1 u ui tilburg Bü 49r! FILMS Cr X W**» QU) FASHION occasion s Wij R R R R R Toots Tielemans in Jazzclub Old Fashion ing Een daverende circus-show 5 z Tonpraotersaovond in N.K. Harmonie Muziek, theater en volksdans in Kultureel Sentrum Toneelstuk ’Equus’ nog een keer in Schouwburg tiënt hoofdthema van w* 1975 - pagina 8 Donderdag 9 januari 1975 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER VAN LIESHOUT* hting 3 i uur. Penta ms - jginners N 5, stuk voor maar bij v.d.Ven gekocht! 13-432068 ng 893. nu korvelseweg 174, tilburg Werkgroep Kreatief op zoek naar Karnaval Rugbyclub Tilburg Programma STAMP- konsert Korvelseweg 239 Telefoon 425385 Tilburg Hadikm’n UW STALMEESTER EN KOMIEK VAN DE AVOND: SWIEBERTJE merkelijk debuut iburg gehoord te geme rlijk aan te zinswoning teraard nc AK ILIST 2695,— 800,- o o jk ’here Four FIET5EHHUI5 KEESSMITS BAKKERIJEN ook voor STOKBROOD Hoetstraat 151 Palelsrlng 13 Rozenstraat 54 de én- gast e toe daarna iagmorgertui Stap liater ioor topgroep TOOTS TIELEMANS QUARTET Kaarten in voorverkoop a 10,- p.p. Heuvelring 120, Tilburg, tel. 013-420770 zijn, mollen Ida Ba- De Prins erbij De Fènpruuvers vonden kennelijk dat alleen maar prate len. Op het pre van het zonne bleef onda ken naar Eurc laatste jaren s. hij is de meest den en in Itali ;n de >p dit eageren. tief ant- jed doen longeert ezier. zal in de itvoeren, Joals weinig van 1 gewerkt lis Falco, Bond blijft 1 het Chicaj op het ge smart’). 2 punten, zal verlo- Psychiater en pati beklemmend stuk :rk gemaakt Etsing, doch lit iets van NOORDERLICHT De nachtfilm De Ijzeren Vuist behaalde het afgelopen weekend zo’n sukses, dat ook hier tot prolongatie besloten werd. entje en richten. ten op den duur gaat verve- Op het programma staat ook een optreden van het Antilliaanse muziek- en dansgezelschap ’Grupo Folkloriko’, dat SPLITSING VAN HUIZEN OPHEFFEN Duplexbewoners Houtstraat zenden open brief aan B en W een entree gevr; Maar dat mag de manier drukker waar op dit moment de naam nog niet van bekend is. Het programma vermeld verdér Tn a Space’, een dans van Bruce Marks. De twee resterende dansen zijn gekozen uit het bestaande repertoire. ^^1 neerland ia pioniers in textielreiniging slijk te laten speler over één ding zijn iltijd eens: Jean blijft de onklopbE en mondharmonica. En i >uter toeval, want Toots 1 tokkelt hij lucht ui geleden was altijc getijc Izijn maar een erkrijgbaar a rkoop bij Ho- 120 te Tilburg. Old Fashion’s Vrijdag 10 januari 1975 - Een uniek gebeuren in Jazz-club Old Fashion - voor deze avond is gecontracteerd het Quartet Toots Tielemans. De bezetting van het quartet is als volgt: Toots Tiele- gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd O O n n n G Als u trouwens interesse heeft, deze sport zelf te beoefenen, kunt u zich nog aanmel den als lid bijHRobroeks, Veestraat 121, Tilburg; G. Royens, Boomstraat 136, Til burg. Ook is men bij Rugbyclub Tilburg i gestart met de jeugd en junioren dus hie voor staat ook de inschrijving open. ering aan te brengen is in :t alle bewoners het vol- ipgesteld: ;n boven- of moet de overblij- treffende huis de gehele huis te liet in, dat de overblijvende bewoner daartoe verplicht is!! Het wordt dus helemaal aan de overblij vende bewoner overgelaten, wat er ge beurt. Kiest een overblijvende bewoner voor het zijn dat de bewoners van traat, onder leiding van _..g streven naar van hun woon- ook moest dit kties, zoals een rlijk onderhoud over karnaval zal houden. 1 Huub Hermans uit^Goide, jn Jg SchOUWbUFg 5 bijeen- duren, snke- dgroep Filiassi. De >or de be- CHICAGO James Bond blijft het in Tilburg goe en bij het Chicago Theater prok men de nieuwste film met veel pies AUDI NSU Verkoop He.hantlaan/Mascagn.straat j (gelezen zoals al- heeft u wel eens haast op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer mag duren A I bel ons nummer <013-421697 CHICAGO The Getaway Doc Carter is een beroepsmisdadiger, ge specialiseerd in bankroof. Hij is getrouwd met Carol, die hem in de uitoefening van zijn beroep trouw ter zijde staat. Doe zit weer eens in de gevangenis, maar wordt onverwacht voorwaardelijk vrijgelaten. Dit is geschied door een corrupte politicus, die de gunsten van Carol graag honoreer de. Een zeer minitieus voorbereide roof loopt echter verkeerd af. Er vloeit bloed en de groep slaat op de vlucht. De onderlinge gevechten komen dan pas goed op gang. Er zullen werken van Joep Straesser en Rob Dubois uitgevoerd worden door zan geres Elisabeth Lugt, pianist Theo Bles en fluitist Rien de Reede, terwijl deze laatste bovendien een fluitsolo van Varèse ten gehore zal brengen. Een ensemble van maar liefst 20 leerlingen van het Brabants conservatorium voeren onder leiding van Lucius Voorhorst de kompositie Aulos (voor variabele bezet ting) van Theo Loevendie uit terwijl ook de hedendaagse jazz niet zal ontbreken. Het kwartet van alt-violist Maurice Horst huis zal dit onderdeel van het programma verzorgen. STAMP betekent Stichting Alternatieve Muziek Praktijk en de naam staat borg voor de nodige opmerkelijke programma onderdelen. Zoals vrijdagavond bijvoor beeld een optreden van de Turkse gastar beider Ömer, die de oude volksliederen uit Anatolië zal brengen en zichzelf daarbij begeleidt op de soz (soz= een Turks tok- kelinstrument.) Zoals bij alle Stamp- konserten is de toegang gratis. Na een per afgelastingen wil de Rugb wederom de v uur speelt I uit Middel team aan teger stadsschouwburg louis bouwmeesterplein - tilburg telefoon 013-431200 de koningswei kultureel sentrum sriode van tegenslag vanwege de n door het wel zeer natte weer ’byclub Tilburg a.s. zondag wedstrijden hervatten. Om 12 't het 2e team tegen De Moemende ielburg. Om half drie treedt het le ‘“■jen Rubgyclub Utrecht. Het Rotterdamse theater-kollektief Penta, dat zoveel modern ballet in zijn program ma’s doet, is al vele malen te gast geweest in het Kultureel Sentrum. En dat niet zonder reden, want elke voorstelling op nieuw bleek een groot sukses. Zaterdag avond om half negen brengt Penta in een gezamenlijke voorstelling met het Onaf-‘ hankelijk Toneel de Nederlandse première van Tijd voor Teenagers’, een produktie geïnspireerd op de muziek uit de jaren vijftig. Het Onafhankelijk Toneel, voor het eerst in Tilburg, speelt ’Hard hearted Hannah’, een Amerikaanse song uit de jaren twintig die het lievelingslied van toneelschrijver Wladimir Majakowski was. Het lied is als uitgangspunt genomen voor het program ma, dat u een kijkje gunt achter de scher men van de genadeloze wereld van de showbusiness. Met hoopt uiteraard deze weer zodat we ongeve Heidehoeve (oude Rit nen om deze enerverende en aanschouwen. Schouwburg brengt twee première- dansen van Nederlands Danstheater De liefhebbers van de dans kunnen don derdag, 16 januari a.s. volkomen aan hun trekken komen in de Stadsschouwburg van Tilburg. In de Nederlandse ballettra- ditie neemt het Danstheater een vooraan staande plaats in. Het gezelschap 2 Stadsschouw een viertal dansen uit waarvan twee landelijke premières. Z< te doen gebruikelijk is daar nog w;‘ te zeggen. Er wordt enorm hard aan de nieuwste kreatie van Loui Zondag, 12 januari le leden van de speelgroep Filiassi. De l975, “a"\,ang *3’30 zitting wordt opgeluisterd door de be- uur en 20.15 uur, grote faamde hofblazerskapel ’tammezuur’. Na “al Internationale In- deze middag kunt u voorgoed een ant- door-circus-shqw met woord geven op de vraag: WES K ARNE- Swiebertje als stalmees- VAL? ter In principe wil de Werkgroep Kreatief haar bijeenkomsten gratis houden. In ver band met de kosten moet deze keer echter ■vraagd worden van ƒ2,-. de pret toch op geen enkele ;n! Tot ziens op 19 januari. Hilvarenbeek. In het zicht van het komen de Karnavalsfeest meende de ’Werkgroep Kreatief zijn sympatisanten niet te mogen ontgoochelen met een zware morgen. In overleg met het Pezerikkenbestuur wordt op zondag 19 januari ’s middags om 1 uur een speelse bijeenkomst belegd in Elcker- lyc te Hilvarenbeek. Het zal wel een soort alternatieve zitting worden, die wordt ge opend door d’n groqtsten boer van Beek waarna Cor Meerbach, hoofdredakteur van het Brabants Nieuwsblad, een tinte lend vertoog o Vervolgens zal winnaar van de zilveren bal 19' winnende tonproat houden. De komst die ongeveer één uur zal wordt besloten met een optreden van er speelgroep Fi!' wordt opgeluisterd doe hofblazerskapel ’tammezuur’. Na Vrijdag, 10 januari a.s. kunt u in de Til- burgse Stadsschouwburg genieten van een spektakulair toneelavondje. Het Zuidelijk Toneel Globe zal dan rtogmaals een voor- steling geven van ’Equus’ (Paard) een stuk van de Engelse schrijver Peter Schaffer. Het gegeven van ’Equus’ is gebaseerd op een afgrijselijke misdaad: een jongen van 17 jaar had, ogenschijnlijk zonder en reden, de ogen van een aantal paan uitgestoken. Hoe komt zo’n jongen zo’n walgelijke daad, vroeg Shaffer zich Wat zou er met zo’n jongen moeten gebe ren. In hoeverre heeft een psychiater h recht, inbreuk te doen op de persoonlijk heid van een patiënt. Deze vragen legt de Een omschrijving van Toots Tielemans waarin deze werkelijk tot zijn recht komt schreef Willem Duys voor zijn nieuwe L.P.: Toots Tielemans live’ als volgt: ’Muzikaliteit is niet te wegen of te meten. Dat is maar goed ook, want ’t zou geen enkel nut hebben om Bach met een neus lengte van Beethoven te laten winnen of Bacharach gelijk te laten spelen met Gershwin. Maar over één ding zijn vriend en vijand het altijd eens: Jean ’Toots’ Tielemans is en blijft de onklopbare we reldkampioen mondharmonica. En eigen lijk is dat louter toeval, want Toots is van huis uit gitarist en nog altijd tokkelt hij liever op zijn snaren dan dat hij lucht in zijn ’broodje’ blaast. Heel lang gek de Belgische virtuoos (ik noem hem altijd gekscherend Froots Frietemans) lange tijd aan een ziekbed gekluisterd. Omdat hij in liggende houding moeilijk gitaar kon spe len, kreeg hij het advies (van de eveneens Igische arrangeur Jack Say) om het ;inste aller instrumenten te beproeven. Wij mogen daar tot op de dag van vandaag dankbaar voor zijn. Benny Goodman haalde hem naar Amerika. George Shearing adopteerde hem en Peg gy Lee zette hem jarenlang elke avond in het zonnetje. Maar het hart van Toots ianks zijn wereldfaam steeds trek- iropa en zo zien we hem de steeds vaker binnenwippen: geliefde muzikant in Zwe- lië wordt hij als een held AMBASSADE (nachtfilm) 'Stad van Geweld’ ’Jeff en Vanessa raken in een reeks verwik kelingen waaruit zij zich alleen maar kun nen trachten te bevrijden door gedurig verraad te plegen en er met revolvers op los te schieten. Ondanks de wederzijdse aan trekkelijkheid verkeert de liefde in haat en het hele verhaal eindigt dan ook met de dood van alle deelnemers. Opgeruimd staat netjes. mor Tiibur^én omstreken liailBJULUJ HARMONIE De mysterieuze reis van Sinbad Een geheimzinnige medaillon brengt d beroemde reiziger uit Duizend-en-Eér Nacht naar een eiland, waar betoverde beelden tot leven komen en het voortbe staan van schip en bemanning bedreigen. Door weer tegen-betoveringen worden deze bedreigingen tenslotte toch afge weerd en de vliegende monsters raken uiteindelijk dan toch aan de grond. Maar het heeft wel veel in. CAMERA 'Don’t Look Now’ Dit op een roman van Daphne du Maurier geïnspireerd verhaal gaat over een rou wende moeder, die haar dochtertje niet kan vergeten, welk feit wordt versterkt door het gedurig voor haar geestesoog verschijnen van de gestorvene. Het is een dooreenmenging van werkelijkheid en fan tasie, die de toeschouwer voortdurend meesleept door het historische milieu van Venetië. gehele huis, dan dient de gemeente de twee duplexwoningen behoorlijk aan te passen om zodoende een eengezinswoning te ver krijgen. Daarbij is het uiteraard noodzake lijk vooraf een huurprijsberekening te maken zodat de bewoners en het B.H.W. komitee kunnen beschikken over alle gege vens. Al zeer lang zijn er steeds beloftes aan de bewoners gedaan, dat er werk zou worden van een ontsplits daar hebben de mensen nooit gemerkt. Het wordt tijd dat de ontsplitsing werke lijkheid wordt en daarom verwachter bewoners dan ook dat de gemeente op un voorstel zonder meer positief zal rea Hopend op een spoedig en positii woord uwerzijds, Namens het B.H.W. komitee Korte Hout straat, Ad Oerlemans, Bellinistraat 336. (voorzit ter) Mevr. Schellekens, Korte Houtstraat lOn (secretaris). Korrespondentieadres: Korte Houtstraat lOn, Tilburg. groepen z aan volks niet, kijken mag ook. In de zullen overigens Rusland, Sicilië. Israël. Maar voor dat het zondag is gebeurt er dus nog heel wat meer in het Kultureel Sen trum. Allereerst vrijdagavond half negen het Stamp-konsert. Wanneer u nog steeds geen bezoek heeft gebracht aan zo’n Stampkonsert wordt het beslist eens tijd. Het konsert heeft niets met stampende muziek te maken, maar wat wel heel be langrijk is, is de informele en vrijblijvende sfeer. Als een van de onderdelen u mocht vervelen, kunt u er zonder meer uitwande len en op uw gemak aan de bar een pilsje drinken om later weer eens te gaan luiste ren. Hoewel het programma zo boeiend en veelzijdig is dat u zich niet zo snel zult vervelen. Mijne heren; Het zal u bekend zij de Korte Houtstraat, onaer hun B.H.W. komitee al lang een grondige verbetering omstandigheden. Vaker geschieden door harde aktie huurhalvering om behoorEj. af te dwingen. Tot de slechte woonomstandigheden be hoort ook het feit dat de mensen nog steeds in duplexwoningen gehuisvest zijn. Zeker voor jongere gezinnen met kinderen is deze situatie in de Korte Houtstraat onhoud baar. Om hierin verander samenwerking met gende ontsplitsingsvoorstel opf Wanneer de bewoner van eer benedenwoning verhuist, m< vende bewoner in het betre mogelijkheid krijgen om het j betrekken. Dit houdt dus ni geëerd. Maar het is vooral Nederland waar men zijn enorm menselijke en muzikale eigenschappen het meest op prijs stelt. Iedere producer van radio of t.v. vindt het een eer en vreugde om met de gebrilde Belg te mogen werken en elke jazzmuzikant gaat extra geïnspireerd aan de gang als Toots meespeelt. Deze live opgenomen plaat is daar een prachtig voorbeeld van. Gestuwd door een ideale ritmesectie speel de Toots die 4e april f974 alsof zijn artis tieke leven ervan af hing. Soms hevig swingend, soms ingetogen lyrisch, soms blue (zoals al direkt met die prachtige lange noot in There is no greater love) en vaak ook uitbundig blij. Dit is weer een heel andere Toots dan die uit Turks Fruit of de befaamde platen van Quincy Jones. Toots has gone back to his roots’. Schrijver dezes heeft langzamer hand een vijftiental Thielemaps LP’s in zijn kast, maar dit is zonder twijfel een van de drie allerbeste. En niet alleen omdat het harmonicaspel weer juicht en jubelt van. hoog tot laag, maar ook omdat Toots hier nog eens ten overvloede bewijst welk een groot gitarist hij is. Op beide instrumenten zijn de loonvorming, de harmonische vondsten en de virtuositeit bewonderens- waardig. Maar Toots is vooral uniek in zijn ’timing’. Vele beroemde muzikanten hebben het al gezegd: er is in de hele wereld niemand met zo’n persoonlijke benadering van muzikale essenties. Voor deze unieke jazz-avond 2 beperkt aantal kaarten vet 10.00 per persoon. Voorverkoc tel L’lndustrie, Heuvelring Telefoon: 013-420770. The bar na 20.00 uur. Nieuwjaars concert P.T.T. Harmonie Zondag 12 januari a.s. zal de P.T.T. Harmonie Tilburg een Nieuwjaarsconcert verzorgen in de ’Postelse Hoeve’ te Til burg. Het ligt in de bedoeling van dit orkest om er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken voor alle vrien den en muzikale kennissen. Het geheel zal in een ongedwongen sfeer worden gepresenteerd en staat onder lei ding van gastdirigent Thom Haneveld. De P.T.T.-mensen verwelkomen nog meerdere gasten en wel het dixieland or kest ’De Bleu Leij stompers’ ook zij zullen onder leiding van Wim Stet de nodige nieuwjaarsnoten de zaal in spelen. Dit gezamenlijke optreden begint om 12.00 uur en is voor ieder gratis toegangkelijk. ’Sfeer, spanning en sen satie’ voor het hoogge ëerd publiek, dat in deze theater-circus- show werkelijk interna tionale toppers te zien krijgt. U gaat de aller beste herinneringen op halen uit de glorietijd van het circus. De op perstalmeester is een attraktie apart: Swie- bertje, populair bij jong en oud, zal de verschil lende nummers aan el kaar praten. Dat is op zich al een stunt. Verder presenteert hij een programma, dat aldus uitziet: - ’Les Hiawathas’ uit Zweden: een wild-west honden-revue, recht streeks uit het circus Benneweid gehaald - ’Carmelit Mizzan een staaltje klass hogeschool. Dit num mer doet het romantische circus met haar paarden-dressuur-traditie herleven. ’Charles Ross’, jongleurs van wereld klasse met de diabolo. ’Los Pepe’s’, een sensationeel nummer met een verrassend sloteffekt, geïmpor teerd uit het Lido van Parijs. ’The Svensons’, een komische pas de deux op paarden (circus Krone). ’Miss Daisy’, jongleren in de nok van de schouwburg (circus Althoff). - ’The Stefani’s’ met hun magic show. - The Melton Brothers’ die laten zien, dat vallen en opstaan een kunst apart is. The Rosarius’, acrobaten op losstaande ladders. - ’Edda en Kemal’, met hun berenshow, werkelijk ’bere-goed’. - The Four Crocksons’, een balance- attraktie van de bovenste plank. ’Willy Kubler’s’, een chimpansee-revue uit circus Sarasani. ’Brian Andro’, acrobatiek spannen draad (circus Billy St Het gemeentebestuur ontving dezer dagen de volgende open brief van het komitee van de Bond van Huurders en Woningzoe kenden (B.H.W.) van de Korte Houtstraat betreffende de ontsplitsing van de duplex woningen in die straat. velen zich nog wel zullen herinneren van de optocht van vorig jaar. Natuurlijk zal het eigen huisorkest van de Fènpruuvers, ’De Kluttels’ er zijn, met ’Blaos- en Pieplust’ van de Flepsteppers, dat ook zijn mede werking verleent, niet meer weg te denken uit het Tilburgse karnavalsgewoel. Dan zijn er nog de bekende ’Allerheiligen’ uit Breda en last but not least onze oude vertrouwde ’Wooltown’. Allemaal samen zullen ze aan het slot van de zitting de goede eensgezindheid binnen het Tilburg se karnaval symboliseren door een geza menlijk optreden. De Bredanaars vervul len dan natuurlijk een gastrol! Dat alles garandeert een vrolijke toestand en een goede inleiding op het daarna volgende feest, dat tot de zondagmorgertuurtjes zal duren. Prins Fons 1 met zijn gevolg zal de. gehele avond bijwonen. Dat gevolg is doorgaans groot. De Fènpruuvers hebben ook nogal wat leden. Daarom zullen die burgers, die ook getuige willen zijn van deze karnavals- primeur, voor onze stad snel moeten zijn als ze nog een toegangskaart willen be machtigen. Voorverkoopadressen: Sport- huis Centrum, Schouwburgring, en café ’De Fijnproever’, Bredaseweg. De Fènpruuvers hebben wel laten weten, dat karnavaleske kledij op prijs wordt gesteld. WSJ - SET Als a.s. zondag om 2.30 uur het fluitsig naal klinkt op het WSJ complex, dan begint de Tilburgse derby WSJ-SET. Deze wedstrijd is de return van de eerste helft van de competitie. SET behaalde op WSJ toen de maar of het a.s. zondag ook zo pen als die eerste wedstrijd valt te betwijfe len. WSJ is toen bij SET ondanks 2 glasheldere doelpunten toch met lege handen naar huis gestuurt en kreeg geen loon naar werken medé door toedoen van veel onfortuin. periode op beter veer iedere week op de lielseweg) terecht kun- xr.de en harde sport te schrijver u voor in het stuk. Hij kiest voor de vorm van een detective-verhaal. S‘ voor stap onderzoekt kinderpsychia Martin Dysart (meesterlijk gespeeld dc Siem Vroom) de omstandigheden die tot de misdaad hebben geleid. In een reeks dramatische flash-backs verspringt de ak- tie van het ouderlijk huis van de jongen naar de stal waar hij werkte, de velden waarin hij wandelde, het strand waar hij als kind speelde. Zelden mocht een toneel stuk zich over zo’n grote belangstelling verheugen: dat wil zeggen in Engeland, Frankrijk en België. In ons land werd de première uitstekend ontvangen, maar kwam de publieke belangstelling aarze lend op gang. Zij die het gezien hebben weten, dat dit stuk eigenlijk door iedere theater-liefhebber bekeken moet Knap spel van Globe met in de glans Siem Vroom, Evert Holz en Edd rends. Er is dit week-einde veel te doen in het Kultureel Sentrum. Vrijdagavond begint het meteen al met een STAMP-konsert vol hedendaagse muziek en vooral vol verras singen, zaterdagmiddag om twee uur ver zorgt het Kuhlau-fluitkwartet een infor meel konsert, op zaterdagavond geven het Penta theater en het Onafhankelijk Toneel een gekombineerde voorstelling. Zondag is het niet alleen de laatste dag dat de Pop Art tentoonstelling in het Kultureel Sentrum te zien is, maar vindt er ’s mid dags om twee uur ook een voorstelling plaats van het Internationaal Folkloris tisch Danstheater. Het leuke van deze voorstelling - die overigens gratis toegan kelijk is - is dat na afloop de dansers en danseressen van het Folkloristisch Dans theater met geïnteresseerde bezoekers 1 zullen vormen om samen ook wat ksdansen te doen. Meedoen hoeft voorstelling is dansen te zien zijn uit o.a. Joegoslavië, Nederland en NOORDERLICHT JEUGD De avonturen van Pietje Bell Pietje Bell en zijn kornuiten Peei Engeltje besluiten een circus op te ri Voor een circus heb je dieren nodig en de vrienden trekken erop uit om deze te vangen. Op jacht naar een kip worden ze gezien door de veldwachter, die hen op pakt en naar het buro brengt. De vrienden leggen alles uit aan de commissaris die hen laat gaan. De circusvoorstelling kan nu beginnen en tot hun vreugde is het een groot succes. Pietje zelf treedt op als goochelaar, doch een van zijn trucs pakt verkeerd uit én dat betekent het einde van het circus. Pietje en Engeltje staan er echter niet al te lang bij stil, want zij hebben een verlaten boot ontdekt. Zij merken dat dit de opslag plaats is van smokkelwaar. Doch voordat zij de politie kunnen waarschuwen worden zij door de smokkelaars gevangen geno men en opgesloten. Door een list kunnen zij echter ontsnappen en na een wilde achtervolging door donkere enge pakhui zen overmeesteren ze de twee schurken en brengen ze in triomftocht naar het politie- buro. Moe en gelukkig gaan de twee vriendjes naar huis. NOORDERLICHT Wat zien ik? Het veelbesproken boek van Albert Mol nu eindelijk verfilmd. Wel wat laat, maar de moeite van het bekijken wel waard. We zien Ronny Bierman, Sylvia de Leur, Piet Romer, Jules Hamel, Henk Molenbergen natuurlijk ook Albert Mol. De stuk; walletjesroman met een sfeertje 2 leen maar in Holland voorkomt. Ieder, die de agenda van dit Jaar van de Tilburgse Karnaval’ heeft bijgehouden, weet dat a.s. zaterdag de eerste stedelijke tonpraotersaovond zal plaats hebben. Deze avond is een initiatief van de karna- valsvereniging ’De Fènpruuvers’ en wordt aangeboden aan de Karnavalsstichting Tilburg en de Tilburgse bevolking. In de grote zaai van de N.K. Harmonie aan de Stationsstraat zullen vijf sauwelèèrs: George Dirven, Jan van Rijthoven, Betty Smulders (jazeker, een sauwelèèrster) en Ad Vinken, allen uit Tilburg, en de Goirle- naar Piet van Son proberen het Tilburgse publiek duidelijk te maken wat sauwelen is. Grote verdienste is wel dat het talent niet ver gezocht behoefde te worden. Alle Tilburgers, behalve van Rijthoven, zijn zogezegd eigen kweek. Al een aantal jaren traden zij op in eigen kring bij de Fèn pruuvers. Van Rijthoven was er dan een graag geziene gast. Piet van Son maakte onlangs in Goirle een opmi en verdient het om in Tilbi worden. Ai

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 9