33y3% korting N ■A f 115 N c. van belkom VISIE i ’-JU Heel Tilburg Iedere Tilburger is plat voor een schouwburger Street-parade ZONDAG, 8 SEPTEMBER A.S. SCHOUWBURGERDAG R R R R R Pi Sola Elite Cassettes ’FIËSTA’ nu met VAN GESTEL f 295, f 435, VERLICHTING f 546, Kollekte voor Bangladesh Jtember 1974 - pagina 10 J?E TILBURGSE KOERIER Donderdag 5 september 1974 - pagina 11 rond te krijgen. The South Jazz Band Happening op de Heuvel as 16.30 uur: ns 15.15 uur: aar Expositie van Street-Parade 1973 hout- en linosneden en 1T1NG Unieke aanbieding met kleine schoonheidsfoutjes. Cassette 6 pers, prijs normaal f 443,— Nu KORTING f 148 Jazzkonsert Cassette 9 pers, prijs normaal f 658,— Nu KORTING f 223,— Cassette 12 pers, prijs normaal f 820,— Nu KORTING f 274,— FIËSTA AANBIEDING CASSETTE: SOLA FABRIKAAT Cassette 6 pers. 40 stuks inhoud Hieronymus-Gudok ng alleen verkrijgbaar bij: veldhovenkring 140 tel. 424738 tilburg IISTRAAT 23 125231 Financiering mogelijk Opening Falstaff-kelder in het schouwburg-restaurant Globe tentoonstelling stands wilhelminapark 24 - tel. 423282 wagnerplein 42 - tel. 554860 SPECIALE PRIJS ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. stads schouwburg tilburg Extase i it het or) om op tlazen. zal van lalve U moet wel naar Bouman. 16.30 uur: grote zaal 15.00 uur: Studio 12.00 uur: grote zaal 13.30 uur: Studio 14.30 uur: grote zaal pheus. :n van dit pur van nederland i 1973 Dans-en Showgroep LES GARDES Tilburg voor dit unieke den, zijn verkrijg- i de Stadsschouw- van Donj voorbereiu Heuvelplei de Heuveli Heuvelstraat weer terug naar Koffiekonsert in de Koninklijk Erkende Het proj J.Sibelh Dirigent feestkons jubileum. i van licht en i ïen strak dan weer lencombmat iuidelijk herkenbare Alle cassettes met levenslange SOLA GARANTIE een extra ing van het i het restau- Hilvaren wel frapi plaat Hilvs ling Kind grafk Een vermoj levens dansmariekes met de orl ken. Zij zullen, kostuumpjes de sh< EP ZAAK SPECIALIST een die len, zal elkaar enige reclame- Mijnheer van Dalen’, geschreven door 1 door de leerlingen Vanzelfsprekend wordt dit een stormloop, wij hopen maar dat wij toch de meeste klanten van deze unieke aanbieding kunnen laten profiteren. The Jar Town dichter bij huis. Ze stellen zich Frans de Kok in de hvu,H5„, trekken dan door het centrum. Zij ook de Kattenrug en het Koning aan doen. Toegangskaarten a f 10,- jazz-konsert in het Zuidc baar aan de kassa van de Stadsschouw burg, dagelijks geopend van 11.00 uur tot 16.00 uur. Zondag vanaf 12.00 uur in de Theatersupermarkt in de pauze-foyer. Tel. reserveringen 013-432220. grote zaal door de Harmonie Orpl igramma vermeldt o.a. werker ius, P. Scheffer en A. Scassola. it is de heer Jan van Rooij. Met dit nsert viert de harmonie tevens haar ’Het koffertje van een kindermusical, j H. Peters en uit gevoerd -Parade heeft men zich I in het pak gestoken, bij La Marotte. Al ver zullen ze zich bij T< in Extase installeren La Marotte doet ronymus in de Brabantse g indrukwekkend. Als de' uwe omgeving mee wil idag uit een ander vaatje >rden. erg verjongde - elftal die eet te vinden, kan tegen royale winst zou n leden en suppor- Gudok het heid van de Street-1 meteen maar goed Stijl hebben ze bij voor 14.00 uur zullen ze zich bij Toon mgen in Extase installeren en riden. La Marotte doet het ïin aan en trekt vervolgens via Iring-Jul. van Stolbergstraat en de Heuvel. De start van Hiero Bond was niet erg i ploeg in de nieu\ tellen, zal a;s. zondag getapt moeten worUv... Of het - niet zo e~- nieuwe koers weet Tl Gudok blijken. Een f eigenlijk nodig zijn, om ters gerust te stellen. Maar of zover laat komen? het >-18, Tilburg 1974 topgroep De Klaas Vaak Rommel Grommel Formation en The Blue Ley Stompers opereren ook in de binnenstad. De Klaas Vaak Rommel Grommel Formation is behoorlijk uitgeslapen, maar kan toch de weg kwijt raken. De muzikanten komen n.l. allen uit Breda. The Blue Ley Stompers zijn iets beter op de hoogte van de route, en zullen ze door de straten en langs de café’s loodsen. Al is’t alléén maar om te zien wat U thuis mist. Bovendien alle cassettes verpakt in prachtige mahonie houten opbergkist nter Borst is een dichter, een schilder en graficus in willekeurige volgorde. Hij beheerst de techniek van de gravure. Günter laat zich gelukkig inspireren door de literatuur - Dans met de dood - van Dostojewski, en schept poëzie - de storm, de clown -. De tentoonstel' in de galerie L-v molen, te Hilvarenbe dinsdagmiddag open riling loopt tot 16 september De Kinderkus, achter de v'arenbeek. Van zondag tot a van 2 tot 6 uur. Jazz Band zoekt het :llen zich op bij Heuvelstraat en j zullen igsplein Poppespeler Hans Schoen uit Enkhuizen, in schouwburg en kultureel sentrum geen onbekende meer, met een fijne voorstelling in de Studio voor de allerkleinsten. Niet alleen kijken, maar ook zelf meedoen is bij "t programma-onderdeel het uitgangs- int. ►recht weg 51-57, Tilburg rocken tat 112 Tilburg The Scat Cats zullen ook in de binnen stad lopen. Het gevaarlijke bij dit orkest is, dat ze onderweg óók kollega- muzikanten zullen tegen komen. En als men eenmaal speelt, gaat men gewoon door. Maar het kan best leuk zijn, een hoek twee orkesten te horen bl The Paradise Jazz Band zoekt het ook hoger op. De muzikanten klimmen op een vrachtwagen en vertrekken om 13.45 uur vanaf de schouwburg naar de Veldhovenring, waarna ze optreden op Den Besterd. Ook daar zal muziek worden gemaakt. Om het echt goed te doen, zal ook op deze vrachtwagen een piano worden getakeld. La Marotte is ook een loop-orkest. Het is het jongste orkest van Tilburg. Met deze street-parade presenteert de groep zich dan ook voor het eerst aan het grote publiek. Ze hebben er al een bescheiden nachtkonsertje op zitten, maar daar weet men in Udenhout alles van. Bij gelegen- The Wooltown Jazz Band. Dit orkest, dat in Tilburg zo’n uitstekende klank heeft zal zich installeren op een vrach twagen en door de Korvel rijden. Ook al hoeven deze heren niet te lopen: het rijdende musiceren blijft een inspannende aangelegenheid. Bouman’s kwaliteits meubelkeuzecentrum voor’t betere klassieke meubelwerk Eindhovenseweg 32 Best. Tel. 0499S-I8S4 Dagelijks van 9.00 tot 17.30 uur. Vrijdagavond-kijkavond van 19.00 tot 21.00 uur. Een groepje van 10 majorettes demonstraties geven, onder leiding de heer en mevrouw Bruyelle. Behs deze tien zullen er ook nog 20 kleinere rkesten meetrek- alleen al door hun iow stelen. Terwijl de orkesten uitrukken, klimt Pierre van Ostade op een groot podium op de Heuvel en begint daar i presentatie. De welbespraakte Pierre, anders zo gul met prijzen mag gooien, nu de optredende orkesten aan e praten. Tevens heeft hij schouwburg- en andere i boodschappen voor u. nbare repetitie van de Tilburg Big d. 23 man sterk in een ijzersterke bezetting: 5 trompetten, 5 trombones, 6 saxen, 1 fluit, piano, bas, gitaar, drums en percussion-instrumenten. De Big Band bereidt zich voor op een groot festival, dat op 5 oktober in Utrecht zal worden gehouden. De formatie, die u overigens iedere zondagmiddag van 12.00 uur tot 14.00 uur kunt beluisteren in de Studio, zal ook ’s avonds optreden in het voorpro gramma van The Chris Barber Jazz and Blues Band. Veel kleur en charme krijgt het gebeuren op de Heuvel (aanvang 14.00 uur) door het optreden van de Dans en Show Groep Les Gardes. Deze Tilburgse groep was in 1973 kampioen van Nederland. Behalve dit opmerkelijk wapenfeit zijn er meer resultaten geboekt, want de prijzen- kast van de groep is aan uitbreiding toe. Kabaret zonder Filter besluit het middag programma. Deze Tilburgse groep maakt het wel. Van Den Helder tot Maastricht treedt zij op in grote en kleine schouwbur gen. U krijgt hoogtepunten te zien uit het programma ’Appèl voor Hands’, waarin tevens met één vinger wordt verwezen naar het schouwburg-gebeuren. Tussen de bedrijven door bent welkom in de garderobe foye Zuidelijk Toneel Globe heeft tentoonstelling ingericht. Via foto’s, len en affiches krijgt toneel in beeld, wat u zien. Een leuke kuriositek v tie is het toneelkoffertj; Jansen. In de theater-superr grote foyer is gesitueerd, k menten en coupor inlichtingen krijj schouwt Om te zien, dat Bouman dè specialist is in klassieke meubelen. De grootste van heel Brabant zelfs I B dat op Uw gems. ons kwaliteits meubelkeuze 1 centrum in Best. I Ruime keuze en ruimte om te kiezen. Levering via de erken de woninginrichter. The South Jazz Band bereidt zich ook voor bij Extase op de Heuvel. Om 14.00 uur komt het orkest naar buiten om door de binnenstad te lopen. Deze groep zal ook de markt aandoen en de Paleisring. Voor de muzikanten van ’The South’ wordt het trouwens helemaal een druk week-end. Ook tijdens de schouwburger- dag van zondag, 8 september zullen ze acte de présence geven. Een kombinatie van jeugdbands zullen, onder supervisie van de Harmonie Volt, een uitvoering geven. De jeugdorkesten komen uit Tilburg, Hilvarenbeek en Den Dungen. De leiding is in handen van dirigent Ben v.d. Heyden. Tijdens de laatst gehouden waarderingskonserten in de Stadsschouwburg viel deze kombinatie op bij de jury. Het was ronduit steengoed wat gepresteerd werd. ‘'«renbeek - Het is heel toevallig, maar _ppant, dat dit jaar nog een expositie its vond in het Raadhuis’Prentkunst in Tussen de bedrijven door bent u ook /arenbeeks bezit’, waar de tentoonstel- welkom in de garderobe foyer. Het van Günter Borst in galerie De Zuidelijk Toneel Globe heeft daar een nderkus een stuk verheerlijking is van de tentoonstelling ingericht. Via foto’s, pane- ifische kunst. len en affiches krijgt u aldus een stuk prent leeft door het geheimzinnig toneel in beeld, wat u anders nooit zou logen van de inkt om voedend «en. Een leuke kuriositeit op deze exposi- iselement te zijn als het bloed in de tie is het toneelkoffertje van Magda aderen. De inkt bedekt het reliëf van de Jansen. In de theater-supermarkt, die in de houtgravure en verbint zich door druk met grote foyer is gesitueerd, kunt u abonne- het papier. menten en couponboekjes kopen en alle De prent van Günter Borst is een wereld op inlichtingen krijgen betreffende het zichzelf, beweeglijk in het statische, vol schouwburg-programma. Daarom heen wisselwerkingen van licht en donker, staan stands van een aantal gezelschappen opgebouwd uit een strak dan weer frivool en impresariaten. We noemen u: Toneel- lijnenspel. Zijn spiralencombinaties ver- groep Theater, Het Publiekstheater, Het oorzaken een eigen duidelijk herkenbare Nationale Ballet, Het Brabants Orkest, stijl. Impresariaat Lumen, de Stichting Musi- Günter Borst is een dichter, een schilder en sche Vorming en het Nederlands Dansthe- een graficus in willekeurige volgorde. Hij ater. Via de huisomroep worden de verschillende programma-items aange- kondigd. Om 16.15 uur komen alle orkesten naar de Heuvel. Zij presenteren zich daar nog eenmaal apart aan de Tilburgse bevol king. Na de prijsuitreiking, die u overi gens niet serieus mag nemen, blazen zo’n 80 man tot slot het ’When The Saints’. Daarmee is de Street-Parade dan beslo ten. Op de Heuvel gaat het feest ’s avonds door tot in de kleine uurtjes bij Extase, L’Industrie, De Schuur en Excel lent. Als laatste programma-onderdeel van de schouwburgerdag 1974 en het eerste jazz- weekend Tilburg (ingezet door de Street parade van zaterdag a.s.) wordt er om 20,15 uur een daverend jazz-konsert gegeven. Vanaf 20.15 uur kunt u luisteren naar De Tilb.urg Big Band, die werken zal uitvoeren van Glenn Miller, Count Basie en Stan Kenton. Na de pauze is The Chris Barber Jazz and Blues Band gekontrak- teerd. Het roemruchte Ochtendchloor uit Breda maakt na afloop van dit konsert nog een kleine rondgang. Een gezellige na-sit besluit dan de schouwburgerdag 1974. Waar doen zij het eigen lijk allemaal voor Deze vraag legden we voor aan de voorzitter van de werkgroep, de heer Henk van Belkom (leider van The South Jazz Band). 'Er zijn in Tilburg veelgoede orkesten. We spelen eigenlijk allemaal apart. In zo'n Street-Parade heb je elkaar gewoon nodig. Bovendien is zo’n muzi kale optocht erg belangrijk in de jazz traditie. Hier in Nederland zijn we daar niet zo gevoelig voor. Het straat-werk wordt hier door de harmonie of fanfare gedaan. U kent de aubades wel bij feestelijke gelegenheden. In de jaz; muziek kennen we dat ook. En dat wille we graag in Tilburg laten zien.' 'En z herleeft zaterdag het oude New-Orleans waar op alle pleinen en in alle straatjes, stegen en sloppen, muziek werd gemaakt. We willen u nog een keer alle orkesteh noemen, die aan dit spektakel mee doen. Een kijkje achter de schermen. Terwijl toneeltechnici aan het werk gaan, kunt u, vanuit de grote zaal, eens zien wat er allemaal komt kijken, voordat het doek opgaat voor een voorstelling. Ditmaal een opendoekje voor de werkers achter de schermen. De schouwburgerdag krijgt feestelijk tintje door de openir laatst verbouwde gedeelte van I rant: de Falstaff-kelder. U kunt eens een kijkje nemen in het totaal vernieuwde restaurant, dat in haar nieuwe vormgeving en service-pakket een aanwinst voor de stad genoemd kan worden. Behalve het gerenommeerde a la carte restaurant- gedeelte, dat is gebleven, zijn de Falstaff- taverne-bar-bodega en kelder nieuwe uitgaansmogelijkheden in het schouw- burgkomplex. In de kelder zijn ook een aantal attrakties gepland. Om 13.30 uur kunt u luisteren naar het bekende duo Joke en Ben, dat liedjes zal brengen van Dimitri van Toorn en Ben Weeldenburg. Ze worden hierbij ondersteund door Guido op viool en fluit. Een tweede amateur-optreden is gepland om 15.15 uur. Kootje en Harrie Schilders (finalisten in het programma Nieuwe Oogst) zullen uw aandacht vragen voor een paar fijne luisterliedjes. Een derde amateurgroep luistert naar de naam ’The Paddy’s’. Leuk gegeven is, dat de leden van deze formatie, die uiterst muzikaal zijn, tevens tot één gezin behoren. Zij besluiten om 16.00 uur de live-presentatie in de kelder. The Witch Craft Seven is weer een rijdend orkest. Om 13.45 uur vertrekt deze for matie op een feestelijk versierde vracht wagen naar het Besterdplein voor de Gunst. Ook daar zal een kompleet konsert worden gegeven. Om het meteen maar goed te doen gaat er zelfs een piano mee, die misschien wel wat van de wijs zal zijn. Ook deze groep komt na afloop naar de Heuvel toe. Tijdens de programma-wisselingen zullen Ad Villevoie (sr) en Anton Schwiertz, respectievelijk op hammond-orgel en drum in de foyers voorde nodige muzikale achtergrond zorgen. Ondertussen kunt u plaats nemen op een van de binnen- terrassen voor een drankje. Onder dit motto presenteert de Stadsschouwburg van Tilburg zich bij de aanvang van het nieuwe theater-seizoen. Natuurlijk is bij deze kreet de wens de vader van de gedachte. Nog lang niet alle bewoners van Tilburg en omgeving maken gebruik van de vele uitgaans-mogelijkheden, die de schouwburg biedt. Aan het programma kan het niet liggen. Alles wat een schouwburg zou kunnen bieden, is daarin opgenomen: toneel, kabaret, opera, operette, musical, ballet, konsert, show, amusement en zelfs circ.us. Wat gewoon vaststaat is, dat nog vele mensen denken, dat een schouwburg een vrij kostbare aangelegenheid is voor een beperkte groep. ’En daar gaan we eens wat aan doen', aldus schouwburgdirecteur de heer Leo. N. de Brabander. ’Er zijn zoveel vooroordelen. Vroeger spraken we van drempelvrees. De laatste 4 jaar hebben we met ons programma wel bewezen, dat die zogenaamde drempels wel verdwenen zijn. Daarnaast zoeken we steeds naar mogelijkheden om duidelijk te maken, wat een schouwburg anno 1974 kan betekenen. We hebben een aantal akties in petto, waarvan de schouwburgerdag van zondag a.s. de eerste is’. Deze eerste open-dag in het seizoen 1974-1975, die van 12.00 uur tot 18.00 uur zal duren, bestaat uit de volgende programma-onderdelen. Tijdens een van de voorbereidende ge sprekken van de werkgroep ’Oude Jazz voor Tilburg’ werd het idee gelanceerd, tijdens de Streetparade van zaterdag 7 september a.s. een kollekte te houden ten bate van Bangladesh, dat zo zwaar werd getroffen door allerlei vormen van geweld. Hierbij haakt de werkgroep in op een landelijke aktie van het Rode Kruis, ter lediging van de grootste noden. De muzikanten van de deelnemende orkesten hebben zich spontaan bereid verklaard, aan deze kollekte mee te werken. Achter de orkesten, die zowel in de binnenstad als op het Winkelcentrum Noord, het Besterdplein en de Veldhoven ring zullen optreden, lopen de kollektan- ten, die uw geldelijke bijdragen zullen vragen. Deze bliksem-aktie wordt tijdens de schouwburgerdag van zondag, 8 sep tember a.s., voortgezet Bij de ingang van de schouwburg zullen de kollektanten uw aandacht vragen voor de enorme nood in Bangladesh. DOET U OOK MEE? Zaterdag, 7 september a.s. is het dan zo ver: voor de tweede keer zal er in Tilburg een Street-parade worden georganiseerd. Het heeft wel wat kopzorgen gekost, maar uiteindelijk «is de werkgroep oude jazz Tilburg er toch in geslaagd, alles op tijd van de R.K. Basisschool St. Jozef uit Goirle. Het is een zalige geschiedenis, waarin de milieu-hygiëne ook om de hoek komt kijken. Dit is nu typisch zq’n produktie, waar direkt uit blijkt wat kinderen aan grote mensen te zeggen kunnen hebben. Alles hebben ze zelf gemaakt. Natuurlijk helpt het technisch personeel van de schouwburg ook een handje. Voor de rest: alles zelf gemaakt. The Lazy River Jazz Band maakt het ook wel. De muzikanten stappen op een brandweerwagen, die belangeloos be schikbaar werd gesteld door de Karna- valsvereniging 'de Flepsteppers’ (grandi oos, zo’n vereniging). Om 14.00 uur wordt orkest en brandweerwagen ver wacht op het winkelcentrum Noord aan het Wagnerplein. Daar zullen de heren toch van de wagen afkomen, en street parade maken in het centrum. Ze zullen het druk krijgen daar, want alle winke liers stellen prijs op een aubade. LA MAROTTE

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 11