerts, Ans van der Meyden, Lia Schut en Peter van Herk. I JAZZCLUB OLD FASHION presenteert M Kindercrèche in de bovenzaal. volge aan de Tilburgse Muzieks Het programma heeft beslist r een instructief karakter. Erwor-4 >p zondag- ringen gegeven van klassieke gits is om half uit de barok en renaissance, er is I Ise- muziek te beluisteren en vanzelfspr wordt ook de moderne muziek niet LANDELIJKE PREMIÈRE VAN CHEZ NOUS Donderdag 27 en vrijdag 28 februari 1975, aanvang 20.15 uur Peter Nichols schreef vele satirische blij spelen. Een daarvan is ’Chez Nous’ dat door het Zuidelijk Toneel Globe in onze schouwburg gebracht zal worden. Don- Wij stai voor u I overlijden te kunnen B.V. R.K. Begrafenisregeling v/h ’St. Dionysius-Roomsch Leven’ Kantoor en rouwkamer: Tuinstraat 65 Telefoon 013-423542-425783^33387 b.g.g. en 's nachts 433286 (013). De komende dagen staat het boek weer volop in de belangstelling. Van 28 februari tot en met 8 maart a.s. wordt de traditionele boekenweek gehouden en er is geen plaats in Nederland, of de plaatselijke boekverkopers haken hierop in. Zo ook in Tilburg, waar een speciale werkgroep een grandioos feest heeft voorbereid. ian dag en nacht klaar om bij J onze diensten verlenen. herleeft NOORDERLICHT (jeugdfilm) De Gemaskerde Bandietenkoningin i op haar ouders te wreken lontalvo de leidster van een :p mannen, die er ’s nachts op uit trekt het onderdrukte Spaanse volk in het van 100 jaar geleden te helpen, sr dat ’Zara’ de gemas- ;in en het aardige ;n en dezelfde zijn. klanksporer bestaande u Mersel, 1 net; Her hoorn. stadsschouwburg Voor de kleintjes weer een heerlijke pop- .penkastmiddag, die zal worden gegeven door Hans Schoen uit Enkhuizen. Hans Schoen is in Tilburg geen onbekende. Hij was al eerder te zien in de programma’s ’Schuitje varen’ en ’Knipoog, au, au, au,’. Nu brengt hij ’Puf, sjoeke, puf, puf, een spel met onverwachte gebeurtenissen. Een nieuwe bonte mengeling van poppen, men sen, kasten en dingen. In dit spel vinden we natuurlijk ’Mullie’ weer terug, nu terzijde gestaan door 'Het feestvarken’, de ’Wob- beldobbeldoe', ’Jingel de Pingel’ en ’de directeur’. Van de inhoud verklappen we alleen maar dat ’tante’ er een belangrijke rol in speelt. Peter voor een hap[ sterdam nu t gemaakt. Het geheel wordt gepresenteerd door Luci us Voorhorst, die op de fluit nog een kort solo-aandeel in het programma zal heb ben. De toegang is zoals gebruikelijk gra tis. CHICAGO THEATER (nachtfilm) Le Souffle au Coeur Deze film van Louis Malle werd op het filmfestival van Cannes geweigerd, omdat hij een incest laat zien tussen moeder en zoon. In het stoffige stadje Diljon woont erin Chevalier. Hij, een gynaecoloog, meer aandacht voor zijn praktijk dan voor zijn gezin. Zij is een vitale 35-jarige vrouw, die alleen haar drie zonen moet opvoeden. Zij behandelt hen meer als gelijken dan als moeder. Vooral voor de jongste heeft zij een groot zwak, hetgeen wederkerig is. De band tussen moeder en zoon wordt steeds emotioneler en leidt tot de intiemste relatie. Tot en met 23 maart is in het Nederlands Textielmuseum, Gasthuisring 23 te Til burg, een tentoonstelling ingericht ’Vari aties in Textiel’. Deze collectie toont werk van 17 kunstenaars, die textiel op zeer verschillende wijzen toepassen. Vroeger werd textiel in de kunst vrijwel uitsluitend gebruikt voor wandkleden en tapijten. Deze werden tot het gebied van de kunst nijverheid gerekend. Dat wil zeggen een tak van kunst die vergeleken bij schilder kunst en beeldhouwkunst altijd een trapje lager stond. Tapijten en wandkleden dien den tot decoratie van het interieur en hoorden daarbij aangepast te zijn. De textiele kunsten waren dus erg afhankelijk van hun functie. Voor zover er geen deco ratieve, abstracte patronen werden toege past, was de compositie, voorstelling ont leend aan de schilderkunst. De kunstenaar van de 20ste eeuw is niet meer gebonden aan schilderkunst en beeldhouwkunst. Hij heeft de keuze uit alle mogelijke materialen en technieken. NOORDERLICHT Het mystc~i- -- 7 In Engeland staat de gevreesde Dracula uit zijn graf op en neemt 1 het lichaam van een Chinees. Op nier belandt hij in een klein dorpje in Chinese binnenland. In China geeft doctor Van Helsing een collége nog steeds ronddolende vampirisme, maar niemand gelooft hem. Een expeditie gaat op zoek, vergezeltj van een aantal kung-fu- vechters. Als men bijna de hoop opgeeft, komt er van onverwachte zijde hulp. zo’n grote belangstelling gehad, terwijl de boekverkopers hun klantenkring óók za gen groeien. Tóch wilden de direktie van de Openbare Bibliotheek Tilburg, boek handel ’Het Nieuwe Centrum’, boekhan del Jan van Laarhoven, Pillot-standaard- boekhandel en Vroom en Dreesmann Tilburg een bescheiden boekenfeest onder het parool ’HET BOEK MOE Kaartèn voor deze avond zijr krijgbaar op bovenstaande au vrijdag 21 februari THE ANIMAL CRACKERS Entree 2,50 zondagmiddag 23 februari THE LAZY RIVER JAZZBAND Entree 2,50 Kindercrèche in de bovenzaal. AMBASSADE THEATER The New Centurions Het relaas van politiemannen uit het uitj breide politiedistrict in Los Angeles vinsky en Fehler patrouilleren in het lijk deel en bestrijden bankrovers, rekenen af met gangsters, redden aangerande kin deren en slaan oproerkraaiers neer. Het is een soort leven waar Kilvinsky niet buiten kan en als hij zich na verloop van tijd uit de dienst terugtrekt, pleegt hij weldra zelf moord. Fehler, de doordouwer, sterft zo als zoveel agenten in de States. Zo maar op straat. Na de nog vers in ons geheugen’ liggende, gezellige carnavalsdagen, wordt het weer tijd om aan de jazzclub te denken. De come-back na de carnaval is dan ook groots te noemen, Vrijdagavond 21 febr. komt dan ook de Amsterdamse groep The Animal Crackers. Het is wonderbaar! een afwisseling gel klankkleur en soli. Natuurlijk is het feit, dat Etienne Francois naast meesterlijk cornet ook fantastisch de ’Blue Horn’ (een vi«$l zonder klankkast, maar met een membraan en toeter) be speelt en hij en Reginald Gruetters (klari net en altsax) allerlei instrumenten als kazoo, slide whistle, nase whistle en derge lijke op grootse manier hanteren, hier ook debet aan. Tevens zijn de spontaan ge brachte vocals van Francois, Reginald en Dick Turksma (de banjoist) goed, tot zeer goed om bescheiden te zeggen. De achtergrondzang van Dick Turksma en Herman Openneer (de bespeler .portable wasbord) verlevendigt De remarks (opmerkingen) va.. verwekken onder het publiek rej lachstuipen. Een woord van lof t Heebie Jeebie Ook textiel heeft zich als materiaal voor de beeldende kunstenaar zelfstandig ge maakt. Er worden niet alleen wandkleden van gemaakt, maar ook reliëfs en vrij staande objecten. De kunstenaar kan zich in dit materiaal even vrij uiten als in welke andere dan oo’k. Voor deze collectie is het begrip textiel zeer ruim genomen. Niet alleen werk van wol, katoen en linnen', maar ook van plastic, touw, jute en fotolinnen is er te zien. Alleen daarom al biedt de tentoonstelling een zeer gevarieerd beeld en heet terecht ’Variaties in textiel’. De uitgangspunten van de kunstenaars zijn bovendien zeer uiteenlopend. Sommi gen blijven wat vorm betreft qog vrij dicht bij het wandkleed, al is de Voorstelling daarop zeker niet traditioneel. Anderen brengen een bepaalde ordening aan in de vlakke lap textiel door de horizontale en verticale draden van het weefsel zelf, door stiksels of ritssluitingen. Vaak is er sprake van één ordeningsprincipe, waarop meer dere variaties te zien zijn. Met ruwere materialen zijn sculpturen gevormd die aan iets plantaardigs doen denken. Enkele kunstenaars benadrukken de oorspronkelijke functie van textiel die van het gebruiksvoorwerp; een jurk of een werkdoek. Door de verrassing, die op treedt, wanneer we deze voorwerpen geïso leerd zien van hun dagelijkse functie, wor- CHICAGO THEATER Mariken van Nieumeghen 1 Het was te verwachten dat deze film ge prolongeerd zou worden. Dit oud- Nederlandse verhaal, dat onder regie van Jos Stelling werd verfilmd met Nederland se acteurs en actrices, brengt ons terug naar het einde van de middeleeuwen, toen Mariken op eigen wijze vocht voor haar leven. HARMONIE Luchthaven in alarm Het vertrek van vlucht 409 van Columbia Airlines verloopt normaal. Er bevinden zich 112 passagiers en bemanningsleden aan boord. Door de mist echter wordt het toestel gedwongen van zijn koers af te wijken. De luchtreus komt in botsing met een klein toestel en de piloteh worden daarbij gedood. De chef stewardess weet een paniek te voorkomen en krijgt instruc ties om te landen met behulp van een automatische piloot. Deze is echter ver nield en de luchtvaartmaatschappij pro beert thans een piloot aan boord te krijgen. Een film met huiveringwekkende scènes. Toneelgroep Theater komt op 21 en 22 februari in uw schouwburg met een voorstelling van 'De nacht van Thoreau’ van de Ameri kaanse schrijvers Jerome Lawrence en Robert E. Lee. Het stuk gaat over de intrigerende Ame rikaanse filosoof en schrijver Henry David Thoreau die in de vorige eeuw leefde en die een grote invloed had op literatuur (bijv. Frederik van Eeden), leven en samepleven jFg- (de mens staat centraal, niet de staat en de Discotheek Lady Jane in Goirle begint na enkele weken weer met groepen aan te trekken. Als eerste formatie wordt verwacht de Livin’ Blues in een geheel nieuwe bezet ting. Van de oude formatie is alleen Teddy Oberch op solo-gitaar nog over. Naast hem vipden we als zanger John Frederiksz, vroeger bij George Cash, aan de piano Paul Vink van de vroegere Swinging Soul Machine, op bas Henk Smitskamp bekend Onder de welluidende titel ’Snarenspul’ van Motions en Shocking Blue en op houdt de gitaarafdeling van de Tilburgse drums Corv.d. Beek eveneens bekend van Muziekschool a.s. zaterdagavond 22 fe- de Shocking Blue. bruari om half acht een gitaarsessie in De groep wil met een nieuw geluid komen, het Kultureel Sentrum op het Konings- funky, heavy, melodieus, maar alles nog plein. Iedereen zal kennis kunnen maken steeds zoals bij de oude Livin’ Blues geba- met de gitaar in de meest uitgebreide zin seerd op de blues. Begin ’75'presenteerde van het woord. Behalve dat men de nodige de nieuwe groep zich met de single Boogie informatie kan opdoen over dit instrument Woogie Woman en uit de zeer goede kunnen geïnteresseerden ook meer te we- ontvangst in het land blijkt wel, dat de ten komen over het volgen van gitaarles groep op de goede weg is. Begin maart gaat aan de Tilburgse Muziekschool. de groep met producer Martin Buizer al in Het programma heeft beslist niet alleen de studio voor de opname van een L.P. een instructief karakter. Er worden uitvoe- Het optreden zal plaatsvinden op zondag- ringen gegeven van klassieke gitaarmuziek middag, 23 februari, de aanvang is om half uit de barok en renaissance, er is flamenco- drie in discotheek Lady Jane, Poppelse- muziek te beluisteren en vanzelfsprekend weg 1 te Goirle. Na de Livin’ Blues zullen wordt ook de moderne muziek niet verge- nog andere bekende formaties verschijnenten Zoals Lemming, Catapult, Tony Macaro- De toegang tot dit gebeuren - dat vor ni, Tony Sherman e.a. afgewisseld met honderden bezoekers trok - is ge he Brabantse orkesten. tis. den we ons weer bewust van hun bestaan. Ongewone toevoegingen van de kunst enaar aan de zo gewone voorwerpen ver sterken dit effect nog. In de collectie ’Variaties in textiel’ is werk van de volgende kunstenaars geëxposeerd: Nancy Benjamins Talbot, Corrie de Boer, Harry Boom, Madeleine Bosscher, Rolf Brenner, Sjoerd Buisman, Petra Dannen- burg, Event Structure Research Group, Mariana Höhner, Carla Munsters, Jan Pieters, Charlie van Rest, Margot Rolf, Ben Sleeuwenhoek, Robert de Vries, Ma ryan Roebers. De collectie wordt door de Nederlandse Kunststichting in 1974/1975 in Nederland in circulatie gebracht. 'De Ghesellen van den Spele', een amateur-toneelvereniging in Oisterwijk, zullen a.s. zondag 23 februari 's middags om half drie een kindervoorstelling verzorgen in het Tilburgse Kultureel Sentrum. De kinderen van de toneelvereniging zullen eerst voor de kinderen in de zaal het spel De omgekeerde wereld’ brengen, terwijl na de pauze 'De Ghesellen van den Spele' onder regie van Jan Jaspers het sprookje 'De Dubbele Koning' zullen brengen. Medespelenden zijn: Thea van Keult Diepens, Jan v. d. Wiel, Johanna S derdagavond wordt de première-voor- stelling gegeven. Veel spanning bij voorbaat. Zou het luk ken, slaat het stuk aan bij critici en pu bliek. Hoofdpersonen in dit stuk zijn een medische pedagoog en zijn dochter. De geleerde man heeft een boek geschreven: een best-seller. De cover van het boek heeft eigenlijk voor de grote oplagen gezorgd: een naakt meisje, dat slechts gekleed is in een schooltas. Thema van het verhaal is, dat er verschil bestaat tussen wat een theoreticus schrijft en wat hij er in de praktijk zelf van maakt. Een tweede gegeven is, dat de mensen, naarmate ze' wat ouder worden, blijven steken in achtergebleven gebiedjes. Ze zijn niet ’up-to-date’. Als u van wat sarcasme en satire houdt, kiest u voor deze voorstel ling waar o.a. aan mee doen: Femke Boers- ma, Mart Gevers, Ineke Cohen, f Vroom, Pieter Lutz en Henk Molenl Om de moord wordt Lola Mc troep mnnn om het one Californië van 100 ja Niemand weet echter kerde bandietenkoningi meisje Lola Belmont eer MIDI THEATER Three the Hard Way Wanneer de succesvolle producer Jimmy zich met zijn meisje Wendy naar de studio wil begeven, vindt hij op de parkeerplaats een zwaargewonde, oude vriend. Hij brengt hem naar het ziekenhuis, waar echter zijn vriend wordt vermoord door een bende, die het op negers heeft voor zien, en zijn meisje wordt ontvoerd. De politie raadt hem af zich met de zaak te bemoeien, maar Jimmy heeft meer ver trouwen in zijn eigen speurderskwalitei- ten. CAMERA THEATER Dader staat boven Verdenking (nacht film) Een kommissaris van politie in Rome, hoofd van de afdeling moordzaken, knoopt een verhouding aan met een zeer mooie, jonge vrouw. Zij is erg onder de indruk van- zijn funktie en zijn macht, maar in het geheel niet van zijn seksuele prestaties. Zij begint dan ook een verhou ding met een jongeman, maar de kommis saris neemt dit niet. Hij vermoordt haar en laat wat aanwijzingen achter. Niemand echter gelooft dat hij met de moord te maken heeft, laat staan hem zelf heeft gepleegd. NOORDERLICHT (nachtfilm) Adios Sabata In Mexico zijn de vrijheidsstrijder Juarez en zijn rebellen in opstand tegen het be wind van de Oostenrijkse marionettenkei- zer Maximiliaan. De‘revolutie wil echter niet goed lukken, want er is gebrek aan wapens, munitie en geld. Het schijnt niet moeilijk aan goud te komen, want kolonel Skimmel staat op het punt een grote ver zending te plegen. Als alle kruitdamp is opgetrokken, verdwijnt echter ook het goud als sneeuw voor de zon. De Stichting STAMP richt zich voorna melijk op konserten waarin programma onderdelen aan bod komen, die in de gewone konserten meestal schromelijk verwaarloosd worden. STAMP staat dan ook voor Stichting Alternatieve Muziek Praktijk, waarbij een tweede kenmerk van de STAMP konserten de informele en ongedwongen sfeer is. Het Kultureel Sentrum brengt vrijdag 21 maart ’s avonds om half negen weer een STAMP-konsert en ditmaal met enkele buitenlandse gasten. Zo zal de amerikaanse trombonist Jon English een sequenza spelen van Luciana Berio en hij brengt tevens een eigen kom positie waarbij een film op hem zelf gepro- jekteerd zal worden. Hopelijk vindt ook ditmaal het optreden van het rag-time ensemble van Klaas de Vries plaats, dat enkele maanden geleden geen doorgang kon vinden. Dit met zang van Peter Goedhart en een danseres in kostuums uit de twintiger jaren. Het ASKO, het Amsterdams Studenten Kamer Orkest, neemt twee programma onderdelen voor rijn rekening: pianist Klaas Bakker speelt met band een kompo sitie van Davidofski en het meesterwerk van Edgar Varèse, ’Octandre’, wordt door een ensemble van het ASKO uitgevoerd. Het ASKO kreeg naar aanleiding van een STAMP-konsert in Rotterdam dat enkele °eleden plaats vond zeer goede in de pers. n van den Hoek zal een eigen kom- brengen op de piano en de Canadese AMBASSADE THEATER Club PrM (nachtfilm) Een taxichauffeur komt via een van zijn vrouwelijke passagiers in een luxe bordeel terecht, waar men een schuimbad, maar ook een wilde orgie kan krijgen en ontdekt dat zijn vriendin daar ook werkt. Na vele verwikkelingen op het erotische vlak valt het doek tenslotte voor een happy-end. Op maandag 23 februari 1975 om 12.30 uur geeft Het Brabants Orkest een extra koffieconcert o.a.v. Stichting Muziekeve nementen Tilburg, in de pauze-foyer van de Stadsschouwburg te Tilburg. Herman Olij zal de verschillende werken mondeling toelichten. Onderstaand programma zal worden uit gevoerd: 1. Van Dijk - Nocturne voor fluit en kamerorkest door een Ensemble van Het Brabants Conservatorium o.l.v. Lucius Voorhorst. Fluitsolo Martien van Woer- kom. 2. Van den Booren - Akirob, fluit, viool en altviool door het R bestaande uit: Lucius Voorhors Dusan Karpisek, viool; John Sekr viool. 3. Loevendie - Aulos door het Reger Trio. 4. Eisma - This light of the cold, still moon voor cello en piano door het Duo Harsa- nyi, bestaande uit: Gyözö Harsanyi, cello; Deirdre Harsanyi-McNulty, piano. 5. Barboteu - Astral, pièce pour quintette de cuivres et métronome door het Koper kwintet Resonans, bestaande uit; Louis Huigen, hoorn; Jo van den Booren, trom pet; Frits van der Meulen, trompet; Wil lem van Grinsven, trombone; Piet Joris, tuba. 6. Bruynèl - Signs, voor blaaskwintet met klanksporen door het Cambini Kwintet, uc uit: Jan van Rooy, fluit; Arthur hobo; Rinus van Hamond, klari- ïrman Olij, fagot; Rudi Siebert, Jazzclub The Jazzy Witch’ presenteert op 28 februari in de Heksenketel Udenhout The Original Dixieland Heebie Jeebie Jazzband o.l.v. Mart Mous. In 1964 zagen de ’Heebie Jeebies’ het levenslicht. Het was vanaf het prille begin een orkest, dat authentieke jazz verweefde met grollen en grappen. Gedurende het vijfjarig bestaan van The Jazzy Witch (sept, vorig jaar op grootse wijze gevierd) is de band een van de meest geliefde orkes ten geworden. Bovendien zijn de ’Heebie Jeebies’ graag geziene gasten in vrijwel alle vaderlandse jazzclubs. Leider/trompettist Mart Mous heeft mede de keus bepaald in de stijl, n.l. een mengeling van ’oud zwart’ en San Francisco gelardeerd met Spike- Jones-effekten. De Band is ook op de plaat te horen; platen werden gerealiseerd tezamen met de be kende Bredase zanger Thijs v. d. Molen. Met het nummer o.a. Dat was mis’. Ook op de verzamel-lp Old Jazz Breda is de Band te horen. Met de nummers: Palesteena en River Nile. In Breda zijn The Heebie Jeebies een gevierd huisorkest van de Roaring Twenties Jazz Club. Bezetting: Gijs Touw, trompet; Joep Peeterstrb-sop. sax.; Wil van Baarle, klarinet; Ge Mous, Banjo; Mart Mous, trompet; Ad Vlem- mix, piarïo; Luuk Mous, tuba; Jan Willem van Zwol, drums. baist Gijs Horstinkis in dit kader is ook op zijn plaats. In een orkest met deze bezet ting (dus zonder piano) is een goede tuba een noodzaak, en Gijs maakt het gewoon. Een bezoekje tijdens het optreden van The Animal Crackers aan jazzclub Old Fashi on is zeker aan te bevelen. Aanvang 20.00 uur. Entree ƒ2,50 p.p. Op zondagmiddag komt voor de derde maal de in 1961 opgerichte Lazy River Jazzband. Deze zesmans formatie zorgde reeds meer voor een optimaal gezellige avond. De bezetting is als volgt: Johan Sincke, trompet, leider; Ton van Eekelen, klarinet, sopraansax; Piet Kleinetjes, trombone; Jaap Koning, banjo; Kees De Bie, bas; Wil Meeuwes, drums. Degenen die dit concert mee willen maken kunnen dat op zondagmiddag 23 febr. aanvang 14.00 uur, entree ƒ2,50 p.p. Op deze middag is in het bovenzaaltje kinder crèche. Tevens is de voorverkoop gestart van het Trio Louis van Dijk, dat jazzclub Old Fashion op vrijdagavond met een bezoek vereert. Voor deze avond zijn er slechts een beperkt aantal kaarten te koop a ƒ7,50 p.p. Jazzclub Old Fashion, Heu velring 120, Tilburg. Telefonische bestel lingen 013-420770. Op vrijdag, 21 februari a.s. aanvang 2O.( uur begint in de Studio van de Stad schouwburg een twee upr durend pra programma over kabaret, door niema minder dan Wim lbo, specialist bij uitstek. Hij praat niet alleen, maar verluchtigt een en ander met platen, terwijl de aanwezigen volop de kans krijgen, een woordje mee te spreken. Vooraf, en in de pauze, kunt u ook een kijkje nemen op de boekenmarkt, die inde studio-foyer is ingericht. Hier treft u een schat aan boeken over tal van onderwer pen: planten, dieren, hobby, kabaret, kunst, literatuur enz. Om 23.00 uur begint dan het boekenbal, dat tot in de kleine uurtjes zal duren. Voor de stemming zorgt 'Kwartet 67’, 4 musici van grote klasse. De werkgroep heeft be wust gekozen voor een bescheiden opzet: informatie en gezelligheid als aanloop op de boekenweek. roeger waren de boekenfeesten nodig, n het publiek te konfronteren met het :n begrippen als lectuur-literatuur. iag-de-dag is het boek gepopulari- De bibliotheken hebben nog nooit economie) en de politiek (bijv. Gandhi, Martin Luther King). In het toneelstuk wordt zichtbaar hoe Thoreau beelden krijgt uit zijn leven ter wijl hij een nacht in de gevangenis door brengt omdat hij weigert een belasting voor een oorlog te betalen. De beelden die ook de toeschouwer te zien krijgt brengen hem er toe om zijn kluizenaarsbestaan in de bossen op t? geven en zijn filosofieën uit te dragen onder de mensen. De regie is van Elise Hoomans, dekor en kostuums zijn van Frank Raven, de verta ling van Loek Schaareman en de muziek van Jean Lambrechts. De medewerkenden zijn: Fenneken Foc- kema Andreae, Anita Menist, Bea Meul- man, Pauline van Rhenen, Arthur Boni, Andy Daal, Willem Paul Edelman, Jan van Eijndthoven, Jan Gorissen, Jan de Groot, Ricardo Sibelo, Jan Verhoeven en Frans Vorstman.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 11