ER een borrel van Floryn Streek VW Hart van Brabant fungeert ook als Theaterbespreekbureau I ’Wat een planeet’ moet u gezien hebben Afspraken met sociale dienst kunnen schriftelijk gemaakt worden GROTE VEILING TE TILBURG 5 JS >SEN S LETS gs Mnh©off Negen Promconcerten in Brabant A.-pupillen van S.V.G. naar Int. tournooi Wolstad- nieuws iveel elf geld. OM LANG WACHTEN TEGEN TE GAAN <013-421697^1^71 ’Oe Toch’ organiseert grote milieumanifestatie Op tal van plaatsen kunnen kaarten gehaald worden Daarnaast is een rooster ontworpen voor het gebruik van de s dat het mogelijk maakt or met wie een afspraak een gesprek op ook op dat tijdst aldus een me deck Zaterdagelftal - hoo, Zondagelftal rdag 2 mei 1974 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 2 mei 1974 - pagina 13 gespeeld. No chten en de sf En daarna? irkzwager-Schiedam IN ’DE WERFT’ TE KAATSHEUVEL 22.1 RUITERSPORT WORDEN V.a. 99, v.a. 155,— it voor Maatschappe- Tilburg FLORYN HAMERSI HEUVELSTRAAT 50 slnlging korvtlaawag 174, tilburg progressieve herenmode men toch :t vast? Op zaterdagmiddag 4 mei a.s., aanvang 14.00 uur, zal In zaal 'Pas Bulten’, Schouwburgrlng 200 )0 en ata Bank iing maande- 3ekers van de sociale dienst moeten tot nu toe zeer lang alvorens zij in een spreekkamer kunnen worden tewoord Wiet zelden zijn er wachttijden van 1 1/2 tot 2 uren. De En de oplossing voor dit probleem is toch heus erg eenvoudig: stadhuisplein 338 tilburg v/h verlangde Willem ll-atraat de het len lant RIJJASSEN RIJLAARZEN rubber leer RIJZWEPEN RIJCAPS elke maandag- loogardie waar lag 3 i mei mei mei mei mei mei mei n te houden in len is zeer ge- ie van erken t.o.v. publlt dames- en herenmaten lOUt, sheel eind. s.v. a.s. en ran- op i Heesbeen en Scheutjf ïkkelij gega- emerkt: ’oelstra. jkt, zijn v.a. 32,50 138,50 8,50 36,50 !t Trio Louis van ste lustrum bij Oude, jonge genei de bekende distilleerderij (Bedrijfsver- Lederverwer- Aangemc van de v ten, wede (JAC) >bouw en So- i I l I i de I intoren. I BETER VOOR NIET DUURDE autobanden, uitlijnen, bals Ringbaan Noord 11, 1 (Bij dlamantkrulsing) 013-320280/320301 Importeur METZELER BANDEN RIJBROEKEN kindermaten v.a. 59,50 Slippertjes zult U niet makkelijk maken met goede banden onder t Vulcanla doet In banden, al jare, alle markten (merken) thuis, Is Uw auto aan nieuwe banden toe, dan bent U aan Vulcanla toe I atse een tiental tijd af te knabbe- wippen bij het Spoorlaan 440 be- w tjjdelljke woon- vrü long-weekend en teleurstellingen. ting tot Onderhandse Steunverle- J.O.S. p.a. Hulpcentrale iden ne Nederlandse Invaliden Bond .B.) ran Gehandicapten bloem itrale veis ^1 neerlandia pioniers intextielreli Dijk is dit ook de Brabantse sn, is van vele gehele sta ip hen J Veel bezoekers van de sociale dienst moeten tot nu toe zeer lang wachten, a' gestaan. Ni ,J - -ƒ- - - oorzaak daarvan ligt uitsluitend in het gebrek aan spreekruimte. Het College van Burgemeester en Wethouders van Tilburg heeft nu besloten, maatregelen te treffen om aan deze wachttijden paal en perk te stellen. Het aantal van de ambtenaren, die tot taak hebben de eerste opvang te verzorgen van mensen, die een nieuwe aanvrage om uitkering - komen indienen, is uitgebreid. De Willem Nijholt, Joan Remi nic Bierman zijn de hoof dit theatergebeuren, c een betonnen buurthi 1778 pnt. 1708 pnt. 1641 pnt. 1448 pnt. 1446 pnt. 1289 pnt. 1286 pnt. 1256 pnt. 1228 pnt. 1165 pnt. petitie hebben de 4 k gedaan, al viel er dit mschap te vieren. Het geslaagd de zo bewerkstelligen s genoegen >k lang een maar moest ook ïveneens op de 3e goed te deed het Hafijn... Café-Bar Boerenhof’ Langestraat 42 Tel. 013-421083. Voor Uw geheel verzorgde BRUILOFTEN PERSONEELS FEESTEN. RECEPTIES VERENIGING S- AVONDEN Zaal beschikbaar voor vergaderingen spreekkamers, om de mensen, gemaakt is voor een bepaald tijdstip, dstip te woord te staan, sdeling van de gemeen te- Overdag-rekreatie -OOK VOOR OVERDAG-REKREA- TIE— kunt u al vooraf de nodige infor matie krijgen bij de Streek VVV-Hart van Brabant. Foldermateriaal over be zienswaardigheden, informatie over eventueel musea-bezoek of lopende ten toonstellingen worden u gratis ver strekt. Door even hier ter plaat minuten van uw vrije tijd len en binnen te VVV-kantoor aan de S spaart u zich in uw plaats uren van uw vr een hoop ergenis en t gehouden op ule-competitie) ,k meer v.Jer Uw auto, al (aren. Is van LIJST VAN INSTANTIES WAAR AANVRAAGKAARTEN GEDEPONEERD; wordt sntrum ’De Werft’, l een mille loor de r 7J- gun uw kleding de beste behandeling die er is toxtlalvarzorglng van naarlandla la tan. waldaad voor al uw kleding! parfakt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd an verzorgd heeft u wel eens haast? op one adree korveleeweg 174 helpen wij u zelf» binnen één uur! wij halen en bezorgen gratis als het wat langer mag duren I bal ons nummer kunnen dit het beste doen op de wijze, zoals hiervoor beschreven. Wil men echter in het kader van een lopende uitkering om inlichtingen ko men of een bepaald probleem komen bespreken, dan kan men zich onnodig wachten besparen door hiervoor eerst (evt. telefonisch) een afspraak te maken met de behandelende afdeling. Overigens blijft voor iedereen de moge lijkheid bestaan om op de woensdag middag, van 2 tot 5 uur, onaangekon digd naar de sociale dienst te komen voor een gesprek, waarbij men tevoren niet zo heel lang behoeft té wachten. afgedragen aan icerten worden door: Het Brabants urKest; Louis van Dijk; Jasperina de beton beijver*' waarde, maa, leven, als u de konkreet voor zorgt Annie N.. haar nieuwe komedie. Loot blemen, die u -•- den aangebc vrijblijvend, wel over. lieu en een optreden van de popgroep Purse. Aanvang 20.00 uur. Toegang f 2,00. Maandag 6 mei: Grote film- en dia- avond over lucht- en waterverontreini ging, kernenergie, ontgrondingen. Aan vang 20.00 uur. Toegang gratis. Dinsdag 7 mei: Forumdiskussie met po litieke partijen, die meedoen aan de ge meenteraadsverkiezingen. Vrijdag 10 mei: ’Ener Avond over energiépt films en dia’s. Diskussie Jansen (kamerlid P.P.R.), (direkteur electriciteitsbedi Erik Zoutend genwoordigers De tentoonste mei 19.C 14.00-23.00 14.00-23.00 19.00-23.00 19.00-23.00 jrkend velllnghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstelveen gerechtsdeurwaarder J. H. L. God te Tilburg, een partij goederen lek contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe: antieke hanglampen 6- en 12-dellge cassettes platenspelers oude lampen draagbare T.V.’s stereo radio meubelen com modes stereo apparatuur cassette recorders Bretonse klokken draagbare radio’s Zaanse klokken wandornamen ten dekenkisten lade- en hoekkasten vltrlnekastjes bij zat- en telefoontafeltjes gouden sieraden, w.o. gouden dames- •n herenhorloges en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 13.00 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 12.30 uur. lijke sociale dienst. Om dit te realiseren, is de medewerking onontbeerlijk van vele personen en in stanties in de gehele stad. Het beroep, dat in deze op hen gedaan is, leverde een honderdprocentige instemming op. Dit is echter alleen niet voldoende, om dat ook de volle medewerking van het publiek zelf noodzakelijk is om tot een welslagen van deze maatregel te gera ken. Hoe kunnen om zichzelf van zeer lange wachttijden ren? Hierbij stanties, nieuwe aanvra enveloppen kan men op vullen, welke Maar een dergelijke ervaring had voor- imen kunnen worden als u op ogte was geweest van het feit dat VVV-kantoor ook fungeert als: deze (zonder postzegel) zenden aan de Gemeentelijke Sociale Dienst. Binnen zeer korte tijd krijgt men dan gegars deerd een oproep voor een gesprek i een bepaald tijdstip. Het is belangrijk, dat men dan ook in derdaad op dat tijdstip aanwezig is. Dan alleen kan men direkt worden gehol pen. Anders moet men vaak zeer lang wachten of men wordt verzocht op een andere dag en tij'd terug te komen. Katholiek Instituut lijk Werk (KIM) Juridische E.H.B.O. Jongeren Advies Centrum I Stichting Samenlevingsopl ciaal Kultureel werk Kruisverenigingen Stichting Bejaardenwerk Tilburg (t.b.v. de dienstencentra) Stichting Katholieke Gezinszorg Stichting Gezinszorg Groene Kruis Katholieke Reclasseringsvereniging Stichting Woonwagenwerk Kindercentra Wijkraden Sociale Werkvoorziening Sociaal Psychiatrische Dienst Medisch Opvoedkundig Bureau Mgr. Zwijsenstichting Gemeenschappelijk Administratie Kan toor Gewestelijk Arbeidsbureau Bureau van Spaendonck eniging voor de Leder- en I kende Industrie) Vereniging voor R.K. Gezinsvoogdij en Patronage ’Don Bosco’ Alle Pastorieën Diaconie der Ned. Hervormde Gemeen te Stichting ning S.U. Vakbond Algemene (A.N.I.F Bond Ni Zonnebloe Hulpcentrt Huize Poel De Klinkert Pension Schollen Vrijwilligersbureau Tilburg Stichting Huize in de Bocht Med, Consultatiebureau voor alcohol en drugs Informatiebureau voor jeugdige werklo zen Stichting Bijstand Buitenlandse Werk nemers Midden Brabant Ziekenhuizen Bijzondere Raad van Vincentius p.a. Hulpcentrale Receptie Stadhuis Receptie Sociale Dienst Je staat daar midden in de grote stad, alleen, of met je vrouw, of samen met de kinderen. Je wilt beginnen aan een heerlijk lang weekeinde ter gelegenheid van welke feestelijke gelegenheid dan ook. of zo maar om er eens uit te zijn, en dan begin je feitelijk al met de ellende. Je moet om te beginnen een onderdak hebben voor de eerstvolgende nachten, een pleisterplaats, een uitgangspunt, van waaruit je op ontdekkingsreis kunt gaan in een, misschien min of meer, onbekend wereldje. Je zeult met je koffers van het ene hotel naar het andere maar je vangt overal bot, omdat er meer mensen op diezelfde gedachte zijn gekomen om er eens heerlijk op uit te trekken en uitgerekend natuurlijk precies in datzelfde week-end. En wat doe je dan? Je stapt in arren moede naar de plaatselijke VVV en dan volgt er heus wel een oplossing. Maar hoeveel uren zijn er dan inmiddels van je, oh zo kostbare, vrije tijd verloren gegaan. Uren, die je zoveel prettiger had kunnen besteden en die je nu voorbij hebt zien gaan, doelloos, met een steeds chagrijniger vrouw en vermoeide, jengelende kinderen aan je slippen. Urgentie Natuurlijk zullen er altijd mensen zijn, die voor de oplossing van hun proble men zelfs geen dag kunnen wachten en die daarom geen gebruik kunnen maken van de aanvraagkaarten. Indien het in derdaad om zulke ernstige kwesties gaat, blijft uiteraard altijd de mogelijk heid bestaan om onaangekondigd naar de sociale dienst te komen, waar zal worden getracht de wachttijd voor zul ke mensen zo kort mogelijk te houden. Degenen, die reeds bij de sociale dienst in uitkering zijn en die een afzonderlij ke nieuwe aanvraag willen indienen, telling is- .00-23.00 uur; uur; uur; uur; uur; 19.00-23.00 uur; donder 19.00-23.00 uur; 19.00-23.00 uur. i de mensen zelf meewerken en anderen de ongemakken te bespa- Logies - Informatie De Streek VVV Hart van Brabant in Tilburg, met daarnaast vooral In de gro tere steden andere VVV-kantoren, heb ben een logies-informatiedienst. Ze ver lenen u volledige service en helpen graag bij het reserveren van hotelruim te. Wanneer u bijvoorbeeld met het lan ge week-end van Pinsteren (2 en 3 Juni a.s.) een paar dagen Amsterdam wilt doen, dan is het noodzakelijk tijdig te reserveren, want reken maar dat het er weer druk zal worden. U kunt dan nu al de zaak regelen. Streek VVV-Hart van Brabant geeft u graag alle gewenste gegevens over hotel accommodatie en bij accoordbevinding uwerzijds kan onmiddelijk tot reser vering worden overgegaan. U betaalt aan de balie (aantal kamers, bedden, met of zonder ontbijt, met of zonder bad/douche), ontvangt een logiesbon als betalingsbewijs en gaat naar het ho tel van uw keuze. De VVV regelt verder alles. U betaalt alleen een klein bedrag voor reserveringskosten en eventueel de feitelijke telefoonkosten. Deze (minie me) kosten zijn echter het uitschakelt van de hierboven geschetste trammalai zeker waard. - Tussen 3 en 10 mei wordt in het ontmoetingscentrum 'De Werft’, Huy- ghenstraat Kaatsheuvel een milieuma nifestatie gehouden door de milieu groep ’OE TOCH’. Het programma om vat o.m. Tentoqnstelling o.a. ontgrondingen, rijksweg 62, uitslag enquête, energie, milieugroepen, studio 38, informatie. Vrijdag 3 mei: Grote openingsmanifes- tatie met o.a. optreden van de toneel groep Tejater Teneeter, films over mi- tergie en milieu’ ^problemen met met o.a. dr. L. dhr. Sanders irijf Dongen), ndijk (Kalkar-aktie) verte- ;rs KEMA en PNEM. open: vrijdi zaterdag 4 zondag 5 maandag 6 dinsdag 7 woensdag 8 srdag 9 vrijdag 10 A.s. zaterdag - aanvang 16.00 uur - zal op het complex van J.P.S. aan de De- bussylaan een wedstrijd worden ge speeld tussen het zaterdagelftal van de Afd. Nrd.-Br. en het zondagelftal van de Afd. Nrd.-Br. Hoewel de finale om de Engelse voetbalbeker door de televi sie zal worden uitgezonden en de be langstelling voor de eerste wedstrijd dan ook concurrentie zal kunnen aandoen, verdient het toch alleszins aanbeveling om nader te overwegen welke wedstrijd de voorkeur geniet. Want al belooft de Engelse bekerstrijd een enorme brok spanning te zullen bieden, ook de wed strijd op het J.P.S. complex tussen de beide Brabantse elftallen lijkt niet min der interessant. Hier zal zich een fraaie gelegenheid wordoen om eens een ver gelijking tussen de kwaliteiten van bei de afdelingselftallen te trekken. Bovendien zal de selectie van enkele spelers uit de direkte omgeving - v.d. Loo en Heesbeen (Audacia), de Nijs (Sarto) en Scheutjens (J.P.S.) - een bij zonder aantrekkelijk regionaal karakter aan dit duel geven. In de onderlinge competitie zijn inmid dels 25 ronden gespeeld. Nog 5 ronden staan ons te wachten en de spanning aan de kop neemt hand over hand toe. Drie mensen kunnen nog als serieuze digde voor de titel worden aangei J. de Kok, H. Vermeer en B. Po Zoals uit onderstaande stand blijkt, zijn de verschillen miniem, vooral als daarbij de vermoedelijke uitslagen van een aan tal afgebroken partijen wordt ingecalcu leerd, die allemaal in het voordeel van Poelstra wijzen. Een bijzonder spannen de slotfase! De stand aan de kop: 1. J.dqKok 2. H. Vermeer 3. B. Poelstra 4. J. Sibbing 5. B. Bruggers 6 C. In 't Groen 7. A. van Velzen 8. C. Becx 9 J. Vos 10. T. van Opstal In de bondscompe teams het niet gek l jaar geen kampioenschap le team is er niet in g< begeerde promotie te b en moest met de 3e plaats nemen. Het 2e team was ooi goéde titelcandidaat, afhaken en eindigde ei plaats. Wolstad 3 wist zich handhaven en ook het 4e team niet slecht. Belangstellenden kunnen avond terecht bij café H< Wolstad is gehuisvest. Theaterbespreekbureau Wat moet u doen om vanuit Tilburg b.v. plaatsen te reserveren voor een theater-voorstelling in Amsterdam wat dat dan ook moge wezen: het zij een exclusieve toneel- of balletvoorstelling, een prom-, jazz- of popkonsert, de Snip en Snaprevue en wat dies meer zij. Kom gerust naar de VVV. Hierbij dient u wel in de gaten te houden dat u gebonden bent aan bepaalde bespreektijden. U cast is uitstekend. Connie Stuart, lem Nijholt, Joan Remmelts en Ron- ifdpersonen in dat zich afspeelt in wis. Een prima bal- S.V.G. heeft de eervolle uitnodiging ge kregen om deel te nemen aan een inter nationaal tournooi, georganiseerd door de F.C. Zwaneven in Oud-Tumhout, België. De baten hiervan komen geheel ten goede aan het gehandicapte kind. Deelnemende verenigingen zijn: Straelen uit Duitsland, S.V.G.-Neder- land, s.v. Oud-Turnhout en F.C. Zwa neven uit België. Dit toumooi wordt g- zaterdag 4 mei (pouh zondag 5 mei (finales). Het gehele sportgebeuren zal worden opgeluisterd door de muziek van de Kon. fanfare ’De Burgerzonen’. Tevens zal worden gespeeld de ’top-match’ uit de jaren 60 tussen K.F.C. Turnhout en K.F.C. Herentals. Aanvang van dit sportgebeuren op beide dagen om 13.00 u. Terrein Rhoode (F.C. Zwaneven) Oud-Turnhout, België. Dank zij de reeds genoemde dienstverle ning ten aanzien van hotelreservering heb je nu veel kostbare tijd gewonnen. Je koffers staan op je hotelkamer, hebt de vermoeienissen van de reis v je afgespoeld onder de douche of in het bad, een verfrissing genomen en je pro gramma in gezamenlijk overleg opge steld. De kinderen willen naar een pop concert, maar zelf voel je er meer voor om met je vrouw een bezoek te brengen aan een theater waar iets te gebeuren staat, waarvan je welhaast zeker kunt zijn, dat het niet naar de ’provincie' komt. Je vraagt de portier telefonisch plaatsen te bestellen en wat wil nu het geval: door de (toch wel te verwachten) Pinksterdrukte was alles reeds dagen van te voren uitverkocht. Wat blijft er dan nog over? Dan kun je misschien in de lobby van je hotel naar de T.V gaan zitten kijken maar dat had je thuis ook kunnen doen en goedkoper! Of, ook net als thuis, een straatje om gaan ma ken of, weer net als thuis, het dichst- bifzijnde café-restaurantgaan bezoeken. moet persoonlijk (niet telefonisch! tussen 10.00 en 16.00 uur uw wensen kenbaar komen maken en via de plaat selijke VVV (in dit geval dus Amster dam, maar het kan nog bij zo’n 40 tot 50 andere VVV’s) wordt dan de zaak voor u geregeld. De entree-gelden - ook weer verhoogd met plaatsbespreek- en telefoonkosten - betaalt u vooruit en u ontvangt daarna uw reserveringsbewijs. U hoeft alleen nog maar aan de kassa tegen inlevering hiervan uw plaatsbewij zen af te halen en uw heerlijk avondje- uit is gegarandeerd. b.v. autobandenbedrljf VULCHNIH^ R UW AUTO. >ER W M schokbrekers. .lanceren ij is een lijst opgenomen van in- 5S, waar voor het indienen van ragen kaarten met portvrije verkrijgbaar zijn. Hierop zeer eenvoudige wijze in- ce uitkering men vraagt en loedigd door de grote successen voorgaande Promenade-Concer- is het initiatief genomen d ierom een serie van negen Prom- Concerten te organiseren in de provin cie Noord-Brabant, in de periode van 16 augustus 1974 t/m 3 september 1974. Het batig saldo van deze ten zal worden De Lustrumconc verzorgd i Het Trio Jong. Voor Het het eersU Proms. Aan de Proms hebben de afgelopen vijf jaar medegewerkt: F.mmy Verhey; Pop groep Ekseption; Popgroep Focus; Het Team van Farce Majeur; The Chris Hinze Combination. De opbrengsten zijn afgedragen aan Het Rode Kruis, Het Nederlands Astma- fonds en de Aktle Natuur. De keuze om de concerten grote hallen en sporthalle slaagd. Natuurlijk is het onzin om dat te zeg gen, u maakt zelf wel uit hoe u een avondje uitgaat. Maar u mist echt wel iets, als u de top-musical van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink niet -vuiiver- gezjen hebt ’yyat een pianeet’ stond drie maanden onafgebroken in Theater Carré te Amsterdam en trok iedere avond een volle zaal. Dit nieuwe gees teskind van Annie M. G. Schmidt is eigenlijk uniek te noemen in de Neder- landse amusementsindustrie. Er wordt lang en veel over milieu-verontreiniging Orkwr gesproken. Er zijn tientallen aktiegroe- •rin. pen die zich v00r meer 8roen en minder eren. Het heeft allemaal zijn lar het gaat pas echt voor u problemen van onze tijd orgespiegeld krijgt. En daar M. G. Schmidt wel voor in idzware pro- u &rg speels en vrolijk wor- loden. Het is allemaal erg maar de boodschap komt letgroep zorgt voor de aaneenschakeling van scènes. Een kostelijke avond, als u in de periode van woensdag 1 tot en met zondag 5 mei a.s. op uw schouw- burgstoel zit.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 11