TAPIJTGROOTHANDEL BEN de GRAAFF 139 139 39. 109 NIEUWE BRIL? TAPIJT KOPEN IS IETS WAT U BESLIST MET IEDERE DAG DOET Don Quishocking is erg shocking houtbewerken WOLLEN MOQUETTE HUISKAMERTAPIJT BERBER TAPIJT BLOEMTAPIJT 1111 lï Kursus Kreatief Schijn en werkelijkheid bij Tsjechov Suède en Nappa kleding koopt u beter in een SPECIAALZAAK. Waarom? Nergens in het Zuiden vindt u zo’n grote collectie. DONDERS-DE WIT Senegaalse danseressen en dansers in Stadsschouwburg <9^ caarls!S>lenzen I optiek Hoera, we leven nog Het weekend-programma van de Stadsschouwburg Tilburg Het eerste weekend van november wordt in de Stadsschouwburg van Tilburg goed ingezet met één van de bekendste stukken van de beroemde Russische toneelschrijver Tsjechov: ’de Meeuw’. Het is een aangrijpend en ont- menselijke on- bij Tsjechov de om zich te veranderen. Allen rollen zonder zich daarvan tust te zijn en dromen van rollen, die zij nooit in hun leven zullen spelen. De Tsjechov traditie in ons land is al héél oud. ’Oom Wanja’, ’de Kersentuin’ en ’De drie Zusters' waren hoogte punten in theaterseizoenen. Het is voor regisseur Lo van Hensbergen dan ook een hele uitdaging geweest, ’De Meeuw’ te gaan doen. Sarto - Volley b 21 17 >er 1973 - pagina DETILBURGSE KOERIER Donderdag 1 november 1973 - pagina 0 p.m. jring 142 PIUSPLEIN worden alle tapijten, door ons verkocht, Nylon 380 breed in zacht reliëf 380 breed, op foamrug winkelwaarde 186.- winkelwaarde 69.- ONZE PRIJS ONZE PRIJS Prachtig Prachtig k in hele fijne kleurschakeringen winkelwaarde 189.- 400 breed ONZE PRIJS huubvan den hout Komt oök U eens kennismaken met ons en onze enorme tapijt kollektie.HONDERDEN ROLLEN TAPIJT VOORRADIG die stuk voor stuk ongelooflijk goedkoop zijn en waar U rustig langs kunt wandelen en zien hoe ze in werkelijkheid liggen. Het loont U beslist de moeite. v.d. Duinstraat 128 Sprang-Capelle. Tel. 04167-3981 Daarom zijn wij voordeliger. Ook in suède en nappa-herenkleding zijn wij enorm gesorteerd. Hoogvensestraat 178 A Tilburg, Tel. 013-432854 orthodc en krui in en totse t één Kom vrijblijvend eens passen. Jul. van Stolbergstraat 5 VEN >885. .ndaga Prijs De start a.s. i van de stads- lovember is de rogramma van [gegeven. II-Sarto 4. jpgeven aat 44, roerend stvk over de macht. Niemand heeft kracht, spelen Schouwburgi 013-420196 nooit té droc duur en eigen lacht u van clichés Vanuit een het sociaal nova’ ook dit houtbewerken. opzet en inhoud verwantschap v met oude ambachten, waarbij kreatieve wijze bezig zijn met hout op de voorgrond staat. stellenden kunnen zich o; ova, Nieuwlandstraa 126269. land in Europa, v >eeld wordt als c inspireert he dat over >ont u d< goede traditie organiseert cultureel centrum ’terra jaar een kursus kreatief Een aktiviteit, die qua vertoont ij het op daarom vraagt IJ om vertrouwen, om een degelijk tapijt wat geschikt is voor dat bepaalde vertrek, om een kleur die past bij Uw interieur. Kortom U vraagt om een eerlijk advies!! Maar waar krijgt U dit vandaag aan de dag nog?? Er wordt dan vaak alleen maar gedacht aan de centen in Uw portemonnee. Het moet toch wel een erg nare gedachte zijn om zo tapijt gaan te kopen. Wij beloven U met de hand op het hart dat U daar bij ons niet bang voor hoeft te zijn. Wij verkopen ook graag, dat welmaar dan op een faire openhartige manier en staan U van dienst met een gedegen advies. En even belangrijk is dat wjj alle merken tapijt tegen fabrieksprijs leveren en door ie klas stoffeerders vakkundig en gratis gelegd de volksaard is streng orthodox, de Nederlander is rechtlijnig en kruidenier bij geboorte, wat hij niet kent dat eet hij niet, enz. enz. Tóch is er géén land in Europa, waar zó goed kabaret gespeeld wordt als juist in ons land. Kennelijk inspireert het tóch. Don Quishocking, dat overigens niet echt choqueert, toont u dat in vlijm scherpe teksten en uiterst muzikale liedjes, die zijn vervat in een kostelijk programma. Kabaretier Sieto Hoving gaat over de andere tour. U kunt dat zélf gaan er varen op zaterdag, 3 november a.s. als hij, samen met zijn vrouw Marijke en vrind Rob de Nijs, het programma ’Hoera, we leven nog’ brengt in de Tilburgse Stadsschouwburg. Zijn bijtende politieke satires zijn ver dwenen. De vrijblijvendheid, waarmee hij het gehele politieke gedoe op de korrel nam, maakte plaats voor een brok engagement, een wat men noemt maatschappij kritische instelling. En waar gaat zo’n programma dan over. U kent de vaste items wel: de milieu verontreiniging, de man-vrouw-relatie, het kerkelijk instituut, leefklimaat, enz. enz. Het zijn allemaal klassieke onder werpen, waar de echte kritikast zich mee bezig houdt. Sieto en Marijke Hoving en Rob de Nijs doen dit erg in dringend. Zij gaan echter niet zó ver, dat u nooit meer een sigaret zou durven opsteken, alhoewel dat beter zou zijn voor uw gezondheid. een selektie te kunnen komen. Men leefde maanden tussen de bevolking dorpen, om de plaatselijke tradities i gewoonten te achterhalen. Men keek naar meer dan tweeduizend danseressen en dansers, om tot een keuze te kunnen komen. Déze selektie, dit Nationaal Ensemble uit Senegal, was al eerder in Tilburg te zien. De show trok toen zoveel belang stelling, dat het de directie van de Stadsschouwburg verantwoord leek, de groep nog eens te kon trakteren. Op vrijdag, 2 november a.s. brengt Toneelgroep Theater één van de bekendste stukken van de beroemde Russische toneelschrijver Tsjechov voor het voetlicht in de stadsschouwburg van Tilburg, ’de Meeuw’. Tsjechov was naast schrijver ook arts en zeer begaan met zowel het lichamelijke als geestelijke welzijn van mensen. Lief devol maar zéér nauwkeurig heeft hij ze getekend, niet zoals ze willen zijn, maar zoals ze werkelijk zijn: met hun aardig heden en onhebbelijkheden, met hun dromen en idealen, maar ook in hun onvermogen om die te verwezenlijken. Het is niet vreemd, dat Tsjechov door zijn tijdgenoten werd uitgejouwd. Ze vonden het niet zo lollig, in de hen voorgehouden spiegel te kijken. In ’de Meeuw’ beantwoordt hij dan ook zijn kritici. Ook in dit stuk gaat het om mensen, die leven in dromen en illusies, - die na enige tijd kapot lopen op de werkelijkheid. Ze zijn zo druk met hun gevoelens en ambities bezig, dat ze niet meer écht kunnen lachen, écht kunnen huilen, écht kunnen leven en liefhebben. Regie: Lo van Hensbergen. In belang rijke rollen kunt u zien staan: Henni Orri, Arthur Boni, Edmond Classen, Bernhard Droog e.v.a. |l ’Don Quishocking’, dé jonge suksesvolle kabaretgroep geeft in de Tilburgse Stadsschouwburg op donderdag 8 no vember a.s. slechts één voorstelling van haar programma ’Zand in je badpak’. Nederland kent vele kabaretiers en goede groepen. Elk jaar komen er weer bij Misschien leent ons klimaat zich uit stekend voor de kabaret-kunst: nooit té heet, nooit té koud, nooit té droog, nooit té nat, altijd té duur en eigenlijk nóóit goed. Wat dacht u van clichés als: Belangstenciiusi bij Terra Novs Tilburg, tel. 42u De kursus telt 15 maandagavonden van 20.00-22.00 uur. De prijs is f. 55,-, materialen inbegrepen. De start is op maandag 19 november a Het ’Ensemble National du Senegal’, het Nationale Senegaalse Dansensemble is weer op wereldtournee. In het kader van haar trip door Nederland, geeft de groep ook in Tilburg één voorstelling en wel op zondag 4 november a.s. in de Stadsschouwburg. Het zijn een dertigtal natuurtalenten, die bij elkaar zijn gebracht en deze groep vormen. Ritme, temperament, myten en legenden, sagen, volksover leveringen en uitingen van eeuwenoude geheimzinnige riten zijn de basis gegevens in deze show, die voor u zal worden opgevoerd. Senegal is nogal eens betrokken geweest bij bloedige ooologen. De krijgstraditie kunt u nü nog terug vinden in de typische dansen. Ook het dagelijkse leven, dat niet alleen doordrongen was van de strijd, wordt u getoond in al haar facetten: geloof, liefde, vreugde en verdriet. Om deze danseressen en dansers bij elkaar te kunnen krijgen is enorm veel werk verzet. Er werden kilometers ge luidsband en film opgenomen, om tot ’Schuitje-varen’ is de titel van het sprookje, dat Hans Schoen zal brengen om 14.30 uur voor de kleintjes. De vol wassenen kunnen ’s avonds terecht bij Hans en Ans Boerwinkel, die dan in tal van demonstraties en korte items hun 'artistiek-kunnen vertonen. Sieto en Marijke Hoving brengen samen met Rob de Nijs het programma ’hoera we leven nog' op zaterdag 3 november in de grote zaal. De Hovings zagen de vrijblijvendheid niet meer zitten. Engagement met maatschappelijke situaties en mistoestanden brachten hen tot nummers over milieu verontreiniging, man-vrouw-relatie, de kerk, het gezag, enz. enz. Zondag, 4 november wordt om 12.30 uur het Requiem van Verdi uitgevoerd door Brabants Orkest en het Philips Philharmonisch koor, onder leiding van Héin Jordans. Solistische medewerking verlenen o.a. Patricia Payne en Robert Hooi. Dit Requiem is niet zo zeer een liturgisch werk, dan wel een grot concertcompositie. Niettemin is het eeuwenoude bede voor de zielerust van de overledenen, een bede, die door Verdi geniaal in klank werd gevat, ’s Avonds komt het Ballet van Senegal. Een dertigtal natuurtalenten zullen ritme, temperament, passie brengen in hun authentieke dansen. Voor de liefhebber van inheemse cultuur een avond, die absoluut de moeite waard zal blijken te zijn. Onder de vakbekwame leiding van de heer Goossens wordt in diverse hout soorten gegutst (enz.), waarbij de resultaten vaak zeer de moeite waard zijn! Schalen, lepels en andere gebruiks- en siervoorwerpen naar eigen ontwerp kunnen na enige oefening in deze kursus gemaakt worden. aemaakt van schitterende dralongarens winkelwaarde 179.- ONZE PRIJS IVVl De Poppenspeeldag van zaterdag 3 november a.s. die zich in het Studio Theater zal afspelen, is bedoeld als een stuk promotion voor het poppenspel. Het niet beschikbaar zijn i sporthal op zaterdag 3 nc reden dat alleen het pro dinsdag 6 november wordt 20.00 uur le kl.d. Willem! 20.00 uur 3e kl. d. Apollo-Sarto 8. 20.45 uur le kl. d. Sarto 5-Theresia. 21.30 uur recr. Taaifoen-Sarto 48. ^1.30 uur recr. Sarto-V.C.U. SI ST

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 25