FLORYN elmdhs Bejaarden voorzieningen gaan komende jaren misschien Probleem Nummer Eén worden Beekse Carnaval bereidt zich voor y* Ha fijn een borrel van Floryn 15,- Voab - Terneuzen RADICALE OPRUIMING GEURTZ - Korvelplein 33 b.v. Maatregelen moeten anders dan oorspronkelijk worden ontworpen EDER 50, Voorlichtingsavond over reizen naar het H. Land in „’t Heike” Dona-Kniknie “i I 1974 - pagina 2 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 3 januari 1974 - pagina 3 VREEMDE NONCHALANCE IN MEMORIE VAN ANTWOORD OFFICIËLE PUBLIKATIE DISTRIBUTIE-MEDEDELING NR. 2 I |e Kom nu onze collecties >8 omdat SUEDE en Ie NAPPA-KLEDING Wachten? juf. inzien. g- U komt de VERDRAAGZAAMHEID gekste prijzen tegen. Donders-De Wit Jul. v. Stolbergstraat 5 nog vijze DOKTERS WEEKENDDIENST ALWEER NIEUWE KLEUREN 40% KORTING Steeds koopjes, profiteer. Hoogeindseweg 8, Goirle. IS iar u jb. west 273, tel. is In Mont- Nwe. Bosscheweg den Brink, tel. een re- houden Hoeveel van die leiders zijn er bij laarten oper u bij lurg ST. ANNAPLEIN 16, TILBURG, TELEFOON 013-430617 n Ir van de Distributiekring Tilburg (omvattende de gemeenten Tilburg, Waalwijk, Gilze-Rijen, Dongen, Loon op Zand, Oisterwijk, Drunen, Goirle, Berkel-Enschot, Hilvarenbeek, Udenhout, Sprang-Capelle, Heusden, Baarle Nassau, Moergestel, Alphen en Riel, Haaren, Waspik, Oost- West- en Middelbeers, Diessen, Hooge en Lage Mierde, ’s-Gravenmoer) Wij gaan door, alles moet weg JURKEN - PAKJES - TUNIEKS Dr. v. Delf gestel. Tel. I woensdag Donde G.G.D. en iten werk- dit zijn dan leenten en woning- het algemeen de De S maandeli 1 een ten op er se >55.’ "ckevorselstraat IS- f- je ij kt roblema- erenden en horen niet aan >n ir- ■s- :n n o 0 belei, warer aan alles Rasenbei tel. 0425 H. 105, tel. 4355( v. Riel, 674590. Dierenkliniek 432867. een gezien de et programma Dr. v. Acke Spreekuur. 12.00-12.31 s uit aan ■■uuider en v< ontvangen. s: C. van 128, Til- s: Mej. N. at 18, Til- Pastoor van Ie gemeente formulieren Sportclub ’t Zand houdt haar elijkse rikconcous eerstkomend op vrijdag 4 januari voor leden en do nateurs. Aanvang 20.30 in het clubhuis aan de Kraaivensstraat. Het hoofd van de DISTRIBUTIEKRING TILBURG HULP NODIG Belt 0011 voor brandweer, politie, autohulpdienst buit uren, tel. 432113. ?n, is een ootmoedi- nietharde verdraag- iig, omdat het ons tven moet worden. Gra- het is niet j im: we moe ter De malaisestemming, nationaal doet gelden, GOIRLE Dr. Bosch, Hoogeir.dsc. Tel. 04247-2647. sdagochtend lerdagavond Verstrekkend Uiteraard is dit een landelijk probleem, maar de consequenties zullen zich ook doen gelden op gemeentelijk terrein, en >nd tot een regio- zullen worden. Apothekers Heijdens, Molenbv 426244 (korte diens J. W. v. Nunen, 76z(lange die diens i 1974 schrift, naar het ies inwint De muziek voor zeer vertrouv Town Jazz eens eer aar vanouds” de Pezer de'sfeer s 4 januari 1974 ibochtstraat 21, tel. enst). Ringt lier 1st: Avor dienst: tapijten, en, por osa etc. /f NADENK Invalider vragen g hiervoor sleet beroep gevuld op t dienst is, is een fotokopn inspekteur de zij zijn vrijgt belasting of op zijn aL voor die avond is wel in iwde handen: The Wool Band zal zijn naam nog aan doen, en er nog eens „als tegen aan gaan. Tevens zal tikkenhand „De Hofbloazers” verhogen. g 6 januari 1974 ide gevallen, gedurende ide men zich tot zijn zodat de Zittingsavor naai vermaard feest i Wat wij nodig hebber ge en tegelijk grani zaamheid. Ootmoedig door God gegei niethard, want het is niet gemakkelijk. Verdraagzaam: we moeten leren God en de hele wereld, de anderen en ons zelf te verdragen. Dat laatste is het moeilijkst, maar ook het meest nood- zakgljjk. Raad van Kerken. “raad bij Spelregels huurverhoging 1974 dat de begroting Voor woningen van gemeenten en woningcorporaties wel betekent die bevolkingsterugloop een belangrijke wijzigii wanneer dit beleid oorspronkelijk was afgestemd op een Lv kings groei. Tandartsen :ker, Amaraat 72, tel. 670860. irtijden: zat, en zond, van .00-12.30 uur en van 17.30-18.00 Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalken-Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg, Berkel En- schot en Udenhout. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. v.d. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilburg Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionst 13, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kusters-Verschuuren seweg 48, Goirle, tel. 195_. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijcke 15, Loon op Zand, tel. 254. Mej. D. Snellen, Scheepersdijk 66, Oisterwijk, tel. 2098. rdag 26 januari vindt in Hotel iia in Hilvarenbeek het Peze- plaats. Het belooft een spec- avond te worden, ..iteiten die op het p Oude, jonge genever en v de bekende distilleerderij M. Dirkzwuger-Seh ledani HI33ÏE Autolakkencentrale WIJ maken voor U een spuitbus In de juiste kleur Ook voor Slkkens Botenlak BEHANG - VERF - LAK Op zaterda„ Concordia in rikkenbal plaat taculaire avvm vele aktivite?.:: staan. RIKAVONDEN Ten bate van het jeug< parochie Westend (Rii worden door Ontspanr „De Blaokers ope de c 8-15-22 en 29 jan. In de vragenlijst van de raadsleden wordt hierover gesteld, dat nu de be volking van de stad terugloopt zal moeten worden gewacht met het reali seren van het plan „Nieuw West”, tot dat bewezen is, dat op de bestaande gronden in de stad - inclusief de sa- neringswijken - onvoldoende ruimte be schikbaar is voor de bouw van woon ruimten om het bevolkingsverloop op te vangen. BenW antwoorden daarop, dqt in verband met de gezinsverdun ning, door de daling van het geboorte cijfer, en door de toenemende vraag naar woningen door alleenstaanden, studerenden, bejaarden en dergelijke, waardoor de behoefte aan woningeifc nog zal toenemen. Het heeft niet de schijn, dat deze manier van stellen Zondag Bij spoedeisendi het weekend went EIGEN huisarts! Café-Bar ’Boerenhof’ Langsstrast 42 Tal. 013-421083. Voor Uw geheel verzorgde BRUILOFTEN PERSONEELS FEESTEN RECEPTIES VERENIGING S- AVONDEN Zaal beschikbaar voor vergaderingen Moergestel Ift, Oirschotseweg 15, Moer- 04243-204 of 424. Hilvarenbeek Dr. Ruhe, Vrijthof 28, Hilvarenbeek. Tel. 04255-1335. Vanwege de openbare carnavalsviering wordt er natuurlijk geen entree vraagd en zijn zelfs de prijzen - verhoogd. Zaterdag 26 januari, Hotel Concordia Hilvarenbeek, Pezerikkenbal. Dinsdagavond 8 Januari wordt door de Verzamelaars Vereniging Tilburg weer een ruilbeurs georganiseerd in de zaal Vredesparochie, Kwaadeindstraat 127, Tilburg van 19.00-21.30 uur. Alle verzamelaars zijn hier welkom. JEUGDTOTO H.V. BOEMERANG ’63. De uitslag van de 7e trekking van de jeugdfoto d.d. 24 december 1973 welke werd goedgekeurd door B W op 11 oktober j.l. nr. 13.024/-20221 is als volgt: Inleg groot: 167,50. Ie prijs: Poppen, 33,50, Nieuwstraat 1 burg, geraden 167,50. 2e prijs: Willemen 16,65, Merelstraat burg - Dhr. T. Vermee, Pasts Weestraat 10, Etten Leur - Dhr. Kna pen, Grashoek 1, Riel. Ieder raadde 167,25. Elk ontvangt 5,55. 3e prijs: Dhr. K. Scheepens, 8,40, Molenstraat, Zundert, geraden 167,24. postella en ook Jerusalem. De lange voettochten zijn wel vervangen door de moderne verkeersmiddelen zoals vlieg tuig, trein en autocar, maar het doel is eigenlijk hetzelfde gebleven: een stuk bezinning op eigen leven. V: Maar bent U dan ondertussen ook I een concurrent van de reisbureau’s? rA: Gezien de ontwikkeling van reizen in het algemeen uit het pelgrimeren zou f ik spontaan reageren met het om te draaien. Maar dat is natuurlijk niet waar, zoals het ook niet waar is dat wij concurrent zouden zijn van de reis bureau’s. Beiden hebben hun eigen spe cifiek doel. De bureau’s organiseren vakantiereizen, zakenreizen etc., maken familiebezoek mogelijk. Wij doen een aanbod aan die mensen die een tocht willen maken met een religieuze opzet. Vele mensen maken ieder jaar een va kantiereis, maar niet ieder jaar een pel grimstocht. die zich de laatste maanden landelijk, en zelfs inter- uauumuu uuei gewen, klinkt ook door in de vragen van de gemeenteraads leden en de memorie van antwoord daarop van B en W; beheerst maar zorgelijk is de algemene toon. Tilburg is nog altijd de achtste stad van Nederland, maar wordt op de hielen gezeten door Nijmegen, dat nog een stijgend bevolkingstal heeft, terwijl onze stad inmiddels onder de 53.000 geraakt is en nog wel verder zal zakken. Nu is een bevolkingstal, of het nu groeit of afneemt, geen criterium voor leefbaarheid, woonbaarheid, welzijn of welvaart van een gemeente wanneer de oorzaken van de bevolkingsafname maar duidelijk aanwijsbaar zijn. Maar ------ iging in het beleid, beduidende bevol- Stichting bijstand buitenlandse werk nemers ’Midden Brabant’, Goirkestraat 105, Tilburg. Spreekuur: 10.00-11 19.00-21 De verhuurder zendt vóór 1 juli een exemplaar van elk bezwaarsc voorzien van commentaar, n ministerie, dat vervolgens advis bij de huuradviescommissie. Na behandeling van het bezwaarschrift - en, voorzover nodig, na een onderzoek ter plaatse dan wel na de partijen te hebben gehoord - brengt de commissie advies uit aan het ministerie, waarvan huurder en verhuurder een afschrift Op zondag 6 januari is er Drieko ningen zingen in het Wjjkgebouw Kie- vietslaan tussen 4 en 5 uur. Om half zes is de prijsuitreiking. Een deskun dige jury zal de groepen beoordelen op zang, kleding en voordracht. Laten de kinderen uit de Wandelboswjjk zich in zo groot mogeljjke getale melden. 11.30 uur. 20.30 uur. Optocht Ook op andere fronten wordt er bij de Pezerikken stevig aangepakt. Voor de Optocht zijn al een groot aantal zaken geregeld. Gezien de opgave bij de heren Kiemenye en Spierings zal er een on gekend groot aantal deelnemers zijn. woningen Zowel aan de grote wagens als aan de 1974 70/ vele Loopgroepen wordt nu reeds hard enkele u?r gewerkt. Verschillende families gaan in De belangrijks grote groepen deelnemen, terwijl na- De huren tuurlijk ook de buurtschappen de kop- tot comole sch?nen°e8’ d‘6 geheel Vef’ de" verho°gd. J Voor woningen die naar indeling, grootte of constructie niet meer aan redelijke eisen voldoen en waarvoor binnen 3 jaar begonnen wordt met en, die een extra toewijzing benzine of LPG aan- door middel van aanvraagformulier BA 16 kunnen ;r sischts in aanmerking komen wanneer ze een i uitoefenen. Een verklaring van de werkgever, in- het formulier, dat de betrokkene bij hem in 5 per se noodzakelijk. Invaliden dienen verder ■oie over te leggen van de verklaring van de Ier motorrijtuigenbelasting te Apeldoorn, dat jesteld van het betalen van motorrijtuigen- I een verklaring van een arts, dat aanvrager tuto is aangewezen. Verkeerd of onvolledig ingevulde formulieren zullen wor den teruggezonden. Indien geen firmastempel wordt ge bruikt moet de naam en het adres van de werkgever worden ingevuld. Bij het ingevulde formulier moeten géén losse bijlagen worden gevoegd. Alle verklaringen (van werkgever of van accountant en boekhoudbureau) moeten op het for mulier worden vermeld. Een uitzondering is gemaakt voor de verklaring (fotokopie) die invaliden dienen over te leggen (zie hiervoor bovenstaande). De^aanvragen moeten worden ingediend in de waarin de aanvrager woont. Het afhalen van k kan overal gebeuren. Per formulier mag slechts voor één auto (kentekenbe wijs) een extra toewijzing worden aangevraagd. De prognoses voor de jaren 1985 en het is aan het gemeent 2000 zijn er helemaal paast geweest, tijdig van die en het is de vraag, of zij er zelfs nadat te geven. An< zij werden gecorrigeerd, niet nog altijd hjk, zolar naast zijn. Als de verwachting van de Nederlandse bevolkingsgroei in tijd van twee jaar verschuift van twintig mil joen naar vijftien miljoen dan bete kent dat, dat die bevolking 25% min der zal zijn, dan oorspronkelijk was aangenomen. En 25% is een enorm kwantum. Dit verschi' gen door, zoals i te sturen"; in zo’n geval lid totaal worden herzien. V: U? A: Twintig leiders en ieder kan 2x per jaar een tocht leiden. V: Wat gaat U tijdens de voorlichtings- avond doen? A: In ongeveer l)j a 2 uur willen we aan de hand van dia’s en een film een indruk geven van wat het land te bieden heeft en proberen we over te dragen hoe wij die tochten door dat land opzetten en leiden. Er zal ook gelegenheid zijn om over alles wat met zo’n reis samenhangt vragen te stellen. Dierenartsen erg, Bosscheweg 110, Enschot, 251-1648. Timmermans, 568. Pojtelse Hoeflaan 43, tel. V: Hoe komt die eigen aard tot uiting tijdens uw reizen? A: Het meest opvallende verschil is wel dat er steeds een of twee leiders, paters van onze groep, meegaan met iedere tocht. Deze dragen de verantwoorde lijkheid dat die specifieke opzet er ook uit komt. Zij geven informatie over het land, het volk, de historische achter gronden etc. Zeer belangrijk daarbij is het de Bijbel in dat land te laten spre ken. Zij zorgen ook voor de religieuze vieringen waarin het ervarene gelovig verdiept wordt. Tevens lossen zij alle mogelijke problemen op en functione ren als tussenpersoon tussen de leden van de groep en die heel andere, vaak vreemde wereld waarin ze terecht ko men. De bedoeling van deze opzet is, volgens de commissie, om te komen tot een soort Zittingsavond. Een avond dus, waarop het luisteren en lachen bijna belangrijker is, dan het dansen en hos- Iburg. sen na afiOOp Djt groeiproces zal straat enkele jaren duren. Jaren waaruit de Pezerikken veel lering kunnen trekken, Hoogeind- Bej aarden Wie de bevolkingsstatistiek wat nauw keuriger bekijkt, zal zien, dat de groep bejaarden zich snel verbreedt, en bin nen vijf jaar zich zowat zal verdubbe len (bejaarden gezien als personen bo ven 65 jaar). Waar moeten die men sen blijven? Het ziet er naar uit, dat deze zaak de komende jaren probleem nummer één gaat worden, terwijl door de opschuiving heel wat problemen in de jongere regionen veel eenvoudiger zullen blijken, dat aanvankelijk was ver ondersteld. Het is dus niet zo maar een kwestie van huizen bouwen, maar van het scheppen van een heel pakket van voorzieningen voor bejaarden, dat de afgelopen jaren maar al te veel een post pro memorie is geweest. Nu gaat men daarmee reëel geconfronteerd worden. Alleen maar terloops Het is opmerkelijk, dat zowel de gestel de vragen als de beschouwingen van de Memorie van Antwoord eigenlijk maar terloops deze kwestie beroeren. Tot dusver zijn de bejaarden in de gemeenteraad niet zo sterk vertegen woordigd, maar men kan zien aanko men, dat mensen, die in het verschiet hebben binnen afzienbare tijd bejaard te gaan worden, zich op het ogenblik al afvragen, of het niet gewenst is om met het ook op de naaste toekomst een partij te gaan steunen, die erop aan dringt, dat nü de maatregelen geno men worden, die die naaste toekomst leefbaar moeten maken. Want als met die voorzieningen gewacht wordt, tot de grote groep van bejaarden zich gaat aandienen, komen ze te laat. Verschuiving Zodoende ligt enige verschuiving samenstelling van de gemeentera de komende verkiezingen minste..o de mogelijkheden. Zoals gi-J opmerkelijk, en misset zins verontrustend, dat de begroting van dit jaar aan dit aspect zo weinig specifieke aandacht schenkt. De be jaarden zelf zien de problematiek ge voelig genoeg zitten, en ze zullen zich met een bang hart afvragen, wie van de grotere partijen nu eigenlijk hun be langen behartigt. Het zou goed zijn, als tijdens de debatten over de begroting op dit punt toch nog eens extra de nadruk werd gelegd. Want te enigertijd zal het toch echt allemaal betaald moeten worden. En vooralsnog blijft het de vraag door wie. Aanstaande zondag reist de Tilburg- se Reisvereniging WILLEM II naar Rotterdam ter bijwoning van de wed strijd Excelsior Sportclub - Willem II. Vertrek om 12 uur van het station Spoorlaan. Men kan zich opgeven: Reisbureau „de Lux”, Lochtstraat 14- 16. Tel. 42 41 73 - 42 17 32, tot zater dag 18.00 uur of bij de heer Berlage, Wethouder Goyaertstraat 6, Tilburg, op zaterdag van 10.00 - 13.00 uur. eugdwerk in de (Ringbaan-West) iningsvereniging dinsdagavonden a.s. Rikavonden ge organiseerd in de benedenzaal van het Westend’s arochiehuis, ParochiehuisP Westend’s Parochiehuis, Poirterstraat 4a Tilburg, aanvang iedere avond 20.00 uur. Voor degene, die over 3 avonden het hoogst aantal punten heeft behaald, is als hoofdprijs een dames- of herenrtjwiel ter beschik king. Naast deze hoofdprijs zjjn er voor iedere avond nog mooie prjjzen beschikbaar. Het inschrijfgeld be draagt 1,per persoon. Iedere deel nemer of deeleemster ontvangt een gratis kop koffie, terwjjl frisdranken etc. voor een redelijke prjjs verkrijg baar zjjn. Als men de stand in deze afdeling be kijkt, ziet men dat Voab de aansluiting met de koplopers heeft behouden, nu men alle tegenstanders reeds een maal heeft ontmoet. Dit geeft dan aanleiding tot optimisme, hoewel het programma nog zwaar is. Dit is dan a.s. zondag het geval, wan neer Terneuzen op bezoek komt in Goirle. De eerste wedstrijd lieten de Zeeuwen zich thuis door Voab verrassen (0-3), maar daarna zijn ze beter gaan draaien, gezien het feit dat ze nu mede kop lopers zijn. Men is dus nu gewaarschuwd, maar toch wil Voab voor zijn eigen thuis- supporters goed voor de dag komen. Alle reden dus om een spannende wedstrijd te verwachten op het Sport park in Goirle. De Longa Supportersclub gaat zondag naar de wedstrijd R.W.B. - Longa in Waalwijk. Vertrek 13.30 uur bij A. Schuermans Spoorlaan en Longaterrein 13.45 uur. Leden betalen f 2,50, niet- leden f 3,00. Opgeven bij A. v. Exel, Hendrik de Keijserstraat 66. Op maandag 14 januari a.s. houden de Montfortanen in Parochiezaal ,,’t Hei ke” te Tilburg een informatieavond over hun tochten naar het H. Land. Wij hadden een vraaggesprek met de organisatoren van deze avond. Vraag: Hoelang organiseren de fortanen deze reizen al? Antwoord: We doen dit nu al tien jaar. In die jaren hebben we heel veel mooie ervaringen opgedaan. Moeilijkheden en er ook wel. Denkt U maar eens de 6-daagse oorlog in 1967, toen opeens stil kwam te liggen. Ook tijdens de laatste oorlog hadden we een groep in Israël. Niemand van de deel nemers is iets overkomen, integendeel ze hebben zelfs hun programma onge stoord af kunnen maken behalve een tocht door de woestijn, dat was wel jammer maar het kon echt niet. Je staat ervan te kijken welke steun de medewerking je in dergelijke omstan digheden hebt van de mensen die bij de organisatie van zo’n reis betrekken zijn, die kunnen werkelijk verantwoordelijk heid dragen. Ik denk aan ons reibureau in Jerusalem, aan de vliegmaatschappij El Al. De KL.M. kon ons niet meer helpen omdat ze geen vluchten meer op Tel Aviv hadden. V: De Montfortanen zijn toch ligieuze congregatie; waarom ze zich dan bezig met het organiseren van reizen? A: Al meer dan 40 jaar doen we dit, naar Lourdes, Parijs, Lisieux, Rome en het H. Land. Wij organiseren wel geen gewone vakantiereizen, maar pelgrims reizen tegen een religieuze achtergrond. Trouwens het is eigenlijk zo dat pel grimeren de oudste vorm van reizen is. Denkt U maar aan de vroegere pel grimstochten naar de graven van de apostelen en martelaren: Rome, Com- De huurprijzen van woningen van huur ders die géén bezwaar hebben inge diend, maar die toch de verhoogde huur niet voldoen, zullen in beginsel zonder onderzoek worden vastgesteld. Met de huuradviescommissies zal n"» overleg worden gepleegd over de wi,— warop de bezwaarschriften zo vlot mo gelijk verwerkt kunnen worden zonder dat aan de rechten van huurder of ver huurder afbreuk wordt gedaan. Over de huurverhogingen zal een alge meen voorlichtingsvouwblad verschij nen, dat te zijner tijd door de verhuur ders huis aan huis verspreid kan wor den. Zaterdag 5 januari 1974 Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! DE MAN VAN ’T VAK Noordhoekrlng 79 - Tel. 42 45 56 Allereerst zal in aanwezigheid van de Carnavalsprinsen van Biesthoutakker, 6720,6 <,T «7 X Lange dienst: Avond en Nachtdienst. kendgemaakt. Overbodig te zeggen. Korte diens Op werkdagen ook ge- dat dit met eni tamfem gebeuren opend van 18.00-22 00 uur op zater- Bovendien zullen op die avond de toe- dag geopend van 11.00-22.00 uur en op gekende onderscheidingen worden om- e« n feestdagen 8eoPend van gehangen bij die mensen, die daar vol- 11.00-18.00 uur. gens de Commissie voor in aanmerking komen. De bekende FRUT-PEZERIK zal ook dit jaar weer een zeer opmer kelijke bestemming krijgen De „grotsten boer van Beek” zal zijn medewerking verlenen aan dit evene ment, terwijl ook nog voor een aantal verrassingen is gezorgd. Waar eerst plaats moest worden gevon den voor zulk een bevolkingskwantum, en waar eerst de bestaande bevolking met deze uitbreiding rekening moest houden, hoeft dat dus nu niet meer; de voorzieningen die daarvoor gepland weren, kunnen wegvallen, mogen zelfs niet getroffen worden, omdat ze niet te financieren zullen zijn, en ze het treffen van weer andere voor zieningen, die wel nodig zijn, in de weg staan. De regering is van plan de huurver hoging op 1 april 1974 voor nog ge subsidieerde woningen die in de laats te 5 jaar zijn gebouwd te beperken tot 3%. Dit in verband met het stre ven om in 1974 de stijging van de prijzen te matigen. De maatregel komt in het bijzonder ten goede aan de huurders van de duurdere woningen, die vaak een groot deel van bun inkomen aan huur betalen. Bij deze woningen gaat het om complexen waarvan de gemiddel de bewoningsdatum ligt op of a 1 ja nuari 1969. Voor woningen, beho rende tot complexen waarvan de ge middelde bewonigsdatum ligt na 1 april 1973 vindt op 1 april 1974 nog géén huurverhoging plaats. Staatssecretaris drs. M. .P A. van Dam van Colkshuisvesting en Ruim telijke ordening heeft dit de colleges van burgemeester en wethouders schriftelijk medegedeeld. Voor alle overige woningen zijn de woningen die ouder zijn 5 jaar van gem< corporaties is in I huurharmonisatie van toepassing. De toe te passen huurverhogingen wor den getoetst aan het harmonisatie- plan dat in 1973 van kracht was. Zo als reeds in de „Nota huur- en woon- ruimtebeleid op korte termijn” is aangekondigd mag het bedrag van de nieY huurverhoging niet uitgaan boven 7% van de huur van de betrokken woning op 31 maart 1974. Als het bedrag van de huurverhoging met 7% hoger is dan het maximale be drag dat in 1973 volgens de huur harmonisatie gold, wordt ook voor 1974 dat maximale bedrag aangehou den. Als regel zal de huurverhoging voor ringen die ouder zijn dan 5 jaar in bedragen. Op deze regel zijn enkele uitzonderingen. De belangrijkste daarvan zijn: De huren van woningen behorende lexen waarvan de gemid- lingsdatum ligt in 1968, rpril 1974 met 6% wor- het opstellen van een plan tot ver betering of afbraak, kan de huur verhoging op 1 april 1974 beperkt worden tot 6% of minder. Voor duplexwoningen geldt dat de maximale huurverhoging niet hoger mag zijn dan de helft van de maxi male verhoging voor een volledige woning per 1 april 1973. I Vaststelling van de huurprijzen De huurverhogingen moeten vóór 1 maart 1974 schriftelijk aan de huurders worden aangezegd. Voor gesubsidieerde woningen waarvan de gemiddelde be woningsdatum ligt op of na 1 januari 1969 zal de huurverhoging bij een al gemene beschikking worden vastgesteld. Voor die woningen is de huurverhoging direct verplicht. Voor woningen die ouder zijn dan 5 jaar zal de huurverhoging, na behande ling van eventuele bezwaren van de huurders, zo nodig bindend worden vastgesteld. De vastgestelde huurprijs gaat dan (met terugwerkende kracht) in op 1 april Om meer duidelijkheid en zekerheid voor de huurders te brengen in de pro cedure voor huurvaststelling en de wijze waarop zij eventuele bezwaren tegen de huurverhoging naar voren kunnen brengen in de procedure voor huurvast stelling en de wijze waarop zij eventuele bezwaren tegen de huurverhoging naar voren kunnen brengen, zullen voor alle woningen die ouder zijn dan 5 jaar - dus ook voor nog gesubsidieerde wo ningen - dezelfde hieronder genoemde regels gelden. In die gevallen waarin de huurder wei gert de huurverhoging te accepteren, moet de huurder zijn weigering kenbaar maken aan de verhuurder door middel van een formulier (in tweevoud). Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij de woningcorporaties en de gemeenten. Zij bevatten ondermeer een toelichting op de gronden waarop wél en op de gronden waarop géén bezwaar tegen de huurverhoging kan worden gemaakt. De bezwaren moeten vóór 1 mei 1974 bij de verhuurder worden ingediend. Want :ht wi rden laat. recht doet aan de feitelijke probl tiek. Alleenstaanden, studerender bejaarden, „en dergelijke” in één groep thuis, want groep voor groep behoefte lopende woonfaciliteiten. ren hebben uiteen tocht k op ar ■rikken fronten wor stevig aangepak ht zijn al een groot a ld. Gezien de opgave 1 en Spierings zal aantal dee grote wage “’ordt tijdij c-ntebestuur zich consequenties rekenschap te geven. Anderzijds is dit niet moge lijk, zolang zo’n gemeentebestuur niet weet, hoe landelijk over de kwestie ge dacht wordt. De gevolgen van een correctie van die bevolkingsprognose zijn zeer verstrekkend. Men moet zich daar goed rekenschap van geven: in verband met de ruimtelijke ordening cc,,,, van Nederland komt een en ander neer schil is niet op te °P het niet hoeven opvangen van de dat heet, het beleid bevolking van drie grote provincies. moet het\ Rondom hart van Brabant

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1974 | | pagina 3