IJ FLORYN f -F 69 e FILMS RAI motorweekend 74 met veel attracties 149.- 'fyeher.s ILUX -I R.K.T.V.V. - Baronie Daverende met romantische sfeer Cartouche f Renaissance in Italië Tijl UBespiegel bij de Chinezen Verlichtings- speciaalzaak ’La Fuente’ De kadullen in Baarle Nassau brengt herenmode poppenkast voorstelling Opening Club 2000 10 ting eeld: Ontwikkeling van GS 1970 tot G Special 1974 Landelijke première van ’Een bruid in de morgen’ in Stadsschouwburg van Tilburg 239r onAJÜ tennis ’^ssg' Smitsstoffen een bedrijf geïmporteerd. Aan La Hajijn een borrel van Floryn 139; 249," r Luto I - Iduna Habé 3 Donderdag 7 maart 1974 - pagina 7 maart 1974 pagina 6 DETILBURGSE KOERIER Komt u vrijblijvend eens passen? Beste Sleutelaars Miss Motor dsen. R.K.T.V. BOLLEBOOS-SER1E VOETBALLEN met HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG 123 Bolleboos-serie Alan Davis van Uitgeverij Helmond - Hel- 1 CAMERA THEATER Mobile-reeks Keith Andrews geen izine- R.v.H. HEUVELSTRAAT 50 SUÈDE HEMDJASJE voor 189,- AARLEM- -ZWOLLE ibuuste men 7urooptiek1 EURO-BRIL 1 ten de srs staan nu weer met beide rond en de Utrechters beslist op een warm ik j tras ersoon schelmen theater over- De kleu rentrompet op alle bespanningen Reparaties binnen 24 uur. Bij alle racket* nu een hoe* gratis ren en I door Lea i - met kleui ss om te li surt in leep- fu- j de 2000 de er de eraties. ie ouders Tussen zeespiegel en zeebodem Het binnenste van de aarde IWKiaiReN-TOOMPET DONDERS-DE WIT JUL. VAN STOLBERGSTRAAT 5 ZO VERWAAND zijn we nu ook weer niet. en. ter seizoen aar tuige de rest en. 1000 STUKS Dat is toch nogal wat. Wij zijn tenslotte de enige gebeuren aan- aula van de de Katerstraat 7, igenseweg nd treffen kunnen torg voor 24 maart wordt in het RAI- keer een RAI Motorweekend ngeveer 55 importeurs en :ht geven van het huidige idag erde ing zullen onj pleet overzicF winkel- Willem f 10.110,- GSpécia f8.180,- GSpécial Tevens is bij van de gelegei kleurenpi te breidel De prijzer de serie, c Ulf Löfgre naverteld Smulders Waarom moet iedereen stoppen Lomatische ma's, bio en wolwas. (egang en im echt ype '67 •ill, ruit, -Aanvang 21 -Entree: 4,2 Plus-leden: 3. SPECIAALZAAK uit de verre omtrek. Koop daarom niet alvorens onze col lectie ingezien te hebben. We hebben reeds ’n leuk een zien, dat hun ver- belangstelling ligging van de tie is succes wel Hierin zal Piet Hendriks u tijdens het nieuwe seizoen gaarne advi seren. h afzuigkap heden, :hting UI, - DEELPRIJS De gedeelte gemaakt onderdelen zelf geïmporteerd. Fuente is ook een gros verbonden, zodat de prijsst 'scherp' genoemd mag Wij wensen La Fuente ALWEER ZO’N GOEDE MIDDAG VOOR KINDEREN IN DE STADSSCHOUWBURG VAN TILBURG Meer dan de helft van de wereld is be dekt met water. Al vele eeuwen heeft men getra ontsluiere er verdwenen steder zinnige i jaar heel n.a.v. de stelling, Maar ook al en zeer goede Nederlandstali ge Bruid’ stukken te zijn. Vanaf zaterdag a.s. 9 uur heten wij u van harte welkom in onze ten nisafdeling. Juwelier - Horloger SCHOUWBURGRING 27 Tussen zeespiegel en zeebodem Daar zijn „Sterk’ inl grossierderij stelling gerust worden. goede zaken. roter deel ling. Dit riten, die i van jaren uit het oog rikt plotseling op, incident wordt plichtplegingen de wordt een vrolijk t georganiseerd, dat echter in een ihoop eindigt. Het eindigt met een .door is de onafwend- /elijke wijze ote politie- -IJji onder oos, Martine Crefcoeur, Wim Kouwenhoven, \utz, Willeke Ichneider en Tot 15 maart geven wij een voorseizoenkorting van 10% ide GS zal vanaf nu op gebracht onder de i is leverbaar in de sboorte bij t aotalige tonee 1 formaat’. 55). uit De vliegende muzikanten SUEDE of NAPPA zoekt, u bij ons kunt kiezen uit meer dan spoester’ >ed en verzc voor kinderlip I dramatiserii ie streken bi. Oude, jonge genever en v I de bekende distilleerderij I M. Dirkzwager-Schiédam 599;-1 25/» Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar vanaf 19.30 uur. De zaal is te bereiken, door vanuit het centrum richting Ulicoten te volgen. Er is gelegenheid tot parkeren. iromotie plaat: bijeen ka bondag weer een s worden verwacht, R.K.T.V.V. en Bardnie dragen. Wij gaan niet zeggen, wat u bij ons niet vindt, vindt u nergens, maar het is wel zo dat als u sport betrokken. Inschrijvingen zijn mogelijk tot vrijdag 15 maart (Verkie zing Miss Motor 74, RAI Gebouw B.V., Europaplein 8, Amsterdam). Voor de Miss ligt behalve de eer een prijs van f 750,- in het verschiet. ontvangt R.K.T.V.V. het larome, een tegenstander rekening mee gehouden 20.15 uur, ,50 gld. 1.00 gld. trifuges kost 199? deelprijs 2800t. oniioKien, n«-, scheidenheid vanwege de bruiden trouwen allar in het wit. Door een i: ongeveer 3 eeuwen, rtal van Ciconia en die sn zeer verantwoorde t door The Boston Joel Cohen, die een bezit aan prachtig zoals div. blokfluiten en de overigens fenomenaal ipositie van ’Helas hic Het binnenste ven de aarde 9 maart a.s. heeft de riging PLUS uit Baarle- Belgische groep ’de gecontracteerd. ’De -die slechts in een ii. iiederland bekend is, waanzinnig populair, rigen eigentijdse kom- l Vlaamse volksmuziek lang vervloger e, zelfgemaakte ins duiken derhalve ^geschiedenis van eken Een serie kleuterboekjes over mensen, dieren en dingen - met kleurige plaatjes en korte tekstjes om te leren en te lachen. Bolleboos-serie voor kleuters thuis en op de kleuterschool Prijs per deel f 3,75 Uitgave mond. Verkrijgbaar bij de boekhandel. scial Break ipécial Service Tolée deze hernieuwde lancering _:nheid gebruik gemaakt het programma van de GSpcial uit ien met een nieuwe kleur oranje. ~en van de tweede aanbieding in ue serie, de GS 1220, hebben geen ver andering ondergaan. 9 maart a.s., aanvang 14.30 Lucas Goudzwaard en long in de zeer suksesvolle nkastvoorstellingen in de 1 de Stadsschouwburg, ïditie die een jarenlange tegenwoordiger in deze ipgedaan, gaat zich met specialiseren in Sedert de verschijining van de GS in 1970 kan er bij deze auto langzamer hand worden gesproken van een werke lijke evolutie, een ontwikkeling die zich niet alleen heeft beperkt tot het technische gedeelte, maar die ook van toepassing is op de uitvoering en de af werking. Vooral ten tijde van het verschijnen van de GS 1220 is er op technisch gebied bij de oorspronkelijke uitvoering met de 1015 cc motor veel veranderd. Zo profiteerde hij van de voor de 1220-versie noodzakelijke wijzigingen, te weten: een versterkt motorcarter, stijvere cilinders met grotere koelribben, gewijzigde cilinderkoppen met betere warmteafvoer, nieuw ont worpen koelsysteem, nieuw inlaat- systeem met thermostatisch geregelde voorverwarming, inlaatspruitstuk met grotere diameter, waardoor betere vul ling, nieuwe carburateurs, versterkte versnellingsbak en koppelingshuis, langere 2e versnelling, enz. En dat laatste zal dan staande zaterdag in de Broeders, Pastoor Baarle-Nassau. innen en daartoe ontvangen k van een financieringsman, “ng doet om de stomme zuster te ..vrachten. De vader die zij al hebben verloren dui maar na een onthullend ’paps’ zonder veel- straat op gezet. Er feest -J. puinhoop eindigt. Het eindigt gruwelijke moord en daardo ondergang van The Family baar: zij wordt op afschuwe geliquideerd door een grote macht. Medespelenden zijn andere: Huib Broc Cees Linnebank, Cocki Boonstra, Pieter Lutz van Ammelrooy, Eric Sclu Wim de Meyer. In het nieuwe gebouw tegenover Peek en Cloppenburg werd dezer dagen de herenmodeboetiek ’Cartouche' geopend en tijdens het weekeinde toonde het publiek al meteen veel belangstelling, ondanks het feit, dat het gebouw nog in de steigers staat. De boetiek voert overhemden, dassen, sokken, riemen en andere kleinere herenmode-artikelen, maar daarnaast een enorme collectie broeken en pantalons speciaal voor vrije-tijdskleding. Alles exclusief en bijzonder smaakvol en sportief. De zaak wordt gedreven door mevr. M. Schou- ten-Maassen, die het bedrijf samen met haar vader heeft opgezet. Bij opening verleden week heerste meteen een gezellige sfeer, die winkel wel zal blijven kenmerken. première bij het Rotterdams Toneel in een regie van Ton Lutz. ’Wie gevoel heeft voor historische gebeurtenissen, besefte de geboorte bij te wonen van een Nederlandstalige toneelschrijver van internationaal formaat’. (Gomperts première in 1955). Een voor- die erg goed is uitgekomen! 11 heeft Claussindsdien vele >ede toneelstukken aan het alig repertoire toegevoegd: blijkt een van zijn beste In dit theater deze week een Neder landse film ’The Family’. De film kreeg van de deskundigen uitstekende kritieken. Het verhaal handelt over twee broers, die samen met hun stomme zuster een pand kraken in een afbraakbuurt aan de rand van Amster dam. Men is bezig met het afsluiten van een lening om een eigen zaak te kunnen beginnen en daartoe ontvangen zij be zoek van een financieringsman, die een poginj verkra Op zondag 10 maart a.s., aanvang 14.30 uur precies, geeft de Stichting ’Limburgs Jeugdtoneel’ een voorstelling van ’Tijl Uilenspiegel bij de Chinezen’, een stuk met als hoofdpersoon de historische Tijl, met al zijn schel streken. Kindertoneel of jeugdth zijn begrippen, die vaak ’besmet’ komen. Men denkt dan aan spookverhalen, die zich afspelen in haastig meegenomen, slecht beschilderde décors. Ook de acteurs en actrices, die zich er aan wagen, zouden eigenlijk beter moeten weten. Tegenwoordig gaat dit verhaaltje niet meer op. Er zijn, behalve de series op de t.v., waaraan gerenommeerde acteurs en actrices mee doen, uitstekende gezelschappen en groepen, die met een goed jeugd-repertoire uit komen. Het Limburgse Jeugdtoneel, dat al eerder in onze schouwburg te zien was in ’Assepoester’, is daar één van. Goed spel, goed en verzorgd in het pak, met oog voor kinderlijke (geen kinder achtige) dramatisering van Tijl’s on deugende streken bij de Chinezen. Het voorste gedeelte dat thans is ingericht bestaat uit een leuke bar, een dansvloer en een schitterende muziek installatie, die werkelijk enorme moge lijkheden heeft. De achterwand is voor zien van een speciaal schort tegels, die de verwekte lichteffektén nog extra accentueren. Als dat dan geber kombinatie met de opgestelde zeei bellenmachine ontstaat er een turistische sfeer, die het zeker bij jongeren erg goed zal doen. Club 2C beschikt over een vaste DJ, maar zal in de toekomst ook gast DJ’s uitnodigen. Het gebrachte repertoire is erg modern, maar toch wordt niet uitsluitend op de jeugd gegokt. Iedereen is welkom. Kortom, vele delen zijn voor de auto met dit type motor als het ware over- bemeten, met alle voordelen voor de levensduur van dien. Al deze verbeteringen hebben gppn afbreuk gedaan aan het lage benzine verbruik, dat voor dit type nog steeds 1 op 14,7 bedraagt bij een konstante snel heid van 90 km/h. Ten aanzien van de uitvoering zij ver meld, dat het hier tegenwoordig om een werkelijk kompleet uitgeruste auto gaat, waarbij tot de standaarduitrusting behoren: twee tot in horizontale stand verstelbare voorstoelen, alsmede targa bekleding, verwarmde achterruit, nood verlichting, aanjagers voor warme- en koude lucht, dagteller en meerdere'bü een auto van deze klasse behorende accessoires. Deze meer verfijnde de markt worden naam GSpécial en volgende uitvoeringe f 9.690,- GSpécial Voor zaterdag jongerenverenig Nassau, de Kadullen’ l Kadullen’, een groep, beperkte kring in Ned maar in België speelt naast ei( posities, vooral uit een lang vervlogen tijd, op authen tieke, zelfgemaakte instrumenten. Ze duiken derhalve geregeld in de muziekgeschiedenis van Vlaanderen en ontdekken zodoende oude wijsjes en muziekinstrumenten, die ze dan, zij het uiteraard met een eigen inslag, ver werken en ten gehore brengen. Miss Motor wordt vrijdag 22 maart ver kozen. De finale zal om 20 uur plaats vinden. Bij de beoordeling wordt ook de kennis op het gebied van de motor- Koning Zelfbouw Donderdag 21 maart wordt om 20 uur ’Koning Zelfbouw’ uitgeroepen. Koning Zelfbouw is de winnaar van een wed strijd uitgeschreven onder de bouwers van zelfbouwmotoren, zogenaamde ’bitza’s’. De 5 beste inzendingen voor deze wedstrijd worden tijdens het RAI Motorweekend 74 op een speciale stand tentoongesteld. Koning Zelfbouw zal gaan strijken met een keizerlijke be loning, die o.a. bestaat uit een geheel verzorgd weekend inclusief kaarten voor het rennerskwartier voor komende TT-races in Assen. Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V. organiseert tijdens het RAI Motor weekend 74 weer sleutelwedstrijden, waarin cracks uit de motorwereld getest worden op hun sleutelvaardigheid. Deze wedstrijden vinden vrijdag 22 maart om 18.30 uur, zaterdag 23 maart om 16 uur en zondag 24 maart (finale) om 15 uur plaats. De Vlaamse componist Hubert Waelrant, 1517-1595 en de Nederlander Adriaan Willaert, 14907 -1562, beiden vertoefden op gelijke tijden in Italië, om daar de renaissancistische Italiaanse compositiekunst te bestuderen, zijn duidelijk twee opponenten van elkaar, gezien hun verschillen omtrent hun ge bruikte motieven in de muziek. Op de Tumaboutplaat’Flemish Composers in Italy’, heeft Hubert Waelrant de vol gende vrij vertaalde tekst gebruikt die bijna overloopt van menselijke ellende (in de renaissance komt de mens meer centraal te staan, in tegenstelling tot de middeleeuwse gedachte, vandaar menselijke ellende), ’Ik wil sterven, dan kan ik mijn verdriet laten eindigen, en als het eenmaal zover is, dan..., dan zal jou nooit meer zien.’ In schril con- ist tot Waelrant pakt Adriaan Willaert de relatie tussen twee mensen als volgt aan met de tekst: ’Vrouw doe me een plezierke, en kom vannacht eventjes langs. Klop maar stillekes op mijn deur en indien iemand je betrapt, schreeuw dan hard: ’Koop mijn eieren’! Verder komen er op deze magnifieke plaat werken voor van Heinrich Isaac, 14507 -1517, ook een Vlaming, Johannes Ciconia, 1335-1411, magistrale dansen worden er van hem uitgevoerd, Jacob Arcadelt, 1505-1560. Deze werken worden chronologisch naar het sterftejaar gespeeld, wat op zich merkwaardig is, het is nl. niet ge bruikelijk, doch het is uitermate in teressant te zien hoe de kunst van het componeren veranderde over een A.s. Zondag Bredasche Bj waar terdege moet worden. Baronie dat een slechte start heeft ge had is evenals vorig seizoen aardig aan het terug komen getuige de resultaten van de afgelopen weker Het is begrijpelijk dat de Baronnen die getraind worden door de oud Willem II speler P. van Bladel alles in het werk zullen stellen om revanche te nemen voor de eertijds in Breda geleden 3—2 nederlaag, verder is het vermeldings- waardig dat Baronie over de schotvaar- digste voorhoede schijnt te beschikken, terwijl R.K.T.V.V. de minst ge passeerde achterhoede bezit. Voor de R.K.T.V.V.-ers een teken te meer om de zaken serieus aan te pakken en de punten niet uit handen te geven; bij een eventuele overwinning van de thuisclub openen zich gunstige perspectieven voor een van de vier promotie plaatsen. Alles bijeen kan aan de Dong1 a.s. Zondag weer een spannen o daar e wel zc Op donderdag 7 (landelijke première) en zaterdag 16 maart a.s., aan vang 20.15 uur precies, brengt het Zuidelijk Toneel Globe twee voorstel lingen van ’Een bruid in de morgen’, het beroemde stuk van Hugo Claus. Na twin tig jaar komt het, wéér in een regie van Ton Lutz, op de planken. Centraal in dit stuk staat het conflict van de generaties. Opnieuw ziet u het verraad van de ouders, de machte loze woede van de dochter, de zielige eenzame nicht en de dromerige zoon, die wordt verkocht en verraden. Het zit boordevol emoties. De aan lager wal geraakte musicus Pattini probeert zijn wereldvreemde zoon Thomas aan nicht Hilda te koppelen. Alleen een huwelijk kan het gezin nog edden, daar Hilda de erfgename is van een rijke moeder. Thomas heeft er echter geen zin in. Hij wil, samen met zijn jongere zusje, vluchten. De moeder voorkomt dit en regelt het zo, dat Thomas en Hilda op één slaapkamer terécht komen. Hilda dringt zich zó aan hem op, dat hij de benen neemt en de nacht op een parkbank doorbrengt. Uiteindelijk ver zoent hij zich tóch met de idee van een huwelijk, op voorwaarde, dat zijn zusje hem volgt op de huwelijksreis.-Tijdens zijn afwezigheid neemt zjjn zusje een dodelijke hoeveelheid slaaptabletten in. Zelfs dit weerhoudt Pattini er niet van, haar plan te voltooien. Terwijl zij de dood van haar dochter verzwijgt probeert ze dezelfde dag nog het bruidspaar uit huis te krijgen en te laten vertrekken naar Hilda’s moeder met de opmerking: ’Laat ons alleen achter hier, Henri en mij. Zorg dat hij gelukkig wordt. Wij konden het niet. Wij waren te klein, te arm, te laf. Claus schreef dit stuk toen hij 23 jaar was. In 1955 beleefde het zijn wereld- ontlokten, niet alleen door de grote ver scheidenheid van dessins maar ook fraaie pastelkleuren: ang niet meer altijd ingenieuze fndeling van de ruimte is het mogelijk geweest twee ruime paskamers uit te- sparen, waarin de aanstaande bruiden zich op hun gemak kunnen laten inleiden in de mogelijkheden, die de hedendaagse mode biedt. Dit geldt ook voor de hoeden, die in fantastische modellen voorhanden zijn. Er zijn tal van toiletten, die elders in Tilburg niet ver krijgbaar zijn en dus voor de stad exclusiviteit garanderen, zeer tot genoegen van de klanten uiteraard. Het was voor de heer Smits en zijn echtgenote een bijzonder drukke maar toch meer nog een voldoening- wekkende dag te f huizing zoveel ondervond. Gezien de 1: zaak en de fraaie collectie verzekerd. Vroeger dacht men dat levende wezens het binnenste der aarde bevolkten. Niet alleen in de Griekse mythologie kunnen wij dat lezen, elk volk heeft zijn sprookjes met dwergen, trollen en on derwereld. Een vulkanische uitbarsting was een woedeaanval van een god in de onderwereld.. Nu weten wij dat het alle maal anders is. Maar daar zijn vele hon derden jaren overheen gegaan. Nu weten wij hoe zeeën en rotsen zijn ont staan, wat de oorzaken zijn van aard bevingen en erupties, wat er zich alle maal in Moedertje Aarde bevindt. Prijs per deel f 8,90 Uitgave van Uitgeverij Helmond - Hel mond. Verkrijgbaar bij de boekhandel. Van donderdag 21 tot en met zondag gebouw in Amsterdam voor de der gehouden. Op deze tentoonstelling groothandelaren een vrijwel compï aanbod aan motorfietsen in Nederland. In het kader van het RAI Motorweekend 74 worden verschillende attractieve evenementen georganiseerd, zoals een wedstrijd voor zelf bouwers, sleutelwedstrijden en een verkiezing van Miss Motor 1974. Een grote attractie wordt ook de ’catalogusstraat’ die een centrale plaats krijgt op de tentoonstelling. Hier zullen vrijwel alle op het ogenblik in Nederland verkrijgbare motorfietsen naar prijsklasse ge rangschikt worden. Voorts wordt een paviljoen ingericht, waar wed- strijdmachines en ’old-timers’ worden geëxposeerd. periode van vergelijk het jaarti van Willaert. Eer uitgave gemaakt Camerata o.l.v. J groot arsenaal bezit aan klinkende oude instrumenten, sackbuts, luiten, mondharp, die gehanteerd wordt in een comi Johannes Ghiselin, 15e eeuw, moet mie liden’. Andere zeldzame instrumenten zijn de regal, jew’s harps, Dit instrument kent men als zodanig niet, wel indien verteld wordt dat dit vreemde woord het Engelse is voor mondharp, en de conch, een stel blokjes hout waaruit een lichte hoge klank komt. Een mooi document. De plaat, gestoken in een zeer fraai uitziende hoes voorzien van de nodige gegevens omtrent de componist en zijn tijd, bezit een goede kwaliteit, o.a. voortvloeiende uit de goede opname. ’The Wandering Flemish Composers in Italy’, Tumabout/Vox T.V. 34512, f 12,50. Andere belangrijke platen met middeleeuwse en renaissancemuziek voorkomend in de Turnabout catalogus zijn o.a. A country wedding festival in France, T.V. 34022, Medieval and Renaissance music for the Irish- and Medieval harps, vièle, recorders and tambourin, T.V. 34019, The world of Adam de la Halle, Minstrel Music of the 12th and 13th centuries o.l.v. Joel Cohen. Zaterdagmiddag ging op het adres Koe straat 20 (vlak bij het Rosmolenplein) de nieuwe Bar Discotheek Club 2000 open. Eigenaars daarvan zijn de heer en mevrouw ’t Hoen; de heer ’t Hoen zit al zo’n 20 jaar in het vak en heeft in het pand nog grote plannen. Op zaterdag uur, spelen Leonora de Jc serie poppenkastvoorstellingen Studio van de Stadsschouwburg. Poppenkast is inmiddels een traditie geworden, waar maandelijks zo’n 300 kinderen op af komen. Eigenlijk moet je aan een poppenspeler nooit vragen wat hij met zijn spel wil zegger Bovendien is het huidige poppentheate enorm kreatief. Kinderen kunnen hun fantasie volkomen de vrije loop laten. De speler corrigeert en stuurt bij met zijn poppen. De spelen van Goudzwaard zijn poëtisch, de poppen lijken realistisch, maar door de uitdrukkingen die ze in de mond krijgen, worden ze veel echter dan in de werkelijkheid. Een acteur blijft altijd een acteur, een pop blijft ook zichzelf. Maar een pop kun je precies zo maken als je hem hebben wilt. Weer zo’n geweldige middag voor kinderen vanaf 6 jaar. ‘racht de geheimen van de zee te ;ren. Wonen pr zeemonsters, zijn wenen steden, leven er geheim- vissen? Pas de laatste honderd rit men - door nieuwe vindingen - vorderingen gemaakt met het diepzee onderzoek. Langzaam wordt deze duis tere, geheimzinnige wereld ontraadseld. Een bizarre wereld met vulkaanuitbar stingen, tornado’s, zeebevingen en een steeds in beweging zijnd oppervlak. Maar ook een wereld, die onmisbaar is voor het leven op de aarde. In de nog beschikbare - zeer grote ruimte - achter de bar zullen wellicht in de toekomst nog wat kleine bars worden ingericht. De tekeningen daarvoor zullen spoedig worden gemaakt. Wij wensen Club 2000 goede zaken. Op het adres Piusstraat 26F werd on langs door de heer Rinus De Wit een speciaalzaak geopend in Verlichtings artikelen. De zaak werd ten doop gehouden onder de fraaie naam La Fuente, hetgeen in het Spaans De Baron betekent. De heer De Wit, ervaring als vertege branche heeft opgedaan, deze zaak voornamelijk s{ de rustiekere vormen van verlichting. Het Oudhollandse idee doet het weer erg goed en ook de blaas- en lederen kappen zijn helemaal in. Allerlei antieke elementen als oude wielen en strijkbouten worden gebruikt om de verlichtingsarmaturen vorm te geven. Het materiaal is vaak zwaar en degelijk en inderdaad moet gezegd worden dat het goed ’oogt’. verlichtingsartikelen wórden.' telijk ook onder $igen supervisie, kt en A.s. zaterdag 9 maart om 17.00 uur speelt in het jeugdhuis Acaciastraat 2 het eerste herenteam van Luto de uiterst belangrijke wedstrijd tegen het Utrechtse Iduna Habé 3. Na de prachtige start van de Luto heren n.l. 5 punten uit de eerste 3 wedstrijden volgde de nederlaag tegen het Bossche Wever Despair 1 De Lutospelers st; benen op de gre zullen dan ook onthaal kunnen rekenen. Mét de spelers Klaassen en Jurriens en good old Ton Leenhouwers rekenen wij op een kleine Luto overwinning. Dezer dagen werd het eerste pand in het gebouw op de hoek Il-straat-Heuvelstraat, tegehover Peek en Cloppenburg, geopend, en aan de bouw en inrichting daarvan is duidelijk te zien, dat dit grote gebouw, waarin tal van kleinere zaken gevestigd zullen wor den, bijzonder origineel is ontworpen. De speciaalzaak Smits Stoffen en Bruidsconfectie is daar een fraai voorbeeld van. Dinsdag werd vanwege de verhuizing van dit bedrijf van het Piusplein een open huis gehouden, waarvoor ongelofelijk veel belangstel ling was. De inrichting van de winkel, die in twee bouwlagen is opgezet, doet hypermodern aan, maar ademt tege lijkertijd een sfeer van romantiek door de vele open ladenkasten, waarin de uitgebreide collectie stoffen ligt opge slagen. De romantische noot komt echter toch wel voornamelijk van de stoffen zelf, die voor een deel terugwijzen naar de dertiger jaren en voor een nog groter deel naar de tijd van de eeuwwisseling. Dit geldt ook voor de bruidstoiletten, die de dames bezoekers kreten van verrukking De openingstijden van het RAI Motor weekend 74 zijn: donderdag 21 maart 13 - 22 uur, vrijdag 22 en zaterdag 23 maart 10-22 uur en zondag 24 maart 10 -18 uur. De toegangsprijs bedraagt f 4,- per persoon. Toegang via de hoofdingang - Europaplein.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 7