FLORYN maar nen Tivolistraat 30 :urs zuiver zachte dubbele graan jenever^/ i- extra Kreatie, expressie van moeder en dochter, ook van vader en zoon fectie Mevrouw Baans won auto van ’Korvel Vooruit’ VERHUIZING Exposities BKS en IFF DE TILBURGSCHE SPAARBANK SKI’S JBHAMERS M 8jpNH@©FFl FHAMERSli Pnh©@ff' riSSSHl at 25 jSlMNH@©FF]:| :mber 1974-pagina 2 Donderdag 12 december 1974-pagina3 DE TILBURGSE KOERIER D ’rote parkiet O.K. H. v. Rijswijk, 87 7 Bij 'clusiej P. Loosjesstr. 11 rabantlaan 100 zijn Unicefkaarten verkrijgbaar DOKTERS “S WEEKENDDIENST rabantlaan 100 Rabantlaan 100 Kinderen hebben doorgaans een overdaad foto Van Aarle vlijkt tl bijv •abantlaan 100 v. H. SKI KLEDING 144A-146 Heuvelstraat 50 - Tilburg Hoogeindse- Met ingang van vrijdag 13 december is ons Hoofdkantoor verhuisd naar S» ÏSO ïïi j 15 december gevallen gedurende het r, G.G.D. en ten werkuren an Oost -Enschot i huis dan iet, wat ik de /an Zittingsuren ongewijzigd, dinsdag en vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur. i’de jrganiseert j met aan- ~ên SKIKLEDING :el. 432867. losscheweg 110, Enschot, tel. ti44A-146 H44A-146 aat 25 P. Loosjesstr. 11 ibantlaan 100 ibantlaan 100 - v. d. Tilburg. Orionstraat X^^DEGROTEDISTILLEERDERI^AN^IRKZWAGE^OnED^^/ irumband st de Texas feestelijke plaats in het g 'Natuurbe- landse Antil- en Teenagerdr samen met i ij tot de f LOTERIJ DE VOGELVRIEND 1368 - 4725 - 3979 - 872- 3139 - 3327 - 3728 - 759 - 683 - 5849 - 4070 - 653 - 5646 - 318 - 4298 - 3758-1463 - 4842 - 4356 - 3254 - 3197 - 669 - 5495 - 3096. Prijzen afhalen op Bergstraat 9, Loon op Zand. ren van 10 l tot 17.00 :n is de deur van de Spoorlaan 426, tot de BKS voor een chiedenis van de svereniging ’Kor- door notaris tgeloot. auto, i-Aktie va rige winna- rverhan- wordt zondagavond om r gemaakt, maar er zijn zodat meerderen een kar, GLX 1200 ski’s Tyrol ia binding, stokken, vang- riemen en clips. bijeen- it iéder- 18decem- <ova. Wie g wordt de nieuwe wagen toeziend oog van enkele aat 25 ■abantlaan 100 van het bestuur van de iging waren alle prijswin- irvelse winkeliers aanwezig aan umenten. iprijs in bestaat uit een driedaa; Londen met overnach hotel. Daarnaast zijn prijzen in natura en in debonnen. De sluiting strijd is 31 500,-- lotnr. 225928 100. lotnr. 223345 50,lotnr. 215541 25, lotnr. 230194 25,— lotnr. 232701 25 lotnr. 216122 25,- lotnr. 218340 25,- lotnr. 205934 25.— lotnr. 224725 ilen bij Bas Lemmens, Hasselt- RIKKEN Zaterdagavond 14 december vindt bij Café A. van Geloven in de Lan- cierstraat 70 een groot rikconcours plaats. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,per per soon. Er is een keur van mooie prijzen beschikbaar. Tivolistraat, Tilburg, burg, Westermarkt, Til- verzamelaars l ten, postzegels uit te breiden. t ongedurig knopen van likt.uithou- geleerd lande Zaterdag 14 december joedeisende gevallen gedurende het .nd wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! abantlaan 100 ïbantlaan 100 abantlaan 100 abantlaan 100 Bij spot wee kent Dr. v. Delft, stel, tel. 04242 ZATERDAG EN ZONDAG A.S. wordt in Café Bierings aan de Goirkestraat een hometrainerwedstrijd gehouden door de supportersclub Toine van de Bunder. Het begint op beide dagen om twee uur. Iedereen kan zich opgeven voor deelname, waarbij de inschrijfkosten f 1,50 bedra gen. De wedstrijd wordt geleid door Bart Bos, aan velen welbekend. Er wordt tel kens één kilometer gereden. De winnaar negen uur bekend i diverse prijzen, cans maken. Nog wat onwennig' gestart onder het tc bestuursleden. KERSTCONCERT Donderdag 12 de cember a.s. verzorgt de Tilburgse Koraal- vereniging een concert in het Verpleegte huis Johannes XXIII, naast het Maria Ziekenhuis Dongenseweg. Het program ma bevat, een zestal kerstliederen, enige psalmen en enkele spirituals, met als slot het Ere zij God, gezamenlijk met patiënten en personeel. Het koor voert dit uit onder leiding van de heer D. v. Bragt. Aanvang8 uur. Toegang gratis. 10% korting op alle andere ski's, o.a. Kneissl, Blizzard, Intersport. Na het nemen van enkele foto’s kon het grote gezelschap weer wat tot rust komen en wat meer aandacht vestigen op een drankje. Tot in de kleine uurtjes duurde dit feest, een waardig slot van een zo succes volle Sint Nicolaas-Actie, voort. weer heropende l in de Fabriek- I bingo-avonden i 21, 22, 28 en 29 tens om acht uur. avonden komen ten BINGO In het onlangs Vestzaktheater De Spoel straat worden een viertal bin; gehouden. De data zijn december, aanvang telke De baten van deze goede aan de zwemclub voor gehandicap ten (Stichting D1O). In de pauze zal wor den opgetreden door de parodist Wim Sikkis, die bekendheid geniet vanwege zijn optreden in de show van Henk van Mont- foort. Fh. Snellen, -2098. I HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG I UITSLAG ST.-NICOLA ASACTIE van winkeliersver. De Hasseltstraat: le prijs 1.000,— lotnr. 229667 2e prijs 3e prijs 4e prijs 5e prijs 6e prijs 7e prijs/ 8e prijs 9e prijs f 10e prijs f Prijzen afhal straat 240. OP 13-14 EN 15 DECEMBER organi- e 1Jke seert de vogelvereniging Tropica zijn vier- waar de onderlinge tentoonstelling. Deze wordt gehouden in het clublokaal Westenburger, Veldhovenring 89, Tilburg. Gezien het succes van vorig jaar houdt Tropica een zeer goede tentoonstelling met een pracht van vele verschillende vogels. De ope ningstijden zijn vrijdag 13 december van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag 14 december van 10.00 tot 22.00 uur, zondag 15 decem ber van 10.00 tot 18.00 uur. Zondag 1 5 dec. Int. Ruilbeurs V.V.T. Postzegels Munten Zaal Kwaadeindstraat 127. Tilburg. 10.00-17.00 uur. :n op' geho tt zijn als volgt: :n Kampioen EK 1974 Frans v.d. nges Brilvogel 91 punten. :n OEK J. v. Loon, Spitsstaart x i punten. ;n OK Frans v.d. Broek, Goud- Tangara, 92 punten. N. v. Loon, Witte Sekretariaat Unicef Tilburg, Guido Gezellestraat 2, Tilburg, tel.: 013- 423834. Centrum voor ontwikkelingssamen werking, Besterdplein 4, Tilburg. Algemene Bank Nederland, Spoor- laan, Tilburg. Amro-Bank, Heuvel, Tilburg. Firma F. van Lanschot Bankiers, Sta tionstraat, Tilbv Rabo-banken, Verdiplein, Tilbi burg. Unicef wenskaarten wensen geluk en bren gen geluk. igsdatum van deze etalagewed- II december a.s.De oplossingen moeten voor die datum worden ingeleverd bij het secretariaat van de Belangenvereni ging, dansschool Michielsen, Nieuwland straat 56. Tilburg. DONDERDAG 19 DECEMBER om 2 uur wordt er in ’de Baselaer’ in de Hoef- straat een geweldige lachfilm gedraaid met Danny Kaye in de hoofdrol. In de pauze wordt de oude bioscooptijd weer terugge haald met bakken nootjes en repen. De toegang is slechts 0,90 voor iedereen. POSTZEGELVERENIGING PHILA- TEX' houdt op zaterdag 14 december haar maandelijkse clubmiddag in het parochie huis van het Westend, Poirtersstraat 4A. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Het unieke van deze postzegelmarkt is, dat de leden hun dubbele zegels aan andere leden via de vereniging kunnen verkopen. Een mooie gelegenheid dus om uw verza meling goedkoop aan te vullen. De zaal is open van 13.00 uur tot 17.30 uur. Geen entreegeld. Geen ruilbeurs. OP ZATERDAG- EN ZONDAGMID DAG 14/15 en 21 22 december tussen 2 en 6 uur zullen in het Natuurhistorisch Mu seum te Tilburg natuurfilms worden ver toond, afwisselend opgenomen in Surina me en de Nederlandse Antillen. Deze filmvertoningen vinden f kader van de tentoonstelling scherming Suriname - Nederla len' die thans plaats vindt. LONGA De Supportersven Longa vertrekt zondag n Veerse Boys - Longa. Bt kunnen zich opgeven bij de heer A. van Exel, Hendrik de Keyserstraat 66. Ver trokken wordt vanaf het Longaterrein om kwart over één en om half twee vanaf Café Schuermans aan de Spoorlaan. Er zijn al zo’n vijftig jaar progressieve scholen, die zowel aan de jongens als aan de meisjes timmeren en handwerken leren, zoals nu ook wel op de werkschuit gebeurt. Een feit is echter, dat meisjes wel graag timmeren, maar dat jongens breien en haken een vervelende en vooral vernede rende bezigheid vinden. Waarom toch eigenlijk? Die opvatting zal wel uit de oertijd stammen: de man gaat op jacht, de vrouw zit thuis en zorgt voor het eten en de kleren. Het is echter geruststellend te we ten, dat ook mannen zich sinds onheuglij ke tijden met textiel hebben beziggehou den. Tapijtknopen en weven werd en wordt veel door mannen gedaan, netten- knopen, mattenvlechten, ook borduren (Bretonse vissers) en breien (die van Jut land). In mijn jeugd droeg ik wollen wan ten, die door de laatste Gooise schaapher der waren gehaakt. (Ik weet niet wat de allerlaatste doet als hij over de hei wandelt. Misschien leest hij George Orwell of Dick Hillenius). aan materiaal nodig; ook als ze tekenen, plakken en vouwen is dat het geval. Maar er is altijd wel een speciale lappendoos te maken, of een tasje met restjes, waarmee ze naar hartelust kunnen broddelen. Niets is fnuikender voor de stemming in de overbekende kreet: 'Ik weet ni< moet doen'. ETALAGEWEDSTRIJD IN DE NIEUWLANDSTRAAT De Belangen vereniging Nieuwlandstraat, waarbij rigens ook een aantal winkeliers uit Heuvelstraat is aangesloten, or momenteel een etalagewedstrijd trekkelijke prijzen. De deelnemende zaken, allemaal duidelijk herkenbaar aan een raambiljet, hebben allen het een of andere muziekinstrument in hun etalage of zaak. Alle instrumenten zijn vanaf de straat duidelijk zichtbaar gesteld. De deelnemende zaken geven gra tis deelnemersformulieren uit waarop aan gegeven moet worden welke instrumenten in welke zaken gevonden werden. Op zich is dat allemaal natuurlijk niets bijzonders. Het bijzondere zit dan ook vooral in het feit dat zich onder de geëtaleerde muzie kinstrumenten enkele zeer zeldzame exem plaren bevinden. Door de bijzonder vrien delijke medewerking van een plaatselijke muziekinstrumentenfabriek kon de Belan genvereniging de beschikking krijgen over deze instrumenten. De hoofdprijs in deze etalagewedstrijd aagse vliegreis naar :hting in een g—J i er aantrekkelijl de vorm van waar- VOLKSDANSEN Wie volksdansen wil zien of er aan meedoen kan op woensdag 18 december a.s. van 20.00-22.30 uur te recht in de Nieuwlandstraat 46 bij de stichting Terra Nova. O.l.v. Alma Verha gen worden een aantal dansen uit diverse landen gedemonstreerd en wordt men in de gelegenheid gesteld om mee te dansen. Het volksdansen begint steeds meer be langstelling te ondervinden, omdat je zelf kunt bepalen of je wilt dansen en niet afhankelijk bent of je gevraagd wordt. Terra Nova heeft dit seizoen ruim 100 kursisten voor volksdansen. De 1 komsten zijn bijzonder prettig, want eén'is’èfrtle vloer. Op woensdag 1 ber is er open avond in Terra N< geïnteresseerd is, is van harte welkom! 15 DECEMBER wordt door de Verza melaars Vereniging Tilburg in de zaal van de Vredesparochie, Kwaadeindstr. 127 een internationale ruildag gehouden van 10.30-17.00 uur. Hier komen weer vele bijeen om hun collectie mun- :ls, sigarenbandjes enz. enz. 'THE BLUE STRANGERS’ Nog even en het jaar 1974 is weer ten einde. Dit geldt evenzeer voor de aktiviteiten die de Til- burgs- Waalwijkse Country Club 'The Blue Strangers’ in het jaar 1974 aan de dag heeft gelegd. Op zaterdag 14 december organi seert de C8c W Club haar laatste kontakt- avond te Waalwijk. Omdat deze kontakt- avond de laatste avond van 'The Blue Strangers’ zal zijn, heeft het bestuur van deze C&W Club besloten om van deze avond een feestelijke avond te maken o.a. door aan de entreekaartjes een gratis lotje toe te voegen. Aan deze laatste kontakt- avond verlenen voorts de Tilburgseforma- tie ’Blow Corsz’, De Woerdense formatie 'Colt 45’ en de zanger Eduard Hagenstein hun medewerking. De avond begint zoals gewoonlijk om 20.00 uur en de entree bedraagt 5 gulden. De kaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij het bestuur van de C& W Club 'The Blue Strangers' op het adres Bernard Loderstraat 20 en Corn, van Uitgeeststraat 11, beiden te Tilburg. Tel. inlichtingen (013) 673889 of(04160) 34134. Deze laatste .kontaktavond vindt evenals alle andere aktiviteiten plaats in zaal 'De Lindeboom' Antoniusstraat 136 te Waal wijk. l ITSLAGEN KAMPIOEN VAN TIL BURG De gezamenlijke vogelverenigin gen onder de naam Kampioen van Til burg, hebben op 7-8 december de jaarlijkse vogelshow gehouden. De voornaamste uitslagen Algemeen Poel Gan; Kampioer ceres, 90 Kampioer schouder Kampioen Stammen Rijstvogel, 355 punten. Beste Kleur EK 1974 Th. Floris, Kleurka- narie, 90 punten. Beste Postuur EK 1974 C. v.d. Heuvel, Kanarie, 91 punten. Beste tropen EK 1974 Fr. v.d. Poel, Brilvo gel, 91 punten. Beste bastaard EK 1974 A. v. Zon, Bast. Roodkopamedine, 89 punten. Beste Zebravink EK 1974 A. Toten, 89 punten. Beste grasparkiet EK 1974 Fr. Konings, 89 punten. Beste grote parkiet EK 1974 A. Homme- len, 90 punten. Beste kwartel EK 1974 C. v. Eek, 89 pun- Beste kleur O.K. H. v.d. Loo, Goudesabel, 89 punten. Beste postuur O.K. J. v. Assauw, Border- kanarie, 88 punten. Beste wildzang O.K. C. v. Eek, Sijs, 89 punten. Beste Zebravink O.K. mevr. Toten, 89 punten. Beste tropen O.K. Fr. v.d. Broek, Tanga ra, 92+ punten. Beste grasparkiet O.K. R. Konings, 87 punten. Beste grote parkiet O.K. H. v. Rijswijk, 87 punten. si a auc knepen van het e gevorderden hun eigen kunnen weven. <t deelnemers-aantal, is i te geven. ;rge van ’De Daemen v. De bekende naaldkunstenares Cécile Dreesmann heeft onlangs in een interview gezegd: 'Borduren is niet hetzelfde als aardappels schillen of een vlek uit een tapijt halen’. Wat ze hiermee bedoelt, is dat er bij een bezigheid als borduren meer vindingrijkheid en minder automatisme te pas komt, dan men zou veronderstellen. Dit geldt trouwens voor handwerk op ieder gebied en het is één van de redenen, waarom de belangstelling voor handwerk en handwerken de laatste tijd groter is dan ooit. Er zijn andere oorzaken: meer vrije tijd naast weinig-voldoening- jgevende automatisch uitgevoerde werkzaamheden, heimwee naar Vroeger’, met daarbij belangstelling voor het ambacht. Ook het feit, dat vervelende karweien, zoals verstellen en sokken stoppen steeds minder worden gedaan door de huidige weggooigeneratie, kan een oorzaak zijn. Dat werk, ouderen zullen het zich nog wel herinneren, kon erg tijdrovend zijn en meestal gingen in die heerlijke nostalgieke jaren vele kostbare vrije uren hiermee heen. Ook was vroeger de verplichte handwerkles op de lagere school beslist niet altijd een uurtje van ontspanning. Ik herinner me, dat in de vijfde en zesde klas pas echte wol en echt D.M.C.-garen gebruikt mocht worden. De eerste jaren werden besteed aan het breien van pannelappen en sokken in witte katoen, waar steevast een gat in werd geknipt om te leren verstellen. Dat is nu afgelopen. Hielen breien en onzichtbaar mazen zijn geen algemeen volksgoed meer, dat is voor de liefhebbers. De handwerkles op school heet trouwens veelal V rije Expressie’ en kan een zeer wijdvertakt gebied bestrij ken van manuale bezigheden, zó wijdvertakt, dat men aan het alledaagse breien en haken nauwelijks mee toekomt. In zo’n geval leidt een teveel aan kreativiteit tot een armoede aan technisch kunnen: mijn dochtertje komt niet verder dan een overhandse rijgsteek. Maar of het een nadeel is, als de moeder zelf allerlei technieken aan een kind, dat daarvoor belangstelling heeft, zal moeten bijbrengen, staat nog te bezien. VERBOUWING ARCHIEFRUIMTE Door onvoorziene omstandigheden zal de verbouwing van de archiefruimten in het Paleis-Raadhuis aanmerkelijk meer tijd kosten dan aanvankelijk werd verwacht. De opening van de studiezaal zal daarom eerst op 3 maart 1975 plaats kunnen vin den. De mogelijkheid om na afspraak de nood-studiezaal te bezoeken vervalt met ingang van 21 december a.s. Indien een bezoeker hierdoor in ernstige verlegenheid geraakt, wordt hij verzocht telefonisch of schriftelijk kontakt op te nemen met de archivaris. NIEUWE CURSUS HANDWEVEN Medio januari 1975 zal in het gemeen schapshuis ’De IJpelaer’, Corellistraat 10 weer een cursus handweven van start gaan, ditmaal in een geheel nieuwe opzet. Tegemoet komend aan de steeds groter wordende belangstelling weefsels en tex tiele werkvormen te maken op eenvoudige, weeframen, wordt naar eigen keuze en ontwerp geweven, op ronde en/of recht hoekige weeframen van verschillend for maat. Hiernaast is het ook mogelijk op de meer technische tafelweeftoestellen of 4- schafts-getouwen te werken. Terwijl de beginners alle knej vak leren, zullen de f keuze en ontwerp k Gezien het beperkt het raadzaam zich spoedig op 1 Nadere informatie bij de concier IJpelaer’, tel. 552928 of bij H. 1 Aldeneyckstraat 19, tel. 04255-1686. UNICEFKAARTEN Deze dagen doet u uw Kerst- en Nieuwjaarspost uit. Koop hiervoor de prachtige Unicefkaarten, waarmede u tegelijkertijd het kinderfonds van de Verenigde Naties steunt dat moeder en kind helpt in de derde wereld. Deze kaarten zijn in de weken voor Kerstmis te verkrijgen aan een stand in Vroom en Dreesmann waar naast Unicefkaarten ook kinderpostzegels te verkrijgen zijn. Verder zijn Unicefkaarten verkrijg bij: Meui Haar 46. Janssen. Joh. v. Zantenstraat 56. v. d. Elshout, v. Sonstraat 12. tan, Camillehof 47. Montgommerystraat 17. >n, Nassaustraat 289, allen te IN OISTERWIJK wordt aan de Lind een exclusief winkeltje geopend door me vrouw Jeanne van Duyn Mulder, waarin een bijzonder assortiment van da- mesnachtmode verkrijgbaar is. Het win keltje, dat de naam ’Rêverie’ draagt, is gevestigd op nummer 8; het is een fraai gerestaureerd huisje en de collectie komt dan ook uitstekend tot haar recht. De winkel is open op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag tussen half twee en half zes. Verder volgens afspraak. In het voorjaar zal ’Rêverie’ ook een assortiment exclusieve badmode gaan voeren, maar nu is het jaargetijde daarvoor nog te onaan trekkelijk. KERSTBINGO Carnavalsvereniging de Roemerleppers. die thuis zijn bij Harry en Riet Bruens, Molenbochtstraat 65, organiseert op zaterdag 21 december een kerstbingo-avond, die helemaal is afge stemd op de komende feestdagen. De eerste prijs bijvoorbeeld is een kerstdiner voor vier personen bij de Korenbeurs. Verder zijn er nog verschillende andere wildprijzen’. Bingo valt er ook te spelen op zaterdag 14 december bij Extase op de Heuvel. Deze wordt georganiseerd door 'De Steunzolen'. reniging van naar de match belangstellenden heer SNERTDROPPING Alhoewel mis schien op een verkeerde datum geprikt, vrijdag de dertiende schrikt nog steeds vele mensen af, toch heeft men bij Noad ge meend een dropping te moeten organise ren. Het wordt een dropping ’nieuwe stijl’, omdat het buitengebeuren uit een aantal verschillende elementen bestaat. De deel- nemenden - leden, supporters en andere belangstellenden - lopen vanuit het drop- pingspunt naar een bepaald punt (zien onderweg misschien de zwarte kat wel!), gaan vandaar uit oriënterend naar het Noad-clubhuis om aldaar nog een kleinen leuk klassementsproefje af te leggen. Organisatoren vertrouwen erop, dat de gehele Noad-gemeenschap acte de presen ce zal geven, jong (vanaf 16 jaar) en oud. ORIËNTATIERIT ZANDEIND A.s. zondag 15 december wordt er op Manege Zandeind te Riel een Oriëntatierit van± 3 uur gehouden. Aan deze rit kunnen ruiters met eigen paarden deelnemen. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ5,— per persoon. Het vertrek is om half een van af Manege Zandeind te Riel. Na afloop is om half elf de prijs uitreiking in de Foyer met SNERT. Men kan tot zaterdag inschrijven per telefoon nummer 04248-333 en de Manege verschaft u graag inlichtingen. wegens de aflevering van voerde pr J eerder ger te maken. Hoe het ook zij, kreatief werken is ont spannen werken. De meeste stukken, hoe gevarieerd van aard en van materiaal ook, komen soms moeizaam, maar vrijwel al tijd langzaam tot stand. Ze ontstaan in een zelf te regelen, natuurlijk tempo, waarbij nog gepraat kan worden, eventueel gezon gen of geluisterd, omdat er geen machine bij te pas komt, die lawaai maakt. Tot in het midden van de vorige eeuw, zaten de vrouwen groepsgewijs bijeen om te spinnen. Liederen ontstonden als van zelf door het ritmisch zoemen van het spinnewiel. In Amerika organiseerden de dames van de vroege kolonisten bijeen komsten, waarvoor zij vaak lange afstan den moesten afleggen, om gezamenlijk hun ’patchwork’, d.w.z. uit kleine lapjes samengestelde dekens, door te stikken. _J$iet alleen, dat dit een gelegenheid was, elkaar eens te ontmoeten, het resultaat werd doorgaans een meesterwerk. Patch work dekens zijn een heel eigen onderdeel van de Amerikaanse kuituur geworden. Handwerken was vaak van de nood een deugd maken. Lappendekens ontstonden, omdat er geen stukjes stof mochten wor den weggegooid, vrouwen van kolonisten vlochten hun oude kousen tot vloermatten en dat is in de afgelopen oorlog ook wel gedaan. Stoffen werden vaak geborduurd om ze te verstevigen, of om een naad of scheur te bedekken. Er is nu een rage onder de milieubewuste jeugd om hun versleten jeanspakken ook op die manier te bewer ken. Resultaat: de fabrieken leveren tegen woordig ook geborduurde jeans. Maar dat is de bedoeling niet. De bedoeling is in dit geval materiaal te sparen en op bescheiden schaal iets eigens tot stand te brengen. Datzelfde kan gebeuren met het opnieuw bekleden van een stoel, het maken van kussenovertrekken of gehaakte veelkleuri ge spreien. Maar ook wanneer er nieuwe grondstoffen moeten worden aangeschaft: handwerk is nooit verkwisting. Er is tegenwoordig een ruime keuze uit de meest uiteenlopende materialen en het resultaat van de eigen bezigheden is altijd uniek en veelal onbe taalbaar. Zondag Bij spoedeisende g weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondag avond voor spoedgevallen: Goirle Dr. v. d. Pant, Hoogeindseweg 14, Goirle, tel. 04247-1453. Hilvarenbeek Dr. Meijer, Vrijthof 28, Hilvarenbeek, tel. 04255-1335. Moergestel Oirschotseweg 15, Moerge- 13-204 of 424. Tandartsen van Dooren, Vierwindenlaan 34, tel. 673717. Spreekuurtijden: zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. Apothekers 13 december Wandelbos-apotheek, tel. 671489 (K-D). Cloosterhuis, Heuvel 26, tel. 426352 (L- D). Lange dienst: avond- en nachtdienst. Korte dienst: op werkdagen ook geopend van 18.00-22.00 uur, op zaterdag geopend van 11.00-22.00 uur en op zon- en feestda gen geopend van 11.00-18.00 uur. Dierenartsen Dijk, Beethovenlaan 313. Tel. 552514. Timmermans, Nwe Bosscheweg 105. Tel- .435568. v. Pinxteren, Kruislaan 28, Goirle, tel. 04247-1931. v. d. Brink, tel Rasenberg, Bo 04251-1648. HULP NODIG? Belt 0011 voor brandweer, politie, autohulpdienst buitei tel. 432113. Aktie 'Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalken-Otten, Ringbaai 391, tel. 424693, Tilburg, Berkel-E en Udenhout. Mevr. De Bont-Rondema, Burg. v. Mortelplein 113, tel. 6746969, Tilburj Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Gi 13, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kuysters-Verschuren, weg 48, Goirle, Tel. 1955. Voor Oisterwijk: Zr. H. TI Scheeperstraat 66, tel. 04242-2 Stichting Bijstand buitenlandse werkne mers 'Midden-Brabant', Goirkestraat 105, Tilburg. Spreekuur: woensdagochtend 10.00-11.30 uur, donderdagavond 19.00-22.00 uur. Mevr, van Leeuwenkuyl-Ter Haar, Eclip tica 70, Loon op Zand, tel. 04166-1753. Geref. Kerk Vrijgem. Aula Prins Bernhardschool, Cederstraat 4. Diensten: ’s zondags 9.30 en 14.30 uur. A.A. Anonieme Alcoholisten, tel. 013- 320892, dag en nacht. WIELERCROSS De Wieler Tourclub Udenhout organiseert aanstaande zondag de laatste cross van een reeks van zes. In totaal vertrokken er bij de verschillende crosses 81 renners, waarvan verschillenden vijf maal. Zondag wordt het zeker span nend, want wie de competitie gaat winnen is nog een open vraag. Het parcours is gelegen nabij Bos en Duin. De junioren starten om kwart voor twee. DE VERZAMELAARS - VERENI GING TILBURG organiseert a.s. zondag 15 december een extra ruildag van 10.00- 17.00 uur in zaal Vredesparochie Kwaad eindstraat 127, Tilburg. Ook nu zijn er weer vele Belgische ruilyrienden aanwezig. Voor het eerst in de gesel bijna 50-jarige winkeliersv vel Vooruit’ is op 4 december L. v. d. Kaaij een heuse auto uitj Zaterdag is deze zo fel begeerde hoofdprijs van de Sint Nicolaas-T ’Korvel Vooruit’ aan de gelukkige res, Mevr. Baans, Jagerslaan 6, ov digd. Op uitnodiging winkeliersvereni; naars en vele Kor in de mooie zaal van dansschool Lier de Korvelseweg. Ook de jeugd prins Bernhard droeg san Girls in hoge mate bij t stemming. Na een welkomstwoordje van de voorzit ter, die o.a. met blijde trots vertelde, dat de hoofdprijs gevallen was bij iemand die, hoewel reeds enkele jaren buiten Korvel wonend, toch nog steeds haar inkopen in deze winkelstraat deed, werden de win naars gelukgewenst en mochten allereerst 10 gelukkige mensen de door hun gewon nen fietsen in ontvangst nemen. De fietsen werden gewonnen door: Hr. H. Willemen, Trompstraat 32. Hr. J. Meurs, Hart v. Brabantlaan 427. Mevr. Haans-v. Dun, Burg. v.d. Mortel plein Hr. L Mevr. Mevr. Belterma Mevr. Pelzer, Hr. A. v. Loor Tilburg. Mevr. Simons-Vermeer, Tilburgseweg 28, Hilvarenbeek. Hr. L. Strong, Koudepad 21, Goirle. Onder luid applaus werd nu de eerste- prijs-winnares een bloemboeket aangebo den namens de Fa. C. Smits en nam Mevr. Baans de autosleutels over van de voorzit ter. Natuurlijk moest even de ’Zit’ van de auto worden geprobeerd en met behulp van de Hr. v. Ham van de Fa. Knegtel lukte het zelfs de auto te starten. Ook de kinderen van mevr. Baans hadden nog iets in petto voor hun gelukkige moeder. Zo dra zij de auto verlaten had, werd ze bedolven onder de bloemen. In haar dankwoord verzekerde Mevr. Baans de winkeliers, dat zij erg gelukkig was met de door haar gewonnen auto én dat zij altijd graag op Korvel haar inkopen deed en zou blijven doen. Gelijk aan het jaargetijde, winter, althans hier zou het op moeten lijken, heeft de Brabantse Kunststichting een groepsten toonstelling samengesteld, daar bleek, dit volgens de explicatie op de uitnodiging geschreven, meer dan bekend, dat de be hoefte erg groot was. Ook wordt er mel ding gemaakt van het feit dat in 1975 de groepstentoonstellingen zullen worden uitgebreid. Ik hoop dat men hiermee het aantal keren binnen een jaar bedoeld. Aan deze tentoonstelling doen o.a. mee Bart van t Huil, Anne Huitema, Ben van Rooy, Heinz Reijnders, Ben Hens en Hans Lie. Van deze mensen hangt geselecteerd werk uit hetgeen recent door hen vervaar digd is. Andere onbenoemd gebleven ar tiesten zijn aanwezig daar de ruimte met in zijn geheel gevuld is met werk van boven vermelde artiesten. De BKS heeft evenals Galerie Kokon gewijzigde openingstijden, dit gedoeld op de komende feestdagen. Dagelijks, behal ve op maandag, is de Stichting ope tot 17 uur en zondags van 14.00 1 uur. De beide Kerstdager BKS terecht gesloten. Sj 30 december. Hierna is c tentoonstellingsbezoek gesloten van 1 tot en met 9 januari, 1975. Terwijl de BKS en Galerie Kokon een verkooptentoonstelling hebben, heeft men in de bedrijfskantine van IFF, Zevenheu- velenweg 60, een kijktentoonstelling inge richt, waarbij de geest geïnspireerd wordt door creativiteit. De expositie laat zien, waarmee men vroeger o.a. in de 19e eeuw mee placht te spelen, nl. oude gezelschaps spellen gevormd uit de ’Atlas collectie van Stolk’, een verzameling historieprenten. Deze collectie is tot stand gekomen door 4 generaties van de familie Stolk. Een mooie collectie, met mooie illustraties en wijze spreuken. Ook ontbreken uiteraard de spelregels niet, ter voorkoming van een breuk, die men vrede noemde. Dit alles uiteraard in oud Nederlands geschreven, iets wat meer aandacht vraagt dan we. gewend zijn, doch daardoor wordt de gevestigde concentratie verhoogd tot het uiterste gevoel. Een regel zoals de volgende zou ook op het leven kunnen slaan, toen en nu: 'Die de meeste ooghen warpt speelt eerst, en dan gaet het voort met de sonne om’. Ook blijkt uit deze expositie dat het maken van bijv, een ganzenbord geen kleinigheidje is. Kleine prachtige handge- tekende afbeeldingen zijn bepalend voor de wil van de tekenaar, namelij k het probe ren de mensen te verplaatsen in een voor hun fijne sfeer zonder alle dagelijkse pro blemen. Het eerste ganzespel zou waar schijnlijk kunnendateren uit de eerste helft van de 17e eeuw, een zeer oud spel dus. Oude gezelschapsspellen en ander tijdver drijf voor jongen oud in de bedrijfskantine van IFF tot 3 januari. Geopend tijdens de werkdagen van 3 tot 5 uur. ’OP DINSDAG 17 DECEMBER a.s. om 2 uur zal er in het dienstencentrum 'de Garsthof aan het Columbusplein 15 een filmmiddag gehouden worden. Er zal dan een dolkomische film gedraaid worden van Norman Wisdom in 'Bij de Politie’. Entree slechts f 0,90, inklusief garderobe en een kopje thee in de pauze. Natuurlijk is iedereen weer van harte welkom!’ Natuurlijk zijn kinderen nog te i voor langdurige karweien: het ki een tapijt lijkt me minder geschil dingsvermogen is ook iets, dat moet worden. In de Arabische landen kunnen vele familieleden nog aan een wollen kleed zitten te borduren. Zoudt u dat ook voor elkaar kunnen krijgen? Zo niet, laat u toch eens informeren. Wat de handwerkles niet leerde, is altijd nog te achterhalen. Van de vele naaldkunstenaressen heb ik er maar één genoemd, die met haar werk wereldnaam heeft gemaakt. Het zou te ver gaan, u alle nationale en internationale grootheden op het gebied van weven, borduren, poppenmaken en appliceren te noemen, ontdek liever eerst zelf uw eigen kreativiteit. Handwerken is veelzijdiger dan u denkt. In mijn naaste omgeving ken ik leerbe- werkers en macramé-touwknopers, die daaruit veel voldoening putten, ook al J perfekt uitge- jrodukten. De man is misschien :neigd, om van zijn hobby een vak Rondom hart van Brabant V

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 3