18 en SE 9 8 elmons 9 Wandelbosbewoners vrezen komst van tweede squadron naar Rijen vugts voor verlichting AAR W.S.J. - Gudok Filmavonden over Zweden R.K.C. Nieuwe Ons Vios-GSBW Exclusieve nachtkonsert b.v.. Weer jazzkonsert in Kultureel Sentrum B en W zouden minister moeten interpelleren Longa - Zwaluw V.F.C. D.V.C. Elisabeth - Voor Amerikaanse modellen van GM voldoet normale benzine Chevrolet: meer dan 3.500.000 wagens verkocht hamers 11 WNH©©FF Charles Simons brengt sonologie op avond van werkgroep Ohm ^^Inh©©^ Kultureel Sentrum brengt Astrid Nijgh zangeres van de hit Tk doe wat ik doe’ politieke lijst voor het Zuiden Expositie ’Henk van Ulsen Donderdag 7 maart 1974 - pagina 13 7 maart 1974 - pagina 12 DE TILBURGSE KOEHItH tivoli boetiek THOEK It WAAROM DIE DRUKKE BOUW OP VLIEGVELD? fel r G het vliej CONSTANT Een enorme kollektie TENNIS met HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG VOETBALLEN met HEUVELSTRAAT 50 - TILBURG de Tijdens de voorstellingen portretteer- Wie onthult wanneer wat in Tilburg? <ing het 2198,- neerlandia pioniers intextielreiniging 113 - 670904 korvelteweg 174, tilburg A DAMESVOETBAL MANILAS DE LA PLATA IN TILBURGSE STADSSCHOUWBURG Tivolistraat 51, Tilburg Telefoon 42 34 76 KOPEN SCHOTEL VANAF FL.7.40 10 maart van I zonda van 1 EENECHTE ROYAL ALBERT van >r - koelkast «gevoerde koel ruimte indeling, Hart van Brabantlaan 301,303 Tilburg (ob)433289 volop parkeren :heel >pen iken Voor winn hanc Een unieke speciaalzaak in stijlkasten, fauteuils, kleinmeubelen en betere kado-artikelen. zal de avond weer be- zorkshops waarir ineerde Platenspeler 4 'lemen! AT 66 iquentie bereik 198: ikelijk van het* expc donderd?' maart te plaats is j expositier deze. i met een ratórium, ridseffekten /orden o.a. jke wedsti Tos speel, dat buiten geen 'nschap s geaccen- iat onder grote ronde netten, jm de hoofdpersoon :appen de Jong Het secretariae gevestigd bij serhaavestraat 5! st wil steunen op n gebruik maken 108311 t.b.v. VROUW. b*7 Komt U eens kijken? 1)7 u bent alt’id welkom bii: van belkom I Veldhoven! I Tel. 424731 en... in de etalage wn Juwelier- U K Hnrloger Kpebws Schouwburgnng 27 liggen hun vedovüigsringen Die last is dan ook tot dusver zeker niet ondraaglijk storend geweest, integen deel, de meeste Tilburgers merken er nauwelijks iets van. Zou er echter een tweede squadron bijkomen, dan zou het heersende vliegschema niet kunnen worden aangehouden en dan zou er wel sprake worden van geluidsoverlast. GELUIDSLEER IN DE BEERENHOF (vanwej met hitps Astrid sc waarbij schrijft, gewerkt Nijgh’. Astrid 1 doet zij zichzelf maart L luisteren is. iring 140, 38 heeft u wel eens haast op on« adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfe binnen één uur wij halen en bezorgen gratis ale het wat langer -mag duren I bel ons nummer <013-421697^071 jt W.S.J. is het dus zaak om te men, willen ze zich op de 2e plaats idhaven. lbos, die het ut, verzocht ongerust- misschien geluids- ad. 28 februari j.l. I Plata naar de St grote koliek authentieke ambachtelij stijlkasten rrlrogramma een i udrgse groep ’The door Ella I van Dun, Willem punten in het >73 was de on- van Gogol’s door de akteur naam en de titel Donderdag jazzkonsert tist Ronald Snijders (winnaar Zone van zijr. strijd 1 hebber worden, wa plaatselijke een buur GUDOK k Na de grar helmina in zondag In de uitwedsti vlot over de V al is er op het vliegveld iets rd, dat zou kunnen wijzen op j. Het Tilburgse gemeente- ft het recht te weten wat dat de bevolking niet op waicker wordt door het in de lucht, waartegen dan is. In elk geval aan de hand uitbreiding, bestuur heeft dat kan zijn, opda, zekere dag wak! krijgsgerucht 2 weinig verweer meer mogelijk isor 7 voorkeur 74. 2698,— De bewoners van de Wandelboswijk zijn ongerust, omdat er dreigende geruchten zijn ontstaan over de verplaatsing van de vliegbasis Eind hoven. In verschillende perspublicaties is de positie van het vliegveld ’Welschap’ weer in discussie gebracht, wat vermoedelijk wel zal samenhangen met de defensienota, die minister Vredeling binnenkort uit zal brengen. Officieel luidt het standpunt van de overheid nog steeds, dat ’Welschap’ pas in 1980 ’slapend’ zal worden en tot die tijd dus gewoon in funktie zal blijven. Dit is een paar jaar geleden tijdens een persbijeenkomst op het vlieg veld Gilze Rijen in tegenwoordigheid van burgemeester mr. C. J. Becht met nadruk nog eens bevestigd door een regeringswoordvoerder. Gilze Rijen zou een ’slapende’ vliegbasis worden, maar er werd toch het squadron 316 op gevestigd. Dit zou echter zeker het laatste zijn, aldus werd toen verzekerd. Het moet gezegd: de vliegbasis heeft zich, zowel wat betreft de voorlichting als wat betreft het vliegschema, alle moeite gegeven om de omwonende bevolking zo min mogelijk te hinderen en de geluidsoverlast zoveel mogelijk te beperken. itgebreide ervar luidsmontages >ots etc. Het belooft sressante, en door de lonstraties een boeiende ‘avond te worden. Maandag 11 april in café-bar de Beerenhof, Langestraat 42, Tilburg. Derhalve zijn er aan de Centaurusweg volop ingrediënten aanwezig om te genieten van deze voor beide clubs belangrijke wedstrijd. Wie in deze derby aan het langste eindtrekt is niet te voorspellen. Vergroten? Een en ander zou kunnen wijzen op bezig is de ’slapende’ vlieg te maken en te vergrote neerd met de geruchten in de pers over de verplaatsing van squadron 314 uit Eindhoven, zou het toch wel goed als op het ministerie werd geïr naar hoe of wat. De Wijkraad van het Wandelbc dichtste bij de bedreiging zi., ons uiting te geven aan zijn heid met betrekking tot een mogelijke verdubbeling van de g overlast in grote delen van de stac heeft veel te vertellen en dat ij het beste wanneer zij zingt en If op de gitaar begeleidt. Wat 8 in het Kultureel Sentrum te be hebben gepubli- Jtadsschouwburg -rzorgen. De de twintigste bij de kaart- let reserveren ling reeds die regel u ook idag om half drie is W.S.J. gastheer zijn buurman GUDOK. Deze wed- belooft voor elke voetballief- een spannende, match te want naast het feit dat het een „e derby is, zal het ook nog iurtprestige strijd worden, komt naar W.S.J. om zich door een eventuele winst veilig te stellen op de ranglijst. Café-Bar 'Beerenhof' Langestraat 42 Te1 013-421083. Voor Uw geheel verzorgde BRUILOFTEN PERSONEELS FEESTEN RECEPTIES VERENIGING S- AVONDEN Zaal beschikbaar voor vergaderingen Een van de hoogtepi theaterseizoen 1972/197 vergetelijke vertolking ’Dagboek van een gek’, c Henk van Ulsen. Zijn van dit Russische meesterwerk zijn on losmakelijk aan elkaar verbonden. Zo’n zeven jaar geleden werd het Dagboek door Toneelgroep ’Studio’ uitgevoerd. De Franse dramatisering van toen maakte plaats voor een geheel eigen bewerking van Henk van Ulsen zelf. De voorstellingen werden niet alleen door kunstrecensenten en het publiek over weldigend ontvangen. Een vijftiental kunstenaars, waaronder schilders, een beeldhouwer en een fotograaf werden gegrepen door de hoogstaande theaterprestatie. De groep bestaat ruim een jaar en brengt eigen stukken, gebonden met vrije momenten. Fluitist Ronald Snij ders komt uit Zuid-Amerika en dat kan men in zijn komposities duidelijk horen. Bassist Arnold Dooyeweerd is een van de Jongste maar tevens op merkelijkste'bassisten van Nederland. -Bij de verkiezingen v.oor de Provin ciale Staten zal een lijst met kandidaten worden ingediend door Samenwerkings vorm VROUW IN HET BELEID in de kieskringen Den Bosch, Tilburg en Helmond. Het initiatief hiertoe is genomen omdat er te weinig vrouwen een zetel bezetten in het Provinciaal Bestuur (7 op 79) en in dit beleid de visie van de vrouw dus te weinig mee spreekt. De lijst VROUW wil niet links en ook niet rechts zijn en elke aan vaardbare levensbeschouwing respec teren. Het motto voor de verkiezingen luidt: Vrouwelijke Rede bij Overleg en Uitvoering van Wettelijke regelingen. Binnenkort zal nog een verkiezings vergadering gehouden worden. Lijsttrekster is E. Beets Arnolds uit Rosmalen. Voor Tilburg staan op de lijst A. C. Verstappen de Jong en H. de Haan Olsen. Het secretariaat voor Tilburg is gevestigd bij mevr. Ver stappen Boerhaavestraat 55. Wie deze vrouwenlijst wil steunen op financieel gebied kan gebruik maken van giro nummer 311 griezelig duidelijk het feit, dat men vliegbasis wakker ’■oten. Gecombi- in de pers luadron 314 1 goed zijn, ïnformeerd Voor W.S.J. liggen de zaken geh anders. Door het verlies van afgeloi lag heeft W.S.J. af moeten hal leider R.K.S.S.S., maar door dit verlies ziet W.S.J. nu 2 clubs die een achtervolging in zetten naar de begeerde 2e plaats, welke recht geeft op promotiewedstrijden naar de 4e klas K.N.V.B. Wat zou dienen te gebeuren is, dat het gemeentebestuur minister Vredeling een duidelijke uitspraak ontlokt over de sterkte van de vliegbasis Gilze Rijen in de naaste, en wat verdere toekomst. Militaire beslissingen hebben de neiging zich stilzwijgend te verwerkelijken zodat het voldongen feit uiteindelijk sterker werkt dan de bezwaren van de mensen, die met de overlast komen te zitten. Het blijft spannend in de onderste re gionen van de vierde klasse. Nog zes ploegen, waaronder Ons Vios, moeten, met nog vijf wedstrijden te spelen, gaan uitmaken wie naar de Brabantse Bond moet degraderen. Ook komende zondag staan er weer belangrijke wedstrijden op het prgramma. Ons Vios speelt in dit kader tegen GSBW, dat buiten de ge varenzone is en ook geen kans meer heeft op een kampioenschap. GSBW zal er echter alles aan doen om de ver gissing tegen Spoordonkse Boys goed te maken. Ons Vios zal het daarom zwaar te verduren krijgen en slechts door een volledige inzet een kostbaar punt van GSBW kunnen afsnoepen. Of dit de geel-zwarten zal gelukken kan men a.s. zondag op het Ons Vios-complex aan de nieuwe Goirleseweg kunnen aan schouwen. Aanvang van de wedstrijd is half drie. zelf, dan de teksten ogenblik wordt er L.P. ’Nijgh zingt Chevrolet is de eerste automobiel con structeur die in één enkel kalenderjaar meer dan drieënhalf miljoen auto mobielen verkocht heeft. De Heer F. J. McDonald, Vice-Voor- zitter van General Motors en Algeim Direkteur van Chevrolet, meldde e verkoop van 3.538.8^ vrachtwagens in 197? het derde opeenvolgen, post, van buiten helemaal klaar te zijn. Het is mogelijk, dat de komende twee maanden veranderingen zullen worden aangebracht aan de startbanen, want gedurende die tijd zal op de basis niet gevlogen kunnen worden. Naar verluidt ’wegens verbeteringen’. De straaljagers van squadron 316 zouden naar Sleeswijk Holstein zijn. indioze overwinning op Wil- i den Bosch, ontvangt Longa a.s. het Vughtse Zwaluw V.F.C. strijd destijds liep Longa Vughtenaren heen. Ook zondag zou Zwaluw geen partij moeten zijn voor de Tilburgers. Als men echter de stand bekijkt, ziet men dat de club uit Vught momenteel één van de degra datiekandidaten is. Iedereen kent het gezegde ’Een kat in het nauw kan rare sprongen maken’. Het zou dan ook zeer dom zijn als de Longa-mannen zouden denken: ’We pakken Zwaluw wel effen’. Gelukkig kan men nu bij Longa constateren dat geen enkele tegen stander meer wordt onderschat. Er is dan ook goede hoop dat de zwart- witten zich ook tegen deze zogenaamde zwakke tegenstander volledig zullen inzetten. Een overwinning moet er in zitten. We verwachten een interessante wedstrijd met een voluit-spelend Longa. Aanvang half drie. General Motors herinnert de eigenaars van zijn Amerikaanse 1971 tot 1974 modellen eraan, dat het niet nodig is voor deze wagens superbenzine te ge bruiken, daar de motoren voor normale benzine ontworpen zijn. Op deze wijze kan een interressante besparing gereali seerd worden. Het betreft hier alle Chrevolet, Pontiac, Oldsmobile en Buick modellen, alle stationwagens, evenals Cadillac mo dellen, zowel met voorwiel- als achter- wielaandrijving. Voor een gedeelte onopgemerkt zijn de maandagavond-aktiviteiten van de Groep Ohm, nadat ze wegens de carna val een week stil lagen, weer van start gegaan. Dat gebeurde afgelopen maandag met een erg goed konsert van het kwintet Gijs Hendriks. Jammer dat er blijkbaar wat minder mensen op de hoogte waren, maar vooral voor diegenen die dit konsert gemist hebben willen we nu al wijzen op de eerste kon- sert-avond van april. Dan zal namelijk de fameuze Engelse pianist Stan Tracy met zijn quartet bij Ohm te gast zijn. Hierover zal uiteraard binnenkort meer gepubliceerd worden. A.s. maandag ginnen met workshops o.l.v. leden van de groep Ohm, waarin dus de wat minder geroutineerde muzikanten onder u terecht kunnen met vragen over muziek. Om ter verduidelijkir» een voorbeeld hiervan te noemen: hvt gebeurt wel eens dat meer partituur- gerichte musici eens willen gaan im proviseren, maar daarmee niet op weg komen, of een bepaald trucje niet te pakken kunnen krijgen. Deze mensen zouden maandag dus wat aanwijzingen en oefeningetjes kunnen krijgen. .Zo zijn er talloze voorbeelden te noemen, en de leden van Groep Ohm zullen hun angst loe’. In het voorprogramma een optreden van de Tilburgse groep ’The Folks’, luisterliedjes door Ella Hermans, Raymond van Dun, Willem van Ostaden, Ber Vekemans en Ad van Zun- dert. Astrid Nijgh dankt haar naam aan een huwelijk met Lennaert Nijgh en zij werkt ook op muzikaal gebied al enige tijd met hem samen. Zo schreven zij diverse musicals, waarvan er onlangs een werd uitgezonden door de Avro (’De Muizen’). Daarnaast werd er ook nog geschreven voor Leen Jongewaard, Adèle Bloemen- daal, Rob de Nijs en vele anderen. Toen Astrid op een gegeven moment 14 maart om 20.30 uur zal in het Kultureel Sentrum een worden gegeven door de groep Suite 4, bestaande uit flui tist Ronald Snijders (winnaar van de Persprijs van het Laren’s Jazz- konkoers), bassist Arnold Dooyeweerd, drummer Max Bolleman en pianist Cees Slinger. Hij speelde al veel met buitenlandse solisten en is vaak te horen bij de grote groep van pianist Frans Eisen. Drummer Max Bolleman was vroeger bij Louis van Dijk en twee jaar geleden zat hij in ’Electric House’ met Henny VONK* Rob van der Broek, enz. Na een optreden in Den Haag schreef de pers: Het is onmogelijk naar Suite 4 te luisteren: je ondergaat het. Het beste bewijs daarvoor wordt geleverd door het feit dat, als de groep een nummer beëindigt, je ietwat verbaasd tot de ontdekking komt dat het inmiddels zo’n drie kwartier later is geworden. Met een ongelofelijk raffinement weet Suite 4 zijn publiek steeds weer te verrassen. Een raffinement dat stoelt op de kwaliteiten van de afzonderlijke musici. Misschien ligt de grote aantrek kingskracht van Suite 4 wel hierin, dat het individuele kunnen steeds in dienst wordt gesteld van de groep zelf. Kortom, op donderdag 14 maart in het Kultureel Sentrum een jazzkonsert van klasse! leen rolet, meldde een 348 personen- en 73, voor Chevrolet snde rekordjaar. Zoals we in de Tilburgse Koerier van donderdag, ceerd, komt op vrijdag, 15 maart a.s. Manilas de riaia naai u® jiau^ van Tilburg, om exclusief voor het Zuiden een nachtkonsert te verz belangstelling voor dit unieke evenement van het gitaarwonder van de eeuw is overweldigend groot te noemen, gezien de stand van zaken 1 verkoop. De directie van de Stadsschouwburg verzoekt het publiek, mc niet te lang te wachten. Alhoewel het niet gebruikelijk is dat een voorstellir» 14 dagen van te voren in de verkoop wordt aangeboden, is nu van afgeweken, om zovel mogelijk belangstellenden de kans te geven. Gebruikt deze regeling? Het voorkomt straks teleurstellingen. A.s. zondag 10 maart speelt het dames- voetbalelftal van het St. Elisabeth ziekenhuis een zeer belangrijke compe- titie-wedstrijd voor le kl. K.N.V.B. tegen het bovenaan staande R.K.C. uit Waalwijk. Elisabeth staat met 3 punten minder op de 2e plaats, daaruit v dat het een bijzonder spanne wedstrijd wordt. De dames van Elisabeth zijn de laatste 8 wedstrijden ongeslagen gebleven. Afgelopen zondag wonnen zij uit met 2-1 van het sterke R.W.B. uit Waalwijk. Het is daarom de moeite waard om a.s. zondag naar het Ons Vios terrein te komen. De wedstrijd begint niet zoals gewoonlijk om 10 uur maar om 12 uur. Om van goed damesvoetbal te genieten dan naar de nieuwe Gorrelseweg in Tilburg. best doen om steeds die moeilijkheidjes op te lossen. Kortom: een soort les waarin de sfeer erg vrijblijvend is. Later op de avond zal Charles Simons, die werkzaam is bij het Sonologisch Sentrum ’Zuid-Nederland’, een lezing geven over geluid en dingen die daar direkt mee te maken hebben. Charles studeerde Sonologie in Utrecht o.a. samen met de bekende jazz-musicus Nedley Elstak. Mede hierdoor is hij erg geïnteresseerd geraakt in het experimenteren van geluiden die toepasbaar gemaakt kunnen worden in b.v. jazz-muziek. Vandaar dat hij naast zijn vaste werkkring ook begon eigen soortement geluidslabora ’Sigma’ genaamd. Veel gelui die hij daar ’uitvindt’ wc toegepast in de muziek die de formatie Ohm maakt. Charles Simons heeft ^bovendien nog een uitgebreide ervaring imet maken van geluidsmontages bij films, reclame-spc iis een erg intei diverse demc Bij onze informatie op het vliegveld kregen wij telefonisch ten antwoord, dat er niets bijzonders aan de hand was en dat er helemaal niets bekend was omtrent de vestiging van een ander I squadron, niet squadron 314 uit I Eindhoven, noch een ander. Maar de I laatste maanden is op het terrein van de I basis gedurig gebouwd, dat is van de I Rijksweg naar Breda duidelijk te zien I geweest. In elk geval schijnt een grote I oorlogsbunker, een soort commando- gun uw kleding de "beste "behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd i In de film- en vergaderzaal van Bureau Zweden/Odysseus Travel worden vanaf I begin januari tot 19 april a.s. op elke vrijdagavond om 20 uur Zweedse film en diaprogramma’s gegeven met allerlei informaties over de vakantiemogelijk heden in dit land. In de pauze en na afloop bestaat gelegenheid met onze medewerkers te praten over de eigen vakantiewensen. De toegang tot deze avonden is gratis, maar het is noodzakelijk tevoren te reserveren, hetzij telefonisch of per soonlijk. Ons telefoonnummer is 020-23.73.41/22.91.05. Zonder aanmelding vooraf is het niet uitge sloten dat de filmzaal reeds volledig is bezet en dat wij u dus moeten teleur stellen. Voor verenigingen, bedrijven en organi saties kunnen afzonderlijke avonden of middagen worden gegeven, mits het aantal aanwezigen minstens 30 per sonen bedraagt. Over deze afzonderlijke Zwedenprogramma’s dient zo tijdig mogelijk contact te worden opgenomen met bovengenoemd adres. Vrijdagavond 8 maart om half negen wordt in het Kultureel Sentrum ’De Koningswei’ een optreden verzo door de zangeres Astrid Nijgh, sii enige tijd in het middelpunt van de langstelling door haar hit Tk doe wat ik doe’. den zij Henk van Ulsen. Ieder van de kunstenaars heeft, gebruik makend van zijn eigen techniek, vorm gegeven aan het uitbeeldingsvermogen van de heer Van Ulsen. Aldus ontstond er een veelzijdig beeld van de ongelukkige titulair-raad Aksenti Iwanowitsj, die als psychisch gestoorde verstrikt raakte in strukturen van maatschappelijke könventies. Dit werd nogeens tueerd door het dekor, da andere bestond uit g die steeds nauwer oi kwamen te zitten. De direkteur van de Tilburgse Stads schouwburg, de heer Leo N. de Brabander, is er in geslaagd deze unieke jositie voor de periode dag 7 tot en met zondag te kontrakteren. Als géén ande juist een theater de exclusieve ...jruimte voor kunstwerken als De namen van kunstenaars, die hun werk bereidwillig afstonden zijn achtereenvolgens: Cees Bantzinger, G. J. Bijwaard, Paul Citroen, Eppo Doeve, Hermah van Elteren, Pieter d’Hont, Clemens Merkelbach van Enkhuizen, Thijs Overmans, Nico Rolle, Hans Royaards, Sierk Schröder, Joop Sjollema, Eric vhn Terwisga, Erika Visser en Peter Vos. Het portret van Dick Stapel, dat eigendom is van het Gemeente Museum te ’s-Gravenhage, werd welwillend in bruikleen afgestaan, alsmede het werk van Hubertus de Jong, dat partikulier eigendom is. De expositie ’Henk van Ulsen, ge portretteerd in het ’Dagboek van een Gek’ door 15 schilders, een beeldhouwer en een fotograaf is inge richt in de kleine of garderobe-foyer van de Stadsschouwburg Tilburg. Zij is dagelijks geopend van 11.00-18.00 uur en tijdens de voorstellingen (zaterdag en zondag gesloten). ST. ANNAPLEIN 16, TILBURG, TELEFOON 013-430617 besloot om zelf ook Hollands repertoire te gaan zingen, was dit voor Hans Oosterhout (producer van Supersister) aanleiding om met haar een plaat te maken. Zo ontstond haar single Tk doe wat ik doe’ (het grote verboden lied). Na enig aarzelen van de disc-jockey’s ege de tekst) bestormde Astrid haar lied onze vaderlandse parades. schrijft al haar muziek Lennaert Op het aan een de tekst) bestormt r lied onze bartonnen V R IJ G A N G theetafels serveerwagens buikkastjes leverbaar in eiken en noten. Ongeveer 25 maten en modellen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 13