TfiPIJTGROOTHANDEL BEN de GRAAFF 2450 4.95 woppelmans 155. 49. 45. 149. I i SENSATIONELE TAPIJTVERKOOP MET GRANDIOZE AANBIEDINGEN Ga op vakantie met goede banden N.O.B. verontrust om situatie bij Wernhout 11 s De onverwachte, opzienbarende nieuwe pinksterbeweging («tomaliek) w HUISKAMERTAPIJT SLAAPKAMERTAPIJT VI ITT A PUT SS, Cursus Sociale Verzekering Sarto-jeugd op toernooi Sarto Junioren en pupillen- toernooi Korvel - Jan v. Arckel VINYL voor keukens etc. in hele chique tegelmotieven e.d. van zeer bekend merk, dat we hier niet mogen vermelden, winkelwaarde 39,75 onze prijs slechts - RLOEMTAPIJT WOLLEN MOQUETTE Donderdag 30 mei 1974 - pagina 17 DETILBURGSE KOERIER g 30 mei 1974 - pagina 16 aat 42 89,00 vend kijken f zaak naar Koningsplein 216, Tilburg. CE t 42 raat 46 als Reserveband De -<~r> B.V. of u te adviseren Hier volgen enkele van de honderden aanbiedingen: Nylon in rijk 400 br. op dikke foamrug winkelwaarde 79- onze prijs slechts Hoogpolig dralon Uiterst chique wollen onze prijs slechts 360 br. winkelwaarde 78,50 onze prijs Prachtig 200 br. winkelwaarde 8,95 p.m2. onze meeneemprijs Komt ook u eens een kijkje nemen in een van onze enorme tapijthallen, waar honderden rollen tapijt hangen en waar u rustig langs kunt lopen en kunt betasten en ook de kwaliteit zelf kunt beoordelen. Op alle tapijten door ons verkocht krijgt u 5 jaar volledige garantie en worden alle tapijten door 1e klas stoffeerders vakkundig en gratis gelegd. wat op adem te komen. Wel ontvangt een ieder die deze week nog tapijt koopt een leuke waardevolle attentie. met FRUMENTEN I Kilometers tapijt gaan bij ons de deur uit voor prijzen waar u in Tilburg en verre omgeving nog nooit van gehoord heeft!! Hoe dat zomaar kan?? Omdat wij vanuit een eenvoudig maar groot magazijn tapijt verkopen, dat rechtstreeks van fabrikant door ons aan u wordt geleverd! ST. ANNAPLEIN 16, TILBURG, TELEFOON 013-430617 GEMULLEHOEKENWEG 25 - OISTERWIJK, TEL.: 04242-2251 v.d. Duinstraat 128 Sprang-Capelle. Tel. 04167-3981 progressieve herenmode 5MATERIAAL 9,95 n KETTEN 25-30-50 watt ■- IS OXEN 179,00 eciale BALDWIN- ullen spelen. de Stadsschouw- nselen als de gen spel teger ging Hoogvensestraat 178 A Tilburg, Tel. 013-432854 risen gespeeld, nooit el- het een RS n :en stadhuisplein 338 tilburg v/h verlengde Willem ll-straat Kotierstr. in rijke kleuren 366 br. winkelwaarde 196.- X <_o CA S is in het t gewezen op 1 n alle kanten Prachtig f\l neerlandia pioniers in textielreiniging korvaliaweg 174, tilburg gen tubel band) behulp vert besparen. Goodyear advise om de aanhanger op blok! als hij langer de wielen te d leggen op een Bij gebruik van banden met binnenband kan het meenemen van een reserve- binnenband veel oponthoud en ergernis de chauf- nstig uit door te gelegen irecht of langer van het :n. Toch )e gevol- in een r binnen gevangen met reparatie-set specialist. schieden. oedrijven gekozen grens. >innen- B B-junioren slbokaal tus- heden r meenset vrijkomen. De Pinksterbewe teken van hoop, wassen ge me sen overdrev bedsgenezingen een herlevend bi dig gevaar. Voo; Pinksterbeweging lofte in; een zaak wing zowel bjj tantse kerken den stuit. THUIS Jg medaillon motief 380 br. winkelwaarde 209.- onze prijs slechts 2e Pinksterdag zijn wij gesloten, omdat wij die paar dagen rust broodnodig hebben om weer hetzij om c ie een of ar irijf 1 i het PIUSPLEIN Ascot-1 uur-service De moderne formule voorgoed en snel chemisch reinigen. nog niet kent; in- een hechte ge- chap kunnen ongekende krachten C-junioren ook op et Prince wisselbo- trijd, die duurt van ir (finale), tussen Oir- R.K.T.V.V., Gilze, Zand, E.S.V. Wupi schoppen waren een te groot struikel blok. Daardoor mistte men de finale. In de strijd om de 3e en 4e plaats kwam zelfs in de verlenging geen beslissing. De daarna te nemen strafschoppen eindig den in het voordeel van M.T.V. Bevern. Een vierde plaats dus. Jammer, maar meer strafschoppen benutten had min stens een tweede plaats opgeleverd. Het le A-team liet het wijselijk niet op strafschoppen aankomen en won z’n eerste wedstrijd al meteen met 3-0 te- Ründeroth. Daarna, via een gelijk- I tegen E.S.V. Wuppertal, de finale ;n M.T.V. Bevern welke in de verlen- i met 2-0 werden verslagen. Sarto’s le jeugdelftal won het afgelo pen weekend een internationaal jeugd- toemooi in Derschlag (Duitsland). Het le C-elftal eindigde j.l. zaterdag eerste in zijn poule samen met E.S. jpertal, doch de te nemen straf- '"nen waren een te Jaardoor mistte me om de 3e en 4e verlenging gee strafst seert tenslotte inger op blokken te zetten r dan een maand stilstaat, demonteren en plat neer te in koele en droge plaats. Dit om vervorming van de banden te voor komen. A.s. zaterdag speelt Korvel thuis een promotie wedstrijd tegen het sterke Jan v. Arckel uit Ammerzoden. Er wordt door 7 clubs om 4 plaatsen - Gezien deze tegenstanders nog kaar hebben ontmoet belooft interessante wedstrijd te worden. Het is een wedstrijd voor promotie naar de 4e klas van de K.N.V.B. Terrein Korvel achter de stadssporthal Goirleseweg aanvang 17.00 uur. gun uw kleding de beste behandeling die er is textlalvarzorglng van naariandla Is ten waldaad voor al uw kladingl parfakt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd heeft u wel eens haast? op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis ale het wat langer -mag duren I bel ons nummer \013-421697 j<X71 ’Nieuwe Pinksterbeweging’ is een alge meen woord ter aanduiding van Pink- sterverschijnselen binnen zowel de katholieke als de protestantse kerken. Hoewel de Pinksterbeweging zich nooit mag niet meer bedragen dan 60 pet. gewicht van de trekkende auto. Hierbij moet men eraan e bagage zodanig wordt verdeeld dat de aanhanger prak- "jt met een kleine overdruk van ongeveer 10 pet. op de o-lijk aan- en afkoppelen, langer die- als de banden - j.te spanning te -“gscontrole l much ontsnappen, van banden is nu 1 onder normale, eden. In warme lan- iange ritten loopt de maar autobanden zijn Herhaaldelijk is in het tijdschrift ’Be roepsvervoer’ gewezen op het dodelijk gevaar dat aan alle kanten dreigt langs de oude E 10 omdat een regeringsbeslis- sing het voor vrachtwagenchauffeurs onmogelijk maakt om douaneformali teiten te vervullen aan de nieuwe E 10-snelweg. Met allerlei lapmiddelen heeft de Ne- Juiste bandenspanning De technici van Goodyear’s bandentest en ontwikkelingscentrum in Luxem burg wjjzen er op dat de spanning in de achterbanden van de trekkende auto hoger dient te zijn dan normaal is voor geschreven. Die achterbanden krijgen er immers een extra belasting bij en ook de auto zelf is op een vakantietocht meestal al zwaarder belast door extra passagiers en bagage. Aanpassing van de bandenspanning - liefst in overleg met de bandenspecialist of garage is dus noodzakelijk om extreme hitte-opbouw in en daardoor snelle slijtage van de banden te voorkomen. De banden van auto en aanha nen vóór het wegrijden, a nog koud zijn, op de juiste worden gebracht. Bij spannings onderweg nóóit lucht laten ont: Het draagvermogen eenmaal vastgesteld koele omstandighec den en tijdens lan spanning wel op, hierop berekend. Vanzelfsprekend zijn deze opmerkingen gebaseerd op het gebruik van goede, onbeschadigde banden, waarvan de profieldiepte voor een lange vakantie tocht minstens 4 mm moet bedragen. Laat voorts de stand van de voorwielen eens controleren. Zo’n uitlijnbeurt voorkomt onnodige en onregelmatige slijtage van de voorbanden. Wat de banden voor de caravan betreft: altijd banden van gelijke constructie ge bruiken. Dus geen radiaalband aan de ene en een diagonaalband aan de andere kant! Komend weekend organiseert Sarto op haar terreinen aan de Gilzerbaan haar traditionele jeugdtournooien. Voor de eerste keer wordt ook ’n pupil- lentoernoói gehouden en wel op zater dag met als deelnemers: Hilvaria, S.C. 't Zand, Groot Ammers en Sarto. De wed strijden vangen aan om 11.15 uur en de prijsuitreiking is om 16.45 uur. De strijd gaat tussen de verenigingen, welke ieder met twee elftallen om het beste resultaat spelen. Daarnaast spelen de zaterdag om de Piet kaal. Hier gaat de sti 11.00 tot 16.45 uur schot Vooruit, 1 Voab, Hieronymus, S.C. ’t en Sarto. Op zondag wordt door de gespeeld om de Pius X wissel sen R.K.T.V.V., Noad, Offenbach am Main, Willem II, R.B.C., D.V.G., S.V.G. en Sarto. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur en de finale is om half vijf. De A-junioren spelen om de Kapelaan Teunissen wisselbokaal. De strijd gaat tussen R.K.T.V.V., Noad, Offenbach am Main, Willem II, R.B.C., D.V.G., S.V.G. en Sarto. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. De finale is om 17.00 uur. derlandse regering gepoogd feurs van vrachtwagens afkomstig landen buiten de E.E.G. hetzij sturen naar de binnenwaarts douanekantoren in Breda, Dordi Rotterdam, hetzij om de douaneafhan- deling op de een of andere manier in het eigen bedrijf te doen geschi Nieman<| kan het transportbeJ kwalijk nemen indien wordt gel voor afhandeling aan de oude Met vrachtwagenkombinaties bil wringen in de bovengenoemde steden op weg naar de douanekantoren komt slechts neer op het verplaatsen van de 1 moeilijkheden en de gevaren. De N.O.B. Wegtransport steunt dan ook diegenen die aandringen op onmiddel lijke aanleg van voorzieningen aan weerszijden van de nieuwe E 10, zowel ten behoeve van de douane-afwikkeling als ten behoeve van de duizenden chauffeurs die het grensoponthoud kombineren met de noodzakelijke on derbreking van hun rijtijd. Natuurlijk moet ook voor de aanht een reservewiel met een band i juiste type worden meegenomer wordt dit dikwijls vergeten. De van een spijkerinrijding Bless band (een band zonder J) kunnen worden opge hulp van een praktische i rkrijgbaar bij de bandensf De uitvoeringsorganen van de sociale verzekering, maar ook vele andere in stellingen en bedrijven hebber mede werkers nodig die beschikken c ver een goede, op de praktijk gerichte vakken nis van de sociale verzekeringswet- geving. Een hierop gerichte tweejarige cursus begint in september, georganiseerd door de Stichting Opleiding Sociale Verze kering te Amsterdam. Oorspronkelijk was deze cursus bedoeld als vakopleiding voor hen die werkzaam zijn bij een der uitvoeringsorganen van de sociale verzekering. De praktijk wijst echter uit dat in de laatste jaren circa een derde deel van de cursisten, zoals maatschappelijk werkers, medewerkers van personeelsafdelingen en organisaties op sociaal gebied, elders werkt. De cursus omvat twee delen. Het eerste deel betreft een aantal onderwerpen die met de sociale verzekering in relatie staan; het tweede gedeelte geeft een gedetailleerde behandeling van de socia le verzekeringswetgeving. De mogelijkheid van aanmelding voor deze cursus sluit 1 juli 1974. Het adres van de Stichting Opleiding Sociale Verzekering is Bos en Lommer- plantsoen 1, Amsterdam-West, tel. 020-87151'3. Op de avond van de Eerste Pinksterdag zendt de KRO-televisie een documentaire uit van Marga Kerklaan over de Nieuwe Pinksterbewe ging. Sommigen spreken van een tweede Pinksterwonder, anderen van de zoveelste religieuze bevlieging. Zeker is, dat deze beweging hoop geeft aan een groeiend aantal gelovigen, zowel binnen de katholieke als de protestantse kerken. Voor een kritische doorlichting van de Nieuwe Pinksterbeweging is het nog te vroeg, deze documentaire wil in de eerste plaats voorlichting geven over het verschijnsel Pinksterbeweging. De klassieke Pinksterbeweging ontstond aan het begin van deze eeuw onder de neger-christenen van Los Angeles, die in de christelijke kerken waartoe ze bekeerd waren, hun emoties geen uiting meer konden geven. Zingend en handenklappend hielden ze eigen gebeds bijeenkomsten waarbij voorgangers werden geweerd. Hun diensten ontstonden spontaan uit de behoeften van de gelovigen, die getuigden, profeteerden, ’in togen spraken’ en aan zieken de hand oplegden. Zij gingen uit van de evangelietekst van Marcus: ’Deze tekenen zullen de gelovigen vergezellen: in mijn naam zullen ze duivels uitdrijven, talen spreken, slangen opnemen en als ze aan zieken de handen opleggen, zullen ze genezen worden’. Hun gaven worden ’charismatische gaven’ genoemd, gaven van de Heilige Geest aan alle gelovigen. De Pinkster- mensen werden uit de officiële kerken gezet en hun beweging ging een sektarisch bestaan lijden. hiërarchisch organiseerde en zich met geen enkel leerstellig standpunt vereen zelvigt, is er sinds de jaren vijftig binnen de protestantse kerken en sinds 1967 binnen de katholieke kerk een sterk groeiende Pinksterbeweging te consta teren. In veel protestantse Pinksterge meenten is de bijbel het boek, dat ’van kaft tot kaft’ letterlijk wordt opgevat. Veel katholieke Pinkstermensen hou den bij het lezen van de bijbel rekening met de moderne bijbelkritiek. Voor zo wel de katholieke als de protestantse charismatische vernieuwing zijn drie elementen karakteristiek: gebedssamen- kostenhet doopsel in de Heilige Geest en de charismatische gaven. Bij de verbreiding van de charismatische vernieuwing binnen de katholieke kerk waren studenten van onder anderb de universiteit van Ann Arbor (Michigan) zeer aktief. Bij de Pinksterbeweging zijn naar schatting 300.000 katholieken over de hele wereld betrokken. Hun aantal groeit snel. Datzelfde geldt voor de Pinksterbeweging in de protestantse kerken. De documentaire geeft een beeld van de Pinksterbeweging in twee culturen: de Afrikaanse en de Amerikaanse. In beide culturen blijkt de Pinksterbeweging dezelfde karaktertrekken te vertonen: een hechte gemeenschap als krachtbron en steun voor de daarin levende mens: de gemeenschap als teken van God. Leo kardinaal Suenens van Mechelen noemt de Nieuwe Pinksterbeweging in dit programma dan ook ’een antwoord van de Heilige Geest op de God-is-dood- theorie’. Professor dr. Sjef Donders, hoofd van afdeling Godsdienstwetenschappen en Filosofie van de universiteit van Nairobi meent, dat de mens zijn eigen mogelijk- /eging is voor velen een p. Daarnaast is in onvol- reenschappen, waar de men- sven waarde hechten aan ge en duiveluitdrijvingen, bijgeloof geen denkbeel- Voor sommigen houdt de een oecumenische be- die bij reëele beschou- de katholieke als protes- op nogal wat weerstan- b.v.. Talrijke automobilisten gaan straks op vakantie met in hun kielzog een caravan, kampeerwagen, bagagewagen of boottrailer. Zij doen er ver standig aan om hun spullen grondig te controleren en daarbij de banden niet te vergeten. Het gewicht van een aanhanger van het eigen g denken dat de tisch in balans ligt met een kleine overdruk v koppeling. Zo kan men de aanhanger gemakkelijl zonder gevaar voor ’dompen’. De N.O.B. Wegtransport deelt de ernsti ge verontrusting die wordt uitgesproken door de Stichting Brabantse Milieufede ratie over de verkeerssituatie op de oude rijksweg E 10 tussen Breda en Antwerpen. De Nationale Organisatie voor het Beroepsgoederenvervoer Weg transport heeft zich van het begin af aan op het standpunt gesteld dat het streven van de Nederlandse en de Bel gische regeringen om de Beneluxgren- zen ook uiterlijk te doen vervagen, lof felijk genoemd mag worden, maar dat dit streven niet tot gevolg mag hebben dat in de smalle en bochtige straten van Rijsbergen, Zundert, Wernhout, Wuust- wezel, Loenhout en Maria ter Heide gewone burgers hun levens in de waag schaal moeten stellen van een utopie.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 17