4 Iedere maandag ’Open huis’ bij Informatiecentrum Beroepskeuze I r 3 I IMTIWiT IS vugts voor verlichting e IIIIIIIIIIIIB Familie PRIJZEN OPEN: 37,50 LEN 25. 40,- 27,50 17,50 47,50 srvice 11111111111111^ VVV-kantoor zal doorwerken tijdens carnavalsdagen VLIEGT TEOFLUX 2 50 rto’s )TA n Spoorzicht verbouwde Elfde Boekenweekviering in de Stadsschouwburg MODESHOW BOUTIQUE DONGEN MO i WILLY i PIJNENBORG 1 ÏAUTOLAK MARIE PIERRE’ s Volleybal bij Terra Nova Miniatuurcircus Menco kostte vier jaar werk om te bouwen Oecumenische Dienst Immanuel ;n- Donderdag 21 februari 1974 - pagina 9 uiari 1974 - pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER KARNAVAL 25-26 FEBRUARI MEISJES 1LAAN NIEUW GESLOTEN leder 36-41 28-34 36-42 PIET KERKHOF Noodzakelijke nieuwe keuze EMBLEMEN VERKRIJGBAAR Niet alleen jongeren er-servies) (Foto Van Aarle) XRS B.V. te Circuskenner HANS VAN WILLIGENBURG Presentatie: als DIMITRI VAN TOOREN Optreden van: Muziek: TRIO TONY EIJK Verder verlenen medewerking: B.V. 00 korvelseweg 174, tilburg boekenweek- enorm p kjng van gefeest en 28 in huis iden of karnavals- Lian ft haar rice-bedrijf 013-426207 8.00 uur 12.30 uur STEUN leder 36-41 STEUN leder FAMILIE- PRIJS leder 36-46 LAGE HAM bel ons nummer 013-421697 open voor karnavr'- meer wil weten en allicm iets van mee. zoor junioren r maand. opgeven Nieuw- sepson- ipbaan- iard en ZONDAG 24 FEBRUARI tijdens de Karnavalsoptocht boven Tilburg met zijn naar kamaval- isen, niet te zijn uit iskes heb- i stijl ’1 2-6 uur 2-9 uur 10-5 uur op vrij- (Hoog- ragen van hulp kan iding kan het beste het basisonderwijs, kleine expositie ingericht, zodat de aan wezigen ook nog op wat andere wijze van het boeiende circusleven kunnen genieten. prijs f25, hof De winnaar van Pigmans, uit de prijzen reeds ont lie’, een schoon g Karnaval waar- irie dolle dagen r Beroe; ce loopt -ijn aai VOET- KORREKTOR merkschoen leder 22-35 v.a. lijkt aan het er bene- een daar. van beroep of is er verbetering te krij gen door een beter inzicht in eigen functioneren? Weer een ander voelt zich tot een be paalde beroepsrichting aangetrokken, maar weet niet of hij hiermee een voor hem goede keuze doet. Hart van Brabantlaan 301,303 Iilburg (013)433289 volop parkeren Heuvelstraat 13 - Tilburg Telefoon 013-43 02 47 TICH'EL'RIJT -ƒ NOORDERLA E O o liegroepen tot /an het milieu. i,. dichter lurlijke pro- ter. Voor deze i over de pro- heeft name ?ep en rekken meren alle dagen vrijdags zaterdags neerlandia pioniers in textielreimging BOTTINE schoenenmode anno NU Heuvelstr 23a Tilburg Tel. 013-430177 LOOK MODEBRILLEN Heuvelstr. 3b Tilburg Tel. 013-423497 Coiffures YOLANDA VAN ENGELEN Mgr. Zwijsenstraat 10 Waalwijk Tel. 04160-33208 Kaarten 10,00 incl. flesje wijn of druivensap en bittergarnituur op bovenvermelde adressen en aan de kassa van de Stadsschouwburg, tel. 013-432220. OPTICIEN Veldhovenring90 Tel.423781 ook voor elektra echm^ch materiaal ■zelfshop J.®5519331 heeft u wel eens haast op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis het wat langer i tegen de kou arme Neem de kleine mee naar de carnavalsoptocht in een handig weekeindwagentje. Enorme 'keus bij Rianne. MAAR 1 DAG 23 februari leder vlotte schoen 15,- Veel leut en u weet het: de Streek VVV Hart van Brabant aan de Spoorlaan 440 houdt zijn deur open voor iedere al dan niet vermoeide karnavalsgek die iets icht neemt ge er gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk «oor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd Het GIB, dat ook een vestiging in Nij megen heeft, houdt zich daarnaast al vele jaren bezig met hulpverlening bij keuze-beslissingen en bij moeilijkheden en onduidelijkheden op het terrein van de zelfontplooiing in studie, beroe werkkring door middel van gespi en/of tests. Tot nu toe komt het i s erg groot - het jt nu meer het bar, waar men tten om wat te gedeelten veel hout se Zadelmaker! vardig is ook h, projektiescherm niet zo-' stellen, maar dit te doèn tsingang, met kleurige voorzien. Hierbij waren hem de trappisten erg behulpzaam. De Mensen hoopt mede door de ten toonstelling van zijn miniatuurcircus bij bejaardenbonden en tehuizen wat be langstelling te kweken. Ook daar wil hij graag zijn lezingen verzorgen. bescherm hem in ’n lekkere warm wandelwagenzak, en een fijn regenscherm tegen de koude wind. Hem kan niks gebeuren, hij kan genieten. Rianne ook specialist op wandelwagengebied Besterdring 61, Tilburg. Zijn kennis over de circuswereld pot hij echter niet op. Enkele jaren geleden is hij samen met de goochelaar Baradoni begonnen met het verzorgen van lezin gen in tehuizen van het Nederlandse Rode Kruis, voornamelijk in Zuid-Ne- derland. Sedert korte tijd verzorgt hij de bijeenkomsten echter samen met zijn zoon. Telkens wordt er ook een Hij beschikt ook over prachtig circus- tuig dat hij ontving van de firma J. van Houtum, een van oudsher zeer befaam de Tilburgse Zadelmakerij in de Kloos terstraat. Aardig is ook het idee om het te gebruiken maar op te st rond een circus lampjes i paters ti heer itartcn op donder- spen 2, 4 en 5 op )e ’proefperiode’ ’Nie praote, mar braai motto van de Stichting 1 onder we de komende drie dolle dager moeten zien door te komen. En dat zal best weer lukken. Drie dagen, da’s nog geen 1 procent op een heel jaar waarin ge dan eindelijk kunt zijn zoals ge werkelijk bent! Toch geldt dat motto lang niet voor iedereen want bijv, bij de Streek VVV Hart van Brabant aan de Spoorlaan 440 blijven de deuren zater dag, maandag en dinsdag tijdens de normale kantooruren van 8.45 tot 18.00 uur geopend om iedereen die informatie wenst van dienst te kunnen zijn. Bij Cafetaria Spoorzicht op het NS- plein - een buurman van de Koerier - werd een verbouwing doorgevoerd, die het interieur van de zaak zeer ten goede is gekomen. Het eerste gedeelte van de zaak is nu duidelijk bedoeld om er snel wat frites te eten of meé te nemen - het assortiment is trouwens tweede gedeelte draagt karakter van een kleine l ook nog gezellig kan zitt drinken of te eten. De twee zijn leuk gescheiden, waarbij is gebruikt. Aardig om te proeven dat er echte Trappist wordt getapt, want het wel of die zelfs in Tilburg uitsterven is. Binnenkort wordt den in het sousterrain ook nog biljart geplaatst en dan is de zaak kl Dat zal overigens pas na het kamavals- feest zijn, want tijd om te biljarten is er dan niet. Wij wensen Spoorzicht goede zaken. In de etalage van Hobbyshop Arrow in de Noordstraat wordt op het ogenblik een leuk miniatuurcircus tentoongesteld, dat in vrije uren werd gebouwd door de heer H. Mensen, Henri Verbuntstraat 5 te Tilburg en dat vandaar de naam Circus Menco draagt. Met de bouw van dit zeer geslaagde miniatuurcircus gaat eigenlijk een soort jeugddroom van de heer Mensen (hij is nu 54 jaar) in vervulling. Gedurende ongeveer vier jaar heeft hij er veel vrije tijd in gestopt en heeft.hij talrijke circussen bezocht om een beter beeld van de indeling te krijgei 'laast donderdagavc Burgerijpad) vrijdagavond van uur (Hoogvensestraat) lioren op donderdagavond .30-20.45 uur (burgerijpad) en 2:30 uur (Korte Schijfstraat) jongens (12-17. jaar) op i 19.15-20.45 uur (Bur- Een oudere werknemer bereikt binnen afzienbare tijd de pensioenleeftijd. Wat zou daarna voor hem een zinvolle mo gelijkheid zijn als gedeeltelijke werk kring of als andere zinvolle tijdsbeste ding? Deze voorbeelden zijn nog met een grote variëteit uit te breiden. Iedereen die wil, kan nadere informa ties iwinnen bij het GIB, Wilhelmina- park 16, op maandag van 14.00 tot 20.30 uur (tel. 013-424040 elke dag van 9.00 tot 17.00 uur). De maandelijkse oecumenische dienst in Immanuel, Gasstraat 30 te Tilburg, zal plaatsvinden op zondag 24 februari Aanvang 10.30 uur. Als thema werd gekozen: geen zorgen voor morgen. En de zevende dag rustte Hij. Daarmede kwam de eerste sociale wet tot stand, welke aan de mens een rustdag toeken de. Wat doen wij thans met onze vrije tijd? Beleven we die bewust of maken we ons dan reeds overdreven zorgen voor de dag van morgen en de toekomst? Kunnen we de mooie momenten in ons dagelijks leven even vasthouden of wor den die overschaduwd door de jacht naar promotie, winst, e.d.? Zo zijn er nog meer vragen waarover we met el kaar gaan praten onder het genot van een kopje koffie. Vooraf een schriftlezing uit de Bergre de, het voorlezen van een gedicht en enkele gezangen. De Cirkelfoto van deze week werd ge maakt tijdens het carnavalsfeest, dat de ’Tunnelplekkers’ vierden afgelopen zaterdag op Piusoord. De omcirkelde figuur kan aan ons bureau de volgende prijzen komen halen: f 10,-- van De Koerier, een waardebon van f 10,-- van Broer de Laat, een waardebon van f 7,50 van Slagerij Arno de Kort voor vlees of vleeswaren, een waardebon van f 5,-- van Gijzen Optiek, een cadeau- cheque van f 5,- van Arrow Hobby Shop, een progrestaart van Bakkerij van Lieshout, Paleisring, een waardebon van Kadoboetiek Den Uil, Antoniusstraat, een waardebon voor een fles wijn naar keuze van de Tropicanebar, Hoek Besterdstraat, een poster van Ruiterhuis Pegasus, Korvelseweg, en een speciale prijs in de vorm van een waardebon van >,- van Schoenenverkoop Piet Kerk- (naast de Molen), Dongen, urinnoor «an verleden week, Angelastraat, heeft itvangen. op maandag 25 februari terecht in de Harmonie aan de Stationsstraat en ook voor het knalfestijn van ’De Leuwe- gaopers’ e(f 8,50) eveneens op 25 fe bruari kunt u entreekaarten halen op het VVV. En zoals we al schreven: de woensdag komt vanzelf. Maar er zijn van die ’durbraaiers’ die niet van ophouden weten. Als u dus nog niett bent uit- op 26 februari dan kunt u op 27 februari alweer ddiréct ’Met de muziek mee’ Laat dan de bekende pre sentator Henk van Montfoort ’mar praote’ in de Stadsschouwburg, waar opnamen worden gemaakt voor de VARA-televisie-uitzending van het pro gramma met diezelfde naam. U betaalt slechts f 3,50 om er bij te mogen zijn (die moet u dan wel proberen over te houden natuurlijk). En waarom niet een kans naar die fantastische lióófdprij supersnelle’ loterij van De meeste vraag zal dan wel karnavalsevenementen, maar I vierders blijven toch ook mens waar. En men hoeft niet bang te de sfeer te raken want de meisl bert het inforiii’atiékantoor in stijl sierS’/Daarbij' kan het toch wel eens ma^celijk zijn. Ge zoudt op het laatst maar eens tot de ontdekking komen dan uwen kiel nog wat versiering nodig heeft. Nou, dan kunt ge daarvoor ook bij de VVV terecht. lede re ’kruik’ zou toch eigenlijk een ’stadsembleem’ om de nek moeten hangen met daarnaast het embleem van de ’Leuwegaopers’. Een leukere kleurencombinatie met uw boerenkiel is welhaast ondenkbaar. Voor f 2,— per stuk bent u de man. En als u er dan nog een ’Fènpruuvers’- embleem (f 1,50) en ’De Leuwegao- pers’-sticker (f 1,—bij aandoet of op plakt, dan is er bijna geen verschil meer te zien met Prins Fons d’n Irste. Het Comité Boekenweek Tilburg, waarin zitting hebben de boekverkopers van Tilburg en de directies van Openbare Bibliotheek en Stadsschouwburg, organiseert op zaterdag 2 maart a.s. voor de elfde keer in suksessie het traditionele boekenfeest. Manifestaties rond het boek zijn zeker niet nieuw te noemen. Was het ’boekenbal’ vroeger een ludiek feestje voor schrijvers, uitgevers en een elitaire lezerskring, tegenwoordig mikt men in de opzet op een breed samengesteldpubliek. Dit lijkt alleszins gerechtvaardigd, als men er van uit mag gaan, dat lektuur en literatuur begrippen zijn geworden in het maatschappelijke leven, die zich niet meer laten wegdenken. Meer dan ooit is er een levendige behoefte aan informatie ontstaan. Het boek wordt niet langer meer gezien als een ’fraai gebonden en verlucht brok kuituur’, maar als venster op de samenleving. Alles wat zich daar in afspeelt, vindt haar weerslag op papier. Ons land kent vele aktie"™0 behoud en bescherming va.. De hang naar authentiek leven, bij de natuur en met natui dukten, wordt steeds grote verschuivingen in denken duktieve en consumptieve mens, men ruimte gereserveerd. Met jongere mensen oriënteren zich sterk in de Oosterse Culturen. Misschien komt het door de toenemende behoefte aan mystiek en meditatie. Vast staat, dat rond deze onderwerpen ook veel litera tuur is verschenen. De Volleybalclub Terra Nova Tilburg organiseert met ingang van maart a.s. nieuwe volleybalgroepen zowel voor dames als voor heren. Ook komen er oefengroepen voor junioren, jongens en meisjes. Na opgedane ervaringen kan men later kiezen voor kompetitie- of voor recreatievolleybal in de vereniging. De club, die vele door de volleybalbond erkende trainers ter beschikking heeft, kan belangstellenden op donderdag en vrijdag de volgende mogelijkheden bie den: 1. dames senioren op van 20.45-22.00 uur (Bi 2. dames senioren op 19.45-20.45 uur (Hoog- 3. heren seni van 19.3C 21.00-2^ 4. junioren vrijdagavond van gerijpad) 5. junioren meisjes (12-17 jaar) dagavond van 18.45-19.45 uur vensestraat) De groepen 1 en 3 starten op dag 7 maart, de groep' vrijdag 1 maart. De duurt t/m mei. De kontributie bedraagt vc f 5,— en voor senioren f 6,— pern Belangstellenden kunnen zich öj bij de administratie van de club, landstraat 44, of bij de trainingszalen. Programma Het programma van zaterdag 2 maart a.s. dat om 20.00 uur begint, speelt zich af in het gehele schouwburgcom- plex. Hierdoor kunnen zo’n 2.000 be zoekers worden ontvangen. Na de ope ning van de voorzitter 'van het Comité Boekenweek Tilburg, de heer Leo N. de Brabander volgt er in de grote schouw burgzaal een optreden van het bekende ’Kabaret zonder Filter’. Deze groep, die landelijk naam begint te maken, brengt haar programma ’Appèl voor hands’. Het is meteen duidelijk, dat het kabaret geïnspireerd werd door enkele voetbal- praktijken, die ook in het dagelijks leven voorkomen. Scherpe teksten, fij ne liedjes, goede presentatie maar voor al hard werken vormden de basis.voor hun sukses. geslaagde miniatuurcircus gaat e heer Mensen (hij is nu 54 jaar) /eer vier jaar heeft hij er veel vrije ti te circussen bezocht om een bete. Naast de grote tent zijn er een aantal stallen, circuswagens en auto’s en zelfs de loopkooien voor de wilde dieren ontbreken niet. Een groot gedeelte van het benodigde materiaal verkreeg de bouwer via Hobby shop Arrow. wcck-gebeuren nog steeds populair is, waaraan de bevol- n Tilburg graag meedoet. En mocht ge nog niet weten waarnaar toe met die dagen: De VVV heeft toegangskaarten in voorverkoop voor het grootste kamavalsfestijn van Euro pa: vrijdag 22 februari ’Het Kielenbal’. Samen met 5.999 andere ’gekke wijzen’ of ’wijze gekken’ (naar keuze) in de Stadssporthal aan de Goirleseweg waar 5 orkesten ervoor zullen zorgdragen dat het er niet stil zal zijn en waar 21 bars welvoorzien zijn om de avond mee door te komen (f 6,- entree). Voor slechts 99 cent kunnen de tieners De heer Mensen is echter niet in de eerste plaatseen miniatuurbouwer, maar vooral een circuskenner. Hij be schikt over ongeveer 1500 dia’s, die alle beelden uit het circusleven vertegen woordigen en daarnaast bevat zijn kol- lektie een uitgebreide hoeveelheid affi ches, programma’s en geluidsbanden. deel van de kliënten uit de leeftijds groep van 15 tot 45 jaar, maar de hulpverlening richt zich ook op oude ren en jongeren. Aanleiding tot het vraj bijv, zijn: welke opleid gekozen worden na he het lager beroepsonderwijs, het mavo, havo, V.W.O.? Heb ik een voor mij juiste beroepsoplei ding gekozen? Ik wil me in de avonduren voorbereiden op verandering van loopbaan door een cursus. Wat kan ik kiezen gezien mijn belang stelling en mogelijkheden? Een gehuwde vrouw wil zich voorberei den op een tweede beroepskeuze. Wat zijn mogelijkheden die ik kan kiezen? Welke opleidingsmogelijkheden zijn er dan? Een student van het Hoger derwijs vraagt zich af welks mogelijkheden het beste bij zijl kwaliteiten passen. Een ander ervaart in zijn werk niet zo te functioneren als hij zou willen. Waar ligt dat aan? Kan hij beter veranderen de Stichting Karnaval? De trekking is al verricht en bij aankoop van een lot van f 1,- weet u meteen of u van de vermoeienissen kunt gaan bekomen tij dens een zorgeloos weekend voor 2 personen in Parijs. Trouwens de andere 74 prijzen zijn ook niet te versmaden. Maar dan is het ineens allemaal over. Zo maar van de ene dag op de andere. Wel voorbij, maar niet vergeten! En zeker niet als u een tastbaar bewijs i haalt of kado doet aan vriem kennissen: ons eigen Tilburgs symbool ’de kruike-zeiker’ in verklein de vorm. In twee maten verkrijgbaar (f 10,- en f 17,50) resp. in brons en/of gekleurd. Een leuke herinnering aan een paar dol-dwaze dagen die weliswaar voorbij zijn, maar waarvan we zeker weten dat ze het volgende jaar weer in onze agenda’s zijn opgenomen. In de opzet van de boekenweekviering komen bovenstaande onderwerpen alle maal terug. Op deze wijze hoopt het Comité opnieuw entree te kunnen krij gen bij het publiek. Afgaande op erva ringsgegevens en cijfers van voorgaande jaren mag rustig gesteld worden, dat het Het Gemeenschappelijk Instituut voor Beroepskeuze, Wilhelminapark 16 Tilburg heeft haar dienstverlening met ingang van 1 februari uitgebreid met een informatiecentrum, dat op maandagen van 14.00 tot 20.30 uur vrij toegankelijk is voor iedereen die zich wil oriënteren omtrent beroepen en opleidingen (dag- avond- en parttime-cursussen e.d.). De ervaring leert dat veel jongeren en volwassenen in onze maatschap pij nog niet gemakkelijk over de nodige gegevens beschikken om zich ten aanzien van opleiding, beroep en loopbaanmogelijkheden te oriën teren. Het GIB heeft daarom deze gegevens op een overzichtelijke en toegankelijke wijze in een systeem geordend, dat door bezoekers geraadpleegd kan worden. Er is op de genoemde openingstijden steeds een van de medewerkers aanwezig die behulpzaam kan zijn bij het vinden van informatie; zonodig kan ook in een persoonlijk gesprek nader ingegaan worden op de vragen die men heeft. EN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 9