FLORYN J ’LA FUENTE s Sfeervolle opening van het Mill Hill College Weer verdwijnt een stuk Tilburgs verleden om plaats te maken voor andere toekomst 10,00 NOAD - Terneuzen Zigo - Sarto N DUS... TOCH EEN BRIL VAN... Mnh©©ff, Tegemoetkoming prijzen huisbrandolie 131 attracties op Tilburgse kermis Fabriekscomplex Gebr. Diepen gaat, maar de bomen blijven Zaterdag demonstratie ’Moeders voor moeders’ nu landelijk Ha fijn... een borrel van Floryn OOfflK PAS GEOPEND VERLICHTINGSSPECIAALZAAK ”LA FUENTE” Jean Philip Remeau 1683-1764 1 S3 99,50 5 5 Donderdag 28 februari 1974 - pagina 3 februari 1974 - pagina 2 DETILBURGSE KOERIER DE SLOPERSHAMER WORDT AL OPGEZWAAID o normaal nu met Orde maken slechts ET maar 3,85 en twee stuks maar 7,40 samen samen 646.000- f706.900, Totaal korvelteweg 174, tilburg C.M.-T. KLASSIEKE L.P.’S litgev achtif 15, Moer- s, Veldhovenring 96, tel. >arokfaj van Kruisbaan 28, Goirle, tel. tel. den Brink, van Hoogeindse- aan- door 19.00-20.30 HAMÉRSI HEUVELSTRAAT 50 J p. 3 p. 3 P- kg kg kg extra-voordeel aanbiedingen DOKTERS WEEKENDDIENST hei G.G.D. en ten werku- lousiast Trainingspakken daar zijn wij ’sterk’ in dekens nu geen 4,50 i. Con- denkt bel one nummer 013-421697 s der wetter iben, Ifspre Wij nodigen bereidheid j noodkreet, u OOGMEETKUNDIG WAGNERPLEIN 47 WINKELCENTRUM TILBURG NOORD TEL.013-554512 i worden verstrekt ten be- jewoners van woningen of gemeenten, cs kas is of jarticulieren, met rijks- sn kunnen ;rdag Groeseii en Wonii tocht aties Duobloc nenwerk. gemeente ulden per Daarvan en de aanleg ild. De leraren Na recente uitbreidii Groningen gaat 'Moe. zich per aanstaanc (stad), Drachtc irgse ker- ;ehouden alans is igang, al werd die dan ook door een mooi klassiek hek- Zaterdag 2 maart Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! uulzen, aangesloten op in Tilburg komen voor t in aanmerking omdat daatsen voor de Tilburg /an 20 t/m 25 juli geh< toegewezen en de bal vrouwen in de zwangerschap in jn geneesmiddel ,:~d dat onontbeerlijk is ling van bepaalde vormen larheid. stand buitenlandse werk- ien Brabant’, Goirkestraat universeel is. ontwikkeling’ ’vrede’, trachten V. Gorp, 422302. (1 v. Gorp-f 426234. Lange Korte opend van 18.00-22.00 uur, dag geopend van 11.00-22.00 zon- en - 11.00-18.00 uur. geldt maar 3 weken, maak er due anel gebruik van Dierenartsen Janssens, Cramerstraat 20, tel. 551901 en 674590. v. Pinxteren, 04247-1931. Dierenkliniek 432867. Goirle Dr. Aarts, v. Haestrechtstraat 58, Goir le, tel. 04247-1252. in 2 kleuren een toe- allen om ng met de celijk soli- ïchte 1974 f 83.200,- 92.100,- 288.500,- 155.400,— 87.700,— sn aan staangelden ioor F. H. Dauphin Oude, jonge genever en vieux uit de bekende distilleerderij M. Dlrkzwager-Sch Icdtkm 1973 >lein f 86.200,— 90.10Ó,— 270.800, - 142.800, - 56.100,- Dr. v. Delft, C gestel, tel. 042« Stichting bijst nemers ’Midde 105, Tilburg. Spreekuur 10.00-11.30 neerlandia pioniers in textielreiniging De standpk mis, die va wordt, zijn opgemaakt. Aan de inschrijving die op plaats vond, hebben 390 ker tanten deelgenc de met tfe bene plaatsen toegewe inschrijvers. Dit j ties geplaatst 1973. De opu verschillende volgt: de hoge artistieke waarde van interpre tatie van deze composities. Gemakke lijk zijn deze werkjes niet. Maar toch worden deze ongelijkvormig van struc tuur zijnde delen in een gew< te en een sublieme stijl we Feestelijk hoorbaar staan deze naars op ei nisch is de o.a. Wolf Ei de schermer heeft, daar gepropoi kers uit lingen in Drente en reders voor Moeders’ 1 maart a.s. ook richten tot de ide moeders in Groningen Haren, Leeuwarden, Sneek, ten en Heerenveen. De aktie die permanent is, beijvert zich om urine van zwangere eerste maanden van de zi te zamelen, waaru’t een wordt vervaardigd bij de behandeling van onvruchtbaa woensdagochtend uur. Donderdagavond uur. Apothekers 1 maart z'Broekhovenseweg 27, tel. (K-D) Gorp-Simonis, (L.D) dienst: Avond- en Nachtdienst, dienst: Op werkdagen ook ge- .00-22.00 uur, op zater- Iuur en op feestdagen geopend De hoogste bedragei worden neergeteld d< - Gtba. JaiEpxd H.V. TiLtsciRc; - op het Noad-sport- Stokestraat getuige ■’e wedstrijd emeuzen. De geelblauwen :d de directe Besterdple,,, N.S.-plein Heuvel Paleisring Koningsplein Moergestel Oirschotseweg 243-204 of 424. Father H. van Thiel een aantal jaren geweest en thar bonden is. In de avonduren werd in verband met de opening een feest voor alle leerlingen en hun ouders gegeven. Woorden van lof waren er toen vooral voor Father G. Doene, die met een werkgroep de ope ning voorbereidde. Voor het front van de ongeveer corps en talrijke hooggeplaatste van de Koningin in Noord Brat donderdag in Goirle. angrijke jeeld op sweg (hoek i echte Til- ipioens- steeds de- lier probe- sl, een Mill Hiller die sn in Zaïre is werkzaam ans aan het College ver- Hilvarenbeek Dr. Billet, Rogier v. Leefdaelstraat 23, Hilvarenbeek, tel, 04255-1355. Zondag 3 maart Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! Dan rijst voor ons de vraag, wat komt daar voor terug! Zijn wij goed inge licht, dan zal het slopersbedrijf met groot respect de bomen wel moeten ontzien, een forse boete zal hem er wel voor behoeden er ook maar één van dodelijk te beschadigen, wat voor ons iidactisch meester geworden is, Frans Brüggen en Sigiswald Kuijken. Overi gens hoef ik me niet af te vragen of de musici, die baanbrekend werk verricht hebben omtrent de interpretatie van Barok muziek, en deze verworven kwa liteiten ook nu weer ten toon spreiden, hier volgens de regels der wetten, die ze zelf ontworpen hebben, te werk zijn gegaan. Bijna vanzelfsprekend, getuige ardt, claveciml ijk worden, gezelschap, op weUc ke intentie er g* zuiverheden qua regelmatigheden überhaupt niet voor. Een perfecte stijl; weinig vibrato, krachtige aanzetten der strijl krachtige middendelen die uitge zijn naar lief aandoende afstei eindtonen, e viool en de voor Een bij I Nike LONGA. De supportersclub van deze vereniging gaat aanstaande zondag mee voor de wedstrijd tegen Wilhelmina. Vertrokken wordt om half twee vanaf A. Schuermans aan de Spoorlaan en vanaf kwart voor twee aan het Longa- terrein. 'ter wordt. Daarom zullen de lingslanden de kans moeten i produkten te vervaardigen, zelf kunnen vervaardigen en zelfs als dat zou betekenen, ian andere produkten moeten Tlaus wees erop dat telling voor de derde wereld niet voor het Mill Hill College en voor Goirle, waar men zich telijk inzet voor de ontwikke- als speciale openings-aanbieding KARREWIEL compleet met 5 lampen en met brabantsbonte kapjes 149,50 50,00 korting op de overblijfselen van hun feest- iltijden. Wij doen een beroep op de wijzen, katholieken, in die in God geloven, jgste waarheid igheid, kortom alle wil. Met de woorden istus vragen wij u drin- en ge zult vinden’. Baant die langs wederzijds hulpbe- iieping van kennis en een ver- an de liefde, voeren tot een jederlijk leven in een mensen die werkelijk u het waar is, dat ’or thans de nieuwe naam is voor wie zou dan niet met al zijn ki daarvoor willen werken? i dus u allen uit om met alle gehoor te geven aan onze in de naam des Heren’. - "'nog steeds VOOR OUDE PRIJZEN Koop nu een trainingspak Speciale aanbiedingen. Keuze uit honderden stuks. In vele kleuren en modelen. Vergelijk onze prijzen. Kindermaten in 2 kleuren 104 116 128 140 152 164 Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalken-Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg, Berkel En- schot en Udenhout. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. v.d. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilburg. Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 13, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kusters-Verschuren, weg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. ten maaltijden. Wij d denkers en de christenen, mensei die dorsten naar de hooj en naar rechtvaardig' mensen van goede wi van Jezus Chris gend: ’Zoekt en de wegen, toon, verdi breding van meer broe gemeenschap Als Bewoners van huizen en bejaardenwo ningen uit de gesubsidieerde sector met een gemeenschappelijke oliestook- installatie kunnen in aanmerking ko men voor een tegemoetkoming in de gestegen prijzen van huisbrandolie. Deze tegemotkoming. geschiedt in de vorm van een eenmalige rijksbijdrage van f 60,- per woning of f 30,- per bejaarde in een verzorgingstehuis. Dit blijkt uit een mededeling van het Minis terie van Volkshuisvesting aan de ge meentebesturen. De bijdragen hoeve van be tehuizen van corporaties en gemeenten, waarvoor steun uit 's rijks kas is of wordt verstrekt en van particulieren, voorzover deze gebouwd zijn met rijks- subsidie na 1960. De bijdragen kunnen worden aangevraagd bij het Ministerie van Volkshuisvesting door de exploitan ten van de verwarmingsinstallaties, en ze worden door deze .uitgekeerd aan de bewoners. Bewoners van huize wijkverwarming i de bijdrage niet met 2 biezen 104 23,75 116 25,75 128 27,75 140 29,75 152 31,75 164 33,75 Grote maten met 2 biezen 4 46,50 5 49,50 6 56,50 7 59,50 en als klap op de vuurpijl 3 dekens maar Tandartsen Dr. Pluymaekers, Schouwburgring 182, tel. 425242. Spreekuurtijden: zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. zoon perfec- ireergegeven. leze kunste- een eenzame hoogte. Tech- plaat in orde, iets waarvoor ïrichson, de grote man achter :n, een onfeilbaar gevoel de muziek met een goed oonmrjortioneerde sonoriteit de spea- uit vloeit, waarbij de muziek pri mair van belang blijft, een functie die elke plaat zou moeten bezitten. Tele- funken SAWT 9578, f25,-. ’Paus Paulus eindigt zijn encycliek ’Po- pulorum Progressie’ - over de vooruit gang der volkeren - met de volgende woorden: Wij richten ons tot alle men sen van goedé wil, die beseffen dat de weg naar de vrede loopt via de vooruit gang van cultuur en welvaart. Vertegen woordigers bij internationale instellin gen, staatslieden, journalisten, opvoe ders en mensen van het onderwijs, neemt het besluit om, ieder op uw eigen post, mee te werken aan de bouw van een nieuwe wereld. Opvoeders, het is uw taak om reeds bij de jeugd de liefde te wekken voor de noodlijdende volken. Laten de rijken weten, dat de armen aan hun deur staan en hunkerend wach- Ook dit exemplaar is gaaf van persing en opname, zodat de liefhebber er bijna niet meer onder uit kan, tenzij hij de voorkeur geeft aan een andere interpre tatie zoals die van I Musici, The Stutt gart Chamber Orchestre o.l.v. Karl Münchinger enz., die overigens een goede tegenpool vormen. Het plaat- nummer: Telefunken CNR, SAWT 9528. - Een andere plaat van hetzelfde laken een pak is die uitvoering van Antonio Vivaldi’s Concerti a cinque, a quattro et a tre. Gelukkig zijn deze concerten nog niet bedolven onder een laag van popu lariteit, waaraan commercie ook zjjn grote steen bijdraagt. Rein, bijna maag delijk schoon zijn deze concerten uitge voerd door Frans Brüggen, fluit, Jürg Schaeftlein, barokhobo, Otto Fleis chmann, barokfagot, Alice Harnon court, Walter Pfeiffer, barokviool, Nikolaus Harnoncourt, viola da gamba en als laatste van dit gezelschap Gustav Leonhardt, clavecimbel. Ook zal nu wel duidelijk worden, gezien het muziek- ““’elschap, op welke wijze en met wel- gemusiceerd wordt. On- iua toonsterkten of on- qua tempi komen voor. Een geweldig lichte en jkstokken, -‘gewerkt stervende een instrument als de barok- e viola da gamba lenen zich het1 laatstgenoemde uitstekend, [i stijl die we reeds ontmoet hebben het Alarius en de ensembles van colaus Harnoncourt, Gustav Leon hardt en die van Frans Brüggen. sorten waaraan je onmiddellijk als het woord barokmuziek valt. Alleen bij 11 ^"1 9 Piusstraat 26 F In samenwerking met de leraren hadden de leerlingen in een aantal klaslokalen vaktentoonstellingen ingericht en de Werkgroep Injektie had gezorgd voor een erg geslaagde expositie. De Prins maakte een uitvoerige rondgang door de verschillende lokalen en had nadien een gesprek met een groep vertegen woordigers van de leerlingen. In de bibliotheek werd de Prins een exem plaar van het boek ’Wij, Ngombe’, aan geboden. Dit werd geschreven door Aanstaande zaterdag wordt door het buurtcomité Groeseind van de Bond van Huurders en Woningzoekenden een demonstratieve tocht georganiseerd naar het kantoor van de SVW aan de Joh. van Oisterwijkstraat. De stoet ver trekt omstreeks elf uur vanaf de Bis- schop Janssenstraat. De deelnemers wil len op deze wijze nog eens protesteren tegen het beleid van de SVW, dat naar hun mening veel te weinig aan het onderhoud van de woningen op het Groeseind doet. Het betreft ongeveer 140 woningen. Het buurtcomité heeft nog een aantal andere akties in voor bereiding. inhoudt, dat de planners voor het nieuw te scheppen bouwproject de prachtige bomengroepen willen blijven benutten ter entourage, wat voor ons wel een hele geruststelling moet zijn. Aansluitend op het complex van ’van Dooren en Dams’, lijkt de afbraak van deze fabrieksgebouwen een uitdaging om nu eens te laten zien, waartoe de bouwkunst in onze dagen in staat is. Pièces de clavecin et concerts avec un violon ou une flute, et une viole ou un violon deuxième. Ik vermeld deze titel voluit daar deze pièces de clavecin ook solistisch uitgevoerd kunnen worden voor het prachtigste instrument ten tij de van de Barok, het clavecimbel. De titel verraadt bij deze Telefunken-uit- gave het tegenovergestelde, en zoals hoorbaar, zeer terecht. Deze uitvoering is kostelijk mooi, er is iets magnifieks van gemaakt. De uitvoerende musici staan ook borg voor alle verantwoorde lijke aspecten die deze muziek met zich mee brengt. Jean Philip Rameau be kend via zijn magistrale composities zijn invloed van de garribisten Marin Marais en Antoine Forqueray, die zoals bekend, de viola da gamba hanteerden zoals niemand anders ten tijde van de 17e eeuw. Rameau steekt deze invloed dan ook niet onder stoelen of tafels daar hij een deel uit zijn compositie ’Pièces de clavecin’ genoemd heeft naar zijn leermeester Marin Marais. Deze uit voering laat naast het clavecimbel en uiteraard de viola da gamba, de traverso en de barokviool horen, resp. bespeeld door Gustav Leonhardt, Wieland Kuijken, die tezamen met zijn broer het bespelen van de viola da gamba auto didactisch meester gewc n en Sigiswald F lef ik me niet af die baanbrekend weri ’Moeders voor Moeders’ heeft daarmede thans een landelijk karakter gekregen. In vrijwel alle belangrijke plaatsen wordt de aktie nu gevoerd. Om vervoer- technische redenen kan men echter nog niet in vele kleinere - soms ver afgelegen - plaatsen komen. Waar de aktie gevoerd wordt, hebben zich dames belast met het zoeken naar contact met aanstaande moeders, die willen deelnemen. Naar gehoopt wordt zullen in 1974 weer meer dan 40.000 aanstaande moeders aan de oproep ge hoor geven. Om de dag worden bij haar de verza melde hoeveelheden aan huis opgehaald om naar Boxtel te worden vervoerd waar deze urine door Diosynth B.V. wordt verwerkt tot ruwe grondstof. Hieruit wordt door Organon in Oss het bedoelde geneesmiddel bereid. 4 februari ïrmisexploi- lomen. Rekeninghouden- lodigde ruimte worden de /ezen aan de hoogste jaar zullen 131 attrac- worden tegen 144 in ipbrengst - verdeeld over de Ie Tilburgse pleinen - is als te Bergen op Zoom, n.l. f 19.700,- voor zijn kleuren-kansspel pp de Heu vel, door O. Zuidema te Breda f 19.621,- voor ’n autoscooter op de Heuvel, terwijl een kleuren-kansspel op de Paleisring f 15.000,- opbrengt. Op een bescheidener niveau liggen de plaatsen voor een palingkraam op het Besterdplein - f 150,- (laagste staan geld) - een glasblazerij op het Konings plein - f 250,de kop van Jut op de Heuvel - f 450,en het pony-rijden vanaf de Heuvel - f 1100,- -. De kermisvierders zullen enkele nieuwe autoscooterbedrijven aantreffen, een nieuwe go-kart (skelter)baan en een Turbojet. Attractieve namen van enkele andere attracties: Polyp, Matterhorn, Superjet Bob, Bidule, Calypso en Thun derbird! deze installaties gestookt worden met gas en de regeling uitdrukkelijk is be doeld voor gemeenschappelijke olie- stook-installaties. HULP NODIG Belt 0011 voor brandweer, I politie, autohulpdienst buitt ren, tel. 432113. 350 leerlingen, het voltallig docenten genodigden (waaronder de commissaris aabant) verrichtte Prins Claus afgelopen het openingsceremonieel voor het nieuwe Mill Hill College De wereldkaart in de vorm van een legpuzzel, waarvan de stukken werden aangedragen door de leerlingen. De Prins voegde het laatste stuk toe zodat de tekst verscheen: Solidair met de Ontwikke lingslanden. Tijdens dit ceremonieel was de volgende tekst hoorbaar: Deze voor beide partijen zo belai wedstrijd wordt zondag a.s. gespe het Zigo-complex, Centaurusi Vlashoflaan). Dit wordt een burgse derby met de een als kam] kanshebber en de ander nog s gradatiecandidaat. Sarto zal hi ren om deze kampioenskansen te be houden, Zigo daarentegen zal alles in het werk stellen om de degradatie te voorkomen. Beide partijen waren in de le wedstrijd blij met de stand 2-2. Maar ditmaal zal er door beide partijen ge wonnen moeten worden. Vandaar dat wij a.s. zondag een spannend duel ver wachten. Een komst naar het Zigo- complex zal dan ook de moeite waard zijn. Aanvang van deze zo belangrijke wedstrijd is 14.30 uur, onder leiding van de heer S. Stoop uit Zevenbergen. VOGELBEURS. Op zondag drie maart organiseert de Rielse Vogelver eniging haar maandelijkse vogelruil- en verkoopbeurs in Café De Kroon, Til- burgseweg 26 in Riel. Het kan er best druk worden. Een Zaanse vereniging komt met ongeveer 40 personen, zodat op een behoorlijke aanvoer kan worden gerekend. A.s. zondag kunt u park aan de Melis zijn van weer een belangrijke voor Noad, n.l. die tegen Term krappe nederlaag, die de bij R.K.T.V.V. leden, deec belagers dichterbij komen. Terneuzen behoort niet tot deze cate gorie, doch de Zeeuws-Vlamingen zul len in het laatste competitieduel er alles aan doen om toch nog bij de bovenste vier te geraken. Noad, dat de punten nu ook dringend nodig heeft, moet daarom op haar qui vive zijn. Een alleszins interessante ontmoeting lijkt het ons! Voor iets waar men vroeger zo maar langs liep, gaat men nu ineens bijzonde re aandacht schenken. Wie ging er vroe ger ook maar even stil staan voor een fabrieksinj gevormd werk? En toch gebeurt dit momenteel dage lijks. Is dat hekwerk nu ineens mooier dan vroeger, of heeft men nu ineens zoveel meer belangstelling voor de mooie bomengroep die daar achter een fabrieksgebouw bijna camoufleert? Zeer zeker is, dat het fabriekscomplex van ’Gebr. Diepen’ aan de Korvelseweg met meer interesse bekeken wordt dan voorheen, men gaat nu die rustige mooie entree van een fabriek met ande- ogen zien. Komt er niet een tikje simwee in ons op als wij weten, dat het niet meer lang zal duren dat dit voor ons zo vertrouwd beeld, tot het verleden behoort? Tevoren had Prins Claus in t spraak een beroep gedaan op a te denken over onze verhoudinj derde wereld. Het is noodzake dair te zijn met minder bevoorrec mensen. Ongeveer één müjard vegeteert op de rand van het bestaan en daarom zullen er ook door ons offers gebracht moeten worden. De Prins stelde vast dat de kloof tussen armen en rijken steeds grote ontwikkelin krijgen om die ze ook verkopen, z dat wij dan gaan maken. Prins Cl belangstel nieuw is ook niet daadwerke lingssamenwerking. Tevoren had Rector drs. C. Eestermans zijn dank betuigd aan de talrijke instan ties die bij de voorbereiding en de eigenlijke bouw van het college betrok ken zijn geweest. Woorden van lof had hij ook over de samenwerking binnen het OMO. Dank ook voor de g Goirle, die als kado één gul inwoner beschikbaar stelde, kan de buitenverlichting van de tuin worden betaal hebben als kado voor enkele klokken gezorgd en de ouders van de leerlingen schonken een videorecorder. De Generaal Overste van Mill Hill So ciety, de heer N. Hanrahan, sprak na een gebed uit, waarna enthoi het schoollied werd aangeheven.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 3