PEN PEN a s Plan ’Oude Stad’ voorziet tl in verandering bebouwing van 100 Ha terreinen VAN DAL |^^Eweekblad voor het hart van brabantJ^^^^|I|^| SPURIDUnSlOOS centrum voor beter wonen IAPRO Een fietsverzekering is bepaald geen overbodige luxe LOEZIEEN Filmmiddag as J Gijzen Optiek VAN SLOUN MEUBELEN op de Kasteelhoeve MEUBELEN kopen is ’n kwestie van VERTROUWEN Johnnie Majoie overleden □hamers R |^NH©©FFj 98,- 119 ƒ129 ƒ159 189 ƒ198 ƒ209 ^*•1 W 3 4 I Speciale inspraakprocedure zal iedereen z’n zeg geven De nota is gebaseerd op een overzichts kaart, waarop de terreinen in de oude stad worden onderverdeeld in vijf cate gorieën hoofdstructuurlintbebouwing, secundaire lintbebouwing, clusterbe bouwing, amorfe bebouwing en grote privé-terreinen. Onder de hoofdstruc tuurlintbebouwing hebben we te ver staan de grote verkeersbanen in de stad, waar nog wel een en ander aan veran derd het i aanzi ben. /•TV lensdag 17 juli 1974 pagina Ij OPLAGE 61910 kerij Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Loon op Zand-Udenhout-Berkel Enschot-Oisterwijk-Moergestel en Hilvafenbeek WONEN- WERKEN- SAMENLEVEN ijke prijzen HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG (Foto Van Aarle) Honderd hectaren op een schade van zo ongeveer veertig miljoen gulden per jat Instrumenten >rdt Bladmuziek el Als aanvulling songe geval; 998, Naast een goed slot en niet-nonchalant altijc deni Duizend tevreden kopers. Tapijtengroothandel TEL. 421513-433860 MEELSTRAAT 31 33 35 Juliana van Stolbergstr. 25, Tilburg Tel. 013.42 0? 86 zoveel mensen hun meubelen bij DOORLOPENDE MEUBELSHOW n Vleugels Muziek- ■T vens: ught Tel. 04100-62122 Orgels Plano's Vraag bij ons hoe men orgel leert spelen zonder een instrument te bezitten. Muziekstudie GROSVELD een een als ver- hoogte overlijden ten b. een van I VAN GESTEL NS. PLEIN 19 - TEL. 424725 SPECIAALZAAK IN TIN EN KOPER VRACHT- BESTEL- PERSONENWAGEN VERHUUR met of zonder chauffeur AD MELISSANT Franz Llsztstraat 40 Telefoon 013-55 22 56 Tevens A-N.W.B. - V.A.M.O.R. - Autorijschool :lkt met rgoede De Koestraat 144. Telefoon 42 29 75 v/h F. de Roy-Franken. UITGAVE: QE TILBURGSE KOERIER B.V. DIR.J. H.G. DE BEER REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: N.S. PLEIN 14-TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745 t bijdrage die hij altij i, nog wel hi munekh..... liggen, waarvan er een iet meer in gebruik z'4 overeengc validiteit igeveer 226 ar- jverheid stelt dat ifd moet dsplaat- iunning opge ling ioms wordt er voor deze gevonden. Zo heeft een fietsen ter beschikking op aantrekkelijke wijze i het land volop fietsen niet meer Stemmen en Repareren Lessen Piano - Orgel - Fluit Trompet - Gitaar - Drum Tlvollatraat 67-69 Tilburg Telefoon 013-434762 komt, zc op zijn hoeve same" daar' De denkbeelde neergelegd zuil tijd gesprekstc Iedereen zal wel heen te zien en i zijn tijd iving jverheid Bezoekt onze speciaalzaak in Vloerbedekking Tapijten en karpetten 4EN 6 Alle prijzen Incl. B.T.W. JOUT- Tel. 04241-2020 nog zal moeten worden, maar die in algemeen toch voortaan wel het richt zullen houden, dat ze nu heb- om kennis van te nemen. Zij le oude stad zodanig moet zijn, - alle maten - diverse kleuren - 5 jaar garantie - gratis opmeten - snelle levering M - 100.000 strekkende meters vloerbedekking in 300 kleuren. uitgezóchte collectie Perzische tapijten en wollen Berbers o.a. zuiver scheerwollen Berber vanaf 125, 4 m breed. Daarom kopen VAN SLOUN! itember aan de raad de rnomen. Over J zal met de ileegd, waarbij alle geïnteresseerden dan mn zegje te doen. rocedure zullen op professionele manier worden waarna dan een definitieve doelstellingennota >i,vv,e gehad van mg voordat het in dacht, zag hij tengebied in, en edaan om dit te sn verwerkte hy joumalis- meer van >orlog een verwierf voor grensproble- tijn journalistieke een specialist die zich uitslui tend met tapijt bezighoudt. Hij komt overal en zorgt wel dat hij weet wat op tapijtge- bied te koop is. Hij koopt veel om de prijs in de hand te kunnen houden. HIJ legt gratis en vakkundig. Hij geeft minstens 5 jaar schriftelijke garantie gekombineerd met een uitstekende service. Dat is Tapro, brabants grootste keus in de bekende merken, Kkz.ür'Pp,;?,."ïï beter. uw brillenmaker In de nota wordt berekend, dat voor de verruiming en renovatie van de binnen stad honderd HA nodig zullen zijn, 25 HA voor aanvullende of alternatieve werkgelegenheid, 47 HA voor woningen en 28 HA voor verruiming van het Hij heeft jarenlang de functie reisleider in Spanje. Lang grote toerisme die kant in het belang van dit toeristei hij heeft dan ook veel ged bevorderen. Zijn reizen uiteraard ook nogal eens op tieke manier, waarbij onder belang is, dat hij voor de oorlog Hongaarse onderscheiding ve de manier, waarop hij de g men van dit land in zijr. werk behandeld had. opgewekt lier waarog kon bezig iegene, die hij op de >uden. Bij gewaarc dit het Amorfe bebouwing De grote veranderingen in de stadsstruc tuur zullen vooral optreden in die sec toren, die nu worden aangeduid als ’amorfe bebouwing’. Veelal zijn dit grote terreinen, die tussen de woon buurten inliggen, maar waar fabrieksge bouwen liggen, waarvan er een groot aantal niet meer in gebruik zijn. Na Wil de fietser zichzelf tegen risico’s in het verkeer verzekeren dan is dat moge lijk door een partikuliere ongevallen verzekering. Bij zo’n ongevallenverzeke ring kan men de navolgende uitkeringen verzekeren: a. een van tevoren overeen gekomen som bij overlijden ten gevolge van een ongeval; b. een van tevoren gekomen som bij blijvende in- t ten gevolge van een ongeval; c. een uitkering bij arbeidsongeschiktheid ten gevolge van een ongeval; d. kosten van geneeskundige behandeling als ge volg van een ongeval. Allemaal zaken die een fietser goed dient te overden ken. In de eerste slot. In de tweede verzekeringen En dat is wel De laatste jaren was zijn gezondheid niet erg goed meer en daarom verbleef hij toen doorgaans in Tilburg. Nog een enkele maal gebruikte hij de gelegen heid om in de Tilburgse Koerier blijk te geven van zijn geestige paraphrases. Zijn kennissen zullen hem wel missen en zijn overlijden zal voor velen aanleiding zijn om nog eens aan deze prettige, vrijwel jd goed gehumeurde figuur terug te tken. Een andere eigenschap van Johnnie Majoie was zijn opgewekt karakter en de geestige manier waarop hij gezel schappen kon bezig houden, al kon soms degene, die hy met zijn vinnige kritiek op de korrel nam, zijn lachen wel houden. Bij gelegenheden trad hij op als een gewaardeerd entertainer. Met name was dit het geval vlak na de be- vrijding, toen hy de ontspanningsavon den verzorgde voor Canadese militairen. Donderdag 8 augustus 18e jaargang - no. 876 Ook andere risico’s dekken Als fietser kan men in het verkeer door het veroorzaken van een ongeluk aan zienlijke schade aan anderen toebren gen, die men zelf als aansprakelijk per soon tot de laatste cent zal moeten betalen. Denk maar eens aan het geval van de plotseling op de weg komende fietser, die een auto tot uitwijken dwingt. Dat kan tot gevolg hebben dat de automobilist een andere auto aan rijdt of tegen een boom opvliegt. Hoe wel er een heleboel juridische kanten kunnen aanzitten, kan het er op neer komen dat de fietser aansprakelijk wordt gesteld voor de schade. Dit soort risico’s kan worden verzekerd door een wettelijke aansprakelykheidspolis voor partikulieren, die gelukkig in een groot deel van de Nederlandse gezinnen aan wezig is. verloop van tijd zullen deze terreinen voor nieuwe bebouwing beschikbaar komen, en het is dan de vraag wat er zal komen staan. Tenslotte bevat de oude stad nog een aantal omvangrijke privé- terreinen, waaronder verschillende kloosters; ook daar is te verwachten, dat zij te eniger tijd voor een nieuwe bestemming beschikbaar komen. Waar hierbij nogal eens sprake is van grote tuinen ligt het in de rede, dat zij aan de openbare groenvoorziening zullen wor den toegevoegd, voor zover zij niet zul len worden gebruikt voor de aanleg van nieuwe woonstraten. Bij 'n oVerlijden in uw familie, zowel 's nachts als overdag, belt u eerst ons. wij nemen al de zorgen, betreffende de be grafenis of eventueel crematie van u ovjfjtr R.-K. BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 425525 b.g.g. 433370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 proc len er gc de tekeninge in huis te k gediscussieer PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING Tijdelijk: Tel. 425525 b.g.g. 433370 ssing; 3. schade ling, botsing, om- ing, moedwillige be ierden en dergelijke. Maatregelen nemen Het is dus echt wel belangrijk om tegen schade door diefstal de nodige maat regelen te nemen. Een voor de hand liggende beveiliging is een deugdelijk fietsslot. Fietssloten zijn in vele soorten (spaak-, ring-, cijfer-, kabelsloten enz.) in de handel. Het is gemakkelijk een goede keuze te doen. De fiétsenhandel is daarvoor het aange wezen adres. Vergeet nooit uw fiets, indien deze onbeheerd ergens wordt neergezet, op slot te doen. Ook niet als het voor een kort ogenblik is’ als u bijvoorveeld ergens een boodschap moet doen. Dat voorkomt veel narig heid. kelfoto van deze week werd ge maakt tijdens de speedwaywedstrijden van het afgelopen weekeinde. De omcir kelde figuur kan aan ons bureau de volgende prijzen komen afhalen: f 10,- van De Koerier, een waardebon van f 10,- van Broer de Laat, een waarde bon van f5,- van Gijzen Optiek, een waardebon voor 4 Jantjes van Broodje Jantje, een waardebon voor vlees of vleeswaren van f 7,50 van Slagerij Arno de Kort, een fles wijn naar keuze van de Tropicane Bar, een jaarabonnement van d$ openbare bibliotheek en een cadeau- cheque van f 5,- van Hobbyshop Arrow. Bij VAN SLOUN MEUBELEN vindt u: meubelen tegen eerlijke prijzen in het betere genre in alle stijlen. Meubelen met volle garantie en service! Deskundige voorlichting en gratis advies. Doe als zovelen. Kom een uurtje rondwandelen in onze 4000 meter grote zaak en bekijk onze kwaliteitsmeubelen. Maandagmiddag 12 augustus wordt in de Kasteelhoeve, Hasseltstraat 256, het wijkcentrum en tevens dienstencentrum voor ouderen, een filmmiddag gegeven. De film begint om twee uur en de toe gangsprijs bedraagt f 1,- met inbegrip van een kop koffie of thee. De titel van de film luidt: ’Een reis naar de zon’; beschreven worden de avonturen van een familie die in onmin verkeert over een fenomenale wijnkelder. Tenslotte komt, zoals dat hoort, alles toch weer pootjes terecht. In de Kasteel- worden geregeld programma’s lengesteld- voor ouderen; men kan ir vrij van kennis komen nemen. Voor SCHOOLSPORTKLEDING met 10% KORTING Zie pag. 3 Tijdens de raadszitting van maandagavond heeft het gemeentebestuur aan de raad de ’Voorlopige doelstellingennota structuurplan oude stad’ voorgelegd met de bemerking, dat over deze aangelegenheid een in- spraakplan in voorbereiding is, dat in de vergadering van sepl de raad zal worden voorgelegd. Met het oog hierop heeft ’voorlopige doelstellingennota’ voor kennisgeving aangen alle elementen van de ontwikkeling van de oude stad bevolking overleg worden gepl de gelegenheid zullen krijgen hi De resultaten van die procedure vastgelegd en uitgewerkt, kan worden opgesteld. De nota is intussen interessant genoeg stelt voorop, dat de ontwikkeling van dt dat de leefbaarheid er niet mag worden aangetast, dat de identiteit van het bestaande zoveel mogelijk moet worden gehandhaafd, en dat, met behoud van het bevolkingstal toch de groenvoorzieningen op ruime schaal moeten worden uitgebreid. BOSSCHEWEG 271 TILBURG TELEFOON 013-431063 Parkeergelegenheid achter onze zaak aanwezig De secundaire lintbebouwing bestaat uit merendeels oude straten, die nu juist karakteristiek zjjn voor Tilburg. Daar zal heel wat gerenoveerd en geres taureerd moeten worden, maar dan liefst zo, dat de kenmerkende elemen ten alleen maar worden opgehaald. De clusterbebouwing wordt uitgemaakt door woonstraten, die mefendeels na 1925 tot stand zijn gekomen. Ook hier zullen wel renovaties nodig zijn, maar hier zal het aanzicht in de meeste geval len helemaal niet hoeven te veranderen. woonklimaat door groenvoorzieningen en andere maatregelen. Interessant is de visie, die de nota geeft op het autoverkeer. In de woonwijken zal, aldus de nota, het doorgaand auto verkeer moeten worden weggehouden door de vormgeving van de wegen zoda nig te maken, dat het autoverkeer zich moet aanpassen aan de omgeving, bij voorbeeld door het inrichten van de straat als woonerf, door versmalling van het profiel of door het invoeren van éénrichtingverkeer. Er wordt in de nota in het algemeen de nadruk gelegd op het geschikt maken van de woonstraten als woonerf. Verwacht wordt dat in de toekomst de mensen meer buurtzinnig zullen worden en elkaar veel meer dan nu het geval is op straat ontmoeten. Dat is in de oude stad wel een aantrek kelijk idee, temeer omdat de nota voor ziet, dat ernaar gestreefd zal worden om de oude stad een grote leefbaarheid te geven voor gezinnen met jonge kin deren. plaats een goed fiets- plaats een of meer en. Men fietst dan geruster. 1 iets waard. Tussen de ringbanen De oude stad is het gebied dat tussen de ringbanen h ligt. Het beslaat een opper vlakte van 939 HA, bevat onj 75.000 inwoners en levert 36.21 beidsplaatsen voor 44 pet. nyvc voor 5,6 pet. diensten. De nota ste het aantal inwoners gehandhaafd blijven evenals het aantal arbeids sen. Waar door de gezinsverdu enerzijds en door veroudering van een aantal huizen het woningbestand zal moeten worden aangevuld moeten er tot 1985 2110 huizen bijgezet worden, waarvoor dan plaats moet komen. Om het aantal arbeidsplaatsen te handhaven zal er een verschuiving moeten optre den waardoor de nijverheid gaat wijken voor de sector diensten. Ook daarvoor zullen terreinen beschikbaar moeten komen. - Dinsdagmorgen overleed op 61-jarige leeftijd de Tilburse journalist Johnnie Majoie, nadat hij al geruime tijd lijdend was aan hartziekte. Johnnie Majoie is in de Tilburgse joumalistenwereld altijd doorgegaan voor een merkwaardige vrij buiter. Rond 1930 kwam hij als volon tair bij de Nieuwe Tilburgse Courant, waar hij onder leiding van de heren Arts het metier leerde. Hij was destijds voor al bekend om de uitvoerige manier waarop hij het politie- en brandweer- nieuws behandelde. Voorts kende hij de stad als geen ander zodat zijn commen taren op plaatselijke verhoudingen al tijd bijzonder veel belangstelling trok ken. Veel Tilburgers zullen zich zijn dagelijkse bijdrage aan de Tilburgse Courant, die hij altijd tekende met Jan Triborgh, nog wel herinneren. Een aan tal daarvan werd naderhand gebundeld en bij de Uitgeverij Strengholt gedrukt. beheer zorgt een fietsverzekering voor aanvullende beveiliging tegen de gelde lijke schade. Hoewel er al heel veel jaren fietsverzekeringen tegen diefstal en beschadiging bestaan, is het toch op merkelijk dat velen hiervan onvoldoen de op de hoogte zjjn. Het gaat dan vrijwel altijd om de kombinatie diefstal en beschadiging, bijvoorbeeld tijdens transport door derden. Ook dat laatste is een niet onbelangrijk punt. Een fiets die intensief wordt gebruikt heeft vele kansen beschadigd te worden en zo dat men een verhoudingsgewijs flink bedrag op tafel rpoet leggen om de schade te laten herstellen. Voor een fietsverzeke ring kan men zich wenden tot schadeverzekeringsmaatschappij of assurantiebezorger. Er zijn ook fietsenhandelaren die voor zo’n verzekering kunnen zorgen en dat gebeurt dan bij aankoop van een nieu- we fiets. Globaal gezien kan men zijn fiets verzekeren tegen de geldelijke schade die geleden wordt door: 1. brand, explosie, blikseminslag; 2. dief stal, verduistering, vermiss' als gevolg van aanrijdü vallen, overstroming, schadiging door de1Uv Hoe meer de fiets in de begeerte staat, des te groter blijkt ook de kans op vermissing te zijn. Iedere politieman kan u vertellen dat de fiets tot de veel bedreigde objekten voor diefstal behoort. Een fiets die ergens onbeheerd staat, neem je gemakkelijk mee, vooral als je net een fiets nodig hebt. Het moet geen uitzondering zijn dat mensen die hun eigen fiets kwijt raken er dan maar een van een ander pakken. Nauwkeurige cijfers .er het aantal 1’etsen dat jaarlijks gestolen wordt zijn niet bekend. Wel worden de aangiften geregistreerd die bij de politie binnen komen - in 1971 was dat aantal bijvoorbeeld 37442 - maar dit betreft maar een deel van de fietsen die gestolen worden, omdat velen niet de moeite nemen naar de politie te gaan omdat zij denken dat dit toch niets helpt. Daar staat dan weer tegenover dat onbeheerd en niet op slot staande fietsen die door de politie in beslag worden genomen, in zeer veel gevallen door de eigenaars niet worden opgehaald. Overal moet de politie dan ook van tijd tot tijd opruiming houden en dat gebeurt doorgaans door een publieke verkoping. Sor. fietsen zonder eigenaar een mooie bestemming gemeentelijke politie eens de nog bruikbare gesteld aan toeristen om hen in staat te stellen de omgeving te verkennen. Nu vrijwel overal in te huur zijn, is een dergelijke dienstverlening door de politie nodig. Een nauwkeuriger inzicht omtrent het aantal fietsendiefstallen is enige tijd geleden aan het licht gekomen bij een uitvoerig onderzoek naar het fietsgebruik in Nederland. Toen bleek dat in één van iedere vijf gezinnen in de afgelopen vijfjaar een fiets is gestolen. Dat houdt in dat per jaar naar schatting zo’n 150.000 fietsen worden gepikt. Vaak zijn dat nieuwe fietsen die zo tussen de f 200,- en f 400,- per stuk kosten. Dat zou dus bij een heel ruwe schatting, naar nieuwwaarde gerekend, op een schade van zo ongeveer veertig miljoen gulden per jaar komen. den, die in de nota zijn illen uiteraard voor lange .tof leveren in de stad. 1 geneigd zijn om zich zich af te vragen of in naaste omgeving binnen afzienbare terreinen vrij komen en wat er eventueel mee aan te vangen zal zijn. Zoals gezegd zal de hele stadsrenovatie verlopen volgens een gedurige inspraak- icedure. Met name de wijkraden zul- joed aan doen tijdig de nota, en ““gen voor het eigen stadsdeel krijgen, zodat er ruim over ■“*erd kan worden. Een aantal leden van de Sportvereniging Victor Boeren vertrekt op zaterdag 24 augustus voor een aantal dagen naar Praag om daar enkele vriendschappelij ke wedstrijden te spelen tegen een drie tal Tsjechische bedrijfselftallen. SV Victor Boeren speelt in de Tilburgse Zomeravondcompetitie en promoveer de onlangs naar de tweede klasse. Het gezelschap dat de reis naar Praag onder neemt zal uit ruim dertig personen be staan. De dames vergezellen de spelers namelijk om behalve van het voetballen ook wat van deze schitterende hoofd stad te kunnen genieten. Er worden enkele bungalowtenten meegenomen, zodat logies in ieder geval verzekerd is. Op de foto het team van SV Victor Boeren. De aankoopprijs wordt daarbij i zekerd bedrag aangehouden. De van de te betalen premie hoeft geen bezwaar te zyn. Dit bedrag is ter voor koming van veel narigheid dubbel en dwars verantwoord. De jaarpremie voor een gewone fiets ligt - en dat verschilt natuurlijk per maatschappij en de voor waarden die gesteld worden - op gem.d- deld f 20,-. In bepaalde gevallen geldt by schade onder de f 50,- een eigen risico van f 10,-. De dekking geldt voor schade aan het eigen vervoermiddel of zoals dat in verzekeringstermen heet de kaskodekking. In de meeste gevallen wordt in de polis als voorwaarde gesteld dat bij diefstal alleen de geleden schade wordt vergoed als de fièts op slot stond. Er bestaan ook verzekeringen die dit voorbehoud niet maken. Het verdient in ieder geval aanbeveling de polisvoor waarden goed te bestuderen. Men weet dan waar men aan toe is. Enschotsestraat 238 - Tilburg v.h. Oud bedrijf Spandon Tel. 013-421904 b.g.g. 320439 nen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 1