CAMINADA MEUBELEN Teeuwen Wagemakers •JI'**’8 125-jarig bestaan 5PHRIDIH1S LOOS centrum uoor beter wonen Wandelbos wil aktiegroepen bundelen Abonnement voor zwembad Op KONINGINNEDAG straat BADKLEDING miljoenen nederlanders weten ’t nu: in tilburg en omge; Gijzen Optiek VAN DAL Hart van Brabant op Duitsland I Huishoudbeurs Nieuwland- Er zit muziek in Kultureel Sentrum H. de Zeeuw ^«WEEKBLAD VOOR HET HART VAN BRABAN Engelse Jazzgroep te gast bij Ohm de énige zaak in tilburg en omge ving, die de topform zekerheidspolis met ójaar meubelgarantie en service geeft, is topform/atotz tot regionale werkgroep Beekse Bergen afgeschaft Klassementsproef Tulpenrally op de Beekse Bergen lag 18 april 1974 - pagina 20 OPLAGE 61460 TÉGEN UITBREIDING VLIEGBASIS r niet op de teger drie Dinsdag 30 april is ons kantoor DE GEHELE DAG GESLOTEN HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG PL2-5166 TEL. 421513-433860 MEELSTRAAT 31 33 35 Tapijtengroothandel b.g.g. 320439 Bezoekt onze speciaalzaak in Vloerbedekking en Tapijten Koestraat 113-121a Tilburg 013-433484 Advertenties kunnen tot uiterlijk woensdag 1 mei, ’s morgens 10 uur worden opgegeven. ook geen Teeuwen 1 van van DE PERZENSPECIAALZAAK BIJ UITSTEK VAN GESTEL N.S. PLEIN 19 - TEL. 424725 SPECIAALZAAK IN TIN EN KOPER 39,- 90^- 125,- f 49,- f 65,- 3e route ring volgt ca 14.00 UITGAVE: DETILBURGSE KOERIER B.V. DIR. J. H. G. DE BEER REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: N.S. PLEIN 14 - TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745 •enstaan aangezegde ridshinder cv viking chakeld. een der- ’“nodigd v.iouden il in het inevaart- gtal zaken nplaats, de zaal stands Donderdag 25 april 1974 18e jaargang - no. 863 Enschotsestraat 238 - Tilburg v.h. Oud bedrijf Spandon Tel. 013-421904 b.g.g. 320439 ding om in het verve denkend te zjjn en een tonen voor een bedr"J breide faam ger bezoek aan de dagen een wat dt van het belang de bloemisterij 1U1 111 Tilburg - Piusplein - tel. 013/433080 SHIRAZ SHIRAZ SHIRAZ SHIRAZ SHIRAZ SHIRAZ SHIRAZ ENORME COUL'f GROTE TAPIJTE DIVERSE 'PRIJSKL van haar eer- t te Keulen ie heer A. jgramma. niet wat tijdens ug filmploeg ■ur enthousias- jeschoten’. De ken deze avond te vullen met een extra konsert. Het zal dan voor de tweede keer deze maand zijn dat er een Engelse formatie optreedt; ditmaal nantelijk-de groep ’Big Chico the David’. Deze - in tegenstelling tot eerdere berichten - uit drie man bestaande formatie werkt Speciale aanbiedingen in SLAAPKAMERS geheel compleet mèt 3-deurs kastl vanaf 795,- Kan ook zonder kast geleverd worden. Bij: Tilburg - Nieuwstraat 172 (hoek Trouwlaan) zijstraat achter Schouwburgring Tel. 013-424754-671590 Heden koopavond Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Loon op Zand-Udenhout-Berkel Enschot-Oisterwijk-Moergestel en Hilvarenbeek t®« gelegenheid van o.a. de ope- van het vernieuwde Koningsplein toegang voor dit konseft van mo- 5 jazz gratis, alhoewel het aantal kap "jgen. In- -vzien, de noge- szins- voor uw brillenmaker Hubert Franken Coiffures Abdij v. Averbodestr. 14. Tel. 670224 Coiffures - Teintures - Beaute Specialist Biosthéticien voor huid- en haarmoeilijkheden Van een heel ander gehalte is het optre den van de Tilburgse groep Ohm op Koninginnedag ’s avonds om half ne gen. Ter gelegenheid van o.a. de r>~- ning van het vernieuwde 1" is de l deme jazz gratis, zitplaatsen beperkt rond de vliegbasis Gilze Rijen en de vraag door wie dit onderzoek uitge voerd zou moeten worden akties welke tegen de voorgenomen overplaatsing gevoerd kunnen wor den en de vraag op welke wijze het meest effektief wijkraden, plaatselij ke belangengroepen en de bevolking hierbij kunnen worden ingesch Iedereen die deel wil nemen in et gelijke werkgroep wordt uitgen< voor een vergadering die geho wordt op donderdag 25 april Wijkcentrum ’Kievietslaer’, Reir straat 55. De bijeenkomst begint om half negen. De Wijkraad van het Wandelbos heeft deze week dinsdag een communiqué uitgegeven waarin wordt gepleit voor de samenstelling van een regionale werk groep, die de aktiviteiten van de nu los van elkaar opererende werkgroepen zou moeten bundelen om aldus met meer deugdelijkheid de akties te kunnen voe ren, die men wil organiseren om te voorkomen dat de vliegbasis Gilze Rijen wordt uitgebreid met nog een squadron straaljagers. De wijkraad is van mening, dat de taken van de op te richten werk groep voornamelijk zullen moeten lig- Fijn., om te geven op MOEDERDAG UITZOEKEN 30x30 50x30 60x50 j 80x80 95x95 80x35 110x45 E COLLECTIE 'T',,I™JTEN TN rniuort LASSEN Aanstaande maandag is het de vijfde maandag van de maand. Dit wil voor groep Ohm zeggen dat zij binnen hun organisatie-schema over een extra avond beschikken. Vanwege de ruime belangstelling die de moderne jazz in de Beerenhof krijgt, is het mogelijk geble- wel eens willen zwemmen, dan met een tienbaden- iupeerd huisvader de VVV-Hart van meege- ui Uk geval niet. De u:jnt te zijn, dat er voor men weinig belangstelling -. De nogal verbolgen le- lefoon, spraken dit tegen, zij: het strandbad van srgen is s öök bedoeld als jwoon natuurzwembad voor het publiek en dient dus ook de- ciliteiten te verlenen, als, zeg, taak, die de Bergen erbij hebben, naast de renten is Diverse lezers hebben ons opgebeld, omdat wij in ons overzicht van de ko mende attracties van de Beekse Bergen en van het Safari-park vermeld hadden, dat voor Tilburgers gelegenheid bestond tot het nemen van gezinsabonnementen voor het zwembad. Dit blijkt dit jaar niet meer op te gaan. Men kap voor f 12,50 een tienbadenkaart krijger.. Ir. derdaad vermeldde, nader bezien, de folders van de Beekse Bergen de moge lijkheid tot het krijgen van een gez' abonnement niet, maar omdat dit toeristen niet van belang is, verwacht ten wij deze vermelding ook folders. De lezers, die ons opbelden, waren met deze gang van zaken weinig ingenomen. Een tienbadenkaart is nu eenmaal iets anders dan een gezinsabonnement voor zeg f65,-. Als er een mooie zomer komt is het laatste natuurlijk veel voor deliger. ’Je zult vier kinderen hebben en De Tulpenrally, die dit jaar voor het eerst geheel in Nederland zal worden verreden, lijkt een sportief succes te worden. Er hebben meer dan 150 deelnemende équipes voorlopig ingeschreven en in korte tijd werden er niet minder dan 35 klassementsproeven gevonden, waardoor er een Tulpenrally nieuwe stijl kon worden gecreëerd. gen op het bestuderen van de volgende punten: - de door het Ministerie van Defensie gevolgde procedure ten aanzien van de beslissing tot uitbreiding - de vraag in hoeverre tegen de op handen zijnde beslissing formeel nog beroepsmogelijkheden oper - het vanwege de minister a: onderzoek naar de gelui Hier is nu eens een duidelijk voorbeeld van de verwevenheid van een familie met een bedrijf. Op 28 april 1Ö49, ruim een maand na de dood van Koning Wil lem II, die het tot stand komen sterk geprotegeerd had, begon Cornells Wage makers op het Haringseind, het huidige St. Annapleintje, een handelskwekerij van bloemen. Tevoren had Comelis een café aan de Heuvelstraat, waar de fabrikanten 3 het voetbalveld aan de Reitse iat. De omcirkelde figuur kan prijzen ko- 3e Koerier, 'n uitgezóchte collectie Perzische tapijten en wollen Berbers o.a. zuiver scheerwollen Berber vanaf 125, 4 m breed. jaar gelet en bloemisterij onderhavige jubileum bloemisterij, i jubileert ook, o,, handelskwekerij. van de bloemist Wagemakers had i de Heuvelstraat, werden in 1969 a een bloemisterij was, zodoende ve de Piusstraat waar een ruimte werd gebouwd, deren in het gezin, waa zoons thans zijn tuinbouwstudies maakt en vermoedelijk later de zaak zal ovememen. ’Er is veel veranderd in de, loop der jaren,’ aldus de heer Wagemakers. ’Was het vroeger in de huiskamers alles pal men, ficussen, sanseviria’s en aspidi stra’s wat de klok sloeg, tegenwoordig is er een voorliefde voor tropische plan ten met wat meer exotische allure. Vroeger wilde men bruidsboeketten van grote afihetingen, maar tegenwoordig nomen op Hoevestraa aan ons bureau de volgende j men ophalen: f 10,— van De Koerier, een waardebon van f 10,— van Broer de Laat, f5,— van Gijzen Optiek, een ca- deaucheque van Arrow Hobbyshop van f 5,—, een progrestaart van Bakkerjj van Lieshout, een cadeaubon van Boetiek Den Uil, een fles wjjn naar keuze van de Tropicane Bar en een speciale prijs van f 25,- van Schoenverkoop Piet Kerk hof, naast de Molen, Dongen. De winnaar van verleden week, de heer Verhoof uit de Capucijnenstraat heeft zijn prjjzen reeds ontvangen: VAN KONINKLIJKE OORSPRONG ringsjubileum van Koningin Wilhelmina een unieke tentoonstelling gehouden was in de KAB-zaal aan de Tuinstraat. Tien jaar geleden werden handelskwe kerij en bloemisterij gescheiden. Het onderhavige jubileum betreft alleen de maar over enkele weken om dezelfde reden de De huidige 'firmant sterij Antonius C. M. in 1937 een winkel in maar de huurprijzen zo hoog, dat het voor niet meer interessant verhuisde de winkel naar bijzonder fraaie Er zijn vier kin- waarvan een van de zijn die niet meer te betalen. Wat vroe ger f 25,- kostte, kost nu tegen de f 200,-. Daarom zijn de tegenwoordige bruidsboeketten klein, maar kosten nog altijd tussen de f 75,- en f 100,-.’ Misschien is dit eerbiedwaardig jubi leum voor de betreffenden een aanlei ding om in het vervolg minder onna denkend te zjjn en een beetje respect te 1 bedrijf, dat zo’n verver- sniet. Misschien kan een expositie de komende luidelijker indruk geven om een keurig opgeruim- j ook opgeruimd te laten. Op 27 april a.s. zal om 15.15 uur op Duitsland 1 een half uur durend pro gramma worden uitgezonden waarin ook aandacht aan de toeristische moge lijkheden in Midden Brabant worden geschonken. Streek VVV Hart van Brabant heeft vorig jaar, naar aanleiding ste bezoek aan het Tivolipark de kontakten gelegd met de Herbort regisseur van het proj Bjj de Streek VVV weet men i uitgezonden zal worden omdat een driedaags verblijf van de fill in Midden Brabant uit puur me veel te veel film is ’ges verwachting is dat Beekse Bergen met haar Safaripark, De Efteling met de vliegende fakier, Autotron met de wa gen van de laatste Duitse keizer en Ois- t er wijk met het trouwlaantje de meeste kansen maken. Ook de makkelijke bereikbaarheid van Midden Brabant en de grote verkeers aders door en rond Tilburg zullen aan de orde komen. De komende week twee totaal verschil lende muzikale evenementen in het Kultureel Sentrum die toch minstens één ding gelijk hebben: de toegang is gratis. Op zaterdag 27 april ’s middags om half drie in het kader van de City-evenemen ten een kamerkonsert door Ellen van Rossum (vleugel), studente van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag, en Eric van de Wel (alt-viool), student van het Brabants Conservato rium te Tilburg. Zoals doorgaans bij de City-evenemen ten het geval is is ook dit konsert geheel vrijblijvend en bedoeld om de kennis making met de klassieke muziek te ver gemakkelijken. U loopt binnen wanneer u zin heeft, luistert zolang u zin heeft en vertrekt weer wanneer u zich daar toe geroepen voelt. Redactie-gegevens moeten uiterlijk maandag 29 april, ’s avonds om 10 uur in ons bezit zijn. Willem II dikwijls te huis uit was Comelis :reeg hij het toe- de aanplantingen van de Ko- sven, daar waar nu de Trappis- :stigd zijn. Het bedrijf dat aan ingseind gesticht was floreerde na eerst een tijd te hebben op de Markt, waar vroeger de heeft gestaan, werd in 1865 iplex aan de Piusstraat gekocht, zee jaar later een huis werd ge- De grootste tapijtzaak van Nederland. 100.000 strekkende meters vloerbedekking in 300 kleuren. Jazzliefhebbers hebben al vete maten kunnen kennismaken met Ohm en zij die de kennismaking willen hernieuwen kunnen op 30 april luisteren naar René van Asten (konga’s), Charles Greene (trompet), Pieter Henr^rd (slagwerk), Willem Kühne (elektr. piano) en Nico Langenhuijsen (bas). Thomas van Dooren en Paulus Vreede, en ook Koning Willem II dikwijls te gast waren. Van boomkweker en zodoende kreej naast zijn caféwerkzaamheden hei zicht op i' ningshoev ten gevest het Harin goed en, gewoond i Boterhal l het comi waar twe bouwd. —Nieuwe naam- In 1890 trouwde de weduwe van Jacobus Wagemakers, die 58 jaar oud in 1988 gestorven was, op nieuw met Peter Teeuwen, wiens naam aan de firma werd toegevoegd, maar het bedrijf ging over op de kinderen van Jacobus Wagemakers, die het splitsten in een handelskwekerij en een bloemis terij. Constantius Wagemakers ontwik kelde de afdeling bloemisterij tot zulk een hoogte, dat de naam in binnen- en buitenland een grote reputatie kreeg. Het is in dit bestek niet mogelijk erg uitvoerig in te gaan op de ontwikkeling van het bedrijf, maar het is duidelijk, dat het honderdjarig bestaan in 1949 uitbundig werd gevierd, nadat het jaar tevoren ter gelegenheid van het rege- chef Ad Kouwenberg. Verder wordt medewerking verleend door een aantal leden van St. Christof- fel en door de Tilburgse afdeling van het Rode Kruis. De proef is voor het publiek toegankelijk tegen de prijs van f 2,-. Kinderen betalen f 1,50. Vervolgens rijden de wagens een aantal klassementsproeven in de nacht, waarna er in het ochtendgloren van zaterdag ochtend in Venlo weer een tijdkontrole zal zijn, gevolgd door een klassements proef. Daarna keren de wagens voor een korte rust terug naar Amersfoort. De volgende proef die voor het publiek toegankelijk is zal zijn in het Goffert- stadion in Nijmegen. Vervolgens kiest de karavaan koers naar Oost-Nederland. In het noorden is er een tijdkontrole en een speciale proef in Leeuwarden. Zon dag 28 april geeft de rijders in de Rand stand te zien. Op Schiphol valt er een proef te zien met een Transaviatoestel als middelpunt. Vervólgens is er in Noordwijk iets speciaals te verwachten, waarna met een Tulpenhulde de naam van de rally eer wordt aangedaan. De finish vindt zondagmiddag plaats bij de Koppelpoort in Amersfoort. De belangenvereniging Nieuwlandstraat organiseert op 29 en 30 april a.s. een huishoudbeurs in de zaten van Dans school Michielsen. De openingstijden zijn: 29 april 13.00 uur tot 19.00 uur 30 april 10.00 uur tot 19.00 uur Een bezoek aan deze beurs kan van harte worden aanbevolen en wel om meer dan één reden. Het bezichtigen van het spiksplinter nieuwe complex van Dansschool Michielsen alleen al is de moeite dubbel en dwars waard. Een twintigt zulten op de overdekte buitenf grote hal, en in de benedenza inrichten met artikelen van uiteenlo pende aard. In de prachtige bovenzaal zullen r matig modeshows en dansdemonstr worden gegeven. Rond de verzonken dansvloer zulte: zellige zitjes worden geplaatst z iedereen een vrij uitzicht heeft op geen op de vloer plaats vindt: Ook in de benedenzaal zulten diverse demonstra ties plaats vinden onder andere op het gebied van cosmetica - goud en zilver - naaimachines enz. Verder worden er stands ingericht met curiosa en antiek - kleding - radio en tv-apparatuur - staal- waren - bont - bijouterieën. - handenar beid - lijstwerk - stoffen - schilder en boetseerwerk enz. enz. Vanzelfspre kend is ook aan de inwendige niens gedacht door het inrichten van een paar stands op dat gebied. Voor de bezoekers komt er mogelij nog een prijsvraag in die zin dat ee leuke naam verzonnen moet worden voor deze beurs waarvan het in het voornemen ligt er een traditie van te maken. zelf ook nog Wat doe je dan met kaart’, aldus een gedu aan de telefoon. Aan d Brabant was de verandering deeld, aan ons in elk geval i motivering schijn de abonnementer schjjnt te zijn, zers aan de tele: maar hoe het ook de Beekse Bei doodgei Tilburgse zelfde faci het Bakse Ven. Dat is een Beekse p-—-- toeristenverzorging. Als er weinij vragen zijn voor gezinsabonnemer die taak weinig omvangrijk, maar des te minder moeite kost het dan om haar niettemin te verrichten. Het komt ons, gezien dè reacties van onze lezers, voor, dat het laatste woord in deze materie nog niet is gezegd. Het verstandigste zou zijn om toch maar wéér gezins abonnementen in te voeren en het aan het Tilburgse publiek over te laten of, en in hoeverre het ervan gebruik wil maken. Op dit moment is de voorlopige als volgt gepland. Na de keurinj op vrijdagmiddag 26 april om cu uur de start bij het Dierenpark te Amersfoort. Onmiddellijk hierna volgen een paar klassementsproeven. Daarna komt de karavaan naar het Zuiden, waar bij De Beekse Bergen een tijdkon- trole zal zijn. Om acht uur ’s avonds zal dan op het circuit bij het strandbad een klassementsproef worden verreden, die open stait voor het publiek. Gestart zal worden van het Centraal Magazijn; ge finisht wordt juist voor het strandres taurant. De organisatie van deze snel heidsproef berust bij de Tilburgse Auto- mobielclub St. Christoffel. Als proeflei der fungeert Toine van Vrede; als proef- -Zaterdag, maandag en dinsdag houdt de Bloemenkwekerij en Bloe menhandel Teeuwen Wagemakers een expositie van oude en moderne werkstukken op het gebied van bloemschikken, die zonder twijfel veel belangstelling zal trekken mede in verband met het feest van Koningin nedag op dinsdag. De expositie vindt plaats in samenwerking met de winkeliersvereniging van het Koningsplein e.o., en dit ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de firma. Dit bedrijf is al sinds 1865 aan de Piusstraat gevestigd op dezelfde plaats als nu en eechte Tilburgers kunnen zich de stad dan ook niet zonder deze bloemisterij voorstellen. Wat hier aan bruidsboeketten, bloemstukken voor recepties, grafkran sen en uiteraard ook gewoon voor de huiskamers de deur uit is gegaan in de loop der jaren gaat ver over de miljoen stuks heen en er is dan i gezin in de stad, dat niet van tijd tot tijd bloemen van Wagemakers in huis heeft. sinds een jaar of twee ip Frankrijk. In hun muziek jïAlafi'' ook duidelijk te ho ren dat ze al «o lang.met elkaar spelen. De mensen zijn ontzettend op elkaar ingespeeld. Ze zijn ook vaak tijdens het musiceren meer met elkaar bezig dan met het publiek, ze voeren^als het ware een muzikaal gesprek. Behalve met me- lodiesg gegevens gaat dat ook met pure kldnkschakeringen. Het totale gebeuren kan dan ook gevangen worden onder de term ’free-jazz’. Ondanks het introverte karakter van de muziek blijft het zoe ken en vinden van elkaar, het uitstippe len van de muzikale lijn op dat moment en het doorspelen van die lijn, tussen de groepsleden onderling, alleszins aan trekkelijk voor de toehoorders. De rit miek speelt bij deze groep ook een be langrijke rol; alle drie de leden bespelen percussie-instrumenten en die worden dan ook veelvuldig gebruikt. Het optreden begint om 21.00 uur. Vanwege de te verwachten grote be langstelling is het raadzaam om tijdig aanwezig te zijn. In tegenstelling tot de gewone konsertavonden wordt maan dag van de donateurs slechts een bijdra ge verwacht van f 1,-. Niet donateurs betalen de normale donatie van f2,50. Natuurlijk vindt ook dit konsert plaats in de Beerenhof, Langestraat 42 (achter het Harmonie-theater)

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 1