IG Defensienota kondigt aan dat Tweede Squadron naar Gilze Rijen verhuist Vakantiegangers moeten hun bezit op de juiste manier beschermen SPÜRIDIinS-LOOS KAERT 125,00 69,50 52,50 19,00 47,50 6,50 9,00 8,00 5,00 12,50 2,50 Nieuwe nummers STUDENTEN ZOEKEN KAMERS Gijzen Optiek Buren kunnen toezicht houden Het vrij- willigersburo vraagt Bromfietsverkoop stijgt weer Schilderijen expositie in L in ’L’Industrie’ WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABAN Bezwaren van bewoners maakten blijkbaar geen indruk Kermisfeest voor alle gehandicapte kinderen uit het stadsgewest Jerdag 4 juli 1974 - pagina 16 IETSEN OPLAGE 61910 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Loon op Zand-Udenhout-Berkel Enschot-Oisterwijk-Moergestel en Hilvafenbeek URGENTIE VAN KLACHTENBUREAU NEEMT TOE NIET: DE AFWEZIGHEID ADVERTEREN In de Kamer Foto Van Aarle BOGAERSPRIJS erprljs 489,- Klach tenbureau Apparaten 5 Voor Goirle Geld naar de bank Bureau §88 Wij willen er wel uit 21,95 Het EEQSEKESl 888& TEL. 421513-433860 MEELSTRAAT 31 33 35 De grootste keuze Van 18 Juli t/m 4 augustus zijn wij met vakantie en daarom zal In die tijd „de Koerier” NIET verschijnen. Maandag 5 augustus gaan wij weer met volle moed aan de slag. ELEKTRONISCHE ORGELS Alle gehandicapte kinderen Wie een kamer wil verhuren aan een student(e) kan zich aanmelden bij het Studentenhuisvesting van de Kath. Hogeschool, Hogeschoollaan 225, telefoon 013-662144, gebouw D, kamer c44. weg 130 Tel. 434284 Donderdag 11 18e jaargang - gesprongen le bestuur- vakantie weten, dt ie actiecomités geval op zijn die thuis e kermis- Petit Restaurant - Bistro Midgetgolf - Kalverstraat 75 - Tilburg ïntrale i van In de districtsgids ’s-Hertogenbosch, uitgaaf 1974/1975 zijn de nieuwe num mers vermeld. 390,- 459,- sn 31e Maar r die thi heterdaad om in alle te bren- kan uit want Iet is HTING R centrum overj trale Tilbt ging van Aanmelden N.S.-PLEIN 14 TEL. 430783 ^an de lieven is. men- id van en voor trders ewest >eda - "ame con- vragen wij een BEZORGER VAN GESTEL N S PLEIN 19 TEL. 424725 SPECIAALZAAK IN TIN EN KOPER [entrum uoor beter wonen GEOT I r van autoklasse-Z UITGAVE: DE TILBURGSE KOERIER B.V. DIR.'J. H. G. DE BEER REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: N.S. PLEIN 14-TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745 s ERENMODE Juliana van Stolbergstr. 25, Tilburg. Tel. 013 - 42 09 86 w.ine- een ipicane Arrow het stadsge perkt, dat onbekenden van nut kunnen groot, dat de bewoners bij i have en goed met stille trom S11,95 uisgenoten mee! if schrijven. Hoe jaar waren onge jast. Zullen het er „rreek maar een zoor goed weer op die PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING Tijdelijk: Tel. 425525 b.g.g. 433370 Geld dat men niet men op betaalche paald rus huis om toch geld mensen uit ras voor inbrekers ken. lodiging strekt zich uit tot alle capte kinderen van het stads- 3urg, dus ook tot de kinde- iten Tilbt Om weer eens iets ben de ’L’Industrie’ deres, Dory ven haar werk gang var kunstent ling, omdat grote artistic samenlev' Haar bezi sen om ht «ploitanten is voor dit JINSDAG, 23 juli a.s., irop alle gehandicapte et stadsgewest ■gasten zullen worden on len worden onthaald op e GRATIS na’ van café-bar PITR1ET KA'M'ERLAMP In diverse kleuren Brabants bont vanaf Het is in elk geval verstandig vertrouwd iemand te verzoeke: en dan het huis vooral ’s avonds de indruk te wel dat de bewoners thuis zijn, door een uurtje de TV aa De oude nummers zijn gedurende enige tijd op informatietoon geplaatst. uw brillenmaker n gehoopt, dat >r de gerecht- bezwaren van de bestuurd iegroepen van het stadsgev, raard ook van dat van Brec ter. overreden tot stellingnar de defensienota aangekc sze bezwaren zijn hun on- ‘--’ -nd en er zal nog wel innen worden toege- kwestie aan de orde iegroepen oral geldt paciteit hoeven te werken. Enzovoorts, 'n Soort troostprijs! Het lijkt weinig waarschijnlijk, dat het stadsgewest zich ermee zal tëten troosten; men weet on derhand wel, wat men daarvan moet geloven. wat licht tussen de gordijnen door te laten schijnen of de radio aan te zetten, al is het maar voor een paar uur. Uiter aard moet men dan wel de buren op de hoogte brengen, dat zoiets staat te ge beuren, anders krijgt die vertrouwde persoon misschien zelf nog last met de politie. Welke kinderen worden verwacht? U dient het volgende te doen: a. Zo snel mogelijk vanaf heden wor- Op dinsdag 9 juli 1974 zijn in de loop van de voormiddag ongeveer 800 aan sluitingen van abonnees, die waren aan gesloten op de telefooncentrale Tilburg- overgebracht naar de wijkcen- burg-Reit, onder algehele wijzi- de abonnee-nummers. geval verstandig om een land te verzoeken zo nu s eens binnen te gaan en k ie wekken, bijvoorbeeld lan te zetten, OPRUIMINGS-NUMMER verschijnt op woensdag 17 Juli. Advertenties hiervoor moeten in ons bezit zijn op dinsdag 16 Juli 's morgens om 10 uur. Dit is misschien nog het meest teleur stellende aan de hele geschiedenis: dat een overheidsinstantie zozeer van plan is de eigen zin door te drukken en zich zozeer doof te houden voor de argu menten contra, die in alle redelijkheid worden aangevoerd, dat er eigenlijk geen praten meer mee is. Gilze Rijen - De regering heeft een slim moment uitgekozen om met de defensienota voor de dag te komen: in een periode, waarin de meeste mensen op vakantie zijn of gaan. En in de defensienota staat onder meer wat iedereen eigenlijk wel wist, dat er in zou staan: het vliegveld Welschap in Eindhoven moet worden ontlast, oftewel slapend gemaakt, terwijl het stadsgewest-Tilburg moet worden wakker geschokt door het verplaatsen van het tweede squadron straaljagers naar het vliegveld van Gilze Rijen. Zelden is op een minder elegante manier omge met de publieke opinie, en met de gevoelens van de regionale ders, dan bij deze gelegenheid. De woordvoerders van de Luchtmacht doen eerst alsof de betreffende plannen helemaal niet bestaan, en of degene, die er niettemin - door concrete blijken op het vliegveld zelf daartoe bewogen - toch naar vraagt, niet helemaal goed snik is om zoiets te denken. Intussen raakt de kwestie dan toch in de openbaarheid, het publiek begint aan het idee te wennen, de protesten worden met milde lankmoedigheid aange hoord, en terzijde gelegd, en uiteindelijk deelt men dan mede, dat het tweede squadron dus doodgewoon toch naar Gilze Rijen gaat. Overwe gingen naar aanleiding van gesprekken met regionale bestuurders wor den wel voorgespééld, maar niet werkelijk ter harte genomen: ze hebben het maar te nemen, en als ze het niet willen nemen, dan zullen ze wel moeten. Er zjjn andere waarde voorwerp en die men niet op reis kan meenemen. Het is dan van belang, dat men zulke waarde- voorwerpen speciaal beveiligt, vooral als in wijde kring bekend is, dat men ze bezit. Wie een Corot in huis heeft han gen, en op vakantie gaat zonder daar iets aan te doen, loopt grote kans, dat bij zjjn terugkeer het doek uit de lijst gesneden is. Ook zulke stukken kan men naar de bank brengen en in de kluis laten sluiten. Bij 'n oVerhjden In uw familie, zowel 's nachts als overdag, belt u eerst ons. wij nemen al de zorgen, betreffende de be grafenis of eventueel crematie van u over, R.-K. BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 425525 b.g.g. 433370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 Als mensen op vakantie gaan, zyn ze doorgaans wel zo, dat ze vriend en vijand laten weten, dat ze voor een paar weken weg zijn en dat dus gedurende die tijd hun huis ongecontroleerd blijft staan, met alles wat er in hoort. Vooral personen, die onbekend wensen te blijven, popelen van belangstelling om vooral precies te weten te komen, welke huizen er tijdelijk leeg staan en wanneer de bewoners terugkomen. Wie dus een briefje achter het voordeurruitje bevestigt met de interessante boodschap: ’Bakker, géén brood; wij zijn tot met vakantie’ kan er bijna op rekenen, dat deze boodschap behalve door de bakker ook nog door anderen gelezen wordt. Het is dan maar de kwestie of het interieur dingen laat zien, die genoemde zijn. Is dat het geval dan is de kans erg terugkeer bevinden, dat een deel van hun te verdwenen. s aparts te doen heb- exploitanten van Hotel aan een Enschedese schil- Roos, de gelegenheid gege ten toon te stellen in de /an het hotel. Het werk van deze -aares verdient zeker belangstel- zy, doorheen de jaren va ieke verschuivingen in c ïving, steeds zichzelf geblcv. ezien van de wereld en de naar heen is sterk afwykenc de gangbare manier van zien, en voc degenen, die haar werk bestuderer vergt dit wel een zekere gewenning. Wanneer men zich met haar werkwijze vertrouwd heeft gemaakt, blijkt zjj een bijzonder gevoelige natuur te zijn met een sterke fantasie, waardoor zij haar objecten als het ware van zichzelf uit weet te bezielen. Dit komt vooral tot uiting in de kleurstelling, waarbij zij graag werkt met zware contrasten. Haar landschappen zijn vaak net sprookjes waarbij zij toch altijd een te sterke illus tratieve werking weet te vermijden. Kunstliefhebbers, die eens iets aparts willen zien, zullen het initiatief van de heren De Bont en Klijssen graag toe juichen. Bij een volgende gelegenheid zal misschien het Cultureel Centrum ook belangstelling hebben voor deze mogelijkheid, waardoor ook Tilburgse kunstenaars de gelegenheid krijgen daar eens te exposeren. nog belang luis blijven, letten of ze nier huis bezig zien of horei maken heeft. Hoort z« raad, dan dient hij i denken of het indei maar als dit het geval naar achter 1 vragen, wat want in dat vandoor en 1 worden betrap* stilte de poliu. gen, zodat die gaan en de inbi houden. Het moet nu maar worden de Kamerleden zich door vaardigde en de actie - en uitera zullen laten over tegen het in de digde plan. De: derhand wel bekend een en ander aan kui voegd, vooraleer de 1 komt. Intussen zullen de acties zich niet onbetuigd laten. Vooral geldt dit voor Molenschot, waar de bevol king, als het regeringsvoomemen door gaat, gevoeglijk zal kunnen gaan omzien naar een andere plek om te gaan wo nen; het leven aldaar zal onleefbaar blij ken. Het is duidelijk, dat deze bewoners tot het alleruiterste zullen gaan om te verhinderen, dat zij door de defensie politiek van de regering van huis en hof zullen worden verjaagd. En zjjn al acties aangekondigd in Molenschot, die tot dusver in de pers toch nog wel erg lu diek overkomen. Nog altijd is het moei lijk de landelijke bladen te doordringen van de ernst, die deze maatregel voor de betrokkenen inhoudt: hun leven zal in derdaad grotendeells onleefbaar wór den. Terwijl vroeger de belangstelling voor de bromfiets in alle leeftijdsklassen aan wezig was, bestaat deze de laatste jaren vooral bij twee groepen: de jeugd en de Üonge) getrouwde vrouw. Deze ver schuiving heeft een daling van de omzet tot gevolg gehad. Wat kan een vakantieganger daarteger doen? By de politie kan men een hele lijst-met nuttige wenken krijgen, maar in het kort zijn de volgende adviezen van belang. Laat nooit geld in huis, zelfs niet op zogenaamde rare plaatsen, als in de gashaard, onder de vuilnisbak of achter het waterreservoir van het closet. Inbrekers kénnen die rare plaat sen en zullen daar het eerste gaan zoe ken. - Voor de hulpcentrale in de maand juli en de eerste week van augustus vrijwilligers om enkele uren bij be jaarden te helpen tijdens vakantie van de helpsters van de gezinszorg. - vrijwilligers voor het kindervakantie werk in Tilburg. - voor een pension een vrijwillige bar- bediende. - hulp bij type- en stencilwerk voor meer of mindere tijd. - leiding voor clubhuizen, tevens jonge mensen met minstens twee zwemdiploma’s, om met groepjes kleine kinderen eens per week te gaan zwemmen. - centralisten voor de Hulpcem om op één of meer avonden 17.30 uur - 19.00 uur de telefoon aan te nemen en mensen te woord te staan. Lijkt het v. ook zinvol om in uw vrije tijd behulpzaam te zijn, komt u dan eens informeren bij het Vrijwilligers- buro, Spoorlaan 320. Tel. 434572. Door de kermisexj jaar vastgesteld Dl als de dag, waar" kinderen van het stadsgewest Tilburg als eregasten zullen worden ontvangen en zullen worden onthaald op een hele dag kermisvreugd. GRATIS natuurlijk. De exploitanten van café-bar ’Excel lent’ en van café-bar ’Extase’ doen ook mee door de kinderen gratis een verfris sing aan te bieden. De inwendige mens (van rode kruispersoneel en begeleiders) zal worden verzorgd door Jantje de Kort (Broodje Jantje). igrijker is om de buren, n, te vragen extra op te „emand achter aan het >ren, die er niets te zo’n buurman on- uiteraard eerst na te srdaad wel onraad is, is, moet hij niet lopen om de overtreder te hij daar te maken heeft, t geval gaat de inbreker er kan dus niet op apt. Veel beter is itie op de hoogte e op onderzoek jreker inderdaad kan aan- De Cirkelfoto van deze week werd ge nomen tijdens de Moergestelse kermis. De omcirkelde figuur kan aan ons bu reau de volgende prijzen komen halen: f 10,— van De Koerier, een waardebon van f 10,— van Broer de Laat, een waar debon van f 7,50 voor vlees en vlees waren van A. de Kort-van der Put, een waardebon van f5,— van Gijzen Op tiek, een waardebon voor vier ’Jantjes’ van Broodje Jantje, een jaarabonne ment op de Openbare Bibliotheek, e fles wijn naar keuze van de Tropics Bar en een cadeaucheque van Hobbyshop. De winnaar van verleden itaek, Martin van Rooij uit de Nachte gaalstraat, heeft zjjn prijzen al ontvan gen. Inbreken in zo-maar particuliere huizen is niet iets, waar echte zware jongens zich makkelijk aan bezondigen; zjj vin den de buit te klein voor het risico. Maar gelegenheidsinbrekers zijn er in tussen genoeg en zij gaan uit van het beginsel ’Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd’. De uitnc gehandicapt! gewest Tilbi ren, die buiten Tilburg woonachtig zijn. Van ieder kind mag slechts één ouder of begeleider mee over de kermis. Neem derhalve niet meer huis" En nu maar bellen of meer, hoe liever. Vorig;-- veer 300 kinderen te gast, dit jaar meer zjjn? Spre schietgebedje uit voer ge: dag. Dank u. Nog negen dagen slapen en de grootste kennis van Nederland begint te draaien in de schoonste stad van het land. Op vijf plaatsen zullen dan draai-, schuif- en eetspullen staan opgesteld; 133 in getal. Duizenden mensen, groot en klein, arm en rijk, zullen dan heen en weer wandelen of slenteren langs de kakelbont beschilderde spullen. En dat alles in oliebollengeur en omgeven van muzikale of minder muzikale klanken. De kermis is voor iedereen. Is dat wel zo? Werkelijk voor iedereen? En de mensen dan, die aan een rolstoel of aan bed zijn gekluisterd? Kunnen die wel meedoen? Erg is dat, hè! Vooral voor de kinderen, die zich niet vrijelijk kunnen bewegen, is dat erg. Mogelijk wel het ergst. Zij hebben wel een moeder of vader of verpleegster, die voor hen zorgt, maar daarmede zijn zij nog niet gelijk aan gezonde kinderen. Geloof dat maar niet. Daarom hebben de exploitanten van de Tilburgse kermis enkele jaren terug al de goedheid gehad om alle gehandicapte kinderen voor een dag GRATIS kermisplezier uit te nodigen. Henk de Vries - van het Reuze- rad, thans van de Turbo Jet - was daarvan de grote animator. Maar tal van exploitanten vormen samen een speciaal hiervoor ingesteld comité. Vanuit Tilburg is, ten behoeve van de interne organisatie, ook een comité gevormd, waarvan deel uitmaken: Dr. M. de Grood, neuro- chirurg, wethouder Ed de Grood, P. Willems, leider van de Transport- colonne Tilburg van het Ned. Rode Kruis, G. Smulders, voorzitter van D.I.O., Geert Verhaar en Ernest Verhelst. Als de regering niet zwicht voor de ge rede bezwaren van de stadsgewesten, en ook niet voor de bezwaren van Kamer leden, dat zal zij misschien toch zwich ten voor het oordeel van de rechtbank. Het is aan de gezamenlijke om dit middel in elk scherpst te proberen. Bij minder in kunst g zinnen zijn elektrisc kleuren TV, ge apparatuur «etc. wel van belang voor in brekers, maar het naar buiten dragen van die toestellen loopt uiteraard eerder in de gaten dan geld of sieraden. Inbrekers gaan meestal achterom, dan kunnen ze rustiger werken. He dus zaak om te zorgen, dat ook de achteruitgangen solide zjjn afgesloten. tweede squadron. Tenminste als zo’n proces haarzuiver tevoren wordt opge zet en naar alle vereiste vormen wordt aangespannen. Het is ónmogelijk, dat een gewone particulier de studies kan maken, of kan laten maken, die nodig zijn om zulk een proces naar behoren te voeren. Maar een actiecomité, dat op treedt voor een of meer gedupeerden kan dat wel. Het is van groot belang, dat een dergelijk modelproces wordt voorbereid en te zjjner tijd aangehan gen, ten behoeve van iemand, die duide lijk aantoonbaar door de lawaai-invasie gedupeerd wordt. De Tweede Kamer is niet de enige instantie, waarbij de in woners van het bedreigde gebied in be roep kunnen komen. Er zijn nog altijd rechtbanken en die vellen hun oordelen niet op grond van politieke opportuni teit, maar op grond van de wet, die verbiedt, dat de ene persoon - ook al is die persoon de Staat of de Luchtmacht - de andere zodanig overlast aandoet, dat hij in vitaal opzicht wordt gestoord. Enige weken geleden opperden wij op verzoek van enkele verontruste lezers het idee om een klachtenbureau te gaan oprichten, waarbij iedereen, die zich door de lawaaiexplosie zwaar gestoord voelt, zich zal kunnen melden om al daar te vernemen, langs welke weg hij schadevergoeding van de regering zal kunnen verkrijgen. Sindsdien is dit idee in diverse kringen besproken, maar een bruikbaar uitsluitsel is er nog niet over gegeven. Toch blijven wij van mening, dat een proces tegen de staat om scha devergoeding een bruikbaar wapen is, bij het verzet tegen de komst van het t bij zich draagt, moet de bank zetten. Met de reis- en Jcheques tegenwoordig is het be- 1 niet meer nodig grote bedragen in te halen. Hoe eerder het gebruik 1 in huis te hebben bij de aakt, des te eerder vervalt rs de reden om in te bre- gespecialiseerde ge- sche apparaten als geluidsinstallatie, stereo- wel van belang i riten En intussen zit het stadsgewest met de dreigende lawaaikwelling. De defensie nota geeft een aantal richtlijnen, die zouden kunnen worden gehanteerd op het vliegveld, om de ’geluidsoverlast’ tot een minimum te beperken. De vlieg routes kunnen scherper worden uitge meten, er kan geconcentreerder worden gevlogen, zodat er per dag minder vluchten hoeven te worden gemaakt. De snelheid kan binnen het gebied van gewest zodanig worden be- de motoren niet op topca- BUURTFEEST OP ROSMOLEN De duivenvereniging 't Hoekske organiseert ook dit jaar weer aan het begin van de kermisweek haar jaarlijkse loopvlucht. Vanaf 11 uur worden de ongeveer 100 duiven om de minuut gelost in Reusel. Zo gauw een duif binnen is, moet de bezitter van die duif zich te voet spoe den naar de Ger. Brandstraat, alwaar hij eerst een handicap krijgt te overwinnen voordat de duif afgemeld kan worden. Voor deze gelegenheid wordt de Ger. Brandstraat de feeststraat, waar stands met drank voor volwassenen en gratis limonade voor de kinderen voor de no dige sfeer zullen zorgen. De duiven zullen binnenkomen tussen 12 en 3 uur. Het feest zal in de avond uren zijn voortzetting krijgen met de prijsuitreiking. Voor degenen, d' blijven een goede start van de week. den naam en leeftijd van het betrok ken kind mondeling of schriftelijk doorgegeven aan de heer G. Smul ders, Hart van Brabantlaan 1744; telefoon no. 013-681246. b. Van die opgave wordt een notitie gemaakt. Ook nadere inlichtingen kunt u aan dit adres verkrijgen. Dan hoeft er verder niets anders te gebeu ren dan stipt om 10.00 uur op dins dag 23 juli a.s. met uw kind aanwe zig te zijn op de hoek van Besterd- plein en Gasstraat, by café De Valk. c. De chauffeurs van motorvoertuigen kunnen eventueel terug naar huis rijden en zorgen, dat zij om ongeveer 15.30 uur nabij het Koningsplein zijn, alwaar zij de kinderen mee te rug kunnen nemen. Dit voorjaar echter is er weer een duide lijk opgaande lijn in de verkoop waar te nemen. In de maanden januari t/m mei werden er, volgens de R.A.I.-statistiek, 87.500 nieuwe bromfietsen aan de de tailhandel afgeleverd. Een stijging van 12 pet. t.o.v. de overeenkomstige perio de van 1973 (en van 3,5 pet. t.o.v. hetzelfde tijdvak in 1972). Het jaarto taal van de R.A.I.-statistiek bedroeg over 1972 209.000 en over 1973 202.000 verkopen. >1-2596

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 1