"S £3N0UDvan LOON SPIJKERS Bistrot de Paris voor een inruilaktie grote 300 van ...hier is flandria uw beste vriend op de weg [^i5nh@©f3 gezellig culinair avondje 649.- Bij de Tilburgse Sportraad waren in 1973 92 verenigingen aange sloten met ruim 19.000 leden IET :RIJ 2 DAGEN Noad-SVG en 3 2 stuks betalen MAAS KLEDING BADKLEDING BADKLEDING h ■N’S A Storyville Jazz Sociëteit viert le lustrum ’Oude Stijl’ Wandeltocht Hilvarenbeek SVG-toernooi op zaterdag Citroen Jaarmarkt in Utrecht 4 Wl HAMERS® pNH©©FF] Jo Flipsen WEL B.V. ilburg ;eot 200 jongens en meisjes doen mee aan ’Operatie Noord Brabant’ »EN hr J HAMERS H 1pNH©©FH JPS pupillen- toernooi Noad-Sarto BADKLEDING Donderdag 30 mei 1974 - pagina 13 DETILBURGSE KOERIER 30 mei 1974 pagina 12 BESTUUR zangeres VRIJ TOEGANG VRIJ TOEGANG LEDENTAL 1973 ONDERDELEN Tak van sport Meisjes Dames Jongens Totaal Heren tegen spotprijzen BIJVERDIENSTEN f/10- 5 24 Bistrot de Paris goede 2 81 MEEVAL VOOR MANNEN overhemden halen uw oude brommer is nu waard Korvelseweg 56 N I allen f 185.- HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG [(«lïKPpR!) 2 5 2 5 3 3 2 2 VERSIERDE 2CV’S Tevens specialist in authentieke ambachtelijke kasten en fauteuils De speciaalzaak met de grootste sortering kleinmeubelen :van HELEN 19 18 47 474 T7ÜT 8 23 7 27 119 114 127 4 een eenvoudig letiekaccomnr 20 160 ■g het ledental volgende tak- 85 30 24 526 93 273 16 15 230 75 i, zowel buiten- Kado-artlkelen koper - tin - wapens - oosterse hoek - verlichting porselein - spaans ïhaald om worden. j van het- shuur van van de waar- 43 119 22 262 60 882 3560 87 280 227 75 2382 405 1190 47 30 283 364 25 62’ 132 230 269 475 8490 855 42 225 206 2627 ce ’een- i auto’s in Ze Voor de wijken v. Vollenhovenstraat MOTORHANDEL REPARATIEBEDRIJF 'ALEISRING 7 TILBURG TELEFOON 42 66 33 ZÜNDAPP YAMAHA HONDA VESPA KREIDLER flllemstraat 39 si. 040-25355 INDHOVEN DAMES maat 33 t.m. 46 HEREN maat 38 t.m. 54 en Obrechtstraat vragen wij m autoklasse 84 45 91 34 150 108 422 30 13 30 57 25 50 42 219 106 142 4976 214 38 155 47 426 7504 4 322 67 215 115 18 13 1384 137 280 Geen opgave Tilburgse War de St Jac. Oppenheimstraat 9-19 Tilburg - Tel. 671267 Offenbachstraat 80 - Tilburg - Tel. 551143 BEZORGERS Liefst woonachtig in de directe omgeving van die wijk. Aanmelden aan ons kantoor N.S.-pleln 14 begrip gewor- king van musi- len en van de 96 95 3378 252 zijn van in 2CV’s _e jazz van de twintiger "p-musici uit New Orle- en Chicago, van mensen Morton en Williams, die >mt. gen, voorzitter is, vice-voorzitter De operatie begint met een konferentie van een week, waarin de deelnemers geestelijk en praktisch getraind worden. SPECIAALZAAK Oirschotse meubelen MEUWESE en Zn. xdstraat 70 Tilburg Tel. 430173 trijd’ zetten daar i bliek te kijk onder het mot- i is een eend van huis uit Aantal verenigingen 68 97 845 '6TIT 19.008 Per 1 mi 20.008, L ken van spor Ja, iedereen is gewoon weg van zijn flandria want flandria heeft brommers in alle soorten. I ke wijl sen e*' sportz. sectie Door c laart 1973 bedroeg gesplitst over de v< irt: I T71A-81-83 2922. dit orkest, :-ea. uv New Or- ;r. trekken, van 21.00 tot Engelse klarinet- jn met de Jeggpap it België. Om mid- de brass-band ’Och- 5Ubliek weer bij elkaar s, waar de avond ver- publiek wordt beslo- Daama gaan ze twee weken lang teams, erop uit door heel Brabant. TIVOLI BOETIEK TIVOLISTRAAT 51 - TILBURG - TEL. 423476 Leo XIII straat 60 - bij Wilhelminapark Telefoon 421767 Tilburg naar jc’, waar Ome Jo zal on- taat on- edeeld is loegen de mden, zo- worden M°°rS De eerste vrijdag van de maand is bij een groeiend publiek een t den dank zij de medewerki ci uit alle moge lijke lande organisatoren. Het is speciaal de jaren van de top-, ans, New York en als King Oliver, hier aan bod kor werd verstrekt door de jrgse Wandelsportverenigingen via Stichting Wandelsport Tilburg: 11 verenigingen, geschat aantal 1000 le den. Het ledental steeg met 1892, terwijl het aantal verenigingen met 1 afnam tot 92. Het jaarverslag 1973 van de Tilburgse sportraad begint met woorden tot herdenking aan de oud-voorzitter de heer Sj. S. v.d. Werf, die in december overleed en vanaf de oprichting tot 1972 het voorzitterschap bekleedde. In het verslag komen de volgende aktiviteiten aan de orde: die onder traat 6. De oop v.d. Kant veel plannen, afstand een tweede bistrot te i het publiek. ’Le Bistro’ kon aan en zij vinden nu in de itrekkelijke uitwijkmogelijkheid. Verschillen men in dit geval alleen maar op prijs gesteld wallend fraaie gevel in de Emmastraat doet niet zonder en, dat zich d^rachter een zeer gezellig Frans eethuisje interieur zijn eigenlijk met elkaar in tegenspraak, ’ers, want de architect moest tegemoet komen ;n’ van de gemeente. Niets ten nadele van de gevel overigens, want hij is zeer eigentijds en erg goed geslaagd. door ook 18- en, 19-jarigen onder de ’regeling vallen. Voorts werd het Reglement van het Sportfonds van de gemeente gewijzigd, waardoor ook evenementen, die van be lang zijn voor de aktieve sportbeoefe ning kunnen worden gesubsidieerd; de vermakelijksheidsbelasting op sport evenementen werd afgeschaft; diger huurtarief voor de at- imodatie werd verkregen; visuele reclame werd toegestaan, op de gemeentelijke binnen- als b accommodaties. Binnenin vindt men een ander soort gezelligheid. Een knusse bistrot, waarin veel hout verwerkt is, gezellige tafels en stoelen en opvallend leuke jugend- stil-lampen, die het in dit interieur hele maal doen. De wanden zijn versierd met fraaie posters van de firma v.d. Looy uit de Jul. van Stolbergstraat. In de latig kunstenaars de behartiging sportverenigin- ie instelling van gemeente Til- traad duidelijk Op het SVG-terrein aan de Kraaivense- straat wordt zaterdag om half twaalf voor de derde maal het SVG-toernooi gehouden, dat de vorige jaren werd ge wonnen door Hilvaria en Scheveningen. Dit jaar doen de volgende ploegen mee: Hilvaria, Hieronymus, DHBRK uit Den Haag, Scheveningen, Sportclub ’t Zand, VOAB, JPS en, uiteraard, SVG. van 1918 en bevat een Chateau Haut Bailly. Zo duur hoeft het allemaal niet te zijn. Er is ook wijn voor f 1,10 per glas en ook die mag er best zijn. In de nabije toekomst komt de bistrot met een geheel andere service. Menu’s kunnen dan worden afgehaald om thuis smakelijk opgegeten te worden. Voor Automobilisme Atletiek Badminton Basketbal Gymnastiek Handbal Hockey Honkbal Invalidensport Judo Korfbal Motorsport Roeien Ruitersport Schieten Tafeltennis Tennis Voetbal Volleybal Windhondenrennen Wielrennen IJssporten Zwemmen Op zaterdag 15 juni worden er twee muzische wandelroutes georganiseerd door het Streek VVV Hart van Brabant in samenwerking met VVV Hilvaren beek. De wandeling start vanaf het VVV-kantoor en voert langs het Vrijt hof met zijn bijzondere kempische to ren, langs Galerie De Kinderkus, de pas gerestaureerde molen, die een museum van het oude ambacht herbergt, het Cultureel Centrum ’Elckerlijc’, het befaamde kopje koffie van C wordt geserveerd. De wandeling geveer anderhalf uur duren en sti der leiding van een gids en enkele da mes van de VVV. Er wordt gewandeld om elf uur en om drie uur. komen met goede en goedkope boeken en met een aantrekkelijke krant. Lukt de revolutie, dan zal deze ingrij pender zijn dan welke andere beweging. Niet direkt met opzienbarende veran deringen, wel langzamerhand doordat mensen, gezinnen, kerken en onderlinge verhoudingen gaan veranderen. Het bestuur was over 1973 als volgt samengesteld: A. van Donge W. Lemmens, L. Kuiper, sekretaris-penningmeester P. de Beer Mevr. M. L. Haen-Evers A. Groels A. Pelkmans G. Willemsen De heer A. Pelkmans heeft in 1973 zijn bestuursfunktie neergelegd. de middeleeuwse kelders van het kas teel in Haaren. Een van de hoogtepunten vormt dan - op zaterdag 1 juni - het optreden van de Barrelhouse Jazzband uit Frankfurt am Main (Westduitsland) met Angy Domdey. Een toporkest, dat voor het eerst in Nederland bij deze jazz-club optrad, nu al weer enkele jaren geleden. Het is een orkest, dat geïnspireerd werd door de stijl van King Oliver, wiens platen aan vankelijk gekopieerd werden, waardoor deze band al gauw de ’King Oliver Band zonder ruis’ werd genoemd. Na een reorganisatie in 1962 deed ook een nieuwe stijl haar intrede bij gebaseerd op die uit de 20-er jarer In de kasteelkelders komen de N< leans Jazz-liefhebbers aan hun trekker want daar treedt op v 01.00 uur de fameuze Er tist Sammy Rimingtor New Orleans Band uit dernacht brengt tendchloor’ het pi in de kasteelkelders, der met musici en pi ten. Maar liefst 750 man gaf afgelopen week blijk van belangstelling bij de opening van Bistrot de Paris, Emmastraat 2 in Tilburg, d:“ dezelfde direktie staat als Le Bistro, Juliana van Stolbergstr bedrijven worden geleid door een ’chaine’ van de heren Joop en Joop de Rijck en zij hebben voor de toekomst nog Vw. Reden om op een forse steenworp beginnen is vooral geweest de reaktie van de stroom belangstellenden niet langer ’Bistrot de Paris’ een aantrekkelijke uiti zijn er wel, maar die kunnen in dit gev; worden. De opvallend fraaie gevel in de meer vermoedet bevindt. Gevel en i maar dat kon niet andei aan de 'schoonheidseiser, De aktiviteiten van het bestuur zijn in I >1973 grotendeels in beslag genomen I door de verdere voorbereidingen en uit- I voering van het herstructureringsplan. Vergaderingen met de te vormen secties zaal- en veldsporten waren door de rui- I me belangstelling erg zinvol; een voorlo pig bestuur kon bij beide secties prak- I tisch volledig worden geformeerd. I Voor de secties watersporten, overige sporten en recreatiesport Was de belang stelling minimaal, voor de laatste sectie zelfs zodanig, dat in de loop van het jaar werd besloten deze sectie af te schaffen. Ditzelfde lot trof ook de sectie denk sporten, omdat de schaak- en damclubs blijkbaar geen behoefte gevoelen aan jnbreng in de sportraad. De sectie wijkraden‘heeft meerdere ke ren vergaderd, maar enerzijds wegens interne moeilijkheden bij de wijkraden, I anderzijds wegens het feit dat specifie- ..ijkzaken als trapveldjes, speelplaat- etc. niet onder de wethouder van rtzaken ressorteren, is ook deze s opgeheven. deze ontwikkeling blijft de sport raad een overkoepeling van alleen sport verenigingen, een ontwikkeling overi gens die door het béstuur niet als on- j gunstig wordt beschouwd. Het eerste lustrum van de S.J.C., die een ledental heeft van ca. 2Ó0 liefheb- bers, en daar vanwege de ruimte ook niet boven kan gaan, wordt op grootse wijze gevierd in het klein theater èn in In juli zullen 200 jongens en meisjes twee weken lang alle dorpen en steden van Noord-Brabant (uitgezonderd Eindhoven) overstromen. Ze gaan op pad met marsroutes en in kleine teams. Na maandenlange voorbereiding wordt dan Operatie Noord-Brabant uitgevoerd. De revo lutie zal gezaaid worden door het aanstekelijke voorbeeld v^n enthou siaste jongens en meisjes, door de literatuur die ze meebrengen en door de gesprekken die ze zullen voeren. Wat is het voor soort revolutie? Geen revolutie die met geweld en chaos komt. Wel een revolutie die dieper ingrijpt dan welke ook: een revolutie van liefde. Jonge mensen komen het zaad rondstrooien in harten van mensen. Ze komen de boodschap brengen dat Gods liefde de wereld radikaal kan veranderen. De Blijde Boodschap van Jezus Christus is sterker dan alle duisternis en verwarring. Op zaterdag 8 juni a.s. zal in de veiling Utrecht-Laagraven de ’Citroën Jaar markt’ worden gehouden, waar onder andere het resultaat te zien zal z" een wedstrijd in het versieren van en Dyane’s. De deelnemers aan deze kleurrijke densierwedstrijd’ zetten daar hun voor het publ to ’zo mooi niet’. Op de feestelijke markt is verder een door de club Traction Avant bij elkaar gebrachte kollektie historische Ci- troën’s te zien. Voor de kinderen is er een speelhoek ingericht en zijn er pop penkast voorstellingen. De ouderen kunnen terecht in het markttheater of in de filmhoek met Citroën reis- en rallyfilms en oude slapsticks. Gezellige praat- en eethoeken kompleteren de markt en wie zich voor auto’s interes seert, vindt er ook de huidige serie Ci- troën-modellen. De Jaarmarkt wordt gehouden in de veiling Utrecht-Laagraven, welke langs de rijksweg Utrecht-Arnhem ligt, en is vrij toegankelijk tussen 13.00 en 18.00 uur. Geïnteresseerden in de toertocht of de ’eendensierwedstrijd’ kunnen zich wen den tot Citroën Nederland bv postbus 7025 te Amsterdam. Telefoon 020-731181, externe betrekkingen. de sfeer zal men dan zelf moeten zor gen! Boven de zaak is nog wat ruimte over, groot genoeg om er een leuk zaaltje van te maken, zodat niet te grote gezel schappen zich daar kunnen terugtrek ken. Met het gereedmaken van deze ruimte is nog niet begonnen, maar dat is alleen maar een kwestie van tijd. In het kader van de nacompetitie om het Tilburgs Amateurvoetbalkampioen- schapzspeelt Noad de komende dagen een tweetal wedstrijden op eigen ter rein. In hun poule, waarin Noad ingei met Sarto, SVG en TAC, verslot geelblauwen reeds laatstgenoema dat nog aangetreden moet i tegen beide finalisten van het vorige jaar. Heden, donderdag 30’ mei, ontvangt Noad SVG en a.s. dinsdag 4 juni komt Sarto naar de Melis Stokestraat. Beide wedstrijden vangen om 18.45 uur aan en beloven zeer interessant te wor den. Haar belangrijkste taak, van de belangen van de i gen is inmiddels door de het Overlegorgaan van burg en Tilburgse sporti verbeterd. Als definitief gewerkt gaat worden met de nieuwe reglementen (in feite een democratisering van de sportraad) en alle takken van sport via de sectiever- tegenwoordiger(s) in het bestuur van de Raad worden betrokken, zal de Raad veel gemakkelijker informatie vanuit de verenigingen ontvangen, waardoor zij nog beter als belangenbehartiger in het Overlegorgaan kan optreden. Maar deze democratisering en inspraak vanaf de basis zal alleen effekt kunnen sorteren indien de verenigingen ook aktief deel nemen aan de sectiebijeenkomsten. Vele positieve resultaten die bereikt zijn, o.a. in het Overlegorgaan, dienen te worden vermeld In januari werd de jeugdsportsubsidie- regeling gewijzigd en tegemoetgekomen aan enkele belangrijke wensen van de verenigingen, m.n. verhoging subsidie voor accommodatie! 20 naar 25 pet. en het verhogen leeftijdsgrens voor jeugdsport, Het is in juni 5 jaar geleden, dat in het klein theater van kasteel Nemerlaer in Haaren (NB) werd begonnen met de Storyville Jazzsocië- teit. De jazz herleefde in Brabant. Er waren al verschillende orkesten en er kwamen ook weer jazz-clubs op, maar de Storyville Jazzsociëteit neemt onder die clubs toch wel een bijzondere plaats in. Op initiatief van Toon Keyzer uit Tilburg, die al spoedig steun kreeg van de heren A. Beijers en O. Droge, begon de club zich - wars van elke kommercie - op te werpen voor de klassieke jazz. Het doel werd het scheppen van een gelegenheid, waar musici voor een luisterpubliek zouden kunnen spelen en waar luisteraars niet alleen zouden kunnen genieten van deze muziek, maar ook geïnformeerd zouden worden. De club groeide uit tot een werkelijk jazz-centrum in Brabant. De bouw van de bistrot kwam tot stand onder architectuur van het Bureau Ghering, aannemer was de firma Gebr. v.d. Bergen uit Alphen, voor de verlich ting zorgde Maison Haans en de techni sche en culinaire installaties werden ver zorgd door Nolet Import uit Tilburg. Nog deze week is er voor de dames een leuke attentie. Zij ontvangen een roos ter verwelkoming. Graag wensen wij 1 zaken. Na de toernooien voor A-, B- en C-ju- nioren zal J.P.S. a.s. zaterdag zijn reeks van toernooien met een toernooi voor A-pupillen besluiten, hetgeen tevens de I laatste voetbalaktiviteit van dit seizoen zal betekenen. Nog sterker dan junioren zijn pupillen - in dit geval spelers van 10 tot 12 jaar - in staat om met hun onbe vangen manier van spelen de harten van het voetbalminnende publiek te verove ren. Zij weten zonder moeite een zoda nige vreugde en bekoring in het spel te leggen, dat hun wedstrijden en toer nooien dergelijke aantrekkelijke sport festijnen zijn dat het ook nu alleszins de moeite waard zal blijken te zijn om eens een bezoek aan het sportcomplex aan de Debussylaan te brengen. Vanaf 11.30 uur zullen pupillen van Gudok, Hieronymus, Sarto, S.V.G., T.A.C., Wilhelmina ’26, Zigo en het or ganiserende J.P.S. strijden om de hoog ste eer Deze operatie is voorbereid door een groep jonge Christenen. Ze geloven erin dat Gods boodschap ook nu nog bete kenis heeft. Ze hebben het gezien, hier en overal in de wereld. Twee organisa ties zitten er achter: Operatie Mobilisa tie en Stichting Interlektuur. Operatie Mobilisatie is verspreid over de hele wereld en zet duizenden jonge mensen in om het evangelie te vertellen in Euro pa, Afrika en Azië. Stichting Interlek tuur werkt vooral in Brabant en ver spreidt daar evangelische boeken. Beide groepen gaan niet van een bepaalde kerk-uit en werken samen met mensen uit allerlei kerken. In Brabant wordt samengewerkt met Christenen uit zowel de Katholieke Kerk als uit Protestantse Kerken. opval! die het De wanden asters van de lui. van Stolber toekomst zullen regelma de gelegenheid krijgen hun werken hier te exposeren en dat geeft aan de bistrot weer een wat ander tintje. Erg geslaagd is het Parijse stadsgezicht, dat werd ver vaardigd door Louis Ansems. Achter in de zaak is een kleine verhoging en om dat de tafels en stoelen gemakkelijk ver- pla t aar zijn, kan de opstelling steeds worden aangepast aan de bijzon dere wensen van wat grotere groepen. Ook in culinair opzicht is de bistrot bepaald een aanwinst voor Tilburg. Deze keer geen dure menukaarten, maar leitjes waarop in sierlijke letters de mogelijkheden staan aangegeven. ’De menu’s zijn hier wat luxer van samen stelling’, zegt de heer Joop de Rijck, ’maar altijd nog tegen zeer, zeer aan vaardbare prijzen. We moeten het gezel lig houden! Ook in technische zin is de bistrot uit stekend geoutilleerd. Er hangen echter geen vervelende keukenluchtjes, want de ventilatiemogelijkheden zijn erg goed, terwijl de gasten toch het toebe reiden van de menu’s kunnen gadeslaan. Het spreekt vanzelf dat de wijnkaart er zijn mag. Voor de uitgelezen fijnproe vers bestaat er trouwens nog een wel zeer aparte mogelijkheid. Het kleine keldertje beneden de zaak bevat een aantal zeer exclusieve wijnen en wie wil kan zelf even de kelder in om zijn keus te bepalen. Hij zal er dan wel wat voor over moeten hebben. Wie zin .heeft in een Haut Brion uit 1943 kan hem krij gen in ruil voor f 225,-. De oudste fles (gevuld en wel) dateert Normaal 799.- Inruilaktie 150.- U betaalt Normaal 1144,- Inruilaktie 300,- Q/t zl U betaalt O"l" I Normaal 1299.- Inruilwaarde 300.- QQQ U betaalt W W Normaal 1319.- 4 Inruilaktie 300.- 1 U betaalt I U I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 13