DE lil9 fn Komend weekend in teken 1 sparidnisloos van Tilburg Jazz Dagen Waterwingebiedplan zal heen moeten door een hagel van bezwaarschriften jNEEFS vugts voor verlichting u zoekt nieuwe meubelen en heeft ’n hekel aan parkeerproblemen? J IZ Tefado Rally in Dongen op 26 mei Grote rommelmarkt in Hoefstraat Br JwiersH flJ[[^NH©©FF|] f SPOTS Heidemaatschappij vindt onteigening nergens voor nodig WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABANtJ^^^^^ J UITGAVE: DE TILBURGSE KOERIER B V. DIR. J. H.G. DE BEER REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: N.S. PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745 Winkeliersver. Den Besterd jubileert EH 16 mei 1974 pagina 22 OPLAGE 61.610 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Loon op Zand-Udenhout-Berkel Enschot-Oisterwijk-Moergestel en Hilvarenbeek GEMEENTE HANDELT ZEER INCONSEQUENT II. Gemeente deed het zelf (Foto Van Aarle) HEUVELSTRAAT 5Ö - TILBURG Bezwaarschrift jaar ;han- iwartet zondt 9 A brengen op de V werkt u mee aan een NUMMER 1 VAN LIJST 2 WIM EVERTSE Beneluxlaan 181 4 jaren. tel. 672206. TEL. 421513-433860 MEELSTRAAT 31 33 35 BADKLEDING progressief beleid voor de komende LA RENAISSANCE TILBURGERS, door op 29 mei a.s. uw stem uit te DEN BOSCH, Triniteitstraat 17 (bij het Casino op de Parade) Woensdag 22 mei 1974 18e jaargang - no. 867 die de g' neer zal water afdoende kan worden f deerd? vragen deze mensen ziet sricht reputatie 24 mei: 1 sentrum: 20.30 uur: Rein de lick Vennik kwartet >f: 23.30 uur: Kwintet Nedly dagavonden ren zijn. In Partij van de Arbeid LIJST 2, RONDVAARTBOOT TILBURG - BERKSE BERGEN vv VAART WEER zie elders in dit blad. voor i. Go- centrum voor beter wonen VAN GESTEL N S. PLEIN 19 - TEL. 424725 SPECIAALZAAK IN TIN EN KOPER in diverse kleuren was- jank- cken, boe- schilde- tigers, kom- gel< Tet hee fen. gens pikt’ de i aankomen, dat de t dit p' Tijc ibber gehc geër Hubert Franken Coiffures Abdij v. Averbodestr. 14. Tel. 670224 Coiffures - Teintures - Beaute Specialist Biosthéticien voor huig- en haarmoeilijkheden een prof lout, een l 'picane Bar en een van Schoenver- ist de Molen) in >n van Jantje d. /eek, raat, staat uit Re /ennik, saxofoor bas; en Eric Ine) een groej jspeeld, sound v heeft >nd moet tting zou kunnen optre- Verder jer, fluit; gegaran- :h af. PL2-5250 >orlijk overleg trokkenen, en rkeren Tüburg - Piusplein - tel. 013/433080 ig werkte de j situatie in de t aan de redeT geweest i dat zijn Groep i Jazz-daf de 'pop in het treft ook o.a. de BII Da’s zo opgelost: uw topformzaak is degrootste interieur-adviseurvan Tilburg en omgeving mét parkeergarage. Bij Topform/A tot Z kun je eindeloos ronddwalen in een overvloed van moderne en klassieke ideeën voor verantwoord interieur. Bovendien: alléén uw topformzaak durft 6 jaar zwart-op-wit-garantie te geven echte kwaliteitsmeubelen: de Topform Zekerheidspolis. De kleine kunt u óók veilig park in onze leuke kindercrèche! Hart van Brabantlaan 301,303 Tilburg (0131433289 volop parkeren Op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag Jazz-dagen plaats. Het wordt een soort fes sessions en workshops. Deze dagen Groep Ohm, die het Lele jaar al aktiviteiten had werking met het kultureel sentrum Tilbui heeft met het organiseren van jazz-aktivite En dat zjj in deze opvatting niet alleen staan blijkt wel uit het antwoord dat een verontruste zomerhuisjesbezitter kreeg van de Heidemaatschappij. Dat er maatregelen gewenst zijn, onderschreef deze ter zake kundige instantie wel, maar het advies besloot met: ’Wel rijst de vraag of veiligstelling van de water- winningsbelangen noodzakelijk via aan- koop/onteigening van de grom' plaatsvinden. Tegen deze opvatt u naar onze mening bezwaar maken.’ De Heidemaatschappij ziet het blijkbaar óók niet zitten! jazz-sociëteit waar hij behalve dens ook workshops verzorgt, spelen mee: Leonore Pameije; Sofie van Lier, stem en Jeroen Gold- steen; slagwerk. Nedly Elstak zelf zal tijdens dit konsert óp piano spelen. De mensen, die daar zomerhuisjes heb ben staan, en die daar al tien, twintig jaar zitten, begrijpen niet, waarom hun verblijf daar nu ineens een gevaar moet zijn voor de drinkwatervoorziening, want daar is nog nooit sprake van ge weest. ’Zijn er geen andere maatregelen I waarmee de zuiverheid van het drink- Onze salonFRANSE STIJL-MEUBELEN /s dagelijks geopend van 10V0 -18.00 uur vrijdags van 10.00 -21.00 uim 's maandags gesloten. Telefoon 04100-48526 Zondag 26 mei start in Dongen voor de 11e maal de Tefadorally. Dit sportge beuren geniet een nationale bekendheid en is ook dit jaar weer op de K.N.M.V. kalender geplaatst.Hieraan kan deelge nomen worden door auto’s, motors en scooters. De rit heeft een lengte van ca. 60 km en voert de deelnemers over goede wegen door midden Brabant. Maandagavond werd in de raadszaal een informatie-avond gehouden over het voornemen van de gemeente om een bestemmingsplan vast te stellen voor het waterwingebied van de N.V. Tilburgse Waterleiding maatschappij, waarbij dit gebied zal worden onderscheiden in 3 zones; in de le zone, een gordel van ongeveer 150 meter rond het puttenveld, zullen alle zomerhuisjes moeten worden gesaneerd door aankoop of onteigening. In de 2e zone zullen nog een aantal zomerhuisjes kunnen worden geduld, als er maatregelen tegen verontreiniging worden getrof fen, terwijl in de 3e zone het leven zo ongeveer door kan gaan als er maar maatregelen worden getroffen tegen chemische verontreiniging. I Nu moet men over chemische verontreiniging niet te licht denken, want één liter stookolie kan 1000 m3 water ondrinkbaar maken. I Iedereen in onze stad, en in Goirle, dat ook door de Waterleidingmaat- i schappij bediend wordt, zal inzien, dat met de zuiverheid van ons drinkwater niet de hand gelicht moet worden. Vergeleken bij tal van andere gemeenten in Nederland hebben wij voortreffelijk drinkwater en dat moet natuurlijk zo blijven. toch de eigenaren, in de voorfasen van de planning. Er is op geen enkele wijze (althans het blijkt nergens uit) naar alternatieven voor hen gezocht. Het voorliggende be stemmingsplan is volgens de eigenaars volstrekt onaahvaardbaar en verwerpe lijk. Y zjjn dit liging van gel itatie’. en of inlichtingen Jij H. Trommelen, Min. in 36 te Dongen, telf. 1256 of C. van Vorstenbosch, Nolenslaan 65 te Dongen, telf. 23-3820 of café rest. ’Aurora’, Kerkstraat 43 te Dongen, telf. 01623-2190. Inschrijven op de dag van de rit op zondag 26 mei vanaf 12.00 uur in café Kerkstraat 43 te Dongen. 30 uur. De Cirkelfoto van deze week werd ge nomen bij Hasseltse Kapel. De omcirkelde figuur kan aan ons bu reau de volgende prijzen komen halen: f 10van de Koerier, een waardebon van f 10,— van Broer de Laat, een waar debon van f5,- van Lie Ca Hobby Shop, een cadeaucheque van f5,— van Arrow Hobby Shop, een progrestaart van Bakkerij van Lieshout, een fles wjjn naar keuze van de Tropk speciale prijs van f 25,— koop Piet Kerkhof (naas Dongen, een waardebor Kort. De winnares van verleden we mevr. C. Staps, uit de Hasseltstrt heeft haar prijzen reeds ontvangen. Nadat La Renaissance vorig jaar door middel van een uitvoerige publicatie in De Tilburgse Koerier een geslaagde ak- tie was gestart ten behoeve van haar uniformenfonds, werd kort daarna een werkgroep samengesteld, die zou trach ten deze aktie doeltreffend af te ron den. Al gauw ontstond het idee om op 25 en 26 mei a.s. een rommelmarkt te organiseren in de zalen van J. v.d. Bre- kel, Hoefstraat 166 in Tilburg. Men be gon meteen met de voorbereidingen, en zo hebben de mensen van La Renais sance de afgelopen maanden werkelijk een onvoorstelbare hoeveelheid spullen ingezameld en geselecteerd w.o. televi sietoestellen, radio’s, koelkasten, i machines, bromfietsen, rijwielen, bt stellen, tafels en stoelen, kapstokke ledikanten, lampen, kandelaars, ken, grammofoonplaten, vazen, scl rijen, vloerbedekking, stofzu strijkijzers, enz. enz. Ja, zelfs een plete bungalowtent en een accordeon kunt u op deze markt vinden! Onder het motto ’Kom ’ns kijken, er is beslist iets voor u bij’ is deze markt zowel op zaterdag 25 als op zondag 26 mei geopend van 13.00 tot 20.00 uur. Ondertussen hoopt het Tilb. Mannen koor La Renaissance natpurlljk met de eventuele baten de kas van haar uni- formfonds zodanig aan te vullen, dat het koor zich op het feestelijke 1ste lustrum-concert van 21 sept. a.s. in de stadsschouwburg op representatieve wijze in nieuwe uniforme kostuums zal kunnen presenteren. Dat zal zeker een prachtige bekroning zijn voor de aktie- ve leden van deze vereniging, die - nog maar 5 jaar geleden heropgericht - in korte tijd zo’n uitstekende heeft opgebouwd. Toch zien wjj aankomen, dat de ge meente het met dit plan niet onder de markt zal hebben. Tijdens een vergade ring van belanghebbenden, zaterdag in de Postelse Hoef gehouden - er waren rond de 300 zéér geëngageerde belang hebbenden - is wel duidelijk gebleken, dat er een reeks bezwaarschriften op komst is, die de gemeente zomaar niet naast zich neer zal kunnen leggen. voorziening als gevolg van de aan wezigheid en het gebruik van de zomerhuisjes. Integendeel, de T.W.M. is, naar zij publiekelijk ver klaarde, tevreden met de water kwaliteit. In zone 2 en zone 3 kunnen de zomerhuisjes worden gedoogd. Het is namelijk mogelijk voorzieningen tegen biologische en chemische verontreiniging te treffen. Dat geldt natuurlijk ook voor zone 1. egen ’mechanische’ overlast zijn :el simpele maatregelen te tref- Het Rein de Graaff/Dick Vennik kwar tet bestaat uit Rein de Graaff, piano; Dick Vennik, saxofoon; Henk Haver- hoek, bas; en Eric Ineke op slagwerk. Het is een groep die zeer goed op elkaar is ingespeeld, en mede daardoor een hechte sound voortbrengt, die verwant schap heeft met de Afro-Amerikaanse muziek. Rein de Graaff en Dick Vennik ontdekten al lang geleden dat ze precies dezelfde gedachten over muziek had den, ze voelen elkaar haarzuiver aan zowel wat stijl als melodische improvi satie betreft. Een verblijf in Amerika van Rein de Graaff heeft daar niets aan veranderd. Hun muziek is op de plaat te horen op de elpee ’Departure’ (Basf). Het is een grandioze plaat die heel wat beloften inhoudt voor een zeer goede opening van de Tilburg Jazz-dagen. Nedly Elstak zal o.a. begeleid worden door de onvermoeibare bassist Arnold Dooyeweerd. Deze musicus is zo beze ten van muziek maken dat je hem steeds weer tegenkomt in allerlei forma ties zoals ’Suite 4’ (met Ronald Snij ders), de Big Band van Boy Edgar, for maties van Hans Duller en natuurlijk het Nedly Elstak kwintet. Deze trompe ttist, die de latere bop-periode vertegen woordigt, heeft in Amsterdam zelf een De winkeliers in Den Besterd vieren feest. Deze maand viert hun vereniging zijn 20-jarig jubileum en het zijn vooral de klanten die ervan zullen profiteren. De winkeliersvereniging heeft zich in de loop van de jaren ontwikkeld tot een organisatie waarin op hechte wijze wordt samengewerkt. Grote voordelen van Den Besterd zijn zeker een groot aantal sterke bedrijven in verschillende branches en een tradionele, zeer goede bediening met een voortreffelijke ser vice. Parkeerproblemen zijn er nauwe- I lijks en mede daardoor ontwikkelt Den Besterd zich nog steeds in een opgaande lijn. Klanten die tot 15 juni in Den Besterd gaan kopen, krijgen bij alle win- I keilers gratis loten. Hiermede zijn tien- I tallen fietsen te verdienen. Verder wil len de Besterdse winkeliers het winke- I len op de zaterdagen nog eens extra aantrekkelijk maken met een speciale aktie, Iedereen die op zaterdagmiddag in Den Besterd aan het winkelen is, kan I zo maar gratis leuke prijzen aangeboden krijgen. Verleden zaterdag gebeurde dat via grappige en ludieke opdrachten, die I via luidsprekers werden omgeroepen. I Aanstaande zaterdag is het burenge beuren weer op een andere manier geor ganiseerd om het verrasssingseffekt zo groot mogelijk te maken. Wie zaterdag een aantal Besterdloten op zak heeft loopt een goede kans op een gratis prijs. Op deze wijze wil de Winkeliersvereni ging ook het publiek attent maken op ’20 jaar winkelen in Den Besterd’. III. Jarenlang werkte de gemeente de huidige situatie in de hand. Het gaat niet aan de redelijke belangen van de eigenaren van de zomerhuis jes nu met één pennestreek van tafel te vegen, temeer niet nu daar voor geen goede gronden bestaan: waterwinning en dagrecreatie hoe ven niet tegenstrijdig te zijn en waren dat hier in het verleden ook niet. Als de particuliere T.W.M. er gens grond nodig heeft voor putten of pompen etc. dient zij met de andere particuliere belangheb benden tot overeenstemming te komen. Redelijk handelende par tijen vinden elkaar in zo’n geval altijd. IV. De schade, die de te saneren huis eigenaren lijden, is niet in geld te compenseren. Er is domweg geen reële vervangingsmogelijkheid voorhanden. Er is nimmer behoc met de directe betr Het bezwaarschrift, dat bij de gemeente zal worden ingediend, is samengesteld door Mr. Verwymeren te Breda, een deskundige op dit terrein. Het betoogt, dat een officieel surveyrapport heeft ge steld, dat voor de waterwinning in het betreffende gebied steeds meer gebruik wordt gemaakt van het zgn. 'diepe grondwater’, dat eeuwenlang in de grond zit en stroomsnelheden heeft van 20 tot 60 meter per jaar. Het onder aardse gebied voor Tilburg strekt zich uit tot ver in België. Het ondiepe grond water, dat beïnvloed wordt door de af watering van de zomerhuisjes, staat in geen verband met het diepe grondwater en kan dit dus ook niet verontreinigen. Het bezwaarschrift vat de omschreven bezwaren als volgt samen: I. Niet is aangetoond, dat er reëel gevaar bestaat voor de drinkwater- Volop keuze dus en niet alleen voor de fervente doe-het-zelvers of andere knut selaars. Ook kamerbewoners, studen ten, gastarbeiders, liefhebbers van cu riosa of mensen, die gewoon op 'n koopje uit zijn, vinden hier zeker iets van hun gading. Een attraktieve loterij (hoofdprijs: een levend varken) geeft bovendien nog kans op ’n leuke prijs. 26 mei vinden de Tilburg ïstival met zeven konserten, worden georganiseerd door de die het Lele jaar al elke maandag in de Beerenhof op' hef gebied van de improvisatie-muziek, in samen- ;t kultureel sentrum Tilburg, dat eveneens al ervaring oj— -!teiten. Bij voorbaat was het al duidelijk dat het programma gevuld zou worden door moderne Neder landse jazz-musici, en wel om verschillende redenen: - op het gebied van traditionele jazz (dixie-land) gebeurt al vrij veel in Brabant - de belangstelling in de Beerenhof toont aan dat moderne jazz in de interesse staat - i.t.t. vele andere festivals wilde OHM voorkomen dat bekende buitenlanders als trekpleister fungeren, terwijl het grote aantal zeer goede Nederlandse jazz-musici over het hoofd wordt gezien. Deze laatste reden wordt het best geïllustreerd door het feit dat ondanks het uitgebreide programma een aantal prominente Nederlandse jazz-musici niet uitgenodigd konden worden (bv. Loek Dikker, Willem Breuker, Boy Raaimakers, Theo Loevendie, Gijs Hendriks e.a.) Na een week waarin organisator Jan Rensen konstant bij de telefoon te vin den was, kon globaal het programma gegeven wórden. Na wat korrekties en definitieve afspraken is het er dan als volgt uit komen te zien: vrijdag 24 kultureel Graaff/Di beerenhof Elstak zaterdag 25 mei: beerenhof: 15.30 uur: workshops kultureel sentrum: 20.30 uur:'kwartet Ferdinand Povel beerenhof: 23.30 uur: Association Pier re Courbois zondag 26 mei: kultureel sentrum: 12.30 uur: Instant Composers Pool beerenhof: 15.30 uur: sessions kultureel sentrum: 20.30 uur: Kwintet met Hans Dulfer beerenhof: 23.30 uur: Groep Ohm Er wordt gereden in een A- en een B klasse. Reglement K.N.M.V. 1972. Dit reglement is verkrijgbaar aan de in schrijftafel. De B klasse is uitgezet voor minder geroutineerde of beginners in de rallysport en is uitermate geschikt om met het gehele gezin aan deel te nemen. De afstand en de gemiddelde snelheid is hieraan aangepast. Door het bedrijfsleven en de Dongense middenstand zijn een keur van prijzen beschikbaar gesteld. Iedere deelnemer ontvangt een prijs. De baten van deze rally bestemd voor de verenigir dicapte kinderen ’Oriënt Voorinschrijver deze rally bij I selinglaar 01623-21 Mgr. 0162- Nog minder is dit het geval met de actiegroep ’Contra Ontwerp Bestem mingsplan Waterwingebied’ onder voor zitterschap van J. II. M. Robben, Lan- gestraat 7c, tel. 421906, die bezwaar schriften verzamelt, die gezamenlijk zullen worden ingediend. Er zijn er al ruim honderd. ’Deze maatregel moet ontsproten zijn aan een gek brein! al dus de heer Robben. ’Nog geen jaar geleden gaf de gemeente vergunning voor de bouw van een zomerhuisje, dat zij nu weer wil gaan onteigenen. Wat is er in die tussentijd zo dringend veran derd, dat dit ineens weer ongedaan ge maakt moet worden? Het slot van dit jazz-festijn wordt ge vormd door Groep Ohm zelf. Inmiddels is de samenstelling van de formatie ver anderd; René van Asten heeft zich we gens te drukke studie aan de Toneel school in Maastricht terug moeten trek ken, terwijl sinds kort trompettist Char les Greene zich bij de groep heeft aan gesloten. Door de komst van deze Amerikaan zijn de mogelijkheden veel groter geworden. Niet alleen is er naast de piano een tweede melodie-instru- ment bij, maar ook de ideeën van Char les, die goed aansluiten bij die van de andere leden van OHM, zijn zeer goed bruikbaar. De sfeer van dit slotkonsert zal veel overeenkomen met dat van het openingskonsert. Vooral de overeen komst in spel tussen Willem Kühne en Rein de Graaff is zeer frappant. Overi- s zonder dat de stijl van elkaar ’ge- t’ is; wel is bij allebei heel duidelijk invloed van bv. McCoy Tyner te horen. Ohm hoopt met deze Tilburg lagen een bijdrage te leveren aan jpularisering’ van de moderne jazz t zuiden. Ze hebben wat dat be- positieve reakties gehad van [M. Wat betreft de Beerenhof: ook in de maand juni zal op de maan- nog levende muziek te ho- de vakantie-maanden stopt Groep Ohm even, mede ook om het nieuwe jaar voor te bereiden, en in sep tember zal de hele zaak, waarschijnlijk in iets ander vorm weer aan het draaien gaan. Het actiecomité houdt vrijdagmorgen tussen negen en twaalf uur nog zitting in de Postelse Hoef, zodat degenen, die zich bedreigd voelen daar om inlichtin gen kunnen komen en zonodig hun be zwaar aan dat van de actiegroep kunnen verbinden. Voorts zal de actiegroep de raadsleden benaderen om hen ertoe te bewegen het voorstel van B. W. zeer kritisch te bezien en ervoor te zorgen dat de belangen zuiver tegen elkaar worden afgewogen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 1