IA n 3 I FILMS fiets- en ruiter-weekend Wandel E8 IT1 in Udenhouts fraaie omgeving HÖRoic p Karnaval met de Tunnelplekkers r< ALZON ■S3 s,ier J Beroepsrecht in de Sociale Verzekering Enkele jaren geleden heeft het Voorlich tingscentrum Sociale Verzekering, Rhijn- spoorplein 1, Amsterdam, een folder uit gegeven om voorlichting te geven over het beroepsrecht in de sociale verzekering. Een gewijzigde en - onder meer met voor beelden - uitgebreide herdruk is thans verschenen als product van een goede samenwerking van het Ministerie van Jus titie en het V.S.V. ^^Ui^Spook gevraagd Donderdag 6 februari 1975 - pagina 7 in 1975 - pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER NIEUW ARRANGEMENT Goirkestraat 26 013-42 51 80 Wat en waar? zuiger GRATIS op zuigkrat jn wij gesloten. Brieven van lezers NACHTFILM die ergens was. Ik weet De kosten controleerd 432648 korvelseweg 174, tilburg 4 U kiest gewoon TL Postzegel- handel verhuisde JIL N Sappige haantjes van de Grill s ons mder waar heer- door de 140 140 160 160 JAAR GARANTIE GEN TECHNISCHE DIENS’ XID E R DELENSPECIALIST >ruikte u deze iteres- tekort ikende Malthezer itse herder; BIJ BOERKE MUTSAERS m.m.v. Prins Joop de eerste en zijn Raad van Elf. Lee de c schaf beelc Verlovingsringen? vanaf 162,— p.p. ƒ4,50 ƒ4,50 ƒ5- ƒ3,-' 1974 1973 1973 Juwelier - Horloger 'fyebers 'teen- inen, '(da, olgen- vie het end er op vrijheid te i ma vast te per' 1 en a. De Soc. Par blad én dagblo grammaatje zaterdag de i Woman met Ike na. In de Goudenre diskothr origineli zullen -.1 op rond ha i pas goe ver- ex Zaterdag 8 febr. met de Edelweisskapel Zondag 9 febr. met de Maaikneuzers Maandag 10 febr. met de Edelweisskapel Dinsdag 11 febr. met de Maaikneuzers Aanvang telkens om half 9. vertrekt naar Zweden of de Zweedse zonde meisjes er zo vrij i verloofde is om Irietig en kwaad a mee naar blijft echter tehuis voor hij een op- en leidt. iRA - en met steun :nige tijd geleden de actie vrij’ van start gegaan, k op deze camf Leeuw (23 juli - 24 augustus) Voor u zijn de komende feestdagen aanleiding om nieuwe relaties op te doen; het gevaar bestaat, dat u teveel verwachtingen wekt, ook al is dit niet de bedoeling. In uw beroep ervaart u ineens en onverwacht een prijzende uitlating van een collega Aanschaf van nieuwe kleding kan teleurstelling geven. Oppassen voor kou vatten. nog als bij De plaats in het Hart van onmiddellijke nabijheid Boogschutter (23 november - 22 december) siSSSSS wel erg bruusk hebt gegeven. Bij uit gaan is verblijf binnen - bij kennissen, bijvoorbeeld - gunstiger dan buiten op straat; daar loert namelijk een onaangename ontmoetingIn uw beroep vraagt men u een klusje op te knappen, dat eigenlijk van een ander is. 3. De Beweging van de heeft, met grote steun van het fascisme verslagen. progressiever dan de Sc en staat dichter’ bij opwone werkman. Ht tugal dan helemaal i door Maagd (24 augustus - 23 september) Als men u uit eten vraagt is dat gunsti ger dan als het gaat om dansen, want u kunt uw voet verstuiken. Overigens staat u in de belangstelling van iemand, die u sympathiek gezind is. Een enderzoek op hygiënisch gebied brengt mankementen voor de dag. U ontmoet een donkere vreemdeling, die uw raad nodig heeft. Vooral dames-Maagden moeten hierbij op hun hoede zijn. lijke vete, die allang bestaat. Reserve tegenc mensen is aan te raden. oogte Prijs 100 37,— 57,- 73,— 92- 111,- Goirkestraat - Gasthuisstrac schouwburgring 27. Goirkestraat film igten si van itieke ravic, e hele s 1 geopend danten en dat al 1 moe- ■Xl neerlandia pioniers in textielreimging Breedte 80 120 160 200 240 WINKEL-SHOWROOM professor zint ongelukkige sit Met gezamenl ■RH Weegschaal (23september-24november) SPI uw partner in het sympathievlak wat terughoudend doet. Er is echter niets ernstigs aan de hand Overigens kunt u de naaste toe komst met vertrouwen tegemoet zien, want wat u zich een tijd geleden had voorgenomen komt nu tot verwerkelij king. Ook op financieel gebied. De winkel werd maandagavond onder grote belangstelling van kl bekenden, en het ziet er wel naar uit, gauw de zaak de hele week open zal ten zijn. Kaarten bij C. v. Nunen, Vlierlaan 17; J. Berg, Mahlerstraat 182; A. v. d. Hout, Sibeliusstraat 354 en bij Boerke Mutsaers. heeft u wel eens haast? op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer mag duren A I bel ons nummer ^13-421697 dan wel 'teeft, dat een bloot Niettemin Na vier jaar op vrijdag en postzegel handel te hebben gedre pand aan de Besterdring, heef J. A. van der Linden moeten ervarer er zoveel belanj postzege- e zowel zijn ruimte vergr beschikking dit arram boekingsf Vraag de van Bra Schorpioen (24 oktober - 24 november) In uw beroep kunt u iets, wat anderen niet wisten; oppassen, hoe meer kun sten een aap kent, hoe meer hij er moet doen. Kans op dronkenschap zit er met carnaval natuurlijk in, maar daarin ligt een mogelijk echte lijk conflict verscholen, wat wel erger is. Overigens kunt u eer inleggen met een origineel costuum. NOORDERLICHT (nachtfilm) Kamermeisjes voor mr. P. Een Duits socioloog om te onderzoeken i werkelijk bestaat en of de me zijn als wordt verteld. Zijn vCuui deze reis beurtelings verdrietig en gaat naar Zweden om hem huis terug te nemen. Mr. P. verbl niet in zijn hotel, maar in een te vrouwelijke studenten, waar t windend maar uitputtend lever Steenbok (22 december - 20 januari) Beleefdheid is niet uw sterkste kant, maar het kan u van voordeel zijn om speciaal aandacht te hebben voor een onbekende, die u in uw huis ontmoet; misschien vanwege de carnaval. Het kan een blijvende relatie worden. Huiselijke zorg verhindert u een avond uit te gaan, wat u overigens niet erg verdriet. Een lang ge sprek vergoedt veel van het verlies van feestvreugde. Kans op breken van glas; misschien een ruit. 9 NOORDERLICHT In de klauwen van de Draak De beruchte en beroemde Karatekampi- oen Lee wordt als speciaal agent uitge stuurd om een internationale bende op te rollen. Samen met zijn kornuiten dringt e op een versterkt eiland binnen, dodelijke Han zijn sadistische appij uitoefent, geholpen J Idschone maar gevaarlijke Tanya. CAMERA (nachtfilm) Het mysterie van het Organisme De regisseur Makavejev heeft een gemaakt, die vele genres in zich verenij vele facetten heeft. Het is een mengsel een satyre, een documentaire, een polit en een voorlichtingsfilm. Milena Drat die de hoofdrol speelt, .vei kondigt de ht. film door op lichtelfjk ironische wij? theorieën over sex, filosofie en politiek, tc ze tenslotte verliefd wordt op een Russi sche. kampioen kunstschaatsen en letterlijk en figuurlijk haar hoofd verliest. Rechtstreeks uit fabriek ALUMINIUM JALOEZIEËN Zie enige prijsvoorbeelden Hoogte Prijs deze manier in de gelegenheid te stellen voor een redelijke prijs een attractief week- uit te trekken, maar toch de garanderen om zelf uw progra- stellen. AMBASSADE Pikant gevrij in de Alpenwei Het dorp Vögelbrunn staat aan de rand van een bankroet. De enige oplossing is om marktgemeente te worden, maar daar voor ontbreken nog zeven Vögelbrunnert- jes. De burgemeester weet de oplossing. Een film met een overvloed aan weelderige ’Dirndl’s’ en komisch pikante situaties. Waterman (20 januari - 19 februari) Het weer beïnvloedt uw relaties; beter per telefoon afwerken dan in persoon. Een ambitieuze kennis tracht zich uw verdiensten toe te eigenen. In het sym pathievlak liggen minder gunstige kansen dan verleden week; u moet trachten uw partner goed te verstaan. Een kennis zit met moeilijkheden; ofschoon u met veel van de zaak weet, kunt u intuïtief toch helpen. Vissen (20 februari - 20 maart) Nieuwe ideeën stromen bij u binnen, maar het zijn niet de meest sympathie ke mensen, die ermee aankomen. In uw huwelijk, of in uw vaste omgang brengt een nieuw initiatief een grote verandering teweeg; het is aan u om er een nuttig gebruik van te maken. U moet nog een correspondentie afwikkelen; nu is er echt haast bij. komt u op een ruzietje te staan. Ram (20 maart - 21 april) In het sympathievlak toont üw partner zich inschikkelijk, nadat u uw excuses gemaakt hebt voor onbesuisde uitlatin gen. Uw beroep brengt u veel plezier, maar dat wordt door carnavalsvreugde een beetje over speeldU moet oppassen met mensen, die zeggen, dat ze het goed met u menen; zij praten in hun eigen voordeel. Jaloezie schept een nare avond Een goed carnavalscostuum zal uw kansen op aandacht van gewenste zijde zeker vergroten, maar een rustig ge sprek nog meer. U krijgt een brief waardoor uw instelling verandert Weinig mensen zijn er nu van gediend dat u hun de waarheid zegt; laten bezinken is beter Een hogergeplaatst iemand heeft belangstelling voor u. In uw beroep kan dat voordeel geven Tweelingen (22 mei - 22 juni) Een defect voertuig brengt u in een raar avontuur. De sympathieiijn verloopt duidelijk in uw voordeel, en als u uw gevoelens duidelijk maakt kan er Iets blijvends uit voortkomen. Een ruzietje naar aanleiding van het weer is makkelijk op lelossen dooreen rustig gesprek. Overigens bent u met carnaval het middelpunt van een groep. U krijgt een belofte, die niet wordt ingelost. Kreeft (22 juni - 23 juli) U hebt de neiging thuis te blijven zitten, omdat u zich beledigd voelt; het is echter veel beter om mensen open te gemoet te treden. Er valt wel iets stuk ïwel niet onvervangbaar is het toch een nover jaloerse 1. In 1969 verklaarde Mario Soares zich oneens met de CDE (commissie voor de mocratische verkiezingen), die volledige onafhankelijkheid van de Portugese kol oniën wenste. Was dit standpunt te radi caal voor Soares? 2. De naam ’Socialistische Partij’ doet denken aan een partij, die naar een samen leving streeft zonder uitbuiting en onge lijkheid. Dit zou geweldig zijn na de brute onderdrukking en rechteloosheid van het Portugese volk onder het fascisme. Ver wacht moet echter gorden, dat het kapita listisch systeem niet wezenlijk aangetast zal worden door de Socialistische Partij. Strijdkrachten i de bevolking, i. Deze beweging is Socialistische Partij de belangen van de gewone werkman. Hangt de democratie in Portugal dan helemaal af van een overwin ning door Soares en de zijnen? 4. De Socialistische Partij van Soares zou ’arm’ zijn, tegenover de ’rijke’ Communis tische Partij. Waf is echter het geval? 'artij beschikt over een week blad. De Comml Partij heeft alleen een weekblad. b. De Portugese radio en televisie staan op gelijke voorwaarden open voor alle partij en, die aan de verkizeingen deelnemen. c. Iedere kandidaat mag niet meer dan 80 centos 8.000,—j aan zijn verkiezings campagne besteden. Geen probleem voor de Socialisten, waaronder veel intellectu elen. MIDI Sweet Movie De poging tot een synopsis van deze film begint de uitgever met de woorden: Wat is het donkere ding dat ik op de berg zie? Is het een hoop uitwerpselen of mijn geliefde? Miss World 1984 staat op het punt geko zen te worden. Alle kandidaten zijn de mooiste maagden uit alle delen van de wereld. Een mevrouw houdt een toespraak ten gunste van de vrijwillige zelfbeheer sing, maar uit de film blijkt daar weinig Het weekend-arrangement, bestaande uit logies met ontbijt van vrijdag op zaterdag, de lunch en het enorme diner op zaterdag en het logies met ontbijt op zondag kost 59,50 per persoon. Het huren van een fiets kost ƒ3,50 persoon, per dag. Het huren van een pas kost per halve dag 30,per paard voor een hele dag 55,per paard. Streek VVV Hart van Brabant dacht u op De zaterdagen zondag kunt u op verschil lende manieren benutten. Te midden van de Udenhouse en Drunense duinen kunt u uitgebreide wandel- en fietstochten ma ken, terwijl het paardrijden in deze omge ving tevens een grandioze vorm van ont spanning vormt. Het hotel beschikt over een eigen paardenstal. Niemand kan de PvdA het recht ontzeggen om haar Portugese zusterpartij te steunen, maar de manier waarop dit gebeurt is bepaald geen eerbewijs aan al die mensen, die in Portugal gestorven zijn, geleden hebben of jaren vast hebben gezeten voor de bevrijding van het Portugese volk. Werkgroep Zuidelijk Afrika Gijs van den Heuvel Heuvelstraat 139 w\7rv A NICO’S SNACKBAR 44 J. P. Coenstraat, tel. 320918 Bestel tijdig. CHICAGO (nachtfilm) Let it Be Ook deze zaterdag in het nachtprogramma deze film van de Beatles. Het is leuk dit gezelschap weer eens op het witte doek te ontmoeten. Streek VVV Hart van Brabant heeft in samenwerking met hotel- restaurant ’Bos en Duin’ in L’denhout een interessant en afwisse lend weekend-arrangement samengesteld. Zowel liefhebbers van wandelen, fietsen als van paardrijden kunnen aan hun trekken komen. Het voordeel van dit arrangement is, dat de drie mogelijk heden in dit ene weekend gecombineerd kunnen worden. Het weekend-arrangement wordt gehouden in de maanden maart, april en mei 1975, met uitzondering van de feestdagen. U wordt pp vrijdagavond na het diner verwacht in hotel-restaurant ’Bos en Duin’ te Udenhout. Dit hotel is gelegen te midden van de Udenhoutse en Drunense Duinen, Brabants grootste natuurreser vaat. De hotelkamers zijn eenvoudig, maar keurig verzorgd, echter voorzien van koud- en warm stromend water en centrale verwar ming. Centrale badgelegenheid is aanwezig. Er zijn 2- en 3- persoons kamers. Het restaurantgedeelte is bijzonder sfeervol ingericht, terwijl de keuken zeer gerenommeerd is. Na de overnachting van vrijdag op zaterdag zal u een goed ontbijt worden geserveerd. Een uitgebreide Brabantse koffietafel 's mid dags en een grandioos diner op de zaterdagavond zijn ook in het arrangement opgenomen. Van zaterdag op zondag overnacht u wederom in dit hotel en ontbijt er bok. Aan de samenstelling hebben verschillen de deskundigen medegewerkt, met als resultaat een duidelijke folder die menig een wegwijs zal kunnen maken. Voor de verspreiding is de medewerking verzocht van onder meerde uitvoeringsor ganen der sociale verzekering (Sociale Verzekeringsbank, Raden van Arbeid, Bedrijfsverenigingen - dus ook het Ge meenschappelijk Administratiekantoor - en de ziekenfondsen) en de Raden van Beroep. Overigens kan ieder die de folder wenst te bezitten haar aanvragen bij het Stafbureau Voorlichting van het Ministe rie van Justitie, Plein 2b, Den Haag (tel. 070-614311, toestel 287) of bij het V.S.V., Rhijnspoorplein 1, Amsterdam (tel.020- 927474). vilt en Parei- tan de amer- agen.’ ijden. i vrij’ was de emmer Sartana Een van de grootste en meest beveiligde banken van het Westen wordt beroofd. Iedereen is ervan overtuigd dat Sartana de dader is en daarom wordt op zijn hoofd een grote som gezet. Niet alleen de politie zoekt hem, ook de onderwereld trekt erop uit om hem te vangen. De beloning is te groot. Sartana gaat nu zelf op zoek naar de dader en daarbij ontziet hij niets en nie mand. reu; hond bruine poedel teef; ivier; grijze poes met ine bastaard poedel teef; 1 spaniel teef; bastaard her- ;te poedel met halsband; Pekinees reu; bruine keeshond; h' leeuwtje reu met halsband; Duits zwarte poedel reu. Diverse sleutels en sleutelbossen. Gevonden voorwerpen (week van 26 janu ari tot en met 2 februari 1975) Inlichtingen: Hoofdbureau van Politie, Noordhoekring te Tilburg. paar bruine herenhandschoenen; paar su ède wanten, lichtbruin; bruinen rechter handschoen; paar zwart/rode schaats- schoenen; bruine beugelportemonnee; bruine portemonnee; bruine herenporte monnee; gouden of doublé collier met kruisje; zilveren armbandje met inscriptie; gouden of doublé dameshorloge; gele par kiet; beige/rose damesbril in bruin etui; lichtblauwe bromfietshelm; kleine pas; The Footwear of Canada; startpistool, merk Röhn; Parker ballpoint; grijze fiet stas; bruin beursje; oranje muts; bruine slip-over; plastic tasje met zwemkleding; rood/beige kinderschoentje; b.b./' 100,—; rode bal; wit poedeltje, reu; bruin/wit hondje met halsband; spaniël; boxer met bruine halsband; spaniël, teef, ±4 jaar; bruine hond, reu; zwart hondje, teef; fox- terrier, reu, blauwe halsband; Duitse her der, reu; bruine hond, soort setter, reu; Dalmatiër; jonge bruin/ zwart/ lichtbruine hond; lichtbruin hondje, reu, 1 slap oor; bruine boxer, reu; zwarte bouvier; bruine langharige hond, soort jachthond; verze- keringsplaatje, voorzien van het verzeke- ringsnummer: PQH 891; diverse sleutels en sleutelbossen. NOORDERLICHT (jeugdfilm) Het raadsel van de spookplaneet Dr. Who heeft een machine uitgevonden waarmee men reizen in de ruimte en in de tijd kan maken. Een vriendje van een van de dochters trekt per ongelujc aan een handel en het volgende moment bevinden zij zich op een onbekende planeet. Hier leeft een volk dat eruit ziet als monsterach tige robotten die zich de Daleks noemen. Het gezelschap wordt gevangen genomen door de Daleks en moet onder strenge bewaking dwangarbeid verrichten. De r t op een list om aan deze ituatie een einde te maken, gezamenlijke krachtsinspanningen ze kans de Daleks onschadelijk te maken. De professor stelt zijn machine weer in om naar de aarde te gaan. Heeft hij daar misschien een foutje gemaakt? Als ze het luik openen stormen Romeinse legioe- ne op hen af! alle maten diverse kleuren 5 jaar garantie gratis opmeten snelle levering Na kantoortijd: Tel. 04241-2020 zaterdag zijn -dreven ineen nueft de heer ;n, dat igstelling bestaat voor zijn en muntenverzameling, dat hij i tijd moest uitbreiden als zijn rgroten. Daarom verwierf hij de ..g over een groter pand aan de overkant van de Besterdring, dat met medewerking van uitvoerder P. van der Schroot, eveneens Besterdring, op fraaie manier werd verbouwd en onder meer voorzien van een kluis, want de waarde volle collecties zouden anders misschien klanten aantrekken, die liever onbekend wensen te blijven. De heer van der Linden heeft klanten over heel Nederland, want het komt weinig voor, dat verzamelaars tegelijkertijd gespecialiseerd zijn op het gebied van munten zowel als van postze gels. Hij is als hobby met het vak begon nen, maar zijn deskundigheid deed zij- reputatie steeds meer stijgen, en zodoer— is hij nu al genoodzaakt zijn zaak vier dagen in de week open te houden. Het verzamelen van postzegels en munten is sterk in de lift, want deze stukken zijn niet alleen waardevast, maar zij. worden voort durend waardevoller. Bij de heer van der Linden kunnen klanten rekenen op be trouwbare en deskundige adviezen. mmnnmmmnnn nrwFVO^WWinnnn vnoijWURPFN nnriïTii ii iHT' mm Gevonden voorwerpenlijst van 12 januari tot 19 januari. Inlichtingen Hoofdbureau van Politie. Noordhoekring te Tilburg. Bruine (heren) regenjas; hoofddoek ge blokt; zwarte heren laars; 2 vaten olie; kinderfiets; herenhorloge nikkel; pas poort; kentekenbewijs deel 111; wieldop en sierring (DAF); verzekeringsbeursje; ver zekeringsbewijs; plastic tas boeken; draag tas inhoud kleding; rode fietstas; zwarte fietstas; zwart tasje inhoud 2 sleutels; brui ne herenportemonnee met inhoud; kinder- portemonnee met inhoud; bruine porte monnee; zwarte ronde portemonnee; beige dames portemonnee met inhoud; zwarte portemonnee met inhoud; bruine porte monnee met inhoud; bruin lederen heren portemonnee met inhoud. Pekinees reu; Duitse herder r zwart-wit kortharig; bruine po jachthond teef; bouvier; grijze halsband; bruin bruine bastaard der teef; zwarte Ldenhout is een f Brabant. In de or vindt u veel natuurschoon, waarvan de oorsprong is terug te voeren naar prehisto rische tijden. V vindt hier nog duinen met de hier typische zandverstuivingen. Maar bij de duinen vindt u bovendien nog de ongerept natuur van dennenbossen en een flora, waarvan u versteld zult staan. Hier kunt u de schoonheid van uw eigen land nog leren kennen! Udenhout ligt op een korte afstand van Tilburg, waar u eventu eel ook een avond kunt doorbrengen. Streek VVV Hart van Brabant heeft van ingement een speciale folder met gsformulier laten maken. .e folder aan bij: Streek VVV Hart van Brabant, Spoorlaan 440, Tilburg, tel. 013-43 61 31. PORTUGAL Op initiatief van de VAR7 van de PvdA - is enige tijd ’Houd Portugal v."‘ Intussen is kritiek op deze campagne niet uitgebleven. Ook een aantal PvdA-leden heeft zijn bezwaren kenbaar gemaakt. Eén van hen is Pereira de Matos, een Portugees die in Nederland woont. Hij was lid geworden van de PvdA, omdat hij achter het programma ’Keerpunt 72’ stond (verdeling van kennis, macht en inkomen). ’Desondanks’, zo schrijft I ra de Matos, in een open brief at PvdA, ’werd mijn verwachting langzar hand steeds meer de grond ingeslag Toch bleef hij lid, hopend op betere tijc De campagne ’Houd Portugal vrij’ echter voor hem de druppel, die deed overlopen. In de genoemde open brief zegde hij zijn lidmaatschap op. Waarom protesteert hij tegen de actie? Wel, de actie dient ter ondersteuning van de Socialistische Partij (n.l.v. Mario So ares) in Portugal. De Matos is het hiermee niet eens en vindt, dat de mensen in Neder land misleid worden door mooie frasen en onvoldoende voorlichting. Omdat de ar gumenten voor zijn protest volgens steekhoudend zijn, willen we ze hieror verkort weergeven: 5. De Socialistische Partij werd in 1973 in West-Duitsland opgericht en heeft hoofd zakelijk in het buitenland gezeten. Haar krant werd in Italië gedrukt. Aan de ande re kant heeft de Communistische Partij 50 jaar klandestien gewerkt in Portugal en werd al haar drukwerk in Portugal ge drukt en gepubliceerd: zij was altijd onder de arbeiders en ontving van hen grote steun. Velen hebben hun leven gegeven en gejeden in hun verzet tegen het fascisme. Dit heeft de Communistische Partij sterk zijn gemaakt (ook de beweging van de strijd ende krachten telt vele communisten). Maar communisme schijnt een vloekwoord te moeten zijn, en altijd moet Moskou er achter gezocht worden. CHICAGO The Klansman Lee Marvin speelt in deze harde film de rol van sheriff, Richard Burton die yan privé detective. De gevreesde Klu Klux Klan houdt een Amerikaanse stad in haar angst- greep en zij ontziet geen enkele vorm van terreur. gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecc en verzorgd I Ook voor: 1 Zonneschermen Jaloezie gordijnen I Rolgordijnen Aluminium horren sk Hor-deuren Brieven van lezers BATUKA liever hier dan ginder Er zijn enkele oud-diskodraaiers van Batu- ka begonnen met een eigen disko-bedrijf zich noemende de B.V. Disko Batuka, en is gevestigd in de Goudenregenstraat (ex- Saint-Tropez, ex-Kajuit). Op zich wel een prettige ontwikkeling; op zaterdagavond is er al weinig te doen voor Tilburgse jongeren, die niet- van de gebruikelijke gladde bars met top-veertig muziek ?n dure drankjes houden. Een ’alternatieve’ diskotheek er bij is nooit weg. Het ver ruimt de mogelijkheden. Tot voot kort was (behalve Batuka in het Trefsentrum) ei genlijk verder maar weinig te doen. Nu kan er tenminste gekozen worden. Nu is het alleen jammer dat deze drie- oudgedienden-diskobatukers menen de diskotheek Batuka in eigendom te hebben, en nu een eigen diskobedrijf de naam Batuka toegekend hebben. Terwijl meer mensen dan 3 diskodraaiers jarenlang aan Batuka meewerken. Komt daarbij dat Batuka een onderdeel van alle aktiviteiten van het Trefsentrum Posjet is, die ook altijd de ekploitant van de zaterdagavond diskotheek is geweest. Als daarnaast ook nog eens een artikel van de hand van de heren in de Koerier verschijnt waarin ze suggereren dat de nog steeds geldende pasjes van Batuka ingewisseld kunnen worden tegen ’nieuwe’ van de Goudenre genstraat, dan wordt het tijd, dat er een en ander wordt rechtgezet. Daarom moeten we dat even rechtzetten: BATUKA, de enige echte, keihard en swingend, is elke week in Trefcentrum Posjet, Academielaan 9, Tilburg, op zater dag. De diskotheek wordt bestuurd op een democratische manier door diskodraaiers, portiers, tappers en bezoekers van de avond. Deze groep vergadert elke drie weken en is van plan af en toe een pro- te maken zoals afgelopen uitstekende film Black Magie &Tina Turner en Santa- regenstraat zit ook een heek, die we zolang ze zelf niet een de naam verzonnen hebben maar betitelen als de B.V. diskobedrijf BeVicBar.Staf Trefcentrum HARMONIE Geluk bij een Ongeluk Louis de Funès speelt in deze gezellige film de ról van Monsieur Roubier, die zijn carrière begon als wielerprof. In dit vak leerde hij alle trucjes en arglistigheden die in deze wereld kennelijk nodig zijn om het ver te brengen. In Italië sluit hij een groot contract af voor de bouw van een Euro pees wegennet. Onderweg naar huis komt hij in een file vrachtwagens terecht. De chauffeurs staken tegen de douane en wat later gaan de douaniers staken tegen de chauffeurs. Mijnheer Roubier neemt een beeldschone liftster mee, haar hond en nog een andere lifter. Een ongeluk is snel gebeurd, zij raken van de wegen af en blijven op de kruin van een boom in een afgrond hangen. De gezelligheid begint dan pas goed. Omdat in één week nu al de derde persoon |U| J nf>ns verte^- dal er ergens tri Noord spoken IVI U U U I U C lnoeten zitten’, schrijven we het toch maar tens op. De drie zegslieden kennen elkaar Q fl Q W!/é’Z’ en bunnen het dus van elkaar niet O Mfl I gehoord hebben. Natuurlijk komt zo’n r mededeling niet spontaan; zij is het gevolg Dagelijks nieuwe collega,; een voorafgaand gesprek, in dit geval voor allerlei wensen ^aar aanleiding van het fraaie boek van dat doet Lamberco MAn/on van Oirschot en Wirn yerbOven: as ion voor us’5pO/,e„ en gasteien in Nederland', uitge- de fabriek Igevenbij het Spectrum. Na inprijzende zin hebben gesproken over de buitenge woon mooie tekeningen en de opwindende relazen, verhuizen de uiteenzettingen naar meer algemeen vlak, en in de drie bedoelde gevallen werd dan gezegd: ’Ze zeggen, dat het daar op de Heikant (of in Noord) tegenwoordig ook weer spookt'. Verder vragen helpt niet. Waar? Hoe? Wat? Wan neer? 'Ja, dat weet ik ook niet. Ik heb het maar horen zeggen'. Door wie dan? 'Gut, door iemand, ook niet precies’. Larie dus; kletspraat. Maar als drie men sen, onafhankelijk van elkaar dezeljde kletspraat vertellen, moet dat een gemt schappelijke bron hebben, ook al kunt of willen ze zelf hun bron niet noemen, voor een journalist heel vervelend is. als je dat maar weet, Marie Anne! Vol de keettoch maar ééns opletten, wie zegt'.) Goed, we gaan verder... Er circuleert in de stad dus het praatje, dat het in Tilburg Noord, of op de Heikant (twee stemmen Noord, één stem Heikant) spookt. Er moeten dus meer mensen zijn, die dit praatje hebben gehoord. En ook zij zullen wel niet meer weten, wie het het eerste vérteld heeft. En nadat dit stukje in 'De Koerier' heeft gestaan heeft natrekken geen zin meer. Maar of het nu werkelijk spookt, oj iemand (wie?) zich verbeeld he hijI zij iets zag of hoorde, is op ee gerucht niet vast te stellen. Ni schrijven we het toch maar op. Het zou al te erg zijn, als we ons ook maar een schijn oj schaduw van een kans op een spook in Noord lieten ontgaan. Dus mensen, alstu blieft, hebt u iets gehoord of gezien! Als het ergens op lijkt kan het in elk geval naar 'Waar gebeurd', als dat nog draait. Frits zegt (en hij is een psycholoog en heeft dus van zulke dingen verstand) dat zulke praatjes ontstaan door de groeiende onze kerheid. Onze tijd zweemt naar mystiek. En een spook is een mystiek verschijnsel. Zoiets. Maar het is onzin. Frits, ik weet r gisteren, dat we in 1957 - toen nog Tilburgse Courant’ - met een redacteur van 'De Tijd’ in de buurt van Esbeek op de loer hebben gelegen omdat daar een spook was gesignaleerd, dat met de ramen klepperde, zuchtende geluiden ten gehore bracht, en in het algemeen groot ongenoegen te ken nen gaf. We waren ruim op tijd, om half elf 's avonds, en we hebben het uitgezeten tot bijna drie uur 's nachts, maar zelfs de paar liter jenever, die we gebruikten om warm te blijven en de moed niet te verliezen, kon ons er niet toe brengen, te zien wat we niet zagen en te horen, wat we niet hoorden. En toch liep het praatje als een lopend vuurtje door de streek, terwijl een al wat ouder iemand voordeed, wat hij het spook zelf had zien doen. Wij herinneren ons bepaald het griezelige plotselinge gebons op de tafel - een heftig, hysterisch soort van geklop - waarmee onze zegsman verduide lijkte wat het spook te zijner plaatse ten gehore bracht. Maar niets hebben we gezien; we kwamen koud en teleurgesteld op de redactie. Maar het verhaal liep toch in de buurt rond. (Zodat je maar weer ziet, Frits; toen was er de opgang naar de welvaartstaat en geen mens wist toen nog wat een milieu was.) Wij kunnen ons niet voorstellen, waar daarginds in Noord een spook zou moeten zitten. Misschien in De Schans, maar dat zouden ze dan bij 'De Kring’ moeten weten. De rest wat. er staat is voor elk spook te nieuw om te kunnen huizen. Misschien gaat de verschijning op gezette tijden met de taxi naar en van zijn werk, maar dan zouden de chaujj'eurs het toch moeten weten. En waar blijft dan het spook, als het er niet is? Hoe je keert oj' draait, er is niets van te maken. Maar evengoed hebben toch drie mensen - onajhankelijk van elkaar - etc. etc. etc. Volgens proj'. Ten Haejfmoet dit eeh significante aanwijzing zijn, dat er toch iets aan de hand moet wezen. Wie, o wie is er met dit praatje begonnen? Wat heeft hij/zij gezien, gehoord, meege maakt? Waar? Wanneer? Onder welke omstandigheden? Ais er maar iets is, is het al prachtig. Het gaat om een spook moet je denken! Wij voor ons zullen niet rustig meer sla pen, voordat wij er meer van weten. CIGARE X 1973 1973 1972 1972 1973 1973 1973 1972 1971 1970 1969

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 7