FLORYN éköDDelmans ooms Hafijn een borrel van Floryn vugts voor verlichting dient door speciale acties doorbroken te worden’ VW-Hart van Brabant legt zich ook toe op kamerhuur-bemiddeling Twee-en-twin tig buffetten versieren het Kielenbal in Stadssporthal ’Eenzaamheid van moderne mensen w h Grote meubelshow in de Koestraat toont schitterende collectie DUS... TOCH EEN BRIL VAN... J van gestel Inschrijving kinderoptocht Zilveren carnaval van KARNA VALSSCHOENEN voor zotte prijzen Bijdetijds Fijne prijs Pcviiödjc Leuwegaopers uitverkocht Werkstudenten bekwamen zich in het typen Grasschoppers Donderdag 14 februari 1974 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER uari 1974 - pagina 8 HONDERDEN AANVRAGEN PER JAAR ESTA 'VRIEZERS Tevreden Op en nuuw korvelseweg 174, tilburg WERKGROEP ’PERSPECTIEF HOUDT ENQUÊTE Sc. ’t Zand-G.S.B.W. BIJ OPENING VAN SLOUN-MEUBELEN fa- Roy- don- bezig zich 3 U... ZATERDAG KINDERKARNAVAL TleXa] Kleurenboetiek Initiatief van ASA BEHANG - VERF - LAK orgar poste A Is u gaat eten bij VOAB-RAC VERLICHTING twt ST. ANNAPLEIN 16, TILBURG, TELEFOON 013-430617 Meer contact door samenkomsten Liefhebbend werk van Babette Verrekt nat en déég gezellig! -voelt u zich thuis-en u bent uit én dat is goed voor u Ziet onze etalage, of nog beter komt vrijblijvend even binnenlopen dan kunnen wij U al dat moois laten zien. Onzë prijzen zullen U aangenaam verrassen. Wij hebben nog koopjes genoeg. Teveel om op te noemen. rinkel van wilhelminapark 24 - tel. 423282 wagnerplein 42 - tel. 554860 ’.23.26 Silo opgaot kunde s van ’Oranje Wit i 108 C 194 >arte studiegroep bestuderen van ac jenover itoor en in al haar Babette de trots in stem tot tevreden- van Rooy :hotsestraat 156 43 09 51 - 43 21 59 s dè het ven- oord van Nu een extra paar DONA-KNIKNIE de man van 't vak SPOORLAAN 338 TEL 436220 TILBURG Specialiteiten-Restaurant „De Gouden Leeuw” HOTEL VERWIEL - WAALWIJK S Grotestraat 208 - Telefoon 04160-32330 Hart van Brabantlaan 301,303 Tilburg (ou»433289 volop parkeren IW. oundations EN KOUSEN tSETTERIE DISCH CORSETTERIE )en en >t jon- Toch igeren OOGMEETKUNDIG WAGNERPLEIN 47 WINKELCENTRUM TILBURG-NOORD TEL. 013-554512 SCHOENENHUIS meubelen uit de eerste Nederlanc Belgische, Duitse en Oostenrijkse blieken beantwöordengêh’eel aan de zwaarste eisen. iRDRING 73 Moordstraat 28-30) ’n aander nie heej. Koffie snoep, si co’s. As links de fet. Daor verkoj tjes mar aon ’t k wèèrrum as overal. Zweeten is gezond. isen, die p allerlei r onder- jenomen. bij haar werkzaamheden jrkstudenten aan werk g< gorieën te >V aan de aan OptOvxii ekgezelschapi zodat er voL awegaopers zorg Deelnemers w< smaakt dat het niet is )-30% JRTING J zond zijn Ijgbaar, terwijl i zond zich ook dient te wie het eerst komt het Wij wonen tegc het postkant Modeschoenen -v ^Ineerlandia pioniers in textiélreiniging rium dan zijn die op k aan het beide zieker zo zijn er noemen. 1 adressen om kamers te helpc Was het tot 1 kamerverhuurder VW-kamerlijst hiervoor een f 15,— (inclusief al Hart van Brabant), dat eenieder die wil stellen alleen maar even hoeft nen te wippen aan de Spoorlaan zijn of haar adres opgei gegevens te verstrekki ragde er onlangs nog n in eigen huis te bedwin s dus ©apijten Al is de OPRUIMING voorbij dat wil niet zeggen, dat er geen KOOPJES meer te halen zijn. Neffe die bar is ’n trepke. As ge trepke opgaot kunde afgaon. De k< bailers van ’Oranje Wit’ staon wir tegen de tribune aon en agge bij die kracht patsers van ’Kunst en Kracht’ ’n pilske vat hedde net 21 bars bezocht en zeide goed vur unne taksi. ’n Schoon fist dè Kielenbal. ’n Indoor dweilpartij meej de hulp van vééf orkes ten en de Körvelse hèrmenie. Kan ’t schouder? j. .Tie, brooikes, sigaretten en vur liefhebbers ijs- ge de glijbaon opgaot kregde EHBO en rechts ’n kouw buf- apt Sarto kouw schotel- kouw buffet is ’t net zo In het voormalige pand van De Franken aan de Koestraat opende derdagmiddag de Fa. Van'Sloun Meube len haar toonkamers met een collectie meubelen, die tal van bezoeksters en bezoekers in verbazing zal hebben ge bracht. Het bedrijf wil interieurs en meubelen leveren van zeer hoge kwali teit tegen eerlijke prijzen. De Fa. Van Sloun heeft nog een vesti ging in Sittard, waar het bedrijf al twaalf jaar bestaat. De firma stelt er een eer in voor 100 pet. service in te staan, wat betekent, dat men er perfecte arti kelen koopt. Niet alleen meubelen, maar eveneens vloerbedekking, armatu ren en andere materialen voor woning inrichting zijn hier in overvloed te zien. Er is een speciale eigen collectie van Perzische kleden, die op zich alleen al het aanzien ten volle waard is. De opening had plaats tijdens een druk bezochte receptie, terwijl vrijdag en za terdag de gegadigden - en die zullen er zeker veel zijn - kennis kunnen nemen van een speciale meubelshow, waarbij het assortiment van de Fa. Van Sloun overzichtelijk, met alle voorlichting die nodig kan zijn, in ogenschouw kan wor den genomen. )t vur de Bar van lub, mistal koo- srriedrinkers van .xs meter verder club van Were Di. tten en vort naor Iclub, vlak bij de arderobe. Efkes "ten dan x^onga. Elk j"r vollere deur verder bij kunnen ze d’r gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! pe riekt gereinigd, stuk voor-stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd Noordhoekrlng 79 Telefoon 424556 VLOEIBARE RAUHFASER In nieuwe [fleXaJ kleuren Oude, jonge genever en vieur uit de bekende distilleerderij Af. üirkzwager-Sch iedatn Ze slaagde er onlangs nog in, om Dongen in eigen huis te bedwingen. Voab is dus gewaarschuwd maar beseft ook dat alleen de volle winst de Goirle- naren in de kopgroep kan houden. Voor eigen1 publiek wil Voab graag be wijzen dat de wedstrijd in Oosterhout een vergissing was. Het kinderkarnaval ’s maandags georga niseerd door de Karnavalsvereniging De Leuwegaopers is totaal uitverkocht. Het heeft daarom geen zin te telefone ren naar een der verkoopadressen, want zij kunnen u toch niet helpen. Voor wat de avonden betreft loopt de verkoop ook boven verwachting. Voor de maandagavond zijn nog maar enkele kaarten verkrijgbaar, terwijl men voor de zaterdagavt haasten want eerst maalt. Meej degge de Kielenhal in komt ziede de irste bonnekeskassa. Daor kunde kesumptiebonnen koope vur unne gul den ’t stuk. De snevel, de sjerrie, de vermoet, ’t glaoske bier, ’n brooike, ’n kouw schoteltje, unne frikadel, hil de reutemeteut kost unne gulden. T.A.C.-Alliance Als de regen dit week-end weer geen spelbreker wordt, staat voor T.A.C. de wedstrijd tegen Alliance op het pro gramma. Zo op het oog niet zo’n zware wedstrijd voor T.A.C. De Roosendalers zijn ook nog kandidaat voor een van de onderste plaatsen. Daar komt nog bij dat T.A.C. nog nooit verloren heeft i Alliance, maar dat brengt natuurlijk f gevaar mee van onderschatting. Bove dien kent iedereen het spreekwoord v de bekende kat in het nauw. Zodoende wordt het toch oppassen voor de T.A.C.-ers. Wel staan de wedstr tegen Alliance bij T.A.C. wel bekenu oxo tegenstanders die ook willen voetballen en steeds een sportief verloop hebben. Lieeft u wel eens haast op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer -mag duren J j bel ons nummer ^013-421697 Afbraakprijzen leiden vaak tot afbraak- meubelen, aldus de firmant, die van mening is, dat een goed meubilair zowel naar smaak als naar kwaliteit jaren en jaren moet meekunnen. Een interieur karakteriseert de bewoners en het zijn over het algemeen die mensen, die snel van interieur veranderen, die beschik ken over weinig persoonlijkheid. De toonkamers van de Fa. Van Sloun heb ben een oppervlakte van 4000 m2, over drie etages, en er is dan ook een over stelpende hoeveelheid materiaal te zien. Speciaal fraai is meubels, d geïmportee jeveer 20.000 exemplaren Ier over de kinderoptocht isdag 26 februari wordt n dezer dagen verspreid o| alen in de stad. In inschri Als Babette in haar papieren duikt om ons hierover nader te informeren, dan blijkt al snel dat de VVV in een grote behoefte voorziet. Want stel u eens voor: u komt straks studeren in Tilburg of u wilt zo langzamerhand wel eens op eigen benen staan en bij moeders pap pot vandaan! Dan sta je daar toch maar. In Tilburg moet men daarvoor bij het charmante informatieteam van de Streek VVV Hart van Brabant aan de Spoorlaan 440 zijn. ren. Een aparte studiegroep legt zich toe op het bestuderen van achtergron den en oorzaken van de eenzaamheid. Zij wil de medewerkers een degelijke basis geven om gemotiveerd dit werk op zich te nemen. En tenslotte is er dan nog een groep die zich bezighoudt met het organiseren van soortgelijke bijeen komsten als Kerstinn’s en Open Dagen. Ook die bijeenkomsten vormen voor de bezoekers mogelijkheden om ouderlin gen contacten te leggen, mogelijkheden om onderlinge contacten te leggen. Bepaalde kategorieën Hoe meer de competitie haar einde nadert, hoe spannender de strijd om de punten wordt, ’t Zand, dat de onderste plaats graag wil verlaten, zal alles in het werk stellen om de 2 punten in eigen huis te houden. G.S.B.W. daarentegen wil de aansluiting in de kopgroep niet graag verliezen en zal daar ook voor moeten' knokken. Het zal daarom aan spanning aan de Kraaivenstraat vast niet ontbreken, ’t Zand hoopt dat vele sup porters van beide clubs aanwezig zullen zijn om hun favorieten in deze moeilij ke strijd aan te moedigen. Aanvang half 3. Leden en donateurs van ’t Zand denk aan de carnavalsavond a.s. zaterdag 16 februari in ons clubhuis, het zal een gezellige boel worden. de collectie Spaanse die door het bedrijf worden eerd, maar ook de andere Gespreksavonden De subgroep ’Mentaliteitsverandering’ wil de mensen dus confronteren met het begrip eenzaamheid, zoals gezegd door posters,artikelen, discussiemidda gen op begrip eenzaamheid, zoals ge zegd door posters, artikelen, discussie middagen op gesprekavonden te schep pen in flats, met name voor alleenstaan den. Zij wil gespreksavonden te schep pen in flats, met name voor alleenstaan den. Zij wil de onderlinge contacten van de deelnemers zo hecht maken, dat zij voor dit bedrijf initiatief te organise- Ongeveer 20.000 exemplaren van de folder over de kinderoptocht die op dinsdag 26 februari wordt gehouden zijn dezer dagen verspreid op alle basis scholen in de stad. In de folder staat een inschrijfformulier afgedrukt dat kan worden ingezonden naar het adres Burg. Suysstraat 52 te Tilburg. Men krijgt dan omgaand de deelnemerskaart en het embleem thuisgestuurd. Maar er zijn nog andere mogelijkheden. Voorin schrijvingen kunnen ook gebeuren aan staande zaterdag tussen twee en vier uur in de Stadsschouwburg, bij Boerke Mutsaers en bij het Wit Paardje. Er kan ingeschreven worden voor een lingen, kleine troep (tussen twee en tien kinderen) en grote troep van elf kinde ren en meer. Er zijn erg veel prijzen beschikbaar. Tot de hoofdprijzen be hoort zeker een dagje naar de Zoo te Antwerpen, kaartjes voor de kermis en kaartjes voor de film op zaterdag 2 maart. Ook zijn er verschillende wissel- prijzen. ’t Groote Kielenfïst stao wir vur de deur en om oe ’n bietje teugwèès te maoken, maoke me d’r hier ’n praotje over. Zurgt ’r veur, degge ’n kaortje het as ge naor de sporthal gaot, want d’r worre in de kassa gin kaortjes mir verkocht, ’t Biste kunde meej de bus of de taksi koome. Elke vèèf minuten gaot ’r un speciaole Kielenbus van ’t centraol station naor de Goolseweg. ’s Naachts kunde ok wir meej Kielenbus naor huis. En vraog ’t aon ’n aander: ’t is verrekt gezellig in de Kielenbus. haar collega’s verwerken die in een lijst welke up-to-date wordt bijgehouden. Deze lijsten zijn voor de kamerzoeken- den ter beschikking tegen een geringe onkostenvergoeding en verstrekken be halve de adressen ook alle mogelijke informatie over de mogelijkheden en outillage zoals daar zijn: met of zonder pension, gestoffeerd en/of gemeubi leerd, gebruik van keuken, douche en de voorkeur van de verhuurder voor dame of heer. Aon de kassa neffe de bar van volley balclub Automedon kunde wir nuuw kesumptiebonnen koope. Dè zal nodig zèèn en we zèèn nog nie op de helft. De taofeltennissers van Irene hebben bar nommer 13 en neffe de pingpongers stao de volleybalclub Van Sarto. Stao is ’t goeie woord nie, want mistal is ’t ’r zo druk, degge d’r alleen mar kunt hangen. De bar van de atletiekkers van de Volt stao vlakke bij d’n dooien Tilburg/Venlo - In de tweede helft van februari gaat in Tilburg de eerste groep van werkstudenten van start met een spe ciale Scheidegger cursus machineschrijven. De opleiding werd op initiatief van de Algemene Studenten Arbeidsverle- ning (ASA) ontwikkeld om zodoende werkstudenten ook in aanmerking te laten komen voor de betere uitzendbanen. Dat machineschrijven ook een handige vaardigheid bij de studie zelf is (uitwerken van dictaten, opzetten van scripties e.d.) is mooi meegc ASA ontdekte bij haar werkzaamheden, verleden jaar wer den 30.000 werkstudenten aan werk geholpen, dat het be drijfsleven grote behoefte heeft aan foutloos met een typemachine om kunnen gaan. Omdat studenten vaak deze vaardigheid niet hebben, viste men bij meerdere gelegen heden achter het net. De enige manier om daar op korte termijn iets aan te veranderen: een speciale cursus machine schrijven. Een aantal instituten werd om offerte gevraagd. Dat uiteindelijk de keuze op Scheidegger viel, was niet om dat de Scheidegger-offerte het laagst in prijs was. De verschillende instituten werden ook op andere manieren met elkaar vergeleken. En deze vergelijkingen gaven de doorslag. Het niveau van de opleiding, de service en het feit dat Scheidegger in alle plaatsen waar de ASA vestigin gen heeft, de cursus zou kunnen geven, tilden Scheidegger boven de andere instituten uit. Studenten hebben niet veel vrije tijd. Werkstudenten nog minder. Daarom werkte Scheidegger een cursus uit, die een minimum aan tijd vergt. In drie maanden tijd leidt hij op tot volledig geoefend typist(e). Alle verdere informatie over deze unieke cursus is verkrijgbaar bij de ASA-vestigingen in Am sterdam, Delft, Nijmegen, Groningen, Utrecht, Eindhoven, Rotterdam, Leiden en Den Haag. Scheidegger kantoren in Venlo, Amsterdam en Zwolle. Aan de optocht zal zeker door acht muziekgezelschappen worden deelgeno men, zodat er volop levende muziek is. De Leuwegaopers zorgen voor de bege leiding. Deelnemers worden er op at tent gemaakt dat het niet is toegestaan levende dieren in de optocht mee te nemen. Op karnavalsdinsdag wordt van af half één verzameld op de speelplaats van de Mavoschool aan de Korvelseweg; de stoet vertrekt om half twee. De Winkeliersvereniging Korvel Vandaag heeft haar leden opgeroepen de etalages zo karnavalesk mogelijk op te tuigen. Bovendien krijgen de deelhemende kin deren allemaal een versnapering en wor den er emblemen uitgereikt. In onze volgende editie komen we op de kinder optocht nader terug. Het is duidelijk dat bepaalde katego rieën mensen meer gevaar lopen in een zaamheid terecht te komen dan andere. Daar zijn bijvoorbeeld de alleenstaande bejaarden, de vrijgezellen, de geschei den vrouwen, die niet zo makkelijk toegang krijgen tot de gezinnen, waarin zij zouden behoren te verkeren, en na tuurlijk groeperingen, vooral van jonge ren, die door opvoedingsproblemen aan de rand van de samenleving geraakt zijn. Vooral voor hen, maar ook voor zovele anderen is het van het grootste belang dat het verschijnsel eenzaamheid goed wordt verstaan en bestreden. Wie voor deze acties belangstelling heeft kan zich met vrucht in verbinding stellen met de Werkgroep ’Perspectief’, Academielaan 8. Honderden Gemiddeld zo’n tachtig tot honderd vogels van allerlei pluimage maken per maand al gebruik van deze service. Uiteraard is er een piek te constateren in de maanden juli en augustus. De scholen, academies en het conservato- i gooien de poorten weer open en stroomt Tilburg weer vol met jon- li vanuit geheel Nederland. Toch het niet alleen studerende jongeren r>" kamers uit zijn. Denk ook eens t verplegend personeel van de mhuizen, alleenstaanden en r nog wel enige categc Hoe komt de VVV al die gegadigden >en? januari 1974 zo dat een die zich op de geplaatst wilde zien bijdrage betaalde van ibonnement op het iant), nu is de situatie zo ie kamers ter beschikking t bin- 440, ’even en de nodige eken. Babette en Voab heeft a.s. zondag tegen het Oos- terhoutse Rac iets goed te maken. In het begin van de competitie moest men n.l. met een nederlaag naar huis 2-0, na een ongelukkige wedstrijd te hebben gespeeld. Nu is Rac een niet te onderschatten en ervaren tegenstander die het Voab nog erg lastig kan maken. Wie mocht denken dat de Streek VVV Hart van Brabant te Tilburg zich alleen beperkt tot het verstrekken van inlichtingen en het uitdelen van foldermateriaaal op toeristisch en recreatief gebied vergist zich deerlijk. Een gesprekje met de hoofdinformatrice Babette de Kort-van de Ven werkt dan ook zeer verhelderend. Er is nog zoveel meer dat men soms door de bomen het bos niet meer ziet. Een van de werkzaamheden die al jarenlang op de activiteitenlijst van de VVV voorkomt, maar sinds 1 januari in gewijzigde vorm wordt uitgevoerd, betreft de bemiddeling bij ’kamerhuur’ en ’-verhuur’. KORVELSEWEG TILBURG - TEL. 4261! Op zaterdag 16 februari a.s., een week voor het eigenlijke carnaval, viert de personeelsvereniging van ’s Rijks Belas tingen haar 25-ste carnavalsfeest in de zaal van de Harmonie. Dit alom bekende feest belooft ook nu weer, onder leiding van hun Vorst Pier re I, tevens eerste stadsprins en voor vechter voor het openbaar carnaval in Tilburg, grandioos te worden. Men heeft er weken aan gewerkt om ook nu weer de Vorst een grandioze intocht te bezorgen Barre genogt Slao links aaf en ge stapt Poona, de badmintonch me daor de grotste sjerri Tilburg bij mekaar. Zis staode bij de hockeyc Gaauw ’n pilske vatt Boemerang, de handbalclub, piesbakken en de garxxvxx kèèke of oewe jas d’r nog hangt ziede de zwart-witte bar van Lon, jaor schonder en ok elk jaor glaozen. Trouwens één i' volleybalclub ’Minèncó’ ok wè van. Daor kunnen ze de glaozen beter leeg maoken dan vol tappen. De hockeyclub ’Forward’ heej Bar nommer 10 midden vur de garderobe. Efkes verder stao Noad, nuuw op ’t Kielenbal meej unne midveur aachter de tap. ’De Zaandlo- pers’ (waandelsport) verkopen alles wè denjaar opgericht naar aanleiding van de Kerstinn ’72, die toen werd georga niseerd door het Trefcentrum aan de Academielaan. Enkele jongeren wilden dit initiatief voortzetten en daaruit kwam de ’Open Dag’ voort, die in mei 11. werd gehopden. De Werkgroep richt zich op mens graag contacten willen leggen op gebied, en zij doet dit zonder scheid te maken in leeftijd, millieu, religie, politiek of wat dan ook. In januari is zij gestart met vier werkgroe pen, die nu op diverse terreinen bezig zijn. Belangstellenden kunnen Zxvn daarbij naar believen aansluiten. De VVV bemiddelt graag bescheidenheid verklaart Kort met een zweempje 1 en ogen, praktisch altijd 1 heid van huurder en verhuurder. Zelfs is het ooit gelukt om een conservatorium studente, die in arrenmoede tenslotte bij de VVV aanklopte, omdat zij van wege haar urenlange pianostudie op ver schillende plaatsen was buitengezet, met concertpiano en al onder dak te brengen. Misschien geen unieke service van de VVV, maar wel een waar al honderden mensen plezier van hebben gehad. Met deze problematiek wil de Werk groep Perspectief - een groep jongeren, die zich bezig houdt met tal van mense lijke vraagstukken in de maatschappelij ke orde - zich gaan bezig houden. Maar dit is niet mogelijk zonder dat vanuit het publiek antwoord komt, anders ge zegd, dit probleem moet door de men sen zelf worden aangepakt, de Werk groep kan alleen maar trachten de mo gelijkheden te scheppen. Enquête De methode, die gevolgd wordt houdt in, dat op zaterdag 16 februari op de drukke punten in de stad aan voorbij gangers vragen gesteld zullen 'worden over het begrip ’Eenzaamheid’. Een soort enquête dus, waarbij zal worden gezocht naar mogelijkheden om het on begrip en de onwetendheid inzake de eenzaamheid van de medemens in posi tieve zin te veranderen. Wellicht zal de aldus ondervraagde geneigd zijn wat korzelig te reageren omdat het nu een maal niet makkelijk is toe te geven, dat men zich bij tijd en gelegenheid nogal eens eenzaam en onbegrepen voelt, maar enig nadenken, dat door de onder vragers zal worden bevorderd, zal in elk geval toch wel fot de conclusie leiden, dat in onze tijd veel meer mensen aan de eenzaamheid ten prooi zijn dan in een wereld, die zoveel mogelijkheden zegt te geven tot intercommunicatie, het geval zou moeten zijn. De Werkgroep wil het probleem verder aan de orde stellen door het organiseren van kerkdiensten, lezingen, posterities etc., waarbij natuurlijk de medewerking van het publiek al evenzeer onmisbaar is. De Werkgroep Perspectief is verle- hoek. In de bar van de volleyballers van Robot verkoope ze Poolse specialitei ten. De handbalclub ’Were Di’ heej bar nommer 17 en daorneffe is un trepke om ’t restaurant in te gaon. Daor speu- len de blaospoepers. Links stao de honkbalclub Tilburg drank te verkopen en daoraachter is de frikadellentent. Ge kunt ’r ok frietjes, croquetten en wèr- me worst koopen. Dorst hoefde niet te lije op ’t Kielenbal, mar honger ok nie. Rechts in het restaurant kunde pilskes pakken bij de handballers van de Volt. Agge wir terug de hal in schiet ziede irst de Gymnastiekclub van ’De Spartanen’, de club van mevrouw Janssen kunde wel zeggen. De waandelèèrs van Bra bants Glorie kunde herkennen aon d’r groote voeten. Een van de grote problemen van de hedendaagse mens is de eenzaam heid. Veruit de meeste mensen leven in twee gedeelten, het werkge- deelte en het thuisgedeelte, en deze twee levens zijn in wezen onverenigbaar omdat de twee milieus elkaar niet kennen en zich ook niet voor elkaar interesseren. Het gevolg is, dat problemen, of het nu werkproblemen dan wel huisproblemen zijn, eigenlijk nooit aan de orde kunnen komen, wanneer zij in het persoonlijke vlak liggen. Deze staat van zaken leidt noodzakelijkerwijs tot een grote vereenzaming van zeer veel mensen, die niet in staat zijn om aan de weg te timmeren en de aandacht van de omgeving te vragen voor hun persoonlijke leven. Een manier, waarvan tegenwoordig gebruik gemaakt wordt om aan deze vereenzaming een eind te maken, is het scheppen van samenle vingsvormen, waarbij de mensen ertoe worden aangezet een deel van hun vrije tijd te besteden aan het contact zoeken met anderen, die in dezelfde omstandigheden verkeren. Door de onderlinge dialoog komen de lastige punten vanzelf naar voren en kunnen dan geleidelijkaan worden opgelost.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 9