'mrieT ^4® oims BI RAI Werkloosheid (itomatiek) KEUZE UIT 1001 MODELLEN ÏOCH Ü3 NEEFS !S y ERA 1.425113 Kerken willen werkloosheidsprobleem in de vastentijd centraal stellen Mensen kunnen zelf iets doen HOROSCOOP LU en samenleving Holland Reünie voor emigranten in december ri 1975-pagina 2 Donderdag 13 februari 1975-pagina3 DE TILBURGSE KOERIER Wat gebeurt er? -Z :e LEE Koningsplein 216. Tilburg. gehaald. UmMt een beslissing i. In het sympathievlak vindt u «slotte blijkt een goed boek de I OPTICIEN B.V. DOKTERS WEEKENDDIENST 22.45 uur 1960 dag zijn 2 Sail 5 Sall Dijkstra, Spreekuu Hoogeindse- criaal zijn. Rondom hart Licht eek <s Expositie in de Kruitkelder Kultureel Sentrum: Chili, Metaal en Hemel Vrouwengilde Nieuw-West van Brabant Werkloosheid is een werkelijkheid 136875 j 14 jaar 0 u - 8.30 u. J.P.S. - Rijswijkse Boys. Korvelseweg 239 Telefoon 425385 Tilburg Ascot-1 uur-service De moderne formule voorgoed en snel chemisch reinigen. i. 22.00 uur kassa MANA ROSS MLLIE DAY i hebben enigsziens het tekeningen van Peter Vos. ’rote fabriekscom- idustrieën. Boven- itsen in lemers. :n informatie. Verschillende aktuele situ- worden. i kosten voor kunnen t Salamiar Yabanci i§giler kurumu müd. K. Leemreize t zeven weken duren, ig mogelijk gehouden. Zo s belar AMSTERDAM 2,3,4, December 75 K het FIET5EHHUI5 KEESSMITS Bij s week huisj stijgt reien over gaat iet zaaltje 24 febru- 0 uur bij OOGMEETKUNDIG WAGNERPLEIN 47 WINKELCENTRUM TILBURG NOORD TEL. 013-554512 wat u zich op nemen over ei een rustige oa beste vriend. Maagd 24 augustus - 23 september In een verborgen ruimte (zolder, kel der?) Ilgt«en waardevol voorwerp ver stopt. dat u nodig hebt; zoeken maakt u zenuwachtig Iemand, die u niet zo goed gezind is. vindt het. wat een relletje veroorzaakt. In uw familie blijkt alles koek en ei te zijn, al had u anders gedocht. Een concert kan uw gemoedstemming verbete ren, voorel in gezelschap met uw sympathiepartner nog it voor gei voners als er begin gemaakt is, luwenbeweging van het in Goirle, in sommige Belt 0011 voor brandwt politie, autohulpdiensten l tel. 432113. - 16 febr. 1975 gevallen gedurende het ncn zich tot zijn EIGEN 1st: avond- en nachtdienst. ienst: op werkdagen ook geopend i.OO uur, op zaterdag geopend ’on- en feestda- .00 uur. an Willy Snip en :n. Op 3 iracht aan ieelnemers Kultureel Sentrum, donderdag 20 februari a.s., aan vang 20.30 uur, toegang gratis. T oegangsbewijzen voor de Holland Reü nie zijn overal ter wereld verkrijgbaar op alle KLM-kantoren. met vriendelijke groet, Yabanci isfiler kurumu müd. K. Leemreize De samenstelling en regie is weer in han den van Huub Oosterhuis. igt het gen 18 van het t werd ge- ;ntreeprijs e overi- JOHN SAXON IA CAPRI FHE DRAGON TECHNICOLOR® ions Company Wai dat nc dat nog nadenke ieder partijen, tkken aan ;r lid van is enz.) zou- i de orde f5~ fl',50 BEPAALDE GEZINNEN, BEPAALDE WIJKEN De zekerheid van werkloos zijn of te wor den wordt overwoekerd door een groot aantal onzekerheden. DEN BOSCH, Triniteitstraat 17 (bij het Casino op de Parade) Ram 20 maart - 21 april Deze week kunt u een fraai succes behalen In uw beroep door uw techni sche kennis. Onbesuisdheid in het ver keer vraagt om ongelukken. Een blond rijzig iemand benadert uJn het aympathlevlak. maar u bent al voorzien. U raakt betrokken bij Iets wat In uw straat, of woonwijk, gebeurt; u schenkt daar te weinig aandacht aan. maar later volgen de verwijten. Trig jaar was ’Werk- irdop’ te gast in het Kultu- net teksten van en over programma werd door het lor de pers enthousiast be- v.i voor het Kultureel Sen- jven volgen waar deze groep Zaterdag 15 febr. 1975 spoedeisende gevallen gedurende het ïkend wende men zich tot zijn EIGEN sarts! Roemeens-Bulgaan Na de suksesvolle ki sche dansen” gaat Centrum "Terra Nc Goirle Dr. Aarts, v. Haestrechtstraat 58, Goirle, tel. 04247-1252. voortaan ƒ.0,10 per woord. begrijpen waarom wij deze maatregel hebben moeten ROSS EWLLIAMS WESTON en ITE EL LEGRAND zullen er videobeelden iraaid worden opdat zij teld van de modelvlieg- Vissen 20 februari - 20 maart Iemand, die u van horen zeggen kent, velt een onjuist oordeel over u. Uw partner in het sympathievlak, daarover verontwaardigd, tracht een en ander recht te zetten. U voelt zich gevleid, maar hoopt toch dat het relletje snel voorbij zal zijn. Iemand geeft u een ge schenk; de materiële waarde is niet zo groot, maar het gebaar is prettig. In uw werkmilieu tocht het. Stier 22 april - 21 mei In het laatst van de week loopt de zon over: u krijgt een uiteenzetting met een van uw ouders, wat gunstige gevolgen heeft. Een somber persoon kruist uw j. en dat nog wel erg dicht bij uw huls in de buurt; boodschap drijft u tot maatregelen, die u onaan- am zijn. Uw klerenkast krijgt echter een mooie aan- Boogschutter 23 november - 22 december ter uw rug wordt kritiek uitgeoefend; bijtijds Ingrijpen anders woekeren misvattingen verder, In het sympathievlak mag een nieuwe relatie u de oudere niet doen vergeten. Als u uw kleren bederft Is het uw eigen schuld; dan moet u maar uitkijken. sositie is open op: vrijdag 14 1975 van 20.00 tot 24.00 uur; februari 1975 van 14.00 tot :ondag 16 februari 1975 van 18.0 uur. van Radio VC Brabant is de i de gelegenheid te geven om zich -*e te stellen van alle facetten van .terende sport. Kreeft 22 juni - 22 juli Er is een verhuizing binnenshuis in het verschiet; misschien veranderen van kamers, maar het kan ook hoger oplo pen. Uw schoeisel laat te wensen over. In het sympathievlak vindt u een meevoelend gehoor; u blijkt de situatie zuiver aan te voelen. In de beroepssfeer komen er moeilijkheden vanwege een verloren brief of actestuk. Donderdag, 20 februari 1975, aanvang 20.15 uur Het Brabants Orkest Waterman 20 januari - 19 februari Het is net of tientallen mensen u alle- maal tegelijk nodig hebben Aan tiet eind van de week wordt het ineens veel rustiger. U krijgt dan tijd te overdenken, op de hals hebt gehaalH 11 r een verre reis oase, maar tenslotte I Voor de bezoekers en smalfilms gedra zich een totaalbeel sport kunnen vormen. Hilvarenbeek Dr. Ruhe, Vrijthof 28, Hilvarenbeek, tel. 04255-1335. vertalingen echter zo groot is, moeten wij een gedeelte op de Stichting werken. stalen. t wij vanaf 15 februari a.s. een vergoeding voor TONEEL DOTO In de zaal van ’t Molentje op het Rosmolenplein breng* Tilburgs Toneel Doto op de dinsdagen en 25 februari een uitvoering blijspel ’Hartjes aan ’t Spit’ dat schreven door M. Vitus. De entre bedraagt voor donateurs ƒ.1,de gen betalen 2, Deze expc februari 1< zaterdag 15 f 24.00 uur; zot 10.00 tot II De opzet bezoekers i op de hoogte 1 deze fascinen Leeuw 23 juli - 24 augustus Soms lijkt het of er geen ridderlijkheid meer bestaat, maar.u houdt er de hand aan; dit wordt zeer goed opgenomen en het leidt tot een prettige relatie, die lang kan duren U krijgt te maken met een nieuwe vinding en uw oordeel wordt op hoge prijs gesteld In het uitgaansleven slaat u een flater, maar thuis kraalt uw haan konlng. Steenbok 22 december - 20 januari In uw beroep krijgt u een opdracht van enig belang; u zit er een beetje mee In. Mensen blijken u meer op prlja te (tel len dan u wiet. Deze week brengt gelde lijk voordeel, maar het duurt even voordat u het kunt Incasseren. U hebt een sympathiek gesprek met Iemand die u al lang vertrouwd Is. waar u veel aan hebt. Maar het weer apeelt u parten. INTERNATIONALE RV1LDAG Zon dag 16 februari a.s. wordt door de Verza melaars Vereniging Tilburg een ruildag georganiseerd, in de zaal, Kwaadeindstr. 127 Tilburg van 10.30-17.00 uur. Vele verzamelaars komen hier weer tezamen om hun verzamelingen uit te breiden op het gebied van postzegels, munten, siga renbanden, lucifersmerken enz. Komt dus allen naar deze gezellige beurs. moeilijk om te beoordelen.’ Anderen vinden dat er veel meer aspekten aan de werkgelegenheid kleven dan het economische. Dat het economische niet allesbepalend mag zijn. Dat het gaat om mensen en dus de kerk wel degelijk een boodschap heeft. Zij vinden dat zij mensen die bezig zijn met deze vraagstukken moe ten steunen, en zelf proberen zich te infor meren en met mensen gaan werken hier aan. ’Prélude a l’ap tegenwoordigt het ngen 10 uur tot zondag- ïdgevallen: Velen van u verzoeken ons regelmatig formulieren als medische rapporten, bewijs van onvermogen etc. te vertalen. Wij weten dat u deze vertalingen nodig heeft om van uw rechten gebruik te kunnen maken. Omdat het aantal aanvragen voor ervan uitbesteden aan tolken die niet De Stichting moet deze tolken wel bet Het is daarom noodzakelijk geworden dat door ons gemaakte vertaalkosten gaan vragen: 1De vertaling van een bewijs van onvermogen kost voortaan 2. Schoolverklaring 3. Gezinsuittreksei 4. Medisch rapport Alle andere vertalingen In de hoop dat u zult 1 nemen, Bildiri: I Sayin arkadaglarimiz. Biz bu bildiride, ACCOUNTANTSKANTOOR P. VAN BOEKEL Oerlesestraat 216 Tilburg Türk iggilerinin vergi kagitlarim doldurmak i?in önümüzdeki Mart ayimn ikinci yarisinda agik olacaktir. I Per^embe IJ Mart 1975 saat I3.JO ile 17.30 arasi 18 Mart 1975 saat 13.30 ile 17.30 arasi saat 20.00 ile 22.00 arasi 25 Mart 1975 saat 13.30 ile 17.50 arasi saat 20.00 ile 22.00 arasi ïukarida bildirilen tarihlerden ewel veya bu tarihler arasinda telefonla randövü almaya lüzumvoktur. Weegschaal 23 september - 24 oktober Omdat u «en reputatie hebt als vrede stichter (ster) doet een heel gezelschap een beroep op u; wijzer de uitspraak aan te houden. Zijn uw kinderen wel allemaal op hun plaats; er moet er een inde versukkeling raken. In het sympathievlak een avond ongecompliceerd prettig samenzijn zonder derden; u moet er wel eerst eventjps voor organiseren. Met bloemen en planten hebt u weinig gëluk, maar dat wordt beter. Schorpioen 24 oktober - 24 november In het begin van de week hebt u nog kans zelf te verwezenlijken, wat u in uw beroep voor de geest staat, nadien ra.K. beHoKKen partner vraagt rekenschap; ontwijkend antwoord bemoei lijkt de relatie. Vermijd koude omgeving, u bent nu vatbaar voor ziekte HULP NODIG veer, G.G.D. en buiten werkuren Bildiri: 2 Bir<?ogunuz tercüme edilmesi gereken doktor raporlarinin,muhta<?lik belgelerinin ve bunun gibi beige ve raporlarm tercümesi igin bize mürecaat etmektedir.Biz biliyoruzki bu teroümeler,sizin $e§itli müesseselerle olan münasebetlerinizde haklannizin müdafaa ve ispati igin lazimdir. Hakikaten,tercüme yapilmasi gereken okadar Qokki.biz bunlari yabanci i?giler kurumunda ?ali§mayan tercümana tercüme ettirmek mecburiyetinde kaldik. Yabanci i§<?iler kurumu bu tercümana para ödemektedir. Bundan dolayi,mecburiyet kargisinda biz önümüzdeki 15 §ubat tarihinden itibaren bizim tarafimizdan yapilaoak tercüme masrafimn bir kismini sizlerden isteyecegiz. Tercümenin cinsi: 1- Muhta<;lik belgesi - F 5,00 2- 0kul belgesi -F 5,00 3- Vukuatli nüfus kayit örnegi-F 7,50 4- Doktor raporu-F 5,00 Bunlar harioinde diger tercümelerin kelimesi 10 ’centtir. Bizim bu gekilde bir karar almamizi anlayigla kargilayacaginizi ümüt ederiz. MODELVIEGTUIGEN-TENTOON- STELLING Op 14, 1: houdt de Radio-vliej ontmoetingscentrum straat te Kaatshem show van miniatui behulp van radio-api bestuurd kunnen wc Tandartsen ^j' -*--, Korvelseweg 105, tel. 421173. Spreekuurtijden: zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. SUPPORTERSCLUB LONGA Lon- gasupporters die aanstaande zondag mee willen voor de match Concordia SVD kunnen zich opgeven bij de heer A. van Exel, Hendrik de Keijserstraat 66. Ver trokken wordt om half twee bij A. Schuer- mans aan de Spoorlaan en kwart voor twee vanaf het Longaterrein. Geref. Kerk Vrljgem. Aula Prins Bernhardschool, Cederstraat 4, Diensten: 's zondags 9.30 en 14.30 uur. A.A. Anonieme Alcoholisten, tel. 013- 320892 en 681268, dag en nacht. staat voor J.P.S. a.s. zaterdag hc tngrijke treffen tegen Rijswijkse Boj te wachten. Het duel zal voor beide teams namelijk wel eens van beslissende beteke nis kunnen zijn op de aspiraties die ten aanzien van de promotie gekoesterd mo gen worden. Als J.P.S. zich te weer stelt zoals in de wedstrijd tegen koploper Wil helmina ’26 en in het oefenduel tegen 3e klasser N.E.O. ’25, zullen er ook tegen Rijswijkse Boys zeker mogelijkheden lig gen. Evenzo zal J.P.S. dienen te beseffen dat goede tegen sterke tegenstanders gele verde prestaties geen garantie, maar wel perspectief bieden omtrent een suksesvolle afloop in een volgende wedstrijd. Want ook Rijswijkse Boys zal gaarne zijn positie te midden van de promotiekandidaten willen consolideïen. Er zal daarom span ning te over zijn aan de Debussylaan. In oktober van het vot groep Poëzie HarJ reel Sentrum met Lucebert. Dit p*™ publiek èn door u groet; een reden v- trum om te blijven mee bezig is. Zo stuitte het op het programma 'Chili, metaal en hemel’, waarin teksten van en over Pablo Neruda gezegd, gezongen en begeleid worden door: Henk Batenburgh, Ineke Holzhaus, Marnix Kappers, An- tione Oomen (piano), Dil Engelhard (fluit- 15 en 16 februari 1975 ïgclub Brabant in het i ’De Werft’, Huygen- tvel, weer haar jaarlijke tuur vliegtuigen die met apparatuur op afstand rorden. Heeft de kerk hierin een taak? Sommigen vinden van niet. ’Het probleem is een economisch probleem.’ ’Veel te Er zullen ongeveer 50 toestellen van zeer uiteenlopende aard getoond worden, van eenvoudige zweefvliegtuigen tot gecompli ceerde wedstrijdmodellen en helikopters toe. Dit jaar zullen de ’schaalmodellen’, dus modellen van bestaande vliegtuigen, speciaal de aandacht hebben. De show zal vooral interessant zijn voor beginnende modelbouwers. Een team van deskundi gen zal hen alle gewenste inlichtingen over de modelvliegtuigsport kunnen verstrek ken. Ook zal er een stand met modelbouw- materiaal op deze tentoonstelling te vin den zijn. De mensen hebben zich de afgelopen jaren nooit zo geweldig druk hoeven te maken over de werkgelegenheid. We hadden bijna allemaal automatisch werk. Er waren wel werklozen, maar niet zoveel. Trouwens we kenden ze nauwelijks, en dus ook hun problemen niet. Daarin is snel verandering gekomen. We kennen de berichten over bedrijfssluitingen en overhevelingen naar andere landen. Het aantal werklozen st" geweldig. Bovendien zijn er nog zeer vt die verkort werken. Zij leven in angst wat er na de arbeidstijdverkorting gebeuren. ik altijd thuis ben? Of worden we allebei zenuwachtig? Al deze onzekerheden zijn terecht. Er zijn bepaalde families waar de een na de ander getroffen wordt. Immers bij veel oude bedrijven werd per ’nest’ geselecteerd. Overigens zijn ook bepaalde wijken de dupe, zoals Goirke, Hasselt, Broekhoven, Korvel. Want in die wijken staan juist de fabrieken waar de grootste klappen vallen, en in die wijken wonen dan ook meestal de meeste arbeiders. De wijk ’Oud-Tilburg’ bijv, is de wijk met de meeste arbeidsplaat sen (3927) per wijk waarvan ruim de helft in de textiel-, schoen- en leerindustrie. In deze wjjk zijn ook de grc plexen van deze oude indi dien zijn daar 78% van de arbeisplaat fabrieken met meer dan 100 werkne Wat gebeurt er met deze wijk, als de oude industrieën nog verder afbrokkelen? En wat gaat dit voor gevolg hebben voor de wijkbewoners als er bijv, gesaneerd zal worden? Tweelingen 22 mei - 22 |unl Als u een kind ontmoet, dat problemen daardoor breidt uw relatiekring zich op nuttige manier uit. Minder leuk Is een ontmoeting met een overheidsdienaar: geen autobelastlng betaald? In het sympathievlak Is de kans groot op een boeiend avontuur; hoe minder mensen ervan weten, hoe beter “ars dansen kursus in ’’macedoni- t het Sociaal Cultureel iova” een nieuwe volks- danskursus houden met ingang van maan dag 3 maart aanstaande. Ditmaal is het een kombinatie van Roemeense en Bulgaarse dansen. Van 20.00-21.00 uur kunnen geïnteresseer den proberen de Roemeense danskunst machtig te worden onder leiding van Wil lem de Haas. Daarop aansluitend van 21.00-22.00 uur Bulgaars onder leiding van Alma Verha gen. De hele kursus gaat De kosten zijn zo laag, n.l. 25,— per kursus van zeven weken. Vereist wordt enige danservaring en het dragen van dans- of gymschoenen. Opgaven kunnen schriftelijk of mondeling gedaan worden bij Terra Nova, Nieuw- landstraat 44. Tilburg (tel. 426269). in en de familie denken? ;n nog mee? Is et te oud? Wat Is dat van de flat? Hoe moet het met de kinderen die lager beroepsonderwijs volgen? Hebben zij wel toekomst dat zij kunnen gaan werken? Hoe gaat het met de buurt als de fabriek gesloopt wordt? Komen daar flats? En dus heel andere mensen? Kan ik rhe wel bezig houden als ik thuis ben? Of moet ik uit verveling karweitjes doen, maar welke en waar? Zal mijn vrouw het aankunnen dat Onze salon: FRANSE STIJL-MEUBELEN is dagelijks geopend van 10.00-18.00 uur vrijdags van 10.00-21.00 uur 's maandags gesloten. Telefoo 43526/123041 Tijdens een korte bijeenkomst ten kantore van de stichting werd de heer van Heek door de voorzitter van het bestuur, de heer A. C. J. A. Nollen, dank gebracht voor zijn onblusbare inzet bij de stichting die in de ruim 15 jaar van zijn bestaan is uitge groeid tot een organisatie waar ruim 5000 patiënten en pupillen worden verzorgd door 3500 personeelsleden. Thans is de stichting SAM1VOZ een omvangrijke or ganisatie, werkzaam op het terrein van de volksgezondheid, de bejaardenzorgen het onderwijs. De stichting beheert elf zwak zinnigeninternaten en psychiatrische in richtingen, vijf geriatrische verpleeghui zen, vijf verpleeghuizen voor somatische zieken, vier bejaardencentra, zes scholen voor buitengewoon onderwijs en twee opleidingsinstituten voor de verplegende en verzorgende beroepen. In verband met een in februari te houden ’kuituur cyclus’, zal de tekenaar Jan Wil lem van Vught een expositie houden in de ’Kruitkelder’ van trefsentrum ’Posjet’. Aangezien dit hier de eerste expositie wordt, komt er een feestelijk tintje aan met een feestelijke opening op vrijdag 14 febru ari om 16.30 in de namiddag. Jan Willem van Vught, geboren in Djakar- te in 1931 en nu woonachtig in Haarlem, kreeg vooral bekendheid door zijn illustra ties in Jeugdwerk Nu, De Groene en in Student. Zijn onlangs in Alkmaar gehouden exposi tie trok een geweldige belangstelling. Voor hemzelf was de groeiende belangstel ling voor politieke prenten eigenlijk een enorme verrassing. Zijn tekeningen karakter van de te II JWtN «II De werkgroep Kerk en Samenleving Tilburg heeft gemeend in de Vasten tijd de problematiek van de werkloos heid onder de aandacht te moeten brengen, omdat het zo aktueel is in Tilburg. Bovendien zijn deze vraag stukken van internationale aard. Men spreekt van internationale oor zaken. Bedrijven gaan zich overheve len naar lage-loon-landen. De werk groep wil door middel van een serie artikelen in de Tilburgse Koerier een discussie op gang brengen. Deze keer zal het gaan over de werkloosheid hier. Een volgende over de werkgele- genheid/-loosheid in de Derde We reld. De laatste artikelen zullen gaan over de gevolgen voor ons en de rol van de Kerk. Werkgroep Kerk en Samenleving, p/a Ringbaan-West 177 Tilburg. Tel. 676566. Zondag Bij spoedeisende weekend wende men huisarts! Van zaterdagmorj avond voor spoed Apothekers 14 febr. ’75. Bijvoet, Oude Markt 8, tel. 426783 (K-D). Peterse-Dings, Westermarkt 7, tel. 672165 (L-D). Lange diens Korte dienst: op werkdagen van 18.00-20.00 uur, op zater van 11.00-22.00 uur en op zor gen geopend van 11.00-18.00 Enkele instellingen zijn al bezig met de werkgelegenheid. Dat zijn KWJ, Juridis che EHBO, en Centrum voor Ontwikke lingssamenwerking. Zij gever Iedereen kan bij hen terecht. groeperingen spelen in op i aties. Zij moeten gesteund w In verenigingen e.d. moet er meer gedacht worden over de werkloosheid en de gevol gen daarvan voor mensen en hun gezin nen. Er zijn er waar een onderandere de vrot NKV, het NKV in wijkgroepen. Ook in organisaties waar (vakbonden, politieke j den we deze vraagstul kunnen gaan stellen. IN HET BEDRIJFSRESTAURANT van I.F.F. Nederland B.V. Zevenheuve- lenweg 60, Tilburg wordt een tentoonstel ling gehouden tussen 14 februari - 14 maart 1975 van werken van Pepeen Kenne Gregoire. Opening vrijdag 14 februari 's middags om 5 uur door Prof. Paul Gregoire, beeldhouwer. Muzikale omlijs ting: Arie Abbenes, clavecimbel. Piet Ver- wijmeren, fluit. Springwedstrijden bij ’Het Laar’ Op zondag 16 februari 1975 worden door ruitervereniging ’Het Laar’ te Tilburg open indoor-springwedstrijden georganiseerd, waarvoor ook leden van andere N.B.V. R - rijverenigingen zijn uitgenodigd. De westrijden worden gehouden in mane ge 'Het Laar’ aan de Rielseweg 801 te Tilburg. In totaal zijn er 6 rubrieken. Parcoursbouwer is de heer Fr. van Haaren en jury de heer A. van Geloven. Aanvang van het oefenspringconcours 79/90 cm om half tien, oefen springcon cours 1.00 m plm. 10.45 uur, springcon cours klasse L - 1.10m om 12.30 uur, srpingcöncours klasse M - 1.20 m plm. 14.30 uur, springconcours klasse Z - 1.30 m om plm. 16.00 uur. Aktie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalken-Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. v. Mortel- plein 113, tel. 674969, Tilburg. Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 13, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kusters-Verschuren, weg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v. d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. Voor Oisterwijk: Zr. H. Th. Snellen, Scheeperstraat 66, tel. 04242-2098. Stichting Bijstand Buitenlandse werkne mers Mldden-Brabant', Goirkestraat 105, Tilburg. Spreekuur: woensdagochtend 10.00-11.30 uur, donderdagavond 19.00-20.00 uur. Een van de laatste evenementen in het kader van de viering van het 700-jarig bestaan van Amsterdam wordt een groots opgezet driedaags feest voor emigranten. Deze Holland Reünie gaat plaatsvinden in de gezelligste maand van het jaar: op 2, 3 en 4 december, juist voor Sinterklaas. De tijd is zo gekozen dat de deelnemers na de reünie dit feest, Kerstmis en de jaarwisse ling in de familiekring kunnen doorbren gen. De Holland Reünie wordt georganiseerd' door de Stichting Amsterdam Promotion met medewerking van de KLM. Z.K.H. Prins Bernhard heeft het beschermheer schap op zich genomen en zal de deelne mers op de eerste reüniedag begroeten in het RAI Congrescentrum in Amsterdam. Op het programma staan onder meer een openingsfeest met medewerking van Walden en Piet Muyselaar als Sr Snap, de Ramblers en vele anderen december wordt een bezoek gebr Oostelijk Flevoland, zodat de decuicmcis kennis kunnen maken met een nieuw en indrukwekkend stuk Nederland. Verder zal het Gemeentebestuur van Am sterdam de reünisten een ontvangst aan bieden in het Rijksmuseum. Een daverend slotfeest - weer in het RAI Congrescen trum - zal behalve door de emigranten ook door familieleden of vrienden bijgewoond kunnen wordem. ZATERDAG 1 FEBRUARI jongstle den herdacht een der inwoners van de gemeente Berkel-Enschot, de heer G. S. van Heek (Vivaldilaan 25) het feit, 12>/2 jaar werkzaam te zijn bij de stichting Samivoz te ’s Hertogenbosch. Sedert enke le jaren vervult hij bij deze stichting de funktie van rentmeester. De heer van Heek, die in 1914 te Lith werd geboren, was in zijn geboorteplaats onder andere commandant van de vrijwillige brandweer. Na de oorlog was hij onder meer verbonden aan het Buro Wederop bouw en vervolgens gedurende een periode van 15 jaar als bouwkundige werkzaam bij het Departement van Defensie. De afdeling Nieuw-West van het Vrou wengilde afdeling Tilburg omvat dé wijken Zand I, II en III, de Reit en Wandelbos. Ze onderneemt allerlei activiteiten zoals: be zoeken aan projecten op sociaal en cultu reel gebied, demonstraties, tentoonstellin- gen, kwekerijen etc. etc. Daarnaast worden gezellige bijeenkomsten gehou den, waarbij onder het genot van een kopje koffie van alles en nog wat besproken wordt. Soms gebeurt dit onder leiding van een deskundige op een bepaald gebied. Verder bestaan een naai- en handwerk- club, een kaartclub en een gymclub. U kunt ook deelnemen aan een leeskring. Verder worden er een paar keer per jaar uitstapjes van een gehele dag met een bus gemaakt. Bovendien kan men door het lidmaat schap profiteren van de activiteiten van het Stedelijk Bestuur, dat regelmatig cursus sen organiseert, zoals b.v. taal expressie, cursus doe het zelf, politieke bewustwor ding van de vrouw, litteraire cursus, een tuincursus, etc. E.e.a. gebeurt soms in samenwerking met andere vrouwenorga nisaties. Belangrijk is bovendien nog de alles over koepelende organisatie van het Landelijk Vrouwengilde. Daardoor heeft het Vrou wengilde zelfs internationaal en op wereld niveau kontakten. Denk aan het jaar van de vrouw. Belangstellenden kunnen zich melden tof de volgende kontaktleden: Voor Zand I: J. Peters-Jansen, Th. v. Aquinostr. 32, tel. 672285. Voor Zand 11: C. v. d. Berg-Verraes, Bene- luxlaan 43, tel. 671355. Voor Zand III: N. v. Vark-v. d. Nap, Jupiterstr. 7, tel. 673759. Agenda: Maandag 17 februari handwer ken van 14.00 tot 16.00 uur in he' van de Goede Herder. Maandag 2 ari kaarten van 14.00 tot 17.00 Boerke Mutsaers. LEDENSTOP BIJ LA RENAISSAN CE TIJDELIJK OPGEHEVEN Na een periode van opvallende muzikale succes sen heeft ’t bestuur van Tilburgs Man nenkoor La Renaissance besloten om tijdelijk de ledenstop óp te heffen voor wat betreft tenoren, die graag lid van deze vereniging willen worden. Zij kunnen kon- takt opnemen met het secretariaat Wer kende Leden, Bisschop Masiusstraat 41 te Tilburg, telefoon 431955. Gezien de uitstekende sfeer in dit aktieve koor en het goede niveau, waarop door gaans wordt gemusiceerd, zal er ongetwij feld bij verschillende zangers belangstel ling bestaan om ’ns heel vrijblijvend ’n repetitie bij te wonen. Selectie ’per nest’ Wat zal het gezir Telt men bij vrienden en buren i er nog ander werk? Ben ik niet gebeurt er met mijn huis als fabriek is? Moeten we dan naar een A.s. zaterdag - aanvang 15.00 uur - zal J.P.S. op zijn complex aan de'Debussy- laan in de beslissende fase van de competi tie aantreden tegen Rijswijkse Boys. Deze wedstrijd is een van de twee toppers dié op het programma staat, aangezien beide ploegen volop bij de promotiestrijd zijn betrokken. De huidige stand van zaken in de 4e klasse maakt duidelijk dat diverse verenigingen - Wilhelmina ’26, Heukelum, Roda Boys, Almkerk, J.P.S., Rijswijkse Boys en Nivo Sparta - met nog zeven wedstrijden te spelen goede uitzichten hebben op de drie posities die recht geven op promotie naar de 3e klasse, zodat een bijzonder spannend en sensationeel com- petitieslot gegarandeerd lijkt. Dierenartsen v.d. Brink, tel. 432867. Rasenberg, Bosscheweg 110, Enschot, tel. 04251-1648. v. Riel, Postelse Hoeflaan 43, tel. 674590. v. Pinxteren, Kruisbaan 28, Goirle, tel. 04247-1931. Gerard van Blerk solist in konsert van Brabants Orkest in de Stadsschouwburg Het programma van deze concertserie van Het Brabants Orkest vertoont een bonte mengeling van werken van allerlei stijlen, die ten uitvoer worden gebracht, o.l.v. James de Preist. Het concert wordt ge opend met ’Spectrum’; een modprne com positie met een betrekkelijk kleine bezet ting. Het is een werk var^de Amerikaanse componist Lees. Het tweede pianoconcert van Beethoven is een niet veel gespeeld jeugdwerk. Pianist Gerard van Blerk vervult hierin de solis- tenrol. Debussy’s ’Prélude a l’après-midi d’un faune’ vertegenwoordigt het impressionis me. Het concert wordt besloten met het symfonische gedicht ’Tod und Verklarung’ van Richard Strauss. Velen vinden dat dieper liggende vragen ter discussie gesteld moeten gaan worden. Enkele voorbeelden zijn: - in welk een maatschappij leven we feitelijk? - moeten we deze opvoeding, die gericht is op een betere baan, nog wel handhaven? - mensen worden beoordeeld op hun inkomen; mag rog? - de verschillen zijn zo groot; kan nog langer? Kortom, we moeten gaan ;n4en over onze samenleving. EN sph Losey

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 3