4 .uit in tilburg X FILMS Tentoonstelling van Pop Art grafiek in Kultureel Sentrum M* Goede voornemens 0579 JF EN Veel theater-aktiviteiten in Kultureel Sentrum POTTENBAKKEN WEVEN MEUBELMAKEN TEKSTIELE WERKVORMEN CE’ EN Swiebertje wordt stalmeester bij Circus in Stadsschouwburg I Donderdag 2 januari 1975 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER 1975-pagina 6 Bi CAMERA THEATER Popular art 4! EEN FAMILIEPROGRAMMA OM TE WATERTANDEN CHICAGO THEATER ten Lustrum- STAMP-konsert VAN LIESHOUT^ BAKKERIJEN Hoefstraat 151 D.V.C. Elisabeth- Tekenwedstrijd Heusden Berennummer hij, de el vijs Poedelshow od CIGARE bisschop zwijsenstraat 26 tilburg - tel. 013-434977 KOKEN NAAIEN avond van half acht tot tien uur NG i uur. st materiaal NIET inbegrepen. PLANTEN EN KRUIDEN met van Baal is een echt the- rden, slijk gi tentoonstelling ’De gouden Naald’ Paleisring 13 Rozenstraat 54 [1 Og aar oefrit werk van de Indef den, waartoe zo»» kunstanaars hoorden. Hat suden naald' weg* Jing verlengd wor< osiare s roeoeisnow, waarin q< iresseuse eens laat zien hoe knaj poedels zijn, als ze op de ju»» l/an4 wel- wensen u een voorspoedig 1975 toe 'Staat kateg' tieke 1969 a 1969 X 1970 9 1970 9 1971 g| 1970 X /vrtschap :n heeft en van een Li 48, 365. at 160, 251. insten ien.is (Nachtfilm op 2 jan.) 'De ballade van Cable I De ontdekking van een nermitte- j om alle de goede pen, toch tdruk- I geho_ nitiatief Daar is Rosiare’s Poedelshow, waarin de lieftallige dresseuse eens laat zien hoe knap intelligente poedels zijn, als ze op de juiste ste ooit ge ldigheid en rechten vor- film en het daartoe uiteen- zoveel toe. Er ic uciang- liddag 12 :oben ons :n bij Gasthuisr 22241. soms pop- negativi- nouveau i, als de kinderen roepen ioog te zien is, inplaats van dat die mop al uit de tijd apparaten, zoals ham- vormingscentrum voor mensen-die-werken tussen 17 en 27 jaar loeten en e genera- 'ondags- schrij- iretiers. stadsschouwburg louis bouwmeesterplein - tilburg telefoon 013-431200 mens. tder zegt ireken bet e ander h< vormingscentrum voor mensen-die-werken tussen 17 en 27 jaar tot uit- it, als de blijkt te die voorafgegaan werd trijd, uitgeschreven door het >elle’, wordt thans voor de 'rganiseerd. De tentoonstel- «r naam mede aan het feit, enquêteformulier bezoekers ir bekend maken voor het at uiteindelijk voor 'De gou- -ing |jomt bisschop zwijsenstraat 26 tilburg - tel. 013- 434977 ing, die samengesteld is uit bestaat niet zozeer uit het epskunstenaressen maar deze vorm van textiele dragen lebben ilegge sort.... jeven in het gebouw van 'De Kring' op donderdagavond i uur. totaal. In dit bedrag zijn ook de ekskursies inbegrepen Inemers aan deze kursus kunnen deelnemen. Deze kursus van half acht tot tien Kosten: 40,- Eerste avond: Nieuwjaars happening ’Jazz At the Farm’ In het Nederlands Textielmuseum zal de expositie 'De gouden naald' wegens de grote belangstelling verlengd worden tot 2 februari 1975. De tentoonstellir 53 wandkleden t werk van beroep van de velen die handvaardigheid een warm hart toedr en daarvan op indringende wijze he blijk gegeven. Deze expositie, i door een wedstrijc weekblad ’Libe., vijfde keer georg ling dankt haar dat via een e hun voorkeur wandkleed dat uiteindeli, den naald' in aanmerking komt. ;e benen een iligheids- tendruk- bekrach- □ortieve slaap- ilatie- te Berkel-Enschot, van The Wool- van Hanneke e gezellige Di- „ehouden. irgse muzikanten.worden weder- lodigd voor de traditionele fam. 'James Bond' Vanwege weergaloos succes is de film van James Bond voor de derde keer geprolon geerd. ïchapel Gallery gehouden een collage ld 'just what is that makes today’s au different, so appealing’, die niet k is omdat het woord POP maar ook omdat hier de telling van de pop-kunstenaar tot e groot- mleving. and verbeeldden vijftig ook Ame- aronder Lichten- juist, Warhol en e realiteit van de iiappij, die toen itici te vulgair Een kursus van 6 avonden waarin je leert weven op een raam dat je de eerste avond zelf maakt... De kursus wordt gegeven in het gebouw van 'De Kring’ op woensdag avond van half acht tot tien uur. De eerste avond is woensdag 15 januari. Kosten: 25,— alles inbegrepen. (Nachtfilm op 3 en 4 januari) 'Vrijerijen' z Een sexfilm, die zich a’ figuur van een muzie) grote heeft, staan. En weerstaan, zodat allerlei lastige verwikke lingen moeten worden doorstaan, f eindelijk het verhaal tot staan komt, student een beroemd componist blij! zijn geworden. FILMLIGA Eeh kursus van 10 avonden waarin je leert hoe je zelf je meubels kunt ontwerpen en maken. De kursus wordt gegeven in het gebouw van 'De Kring’ op woensdag avond van half acht tot tien uur. De eerste avond is woensdag 15 januari. Kosten 25,—, in dit bedrag is het materiaal NIET inbegrepen. de koningswei kultureel sentrum W 10 avonden wordt gegeven op donderdagavond van uur in het gebouw van'De Kring'. alles inbegrepen. I: donderdag 16 januari. jen 975 Weekfilm 'De Ijzeren Vuist’ Deze film van Chinese herkomst wordt aangeprezen als de bloederigst maakt. Wraak en gewelddad bekwaamheid in het zwaardvec men het hoofdmotief van de verhaal, dat de aanleiding zet, doet er eigenlijk niet kend moet worden, dat de Chinezen in dit soort werk de spanning toch wel tot een uiterste weten op te voeren. In ’de Koningswei', kultureel sentrum in Tilburg, wordt tot en met 12 januari 1975 een tentoonstelling gehouden van Engelse en Amerikaanse pop art grafiek. Elf kunstenaars zijn elk met drie bladen grafiek vertegenwoordigd. De deelnemende kunstenaars zijn: Jim, Dine, Andy Warhol, Peter Phillips, Allan d’Arcangelo, James Rosenquist, Roy Lichtenstein, Tom Wesselman, Gerald Laing, Allen Jones, Mei Ramos en John Wesley. De toegang is gratis, aan de vrijblijvende STAMP is nieuw, STAMP is beter! Hogue’ n waterbron in een woestijn is voor een in de steek gelaten zwerver de aanleiding om een goedlopend restaurant te beginnen langs een grote verkeersweg. De exploitant krijgt dit pas na veel verwikkelingen voor elkaar; hij doodt zijn twee voormalige vrienden, die hem in het hete zand in de steek hebben gelaten en trouwt uiteindelijk met een meisje, dat hem pas wil, als hij rijk gewor den is. Een vlot en prettig verfilmd verhaal zonder kop of staart. NOORDERLICHT De voorstelling t aterfeest geworden, schreef het Parool en dat werd mogelijk gemaakt door schrijver Peter Handke (ook bekend door zijn to neelwerken ’Publikumsbeschimpfung’ en ’Kaspar’). Handke heeft alleen in de tekst Berkel-Enschot - A.s. zondagmiddag var tot 7 uur is iedereen weer van harte wi kom in Boerderij Denissen aan de Gene raal Eisenhowerweg waar met medewerking town Jazz Band, met zang Duiven weer een ouderwetse xieland happening wordt gek Alle Tilburgse muzikanten, wc om uitgenc Session. De toegang is gratis. 1972 1969 a 1973 X 1970 9 1970 1971 Z 1969 1971 9 1971 A 1971 X 1971 9 '0 en 1971 9 1972 A 1973 X 1969 1972 9 1973 A 1969 X 1972 1971 9 1969 1972 X 1970 9 1972 9 1971 1969 X 1972 1969 9 1972 1973 X 1973 1972 9 1969 A 1971 X 1972 9 1972 9 1971 1971 X 1971 9 Een kursus van 10 avonden voor jongens en meisjes die onder bekwame leiding koken willen leren. De lessen worden gegeven in het gebouw van 'De Kring’ op donderdagavond van half acht tot tien uur. De eerste avond is 16 januari. Kosten: 40,— alles inbegrepen. Elke deelnemer aan deze kursus moet het Margriet-kookboek hebben. Een kursus van 10 avonden voor mensen die eens wat anders willen. Op een ondergrond van grof materiaal (bijv, kippengaas of zak-jute) wordt gewerkt met alle denkbare en ondenkbare materialen. Donderdagsavonds in het gebouw van 'De Kring’van half acht tot tien uur. Eerste avond: donderdag 16 januari. Kosten: 25,— alles inbegrepen. Er komt een circus in de Stadsschouw burg. Dus geen circus met een tent, maar een circus op het toneel. Dat is weer eens iets anders. Daarom heet het evenement, dat zich op zondag 12 januari zal afspelen, met een deftige naam dan ook ’Circus- Variëté-Revue-Show’ om het maar alle maal ineens op te noemen. Maar het is niet alleen maar grote deftigheid, wat de jeugd te zien zal krijgen; dat is dan ook niet te verwachten, als een figuur als 'Swiebertje’ als stalmeester zal optreden. Het Provinciaal Genootschap van Kun sten en Wetenschappen heeft een begin gemaakt met het stichten van een Literair Café in diverse steden van Brabant. De primeur is aan Den Bosch gegund, waar het Literair Café onderdak heeft gevonden in ’Café 1920’, zijnde een intiem en inspire rend onderdeel van Club Odyssee in de Vughterstraat. Gezien de zeer grote pu blieke belangstelling voor de reeds gehou- Toneel, film, muziek, dans en volksdansen staat er allemaal op het den twee bijeenkomsten is het initiatief programma van het Kultureel Sentrum voor de volgende week, verrassend goed aangeslagen Op woens(jag 8 januari toneelgroep Baal met een indringende en a'T bejubelde voorstelling van Peter Handke’s ’Rit over het ties aan het woord, maar ook zondags- Bodenmeer op donderdag 9 januari een programma van eksperi- dichters, sterke-verhaienvertellers, schrij- mentele films door de Nederlandse Filmmakers Koöperatie, op vers en zangers van snikhits, cabaretiers, vrijdag 10 januari een Stampkonsert, op zaterdagmiddag een uitvoering door het Kuhlau-kwartet, op zaterdagavond 11 januari een gezamenlijke voorstelling van Penta en het Onafhankelijk Toneel en op zondagmiddag 12 januari geeft het Internationaal Folkloristisch Danstheater een ’doe-mee-programma’ met demon straties. De Tilburgse Koerier zal in haar nummer van de volgende week verder ingaan op de voorstellingen van het volgende week einde. STAMP is een misleidend woord omdat deze konserten niets met een overmaat van lawaai te maken hebben. STAMP staat voor Stichting Alternatieve Muziekprak- tijk en in deze konserten (elke maand in het Kultureel Sentrum) komen die muziekvor men aan bod die in de hedendaagse kon- sertpraktijk nog wel eens vergeten worden. In het konsert van vrijdag 10 januari werken o.a. mee het jazzkwartet van Mau rice Horsthuis, de klarinettist Aart Rozen boom, de pianist Ton Hartsuiker en een groep van 20 leerlingen van het Brabants Conservatorium die onder leiding van Lucius Voorhorst een nieuwe kom van STAMP-stimulator Theo Loe zullen uitvoeren. wat zeker meewerkt en informele sfeer. STAMP is anders, Het was voldoende om die bewegingen te volgen, wilde men binnengroeien in dit boeiende spel van woorden die pogen te verbinden, maar uiteindelijk scheiden.’ Vrij Nederland noemde het stuk een ’Fees telijke opkloppartij van woorden’ en om niemand onrecht aan te doen: Jan Spier dijk schreef inde Telegraaf: ’Met Baal over Bodenmeer: ’n blamage’. Het zal een zeer zinnige zaak zijn om kennis te nemen van dit stuk van Baal, omdat de Tilburgse Toneelliefhebber hier mee in de gelegenheid is zelf te oordelen over de enige toneelgroep, die in Amster dam het moderne toneel voor zijn rekening neemt nu Lodewijk de Boer’s ’Family’het heeft laten afweten. ize potl lende g' jord, maar ook zot -verhalenvertellers, igers van snikhits, cabat Beeldende kunst die verwant is aan de gepresenteerde literatuur zorgt voor de picturale, het inmiddels gevormde vaste huisstrijkje voor de muzikale omlijsting. De eerstvolgende literaire bijeenkomst is op dinsdag 7 januari 1975. Dan brengt de eerste Vlaamse gast met idem begeleiding een bezoek aan het Literair Café. Het is de nonsenspoëet en sterke-verhalenverteller Gaston Durnez uit Lier, terzijde gestaan door het duo Luit en Fluit. De toegang tot deze literaire avonden is kosteloos. afspeelt rondom de iekstudent, die zo’n te aantrekkingskracht op vrouwen dat zij daaraan niet kunnen weer- hij kan dan aan hen weer niet zodat burgers en sandwiches. Ook aan de auto- cultus en de moderne modelwoning met ideale badkamer, wc en keuken ontleent de pop-kunstenaar zijn motievem. Hij laat deze dikwijls geweldige afmetingen aanne men en/of geeft ze in een ongewoon per spectief weer. In tegenstelling tot abstract expressio me - de belangrijkste stroming uit dejt vijftig - tracht pop art elke emotio relatie van de kunstenaar met het kunst werk te voorkomen. De pop-kunstenaar wil in het algemeen niet de indruk wekken dat het kunstwerk handwerk is. Daarom maakt hij vaak gebruik van ’onpersoonlijke’, mechanische druktechnieken uit de reclamekunst, zoals de zeefdruk en het werken met rasters en fotografische procédés. Hij schildert bij voorkeur met fel gekleurde plastic-, metaal of emailverven. Tot op heden hanteert men de termen neodada, nieuw réalisme en pop-art door elkaar. De term neodada leidt tot verwar ring, omdat de pop-kunstenaar in tegen stelling tot de dadaïst ondermeer een pos tieve en affectieve houding heeft te opzichte van de moderne maatschappij. Ook al benadert hij zijn onderwerp op humoristische wijze, de kunstenaar is nooit satirisch of i tisch. De term nieuw realisme óf l réalisme is eveneens misleidend. Hoewel er overeenkomsten met de pop-art zijn, moet dit begrip eerder toegepast worden op het werk van de groep rond de Franse criticus P. Restany, die een eigen probleemstelling en werkmethode heeft. De manager, die alles heeft geregeld, Dick Binnendijk, heeft er wel op gestaan, dat Swiebertje een deftig zwart pak aan trekt, maar het is toch te vrezen, dat deze be roemde televisiekomiek het hele circus in het honderd zal sturen, als het jeugdige publiek in de zaal niet grondig oppast en hem met geroep en gelach aan zijn taken herinnert. Maar gezellig praten kan wel, dus het aan elkaar redeneren van nummers is hem wel toe vertrouwd. willen aangeven dat ons spontane hande len is vervalst door de afspraken en kon- venties en dat woorden in de plaats dreigen te komen van echte gevoelens en gedach ten. De vorm van het stuk liet Handke helemaal vrij en Baal heeft daar met sukses een totaal-theater met toneel, revue, kaba- ret en opera van weten te maken. ’Baal maakt uitstekend theater’ schreef Trouw, terwijl Daniël de Lange in de Volkskrant vooral de muziek van Willem Breuker roemde en besluit met Tn elk geval werd de voorstelling gestuwd door een grote bewe ging, waarbinnen eindeloos vele virtuoze variaties plaatsvonden. Daar thans is komen vast te staan - december vond de uitreiking vat trofee plaats - welk wandkleed door bezoekers bekroond is, zal het jureren meer plaats behoeven te hebben. De be zoeker kan nu echter behalve van de vele andere fraaie objectén ook kennisnemen van het met de gouden naald bekroonde kleed, alsmede van het wandkleed dat respectievelijk de 2e en de 3e prijs heeft gekregen. Tevens ligt het in de bedoeling in januari de bekroonde inzendingen van de teken wedstrijd op de expositie te laten zien. Deze tekenwedstrijd, die uitgeschreven is ter gelegenheid van het le lustrum van de expositie kent drie categorieën deelne mers: 6 en 7 jaar, 8 en 9 jaar en 10 t/m 12 jaar. Tot eind december kan de jeugd nog aan deze wedstrijd met als motto ’op de tentoonstelling’ en met o.m. als hoofdprijs een rondvlucht van anderhalf uur boven Nederland meedoen. Papier en tekenspul- I ifprtlirp r'cifn’c in len liggen in het museum nog volop op hen *111 v Ldlc 3 111 te wachten. Rrilhunf De expositie zelf zal derhalve nog duren 1,1 «*1111 tot 2 februari en geopend zijn: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur; maandagavond van 19.00 tot 22.00 uur. Voor groepsbezoek wordt men verzocht telefonisch een afspraak te maken bij het Nederlands Textielmuseum, Gasthuisring 23 te Tilburg, telefoon 013-427"” (dinsdag 7 januari 1975, Harmonie-theater 22.45 uur.) 'Staat van beleg' van C. Costa-Gavras, m.m.v. Y. Montand, mïizie^van Mikis Théodorakis. at va» beleg’ behoort tot e?n speciale :egorie films, die een indringende poli ce boodschap weten te kombineren met een boeiend verhaal en een mooie verfil ming. Plaats van handeling is een niet nader genoemde Zuidamerikaanse staat. Door een revolutionaire groepering (tupa- maros) worden op zekere dag de Brazili aanse consul en een Ameri kaans medewer ker van de Agency for International Development (AID) ontvoerd. Wie is die onbekende Amerikaan en wat was precies zijn werk in Zuid-Amerika? De verzetsbe weging levert de. onweerlegbare bewijzen dat zijn kennis van de elektronika in de eerste plaats de politie diende in haar aktiviteiten om de volksbewegingen te onderdrukken en politieke gevangenen te martelen. De AID is hiermee een dekman tel voor akties van de Amerikaanse rege ring om de bestaande ordes te handhaven. De film laat ons op een waarheidsgetrou we manier zien hoe de stads-guerrilla in Zuid-Amerika funktioneert en hoe de dik- tatuur hierop, met hulp van de Amerika nen, met haar totale repressie-apparaat, genadeloos reageert. Toch blijkt aan het eind van de film dat er in wezen niets veranderd is als gevolg van de aktie van de guerrilleros. Maar ook, dat het verzet, mits dit steunt op de brede lagen van de bevol king, niet kapot te krijgen is. Edda en Kemal komen uit Oostenrijk met een nummer van bruine beren. Beren kun nen erg goed op een bal balanceren; en trappen klimmen; en fietsen. En verder zien ze eruit als gezellige lobbessen, waar geen kwaad van te verwachten is. Maar de dompteuses moeten ze toch wel goed in de gaten houden: beren zijn nooit helemaal te vertrouwen. De Zweedse Svensons geven een komisch nummer weg op twee paarden, Willy Ku- bler komt uit Zwitserland met zes chim- pansee’s, de Stefani’s brengen een myste rieus goochelnummer en de vier A.s. zondag 5 jan. spelen de dames van Elisabeth weer een thuiswedstrijd tegen ■het sterke Heusdefr. De dames van het. Ziekenhuis spelen bijzonder goed dat blijkt wel uit de stand 9 wedstrijden gespeeld 8 gewonnen 1 gelijk en een doel gemiddelde van 45 voor 6 tegen. Dus het beloofd a.s. zondag weer erg spannend te worden op het Ons Vios terrein aan de nieuwe Goirle- seweg. Aanvang 10 uur. Elisabeth 2 speelt a.s. zondag uit tegen de Beerse B.G. 'Op Vrijersvoeten' Een gezellige, dolkomische film van Louis de Funes. Een gendarme met niet al te veel professioneel succes maakt kennis met een aantrekkelijke weduwe, die hem ertoe brengt op allerlei manieren in het politie wezen vooruit te komen. Arrestatie van een berucht misdadiger en zwemmen on der water om zijn fitheid te bewijzen zijn aanleiding genoeg tot de dolste situaties, als de gendarme wordt gespeeld door Louis de Funes. Crocksons geven een stukje evenwichts kunst weg, waar iedereen van staat te kij ken. We noemen nog even de menselijke pyra- mide van The Rosario’s, de geweldige di- abolo-nummers van het Charly Ross Trio uit Spanje en de clownsnummers van Los Pepe’s en Peter Bento’s Company. Maar wij verwachten toch, dat vooral de stalmeester Swiebertje een trekpleister zal blijken voor de kinderen. Dus de belang stellenden kunnen zich zondagmid januari aan de zaal melden. Ze hebt niet verteld, hoe laat het begint - misschien heeft Swiebertje vergeten, dat dat eigenlijk ook in de krant moet - maar het zal wel zowat rond half drie zijn. Wie er helemaal zeker van wil zijn kan het beste maar bellen naar de Stadsschouwburg. die al eens meer in over zijn enorm succes met jrgse Boerenworstjes, heeft zijn v in korte tijd zien uitgroeien tot e. ledig bedrijf. En dat is zo hoog opgelo- 1, dat hij een einde heeft moeten maken i zijn regelmatige klantentoer; hij heeft k'oon de tijd niet meer om het allemaal te benen. Veel klanten vinden dat natuurlijk erg jammer, maar zij hebben er wel begrip voor, dat toppructie van een hard-lopende markttrekker wel erg veel eist van de producent. Vanaf maandag wordt dus door slager Van Amelsfoort niet meer aan huis besteld; wel blijft de winkel gewoon open, dus de klanten kunnen, en zullen zonder twijfel daar naar toe komen. Wie weet waartoe dit succes nog allemaal verder zal leiden! Iets heel nieuws! Een kursus van 10 avonden waarin je van alles leert over planten en kruiden, over hoe je ze moet verzorgen in huis en in de tuin, overstekken en overpotten en snoeien, het aanleggen van een kruidentuintje, wat je met kruiden allemaal kunt doen, enzovoort De kursus wordt gege van half acht tot tien Kosten: 40,— waaraan de deelr Pop art (afgeleid van popular art) is een term afkomstig van de Engelse kunstcriti cus L. Alloway. Hij gebruikte deze oor spronkelijk om er het beeldmateriaal van de massa media mee aan te duiden. Om streeks 1955 werd het begrip pop art voor de eerste maal in verband gebracht met het idependant Group in Lon- rowel Alloway als o.a. de Paolozzi en Hamilton be- tmilton maakte voor de kata- logus van de tentoonstelling ’This is to morrow’, in 1956 in de Londense Weinig dingen zijn zo stichtelijk als het maken van goede voornemens. Voortaan beter letten op wat een ander zegt en niet almaar vast met tegenspreken beginnen, voordat je weet, waar de ander het over heeft. Gewoon komen, dat er een regenbo terug te roepen, c van de zondvloed is. Bezorgd meeknikken, als goedwillende personen moeizaam uitrekenen, dat het met de wereldvrede toch wel erg thoeilijk zit, en niet zeggen, dat, als de president van Amerika, het partijcommissariaat van de Sowjet Unie, de miljardairs van de oliesta- ten en de regering van het koninkrijk der Nederlanden de boel niet uit defrut weten te krijgen 'ik niet kan begrijpen, wat zij. verwachten, dat ik eraan zal kunnen doen. Niet schelden op hersenstelende ^spreeu wen, als men een beroep op mijn gevoel doet onder hej motto van 'Spaar de Vo gels’ en 'Heb hart voor de gevederde vriendjes’. Enzovoorts, enzovoorts... Er zijn natuurlijk goede voornemens, die ik al zó niet van plan ben temaken: minder gaan roken, minder gaan drinken, minder gaan eten, minder gaan slapen, minder naar andere vrouwen kijken, minder bin nen blijven zitten lezen, als de tuin moet worden verzorgd, maar het is toch wel eens goed om die dingen op een rijtje te zetten. Ik kan er het eten van enkelvoudige verza digde vetzuren nog aan toevoegen, want als er één gerecht is waarop ik nu uitge sproken dol ben, dan is dat een schoteltje heet uit de oven met eenvoudige verzadig de vetzuren, vooral met een kerrysaus. Ik kan iedereen aanraden een goede voor- nemenslijst op te stellen en er vooral geen te vergeten, die mogelijk gemaakt zou kunnen worden. Als het lijstje vol is, en men tevreden achteruit leunt, kan men wel een uur lang plezier hebben met het idee, dat er alweer een jaar op komst is, waarin men dit allemaal gewoon toch maar wél zal doen. De conclusie ligt voor de hand: wat is een mens, die zich dit allemaal kan per ren, en die in de gelegenheid is or goede wenken en adviezen voor d voornemens aan zijn laars te lappen, toch eigenlijk een gelukkig mens, die indruk wekkend veel van zichzelf mag. En om te beginnen kan het goede voorne men om op Nieuwjaarsdag het nieuwe jaar tijdig en energiek te beginnen door vroeg op te staan geschrapt worden, want als dit cursiefje uitkomt, is iedereen natuurlijk tot half twaalf middags in zijn nest blijven liggen. Dat komt ervan, als De Koerier een week niet verschijnt; de heleboel loopt dan in het honderd. Maar van mij mag het. Een kursus die het hele jaar doorloopt en waarin je alles kunt leren op het gebied van naaien en patroontekenen. Een kursus voor mensen die niets van naaien afweten EN voor mensen die niet verder kunnen omdat het te ingewikkeld wordt. Iedereen wordt apart begeleid. Je kunt kiezen uit twee kursussen: een kursus op maandagmiddag van half twee tot half vier eerste middag op 13 januari een kursus op donderdagav eerste avond op 16 januari Kosten: 15,— per maand. De lessen worden gegeven in het gebouw van 'De Kring’. Whiteci getiteld 'just »»u, homes so differe allen belangrijk i erop voorkomt, belangstelling v; uitdrukking komt: de moderne steedse gecommercialiseerde samer Onafhankelijk van Engelanc op het eind van de jaren vijf rikaanse kunstenaars, waaro stein, Oldenburg, Rosenqv’ Wesselman, de alledaagse re huidige consumptiemaatsché door vele kunstkenners en crit werd gevonden om als model te dienen voor kunst. De pop-kunstenaar vindt zowel voor zijn schilderijen en sculpturen als voor zijn assemblages en collages zijn inspiratie in de communicatiemedia; uit kranten en tijdschriften neemt hij bijv, strips (Lichten stein), advertenties en foto’s; uit televisie, film en reclame kiest hij beelden van be roemde personen en filmsterren (Blake, Warhol). Artikelen uit het warenhuis en de supermarkt dienen hem tot voorbeeld, zoals kleding, huishoudelijke voedsel in blik, of etenswaren manier worden aangepakt. Ze kunnen van alles, behalve praten, lezen en schrijven, maar ingewijden zeggen, dat ze dat óók kunnen, maar dat ze het niet willen laten zien, omdat ze anders nog meer kun: mö’eten ópvöerèn. Wat ze wel laten'zic ai ongelofelijk genoeg. Dan is er Tito Reys uit Spanje, een acro baat, die alles op z’n hoofd staand doet; hij zou een goeie zijn voor Yoga, maar dan balancerend in de hoogte. Dat hij dan alles met zijn voeten moet doen spreekt vanzelf. Doe het hem maar na. Slager moet besteltoer opgeven Slager P. van Amelsfoort, van het Ipsulip- deplein, die al eens meer in ons blad vertelde over zijn enorm succes met de Tilburgse Boeren worstjes, heeft zijn vin ding in korte tijd zien uitgroeien tot een vollet pen, aan gewc bij t turlijk begrij NV p Of KRWG DE KRING

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1975 | | pagina 7