t y IS ID >E FT. I25 59 FLORYN 99 I32 IN Carnavalsvreugde zal in Tilburg in hoog tempo naar de grootste hoogten stijgen van Floryn een borrel JN OOfflH DUS... t Carnaval in Noord-Brabant IET VEUL LEUT MIJS Dweilen en feesten in alle hoeken van de stad TOCH EEN BRIL VAN... beknopte lijst van evenementen detilburgse koerier Donderdag 21 februari 1974 - pagina 3 februari 1974 - pagina 2 De Blaokers komfor 2OOQJI Qaef acht Haaiplekkers Drukke werkzaamheden Noordmannen Watergeuzen DOKTERS ‘S* WEEKENDDIENST ’Dwalkschaope’ S.V.G.-bal iienst: Avond- en Nachtdienst. h den Brink, tel. power you far beyond. de i goeiekoop Hoogeindse- t Begient om aacht uur. woensdagochted 0 39 Kaortjes: Vlierlaan 17 - Sibeliusstraat 354 ep bij 'den Boer’. 55 46 72 Zotten versieren Lindeboom we maken door te zeggen: nie iniseert in de ’•«■vond om Isbal. Er is oet van - en zijl lova te prins prins afwas 16 sproeiers 799- Nu 699.' DEN DUNGEN 24 februari - 14.00 V’ op het gemeentehui tocht. ALPHEN 23 februari - 20.00 uur ontvangst prins ten stadhuize. 26 februari - 14.00 uur optocht. 24 februari - 14.00 i 25 februari - 14.0C valsoptocht. carnavalsbal 14.55 uur, NADENK e in de >or. no- op w-wd heerlijk terwijl de kiosk m om het lag is elke groot bal de ’Noord- in het nieu- slaar’ aan de zal tijdens de band 3 maan- e jeugd; :h mee worden ges nen van he Rooij. Fijnproei isorkest. ’esloten op de geanimeerde to- het huisorkest o.l.v. Toon de Geplaatst namens Raad van Kerken. ontvangst prins .00 uur, kinder- worden er gasten ontvangen. Zoals te begrijpen gaat de feestvreugde avonduren gewoon rumoerig dooi S.V.G. houdt het maandagave van de Tor leden, de jeugdled— OISTERWIJK 23 februari - Intocht stads- en jeugd prins. 24 februari - Grootste carnavalsoptocht door Döllekesgat. In Berkel Ensch o t is op zondag- lagavond om acht uur carnavals iedereen en wel in het Jeuj mee Karneval bij de Tunnelplekkers in de zaolen van Boerke Mutsaers Stichting bijsta nemers ’Midder 105, Tilburg. Spreekuur: 10.00-11.30 uur. Donderdagavond 19.00-20.30 uur. organiseert camavalsver- ’De Blaokers’ zaterdagmiddag -vSt in de ebenedenzaal en op de '*ats van Parochiehuis Westend ud-tersstraat. Zaterdag-, zondag uren ’De Blaokers’ eigen huisorkest en :k Nooiens en zijn ■"k doen >ptocht gaan carnaval vieren jarigen onder aanvoe- >edel I. Het feest zal •vond or- Ontspan- ’andplein ire jeugd. G.G.D. en ten werk- Intussen zijn we al te lang aan het woord: laten er meteen een eind aan praote mar braoie! dege- voor- .Tang. De entree is Voor de mooiste otste lolmakers zijn schikbaar. uur, onthulling mc erdracht sleutels o mdag met een groep on- ’Hadde ze mar gepraot’. Uit de film ’Jesus Christ Superstar’. Gesprek tussen Jezus en Pilatus na de geseling. jm Jesus? What do Tell me u* careful - you could could well be Why do when I have your How can you stay quic lieve you understand. optocht van zond; der het motto: ApOl*i^n.v< Nunen, (korte div :htstraat 21, In de Red Lion Bar aan de Korvelseweg geeft de carnavalsvereniging ’De Leeu- wejeppers’ dinsdagmiddag kindercarna val. En zondagavond alsmede op de volgende avonden wordt er geweldig feest gevierd: drie dagen jolijt en ple zier. II OOGMEETKUNDIG II WAGNERPLEIN 47 WINKELCENTRUM II TILBURG NOORD TEL.013-554512 tand buitenlandse werk- en Brabant’, Goirkestraat Jezus: You have nothing in your hands. Any power you have comes to you from far beyond. Pilatus: Where are you frot you want Jesus? Te be c£.i - HULP NODIG Belt 0011 voor brandweer, G politie, autohulpdienst buitt uren, tel. 432113. Oude, jonge genever en vieux uit de bekende distilleerderij M. Dlrkzwager-Sch icdarii in de Mutsaers in het Zand de carnaval bij de muziek van de Kempener Blaoskapel. Alle feestvierders, die voor het Kielen- bal geen kaarten meer konden krijgen kunnen vanaf 8 uur aan de zaal bij H.F.C.E. nog kaarten kopen. Dus niet getreurd, maar denk er wel aan: 'Ont- blauwen! Schuimkoppen ’De Schuimkoppen’ bestaan deze keer tien jaar en daarmee hebben ze het zo .t ze niet mee kunnen lopen in )cht zondagmi Zaterdt_ het fees ndy Boys’ en ’The Sandy ’ddrumband en een majoi gaan het ne Zaterdagmic esgaon et in Café Hooghardie llig meugelijk maoke. Et fist zal zonde lang dure, d’r zen twee et zondag —tocht, fist. gt nog ne »en carnaval, nme, moete is kunne ze i het de Tunnel- sren. Het begint geweldig feest s leden en hun uur, verbranding Bekkersplein. Rammelaers beginnen zaterdag en groot bal in Zondag lopen ’s avonds rnaval op bezoek. Goirle Dr. v.d. Pant, Hoogeindseweg 14, Goir le, tel. 04247-1453. DONGEN 23 februari - 14.00 uur, intocht. uur, optocht. )0 uur, kindercama- uur, ontvangst prins tuis. 14.11 uur, op- CHAAM 23 februari - 13.00 uur, ten gemeentehuize. 16.( carnaval Hotel Bellevue. 24 februari - 19.00 uur, zaal Bellevue - jongerencarnaval. 25 februari - 14.30 uur, carnavalsop tocht. Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalken-Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg, Berkel En- schot en Udenhout. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. v.d. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilburg. Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 13, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kusters-Verschuren, weg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. Vrijdagavond begint de sportvereniging H.F.C.E. in de grote zaal van Boerke Zand de carnaval bij Cempener Blaoskap die voor het Kiel meer konden K aan de zt kopen. Dus jaarlijkse carnavalsbal zond in de studentenboerderij mgerlose Hoef voor senioren leden, de A-jeugd, de ouders van de jeugdleden, de adverteerders in het clubblad, de ereleden, de donateurs en de leden van de voetbalpool. Elk lid mag drie introducés meebrengen; nen, die willen tonpraten of iets dragen hebben voorrar f 1per persoon. V kostuums en de groot prachtige prijzen bescl EINDHOVEN 23 februari - 14.30 uur, carnavalsop tocht doof de binnenstad. Alle dagen carnavalsbals van de diverse carnavalsverenigingen in de verschillen de zalen. ’Het Wit Perdje’ aan het 1 n groot carnavalsbal met het dansorkest ’De WAVO’s’. lagavond wordt de nieuwe op- m elf minuten over acht geïn- ting met prach- ook het stads- ’<”niddag is er ouders van de srust meekomen, de feeste- grandioos dat tot in de kleine iren. Alle kruiken en zaoterdag en maondag mee de Edelweisskapel zondag en dinsdag mee de Maaikneuzers Prins Nard den Derde mee zunne Raod zen ur ök. Op carnavalsmaandag vieren ’De Pullen’ hun carnaval met muzikale medewer king van Hofkapel ’De Pullen’ en Hof kapel ’De Hofblazers’ in het restaurant van de Sporthal, Goirleseweg. Hertog Gerard met zijn gevolg geven aan het geheel een apart cachet. In Café Ad van den Brekel, Korvelplein, heeft de bedrijfsvoeder zelf gezorgd voor een plezierige aankleding. Vier da gen lang zal de muziek er worden ver zorgd door ’The Mixers’. Zondagmid dag is er kindercarnaval en 's maandags brengt de vereniging ’De Drankorgels' een bezoek, hartelijk onthaald door Willem I. sHERTOGENBOSCH 24 februari - 12.11 uur, aankomst prins aan station, waarna intocht. 19.00 uur, carnavalsbal Stadsschouwburg Casino. 25 februari - 14.55 uur, carnavalsop tocht, centrum. 19.00 uur, carnavalsbal Stadsschouwburg Casino. 26 februari - 19.00 uur, Stadsschouwburg Casino, kinderoptocht. te you’ve got to be dead soon - you not speak life in my hands? quiet? I do'nt be- Hilvarenbeek Dr. Ruhe, Vrijthof 28, Hilvarenbeek, tel. 04255-1335. Wie in de buurt komt van ’De Bonte Koe’ aan de Koestraat zal daar allicht de nieuw opgerichte vereniging ’De Dwalkschaopen’ tegenkomen, die zich zal wijdèn aan met hartstocht dweilen. Een eigen huis heeft de vereniging nog niet, maar, zij doet wel mee aan de BAARLE-NASSAU 23 februari - 18.00 v nument waarna over het gemeentehuis. 24 februari - 14.00 uur, jeugdoptocht. 25 februari - 24.00 uur verbranding monument. De Haaiplekkers houden alle vier avon den in ’Het Wit Perdje’ aan het Lijns- heike een groot carnavalsbal met mu ziek van hv Op zaterdag penraad om stalleerd. Er is een verloting met tige prijzen en men kan Gu». embleem kopen. Maandagmi kindercarnaval en de oude kinderen kunnen gerus Dinsdagavond worden lijkheden besloten met een ’Haaiplekkers-bal’, uurtjes zal doordui kruikinnen van Tilburg Noord zijn daar bij welkom. Zondag 24 februari Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn eigen huisarts! De carnavalsviering in Terra Nova vindt plaats op zaterdag-, zondag- en maan dagavond, telkens om acht uur. Kaarten kosten f 1,— en zijn bij de administratie van Terra Nova te krijgen. Zondagmid dag is er een gratis instuif na de grote optocht. De Narrekappen hebben geen uitvoerig feestprogramma; zij vermelden kort weg: ’We beginnen 23 februari en we schaaien er de 26ste pas mee uit.’ Dat is mannentaal. En de muziek van de ’Fist- neuzen’ onder leiding van Jab Tooten zal er in Café Fons Abeele in de Caspar Houbenstraat de moed wel in houden. De Gastjes zo gezellig vier aovonde lang dure, orkeste. Veur de keinder is et zond: taafterdemiddag, nao den optoc Wie et schónste kleeke het krègt pres ook. Et is hier ök open c; dus de meense, die wille komm» zien, dè-z-d’r vruug zèn, aans d’r nie mir in nie. ’The Sandy Boys’ en ’The Sandy Girls’, een jeugddrumband en een majoretten- peloton gaan het netjes versieren met carnaval. Zaterdagmiddag begeleiden zij Prins Carnaval naar de receptie in de Stadsschouwburg, en ’s avonds zijn ze te gast bij Café ’De Schipper’ aan het Wilhelminapark. Zondagmiddag lopen zij mee in de grote optocht, ’s maan- dagsmiddags gaan zij op reis naar Rech- linghausen in Duitsland, om daar mee te doen aan de optocht, en dinsdagmid dag worden zij in Rijen verwacht om .daar de optocht npj« - hebben dus hun handen vol, tijdens de feestdagen. Dan is daar de vereniging mannen’, die carnaval viert we wijkgebouw ’De IJpels Corellistraat. De muziek zal tijder avonden worden verzorgd door de 1 Peter Veldor en The Rangers. Op dagmiddag is er carnaval voor de zij die geen lid zijn, kunnen toet i vrijdagavond een van de soos Quick to: ’Nie vrije, maar niddag een daverend inderen van 4 tot 9 Maandagmiddag dweilen 'op ’n aander’ en ’s avonds weer bal thuis. Dinsdag morgen bezoek aan de zieken, 's mid dags grote kindermiddag met gratis toe gang voor de kinderen van leden, 's Avonds onder de verpletterende to nen van de eigen band ’The New Stars’ doorzakkers-slu itingsbal. De avond om acht uur met een Café Bar ’De Veldhoven Lvn ze mee in de optocht en krijgen ze Prins Can BREDA 23 februari - 15.11 uur, aankomst prins Grote Markt en officiële ontvangst. 24 februari - 14.30 uur, kinderoptocht. 25 februari - 14.00 uur, optocht. OOSTERHOUT 24 februari - 14.00 uur, carnavalsop tocht. 23 februari - 14.00 uur, ontvangst op de Markt, 15.00 uur, ontvangst op het stadhuis. HAAREN 23 februari - 14.00 uur, jeugdoptocht. 19.00 uur, groot non-stopbal. 24 en 25 februari - 19.00 uur, groot non-stopbal. 26 februari - 23.45 Mascotte Jaonus, Mgr. en dinsdagavond om acht uur carnavalsbal voor iedereen en wel in het Jeugdhuis ’Het Torenhoekske’. Zaterdag tussen 7.30 uur en 11.00 uur een groot carna valsfeest voor de jeugd tussen 12 en 15 jaar. ’s Zondags is er van drie tot zes uur kindercarnaval voor kinderen onder 12 jaar met hun ouders. Op Broekhoven, in het clubhuis Heike- straat en in de parochiezaal van Broek hoven I wordt uitbundig carnaval ge vierd. Het begint voor de kinderen van de peuterspeelzaal, die vrijdagmorgen samen met de ouders meteen aan de slag kunnen. In Zuidwest eniging ’D kinderfeest binnenplaat in de Poirti en maandagavond viei zelf feest met het eig met discjockey Jack assistente Jolanda. En natuurlijk zij mee aan de grote camavalsop van zondagmiddag. Rumoerige avond De Vattebieren hebben veel werk ge maakt van hun optochtwagen, en ook de aankleding van de carnavalszaal, en beginnen zaterdagmiddag met een groots kinderfeest, ’s Avonds breekt de vreugde dan los voor de leden, die om elf uur bezoek krijgen van de ’Fènproe- vers’. Na de optocht op zondag is er tot zes uur matinee opgeluisterd door het eigen huisorkest. Maandagmiddag wordt er gedweild en dinsdagmiddag De Club ’De Hoeve’ orgai Tongerlose Hoeve zondagave acht uur een groot carnavalsb prettige hoempamuziek en de kaarten kosten ff 2,50; ze zijn verkrijgbaar Ka- pelmeesterlaan 339 en Johan van 01- denbarneveldstraat 5. Ook zondag avond aan de zaal. In de Wiener-dancing ’Der Pferdestall’ is het vijf dagen lang carnaval. De zaak is van vrijdag t/m dinsdag elke middag om twaalf uur open en blijft open tot drie uur ’s nachts. Vrijdag wordt gestart met de superkroeg-dweiltocht, zaterdag en zondag feestneuzenbals en maandag middag kindermiddag, waar ook de ouders welkom zijn. Dinsdag sluiting met grote pullen bier en gratis snert op het Piusplein. Fènpruuvers De ’Fènpruuvers’ hebben ook dit jaar kosten noch moeite gespaard om aan de algemene stadscamavai mee te werken, met name door het bouwen van een grote wagen vóór de optocht. Voorts wordt deelgenomen aan de intocht van Prins Fons vanaf het station, terwijl de boerenkapel ’De Kluttels’ op op de Heuvel haar best zal doer straatcamaval te animeren. Maands er ’s middags kindercarnaval, en avond is bij ’De Fijnproever’ met het eigen huis Zaterdag 23 februari Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn I eigen huisarts! Na in de loop van de week al een koffieconcert en een carnavaleske mid dag te hebben georganiseerd op zondag, en op dinsdagavond een carnavalsbal voor gehandicapte kinderen, zal de ver eniging ’De Poststampers’ zaterdag avond te gast zijn bij het bal van de PTT-Harmonie. Alleen leden worden op camavalsgebied in Tilburg de laatste jaren toch wel een en ander gebeurd is, waarmee de opvatting van vroegere ’dwarsliggers’ wel totaal is gelogen straft, dat onze stadgenoten geen carnaval kunnen vieren. Ze kunnen het goed genoeg, als ze de kans maar krijgen. Het is te hopen, dat de feestvierders tijdens de bedrijven toch niet zullen vergeten, dat de voortreffelijke organisatie door het ’Duvelaers’- comité per slot ook betaald moet worden; er moet toch gebruik gemaakt worden van de gelegenheid om eens een gulden in de collectebus te doen, want als iedereen dat doet zal het comité volgend jaar geen geld tekort komen. Dierenartsen Dierenkliniek van Riel, Postelse Hoef- laan 43, tel. 674590-551901. H. Timmenhans, Nwe. Bosscheweg 105, tel. 435568. Dierenkliniek Van 432867. De carnavalsgroep van manege ’Het Laer’, met de toepasselijke naam van 'De Pèrdemoppe’, zal vrijdag om half negen beginnen met een geskostu- meerde voetbalwedstrijd, opgeluisterd door ’De Kafblaozers'. Zondagmiddag wordt deelgenomen aan de grote recla- me-optocht, ’s maandags is er om drie uur groot kindercarnaval, waar mooie prijzen te verdienen zijn Voor het aar digste kostuum. Maandagavond gekos tumeerd bal, waarbij de bedoeling is, dat er zoveel mogelijk ’ontblauwd’ wordt. Dinsdagavond volgt dan de slui ting met de begrafenis van de Prins. Entree per avond f2,- per persoon en f 1, - onder de zestien jaar. Tandartsen Dijkstra, Korvelseweg 105, tel. 421173. Spreekuurtijden: zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. In de Baselaer aan de Hoefstraat is er groot carnavalsbal van het Akolieten College. De toegang is gratis en jong en oud zijn welkom zaterdagavond vanaf acht uur. ’De Tunnekus’ komen zondagmiddag in de grote optocht met een schitterende wagen voor de dag. De stemming zal er dan al wel inzitten, want zaterdagavond is er in 'De Schouw’ aan de Schouw- burgring een grandioze viering van Op per Wil den Irste, Tunnekusboer de Tiende. Maandagmiddag wordt er ge dweild en dinsdagmiddag is er een groots kinderfeest met fraaie prijzen voor het mooiste costuum. Dinsdag avond is er ’dwazenavond’ met onder meer begrafenis van Opper Wil en ri tueel van het bekende pastoorke ’Leo’. Na een bijna eindeloos lijkende tijd van voorberei ding is het lange, lange weekeinde voor hossers, dweilers, drinkers en vrijers weer aangebroken en gedurende vier dagen zal onze stad op stelten staan als gevolg van de toewijding van de tientallen carnavalsverenigingen, die allemaal op hun eigen manier bijdragen aan de feestvreugde. Het feest zal dit jaar wel in het teken staan van Koekoeken, Uylen en Oliesheiks; deze laatsten hebben te ken nen gegeven, dat zij erg ingenonien zijn met het ’kiele-kiele-lied’, omdat zij geloven, dat ’kiele-kiele’ ’geldbeuren’ betekent. Voor hen dan. Voor ons betekent het geld neertellen op de honderden tap kasten, die komende dagen zullen druipen van het bier, de kejak, de snevel en de sjerrie. Wie onderstaande lijst van carnavalsvierende vereni gingen ziet, kan met voldoening vaststellen, dat er jaar druk dat de optocht zondagmiddag. En ook al om het geld. Zaterdagavond om half negen begint het feest in Café ’De Noordhoek’ aan de Boomstraat, zon dagmiddag is er matinée. ’s Maandags is er voor de kinderen van de leden ’s mid dags een ballonwedstrijd, terwijl bezoe kende andere verenigingen van harte welkom zijn. Dinsdagmorgen worden de zieke kinderen bezocht en ’s mid dags wordt er gedweild. De avond is uiteraard gewijd aan de sluiting in eigen huis. De Raad van Elf van de Bierpompen heeft - vanwege hun sponsor Broer de Laat - nieuwe kostuums en hoeden gekregen. Ze zullen op vrijdagavond worden getoond in het clubhuis, café- bar ’De Postkoets’ aan de Spoorlaan. Dan is het clubavond en andere gasten worden dan niet verwacht. Maar op alle andere avonden is er ’open carnaval’, en dan is iedereen dus welkom. Zaterdag middag is het kindercarnaval, zondag rijden de ’Bierpompen’ mee in de op tocht onder het motto ’drie ton naor de ...Bikse Bergen’. Maandagmiddag wor den bevriende carnavalsverenigingen verwacht, en dinsdagmiddag dweilen de Bierpompen zelf door de stad, waarna ’s avonds in het clubhuis de carnaval zal De sportvereniging S/E.T. geeft haar jaarlijkse carnavalsbal in de versierde cantine op het Koos Erassportpark, waar uitbundig feest gevierd kan wor den. Maandagmiddag is er bal voor de jeugdleden, die zullen worden begrot door Prins Carnaval met de Raad va Elf. De tieners hebben feest onder leiding i ’54 onder het motte braaie! Zaterdagmi programma voor kir jaar; er komt zelfs een hele kermis in het clubhuis aan de Heikestraat. Op zondag-, maandag- en dinsdagave ganiseert de parochie in het Or ningsgebouw aan het Stuyveza carnavalsavonden voor de ouder De Zullie Zotten g voor de 17-25 jar ring van Prins Doe< plaatsvinden in de zaal van ’De Linde boom’ die de Zotten eerst gaan versie ren. Op zaterdag- en zondagavond. De voetbalvereniging FC Wandelbos speelt zaterdag om half drie op het terrein Het Hoo, aan de Reeshofdijk een gekostumeerde voetbalwedstrijd tegen een elftal van de carnavalsvereni ging De Vèverduikers in ’t Wandelbos. Voor het origineelste kostuum is een prijs beschikbaar en wel een autoradio van f 150,--. Een fraai feestprogramma werd samen gesteld door ’De Watergeuzen’. Na de inhaaloptocht van het station ter huldi ging van Prins Carnaval, begint in Café Leo Kamminga het eigenlijke feest, ’s Zondagsmiddags trekken zij mee met de optocht, waarna het kindercarnaval zal worden gevierd, zoals altijd met prachtige prijzen voor het mooiste kos tuum. Maandag wordt er gedweild dat de flarden er af vliegen en dinsdag worden bevriende verenigingen ontvan gen. En ’s avonds groot carnavalsslot met een enorme klap op de vuurpijl. AApothekers 22 februari J. W. van Nunen, Ringb. West 273, tel. 672076 (korte dienst). Heijdens, Mo- lenbochtstraat 21, tel. 426244 (lange dienst). Lange di Korte dienst: Op werkdagen ook ge opend van 18.00-22.00 uur, op zater dag geopend van 11.00-22.00 uur en op zon- en feestdagen geopend van 11.00-18.00 uur. doen voor de prijs van f 1,-. Kaarten te krijgen bij mevr. Van Assouw, Scarlat- tistraat 28, tel. 554590. Een uitgebreid en tot in de puntjes verzorgd programma presenteren ’De Steunzolen’ aan al degenen, die lid zijn, of houder van een steunbon. Vrijdag krijgen de deelnemers aan de spaarkas hun tegoeden uitbetaald, waarbij dan op één pint niet zal worden gekeken. Dan volgt een superdweiltocht, waarin ook ’Extase’ is opgenomen, zodat men in eigen huis kan eindigen en tevens de kaartenstrook inleveren. De muziek van boerenkapel ’De Kafblazers’ speelt dan al op volle toeren. Zaterdagmiddag treden ’De Steunzolen’ op als ordecommissarissen bij de in tocht van Prins Fons I vanaf het sta tion. Zaterdagavond bal in de ’Binnen haven’. Zondag doen zij mee aan de optocht; ook hierbij zullen de ’Steun zolen’ in rose kielen, traditiegetrouw als ordecommissarissen optreden. Maan dagmiddag kinderbal in ’De Binnenha ven’, en ’s avonds weer bal. Dinsdag dweilen en ’s avonds plechtig slot aan de carnavalsviering. 'De Lijntrekkers' geven een vierdaagse weg waarbij elke avond een onstuimige hospartij de mensen wel op de been zal houden. Zondagmiddag is er kindercar naval met allerlei attracties en opgeluis terd door het huisorkest de 'Holiday Band’. Maandag wordt deelgenomen aan de optocht van de Stichting Wel zijn, die om 13 uur start aan het Wag- nerplein. Dinsdagmiddag wordt er met de Prins en de Raad van Elf gedweild langs bevriende verenigingen en 's avonds wordt het feest om twaalf uur uitgeluid. verwacht in de zaal van de Nieuwe Kon. Harmonie om acht uur. Zondag heerst de feestvreugde in’ het clubhuis, ’L’Awentura’ in de Stationsstraat, en aldaar wordt maandagmiddag ook het grote kindercarnaval gehouden. Maan dagavond worden bevriende verenigin gen verwacht, en dinsdag dweilen de ’Poststampers’ zelf de stad in, waarbij de zieke leden niet zullen worden ver geten. Tenslotte dinsdagavond sluiting in het éigen clubhuis. Bij Boerke Mutsaers zijn 1 plekkers, die carnaval vier zaterdagmiddag met een voor de kinderen van de introducés. Dan ’s avonds om acht uur begint het feest voor de groten; De Edelweiszkapel zal voor de muziek zor gen en om negen uur verschijnt Prins Nard met gevolg om prijzen uit te reiken aan degene, die zich voor carna val bijzonder verdienstelijk heeft ge maakt. Voor die avond betaalt men f 4,50 entree. De bejaarden zijn zondagsmorgens aan de beurt; er komen zo’n 350 65-plus- sers dansen op de tonen van het Her- menieke. Zondagavond is er weer bal met muziek van de Maaikneuzers uit Hoge Mierde; ook hier kost de entree f 4,50. Op maandagavond is er speciaal feest voor de leden en donateurs, weer met de Edelweiszkapel. Dinsdagmiddag trekken de kinderen mee in de kinder optocht, en dan is er ’s avonds sluitings- bal. Kaarten zijn verkrijgbaar op Vlier laan 17, Sibeliusstraat 354 en bij Boer ke Mutsaers. GOIRLE 23 februari - 11.11 uur, overhandiging sleutels aan Prins Willem I in het ge meentehuis. 12.11 uur, onthulling Bal- lefrutter op het Oranjeplein. 14.30 uur, carnavalsoptocht. b b

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 3