1 IJ J WBOGAERS 'fyebet® Wereldvoedselconferentie zoekt I I WIE REKENT GAAT NAAR BOGAERS oplossing voor immense problemen BB/ ’Eigenhandig’ hobbybeurs met verrassende mogelijkheden 98,- l /Aal INDUS 59,95 76,95 NU 11,95 189,- DE TILBURGSE KOERIER :r 1974-pagina 24 Donderdag 7 november 1974-pagina 25 'ogramma Jeep dringend gewenst voor in BOGAERSPRIJS 098. ir. 1-persoons nu 2-persoons nu Norda transistor >iden I BOGAERSPRIJS BOGAERSPRIJS exstraat 9 tr I2523 RLEM. 7OLLE. WAAR DE AANDACHT UITSLUITEND IS GERICHT OP HET BETER HOREN I voor eën HOORTOESTEL NAAR DE SPECIAALZAAK zaterdag :r spec, a BERKEL-ENSCHOT Winkelcentrum Eikenbosch Telefoon 04251-2596 GOIRLE Voorheistraat 28-32 Telefoon 04247-2422 met armoede er ie armoede. Dat moet een INDUS horloge zijn! Stofzuiger Compleet met slang, buizen, borstels. Folderprijs 209, TL 40 Watt Compleet met lamp en starter om de hoge k vanda* n ten arste, ’pen, g. Het bej sieve tui TILBURG Korvelseweg 188/200 Telefoon 424843 433884 434293 Heuvelstraat 109 Telefoon 320512 BOGAERSPRIJ s129,50 BV^fTE^TOREN^^ rar, metalen 329,— Diepvrieskast inhoud 150 Itr. met snelvriesschakelaar kast. Folderprijs 82C Bouman’s kwaliteits meubelkeuzecentrum voor’t betere IRG srvelseweg 188/200 Eigenhandig worden vele >nd. Van een motieven tegels tot een synthetisch :n de wand toe. die Nederland nog rijk is, van een nieuwe zitting wordt voorzien. bachten die bijna zoals mandenvlec zen, speculaasplar nen, enz. zullen hi gedemonstreerd. En heeft u soms een stoel te matten? Breng hem mee naar Eigenhandig waar hij ter plaatse door een der weinige stoelmatters Diepvrieskist 320 liter inhoud, geheel compleet en 5 jaar garantie op koelsysteem. Folderprijs 1089,— klassieke meubelwerk Eindhovenseweg <32 Best, Tel. 04998-I8S4 Dagelijks van 9.00 tot I7.5O uur. Vrijdagavond kijkavond van I9.00 tot 21.00 uur. en. t rijden. i uit 6 Bouman is beslist J” niet duur, zeker niet als U de I topkwaliteit in 1 aanmerking neemt I die Bouman daar tegenover stelt. Om te zien wat U thuis mist, om de garantie, de service en de hoge kwaliteit... daarom kunt U vandaag de dag niet om Bouman’s kwaliteits meubelkeuzecentrum heen. Levering via de erkende woninginrichter. Koelkast 380 Itr. inhoud. 1/2 koelkast, 1/2 diepvries. Deze kast is zijn tijd ver vooruit, viersterren uitvoering. Folderprijs 1378,— Tafelradio Houten kast met MG, LG, KG FM, hogeren lage toonregeling. Folderprijs 249,— BOGAERSPRIJS 149,95 en- ?die Tuin op zes hoog ruiken Een heleboel planten en struiken dc Juwelier - Horloger SCHOUWBURGRING 27 n doen het ie tuin. En op zeshóog rtisch grasta- ien tuinstoel, erbij én de Diepvrieskist 200 litr. met snelvriesschakelaar. Folderprijs 829,— Vaatwasser Bosch mod. Top Hit mod. 74-75 met formica bovenblad, geschikt en opbouw. Folderprijs 1208,— Wekkerklok Zeer moderne vormgeving met luide oproeptoon. Nu speciale BOGAERSPRIJS 19,95 Zaterdag ontvangt het eerste damesteam Be-Quick 1 uit Zwolle. Het wordt zo langzaam eentonig maar de dames moeten nog steeds huneerste winst punt binnen ha Of winst op degradatie zal Tostie apparaat in moderne oranje uitvoering compleet met klemmen. Folderprijs 59,50 BOGAERSPRIJS 24,95 Wasautomaat Zanker EZ 5 E (combinatie), wasautomaat met aparte centrifuge. Folderprijs 1378,— REUSEL Molenberg 2 Telefoon 04976-1705 LOON OP ZAND Gerlachusstraat 29 Tel. 04166-1743 Haardroogkap Regelbaar op 10 standen geheel compleet met vloerstatief. Folderprijs 69,50 BOGAERSPRIJS 43,95 Hairstyler met borstel en 2 kammen en schakelaar. Zeer grote droogcapaciteït. Folderprijs 42,50 BOGAERSPRIJS 32,50 Centrifuge 2,5 kg met veiligheidsdeksel en Kema keur. Folderprijs 229, Deken Electrische deken met regelkast. gewonnen isor(Chin.In- r te stellen, mend naartoe us in een uit- Irene 2 speelt zaterdag ook een thuiswed strijd tegen hun eeuwige rivaal in deze overgangs-klasse, Swift I. op het balkon even goed als in de al levert een echt grasgazon problemen op, met een synthet pijtje kom je een heel eind. Een barbecue en een parasolletje e. balkontuin is klaar. U moet wel naar Bouman. Al is’t alléén maar om de klassiek lage prijzen Op 5 november is in Rome de Wereldvoedselconferentie gestart. Aan deze conferentie zal worden deelgenomen door regeringsdele gaties van alle lidstaten van de Verenigde Naties. Mini lasapparaat Een autogeen lasapparaat om inje binnen zak te steken! Dat kun je letterlijk zeggen van de Microflame-torch, die op Eigen handig als primeur zal worden gebracht Deze autogeen brander, met een vlam die oploopt tot 3000° C, heeft de afmeting**" van een pakje sigaretten en is te gebru,^.. voor praktisch alle kleine knutselkarweit- jes. De inhoud van de tankjes hebben een brandduur van ruim een kwartier. Ideaal voor mensen die zelf sieraden maken, noodreparaties aan de auto willen verrich ten, kortom die dingen willen lassen waar een grote autogeen brander nauwelijks geschikt- Zelfdoen is in. De timmerman, schilder en loodgieter zijn onbetaal baar geworden en bovendien, ze komen niet meer. In hun keurige winkels en showrooms willen ze graag adviseren op welke manier die pleister op de muur moet worden aangebracht of hoe je die nieuwe toiletpot moet plaatsen. Vraagje wanneer dat kan gebeu ren dan zeggen ze: ’Maar meneer (of mevrouw) dat doet u toch even zelf; d er is niets aan en het spaart je een berg arbeidsloon!’ Zo gaat dat tegenwoordig. En voor je het weet ben je een doe-het- zelver want als je na het eerste aarzelend uitgevoerde karweitje merkt dat het resultaat lang zo gek nog niet is dan komt er natuurlijk een vervolg. En de industrie helpt een handje mee door met steeds eenvoudiger systemen en makkelijker te verwerken materialen op de markt te komen. Voor al die mensen die het zelf doen of zelf willen gaan doen zal van 16 t/m 24 november a.s. voor de vierde maal in successie in het Ahoy Gebouw te Rotterdam-Z de beurs ’Eigenhandig’ worden gehouden. Daar zullen alle materialen, gereedschappen en mogelijkheden van het zelfdoen te zien zijn. Ook zal het onderwerp ’kreatieve vrijetijd- besteding’, dus de dingen die je echt voor je plezier doet, uitgebreid worden belicht.* Haarkrultang In chrome uitvoering met vaste klem en Folderprijs 21,95 BOGAERSPRIJS 11,95 Broodrooster met regelbare thermostaat geheel uitgevoerd in chroom compleet met snoer en Kema keur. Folderprijs 58,95 BOGAERSPRIJS 39,95 Het tweede Rapport van de Club van Rome maakt - nog indrin gender dan het eerste - duidelijk dat schaarste-problemen niet langer kunnen worden afgewenteld op de toch al zwakke derde- wereld-landen; schaarste is een mondiaal probleem. Was- droogautomaat met 21 programma's voor de wasautomaat en 120 min voor de droogautomaat. Bij deze machine heeft u geen afvoer voor de droogtrommel nodig. Folderprijs 1998,— Irene tafeltennisnieuws Zaterdag speelt Irene 1 om twee uur in een thuis-wedstrijd tegen Valkenberg/ A.M.V.J. I. De uitslag in de uitwedstrijd tegen dit team was 5-5. De stand op dit moment is met nog vier wedstrijden te spelen: Irene I - 10 punten uit 6 wedstrijder St. Aloysius 1-9 punten uit 6 wedstri Valkenberg/A.M.V.J. 1-7 punten wedstrijden. Irene 1 heeft dus maar één pupt voor sprong op Aloysius. Er zal dus a.s. zater dag in de B. v. Bloklandstraat moeten worden om hun spons disch rest. Lotus) niet teleur i Al met al zal het er toch spann gaan. Tevens moet Aloysius wedstrijd aantreden tegen Sanocel Scylla BOGAERSPRIJS 459,- V—-J,t^ BOGAERSPRIJS 79,- nu 20.000 mensen afhankelijk zijn, zou worden gestaakt. Honger eist niet alleen veel levens, verdrijft ook mensen van hun natuurlij! woonplaats en van hun natuurlijke inkom stenbronnen. Daarmee ondermijnt honger de struktuur van een samenleving die toch al kampt met armoede en ziekte ten gevol ge van die Wasautomaat met 8 wasprogramma’s. Deze machine doet voorwas, hoofdwas, spoelt en centrifugeert. Folderprijs 739,— Stereo set x 10 Watt. Tuner compleet et boxen. Folderprijs 769, opleveren. Op I variaties getoor mozaïek met t- grastapijt tegen Handige handen In het handvaardigheidscentrum dat op Eigenhandig zal worden ingericht zullen vele bezoekers verbaast de handigheid van een 20-tal deelnemers aanschouwen. Am- na niet meer voorkomen schten, tingieten, glasbla- 'anken snijden, wolspin- hier doorlopend worden Kalorik strijkijzer Lichtgewicht met regelbare thermostaat, zeer solide uitvoering. Aluminium zool en omvlochten snoer. Folderprijs 32,50 BOGAERSPRIJS 24,95 BOGAERSPRIJS 469* Stoomstrijkijzer General Electric voor stoom en gewoon strijken, met regelbare thermostaat. Folderprijs 59,95 BOGAERSPRIJS 39,95 Gasfornuis met thermostaat in oven. Ruit in ovendeur ingebouwde verlichting, geheel compleet met afdekplaat. Folderprijs 625, Gen. Electric Koffiezet app. Melitta systeem inhoud 10-12 koppen, voorzien van warmhoudplaat, in moderne oranje uitvoering. Folderprijs 119, BOGAERSPRIJS 69,95 BOGAERSPRIJS 349. Koelkast Tafelmod. met formica bovenblad inhoud 155 Itr. met binnenverlichting en ontdooi-inrichting, twee sterren uitvoering. Folderpriis 509,— BOGAERSPRIJS 299, Frituurpan met regelbare thermostaat van 0 tot 200 gr. in dubbelwandige uitvoering. Kleur oranje. Folderprijs 109,— BOGAERSPRIJS 79,95 Gras tegen de wand Een nieuwe trend in de wandbekleding is het door laten lopen van de vloerbedek king, waardoor een warm en tevens ruim telijk effekt wordt bereikt. Voor het zelf leggen van vloerbedekking, tegels zowel als kamerbreed, draait bijna niemand zijn hand meer om, dus zal het doorplakken of spijkeren op de wand ook geen problemen BOGAERSPRIJS 534, BOGAERSPRIJS 529. Radiator kachel Oliegevuld 2000 Watt, met thermostaat en garantie, op wielen. Uitvoering, gebroken wit.' Folderprijs 279,— Wasautomaat Zoppas 242 - met roestvrijstalen trommel, 12 programma’s. Folderprijs 878, Tuinieren, tuinaanleg, tuinmaterialen en - gereedschappen, het is er allemaal op Eigenhandig. Het begint al in de entree die in een exclusieve tuin is omgetoverd en in de zgn. kreativiteitshal is er een tuin van zo’n 350 m2 aangelegd met vijvers, fontei- rs nen, broeikasjes, tuinhuisjes, kortom met it alles erop en eraan. Ook voor de groen voorziening binnenshuis worden er leuke ideeën aan de hand gedaan op Eigenhan dig. Televisie 61 cm grootbeeld met elektronische kanalenkiezer, houten kast. Folderprijs 878,— BOGAERSPRIJS 398,- Televisie 31 cm beeld op 12 Volt en 220 Volt te gebruiken. Folderprijs 529,— geleden staken. Smit vindt dat die Landro- w ver er weer moet komen: 6-cylinder, met versterkt chassis, beveiliging tegen op springende keien, tropendak en ventilatie. Een stuk vervoer dat maakt dat een bevol king, die voorlopig nog van voedselhulp en beslissingen op internationaal economisch niveau afhankelijk is, in de eigen gemeen schap kan beginnen aan rehabilitatie. Een van de organisaties die op deze wijze ontwikkelingswerk verricht - dus via de plaatselijke gemeenschappen - is de bij het onafhankelijk worden van de nieuwe staat Bangladesh opgerichte Stichting Koppel- gemeenten Bangladesh. Op het ogenblik hebben drieëntwintig Nederlandse ge meenten zich verbonden met dorpen en steden in Bangladesh. Het kontakt met en de financiële hulp aan de bevolking van deze steden, veroorzaakt een bewustwor- dings- en aktiveringsproblematiëk en de eigen leef- en werksituatie. i die zelf sier ïs aan de ar*** )m die dingen rote autogeen br t voor is. Ben Smit, die een aantal KRO-radio- programma’s verslag zal doen van zijn bevindingen, meent dat daarom juist nu, naast een beleid op langere termijn aanzien van de verdeling van de schaar behoefte bestaat aan kleinere projekten belangrijk zijn voor plaatselijke gemeen schappen: wegen, waterputten, eenvoudi ge landbouwwerktuigen en medische hulp. In Makalla (Noord Ethiopië) ontmoette hij Nederlandse artsen die dergelijke pro jekten opzetten en begeleiden. Nadat hun Landrover - niet te ontberen bij dit werk in verband met het over grote afstanden aanvoeren van bouwmaterialen - sneuvel de, moesten zij dit werk zes maanden BOGAERSPRIJS 898,- BOGAERSPRIJS 499,- Koelkast dubbeldeurs, voorzien van automatische ontdooi-inrichting. 40 Itr. Diepvries 185 Itr., koelruimte 275 liter totaal. Folderprijs 775,- BOGAERSPRIJS 398,- BOGAERSPRIJS 698. BOGAERSPRIJS 499, BOGAERSPRIJS 898,- BOGAERSPRIJS 149,- _s bedraagt ƒ3,50 p.p.; 5-plussers 2,—. Op vele NS voordelige trein/metro/toe- rciKrijgbaar. Zelfdoen op Eigenhandig Door al die demonstraties en aktiviteiten zal menige Eigenhandig-bezoeker lust krij gen om ook zelf de handen uit de mouwen te steken. Dat kan volop. Niet alleen kan veel apparatuur uitgeprobeerd worden, maar op de stand van de Dienst Sport en Recreatie van de Gemeente Rotterdam kun je aanschuiven om een les emailleren, boetseren, werken met touw, afvalproduk- ten etc. mee te maken. En natuurlijk magje het werkstuk dat jé maakt mee naar huis nemen. Op woepsdag-, zaterdag- en zondagmid dagen wordt er speciaal met kinderen gewerkt, zodat ma en pa rustig de beurs kunnen bekijken. Ook de dieren uit de kinderboerderij die op Eigenhandig staat zullen de nodige aandacht van de jeugd opeisen. Over alle aspekten van Eigenhandig kun nen we hier niet schrijven. Daarvoor is er te veel te zien en te doen. Een opsomming van alle onderwerpen waarover informatie en demonstratie wordt gegeven kunnen we natuurlijk wel geven. Hier komen ze: gereedschappen; elektri sche gereedschappen; wand-, vloer- en plafondbekleding; isolatie; kunststoffen; zonwering; klimmaterialen; houtbewer- kings-machines; bouwpakketten van trap pen, meubelen, zeilboten, trappen, meube len, zeilboten, trappen, auto, huizen, c.v., keukens, kasten; sanitair; hout; tegels; beglazing; bouwmaterialen; hang- en sluit werk; meubelbeslag; verf; lijmen en kitten; vulmiddelen; metselen; verlichting; elek triciteit; elektronika; metalen; financierin gen; lektuur; handwerken; zelfmaakmode; wijn- en bierpakketten, tuin; emailleren; boetseren; weven; spinnen; sieraden ma ken; bloemschikken; aquaria; tekenen en schilderen. De openingstijden van Eigenhandig zijn: dagelijks van 12.00 - 17.00 uur en van 19.00-22.30 uur op zaterdag en zondag 11.00-17.00 uur. De toegangsprijs kinderen en 65-plu: stations zijn voordelige gangsbewijzen verkrijgt Grill Moulinex mod. A5 compleet met saté-garnituur en spit. Folderprijs 135,— Draagbare radio met MG en FM, speelt op batterijen en 220 V. Folderprijs 179, BOGAERSPRIJS 89,95 Bosch afzuigkap 380 m3 per uur met ingebouwde verlichting, zeer eenvoudige bevestiging. Kema keur. -Ml Folderprijs 338,— BOGAERSPRIJS 199,- Oroger door zijn bescheid afmetingen is de Pelgrimdroger praktisch overal te plaatsen. Afmetingen 58x57x61. Folderprijs 489,— BOGAERSPRIJS 349,- Isoleren is geld verdienen De energiecrisis zit ons nog vers in het geheugen. Behalve de benzinebonnen voor het plakboek hebben we er nog iets anders aan over gehouden n.l. de wetenschap dat isoleren energie- oftewel geldbesparend is. Dat isoleren kan op velerlei manieren. Spouwmuren vullen is er één van en dub bele beglazing aanbrengen een andere. Op Eigenhandig worden vele materialen en mogelijkheden getoond. Allemaal syste men die men ëenvoudig zelf kan toepassen. Dit jaar zijn de oogsten van grote graanproducenten als de V.S. en Canada tegengevallen. De wereldgraanvoorraad (granen, mais, rijst, sojabonen) is nog nooit zo klein geweest. Intussen blijft de wereldbevolking groeien; is er een energiecrisis; worden daardoor bestrijdingsmiddelen en kunstmest schaarser en dus duurder en veroorzaken droogte en overstromingen regelma tig noodsituaties in economisch zwakke landen. Er is in grote delen van de wereld echte honger. Een veelheid van problemen die mensen pessimistisch en moede loos maakt. Hoewel de problemen groot zijn, is een aantal daarvan wèl op te lossen. Die oplossing schuilt niet in charitas, maar in een zorgvuldige eensgezinde planning. Een planning op basis van een nieuwe mentaliteit, op basis van feitenkennis en realiteitszin. Reden voor de KRO in een groot aantal programma's in de maand november aandacht te besteden aan het fenomeen honger: met konkrete informatie, met interviews met ontwikkelingswerkers, beleidsbepalers en wetenschappers, met het persoonlijk relaas van velen die in hun werk gekonfronteerd werden met honger en wat daaruit voortvloeit, ziekte en stagnatie van de economische ont wikkeling. Hulp noodzakelijk Een van degenen die hun werk gekonfron teerd werden met honger en de gevolgen daarvan is Ben Smit, die in oktober voor ’Echo’ een reis van twee weken maakte door Niger, Opper Volta en Ethiopië. Van die twee weken verbleef hij een week in Ethiopië, dat vorig jaar rond deze tijd met grote hongersnood kampte. In de noor delijke provincie Tigre waar onder andere het nomadenvolk de Danakil (door de grote droogte inmiddels zonder vee) woont, trof hij geen direkte honger aan. Dankzij de voedselhulp en de redelijke bezordheid, want de oogst die in gunstiger tijden pas in februari aangesproken wordt, is men nu al aan het opeten. Uit een gesprek met de voorzitter van het Hulp- kommittee van de provincie Tigre bleek, dat de huidige graanvoorraad van 750.000 kilo nog genoeg is voor veertien dagen. Komt er dan geen nieuwe voedselhulp, dan ontstaat er weer een noodsituatie. Die situatie bestaat nu al in Harrar, waar de oogst slecht was. Ook in Opper Volta dreigt na de slechte oogst van dit jaar hongersnood als de voedselhulp waarvan f op ien te punt is 1-9 ;rdag ontval 3uick 1 uit 2 vordt zo Ir talen. Be Quick 1 dit team van 1 redden wordt betwijfeld.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 25