Officiële publikatie I Oliesheik Weijters kan het maandenlang uitzingen Kerksanering 1 Akolieten van parochie Besterd verklaren zich slachtoffers van vugts voor verlichting 90 Distributie-mededeling nr. 3 Circulaires IAP’ ONS UW GELD TOE R.K.T.V.V. - V.C.W. Moergestel viert groots prinsenbal S.E.T. - Spoor- donkse Boys WORDEN GELOVIGEN GEHOORD OF MOETEN ZIJ ALLEEN LUISTEREN? De Tilburgsche Spaarbank ’ER IS VOLOP BENZINE’ Memisa bestrijdt kwalen in de ontwikkelingslanden Kennismakingskursus geeft ieder een kans tot creatief werken van pastores Winter-expositie Aardgas verlengd tot 15 febr. Gastenbal in Moergestel Tilburgse Reddingsbrigade ari 1974 - pagina 10 Donderdag 24 januari 1974 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER POMPHOUDERS ZITTINGEN IN DE KRING GEMEENTEN Circulaires van pastores ll-straat Nightclub Cabaret Dancing Hilvarenbeek is ZARTJE Katechese I KADO tels! Ijdag an zater- 07 an Het is vertrouwde handen Renteverhoging vanaf 1 januari 1974 GEWONE SPAARREKENING 6-MAANDS TERMIJNREKENING 12-MAANDS TERMIJNREKENING 4 85,- 4 198, Stortingen ook mogelijk vla onze postgirorekening nr. 1083209 4 248,— 27,50 tn MILJOENEN MOETEN WORDEN GENEZEN en u gaarne mazelt ngen 25-1 Lm. 7-2 korvelseweg 174, tilburg sinds ruim 100 jaar in JEUGDSPAARREKENING (Zilvervloot) plus 10% premie over inleg en rente. 5,1% 6 woensdag v.m. woensdag n.m. maandag v.m. maandag n.m. dinsdag v.m. dinsdag n.m. vrijdag v.m. vrijdag n.m. donderdag v.m. donderdag n.m. Sprang-Capelle Kaatsheuvel Dongen Rijen Riel Goirle Dongen Gilze Baarle-Nassau Alphen O.-, W. Middelbeers Hooge en Lage Mierde Berkel-Enschot Oisterwiik Haaren Oisterwijk shebben rn (ENSERVICE ILBURG 42,50 45,— 5,95 4,95 6,95 5,95 2,50 6,50 In uw blad staat: ’Wel schijnt men van mening, dat de gelovigen bij het sluiten ZITTINGUREN DINSDAG DONDERDAG VRIJDAG 19.00-20.00 uur Noordstraat 125 Nimrodstraat 30 (gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Noordstraat 125 en Leo Xlll-straat (Leo-school) irsus. ken- 6,6% 7,2% achter ?stijden het niet. De hele maatregel is één grote idioterie! Drunen Waalwijk een wagentje 'bouwen. ioktoren en HET HOOFD VAN DE DISTRIBUTIEKRING TILBURG Diessen Moergestel Udenhout Loon op Zand e zaak. iden in de weer k aan rootste Prins leeft: Prins Alphen Riel Gilze Sprang-Capelle Loon op Zand aan de Dongenseweg vangt Irie. enz. enz. m NOORDSTRAAT 125 - TILBURG OPGERICHT 1871 Hart van Brabantlaan 301,303 Tilburg (00)433289 volop parkeren an ƒ0,30 2,00 ƒ248, t A.s. zondt het Koos I S.E.T.-S dat goet sloe; 775,82 20. We e scha- Heusden Waalwijk Waspik 's-Gravenmoer gedaan ihstraat linistra- ruimte, vlAVO. april en mei. i van de kursus: De kosten bedra- f 80,- plus kleine materiaaluitga- Houders van een CJP hebben 20 Vanaf maandag 21 januari 1974 zal door ambtenaren van het kringbureau zitting worden gehou den in de gemeenten op de dagen en uren, zoals hierondej is vermeld. En we gaan er ondanks. nog wel een en ander get den...’ Tot zover het schrijven van de Besterd. Tijdens :gankelijk en de le men o.a. treden van les en het Maar het is wel een christelijke We kunnen niet met de hand' zak staan kijken, hoe miljoenen krepe- ren. Daarom doet de Memisa een beroep op u allemaal. Dit weekend. Tilburg begrijpt dat. In 1972 bracht de collecte f31.7' op, en het vorig jaar f43.319,20 zullen ons in 1974 niet hoeven te men. SPECIALE AVOND IN DUVELHOK f 250,- lepels of heeft u wel eens haast? op ons adres korvelse'weg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur a wij u toekomen een iwee- 5S die resp. op 1-3 en 20 in de kerken van Groeseind, Besterd en Love kerk( Zitting wordt gehouden in het gemeentehuis met uitzondering van: Gemeenschapshuis, Heuvelstraat 5 Instructielokaal Brandweer, Dorpsstraat 3 Hulpsecretarie, Bisschop de Vetplein 1 Cultureel Centrum ’Zidewinde’ Zittingslokaal Van Salm-Salmstraat KOPERS van nieuwe of gebruikte Motorvoertuigen machtigingskaart, waarop een bonkaart voor benzine of Motorrijtuigenbelasting enkele weken duurt, is een of gebruikte motorvoertuigen vlugger van bonkaar- Zonder ophouden worden ziekenhuizen ingericht, poliklinieken en kraam klinieken voorzien van instrumenten. Melaatsheid is te genezen. Invaliden kunnen dankzij weer een nieuw bestaan opbo De opleiding van inlandse dc verpleegsters brengt honderdvoudige vruchten voort. Ook dat doet de Memisa met ons geld. igas’ in het Na- eindigt pas op C. A. van Amelsfoort; oos; C. H. Broos; K. Kloks Roessel. >ergestel: H. M. kel-Enschot: H. Appels; M. van ock; M. P. Leen- A. van Roesel; ingen; D. J. H. Schuit; J. Smulders; T. P. M. M.P. Timmermans en We hoeven onszelf niet wijs te maken, dat we niet weten wat er goed een dag vliegen van ons huis aan ellende is. De televisie brengt de beelden haarscherp bij u in de huiskamer. Miljoenen mensen in de ontwikkelings landen zijn machteloos overgeleverd aan allerlei ziekten. Malaria, framboe- sia, lepra, tuberculose, mazelen, teta nus, darmziekten. De laatste vier ziek ten waren vroeger ook in het westen de grote ’killers’. Uiteraard zal bij deze ting van de kerkgebc komen en zullen de aanwe gelegenheid zich ook ove. regel kunnen uitspreken. M lijkheid zou doen verwacht probleem van kerksluiting zodanig aan de parochiane den voorgelegd, zodat daad in stemming jammer, dat de daar niet In de voormiddag wordt zitting gehouden van 10.00-12.00 uur. In de namiddag van 14-16.00 uur. t geen bindend programma aan- mdat het programma voor een k deel afhangt van de wensen jelnemers. Maar duidelijk is dat Jaan kan worden. aande deelnemers hoeven niet neerlandia pioniers i in textielreimging n door. Zo laten we zien, dat cs gebrek aan inspraak toch ïdaan kan wor- staat voor R.K.T.V.V. de j tegen V.C.W. uit Wagen- trijd in van deze competitie heeft 1 dat V.C.W. een niet te on- i tegenstander is, en de stand ■’ijst is dan ook niet in over- ag met de kracht die er van niet alleen de katholieke missionarissen en missie-artsen van. Ook de Zending klopt hier aan. En men overweegt de Memisa oecumenisch te maken. Ziek zijn is niet alleen een katholieke zaak. Helpen evenmin. n kritiek op lijk gaat het tving de heer Weijters een Bij inlevering dient het kentekenbewijs te worden getoond. Uit deel I moet blijken dat nog geen bonkaart is verstrekt, d.w.z. er nog geen stempel van een postkantoor op voorkomt. Uit deel II moet blijken dat de tenaamstelling in december 1973 of later heeft plaats gehad. Bij akkoordbevinding wordt een machtiging BA39 verstrekt. Tegen inlevering van deze machtigingskaart kan op het postkantoor een bonkaart worden gehaaid tegen betaling van 2,50. 60,— a. 17,50 a. 27,50 a. a. a. a. a. a. a. a- f RINGEN EN gereageerd op ons artikel over (ijken ten noorden van de spot kgangers nogal hoog. Het akolit juête te hebben gehouden om de len van het idee om de oude pasl protesteren tegen de afbraak van Ihuis. In verband met het feit, dat het produceren van een LPG kan worden verkregen, door het Centraal Bureau regeling vastgesteld waardoor de kopers van nieuwe ten kunnen worden voorzien. sen. sgeleiders van deze serie zijn: letje ie Griendt - keramiste; Anthony Mandos - beeldend kunstenaar; Henri Ubink - beeldend kunstenaar. Start en duur van de kursus: Maandag avond 4 februari van 19.00 tot 20.00 uur, gedurende 4 maanden, februari, maart, -1 Kosten gen f°' ven. hv pet. korting. p—- Café-Bar ry Beerenhof’ Langestraat 42 Te' 013-421083. Voor Uw geheel verzorgde BRUILOFTEN PERSONEELS- VERENIGINGS- AVONDEN Zaal beschikbaar voor vergaderingen gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! periekt gereinigd, stuk Voor-stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd TERMARKT 1 ifoon 672453 'ERDPLEIN 33 sfoon 434857 ^RSTRAAT 76 afoon 550724 Kopers van nieuwe of gebruikte motorvoertuigen uit een handelsvoorraad - voor zover voor deze laatste nog geen bonkaart was uitgereikt - kunnen op de secretarie van hun woonplaats een formulier BA40 afhalen. Na invulling dient dit formulier te worden ingeleverd op het distributiekantoor te Tilburg of op de andere ge meentehuizen, op de dagen en uren waarop aldaar door de Distribufiedienst zitting wordt gehouden (zie 'bo venstaand schema). van de Distributlekring Tilburg (omvattende de gemeenten Tilburg, Waalwijk, Gilze-Rijen, Don gen, Loon op Zand, Oisterwijk, Drunen, Goirle, Berkel-Enschot, Hilvarenbeek, Udenhout, Sprang- Capelle, Heusden, Baarle Nassau, Moergestel, Alphen en Riel, Haaren, Waspik, Oost- West- en Middelbeers, Diessen, Hooge en Lage Mierde, 's-Gravenmoer) lag om 14.30 uur vindt er op Eras Sportpark de ontmoeting -Spoordonkse Boys plaats. S.E.T. afgelopen zondag SARTO door ;d voetbal en een geweldige inzet ver sloeg zal ook nu weer beide puntjes willen pakken. Gezien het geringe krachtsverschil tus sen beide teams verwachten wij v een spannende strijd. Een bezoek het Koos Eras Sportpark zal daarom zeker de moeite waard zijn. de sluiting van jorlijn. Kennelijk zit ietencollege Besterd j parochianen te storie Besterd te Er is nogal veelvuldig - diverse kerken in de wijl de kwestie veel kerkgan deelt mede een enquv« vragen wat zij vonde- verbouwen tot wijkgebouw en om te MAVO-school, kleuterschool en jeugdl De enquête wees uit, dat op 393 formulieren door 294 mensen betreurd werd, dat het Jeugdhuis moest verdwijnen, dat door 289 mensen het een gemis werd gevonden dat de kapel weggaat, dat 326 mensen vonden, dat de oude pastorie verbouwd moest worden tot wijkgebouw, waarin ook ruimte zou komen voor een kapel. Dit zijn sprekende antwoorden op zinnige vragen. Namens kerkbestuur en pastores ont vingen wij een schrijven van H. van Galen uit de Hoefstraat, waaraan wij het volgende ontlenen: ’In uw blad hebt u reeds aandacht geschonken aan de affaire van de op handen zijnde kerksluitingen in Tilburg, boven de Spoorlijn. Bij deze doen tal circulaires januari 1.1. ir Hoefstraat, Besterd en Loven zijn voor gelezen en onder de kerkgangers zijn verspreid. In deze circulaires wordt nog niet duidelijk gezegd, welke kerk in noordoost definitief zal worden geslc ten, omdat dit nog niet zeker is. Wel zeker, dat in rayón noordoost het een en ander zal moeten gebeuren om aan de grootste problemen het hoofd te kunnen bieden. De circulaires zijn dus bedoeld om de parochianen inzicht te geven in de fei ten en om ook hen aan het denken te zetten hoe het dan verder zal moeten met de kerk van rayon noordoost.’ ie katechese de slui- oouwen ter sprake wezigen bij die rer deze maat- Maar de orde- v>iten, dat het -j of niet als aiien zou wor- Jat het ook inder- j kan komen. Het is dat de pastorale circulaires ets over zeggen. In de circulaire wordt aangekondigd, dat binnenkort gestart zal worden met volwassenenkatechese, wat betekent, dat de gelovigen met goede begeleiders ‘zullen kunnen praten over belangwek kende onderwerpen, zoals eerste com munie, godsdienstige opvoeding bij op groeiende kinderen, bejaarden en het geloof in deze tijd, enz. Door de overwinning van afgelopen zondag in de moeilijke uitwedstrijd tegen R.A.C. in Rijen, en door punten verlies van de mede koplopers, hebben de R.K.T.V.V.ers de leiding genomen in de 2e klas B. Een blik op de ranglijst toont aan dat er van krachtsverschil in deze afdeling nauwelijks spraken is, wat het verloop van de competitie zeker ten goede zal komen. A.s. zondag si thuiswedstrijd berg op het programma, de wedsti het begin v aangetoond derschatten op de ranglijs eenstemming uit gaat. De wedstrijd a aan om half dr De heer Weijters windt zich ziender ogen op als er over distributie wordt gesproken. De goegemeente moge dan zo langzamerhand niet meer weten of er nu wél of geen benzineschaarste is, de heer Weijter is pertinent in zijn uit spraken. ’Het is gewoon verlakkerij. De regering had naar ekonomisch denken de mensen moeten luisteren en niet naar een stelletje ambtenaren dat er geen verstand van heeft. De garage- ondememingen lijden vele duizenden guldens schade, omdat er wat politici zijn die menen zich op deze wijze te moeten opstellen. Ik heb Den Uyl uit gedaagd voor een debat, maar hij durft Deze doeltreffende organisatie, die weet wat er in de diverse gebieden van de wereld gaande is op het gebied van de gezondheidszorg is een van de meest fantastische christelijke instellingen van onze eeuw. Bovendien profiteren er die Nederland iderwerp bijzon- ?rote toeloop van het en weken moet jegeschreven. en, de lardgas toepas- •ekijken Tussen die mensen leven de missionaris sen. Ze ontmoeten de ellende dagelijks en ze doen terecht een beroep op ons. De Memisa, die hun medische zorgen heeft overgenomen, doet daarom deze zondag een beroep op ons. Dat is in het verleden zo fantastisch gegroeid dat nu geen enkele missionaris teleurgesteld wordt. Hij krijgt de pakketten uitste kend en deskundig verzorgd thuis. Elk pakket is een pakjesavond. Dagelijks gaan er zendingen babyvoeding en kleu- termelk naar de noodgebieden. Grote assortimenten medicijnen redden mensenlevens. Wij schrijven dinsdagavond. Het is niet uitgesloten dat de regering gaat optre den tegen overtreders. Hoort de heer Weijters daar dan ook bij? Het publiek zal zeker dankbaar gebruik maken van zjjn eksperiment en ziet de ontwikke ling met bijzondere belangstelling tege moet. Men zal niet kunnen zeggen, dat de heer Weijters met zij'n staf niet zéér aktief is geweest! Zaterdag 26 januari organiseren de ge zamenlijke Moergestelse Carnavals verenigingen een groots gekostumeerd Prinsenbal. Hieraan voorafgaande is er in de middaguren een Prinsenzitting, waar alle Moergestelse carnavalsvereni gingen vertegenwoordigd zullen zijn. Tevens zijn deze middag ’De Betenkop pen’ uit Sas van Gent, ’De Hangijzers’ uit Rijen, ’De Haaikneuters’ uit Esbeek en ’De Houtwurmen’ uit Oirschot de gasten van ’De Pierewaaiers’. T:; deze zitting, welke slechts toeganl is voor de Gasthofhoudingen e den van ’De Pierewaaiers’ zal 1 kunnen genieten van een optre de Griekse wijsgeer Demosthene duo X, die zullen trachten door woord en gebaar de Moergestelse wantoestan den aan de kaak te stellen. De middag zal besloten worden met het aftreden van één der grootste Prinsen, die Moer gestel gekend heeft: Prins Antonio den Irste, in de volksmond bekend als de man van: ’de worst van Toon’. In de avonduren volgt een groots gekos tumeerd bal met muzikale medewer king van ’Die Alpenjager’. Dit zal wederom plaatsvinden in ’Den Boogaard’. Voorafgaande aan de ont hulling van de nieuwe Prins zullen de prijswinnaars van de grote Camavals- loterij van ’De Pierewaaiers’ bekend worden gemaakt. Om 10.11 uur zal een einde komen aan het raden en wedden van de Moergestel se inwoners, want dan zal op originele wijze de eerste Moergestelse Stadsprins bekend worden gemaakt. Na zijn instal latie zal hij toegewezen worden aan de organiserende vereniging ’De Piere waaiers’. Tot laat in de nacht zal zijn Prinsschap in ’Den Boogaard’ worden gevierd. Aan het schrijven van het akolietencol- lege ontlenen wij nog: Door middel van deze brief wü het akolietencollege Bes terd reageren op het artikel in ’De Til burgse Koerier’ ’Gelovigen wordt hele maal niets gevraagd’. U heeft gelijk: de gelovigen wórdt niets gevraagd. Ondertussen draaien de pompen vrijwel aan ééén stuk door en verschijnt er tweemaal per dag een grote tankwagen voor de deur om de voorraden weer op peil te brengen. Tussen de twee en drie honderd wagens worden er per uur ’be handeld’ en de vier jongemannen aan de pompen demonstreren een grote behen digheid. ’Ik ben er helemaal niet op uit om extra winsten te gaan maken met deze aktie’, zegt de heer Weijters, ’maar dat neemt niet weg dat er wel verliezen gekompen- seerd moeten worden. De verkopen van nieuwe en gebruikte wagens zijn sterk teruggelopen en hoe moet een bedrijf dat opvangen. Komt Den Uyl ons dat uitleggen? Voor een uitstekende kwaliteit super- benzine (het is echte merkbenzine) wordt 87,7 cent gerekend. De kolossale omzet van vele tienduizenden liters per dag maakt beslist het een en ander goed. Je moet eens zien hoe het publiek reageert. Sommige geven een extra gro te fooi en zeggen daarbij: ’Als het tot een proces komt, kun je daar in ieder geval ’een stukje advokaat’ mee beta len.’ Anderen komen met bloemen, met cake of andere attenties. Dankbaar pu bliek dus. Publiek dat zich zeer ordelijk gedraagt. Tot ongeregeldheden wegens grote drukte is het nog niet gekomen. De aanwijzingen van de pompbedien den worden vlot opgevolgd, zodat men zelfs een komplimentje van de verkeers politie in ontvangst mocht nemen. De heer Weijters voorziet geen moeilijkhe den. ’Ik kan het maandenlang uitzingen en zelfs de ekonomische kontroledienst had geen kritiek op mijn systeem en uiteindelijk gaat het om onze klanten’. Dinsdag ontvi NATUURHISTORISCH MUSEUM De winter-expositie ’Aardg tuurhistorisch Museum ei 15 februarri. Door de energie-crisis, doormaakt, werd het one der actueel. De grote te publiek in de afgeloper hieraan zeker worden toe„ Men kan er zien het voorkomer opsporing en winning van het aa. en in aansluiting hierop de vele t~ singen. In de gang kan men bek wat aan het aardgas vooraf ging. De tentoonstelling is te bezichtigen da gelijks (ook óp zondag) in het museum- gebouw aan de Kloosterstraat, 1 de stadsschouwburg. De openings zjjn 2-6 uur n.m. van de kerken enige pastorale begelei ding behoeven...’ Prima, maar is men dan vergeten, dat er al drie kerken ge sloten zijn? Hadden deze parochies deze begeleiding dan niet nodig? Sinds 1971, toen de kerk van de Besterd ge sloten werd, zijn we erachter gekomen, dat we gebruikt zijn als proefkonijnen voor de verdere kerksanering. Aan de Besterd heeft men kunnen zien, wat de mankementen waren, die nog aan de hele procedure kleefden. Wij hebben in kerkelijk opzicht de eerste klap moeten opvangen. De parochies, die dat nu te wachten staat, zijn er in elk geval beter aan toe dan de Besterd toen. Een schra le troost maar wel een feit. Ondanks het feit, dat we geen inspraak hebben in het beleid (de Besterd kan vijf jaar lang niet eens zijn eigen kerkbestuur kiezen - wéér een achterstand bij de andere parochies) kunnen we toch wel iets loen. Dank zij bejaarden en akolieten oezitten we al drie jaar vervangende nl. het overblijflokaal van de Gebrekkig, maar dank zij veel •verk toch sfeervol. Nu komt er echter len drama, waar geen andere parochie aan kan tippen: binnen afzienbare tijd zullen MAVO, kleuterschool en jeugd huis worden i les wat na de bouw werd opj weer worden ven niet zo maar over onze kant laten gaan. Geen inspraak, dan maar aktie. In ver band met deze verwikkelingen is het akolietencollege samen met de pa rochianen een actie begonnen onder de titel ’De Besterd blijft, als u wilt’. Deze week hebben we een tweede brief aan de parochianen verspreid, waarin in het kort staat, wat tot nu toe gedaan is. Opgaven: De opgaven kunnen f worden bij Duvelhok, St.-Josepl 133, tel. 422473 en bij de admi tie, Spoorlaan 370, tel. 434732. antwoord op zijn brief van medio de cember aan Premier Den Uyl. Daarin verontschuldigt de premier zich dat hij wegens drukke werkzaamheden niet eerder in staat was te antwoorden en vervolgt: ’Ik kan het niet met u eens zijn, dat de mensen uit de Horeca en automobielwereld niet aan bod komen om hun mening naar buiten te brengen. Er gaat geen week voorbij of vertegen woordigers van die groeperingen treden op in een van de televisieactualiteiten- rubrieken. Ook heeft reeds enkele ma len een bespreking plaatsgevonden tus sen hun organisaties en vertegenwoordi gers van de regering’. Op de suggestie van de heer Weijters een debat aan te gaan, gaat de heer Den Uyl niet in. De brief van de premier heeft een plaatsje gekregen op het kantoor van De Spoor laan en de heer Weijters heeft er onder geschreven: ’Volgens mij durft hij niet’. The Blue Note Veemarktstraat 36-38 - Tilburg A ZONDAGS r GESLOTEN Tilburg dinsdagavond - De heer W. Weijters, ekonomisch accountant te Tilburg, trad verleden week uit de duisternis in de schijnwerpers van de publiciteit met de toen nog stoutmoedige mededeling: ’Bij mij (Garage De Spoorlaan) kan iedereen komen tanken. Ik heb bonnen genoeg en niet alleen dat. Ik heb ook benzine genoeg! Niet zomaar voor een paar weken, maar voor vele maanden. Ik heb me ingedekt in het buitenland en Den Uyl moet mij heel erg dankbaar zijn, want ik onttrek zelfs geen benzine aan de Nederlandse voorraad! Steeds meer pomphouders zijn er de laatste dagen toe overgegaan de hand te lichten met de voorschriften, door géén bonnen te vragen of door meer benzine te verstrekken dan volgens de bonnen mag. Het systeem van de heer Weijters is in zoverre uniek, dat hij aan de klant minstens één bon vraagt en de rest van de bonnen aan de pomp verstrekt, waar ze bij het betalen weer ingeleverd dienen te worden. ’Mijn systeem is waterdicht’, aldus de heer Weijters. ’Wij overtreden op deze wijze geen enkel voorschrift. Hoe wij aan de bonnen komen? De handel daarin is vrij, dat heeft Den Uyl zelf gezegd en wij hebben er wel voor gezorgd over voldoende bonnen te beschikken. Wat wil de regering nu eigenlijk? Onze primaire funktie als garagehouder is het verlenen van service aan onze klanten en het verstrekken van brand stof. Die funktie wil ik niet in de steek laten. Straks als al deze onnodige ellende over is, wil ik dat mijn klanten zeggen: Bij De Spoorlaan hebben ze zich inderdaad uitgesloofd om ons te helpen. En met sukses! Op maandagavond 4 februari start op Duvelhok een kennismakingskui Deze serie is bedoeld voor hen die 1 nis willen maken met de diverse moge lijkheden van Duvelhok. Op het programma staan vele mogelijk heden en technieken: tekenen/schilde ren; boetseren/potten bakken/draaien; eenvoudige druktéchnieken/mozaïek etc. Er wordt gf gereikt ome belangrijk c van de deel: er veel gedat De aanstaan een bepaald niveau bereikt te hebben om mee te kunnen doen. Met andere woorden: iedereen kan meedoe De beg van de Vanaf 18.00 uur zullen de Gasthofhou dingen van ’De Pierewaaiers’ hun intrek nemen in de Gastresidentie café-restau- rant ’De Brouwer’. De vier hofhoudin gen, ’De Betenkoppen’ uit Sas van Gent, ’De Houtwurmen’ uit Oirschot, ’De Haaikneuters’ uit Esbeek en ’De Hangijzers’ uit Rijen zullen vanaf bo vengenoemd tijdstip met behulp van hun Hofkapellen er zorg voor dragen, dat de camavalssfeer in ruime mate aan wezig zal zijn in het clubhuis van ’De Pierewaaiers’. Het biedt vele carnavals vierders de mogelijkheid om de contac ten uit het verre en recente verleden te hernieuwen en te versterken. De nieuwe Stadsprins zal ’s avonds een bezoek af leggen bij de gasten van zijn clubhuis. Toegang voor iedereen gratis. Voor het eerst in de geschiedenis van deze Tilburgse Zwemvereniging T.R.B. werd intern een kursus E.H.B.O. ge geven. Dit diploma is n.l. sinds vorig jaar gekoppeld aan het brevet zwem mend redden. De kursisten kregen hun opleiding van de zowel deskundig als sympathiek op- tredende Hr. Th. Laurijssen, geassis teerd door Mevr. Moonen de Laat, bei den van de Rode Kruis afdeling Tilburg. Op donderdag 17 januari j.l. traden maar liefst 21 kandidaten aan om exa men te doen bij Dr. W. J. P. Elferich uit Oisterwijk. Prettig te zeggen dat dank zij de goede opleiding allen slaagden. De namen hiervan zijn: Uit Tilburg: D. K. A. T. H. L. P. A. M. van Beers; Dijk; H. A. P. E. de Koel dertse Hage; G. W. H. A. C. G. M. van Rons C. G. H. Simons; Timmermans; J. D H. Veldman. Uit Goirle: P.C. M. Broc en A. J. van F Uit Moergestel: H. M. A. P. Remmers Uit Berkel-Enschot: H. A. C. Kroot Uit Oisterwijk: C. A. Damen jaar blijflc maar dank zij ve Nu komt er echt V waar geen andere parot ippen: binnen afzienbare tVO, kleuterschool en jeugd- afgebroken. Zo zal dus al le sluiting van het kerkge- ipgebouwd in één klap ;mietigd. Dat kunnen we

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 11