t H fancu fashion WESTERMARKT 16 WINKELCENTRUM 'NOORD' woDDelmqns Centrale antennebezitters willen eindelijk wel eens Prijswinnaars aktie opening Koningsplein Voorbereidend feestprogramma in binnenstad zal speelse vakantie-show worden weten waar ze aan toe zijn Het ’Stadhuis’ van Baarle Nassau BIKINI’S c Midzomer- Open brief aan gemeenteraad van gestel 100 jaar fotografie in Kultureel Sentrum concert op Dennenhaghe Protest tegen tweede squadron ^1 neerlandia ■fe INDUSe „DAY-DATE” In één oogopslag weet u: TIJD-DAQ-DATUM Diverse uitvoeringen, prijzen vanaf f 106.- Oude dorpskern beschikt over aangepast gemeentehuis Nationaal kampioenschap eiergooien b.v. Donderdag 13 juni 1974 pagina 13 13 juni 1974 - pagina 12 DETILBURGSE KOERIER TILBURG STOOMTREINSTAD 42 N 89,00 C? KEN 179,00 snd kijken aak t.v. naar VICE t42 raat 46 Andere attracties WAAROM WORDT DE HUURDERS NIETS GEVRAAGD? Eiergooien doe het zelf artikelen Ml Tilburg, 16 mei 1974. liter 55 liter iter 'oor 10.- foor 10.- foor 10.- 'oor 10.- 'oor 10.- 'oor 10.- 54 B 07 C.M. 'VERLICHTING GEMULLEHOEKENWEG 25 - OISTERWIJK, TEL.: 04242-2251 MIKPUNT VAN STOOMTREINUITSTAPJE 'GILZE-RIJEN STOP!’ pioniers in textielreiniging konrelaeweg 174, tilburg IATERIAAL 9,95 Kinderwedstrijd Er is ook een kinderwedstrijd georgani- Waar het goed eten is i hun verzoek met j ran de inhoud kennis wilhelminapark 24 - tel. 423282 wagnerplein 42 - tel. 554860 ETTEN 5-30-50 watt DE PEPERBUS Smidspad 24 wordt Cultureel Hans v. Ook alles op het gebied van electro - sanitair- Juwelier- Horloger SCHOUWBURGRING 27 1 bloemen Heidi Mvoi schot, eter terke; 35. hoek 16, I leder- iks mee Keuvel den op de ech- ekspc dinsdag tot uur; op twaalf t. donderde tot half t (Foto: Geot after a night procedure moeten worden volgens welke een overne- Diegenen onder hen staan om de aantr' een oud dorpsple als zatei middags het Heuvi foor een kle "he Between s tijd tot tion’, he- hoogachtend, namens de stichting ’Bogrifa’ Th. v.d. Dobbelsteen. namens de stichting ’Flobenca’ J. Sombroek namens de stichting ’Java’ Dhr. de Koning. Postadres: Griegstraat 76 Tilburg. sterwijk lit Tilburg J. De irijvin- (dus 4 verkiezing te prjjzen. Bred— ij.uu uur tot zi.uu uur s avonds de binnenstad gom ten. Tijdens de braderie is er ook een koopavond in de Brands, bon Pauli burg, waardebon se; 31. straat S f25,-, I mans, B: bon van Buster, jamin Sto- saton, Bert Ian Berry a^BAAwilK - met daar- ie leeftijd, ‘hscher of op de Nieuwland- Iburg, of voor kinderen jij de plaatselijke V.V.V. J-- ’•ebben de volgende ien in de jury zit- -x—wel_ j stich- -1 tot een voorlo- >men inzake de te >r de opgeroepen snigingen, die de be- van de huiseigenaren, zijn op door die rechts leven geroepen en geëx- .a.-systemen. 1 als raad onf zijn van de erzake Gimbrere damesmode. Hans van Hout mannenmode. Canadian Stocks kindermode. van Eijsden kosmetica en zonnebrillen. Select schoenen. Konings Dunhillshop pijpen en tassen. i gaan een trice op d igen al van de" zien te gun uw kleding de beste behandeling die er is textlelvarzorglng van naarlandla la aan weldaad voor al uw kleding I perfekt gereinigd, stuk voor etuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd heeft u wel eens haast? op one adree korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur! wij halen en bezorgen gratis ale het wat langer mag duren bel ons nummer Volgende week zaterdag 22 juni rijdt de stoomtrein ’de 3737’ voor de eerste keer van Tilburg naar Baarle Nassau. Een toeristisch evenement dat een geweldige verrijking voor Tilburg vormt. De stichting stoomtrein heeft het Tilburgse studentendispuut ’Pallie ter met name Joost Villevoye, President, Guy Desseaux, Public rela tions en Pim Verstappen, Algemene Zaken, gevraagd om deze opening op passende wijze te vieren met een braderie in de Heuvelstraat en de Juliana van Stolbergstraat. Volgende week vrijdag 21 juni zal vanaf 13.00 uur tot 21.00 uur ’s avonds de binnenstad gonzen van aktivitei- ten. Tijdens de braderie is er ook een koopavond in de binnenstad. die de kunst ver- trekkelijkheid van z lein te proeven, zul.»,. naam en mensen als Sir Benji ne, Paul Martin, Sir Cecil Bea Hardy, Tony Ray-Tones en 1 ontbreken dan ook niet. Onder de titel ’Personal Views’ tot en met 30 juni in het Ku Sentrum 'De Koningswei’ op het Ko ningsplein een overzichtstentoonstelling van de Engelse fotografie tussen de ja- ren 1850 en 1970 gehouden. De ekspositie, die bestaat uit 150 wer ken van 15 fotografen, omvat werk uit de ’Victorian Era’, de periode tot aan de eerste wereldoorlog; ’Tl Years’, representatief voor de 1945 en ’The Present Generati dendaagse fotografie. De tentoonstelling toont een keuze uit het werk van Engelse fotografen van e op 15 of 22 juni smel de historische Nassau-retour mee ien ongetwijfeld ook dat wondermooie zij de gemoedelijkheid van de bevol king. Op dat bewuste dorpsplein kan men ook het prachtige raadhuis bewonderen en al kan dat niet op oudheid bogen, het is de moeite waard om het eens goed te bezichtigen. Vanaf een gezellig café werd deze teke ning gemaakt, ondertussen hoorde men diverse camera’s klikken of zag men oude en jonge toeristen pogingen aan wenden om hetzelfde raadhuis als sou venir op de gevoelige plaat vast te leg gen. Bij gelegenheid van de feestelijke open stelling van het Koningsplein op Ko ninginnedag werd door de winkeliers vereniging onder andere een ballonwed- strijd gehouden. De deelname was erg groot. De prijzen, die beschikbaar wa ren gesteld door de Middenstand, wer den toegekend aan de volgende perso nen. De prijzen kunnen bij de betrok ken winkeliers worden afgehaald. 1. Mark v.d. Bergh, Sibeliusstraat 252, Til burg, 1 tuinparasol plus fauteuil, van A tot Z; 2. Cathy Nieuwlands, Telefoon- straat 19, Tilburg, 1 tuinfauteuil, van A tot Z; 3. Jean de Laat, Barkstraat 2, Tilburg, waardebon van f 100,-, Slage rij van Kempers; 4. Monique Huybregts, Clerxstraat 27, Tilburg, 1 horloge, Ju welier Leynen; 5. B. Swart, Ringbaan Oost 246, Tilburg, 1 horloge, Juwelier Leynen; 6. Tonny Piusstraat 30, Tilburg, 1 horloge, Juwelier Leynen; 7. Gitté Lammerts-v. Bueren, Piusstraat 65, Tilburg, 1 horloge, Juwelier Leynen; 8. Willy v. Weert, Piusstraat jankboekje ABN met Raymond Krügen- t 310, Tilburg, draag- Spijkers; 10. Janneke van Barkstraat 7, Tilburg, fa. Spijkers; 11. Chris- igen, Veestraat 74a, Tilburg, are radio, fa. Spijkers; 12. Johny is, Nijverstraat 20, Tilburg, draag- radio, fa. Spijkers; 13. M. van Buuren, Planetenstraat 13, Hilvaren- beek, draagbare radio, fa. Spijkers; 14. Balemans, Mercuriusstraat 13, Tilburg, draagbare radio, Stomatiek; 15. Peter v. Huygevoort, Ant. v. Rijenplein 23, Til burg, draagbare radio, Stomatiek; 16. jrg, Tonrv torloge, .ammerts-v. Tilburg, 1 Leynen; 8. Willy t 30, Tilburg, Spaarbe f50,-, ABN; 9. bergh, Haydnstraat bare radio, fa. Amerongen, draagbare radio, tel van Donj draagbar van Es, bare r De bedoeling van deze vergadering, ke plaats vond op initiatief van de st ting ’Bogrifa’, was om pige conclusie te komi nemen stappen door stichtingen en verer’ langen behartigen vs die aangesloten z!!“ personen in het ploiteerde c.a.-’; Aangezien u als raad ongetwijfeld op de hoogte zult zijn van de inhoud van het inmiddels terzake uitgebrachte rapport van de gemeentelijke commissie, die was samengesteld uit funktionarissen van de gemeente en van de bouwvereni gingen, verzoeken wij u bij de verdere uitwerking van de genomen c.q. nog te nemen beslissingen in ieder geval de vol gende punten in ogenschouw te nemen, aangezien deze momenteel naar onze mening geen of te weinig aandacht heb ben gekregen. De bevoorrechten die a.s. met de Baol-Boen rit Tilburg-Baarle zullen maken, zulle wel belanden op dorpsplein in Baarle-Nassau. De Stichting Muziekevenementen Til burg heeft op maandag 17 juni a.s., aanvang 20.30 uur, een concert georga niseerd op ’Dennenhaghe’, Koningshoe ven 63, Tilburg, waar de uit Brazilië afkomstige pianist Arnaldo Cohen (geb. 1948) een klassiek pianorecital zal ge ven; werken van Haydn, Beethoven, Ravel, Chopin en Villa-Lobos. Arnaldo Cohen, winnaar van verschei dene internationale concoursen, is slechts enkele dagen in Nederland, waar hij naast recitals solieert met orkest. Het concert wordt omlijst door schilde rijen, houten en bronzen beelden en wandkleden van de op de Koningshoe ven woonachtige kunstenaars Hanneke Mols, Nico Molenkamp en Theo Mols. Er is koffie en na afloop een glas wijn. Tel. Dennenhaghe 426996. Naar aanleiding van publikaties in de pers aan het eind van vorig jaar en in ’t begin van dit jaar inzake de voorgeno men realisering van één Centrale Anten ne Inrichting voor Tilburg, is er maan dag 6 mei j.l. een vergadering gehouden in een zaal aan de Leharstraat, alhier. Alsof dit alles nog niet genoeg is wordt er heel de dag ruimte vrijgemaakt voor een ruilbeurs van alles wat met de trein te maken heeft. Gedacht wordt aan miniatuurtreintjes, rails, treinaffiches, etc. Aanmelden bij Pim Verstappen. De organisatie verwacht dat het heel de vrijdag van 13.00 uur tot 21.00 uur barstens druk zal worden in de binnen stad. Mensen die kramen willen huren kunnen bellen tussen 18.00 en 20.00 uur naar Joost Villevoye, Bredaseweg 443, tel. 681071. in b.v. haltermodel goede pasvorm In prachtige deealna. Die moet Je gewoon hebben op vakantie. Mart Jansen, Twentestraat 8, Tilburg, waardebon van f35,—, ’t Schilderke; 17. Iris Grimminck, Drijvekotstraat 10, Moergestel, waardebon van f 25,-, Bis tro Brique d’Or; 18. John Venart, J. v. Rijzewijkstraat, Tilburg, waardebon van f25,-, Piet Kennis; 19. Frank Pellens, St. Bavostraat 32, Rijsbergen (N.Br.), waardebon van f 25,-, Piet Kennis; 20. John v. Gestel, Stevesantsestraat 45, Tilburg, waardebon van f25,-, Piet Kennis; 21. Liesbeth Pessers, Ekster- dreef 24, Tilburg, waardebon van f25,-, Piet Kennis; 22. Peter Hulter- mans, K. Omnesplein 25, Tilburg, waar debon van f25,-, Piet Kennis; 23. Guus Smetsers, Kotterstraat 21, Til burg, waardebon van f25,-, Piet Ken nis; 24. Corrie Brouwers, Merelstraat 96, Tilburg, waardebon van f 25,-, Piet Kennis; 25. Lilian van Heeswijk, Gal- joenstraat 120, Tilburg, waardebon van f25,-, Houthandel ’de Meeuw’; 26. Tonnie Vromans, Griegstraat 20, Til burg, waardebon van f25,-, Houthan del ’de Meeuw’; 27. Robbie Jacobs, Si beliusstraat 120, Tilburg, waardebon van f25,-, Houthandel 'de Meeuw’; 28. Diane Vos, Jacob Roggeveenstraat 4, Tilburg, waardebon van f25,-, Houthandel ’de Meeuw’; 29. Henk Piusplein 20, Tilburg, waarde- van f25,-, Slijterij Marijnen; 30. line de Kruyf, Griegstraat 88, Til- t van f 25,-, De Smid- Rachel Tjon a Loy, Sibelius- 96, Tilburg, waardeb on van De Smidse; 32. Jolanda Berkel- lartokstraat 47, Tilburg, waarde- i f 25,-, De Smidse; 33. Francy Galjoenstraat 110, Tilburg, Rodger: 'Making tea tack’, 1943) De samenstelling van de tentoonstelling werd verricht door The British Council, en de ekspositie is gratis te zien van uvt vrijdag tussen tien en zes p zaterdag en zondag van half tot half vijf en bovendien op lag- en vrijdagavond van zeven tien, ïorge it atts ST ANNAPLEIN 16, TILBURG. TELEFOON 013-430617 natuurlijk ook wel een straatje omlopen en gaan zoeken naar alles wat aan oud heid te vinden is. Vooral zij, die gevoel hebben voor heemkunde, kunnen hun hart ophalen want de rust die uitgaat van deze omgeving, dwingt haast tot overpeinzing en doet weldadig aan. De roem van Baarle Nassau als aanleg- zulk .plaats kan door de stoomtram-attractie uilen slechts worden aangevuld, mede dank Er zal een ontworpen mingssom wordt berekend voor de over te nemen bestaande c.a.-systemen (bijv, in het gemeentelijk rapport wordt uit gegaan van een afschrijvingsduur van 10 jaar, een Nederlandse multinational denkt echter aan een gemiddelde duur voor een c.a.i. van 17 jaar! Er zal een nieuwe berekening ten grondslag moeten worden gelegd aan de opzet van de maandelijkse bijdrage. Dat bedrag kan veel lager. Duidelijk is dat men niet gelukkig zal zijn met een (drastische) verhoging van de huidige bijdrage, alleen omdat de eigendom over moet gaan naar de S.V.W.(? of 'n andere nieuwe stichting. Bij de uitwerking van de in het rapport vervatte adviezen zouden naar onze mening de vertegenwoordigers van de aangeslotenen/huiseigenaren moeten worden betrökken. N.a.v. de voorgaande opmerking rijst ook de vraag of - via vertegenwoordi gende lichamen, o.m. buurt- en flatra- den - de huurders van de Tilburgse wo ningen niet bij deze zaak moeten wor den betrokken? Of is het voldoende om straks alleen maar het hogere be drag keurig op tijd te betalen en verder nergens over te kunnen reppen. Hopende, dat naar aanleiding van deze brief eindelijk een duidelijk antwoord zal worden gegeven aan de inwoners van de gemeente Tilburg, verblijven wij, Kindertreintje Zowel vrijdag als zaterdag rijdt vanaf 13.00 uur ’s middags tot 21.00 uur ’s avonds op het Heuvelplein een kin dertreintje. Voor een kleine vergoeding kunnen onze kinderen hier veel plezier beleven. Volgende week vrijdag wordt toch al een feest voor onze kleintjes want op het Piusplein speelt de poppen kast ’PATS’. Het Belgische poppentheater Pats brengt ’s middags om 2, 4 en 5 uur een prachtig poppenkastverhaal van Suske en Wiske, Jeroentje en Lambiekske. De organisatie heeft een groots pro gramma op touw gezet. Op het Heuvel plein 's middags tussen 3 en 4 uur en 's avonds tussen 20.00 uur en 21.00 uur een speelse vakantieshow. Op een enorm podium van 30 meter lang zal een luchtige en vrolijke vakantieshow te zien zijn, waar iedereen gratis naar kan komen kijken. Voor de kwaliteit van het getoonde materiaal staan de volgen- de huizen in: voor konsumptie afgekeurd zijn, ge gooid worden. De afstand die overbrugd moet worden zal in de loop van de avond steeds gro ter worden. Gestart wordt op 15 meter. Blijft het ei bij de worp niet heel, dan krijgt het tweetal een herkansing. organisatie heeft het liefst inschrij gen per ploeg van 8 personen (du werpers en 4 vangers). Gedacht wordt aan ploegen van sport verenigingen, café’s, fabrieken, kaart clubs, enz. enz. De prijzen voor ploegen zijn zeer inte ressant: Eerste prijs 250 gulden. Tweede prijs 150 gulden. Derde prijs 100 gulden. Ook de individuele prestaties kunnen beloond worden. Pottenbakker de Wolf uit Berkel-Enschot is bereid gevonden met de hand een drietal prachtige kera- mieken eieren met inskriptie te maken. Dit voor de drie beste individuele pres taties. Bovendien een aantal kleine eitjes als troostprijs. Een bekende Nederlander zal heel de wedstrijd verslaan. Heel dit festijn zal op vrijdagavond 21 juni vanaf 18.30 uur plaatsvinden op de Oude Markt. Inschrijving tussen 18.00 en 20.00 uur bij Pim Verstappen, Bre daseweg 443, tel. 681017. Op 28 juni a.s. zal zeer waarschijnlijk het kabinetsbesluit vallen het 2e squa dron N.F. 5 van Eindhoven over te plaatsen naar de vliegbasis Gilze-Rijen. Onafhankelijk samengestelde rapporten tonen aan, dat hiermede de geluidsover last te Gilze-Rijen, Breda, Tilburg, Molenschot, Riel, Bavel en Oosterhout zodanige vormen aan zal nemen, dat 33 pct. van de mensen in de slaap wordt gehinderd, 58 pet. zich tijdens gesprek ken gestoord voelt en 66 pct. van tijd tot tijd angst heeft, vooral baby’s, peu ters en kleuters. De Stichting Gilze-Rijen Stop roept op om in groten getale NU te protesteren teneinde de minister te bewegen de last eerlijk te verdelen over dit gewest en een andere, liefst dun bevolkte, streek. Onze lezers worden uitgenodigd zich als sympathisant te melden en/of een bij drage toe te zeggen ter bestrijding van de kosten van de aktie, (stickers, af fiches etc.). Men kan ook bellen naar de volgende bestuursleden van de Stichting i.o. Gilze-Rijen Stop: H. van Jole, 01612-4030; C. Meesters, 01600-77787; A. Eibers, 013-681638. ien, Teeuwen Wagemakers; 34. Meeuwissen, Industrieweg 6, Oir- intje voor 4 personen, Pallie- terke; 35. Huub Verheyen, Liefkens- hoek 16, Riel, zonnebril, Y.J. v. Dijk; 36. Guido Swaans, Griegstraat 92, Til burg, reiskoffer, Bruers Lederwaren; 37. Angelique Vingerhoets, Haydn straat 57, Tilburg, 1 persoonsprei, Kwantes van Son; 38. Basje de Kok, Sevenhoekstraat 19, Tilburg, waarde bon van f 10,—Sleutelspecialist Moo- nen; 39. Lenie Copal, Ant. v. Rijenplein 11, Tilburg, houten fruitschaal, Verste- den’s Papierhandel; 40. Hans Rutjes, Bataviastraat 16, Tilburg, sterrebeeld brons, De Hoek Meubelen; 41. Nicole Embregts, Barkstraat 20, Tilburg, bus haarlak, Leon van Vliet; 42. Hans Elias, Barkstraat 18, Tilburg, 2 flessen wijn, de Smulpijp; 43. Angelique Cruyssen, Barkstraat 1, Tilburg, 1 fles wijn, de Smulpijp; 44. Karin van Summeren, Groenstraat 96, Tilburg, 1 fles wijn, de Smulpljp; 45. Jan Vingerhoets, Koop- vaardjjstraat 11, Tilburg, 1 fles wijn, de Smulpijp; 46. Ingrid Greunsven, Tivoli- straat 73, Tilburg, gezinsabonnement, Vogelpark Oisterwijk; 47. Marie-José Dielemans, J. Aertsenstraat 104, Til burg, gezinsabonnement, Vogelpark Oisterwijk; 48. Harm Bos, Dr. Leyd- straat 10, Tilburg, gezinsabonnement, Vogelpark Oisterwijk; 49. Marline v. Eyck, Havendijk 47, Tilburg, gezins abonnement, Vogelpark Oisterwijk; 50. v.d. Wiel, Hasseltstraat 100, Til burg, gezinsabonnement, Vogelpark Oisterwijk. Deze kampioenschappen worden voor -het eerst in Nederland georganiseerd. Een man of vrouw gooit een ei over een bepaalde afstand naar zijn of haar part ner, die het ei heel, let wel heel, moet opvangen. Er zal alleen met eieren, die Behalve een optreden van een harmonie op de Heuvel speelt 's avonds op het Piusplein de ’Jazz Town jazz band’ fijne dixieland muziek. Er wordt tijdens de vakantieshow een mister Tilburg verkiezing georganiseerd met interessante prijzen. Aanmelden bij Pim Verstappen, Bredaseiveg 443, tel. 681071. De Centrale TV-antenne inrichting voor heel Tilburg is onderwerp van vele discussies. De gemeente heeft, in samenwerking met de bouwver enigingen een nota laten samenstellen, waarin uit de doeken wordt gedaan, hoe volgens de rapporteurs deze service aan het Tilburgse publiek moet worden opgezet. Maar er zijn zo’n 4500 gezinnen in onze stad, die zelf al zoiets als een centrale regeling onder elkaar hebben gerealiseerd en die zich afvragen, wat die nieuwe centrale regeling hun gaat kosten, en wat ze aan hun al bestaande installatie zullen overhou den. En vooral vragen zij zich af, waarom alleen gemeentefunktionaris- sen en mensen van de bouwverenigingen zich hebben bemoeid met het rapport, terwijl aan de bezitters van de gezamenlijke antennes niets is gevraagd. En toch hebben deze bezitters hun woordvoerders, die uit studies wel een en ander weten over deze materie. Er zijn drie organisa ties, die zich hiermee bemoeien en die op een vergadering hebben vastgesteld, dat zij niet voor een lege zaal staan te praten. Ingevolge deze vergadering hebben zij nu een open brief aan de gemeenteraads leden gericht, waarin zij aandringen om in een materie, die hen zozeer aangaat, door de gemeente gehoord te worden. Wij drukker, deze ’open brief op hun verzoek met genoegen af, zodat het heie Tilburgse publiek van de inhoud kennis kan nemen. Het gaat per slot om hun eigen antennesysteem. seerd voor kinderen van 0 tot 14 jaar. Jullie maken met als motief de trein, de stoomtrein of liefst de stoomtrein ’de 3737’ een tekening, borduursel, klei- werkje of iets van hout enz. enz. Voor zondagavond a.s. moeten de werkstuk jes, voorzien van een kaartje r op naam en adres en vooral de ingeleverd worden bij Maud Vis Wendy Mutsaerts op de Niei straat 48 in Tilburg, of voor kinde buiten de stad bij de p' Maud en Wendy hebt mensen bereid gevonde ting te nemen: Lies Potters uit Oiste~ Marjan Taminiau uit Ti Joost Sikking uit Riel. Er zjjn leuke prijzen te winnen, een die meedoet mag voor niki met het kindertreintje op het L plein. De beste 30 inzenders moj zaterdag 30 juni gratis mee met d te stoomtrein 'de 3737’. De drie hoofd prijswinnaars gaan een dagje mee als kondukteur/trice op de 3737. Een deel van de inzendingen al een week lang in de etalages van de winkels van de bin nenstad te zien zijn. Als je nog iets weten wilt over de wedstrijd kun je altijd naar 434415 bellen en vragen naar iemand van de kinderwedstrijd.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 13