t o I s J Hiffiburg w R E E FILMS Hl I AUSTIN I occasion OLD FASHION Paradise Jazzband in Galerie Kokon Griezelkomedie in schouwburg ■■■■III («tomatieït) S bv en van I Open Dag in het politiebureau van heel het publiek in het weekeinde Jazzband Old Fashion HOROSCOOP Donderdag 23 januari 1975 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER uari 1975-pagina 10 I Fotowédstrijd als ideaal Werkzaamheden 3 NOORDERLICHT CHICAGO THEATER Druggebruik CHICAGO NACHTFILM CAMERA THEATER Koningsplein 216. Tilburg. Afrikaanse tam-tam De blaaspijp CAMERA NACHTFILM spijs dóet et, AMBASSADE kaanse tam- rijgen. i haar MIDI THEATER .10,- 13,50 AR es ƒ9,- maar bij v.d.Ven gekocht! O TTP W.A. HOLLAND b.v. Hart van Brabantlaan 100 Tel. 013-422600 Tilburg Hadikm’n De Beekse Bergen biedt nog méér ’Middelpracht een eeuwse praal’ Ascot-1 uur-service De moderne formule voorgoed en snel chémisch reinigen. ce-bedrijf ’6207 MTRUM AUTO’S was te ilms zo Korvetseweg 239 Telefoon 425385 Tilburg Hans Boswinkel, jters e.v.a. hedenda; achter c ïn.huis’in iet week- in samenwer- Tennisclub De Beekse Bergen tourr lubli of telefonisch 70 of in de Jazz- Laatste week James Bond Voor de laatste week is hier James Bond nog eens in de roulatie. ’The lub in een singeltje in de BERG 320945. 20.15 shalle'. X ijn- i,op het :ieën n fabriek edkoper. Om dit te bevorderen organiseert de vrijdag, resp. tus Reijei J.H. lichting, I veertien <f en er won t geheel in ganisatie- nspecteur specteurs. Orbison, Carol Kinf werk (terecht) weer ii i favoriete n,,mmff t op met Staten onrust om een Het eind van ontmoeting mis in het sympatl opnemen kan de zaak redden. inchem afkomstige groep is tiddels de zwarte schijf te be- tjaar i op de dag, ig van 12 (ieuwlandstraat 17. van de Tilbur steden aanleic te doen; detoeloo gelegenh gefasci- Vondel schrijft, pn haar nu met ig en tegen spelen, i Carol, met; Frans Wasbeek - Wout Struik - trombo- mhuis - piano, leader; aar; Jan van den Berg - slagwerk. "Tburg en om- Jazzband a.s. tiemateriaai, aai w diverse voorbeelden ges, waar een en a een schietafdelin. pens te zien zijn, i die het publiek ni Gijsbrecht ook in Tilburg Woensdag, 29 januari in de Stadsschouw burg. Voor een gebet Gijsbrech tradit theater’, heeft sta: Vrijdagmiddag om half twaalf zal burgemeester Becht de grote tentoonstelling openen, waarop de diverse facetten van het politiewerk zullen worden belicht. Van verschillende kanten heb ben de organisatoren van de expositie mede werking gekregen: justitie, leger en andere overheidsdiensten hebben met adviezen en ma teriaal geholpen, en zodoende is deze tentoon stelling dan ook een gebeurtenis van formaat. ,a.PFi t parade, Banji ball. De l.p. is; koop, ilatenzaak. s de bezetting van The Paradise FIET5EI1HUI5 KEESSMITS Schorpioen (24 oktober - 23 november) In uw beroep wordt uw hulp gevraagd inzake uw specialiteit; snel reageren Is aan te bevelenanders vervliegt de gun stige stemming. In uw familie ontstaat sn kind, dat niet al te gelukkig terechtkomt, i de week zit het toeval tegen; u loopt een mis in het sympathievlak: meteen contact tijder politie, i filburgse Koerier’ bo- 'L'enfant Sauvage’ Het verhaal van de 12-jarige jongen Victor van Ayreton, een kind, dat in 1798 in de bossen werd aangetroffen als een volko men verwilderd diertje. Gevangen werd hij toevertrouwd aan een dokter, die na veel moeiten en mislukkingen het kind tot een mens wist op te voeden. Dit relaas wordt boeiend en instructief verteld, bijna als een documentaire. Ram (20 maart - 21 april) Beroepshalve is er aanleiding om met nadruk op uw stuk te blijven staan. Een korte reis kan uw vooruitzichten verbe teren, maar zal in elk geval prettig verlo pen. In het sympathievlak wordt de vrouwelijke Ram een beetje overdonderd door een plotselinge uiting van gene genheid; de mannelijke Ram moet wel beslist, maar toch begrijpend optreden. Gunstige week voor de aanschaf van feestkleding, alleen geen schoeisel, want dat geeft pech. Maagd (24 augustus - 23 september) U hebt uw tekorten nu ingehaald en zodoende kunt u nu weer volledig de hoofdzaken gaan uitwerken. Uw sym pathiepartner is bijzonder attent voor u. maar uw hoofd staat er niet helemaal naar; dat kan kwaad bloed zetten Overigens voelt u zich vooral in de tweede helft van de week bijzonder energiek. Verandering van eten. JAZZ CLUB OLD FASHION presenteert vrijdagavond 24 januari THE PARADISE JAZZBAND entree: 2,50. 20.00 uur Heuvelring 120, Tilburg Tweelingen (22 mei - 22 juni) Als vrienden van u in moeilijkheden zijn, is het nu aan u met raad en daad terzijde te staan; u hebt een juist inzicht en u weet dit heel goed over te dragen. Een vondst op culinair gebied doet u stijgen in de achting van uw sympathiepartner. In uw beroep trachten uw collega's te profiteren van uw aktiviteit naar buiten Met planten hebt u pech. Sigrid Koetse, I oiset, Henk Rigt ’open huis-politiek’ itie is ook in andere om iets derj e verwacf stijds noemden ze zich nog van Bulgarije tot de Star Cli traden. Af en toe hadden ze een singel*.;: uit. 'Bibi Wilde Wellust’ Een naar, maar sexy meisje slaagt erin om tijdens een vakantieverblijf alle gasten zowel in bed, als tegen elkaar in het vaar water te krijgen. Tenslotte is natuurlijk iedereen op haar gebeten, maar dan heeft ze alles wel gehad, wat er te krijgen is. Na het grote Band afgelop 1éls en w; ziek ten ALLE DIENSTTAKKEN WORDEN BELICHT De communicatie tussen politie en burgerij is een van de belangrijkste elementen in de open bare orde. Iedereen heeft wel eens met de politie te maken, al is dat dan gelukkig maar zelden in strafrechtelijke zin, en het is dan voor beiden partijen plezierig, als deze ontmoeting gemoe delijk en in onderling vertrouwen verloopt. De politie is er voor het handhaven van de wet, natuurlijk, maar een deel van haar taak is om binnen het kader van die wet de mensen hulp te verlenen bij ongevallen of anderzins en daarom is een goed contact tussen politie en burgers een eerste vereiste. stadsschouwburg louis bouwme&sterplein - tïlburg telefoon 013-431200 de koningswei kultureel sentrum W Weegschaal (23 september - 24 oktober) Goede raad is waardeloos, als zij niet wordt opgevolgd; uw poging om een riskante zaak te redden, loopt op niets uit. Vanuit de verte krijgt u een myste- riueze boodschap, maar u kunt u er nog niet toe zetten een en ander uit te zoeken; ooit moet het er wel van komen. In het sympathievlak zit alles u mee behalve definitieve besluiten, die beter nog eens bezien kunnen worden. ’Viva la Muerte’ Een 12-jarige jongen ondergaat revoluti onaire beroeringen in zijn omgeving in al hun wreedheid, maar overleeft de ellende, dank zij een vriendinnetje, dat hem uit eindelijk uit het ziekenhuis Weet te laten ontsnappen. De film gaat ver uit boven een gewoon amusementsverhaal en is dan ook bijzonder ontroerend. o o n n n Leeuw (23 juli - 24 augustus) U wordt belaagd door jaloezie, vooral Leeuwinnen hebben daar last van. De Katers moeten oppassen dat zijzelf hun zaak niet verknoeien door jaloers te zijn. Een bijeenkomst op beroepsgebied doet blijken, dat u de zaak in de hand hebt. Tijdens een avondje uit bent u onweerstaanbaar, maar er bestaat wel gevaar voor kou- Boogschutter (23 november - 22 december) In de vriendenkring ontmoet u een per soon, die u sympathiek gezind blijkt, maar er wordt wel zekerheid verlangd. U neemt kennis van een nieuw procédé In uw beroep; dat komt u op uw werk goed te pas. Thuis mensen ontvangen is deze week gunstiger dan zelf uit gaan. en hoe later op de avond hoe schoner volk. Als u inkopen gaat doen, moet u oppassen, dat u uw geld niet verliest, want dat zit er deze week in. Dinsdag, 28 januari a.s. aanvang uur, grote zaal. 'De val van Rabenst Een super-griezel-komedie door de Tech nische Theatergroep Perspekt, speciaal gemaakt voor de liefhebber van cartoons en strip-horror-genieters, de sprookjesle- zers of filmkijkers. Het is een merkwaardi ge produktie. In de anderhalf uur durende voorstelling wordt het griezelsprookje verteld van een sinistere oom - mutatiegeleerde - die be- Waterman (20 januari - 19 februari) Eind van de week zal voor de Waterman de situatie ergxjunstig zijn op het sym pathievlak; er is veel begrip over en weer en eventuele moeilijkheden wor den makkelijk opgelost. Er is wel een conflict met een familielid. In het beroep komt het vooral aan op afwerken van orders. Kans op voedingsstoring. Kreeft (22 juni - 23 juli) Deze week zijn een paar avonden heel geschikt om u terug te trekken met een goed en leerzaam boek; uitgaan zal u niet al te goed bekomen. In het week einde zult u echter mensen over de vloer krijgen, die u plezier doen. Er komt een lang, verhelderend telefoonge sprek, of-een briefwisseling, met uwsympathiepartner. Uw rden nagezien. Steenbok (22 december - 20 januari) Voor mannelijke Steenbokken zijn ini- vrouwelijke Steenbokken zit het deze week minder goed mee Maar voor allemaal is de week gunstig in geldzaken: er komt een uitkering, waarop niet was gerekend. In het beroepsleven verlopen de zaken eerder saai; toch is de dagelijkse tred sterk aan te bevelen. Piet Kuipers - come* klarinet, tenorsax; ne; Maarten Kamphu Jan Krop - banjo, gita; - contrabas; John Kuipers Voor de zt:er vele fans in Tilbi streken komt The Paradise Ja, vrijdagavond 24 januari naar Jazz Club Old Fashion. Voor liefhebbers welke regelmatig het programma van Jazz Club Old Fashion toegestuurd willen hebben kunnen een briefje sturen naar Jazz Club Old Fashion Heuvelring 120 Tilburg, onder nummer 013-42077( club zelf. Ter gelegenheid van het ’oper het politiebureau tijdens he einde heeft de f king met de ’Ti vendien een fotowedstrijd uitgeschreven. Degene, die de beste foto maakt van een van de stands op de tentoonstelling, of ook van een stadstafereeltje, waarin de politie een rol speelt, krijgt een hoofdprijs, ter wijl zijn foto in ’De Koerier’ zal wor den afgedrukt. Inzendingen voor 10 februari bij de ’Koerier’ aan het NS- plein. 'Klute' Detectives, die verdwijningen moeten op helderen, komen, aldus deze film makke lijk in intieme aanraking met callgirls. Een moord blijkt te zijn gepleegd door een sadist, die het speciaal op de bewuste callgirl gemunt heeft. Seksuele afwijkin gen vormen daarbij een belangrijk element in de aanwijzingen. Maar opgelost wordt de zaak uiteindelijk natuurlijk wel. Stier (22 april - 21 mei) In het sympathievlak kunt u deze week alle kanten uit, de beslissing is hele- maal aan u. Grondig plannen van uw optreden in het beroepsvlak is aan te bevelen, er is iemand, die tracht u te vangen op tekortko mingen. In uw kennissenkring ontstaat opschudding om een huisdier, Personen uit het ambtelijk milieu spreken u aan, en dat is niet in uw voordeel. ’Het Genootschap van de Zwarte Draak’ Een Kung Fu vechtfilm beschrijft gevech ten tussen Chinezen en Japanse onder drukkers, waarbij zowel mannen als vrou wen met elkaar op de vuist gaan. Politiek heeft het relaas geen betekenis, maar de regie van de gevechtsscènes is bepaald wel indrukwekkend. te sucses van Bill Brookers Jug >pen zondagmiddag, welke met lepels en wasborden wel zo’n fijn stuk muziek ten gehore brachten, blijft Jazz Club ’Old Fashion’ doorgaan met een uitzonderlijk goed programma. Daarom presenteert Jazz Club Old Fashi on voor de derde maal de erg goed bekende Paradise Jazzband O.L.V. Maarten Kamphuis. De uit Gorir sinds kort mi luisteren. De langspeler getiteld Jazz Hall 72 brings together. Daarop staan diverse goed be kende titels o.a. Fidgety Feet, Buorbon street parade, Banjo vality, At the jazz band ball. De l.p. is a.s. vrijdagavond in de Jazzclub te koop, en uiteraard in elke erkende pi: Nogmaals Jazzband. 'Cleopatra Jones' Gevecht tussen twee vrouwen; het v verwachten, nu mannelijke vechtfilr in zijn. Een geheime agente op zoek naar drughandelaren, raakt in conflict met het vrouwelijk hoofd van een smokkelbende en op een autokerkhof vechten zij het uit. De agente wint, maar toch maar op het nippertje. zoek krijgt van een onbedorven nichtje. Op haar weg vindt ze een allesverslindende bosgnoom (soort dansende aardkol), later ook de knecht van de professor, een door hem afgerichte bultenaar. In het laborato rium van de professor ontmoeten deze vier elkaar tijdens de maaltijd, hetgeen leidt tot de ondergang van het slot 'Rabenshalle’en eindigt in de glorieuze verbintenis van oom met nichtje. Bij Perspekt bestaat geen onderscheid tussen technici en spelers. Zij hebben een evenwaardige rol. Dat was het geval in de tot standkoming van het spel: tijdens de ontwikkeling droegen beide groepen hun ideeën aan, ieder vanuit zijn eigen doe- en denkwereld. Dat geldt ook voor de uitvoe ring Vissen (20 februari - 20 maart) Een kleine onenigheid vertroebelt de relatie in het beroepsvlak. Nieuwe aan schaf van huisraad - meubelstukken - geeft voldoening. Een gesprek met een vroegere kennis doet oude grieven herleven. In het sympa thievlak is afwachten de beste taktiek. Het weer beïnvloedt de sfeer in het gezin ongunstig, en een poging tot gezellig heid mislukt. De leden van de groep spelen nu al 15 jaar samen. Desti Balloons’ en speelden rock roll. Ze maakten toernees va Hamburg, waar The Beatles toen ook opti hitlijsten, maar de grote doorbraak bleef i Hun voorliefde voor de muziek uit het einde van de jaren 50 bleef bestaan, en de oude nummers van b.v. Sedaka, Orbison, Carol King Holly bleven op hun repertoire. De laatste jaren staat het oude werk (terecht) weer in de belangstelling, zodat de groep in het huidige nostalgie-tijdperk zijn favoriete nummers weer kwijt kan. De reakties van het huidige publiek op die songs bracht hen ertoe de groepsnaam te veranderen in ’FUM BLE’ toch hebben ze zelfs fans in Britse adellijke kringen, want Lord Sussok, een nazaat van de familie van Elisabeth I heeft FUMBLE op zijn bruiloftsfeest laten s Ze maakten tot nu toe twee LP’s, met daarop uitsluitend oude krakers zoals Oh Rave on, One night. Bezetting: Des Henley (gitaar, zang), Sean Mayers (piano, zang), Mario Ferrari (bas, zang), Barry Pike (drums). Donderdag 23 januari in Trefsentrum Posjet, Academielaan 9, Tilburg, aanvang 21.00 uur. getoond hoe een patroon inslaat en hoe kan worden vast gesteld uit welk wapen het schot is afgevuurd. Weer ergens anders wordt een inzicht gegeven in het opspo ringswerk, en dan niet zoals het in de detectivefilms wordt vertoond, maar zoals het in de werkelijkheid gaat. Er zijn allerlei recherche attributen, middelen om vinger afdrukken vast te leggen en uit te zoeken van wie ze zijn. Er is een grote verzameling inbrekersmateriaal, zodat de toeschouwer nog wat leren kan, met name wat hij doen moet om huis en haard te beveiligen tegen ongewenste bezoekers. In de sehietkelder is een doorlopende demonstratie van pis toolschieten, wat een spannend inzicht is en in elk geval heel wat lawaai maakt. Deze voorstelling, die op maandag 27 januari a.s. in de Studio van de Stads schouwburg zal worden gebracht, is een opzienbarend, wonderlijk, dramatisch, muzikaal en poëtisch gebeuren. De teksten en liedjes werden door niemand anders geleverd dan door Drs. P. (docto randus pee) en de kabaretier Ivo de Wijs. Zo op het eerste oog een merkwaardige kombinatie van talent, dat net even iets meer is dan zomaar pretentieloos ver maak. Speciaal is werk gemaakt van de afdeling drugs. Het druggebruik neemt in ons land op onrustbarende wijze toe, en het is wel zeker, dat ook Tilburg hierbij een rol zal gaan spélen - wat in Eindhoven blijkbaar al in sterke mate het geval is. Op deze expositie kan het publiek zien, wat drugs eigenlijk zijn, hoe ze worden toegepast, wat voor schade ze aanrichten, en vooral hoe kan worden vastgesteld of iemand drugs gebruikt. Alle ouders weten zeker, dat hun kinderen zo niet zijn, maar het blijkt maar al te dikwijls, dat er heel wat ouders zijn, wie kinderen aan drugs ver slaafd zijn, soms al heel lang, zonder dat zij ergens van weten. Deze expositie is een gelegenheid om te leren, daar toch niet helemaal vreemd tegenover te staan, en de symptomen tijdig te onderkennen. De eerste exposities kondigen zich nu reeds wederom aan in diverse stadia, van het nieuwe jaar 1975, onder andere het ’jaar’ van de vrouw. Desondanks gaat alles gewoon door en daarom heeft Galerie Kokon ervoor gezorgd dat ze niet achter bleef in de gemeenschap van de kunst. De eerste tentoonstelling dit jaar wordt ge opend op 24 januari om de mensen in de gelegenheid te stellen de gouaches te bekij ken van Frans de Koek en Rob Vermeer, die volgens de foto’s op de uitnodiging nogal verschillen in de thematiek. De opening zal om 21.00 uur geschieden en de vrouw is ook zeker dit jaar welkom. Gale rie Kokon is open op de dagen van dinsdag tot en met zaterdag van 12 tot 19.00 uuren te vinden in de Ni politie zaterdag en zondag a.s. 'open dagen' issen 14-18 uur, 11-18 uur en 14-18 uur. ’De Beekse Bergen’, een begrip oord voor dé ideale recreatie. U weet, er is van alles: zeer veel water en zand, bootjes, etentjes, een Safari, etc., maar wist u ook, dat deze recreatie zeer góed kan samengaan met sport en met name de tennissport? U zocht waarschiji lijk al lang naar deze mogelijkheid. Nu, o dit moment, krijgt u de kans, daar U bestaande banenbestand het komende sei zoen al uitgebreid zal zijn van 3 tot 5. Dit geeft ons de gelegenheid de ledenstop weer op te heffen. Graag zullen wij op ons terrein in een mooie, rustige omgeving veel nieuwe juni or- en seniorleden ontvangen om hen kennis te laten maken met de sportieve, gezellige sfeer in onze vereniging. Prak tisch overal komt u op een reservelijst en misschien vindt u bij ons net dat ene gaatje. Interesse? Neem zo spoedig mogelijk contact onze secretaresse, mevr. L. Maas, laan 139, Tilburg. Tel. 670188. Wacht niet te lang, want een stop is weer gauw ingezet. Er is veel werk verzet voordat het f kannen en kruiken was. De orgar commissie, bestaande uit hoofdins[ J. F. M. Fennes, de inspecteurs, M. G. J. M. van der Sanden en J. W. C. "jers, hoofd personeelszaken u. P. M. Brekoo, de man van de voor- H. C. van Helvoirt, hebben er dagen hun handen aan vol gehad, •rdt dan ook gerekend op een groot bezoek door het publiek. de fervente theaterliefhebber weer -’-eurtenis: de heropvoering yan ’De vcht’. Toch gaat het hier niet om een itionele opvoering. Het ’Publieks- *--’, dat het stuk op het repertoire staan, wil laten zien dat Vondel nog best in onze tijd gespeeld kan worden. In de bewerking blijft het vele mooie van het stuk behouden. René Lobo, de man die ook het oude stuk ’De min in ’t Lazarushuis’ op hedendaagse wijze regisseerde, staat ook achter deze vernieuwde ’Gijsbrecht’. Bij het ’Publiekstheater’ is men neerd geraakt door het feit, dat óver de ondergang van een stad sc ^erwijl het Amsterdam! van die dagen grootste glorie kende. En hoe is het nu de Hoofdstad? Tekenen ondergan; bloei zich in onze tijd ook niet sterk t elkaar af? Een historisch stuk over een historische stad in de kontekst van van daag. M.m.v. S’ Max Croi Dit blijkt dan ook uit de opbouw van de expositie. In de gangen zijn stands inge richt, waar de verschillende werkzaamhe den duidelijk wordeij-toegelicht. Om er een paar te noemen: er is een overzicht van de verkeersdienst met foto’s en documenta tiemateriaal, dat wordt aangevuld met uiuvn van auto’s in de gara- n ander aan mankeert. Er is ing waar allerlei politiewa- 1, maar ook andere wapens, niet mag hebben. Er wordt op wereldwegen Op vrijdag, 24 januari 1975 aanvang 20.15 uur komt het nationaal ballet van Senegal in de Stadsschouwburg van Tilburg. Bij aan vang van de tiende tournee, merkte de President van de Republiek Senegal tijdens een toespraak het volgende op: U bent erin geslaagd de rol van woordvoer der van de Afrikaanse kuituur te vervullen en wel speciaal die van de Senegalese. Uw optreden is samengesteld uit liederen, be wegingen en melodieën, welke voorkomen uit de herinnering van eeuwen. U bent in staat om het werkelijke gezicht van Sene- en Zwart Afrika te laten zien. Je huidige gewelddadige wereld is het een enorme verleiding de eigen kulturele erfenis te laten verdwijnen wanneer men in kontakt komt met de geïndustrialiseerde beschavingen. Het sukses dat u thans in a»ucic geniet is te danken aan de schoonheid van ^rge h t de rÜke *°lklore maar ook, omdat iedereen a zijn talenten heeft toegevoegd. Jg by deze lnJ minder formeie ta tam op wereldwegen’. Zo kunnen de mensen eens zien wat Oom Agent zoal uitvoert Men zal zich herinneren, dat bij de in gebruikname van het politiebureau aan de Lange Schijfstraat er ook open dagen waren, en dat toen tienduizenden het bu reau hebben bezocht. Sindsien is de bezet ting van het corps sterk uitgebreid - alhoe wel nog altijd niet zoveel, dat het werkelijk genoeg is - en ook de taken van de politie zijn toegenomen en voor een deel anders geworden. Tenslotte kan men precies zien, wat er gebeurt bij de ’blaaspijpcontröle’ waarbij deze’ of gene die ’nuchter’ binnenkomt, zal mogen proberen hoe zijn adem eruit ziet vóór en na het gebruik van een glas sherry. Iederéén krijgt geen sherry overigens; de politie is wel goed,1 maar niet gek. Wel is er voor iedereen doorlopend koffie in de kantine. Er wordt gerekend op een groot bezoek. En dat is ook wel terecht, want deze overzichtelijke voorlichting is in het slaal belang van elke Tilburger. Er zijn dan ook, tijdens het ’open huis’ niet minder dan |n vijftig politiedienaren aanwezig op de ex- ppn p positie, die allerlei zaken nog verder toe lichten. Het succes van deze urgse polit iding gweest o het is daarom te oop naar de Noordhoekring bij i iheid weer erg groot zal zijn. 7

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 11