OOfflES I IfflCIHI bij de stadsbusdienst Wijn in een feestelijke maand december 1795.- Vrouwenorganisaties zenden studie in over desiderata j ROSSMEISL Zaalhockey wint snel aan populariteit ZIEKENFONDSLEDEN 20% KORTING OP MONTUUR Noad - RAC f 11.50 Hilvarenbeek 1973 ff I I - 4OT „Kunst in de Schoen”in Nieuw Schouw- burggezicht h< »l I Achtvormige lijnen gunstig Donderdag 13 december 1973 - pagina 3 DETILBURGSE KOERIER r 1973 - pagina 2 ’HUIDIGE NET MOET UITGEBREID’ Suggestie TILBURGNOORD TEL. 013-554512 Lijnopbouw tren i zuller DOKTERS WEEKENDDIENST Sneldiensten >5-67 5 Tijdelijk K 432, tel. van 15, Moer- 695 fles 495 18, et. straat HEUVELSTRAAT 50 EN ATIEGELD een noc kaart jes vc 6 ritten- iderkaart- in verdwl unnen be OOGMEETKUNDIG OPTICIEN B.V. WAGNERPLEIN 47 WINKELCENTRUM liana van - Tilburg secten zeer is de aelan- i onze wordt lit blad SOLINA model A 100 Het orgel met de bijzondere solostemmen f 1895.- ■:“i Introduktieprijs plaats voor het paar met mej. Marian Jar plaats voor de heer mej. Carin Rooyakkers. vignt En v. dan tot het r gante, half-z< een elk i om n de laan. r beperkt haal- iarabonnemen- 18,-. Moge- hiertoe be- BEAUTY-CASES in diverse leuke frisse tinten nu als speciale Kerst-aanbieding 36,95 Belt 0011 voor brandwc politie, autohulpdienst b uren, tel. 432113. Moerges Oirschot 1243-204 en dinsdag en donderdag van .00 uur. scheids- gewisseld ndse werkne- Goirkestraat Julie Stolbergstr. 7-25 De orgelspeciaalzaak van I Zuid-Nederland E' MUZIEKHUIS I Tot slot nog enige afwijkende regels ten opzichte van het veldhockey. 1. Een zaalhockey team bestaat uit mi nimaal 4 spelers en maximaal 6 spe lers met max. 6 wisselspelers (zie 6). De c schout een I buite zonder charme je-uit” begint als U uw kar neemt, een coupon! koopt, of uw keuze i nementspakket. Op U ze rustig alles vri weten ze wel een i het ’wijntje-voor-alledag’, kosten. Tegenwoordig kui terse gasten zo’n feestelijk glas verschal dat men de eigen auto thuis Het tekort aan parkeerruimte !s dan tevens minder len dan ook aandrin- :em op passen. instap- ding aan sine dui- aan te 2. Zoals reeds vermeld mag er alleen gepushed en geschoven worden, het slaan van de bal is verboden. zonder de trschuwen j lerby tegen een ?oed is voor een 1 werken wor- Zondag 16 december Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zjjn EIGEN huisarts! Deze aangekondigde toont aan, dat het I stuur van Tilburg, zich en kosten gel maal functior dienst. Door de autol tuurvriendentc zondag 16 decern! wandeltocht door de z het drinkwatergebitu. 10 uur bij het parkc Hogeschool aan de Een ieder is welkom! Dr. v. Delft, gestel, tel. 04 9 Op 16 decet loen" aan de initiatief van de Van de Mortel-' een uitgaansmiuu zin georgani „Saloen in t zal kunne/) sjoelbakt en nog andere gezt kleine zaal is kof barretje. Voot -J- rtrek, sstel stseweg I 424. Stichting bijstand buitenlanc mers 'Midden Brabant', C 1 OS, Tilburg. Spreekuur: di 19.00 tot 20.C Dit concert werd niet alleen uitgezon den voor het St. Elisabeth-Ziekenhuis, maar tevens voor de patiënten van het Maria-Ziekenhuis en nog drie verpleeg tehuizen. Al de hiervoor maken het voor c aantrekkelijk, ook tal doelpunten, gemi. een tiental doelpuntei kenen en de kortere toeschouwers en de het veld verhogen u heid. UITSLAG AKTIE BOGAERS. De uitslag van de aktie, die gehouden is in verband met de opening van nieuwe zaak in de Heuvelstraat, volgende week 20-12-1973 in di bekend gemaakt. sma, Burg. v.d. >74969, Tilburg. Orionstraat van Rooy, Joke voor ers en voorverkooppos- -een-half jaar deel t team. Per 15 de- c' de direktie haar op ver- jeno- Het koor stond onder leiding van de dirigent de heer A. Dresens, terwijl de begeleiding in handen was van mevr. A. Staps-v.d. Langerijt. Het programma was zeer gevarieerd o.a. Polyfone muziek, opera en operette. W 381 Tg Ml iëSK De galerie is iedere dag open van 2 tot 6 uur (beh. maandag) en de tentoon stelling loopt tot 20 december. In de afdeling ball-room C-klasse een 5e plaats voor de heer Piet Rullens met mej. Gerrie Hermans. Ook in de afde ling Latin-American dansen was een 2e plaats voor bovengenoemd paar, een 5e plaats voor het paar Gerard Hermans Missen en een 6e Jef Willems met De Nota vermeldt, naast de gebrui kelijke stopdiensten, sneldiensten. Voor vele werknemers, doorgaande reizigers, ziekenhuisbezoekers etc een aanwinst. Deze snelle verplaat sing bevordert aansluiting op verder reisvervoer. Uw voorstel de snel diensten herkenbaar te maken door :n speciale nummering, is juist en jodzakelijk. Buitenspel en lang corners kent het zaalhockey niet, men mag echter niet in het doel van de tegenpartij gaan staan. Hilvarenbeek Dr. Billet, Rogier v. Leefdaelstraat 23, Hilvarenbeek, tel. 04255-1355. tmber wordt in de „Sa- Schot Backxstraat op de heer Lanslots, Burg, elplein 133, tel. 680191, üddag voor het hele ge viseerd onder met motto en uit". In de grote zaal worden gepingpongd, ge- i gekaart, en verder zijn er gezelschapspelen. In de Is koffie, en er is ook een :jr de kinderen is er een ander vertrek, waar zij zullen worden beziggehouden, onder meer met een goochelaar. De autoloze zondag zal het voor aardig wat mensen daar uit de buurt aantrekkelijk maken om er eens te gaan kijken. Wij Nederlanders drinken jaarlijks gemiddeld zo’n 10 liter wijn per hoofd van de bevolking en het ligt voor de hand dat een groot gedeelte van deze hoeveelheid ons in de maand december door de keel vloeit. In december zijn de avonden lang. Dan gunnen wij ons de tijd om lekker en uitgebreid te eten, om gasten te ontvangen, om het gezellig te maken. Èn het wordt steeds meer ook ónze traditie, de gezelligheid te ondersteunen met een goed glas wijn. Een glas wijn voor de december- se feestmaaltijd, waar wij wel iets meer voor willen betalen dan voor ’iviintiA-vnnr-aiioHao’, maar dat Ons toch ook niet de kop hoeft te in je voor ongeveer een tientje de fles de win- iffen. Goirle Dr. Bosch, Hoogeindseweg 8, Goirle, tel. 04247-2647. zijn, laat, in de centra’s is urgent. Wij willei gen het lijnverknopingsystee uitgebreider schaal toe te j Ons inziens kan bij haltes, i perrons etc. de routeaanduidi service winnen, door een klei delijke verknopingschets brengen. dag 16 december zul- sfhebbers de gelegen- prachtige collectie bewonderen in zaal loergestel. Deze dui- s hebben onder het er eens in’ en wordt geor- >or de duivensportvereni- Berg en Dal’. De selektie zal it de beste duiven, gefokt door liefhebbers. Zij die eventueel hun collectie willen uitbreiden worden daar toe ook in de gelegenheid gesteld. Achter de molen in galerie de kinderkus is ook op zondag de tentoonstelling, kunst in de schoen, 's middags van 2 tot 6 uur geopend. Men kan daar vrij blijvend naar binnen gaan en genieten van een zeer gevarieerde kollektie, die tot stand is gekomen, door samenwer king van een twintigtal beeldende kun stenaars. De tentoonstelling bestaat o.a. uit: schilderijen, grafiek, kollage’s, et sen, tekeningen, aquarellen, houtsnij werk, wandkleden, keramiek en plas tieken van zilver en brons. Ook is er een kollektie gedichten bundels aan wezig, die u rustig in de galerie kunt gaan zitten lezen. De verzameling kerst kaarten van Ceciel van Ginneken, lino en matriedruk, is zeer de moeite waard gezien te hebben, als ook de eigen druk technieken van Niels van Spaendonck. Zaterdag 15 december is het kantoor weer normaal geopend. uitbreiding Gemeen tebe- veel moeite getroost voor een opti mmeren van de Stads- 3. De bal moet, behoudens een doel poging, over de grond gespeeld wor den, bij het stoppen van de bal zal een onopzettelijk opspringen van de bal van minder dan 15 cm niet be straft worden. Bij een doelpoging mag de bal omhoog gespeeld wor den, mits de stick op de grond is en de „slag” opzichzelf niet gevaarlijk is. Indien een keeper de bal opzette lijk hoog en hard weg trapt zal dit een strafbal opleveren. Wilt u bij het nagerecht liever eens een Rijnwijn proeven, dan zou de eveneens half-zoete Trimbach Alsace-Coquillages (vanaf f. 8,35 per fles) aan t e bevelen zijn. Zaterdag 15 december Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! HULP NODIG weer, G.G.D. en buiten de werk- Dierenartsen p Rasenberg, Bosscheweg 110, Enschot, S tel. 04251-1648. v. Riel, Postelse Hoeflaan 43, tel. 674590. H V. Pinxteren, Kruisbaan 28, Goirle, tel. h 04247-1931. Dierenkliniek van den Brink, tel. 432867. terdag 15 en zond: len vele duivenliefi heid hebben een wedstrijdduiven te 'De Brouwer’ te Moer venshow zal plaats h< motto ’Vlieg ganiseerd doe ging ’Over P~ bestaan uit Apothekers 14 december v. Gorp, Broekhovenseweg 27, tel. 422302 (A) v. Gorp-Simonis, Veldhovenring 96, tel. 426234 (A-N) A-N Avond- en Nachtdienst. A. Op werkdagen ook geopend van 18.00-22.00 uur, zaterdag geopend van 8.00-22.00 uur en op zon- en feest dagen geopend van 11.00-18.00 uur. slijter terecht. Vertel eten en hij zal zich inspannen uw maaltijd tot een sukses te maken. Zeg hem niet ’ik houd niet van zure wijn, of niet van zoete’, maar geef hem inzicht in uw menu en hij schaft u goede raad. Wijn en gerechten moeten immers met elkaar harmoniëren, en wie bij vis bijvoorbeeld zoete wijn drinkt, ervaart hetzelfde als zou hij zijn zalm met suiker hebben bestrooid. Bestaat uw voorgerecht uit vis? Neem dan een lichte, droge witte wijn, zoals een Blane-de-Blancs Delor A.C. (vanaf f. 5,20 per fles) of een Le Cardinal Sau- ■~“ion Sec A.C. (van f. 7,50 per fles), wilt u toch iets zoets drinken, wacht nagerecht en serveer de ele- uau-zoete Delor Sauternes A.C., sappige en ronde witte wijn die bij dessert past en die wel genoemd wordt ’de edelman van de Bordeaux’. Kost f. 6,25 per fles. Zaalhockey is een spel gebaseerd op het veldhockey dat qua karakter tus sen veldhockey en ijshockey in staat. Het is een snelgroeiende tak van sport, die zich tegen een lichte tegendruk van het veldhockey in, tussen de an dere zaalsporten omhoog werkt. Zaalhockey heeft slechts een klein deel van de technieken van het veldhockey ter beschikking, maar dat deel is dan wel iets verfijnder uitgewerkt. Men mag bij het zaalhockey nu eenmaal niet slaan, alleen het schuiven en „duwen” (de push) van de bal is toegestaan, maar dit alles gebeurt veel sneller, nauwkeuriger en op een kleinere ruim te. Elk der 22 veldhockeyspelers heeft 227,5 grasland tot zijn beschikking (een ruimte, waar men gemakkelijk een huis met garage, voor- en achtertuin op kwijt kan) terwijl de zaalhockey- speler het met slechts 66 m2 moet doen. Hierdoor worden de taktische regels veel strenger, daar er minder ruimte is voor individueel initiatief. Dit wil niet zeggen, dat de zaalhockeyer in een keurslijf moet spelen, maar toch wel dat er per team slechts een of twee spelers zijn die de gehele wedstrijd naar eigen inzicht kunnen spelen (dit gijn vreemd genoeg meestal de verde digers), terwijl de andere spelers alleen bij balbezit initiatief kunnen tonen, doch echter volgens een nauw omschre ven stramien. RIKCONCOURS. De Karnavalsver- eniging 'De Oerlepoepers’ die gevestigd zijn in Café 'Bonne Auberge’ aan de Trouwlaan 187, organiseert op veler verzoek voor de laatste maal a.s. vrijdag een groots rikconcours ten behoeve van de kindercarnaval. Er zijn wederom fan tastische prijzen en iedereen is van har te welkom. Aanvang 8 uur. Bij strafcorners mag alleen de keeper in het doel staan, alle andere verde digers moeten aan de andere zijde van het doel staan, dan waar de strafcorner wordt aangegeven. Een bal, die bij een strafcorner meer dan 2 meter buiten de cirkel is ge weest of door een verdediger is aan geraakt, behoeft voordat er een doel poging gedaan wordt niet meer ge stopt te worden, in alle andere ge vallen moet de bal eerst gestopt wor den. Vraag bij ons hoe U orgel kunt leren spelen, zonder in het bezit te zijn van een orgel. c. Alternatief: Een maandkaart a f. 10,—. Een gereduceerde ge- zinskaart (maand). Een maand kaart (geen kalendermaand) on beperkt a f. 15,-. 20 rittenkaar ten handhaven tegen huidig ta rief en zuivere kostenverhoging procentsgewijze toevoegen. 10 rittenkaarten invoeren, zelfde voorwaarden als 20 ritk. Voor ouderen, gehandicapten etc. ver zoeken wij speciale tarieven (la ger) zonodig minimale registra tie. d. De schoolmaandkaart, art, volwassen en kinc verkrijgbaar bij bestuurder. VW KANTOOR OP 14 DECEM BER A.S. GESLOTEN Op 14 december a.s. is het VVV kan toor de gehele dag gesloten, aangezien het personeel haar jaarlijkse studiereis maakt. dames cassières van de Stads- ouwburg van Tilburg bepalen voor i belangrijk gedeelte het gezicht naar ten. Ze doen dit altijd op een bij- charmante manier. Uw „avond- tenslotte aan de kassa, lartjes reserveert of af- ■"■"^nboekje of kadobon maakt uit het abon- theatergebied kunt ragen: op bijna alles antwoord. Herziening tarieven Naast de betere frekwentie, is herziening tarievenstelsel een be grijk onderdeel van de nota. Ten aanzien hiervan de navolgende pun ten: a. Als de huidige tarieven enige ver hoging behoeven, b.v. door kos tenstijging, pleiten wij voor mini male procentsgewijze verhoging, aangezien de laagstbetaalden in onze samenleving, (dat zijn er ve len) mede deze verhoging moe ten betalen. b. Het lijkt ons maar v baar, een aantal jaan ten te plaatsen a f. 1 lijk zijn werkgevers reid. Verzoek Kan het Gemeentebestuur van Til burg zorg dragen, voor een stop plaats aan de zijweg voor de ingang van het Station Spoorwegen aan de Spoorlaan, voor treinreizigers. De stadsdiensten nemen de reizigers veel te ver mee door. De punten die. wij aangeven als 1, 2, 3 en 4 onder lijnopbouw, gelden ook voor dit euvel. genoemde aspe de toeschouwer i door het grote aan- *middeld kan men op ten per wedstrijd re- -e afstand tussen de ie verste hoek van deze aantrekkelijk- Tandartsen Dr. Smeets, Spoorlaan 425210. Spreekuurtijden: 12.00-12.30 i uur. Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalken-Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg, Berkel En schot en Udenhout. Mevr, de Bont-Rondei Mortelplein 113, tel. 61 Mevr. Wolfs-v. Dommelen, 13, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kusters-Verschuuren, Hoogeind seweg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Ryckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. Mej. Snellen, Scheepersdtyk 66, Oister- wjjk, tel. 2098. Mejuffrouw J. van Rooy, Joke v. de vaste bezoekers en voorverken"" ten, heeft drie-en-een-half jaa. u uitgemaakt van dit team. Per 15 cember a.s. heeft de direktie haar haar eigen verzoek eervol ontslag leend in verband met haar voorge men huwelijk, waarmee een wensdroom in vervulling gaat. In de ontstane vaca ture wordt voorzien door Mej. M. Vrie zen, die zich momenteel al druk aan het inwerken is. We wensen Joke het sukses. GEMENGD KOOR ’GOIRLE’ ver zorgde afgelopen zondagmiddag tussen 17.00 en 18.00 uur een concert in het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Tilburg, via Radio Elisabeth. AFGELOPEN ZONDAG 9 december namen 10 dansparen van dansschool Van Opstal deel aan de internationale danswedstrijden in Hotel Krasnapolsky die stonden onder auspiciën van de N(ederlandse) A(mateurs) D(anssport) B(ond). In deze zeer druk bezochte wedstrijd, die gejureerd werden door de Engelsen Byron en Dorothy Charton wisten enkele Tilburgse paren de finale te behalen. lutoloze zondag wordt de na tocht naar Ulvenhout, a.s. iber gewijzigd in een de Oude Waranda en >ied. Verzamelen arkeerterrein van Hogeschoolla Ter gelegenheid van de bijeenkomst van bij Tilburgse vrouwenorganisa ties aangesloten leden op 22 november hebben deze organen gezamen lijk een schrijven samengesteld over het openbaar vervoer in onze stad ter aandacht van het gemeentebestuur. Bij deze organisaties zijn meer dan 3000 vrouwen aangesloten, zodat de in dit schrijven vervatte mate rie zeker de aandacht van de overheid verdient. De opstelsters zien het als juist, dat het huidige net belangrijke uitbrei ding behoeft. Een gelukkige omstandigheid is, dat een deel van de gezamenlijke belastinginbreng van de bevolking, vrijkomt ten behoeve van het Openbaar Vervoer. Mede hierdoor kan de B.B.A.-Stadsdienst, haar geboden frekwentie belangrijk opvoeren ten behoeve van haar passagiers. De voltooiing van Tilburg Noord, als grote woonconcentra- tie, toont aan dat: a. Een derde lijn noodzakelijk is. b. Dat tevens de stadswijk Loven een busverbinding krijgt. c. De bereikbaarheid van de Binnenstad en de uitgebreide woonwijken gewaarborgd worden. Kioskverkoop, voor onder herzie ning tarieven genoemd punt c., B.v.Station, Heuvel, servicedienst warenhuis en Banken etc. Geen ad ministratiekantoor voor maand- en rittenkaarten. Het is bekend dat 80 pct. van de ondernemingskosten be steed wordt aan lonen. De lonen uitgespaard op administratiekosten, kunnen beter besteed worden aan een latere avonddienst ten behoeve van reizigers. Meer haltes. Hier an daar zouden er nog meer haltes moeten komen. Om er een paar te noemen b.v. Boerenleenbank Tivolistraat, mid den Vierwindenlaan enz. Beschut ting bij haltes is zeer gewenst. Zij mogen echter geen hinder worden voor bewoners in de omgeving. Ook meer oversteekplaatsen gewenst (op wegdek aangegeven) b.v. Nieuwe Bosseweg-Boerhaavestraat t.b.v. Ziekenhuis. Ook waar nodig op an dere plaatsen. zat. en zond. uur en van 17.30-18.00 Wie wijn gaat inkopen voor de komen de hoogtedagen - en dat móet tijdig gebeuren, want zelfs de jonge wijn moet minstens twee dagen uitrusten van het boodschappen geschommel vóór hij zich in vol ornaat aan de proe ver wil presenteren - zou bij de slijter eens kunnen vragen naar een w(jn uit de hamers van 6. Spelers mogen rechter te waai worden als a. de bal over de doellijn is gegaan; b. de rust is aangebroken; c. het spel tijdelijk is stilgelegd. Dus niet als er een vrije slag of straf corner wordt gegeven. Indien een speler zonder keepersuit rusting de taak van de keeper over neemt (Kicking-back) dan moet de scheidsrechter hier wel op attent ge maakt worden. De frekwentie die door lijnverkno ping (systeem achtvormige lijnen) bereikt wordt, is voor alle busreizi- gers zeer gunstig. Een gevolg kan Zoals het er klimatologisch nu uitziet is de mogelijkheid groot, dat er zondag wees eens gevoetbald zal worden. In dien zulks het geval zal zijn speelt NOAD wederom thuis, waar het nu het Rijense R A.C. ontvangt. De mannen van trainer Deboorder hebben na de weken van competitie- loos voetbal „honger naar de bal” ge kregen en willen er weer eens lekker tegenaan gaan. NOAD zal er inderdaad alles voor moeten doen in deze wedstrijd, omdat het alle punten nodig heeft om haar mede-leidende positie vast te houden, beter, te verstevigen. Zeker in deze streekderbj R.A.C., dat altijd wel got verrassing, zal het hard den voor de geelblauwen. Voor een coach is het bij het zaalhoc key makkelijker dan bij het veldhoc key om een bepaalde taktiek door te voeren. Bij het veldhockey is de coach zijn mannen (of vrouwen) bij het be- ginsignaal 35 minuten „kwijt”, voordat hij bij iedere speler de taktiek kan cor rigeren. Bij het zaalhockey kan de coach regelmatig een speler, waarvan de taktische inzet aangepast of veran derd moet worden, uitwisselen, zodat hij binnen enkele minuten alle spelers aan de kant gehad kan hebben om ze nieuwe taktische inpulsen te geven. Een time-out, zoals de meeste zaalsporten die kennen bestaat bij het zaalhockey niet. Wat de beste taktiek is, is niet te zeggen, het belangrijkste is, dat alle spelers dezelfde taktiek spelen, want twee of meer taktieken ter zelfder tijd leidt ongetwijfeld tot een nederlaag. Plaatsten w(j onlangs de tekening van de oude fabriek van Van Dooren en Dams aan het Korvelplein, gezien van de straatkant, op veler verzoek maakte de heer C. Maas nog een andere ’opname' van dit, zoals hij zegt, ’zo wondermooie echt typisch oud-Tilburgs pand’. Het deftige oude herenhuis met direct daaraan verbonden een gedeelte van het fabrieksgebouw en magazijn laat duidelijk zien dat de werkgever vroeger meestal vlak by of aan ’het’ fabriek woonde. Huidige werkgevers doen dit niet meer. Hoogstens zal een bedryfschef of werkbaas of portier of concierge de honneurs waarnemen als er moeliykheden zyn. By de lezers is een zeker heimwee te constateren nu die oude ’toestanden' gaan verdwynen. In het voorjaar zal ook dit gebouw verdwenen zyn, dus wie het nog eens zien wil, moet vlug zyn. Misschien kunnen belangstellenden aan de gemeente de sleutel vragen om ook eens het interieur te bekyken. Gouden Wynkollektie, die dit jaar tij dens de landelijke manifestatie ’Okto ber: Wijnmaand’ door een fijnproeven- de jury werd gekozen uit een groot aan tal goede wijnen van velerlei herkomst. Bijvoorbeeld de Petit Bourgogne Bichot 1970 (acht gulden per fles), afkomstig uit het ruige boertige land van de Bour gogne, waar de aarde rood is als de wijn die er wordt geoogst. De Bourgogne le vert volle, krachtige wijnen, eerlijk en robuust als de boer die ze verbouwt. Deze wynen onderscheiden zich van de ook al eeuwenlang bekende Bordeaux- wynen - die geraffineerd, goed geculti veerd en dankzy de invloed van de At lantische Oceaan tintelend licht zijn - door de fluweelzachte,, zwaardere en vollere smaak. De Bourgogne-wijn past daardoor voortreffelijk bij toumedos en ossehaas, bij het krachtige van wild als patrijs of fazant. En omdat de Neder lander het liefst een wijn drinkt waar hij nog iets anders nk kan drinken, is de Petit Bourgogne als lichtste van de zwa re Bourgognes, bijzonder voor hem ge schikt. Overigens kan een ieder voor adviezen het beste bij de i"' hem, wat u gaat jannen uw maaltij Zeg ijn, o Van verbeterde lijnopbouw binnen de wy'ken kan men niet spreken. Wel van meer mogelijkheden by benadering door de uitbreiding. Voorheen stopte men dichter by de ingang van b.v. het Mariaziekenhuis, bejaardenhuizen etc. als de platte grond stadsdienst nu aangeeft. Wij willen sterk onder uw aandacht brengen n.l. ons wisselend klimaat. Loopafstand is daarom mede be zwaarlijk: 1Bij regenweer voor iedereen. 2. Voor moeders en vaders met kin deren en bagage. 3. Voor ouderen en gehandicapten. 4. Voor al degenen waaraan men uiterlijk de gehandicaptheid, door welke oorzaak ook, niet kan aanzien. Dit getal is niet te schatten. De bus mag wel efficiënt rijden, maar de passagier mag er niet de du pe van worden. Wy constateren dan ook dat er geen bus rijdt door: Wijk Jerusalem, Wijk Armhoefse Akkers, Hessel Kasselstraat, Arendlaan, Gen. Smutslaan, Edisonlaan, St. Jozefstraat, Gildebroederstraat, Noordstraat, Stationstraat, Bredase- weg, Friezenlaan, Heikantlaan, Stokhasseltlaan, Kruidenlaan en Ringbaan Noord enz. Bij verschil lende bejaardenhuizen geen halte meer. Nivon Rondom hart van Brabant DUIVENTENTOONSTELLING. Za-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 3