3 Ifyehers Stichting Binnenstad maakt bezwaar tegen bestemmings plan ’De Burgerij’ vugts voor veriichting IQ?5 Pauze- en koffieconcerten GRATIS in Tilburg EEN VERGROTING ONS UW GELD TOE ^HANGLAMP Seth Gaaikema Theater Aloude vijfsprong moet bewaard blijven Poppenkast in Studio Joegoslavisch Nationaal Ballet ’Hanec’ in Stadsschouwburg Opening J.P.S.-complex R.K.T.V.V. - Middelburg Foto De Groot De Tilburgsche Spaarbank ’Participatie-onderwijs in opbouw’ nieuw boek van drs. Th. Jonkergouw diverse kleuren Miel Cools samen met Louis van Dijk voor 2 keer in Tilburgse Stadsschouwburg Kultureel Sentrum brengt mime uit Zwitserland Wedstrijden T.T.V. Irene Longa - Schijndel luari 1974 - pagina 16 Donderdag 31 januari 1974 - pagina 17 DETILBURGSE KOERIER ADRES AAN DE GEMEENTERAAD CONSTANT Een enorme kollektle '4 n arieur. len Een open gat Avant-garde Het is )g vertrouwde handen Vijfsprong Renteverhoging vanaf 1 januari 1974 GEWONE SPAARREKENING 6-MAANDS TERMIJNREKENING 6,6% 12-MAANDS TERMIJNREKENfNG 7,2% Stortingen ook mogelijk via onze poetglrorekenlng nr. 1083209 nu gen, de cc nu 139, 179, 3 LECTIE U kent hem allemaal. Met hem spelen sinds ruim 100 jaar In JEUGDSPAARREKENING (Zilvervloot) plus 1O°/o premie over inleg en rente. van alle rolfilms die u voor 31 maart bij ons laat ontwikkelen. Uw rolfilms afgedrukt als onze eigen foto’s dus zo goed als het kan. nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu nu ZITTING UREN DINSDAG DONDERDAG VRIJDAG 19.00 - 20.00 uur Noordstraat 125 Nrmrodstraat 30 (gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Noordstraat 125 en Leo XJH-straat (Leo-school) isitie van .g in pre- ceerde Kees ize- ting g zal zich een voordoen in het aan te t het slachtc 0-1 0-1 0-1 0-1 1/2-1/2 jelers sdoe- g irraden 5,1’/o 6 Bredaseweg 104 Tilburg, tel. 423967 jeven van lat uit 40 NOORDSTRAAT 125 - TILBURG OPGERICHT 1871 Hart van Brabantlaan 301,303 Tilburg <013)433289 volop parkeren 295,— 298, — 395,— 299, — intaan. -lei- ië. 495,— 525,- 145,— 55,- 69,- geleg plan ledig mee,! lijke en ds speelzaal 10, de P. Vennix - A. v.d. Kooij Bijdevier I. Vennix 12,— 25,— S:= ~69=n 25,— 79,— 95,- 1-0 1-0 0-1 1/2-1/2 0-1 1/2-1/2 1-0 1-0 1/2-1/2 0-1 Donderde concert pl Muziekeve en... in de etalage van liggen hun verlovingsringen geven erwin- -mannen moeten i introduktie. U Engels (drums). LEDEN 139,- 245,- 149,- 375,— 198,- Pt i 20,— i behoeft geen (bas) en John I Op historische en stadsarchitectonische gronden bestaat bezwaar tegen het be stemmingsplan omdat deze vijfsprong nog de enige overgeblevene is in het centrum van de stad en als zodanig karakteristiek voor het historisch ge groeide Tilburgse straatbeeld. De Til burgse Spaarbank vormt op de hoek een visueel-esthetisch belangrijk oriën- uitgestelde opening zullen de festiviteiten, j.l. reeds een aanvang de jubileumwed- it’28 in het Ge- gevolgd zijn door n het jubileum in geval a.s. za- crijgen. Na de >uder van Sport- 1.30 uur, j opening van het 40-jarig i gereci- ;t feest- In de bekende sociale en culturele reeks van uitgeverij Samsom, Alphen aan den Rijn, is een werk verschenen, getiteld ’Participatie-onderwijs in opbouw’. Het boek is geschreven door drs. Th. Jonkergouw (33), socioloog en stafdocent aan de Academie De Horst te Driebergen en direkteur van de Stichting Vormingswerk voor Werkende Jongeren te Utrecht. Café-Bar 'Beerenhof' W Langettraat 42 Tel. 013-421083. (ÊS Voor Uw geheel verzorgde BRUILOFTEN N PERSONEELS- FEESTEN RECEPTIES fear- VERENIGINGS- AVONDEN Zaal beschikbaar voor vergaderingen ironde wa llagen, wat netitie een .vu. Het is aanmelden leurden, van tel.: 434496. Rochade thuis ie reële promotie! dit een roj De schaakvereniging Rochade, sj de Postelse Hoeve, Dr. Deelelaan speelde afgelopen woensdagavond eerste ronde van de nieuwe competitie: de uitslagen in groep I zijn: :e aan geven’. programma wer- :m de Wolff (alias bekende staat dan ook uit een stuk van Beckett, dat gebracht wordt onder de titel ’Spiel ohne Worte’. Het toont zoals al zijn andere stukken de volledige zinloosheid van het doen en laten van de mens, die hulpeloos aan allerlei absurditeiten van het dagelijks leven is overgelei Een man wordt door onzichtt ten en krachten op het toneel g< pen, iedere uitgang is afgesloten, vecht tegen de situatie die al bij baat uitzichtloos is. Peter Wys- onderstreept deze situatie met zijn tuum: een wit star masker en k kleren. In het tweede gedeelte van programs werk zi jnen zijn 1 is dat hij voert: i in een :_g. Het gebouw be- n goede staat en kan schillende bestemmin- swijd, als wijkontmoe- <positieruimte, als 1BK of als peuter- Reeds in de eerste wedstrijdron ren reeds veel verrassende uitsla»' zal betekenen dat de competi spannend verloop zal hebben, laat, maar men kan zich nog als lid bij de heer J. v. Bei Mierisstraat 55, alhier, tel.: 4'. Op 9 februari speelt Rochade thuis te gen DORST. Om de reële promotiekan sen te behouden moet dit een royale overwinning worden. De wedstrijd zal aanvangen om 14.30 uur. lag, 31 januari vindt er in de Maranathakerk het tiende pam plaats. Het concert dat georganiseerd wordt door de Stichti /enementen Tilburg i.s.m. Studium Generale Kath. Hoge school Tilburg, zal gegeven worden door Leo Riemens, viool, György Schiffer, cello en Jeannine de Broyer, piano. Zij zullen werken ten gehore brengen van Francesco Veracini, 1690-1750, nl. de Sonate Accademicke voor viool en piano, van Mozart, 1756-1791, de Sonate in G gr.t. KV 379, voor piano en viool en als laatste een trio voor viool, cello en piano van Felix Mendelssohn-Bartholdy, 1808-1847. Na af loop van dit concert dat om 18.45 uur begint, is er gelegenheid de spelers vragen te stellen. Dit Pauzeconcert is gratis toegankelijk. Ma ranathakerk, Prof. Cobbenhagenlaan 19. ijndel, dat ardig naar jndel staat „onga. Het iuchte concurrent van De wedstrijd van noemt men wel eens itrijd. Winnen de Til- ze 4 punten afstand i-de mannen uit gelijk beide A.s. zaterdag zal zich een geweldig hoogtepunt voordoen in het historie rijke bestaan van de voetbalvereniging J.P.S. Dan zal zij immers de beschik king krijgen over een prachtig sport complex aan de Debussylaan, waarmee het verblijf op de terreinen aan de Oude Hoeksebaan/Van Vollenhovenstraat ge durende circa 10 jaar dan ook beëin digd zal zijn en een gebrekkige akkomo- datie tevens vaarwel zal kunnen worden gezegd. Met deze terreinverplaatsing hoopt een zich ontwikkelend J.P.S. een definitieve bestemming gekregen te hebben, na in vroeger jaren als zaterdag- vereniging een onzeker bestaan geleden te hebben en geconfronteerd te zijn ge weest met vrijwel onoverkomelijke ter- reinmoeilijkheden, die het bestaan van de vereniging rond de zestiger jaren dan ook in sterke mate hebben bedreigd. Met de toewijzing van de terreinen aan de Oude Hoeksebaan/Van Vollenhoven straat en een energieke aanpak van de vele problemen heeft J.P.S. de grond slag kunnen leggen voor een nieuw en gerechtvaardigd bestaan. Dankzij de ontplooide aktiviteiten en de ontwik keling van het zaterdagvoetbal in haar totaliteit is het J.P.S., sneller dan ver wacht, gelukt om tot een volwaardige vereniging en een respectabele zaterdag- vereniging uit te groeien, hetgeen a.s. zaterdag een bekroning zal vinden in de van het nieuwe sportcomplex, laier geschenk zou deze tevens jilerende vereniging - aan het heuglijk t van het 40-jarig jubileum zal bij legenheid ook enige feestelijke /orden gegeven - zich niet heb- Op donderdag, 7 februari a.s. aanvang 20.15 uur, kunt u in de grote zaal van de Stadsschouwburg genieten van een aantal artiesten in een uiterst muzikaal pro gramma: Miel Cools en het Trio Louis van Dijk. Wie Miel Cools is, is onderhand een overbodige vraag geworden. Vanuit Vlaanderen startte hij twee jaar geleden een tournee langs praktisch alle Nederlandse schouwburgen. Ook de platenindus trie ontdekte hem en mede daardoor is hij zo populair geworden, met name bij jeugdig publiek. Hij is liedjeszanger, troubadour, chansonnier, boeiend causeur, maar vooral een boeiende theater-persoonlijkheid, die zijn eigen sfeer weet te scheppen. Louis van Dijk Jacques Scholt Zaterdag 2 februari a.s. zal in ’de Ko- ningswei’, het Kultureel Sentrum op het Koningsf' speler Peter verzorgen. Wys. land als de grot gebied in het jat Hij is vooral bekend om zijn Samuel Beckett interpretaties en het eerste deel van het programma zaterdagavond be- A.s. zondag 1 het als 4e op d delburg op bet Middelburg betere ploegen zich dit seizoer leverd. itbare mach- 1 ge w or en. Men uij voor- fyssbrod zijn kos- ii lorrige -.en het imma laat hij voornamelijk eigen zien; helderheid van lijnen en vor- tijn het voornaamste. Kenmerkend t hij alles fascinerend ten tonele in een beklemmende spanning wacht men steeds op de volgende bewe ging, hoopt men op een verlossend ge baar en lacht tenslotte opgelucht. De inzichten, die ten grondslag hebben legen aan het huidige bestemmings- m zjjn, aldus de Stichting, thans vol lig verouderd. Destijds wilde de ge- sente zorgen voor een zo snel moge- 5 doorstroming van het autoverkeer laarom op de vijfsprong een zo over zichtelijk mogelijk beeld scheppen. Daarvoor zou veel moeten worden af gebroken, onder meer het gebouw van de Tilburgse Spaarbank, een karakteris tiek gebouw, dat vele mogelijkheden biedt tot activiteiten in wijkverband. Het bezwaarschrift van de Stichting ver meldt, dat de enige den kunnen profile doorstromingsmogel auto’s zijn, want het langs keersba H. Vermeulen - A. de Koster R. de Jong-F A. v. Hooft - L. Ponds - B. L. Vennix - H. Kuenen was vrij. Groep 2: J. Mies - R. v. Leeuwen P. Meel - W. Geerts G. v.d. Brink - H. v. lersel J. Kennis - J. v. Gorcom B. Kaaij - J. v. Huygenvoort J. v. Beurde was vrij. Groep 3: W. Platvoet - A. Feyen R. Jörissen - J. Drijvers P. v. Dooren - P. Mulders J. Michielsen - P. v. Beurden B. Geutjes - M. Doevendans Ausems was vrij. zijn en voorts op hen, ing van een opleiding uerwijs, mavo of havo -keuze kunnen maken, ^-onderwijs wil deze van deskundigen, opening ng geven, zodat zij Een fraa de cursus of eerder jubil feit deze gelegenhe luister w< ben kunnen wensen. Als gevolg van de van het complex die 11 augustus hebben genomen met i strijd tegen Zwart-Wit meentelijk Stadion en j een grootse viering van de Tiendschuur’, in ieder terdag hun absolute top ki opening door de Wethoud: zaken Mr. E. de Grood om 13. zal ter gelegenheid van de het nieuwe complex en 1 jubileum in het clubhuis worden piiëerd, terwijl ook s’avonds het gedruis niet vestomd zal zijn. Door de afbraak van de bestaande pan den, die het bestemmingsplan vereist, zal de woon- en leeffunctie van dit splein de Zwitsersé mime- Wyssbrod een programma Vyssbrod geldt in Zwitser- »rote ontdekking op mime- aar 1973. De thuisclub kan door een eventuele overwinning zijn leidersplaats verstevi- wat belangrijk is in deze fase van :ompetitie. De Stichting dringt er bij de gemeente raad op aan, dat het oorspronkelijke bestemmingsplan zal worden teruggeno men en herzien in het licht van de ver nieuwde opvattingen over sanering van oude stadswijken. Er zijn niet minder dan achthonderd handtekeningen bij eengebracht van mensen, die het eens zijn met het bezwaarschrift. Er is dus aÜe reden voor de gemeenteraad om met zorg de bezwaren van de Stichting en de suggesties tot andere mogelijk heden te bestuderen. stadsdeel worden aangetast. Negen be woonbare huizen zullen ten offer moe ten vallen, in plaats daarvan zal een zeer groot gat ontstaan, waarvoor nog geen bestemming is gevonden. Verder leent het verdere woningbestand zich zeer goed voor renovatie. Tenslotte zullen zowel omwonenden als regelmatige voorbijgangers bijzonder verontrust zijn te vernemen, dat er onzekerheid bestaat over het plantsoentje op de hoek Noordstraat-Stationsstraat, een van de aardigste en fraaiste stukjes groenvoor ziening in de binnenstad. Als daar kan toren voor in de plaats moeten komen, zoals het bestemmingsplan stelt, zal het aanzien van dit stadsdeel inderdaad be langrijk verslechteren. Tenslotte wordt door de winkeliers van de Noordstraat gevreesd, dat deze straat steeds meer in het isolement zal raken met alle schade lijke gevolgen van dien. De voetballiefhebbers zullen beslist deze topper niet willen missen, en dat het aan de Dongensebaan aan spanning niet zal ontbreken staat bij voorbaat vast. uur, :houwburg van Tilbt ig geven van zjjn f Verdwazingen’. Na de zo succesvol gebleken show ’Tien Miljoen Geboden’ dan nu dit nieuwe avontuur waarvan Seth Gaaikema zelf zegt: ’Het leven is voor ieder mens een willekeurige selectie van onderwerpen die op hem afkomen. Het is niet in teressant wat mijn mening over die on derwerpen is, maar hoe ik mij opstel. Wat de mensen van mij zullen krijgen zijn geen Seth Gaaikema-doctrines, maar hoe ik reageer op heel concrete dingen, en dat zeg ik dan precies’. Soms heel licht, soms heel diep, zoals ik ben, zoals ik voel. Ontzettend veel din gen in dit leven zijn héél moeilijk, maar je moet je niet laten kisten. Je moet er door heen en je hebt je humor als wa pen om je ontzettende kwetsbaarheid als mens iets terug te brengen. In die buurt zit mijn geëngageerdheid met het leven. Ik geloof dat ik daar elke avond iets aan wil doen. Er zijn zoveel rotdin gen. Alles wat we hebben aan vechtlust, aan goedheid, humor, geest, moeten we bij elkaar zetten om er doorheen te komen, anders lukt het niet. En daar wil ik op een heel bescheiden manier elke avond wel een zetje t Aan dit veelbelovende pr ken mee: Ruud en Riem de Blue Diamonds) en de Nederlandse clown Rexis. Muziek: Henk van Dijk, Harry Visser en Seth Gaaikema. Technische leiding: Joop van ’t Hul en Sam Vreekamp. nog leerplichtig die na voltooiing lager beroepsonder nog geen beroepske Het participatie-oi jeugdigen, met behulp de nodige begeleiding na de voltooiing van G. hun weg in de samenleving kunnen vin den. Deze nieuwe vorm van onderwijs wordt zowel in historisch als in futurologisch perspectief in het nieuwe boek van Jon kergouw uitvoerig behandeld. Daarbij Werpt hij ook vragen op, hij vraagt zich o.a. af of de voorgestelde maatregelen wel de meest geëigende zijn om de pro blematiek uit de wereld te helpen en wat de gevolgen zullen zijn voor onder wijs en arbeidsmarkt. De auteur noemt het verheugend, dat de voorbereidingen met het nieuwe experiment in ons land in volle gang zijn. Uitvoerig bespreekt drs. Jonkergouw ook de nieuwe vorm van onderwijs, zoals die in 1973 in Tilburg (met het oudste experimentele streekcentrum in ons land) is begonnen en waar steeds het gebruik van het begrip participatie- onderwijs wordt bevorderd. Jonkergouw biedt met zjjn boek velen Dinnannnmn de helpende hand, want in vijf hoofd- JD1I1I1 tllCUlIlJJ» stukken, die in hoofdzaak als doel heb- TT T) 1_ J ben informatie te verstrekken aan dege- 9 1x00113(1 C nen, die met werkende jongeren te doen hebben of met hen gaan werken in enigerlei verband, bevat het boek uit stekend studiemateriaal, vooral ook voor hen, die betrokken zijn bij het participatie-onderwijs, dat in samenwer king met de Streekschool voor Beroeps onderwijs Twente en de vormingsinsti tuten in Twente van start gaat. Drs. Jonkergouw deed in 1966 docto raal examen sociologie aan de Econo mische Hogeschool te Tilburg. Van zijn hand zijn verschenen de boeken ’Wer kende Jeugd’, een inleiding tot de so ciologie van jeugd en arbeid (2e druk) en ’De greep op het leven’, vier be schouwingen over manipulatie. TH. SANDERS Om duidelijk aan te tonen dat de Irene—spelers het slachtoffer zijn ge worden van een verzwaarde degrada- tie-regeling in de eerste helft van deze competitie (van de zes teams degradeer den er drie) hebben de Irene-spe’ meteen in de tweede helft hun bec lingen geëtaleerd door in een uitwed strijd goed van start te gaan. Er werd van Delta-Lloyd 2. met 9-1 gewonnen. Dat dit team als geheel dui delijk kwaliteiten heeft kunnen zij a.s. zaterdag wederom in praktijk brengen. Om 2 uur in de B. van Bloklandstraat staat de wedstrijd op het programma: Irene I - Tempo-Team 3. venals het eerste team heeft ook het tweede team van Irene een thuiswedstrijd. Er wordt om 17.30 uur zaterdag-middag aange treden tegen Swift 1. uit Roermond. Na eveneens de eerste wedstrijd door de Irene - reserves gewonnen te hebben tegen Armada 1 uit Horst, nu dan tegen Swift 1. Dat dit een moeilijke tegen stander is weten de Irene reserves i.v.m. de indeling in de eerste helft waarin zij tweemaal tegen dit team gespeeld heb ben. Dat de uitslag niet ver van een gelijk-spel zal liggen is dus duidelijk gebleken uit vorige uitslagen tegen het zelfde team met de zelfde spelers. Het Studio-Theater van de Tilburgse Stadsschouwburg zal zaterdag, 2 febru ari a.s. aanvang 14.30 uur weer het domein zijn van de kleintjes, die dan weer kunnen genieten van een poppen spel, dat gespeeld zal worden door Hans Schoen en Leo Fluitman. Deze poppen spelers zijn in Tilburg erg populair. Meerder malen traden zij in Schouw burg en Kultureel Sentrum op. Zij brachten o.a. ’Schuitje varen’ en ’knip oog, knijpoog, au, au, au’. Het avon tuur, dat zaterdagmiddag a.s. voor de kinderen zal worden gespeeld is getiteld ’Wie, wat, hoe’. Oorspronkelijk werd dit een ’meespeel-spel’ genoemd. Het is in de zomer van 1972 ontstaan tijdens veertien dagen improviseren met kinde ren. Het is dan ook duidelijk zichtbaar, dat Hans en Leo inspraak van de kinde ren serieus hebben genomen en aldus tot een spel kwamen van fantasie en kinderlijke werkelijkheid. Natuurlijk gaat het ook nu weer over een koning, zijn twee bediendes, de ptt, een slang, een femme fatale en een raadselding. Goed poppenspel voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Na de geweldige prestatie van de Irene— Dames door te promoveren naar de Hoofd-Klasse, werden deze dames in de eerste wedstrijd meteen geconfron teerd met deze nieuwe klasse, er werd met 8-2 verloren in een thuiswedstrijd. De kraan voor deze koude douche werd opengedraaid door NMB/VBO I uit Amstelveen. A.s. zaterdag wordt aange treden werd opengedraaid door NMB/VBO I uit Amstelveen. A.s. zater dag wordt aangetreden krijgen de R.K.T.V.V.-ers de ranglijst geplaatste Mid- ezoek. is een van de technische 1 uit de 2e Klasse B. dat :n heeft weten te verster ken met de van Sparta teruggeke Henny Wijs, en de Goes spelers v.d. Sluis en Simon Harink. De zeeuwen hebben momenteel een achterstand van 3 punten op de R.'K.T.V.V.-ers, en zullen alles in het werk stellen om geen verder puntenver lies op te lopen, en hierdoor de aanslui ting met de top van de ranglijst te be houden. Het is algemeen bekend, dat er met name in de laatste vijf jaar in ons land heel wat afgefilosofeerd is over de so ciale ongelijkheid in het algemeen en over de problematiek van de werkende jeugd in het bijzonder. Na analyses, waarin duidelijk de feilen van de be staande situatie zijn aangetoond, mogen maatregelen worden verwacht, die de ongerechtigheden uit de wereld helpen. Zo is van overheidswege, op aandringen van o.a. organisaties van werkende jon geren, het streekinstituut als nieuwe op voedende voorziening ingesteld. Daarin moet het participatie-onderwijs gestalte krijgen. Het instituut richt zich in de eerste plaats op de jeugdigen, die een beroepsopleiding hebben afgebroken en s auto’s die nog zou- teren van de betere _slijkheden de politie- i zijn, want het andere verkeer kan de inmiddels gerealiseerde ver banen op snellere en efficiëntere manier aan zjjn bestemming komen. De Korte Tuinstraat hoeft nu geen brede toevoerader meer te worden en ook de verkeerspolitie heeft meegedeeld niet veel behoefte te hebben aan deze aan voer van verkeer naar de gedeeltelijk afgesloten binnenstad. ’Pet’ genaamd, bewerkt en gecompo neerd is. Pet is een compositie voor fluit, altsaxofoon, contrabas, viool en trompet. Een ensemble van het Bra bants Conservatorium zal het o.l.v. Lucius Voorhorst uitvoeren. Bij dit al les krijgt de bezoeker progammatoelich- ting van Herman Olij. Entree is gratis en dan staat er ook nog iets over een vrij willige bijdrage op het progammablaad- je. Aanvang 12.30 uur. Op zaterdag 2 februari a.s. aanvang 20.15 uur, zal Seth Gaaikema in de Stadsschouwburg van Tilburg een voor stelling geven van zjjn show, die getiteld is’Elf Door de Stichting Wijkraad Binnenstad Tilburg is een adres aan de gemeenteraad gestuurd waarin bezwaar wordt gemaakt tegen de door de gemeente voorgenomen sanering van het stadsgedeelte dat valt onder het bestemmingsplan ’De Burgerij’. Deze kwestie is tijdens de hearings over het plan ’Visie’ uitvoerig ter sprake geweest en tevens is de toekomst van de vijfsprong Noordstraat, Stationsstraat, Tuinstraat, Nieuwlandstraat en Korte Schijfstraat het onderwerp geweest van een expositie, die enkele maanden geleden in het Cultureel Centrum werd gehouden. Tijdens de gevoerde gesprekken met wethouder Driessen, aldus het bezwaarschrift van de Stichting, werd herhaaldelijk aange drongen op wijziging van het plan, maar de wethouder zag daartoe geen aanleiding. De gemeente heeft aangevoerd, dat kostbare voorbe reidingen, die reeds gemaakt zijn, geen afstel dulden, maar de Stichting is van mening, dat er toch tal van redenen bestaan om het bestem mingsplan op korte termijn te wijzigen. Op dinsdag 5 februari a.s. aanvang 20.15 uur, zal Hanec een voorstelling ge een programma, dat internationale reputatie geniet. Het gezelschap bestas dansers en danseressen, die allen tot de top van het folkloristisch ballet behoren. In meer dan 1000 kleurrijke en kostbare kostuums zal de groep dansen uitvoeren uit Joegoslavië, Griekenland, Turkije en Hongarije. Het programma is een beleving op zich: opwindend, kleurrijk, vitaal en spor Het eigen orkest zal, onder leiding van Georgi Dimtschewski de muzikale begelei ding verzorgen. Geen land ter wereld heeft een rijkere danstraditie als Joegoslavië In dit programma komt dit duidelijk tot uiting. Zondag ontvangt Longa Schijt na een matige start, zich aar boven aan het werken is. Schijt nog slechts 2 punten achter L< is dan ook een gedt de zwart-witten. komende zondag noem een 4-punten wedstr"J burgers dan nemen zt -> van Schijndel, winnen- Schijndel, dan komen ze daarmee met Longa. Het wordt dus voor partijen een uitermate belangrijke match. Gezien het thuisvoordeel g we Longa iets meer kans op de over ning dan Schijndel. De Longa—r zullen dan wel een totale inzet tonen. Aanvan half 3. tatiepunt vanuit de verschillende aan grenzende straten. Het vormt tevens een belangrijke onderbreking kleurloze omgeving. Het gebc vindt zich nog in g™ dan ook aan versc^ui gen worden gewijd, tingscentrum, als ex{ kunsthuis voor de MI speelruimte. Drie dagen na dit pau’e-evenement, is er op zondag 3 februari een extra-kof- fieconcert, dit keer met een avant-garde progamma. Het progamma bevat onbe kende, doch zeer interessante werken, waarbij een première. No. I van het progamma is een werk van Ton de Leeuw, geb. 1926, Antiphonie voor blaaskwintet en 4 klanksporen, ge naamd. Deze compositie wordt uitge voerd door Jan van Rooy, fluit, Arthur Mersel, hobo, Rinus van Hamond, klari net, Herman Olij, fagot en Rudolf Sie bert, hoorn, oftewel het Cambini Kwin tet. Het 2e werk is een compost Jo van den Booren, wat zondag mière zal gaan. Dit werk dat opgedragen is aan het Reger Trio, zal ook door dit alom be kende Trio uitgevoerd worden. De 3e uit te voeren componist is een buiten lander. Ysang Yun is vertegenwoordigd met een werk voor een cello en piano. Uitvoerende musici zijn Gyoze en Deid- re Harsanyl, cello en Mc Nulty, piano. Als laatste wordt er een compositie uit gevoerd gecomponeerd door 3 compo nisten, nl. Marinus Kasbergen die het doorgegeven heeft aan Joop Voorn, deze heeft het bewerkt en uitgebreid en het daarna doorgegeven aan Jan van Dijk. We zullen zondag horen hoe het werk, )ok de /orden mier, jn eij

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 17