A te 1^ ei O' [©Erover! 6.95 9.25 Grootse keuring in Brabanthallen 439 19,95 298 Meubelfabriek Herman Thijs viert 40-jarig bestaansjubileum van warmbloed-stamboekpaarden leding graag In vijf,jaar sterke veredeling bereikt Middeleeuwen herleven in Oirschot op de dag van het Koningsschieten Johann Sebastiaan Bach V.V. Gudok gerepareerd 11,95 van gestel Kami! programma in 1975 Postzegel- emissie- Brug bij Hedel wordt Begonnen met schoolmeubelen Nederlaag- toernooi 1 II voor jou, en.... 11,95 dkwfamp W HAMERS» 8|pNH@@FF] HAMERS H ^)pNH©@FF]i Bedevaart naar Kevelaer LAATSTE WEEK VAN DE SCHOENENOPRUIMING BIJ TERMEER WAGNERPLEIN 20 Activiteiten van het VSV belangrijk toegenomen Ook toeristische attractie jgustus 1974 - pagina 8 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 8 augustus 1974 - pagina 9 ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦I cinderen en EEN BEDRIJF, DAT ZICH VRIJ OPSTELT voor u 12 volt 220 volt Goede werksfeer RE TV en.... voor u, ijs ELGRIM Plechtigheid op 18 augustus KOOG- JTOMAAT Folklore en VOOR VOETBALSPORT ELEKTRISCHE KRULTANG HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG Folderprijs 19,95 Naar speciaal ontwerp 5 top slecht: ELEKTRISCHE WEKKER Geen hogere kosten timmerwerk geeft Folderprijs 27,95 VOOR HOCKEY-SPORT HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG DEZE WEEK ARMATUUR BUIS -olderprijs 29,95 Bogaersprijs Introductie diaserie W.A. HOLLAND b.v. Hart van Brabantlaan 100 Tel. 013-422600 Tilburg Ji VERLICHTING onze sortering is eigenlijk te groot nou ja, komt dat allemaal zelf maar eens bekijken Klassieke langspeelplaten COMPLETE FL-VERLICHTING We hebben VERLICHTING ïricht om i.ting van meratk iet paa Aanmelden aan ons kantoor N.S. plein 14. Liefst woonachtig in een van deze wijken. is uiteraard het huidi aan de Ringbaan bejaaravw tuurlijk r meer spec ontwernp' biliothe en i spec >75^ hé LANCIA’ 2 kleuren kalfsleder van voor f25,— BEZORGERS GEVRAAGD voor de wijken omgeving Hasselt Hoefstraat Burg. v. d. Mortelplein 4-8-74 is de v.d. hun nederlaagtóer- .De loor jezet. V.V. die on- ;rug naar ’FUNNY GIRL’ diverse kleuren kalfsleder van voor f25,— FUNNY GIRL’ kalfsleder van diverse kleuren f25,— HEREN SCHOENEN 2 kleuren 29,98 zwart en bruin 19,95 Bogaersprijs jgaersprijs Bogaersprijs STELLA- ARTOIS 24 PIJPJES met het i Nijmcg: 3 uitg— General Electric ledbedoelde en gesteld kwam in de Ver- Ook de in diaserie, b. vormingswe De eerste loop van het jaar a aanmaak van een ze besloten. kg in houd, neemt weinig iats in beslag. Uw wasgoed ïtdroog. derprijs f 448,— ’SALAMANDER’ elegante modellen van £54^5 voor 39,95 igsdag in Justus be- e vóór de zegels in het jaar ’esteld gecombineerde uitgifte indacht zal worden ge- NEERLANDIA’ rundleder van diverse kleuren 39,95 i ’vrijge- Burge- tussen zal op valt? DE KONING i zijr maar de afmetinj worden opgelever. nodig is. ngscentrum Sociale Verzekering itiviteiten zijn ontplooid. Vooral van de verschillende uitgaven spreken daarbij duide- HEREN- SANDALEN bruin en rwart leder 39 tot 46 ƒ19,95 ƒ22,95 'bouwde radio, 12 volt en glichtscherm, zeer fraaie ingebouwde antennen. CARAL- FOOT-SAVE extra gemakkelijk van £JW£SVoor f 39,95 paard thans weer hand in hand: in ae natuur, op de parcoursen en - waar mogelijk - opgetuigd. elijkheid om op een ssitie te kiezen naast van huishoudelijke eufcgH ge- de wilhelminapark 24 - tel. 423282 wagnerplein 42 - tel. 554860 en idag 25 273ste lopen dat processie die manier de m. De intentie 15-8-74 Gudok - Sarto aan- uur. 18-8-74 Gudok - Hemany aan- .30 u. 25-8-74 Gudok-Gloria U.C. 14.30 u. programma en de vraag de komen de hooj en veelzijdi land heeft Daaronder nationale en tot zödr~; dat eigei Hier ADVOCAAT ROOMZACHT 3.50 dit bedrijf omgez houding toestonde de Timmerfabriek altijd j zal zien, dat juist deze wc firma is. n begin 1973 geïntroduceerde bestemd voor onderwijs en /erk, bleek een groot succes. 1.000 series werden in de afgezet, zódat tot zelfde aantal werd tartinistraat 65 67, tilburg noord 013 553945 reproductie van het luit- ïisje van de schilder Gerard 1671-1681, siert de hoes, plaat van Johannes Koch, imba en Gustav Leonhardt, geborgen zit. De ’Drei Viola da G DK-VIEUX HERENKLOMPEN JUCHTLEER 40 tot 46 29,95 ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦•••I en zondag gestart met iet als inzet de Centauruscup. strijd tegen S.V.G. werd dc een 3-1 overwinning omge ag 11-8-74 komt de 1 de Rijen op bezoek, ld de volle winst mee ter i zal willen nemen. volledige programma ziet er als "t uit idag 4-8-74 Gudok - S.V.G. aanvang 10 u. idag 11-8-74 Gudok - E.V.V. aan- g 14.30u. iderdag 1 g 18.30 ui idag g 14.; .dag ivang renstaand Het veertigjarig bedrijfsjubileum, dat vrijdag wordt gevierd, krijgt nog een extra-accent doordat bij die gelegenheid ook de nieuwe bedrijfsruimte in ge bruik wordt genomen, waardoor de produktie en de opslag van materialen en afgewerkte stukken voortaan als op rolletjes kan lopen. De vrije aanpak van Het jaaroverzicht van het Voorlichting laat zien, dat ook in 1973 weer vele act de oplagecijfers lijke taal. In totaal werden 2.297.000 uitgaven verspreid (1972: 859.000). Kop lopers waren de folder ’Vakantie en sociale verzekering’, die een oplage bereikte van 637.000 stuks en de tweemaal per jaar verschijnende folder ’Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen’, waarvan er 300.000 werden verspreid. De ziekenfondsfolder ’scoorde’ 41.000 stuks, terwijl een speciale editie daarvan - bestemd voor de Nederlandse Unie van Ziekenfondsen - een oplage haalde van 957.000 exemplaren. De oplagen van de andere folders varieerden van 19.000 tot 47.000 stuks. De Kevelaerpröcessie van Tilburg omstreken trekt dit jaar op zondag augustus. Dit zal dan voor de 2 keer zijn. De organisatoren h< ook dit jaar veer velen de j zullen meemaken en op traditie in stand houder luidt dit jaar: ’Boete en verzoening’. Deelnemers moeten wel denken aan een pas of toeristenkaart. Opgeven voor de bussen tot 1’8 augustus bij de dames: mevr. C. Vos-van Rijswijk, Nazareth- straat 7, mevr. A. de Rooij-Vermeer, Leharstraa!' 56 en mevr. M. Scheepens, Rielseweg 89, en bij de heren P. Stal pers, Molenstraat 120, J. de Meyer, Hasseltstraat 128 en Fr. van der Lee, Brahmsstraat 140. Voor Goirle bij de heer L. van Rijswijk, Dorpsstraat 29, tel. 1576. De kosten bedragen per per soon f 8,50, voor kinderen tot 12 jaar f 8,-. Vertrek om half acht bij de kerk van ’t Heike op zondag 25 augustus. aan de Bisschop op 1 augustus 1934 Herman Thijs ge- I werd. Het ziet er wel roman- ut, maar voor een moderne be kering is uiteraard het huidige be- erceel aan de Ringbaan Oost ter geschikt. Het oude gebouw Soniusstraat, waar de meubelfabriek vestigd tisch ui drijfsvoe drijfsper beter ger :rpen kinderpostzegels liste datums van de uitgiften, kooptijdvakken e.d. zullen te ijd nog nadere bekendmakingen atip voor de lezers: i 9.30 aanvang van demonstraties, op ibanthal. HEUVELSTRAAT 98 Het rijdek en de rijroosters van de brug bij Hedel over de Maas zullen door Rijkswaterstaat worden vernieuwd. De brug krijgt onder meer een nieuw asfalt- betondek. Het werk zal in elk geval klaar moeten zijn voor 4 november, de dag waarop in Hedel dé jaarlijkse paar- demarkt wordt gehouden. De werk zaamheden zijn gestart op 5 augustus. Om het verkeer over deze brug, die in de ’oude’ rijksweg Utrecht-Den Bosch ligt, zo weinig mogelijk te hinderen, wordt in fasen gewerkt. - Allereerst wordt de schutsboom schoten’ door de Pastoor en de meester. Dan barst de strijd loj de schutters. Een groot gejuich i gaan als het’haantje’ IS ER... Het Gildebestuur overlegt of de kandi daat wel waardig is voor het koning schap; een snelle bode ijlt naar het ouderlijk huis om de boodschap over te brengen; een plechtige installatie met het afleggen van de Koningseed; de Koning betreedt het Moeder-vendel (voorwaar een grote eer); de erewijn wordt geschonken. Getooid met het kostbare Koningszilver •wordt de nieuwe Koning door zijn Gil- -»• TpcxT Ja, de pijlen flitsen dan in die strijd pijlsnel, zuiver gericht uit de kruisbogen op naar het doel: het (houten) haantje in de top van de schutsboom. Dat het een plechtige en traditionele dag is, mag blijke uit onderstaand programma: Om 10.00 uur betreedt het Gilde de R.K. Petruskerk te Oirschot en luistert hun Gildemis op ter nagedachtenis aan de overleden leden. Na deze H. Mis wordt de Beschermheer- en Vrouwe bezocht. Op 14.30 haalt het Gilde de Koning en - Veertig jaar geleden stichtte de heer H. A. J. Thijs aan de Bisschop Soniusstraat een meubelbedrijf in een oud gebouw, dat vele Tilburgers daar uit de buurt zich nog wel van vroeger herinneren. Voor de oorlog legde het bedrijf zich voornamelijk toe op schoolmeubelen, die toen nog gemaakt werden in een genadeloze vorm, waardoor een kind in een onnatuurlijke houding de lesuren moest doorbrengen. De banken wa ren onverwoestbaar, zodat als ze eenmaal werden aangeschaft ze het klaslokaal ook nooit meer verheten. De Meubelfabriek Herman Thijs was van het begin af erop gericht om daar iets aan te doen; de nieuwere opvattingen over de inrichting van scholen, die zich in 1934 hier en daar schaars deden gelden, werden in ïzet in banken en tafels, die althans een wat vrijere den. Deze vrije aanpak van gebruikelijke stijlen heeft gekenmerkt, en wie er nu een bezoek brengt, wendbaarheid een van de sterkste kanten van de In luttele jaren tijds kent de vereniging - niet minder dan 20.000 ingeschreven leden, waarvan niet minder dan 25 pet. zijnde 5.000 in het distrikt Noord- Brabant/Zeeland! Het selektief optreden van de W.P.N. r heeft inmiddels reeds geleid tot het wederverkrijgen van ’natuurlijke’ eigen schappen, die - al naargelang afkomst en aanleg - gericht zijn op hun oor spronkelijke kunnpn, t.w. tuigpaarden, rijpaarden dan wel prestatiepaarden Men behoeft als vHjetijdsgenietende mens thans slechts om zich heen te zien om te ervaren in welke mate het streven van de W.P.N. in haar opzet geslaagd is. Allerwege (gelukkig) gaan mens en historie Op 18 augustus a.s. beleeft het Gilde Onze Lieve Vrouwe Broederschap te Óirschot weer een grote dag: plechtig en traditioneel. Het is dan de dag van het KONINGSSCHIETEN. Getooid in hun prachtige uniformen trekken de Gildebroeders- en zusters op naar de schutsboom met slaande trom en wap perende vendels. Onder de schutsboom strijden de gildebroeders - aangemoe- digd door de dames - om de grootste eer: KONING WORDEN. Het koningsschieten geschiedt volledig in het openbaar en eenieder is er wel kom. Een mooie gelegenheid om nader kennis te maken met het eeuwenoude Gilde, maar ook een buitenkans om de geweldige uniformen eens van dichtbij te bewonderen: middeleeuws, een voudig, maar een streling voor oog en camera. het bedrijf de mogel rendabele manier pos de massaproduktie v meubels. Particulieren, die een keul of een huisbar willen maken in een renoveerd huis, zullen merken, dat afmetingen van de in de handel voorra dige elementen maar zelden precies pas sen in de opzet. Soms kan een verschil van enkele tientallen centimeters een element onbruikbaar maken. In dat ge val kunnen zij een beroep doen op de Meubelfabriek Herman Thijs, die elk element apart maakt en dit dan ook volgens tekening op bestelling levert. De gebruikte materialen zijn dezelfde als elders, maar de afmetingen en de afwerking worden opgeleverd zoals in het bepaalde geval de Hoofdman uit, waarna ook de Geestelijke Overheid (adn de pastorie) met de Vendelgroet wordt uitgehaald. Omstreeks 15.30 uur arriveert het Gilde bij het gemeentehuis, waar de Wereld lijke Overheid en de Genodigden de vendelgroet wordt gebracht en volks dansen worden uitgevoerd en allen wor den uitgenodigd om in optocht met het Gilde op te trekken naar de schuts boom en daar het feest van het Koningsschieten mee te vieren. Nadat her- en derwaarts goed' pogingen in het werk werder het tij ten goede te keren, 1 1969 de W.P.N. tot stand, eniging Warmbloed Paarden Stamboek Nederland. Zij voerde hoog in haar vaandel een strikt omschreven aantal normen en doelstellingen, die de beoog de instandhouding en veredeling beoog den. In zulk een bedrijf wordt gedurig een beroep gedaan op de vakbekwaamheid en de vindingrijkheid van het personeel, wat het werken prettig maakt en wat veel voldoening geeft. De werksfeer is dan ook bijzonder goed. Er werken tien personeelsleden, die de beschikking hebben over de modernste machines. stukken. Wie bezig is zijn huis te ver bouwen en behoefte heeft aan een keu ken, aan kasten, aan betimmeringen, zal er goed aan doen eens te praten met de heer Thijs. Niet alleen voert hij de teke ningen precies uit, maar bovendien kan hij de klant aan goede ideeën helpen, die vaak beter zijn dan wat eerst was gepland en die dan ook nog kostenbe sparend kunnen uitvallen. De Meubelfabriek Thijs levert ook de interieurs van kantines, van bedrijfsla- boratoria, van verzorgingstehuizen, ’-irdencentra en ziekenhuizen, en na- nog altijd ook aan scholen, ïciaal huishoudscholen. Er zijn srpen te zien van inrichtingen voor heken en van balies voor kantoren openbare gebouwen, allemaal naar jciaal ontwerp uitgevoerd. Dit is wel iets bijzonders. En nog in teressanter is, dat door de effectieve manier van werken de kosten niet hoger hoeven te zijn als van in serie gemaakte In de oorlogsjaren moest door het ge brek aan grondstoffen het bedrijf zich op een andere leest schoeien en het hield zich dan ook staande door het produceren van houten hakken en zo len, die toen voor het schoeisel van vitaal belang waren - leer was vrijwel niet te krijgen. Maar na de oorlog werd het vervaardigen van schoolmeubels weer hoofdzaak, tot het bedrijf verhuis de naar een aantrekkelijk perceel aan de Ringbaan Oost, waar het ook nu nog gevestigd is. Dat het paard, door vele eeuwen heen en bij talrijke cultuurvolkeren, een naaste gezel en huisvriend is van de mens, heeft hem mogelijk het predikaat ’edel’ opgeleverd. Wanneer de mens het paard dan al als hui^djer heeft erkend, draagt hij ook zorg voor de instandhouding van de soort. Eens te meer geldt dat, wanneer - hetzij door natuurlijke degeneratie, dan wel door foutief gebruik of misbruik door de mens - het paard gevaar loopt uit het natuur- en mensbeeld te verdwijnen. Het siert een niet onaanzienlijke groep dierenliefhebbers in ons lieve landje zich bewust te zijn geworden van het dreigende gevaar. De opkomst van het gemotoriseerd transport, de verwaarlozing van wat toch eeuwenlang een edel dier heette te zijn, het ondoordacht kruisen van paarderassen ofwel het vrijelijk de natuur haar gang laten gaan dreigden tenslotte te resulteren in de totale vernietiging van het paard uit de samenleving. Voor het eerst in zijn bestaan breidde het V.S.V. zijn activiteiten tot over de grenzen uit. Op initiatief van de Bun- desversicherungsanstalt für Angestellte werd in september 1073 deelgenomen aan een internationale voorlichtings- manifestatie (Euro-Inform ’73) in Aken. Belgische, Duitse en Nederlandse vertegenwoordigers van de diverse uit voeringsorganen werkten hier samen om voorlichting te geven over de ver schillende perisioenverzekeringen (voor wat Nederland betreft de AOW, de AWW en de WAO). In nauwe samen werking met het Bureau voor Duitse Zaken in Nijmegen kwam een speciale tweetalige uitgave over ’Pensioenen en Renten’ tot stand, terwijl met het Ministerie van Sociale Zaken een Duitse editie van ‘de folder ’Stand van Zaken’ werd uitgegeven. Beide uitgaven, die tijdens deze manifestatie en ook daarna in ruime mate werden verspreid, wer den in het voorlichtingspakket opge nomen. Dé vele activiteiten van het V.S.V. in 1973 vergden een bedrag van 270.000 gulden. LANCIA’ zacht chroom leder van voor ƒ25 Afgelopei Gudok g< nooi mei eerste wedsti Gudok in ee. A. s. zondag E.V.V. uit d. getwijfelc de Rijen Het v-" volgt i Zonde 14.3G Zond' vang i Dond; vang 1 Zond' vang 1 Zonda aanva» Bovenstaand programma en de vraag wie Gudok de eerste maar ook de grootste nederlaag toe kan brengen maken een gang naar het sportcomplex van de v.v. Gudok gelegen a/d Centau- rusweg (achter de terreinen van de B. v.B.) alleszins de moeite waard. Eerst begint men aan de oostkant van de brug. Er blijven voor het verkeer in totaal twee smalle rijstroken over. Deze fase duurt zes weken. Daarna, om streeks medio september, neemt Rijks waterstaat de rest van de brug onder handen. Er blijft dan voor het verkeer een rijstrook over. Verkeerslichten aan beide zijden van de brug zullen het ver keer over deze rijstrook regelen. Enkele malen per dag zullen landbouw- tractoren in staat worden gesteld de brug te passeren. Het programma voor de uitgifte bijzondere postzegels in het jaar 19; als volgt samenge;, Februari - Een g< waarin resp. aan< schonken aan: het 700-jarig bestaan van de stad Am sterdam het 300-jarig bestaan van de.Portu- gees-Israëlitische synagoge te Amster dam het 400-jarig bestaan van de Rijks Universiteit te Leiden alsmede 400 jaar universitair onderwijs in Nederland April - De Zomerpostzegels, gewijd aan Monumentenjaar 1975 Mei - Een gecombineerde uitgifte waar in resp. aandacht zal worden geschon ken aan: bevrijding uit gevangenschap en on derdrukking de honderdste geboortedag Albert Schweitzer het 100-jarig bestaan van de Stoom vaart Maatschappij Zeeland - Konink lijke Nederlandsche Postvaart N.V. Juli - Een ’internationale serie’ waarin aandacht zal worden geschonken aan ’Het jaar van de vrouw 1975’ en aan het honderdjarig bestaan van de ’Conven tion du Mètre’ Oktober - Uitgifte van één of meer zegels, gewijd aan nog nader te kiezen PTT-onderwerf November - Ki Over de jui de verkoo, zijner tijü i volgen. .Tijdens de receptie vrijdagavond, tussen vier en zes uur, zullen de bezoekers, die er zeker veel zullen komen, een aardig overzicht kunnen krijgen in deze meu belfabriek, die met behoud van de tra ditie zich in deze veranderende tijd uit stekend weet staande te houden, en vol energie op weg gaat naar het gouden bestaansfeest. De W.P.N. Afd. Noord-Brabant/Zeeland gaat op zaterdag 10 augustus a.s. op de terreinen bij de veemarkthallen in Den Bosch niet alleen het 5.000ste ge registreerde lid huldigen. Dat is fijn voor het lid, maar een nog groter kom- pliment voor de W.P.N. Tijdens vóórselecties - die inmiddels zijn afgesloten - is van de geregistreerde leden een 250-tal paarden gekozen, dat een speciaal predikaat toekomt. Paarden, die optimaal voldoen aan de normen, die eerder zijn vastgesteld door de W.P.N. en die de meest natuurlijke karaktereigenschappen van het paard benaderen. De Grote Centrale Keuring- ’s-Hertogenbosch op 10 augus tekent in feite de laatste ronde nationale keuringen, die in september te Utrecht zullen plaatsvinden. Daaruit zullen per saldo tevoorschijn hoogst geklasseerde rij-, tuig- ligheidspaarden, die Neder- weten voort te brengen, zijn er ettelijke, die bij m internationale wedstrijden zódanige prestaties zijn gekomen t buitenlandse belangstellenden enaars zijn geworden. sruit reeds moge blijken, welk een faam de - toch nog jonge - W.P.N. zich internationaal heeft weten te verwer ven! Tot slot een weekendtij zaterdag 10 augustus zeer bezienswaardige het terrein van de Brat Een mooie spelend mei Terborch, 1 waarin de j viola da gan clavecimbel, geborgen zit. De Sonaten für Viola da Gamba und Cem balo’ van Johann Sebastiaan Bach, 1685-1750, die hier ten gehore ge bracht worden, zijn in Bachs Kötheners tijd, tussen 1717 en 1723, gecom poneerd. Deze tijd was zeer belangrijk en tevens zeer vruchtvol. Immers, Köthen was naast vorst een voortreffe lijk musicus en Viola da Gamba be speler, iets dat niet ongeïnspireerd werkte voor Bach. Frappant evenwel zijn de 3 op zichzelf staande stemmen, die deze sonaten bevatten nl. de ie stem de Viola da Gamba, de 2e stem de rechter- en de 3e stem de linkerhand van het clavecimbelgedeelte. Hoewel er soms duidelijk 3 stemmen zijn, weeft Leonhardt zijn linker- en rechterpartij tot een geheel, daar waar naar een climax gewerkt moet worden, en op zo’n moment lijkt de Gamba-partij een ondergeschikte rol te hebben, doch later keert alles weer in bovengenoemde proporties terug, waarin een mooi homogene klankkleur voorop staat. Vooral in de eerste sonate, het andante, is een typisch voorbeeld van boven om schreven beeld; allereerst is de Gamba- partij aanwezig louter ter ondersteuning van de mooie lage registertonen, opdat dan later in het allegro moderato Johannes Kochs spel de le partij weer kan gaan vertolken, weliswaar op de voet gevolgd door het clavecimbel. De le en de 2e sonate zijn, in tegenstelling tot de laatste 3e sonate, gevormd uit 4 delen, terwijl de 3e sonate slechts 3 delen bevat. Ondanks dit verschil staan de 2e en de 3e sonate zeer dicht naast elkaar. In de 2e compositie wordt reeds aangekondigd wat in de 3e sonate in principe aanwezig is, nl. de versmelting van de sonate- en concertvorm. Deel 1 van de laatste sonate heeft heel veel weg van het 3e Brandenburgs Concert, dat hetzelfde 3-delige patroon vertoont als de hier fantastisch bespeel de 3e sonate voor de Viola da Gamba und Cembalo. Niet onvermeld mag blijven het feit dat het 4e deel van de 2e sonate dezelfde themavoering als het vijfde Brandenburgs Concert heeft. Over de hele linie wordt er subliem gemusiceerd, waarin precieze timing niet ontbreekt en wat alleen maar ten goede kan komen voor Bachs werk. Rivaliteit van de andere platen wat deze sonates betreft, zijn er niet daar Leon hardt, zoals bij het merk Telefunken, ook daarop de clavecimbelpartij ver tolkt en Leonhardt is een van de minst wispelturige musici, die zich gespecia liseerd hebben in het interpreteren van Barokmuziek. ’Drei Gamben- und Cembalosonaten’, Johannes Koch en Gustav Leonhardt, BASF Harmonia Mundi H.M. 30 184. Zoals altijd zijn de persing en opnamens uitmuntend gedaan. v. H.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 9