iken I Goirlese winkeliers '0? organiseren grote beurs van middenstanders 'fyehers Dansdemonstraties en Fred Haché in het Kultureel Sentrum ‘Ml 1 Standen Ons Vios tl Joop Doderer als versierder Miel Cools en trio Louis van Dijk in één programma ff A’Sparidans-Loos Ik Claudius, nu ook in Tilburg te zien Kennis maken en kennis krijgen Tilburgse najaarscomp. Longa - Valkenswaard Suède en Nappa kleding koopt u beter in een SPECIAALZAAK. Waarom? Nergens in het Zuiden vindt u zo’n grote collectie. Daarom zijn wij voordeliger. DONDERS-DE WIT grote verscheiden heid in klokken. 3 i Aktiviteiten Smidspad Zeer aparte bruidsshow in Studiozaal Velocitas - SET W.S.J.-P.C.P. u Wl I ober 1973 - pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 25 oktober 1’973 - pagina 13 TOELOOP VAN KLANTEN NAAR HOTEL ’DE SPIE’ Iburg. 9 aanwezig. Attracties Modeshow Weinstube 9- 6 5 BIJVERDIENSTEN en GANZERIKHOF vragen wij BEZORGERS Liefst woonachtig in of bij die wijk. voorgangers, GROTE NAJAARS MEUBELSHOW Dansdemonstraties >d. am 6,49 lp am Elk meubelstuk van ons betekent zuiver woongeluk! Ook in suède en nappa-herenkleding zijn wij enorm gesorteerd. ken 013-422975. gelijk. Voorde wijken HEUBERGERSTRAAT en en id aan Ideale vakantiekleding Trainingspakken daar zijn wij ’sterk’ in 25,95 27.95 29,95 32,95 35,95 38,95 Beide een i het issen EVERWORST 2,25 VAN DEN NIEUWELAAR MEUBELTOONZALEN KERKSTRAAT 10 - HAAREN - TEL. 04117-221 jk was de l elijk bleek, ibliek hoever dit proces al ge- En dat zal alleen maar mee- Aanmelden aan ons kantoor: N.8. PLEIN 14 ■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•■•Be IAKT lo Kom vrijblijvend eens passen. Jul. van Stolbergstraat 5 igs- 5.-. ïserveerd Dames- 'm jaers-filialen wordt o" iitas, gele: mlaan de ij uniek typering verteller jmeenten is voor de ,1 gunstig, recht in er weer gezorgd- voor een fraaie ting in deze vanouds gezellige en winkelstraat. wordt j een ape heeft tl het vo< Ik) Of: ?kende ersfoortse tnt duide- 04247-2422 nbosch ing van Mariet sns, Els Ricardo publiek, dat op zater- oktober behoefte heeft ïmpauze, kan eens binnen- t Kultureel Sentrum op het HEUVELSTRAAT 50 video Op dans- sven door de dans je Muziekschool een traditie - de KTE HAM 1,19 elgem. 16-10 27-12 15- 7 16- 10 21-12 26-21 14- 20 8-19 10-18 15- 23 10-35 27 oktober, e Heide Hoeve in 2 kleuren 5 S sen uiterst Stadsschouwburg. Voor de lief- velijks nog introduktie. Miel Cools is vrij te uitzondering van Vlaanderen’ is een tyj mier, troubadour, liedjeszanger en v» che wijze zijn nederlandstalig programma In 2 kleuren I sn Miel Cools en het Trio Louis van Dijk eei in de Tilburgse Stadsschouwburg. Voor jks nog introduktie. Miel Cools is - tzondering i troubj van deze toekomst snel l van de kobben- Een nieuw leid van de >ten. In verband met de toe- ige feestdagen staan verschillende op stapel. Zo wordt er onder ;en dubbele zegelaktie gevoerd en ®echt delen 1 deel 5 k Op 26,27,28 oktober in onze meubeltoonzalen, waar u een verscheidenheid aan exclusieve interieurs en stijlmeubelen vindt en u rustig ideeën kunt maken voor de inrichting van uw woning. Juwelier - Horloger SCHOUWBURGRING 27- De show vindt plaats in de grote zaal van Hotel ’De Spie’ aan de Tilburgse- weg. Een vertegenwoordiger van het ge meentebestuur zal zaterdag om 19.00 uur de opening verrichten, waarna de beurs tot 23.00 uur te bezichtigen is. ’s Zondags is de show dan geopend Nu het Smidspad een nieuwe bestrating C heeft gekregen en daardoor een stuk aantrekkelijker is geworden komt ook, ’de loop’ er een stuk beter in. Dat werkt inspirerend op de al talrijke jaren bestaande winkeliersvereniging, die thans een ledental heeft van 22. Er zit ook aanwas in het Smidspad. Er komen zich jongere ondernemers vestigei daardoor neemt de verscheidenheid zaken toe. Dat is dan weer aantrekke lijker voor het publiek. De winkeliersvereniging gaat ook meer aandacht besteden aan haar presentatie naar buiten. Een nieuw vignet zal de herkenbaarheid van de advertenties vergrot! komstij akties meer ee wordt e verlichti drukke i Men verwacht zo ongeveer tussen de 2.500 en 3.000 bezoekers en wanneer het geheel verloopt, zoals het zich laat aanzien, zou het wel eens kunnen, dat dit evenement uitgroeit tot een traditie elk jaar en dan op nog groter schaal. Eigenlijk staat de organisatoren dit dan ook voor de geest. Het publiek zal het waar hebben te maken. 1. Tn. v. Broekhoven 2. v.v. Harry Bar 1 3. Dora Boys 4. v.v. De Spie 5. F.C. v. Wanrooy 6. F.C. DAVO I 1 7. F.C. Krijnen 8. Cabalero Boys 9. s.v. De Reit 10. v.v. Hendriks 11F.C. Kemkes 12. F.C. DAVO 2 Programma a.s. zaterdag 21 F.C. Kemkes-v.v. De Spie 15.00 uur. Cabalero Boys-DAVO I Trappisten 15.00 uur. Th. v. Broekhoven-F.C. v. Wanrooy Heide Hoeve 15.00 uur. Harry Bar-F.C. Krjjnen Heide Hoeve 14.00 uur. s.v. De Reitrv.v. Hendriks Heide Hoeve 14.00 uur Dora Boys-DAVO II Trappisten 13.30 uur. De Romeinse keizers, maitresses, schandknapen, het Profumo en Water gate schandaal, de culturele revolutie/ machtswellustelingen, de gehele ge schiedenis door zjjn ze wel te vinden. Er is altijd wel een vergelijking in ’Ik Cladius’, het stuk van John Mortimer, dat werd geïnspireerd door de boeken van Robert Graves ’I Claudius’ en ’Clau dius the God’, dat op zaterdag 27 oktober a.s. in de Stadsschouwburg van Tilburg door ’Globe’ gespeeld zal worden. Deze boeken zijn gebaseerd op de auto biografie van Tiberius Claudius, ge boren 10 jaar voor Chr. tot keizer gekroond in 41 en vermoord in 54. Daarna werd hij officieel in de goden wereld opgenomen. Ook in het toneel stuk is Claudius de verteller zélf. De keizer was mismaakt geboren: hij liep mank en stotterde. Hieraan hield hij de bijnaam ’Clau, Clau, Claudius’ over. Deze weinig heldhaftige figuur vertelt over zijn illustere leveren. De bevolking gemeente zal in de naaste t< toenemen, bij de ontwikkeling uitbreidingsplannen West en Gr donck, en tegen die tijd moet de Goirle se middenstand op stadspeil staan. Tijdens de middenstandsbeurs van komend weekeinde kan het pub vaststellen, hoever dit proces al vorderd is. vallen.’ Wethouder v. Boxtel uit Goirle opent de Middenstands Beurs. plein, waarbij de toegang gebouw weer een echt .1 voor de Tilburgse zullen vrijdagavond maraton-vertoning de Fred Haché beeldband zaterdagmi demonstraties g afdeling van de en is zondags Tilburg Big Ba Heeft u Haché T.V. Shov afgaande Sentrum door oms dan wordt u volop in de gelej gesteld uw s_1._2_ 1.. _r 26 oktober. U kunt dan eens rus 1 zitten voor Fred met z iwiiterhand Barend 'X de ’herhalir 1, 2, 3, 4, te kunt zien. Zoals opgemerkt is, zal deze urenlange pret u weinig kosten. De toegang is geheel gratis. Denkt u het 5 uur achter elkaar op uw stoel uit te kunnen houden, dan bent u van harte welkom op vrijdag 26 oktober om 19.00 uur. naar Ju is er Hing ’Hs n en akwarellen van sn de 30 jaar. Dit weekend drie aktiviteiten in het Kultureel Sentrum op het Konings- gratis is en het open huis zal bevolking. Zo gedurende een alle vijf de delen van I Haché Show op 1 herhaald worden, liddag worden gegei s Tilburgse s - haast al ee land te beluisteren. één van de delen van de Fred >w, die in de voor weken in het Kultureel op video werden herhaald, istandigheden moeten missen, u volop in de gelegenheid schade in te halen op vrijdag astig Fred met zijn Servet. Dan wordt ling herhaald’ van de terwijl u bovendien Op zondag aanstaande wordt op Ons Vios-complex de wedstrijd tus Ons Vios en Hieronymus gespeeld, een op het oog onbelangrijk duel. Het tegendeel is echter waar, verenigingen kunnen zich door overwinning in het kielzog plaatsen van de kopgroep, terwijl voor de verliezer de beruchte onderste plaats angstvallig in de buurt blijft. In het Ons-Vios-kamp is men vol zelf vertrouwen na de groot uitgevallen overwinning op het sterke Boskant uit Liempde. De geel-zwarten zullen echter Hieronymus niet moeten onder schatten, want het is een technisch vaardige ploeg die dit seizoen het geluk nog niet aan hun zijde hebben gehad. De uitslag blijft onzeker en zal pas zondag om kwart over vier bekend zijn. Het spel van beide ploegen garandeert echter een goede en spannende wedstrijd. Door de firma Theo Tuerlings Dames mode, Heuvelstraat 77 te Tilburg wordt in samenwerking met Foto Van Aarle, Parfumerie Van Eisden en Bloemsier- kunst Naber, op woensdag 31 oktober in de Studiozaal van de Stadsschouw burg een zeer aparte bruidsshow ge geven. De show zou de naam ’Van klassiek tot progressief’ kunnen dragen, want er zullen heel wat stijlen vertegen woordigd zjjn. De witte bruidstoiletten gaan steeds meer plaatsmaken voor zeer fleurige toiletten in prachtige kleuren. De ontwerpers laten zich ook vaak in spireren door kelderdrachten uit vervlogen tjjden, die plotseling weer ’in’ kunnen raken bijvoorbeeld door een tv-serie. Country and westernstyle is er evenzeer in bruidstoiletten als in de muziek en ook toiletten uit het Vic toriaanse tijdperk zjjn zeer apart. De show zal ongeveer twee uur duren. Er gezorgd voor een café garni en peritief en de firma Van Eisden tjjdens de pauze een attentie in ooruitzicht gesteld. De toeganj prijs voor deze show bedraagt f. 5,- Kaarten kunnen worden geres bij de firma Theo Tuerlings mode. Het winkelend dagmiddag 27 aan een ader lopen in het Koningsplein. Om 13.30 u., 14.30 u. en 15.30 u. worden n.l. dansdemonstraties gehouden door leerlingen van de dans- afdeling van de Tilburgse Muziekschool, die zijn ingestudeerd onder leidir de docenten Toos Mutsaers, Reynders, Annette Schelleker Mulders, Frank Polak en I Anemaat. U krijgt dansen te zien in verschillende -‘ijlen: modern- en jazzballet, dansen uit Mexico, Yoegoslavië en Portugal, klassiek ballet en charleston. Dus u ziet er is altijd wel iets bij, dat nu juist aan üw smaak beantwoordt. De algehele leiding is in handen van Frank Polak en de technische kant wordt verzorgd door Tonny Asselbergs. Als u van een dolle dwaze komedie houdt en eens ouderwets wilt lachen, mag u de voorstelling van ’de grote ver sierder’ op zondag 28 oktober a.s. in de Stadsschouwburg van Tilburg gewoon niet missen. Als u ook van mening bent, dat Joop Doderer de grote nationale komiek is, die zjjn sporen als klucht speler wel verdiend heeft, is dit echt een ’avondje-uit’ voor u. Dit stuk, dat in Engeland jaren op de hit-lijst heeft gestaan, zit goed in elkaar. Het heeft vaart, is een tikkeltje pikant en zit vol met de gekste toestanden. Het is het verhaal van ene meneer Bloem, een keurig employeetje zoals u waardoor u, in chronologische volgorde alle Romeinse schandalen gepresenteerd krijgt. De intriges, het gekuip, de kom- plotten waar deze tijd zo rijk aan is worden omljjst door geestige en goed gefundeerde kommentaren op de politieke, economische en militaire situatie van die tijd. Alhoewel Robert Graves geen lesje geschiedenis heeft willen geven, ontstaat er door dit stuk toch een subjectief beeld van het oude Rome, waarin de historische gegevens onaangetast zijn gebleven. Tilburg Big Band Het wordt zo langzamerhand een begrip; ’Van twaalf tot twee’. Iedere zondag de openbare repetities van de Tilburg Big Band. In de loop van de maanden is gebleken, dat niet alleen de muziek, maar ook de sfeer op deze zon dagmiddagen bepalend is voor de ’open huis’ gedachte van het Kultureel Sentrum. Mede doordat regelmatig nieuwe ten toonstellingen te zien zijn, hebben veel mensen er de gang naar het Koningsplein voor over. Nu is er bij voorbeeld de tentoonstelling ’Hand schrift’; tekeningen kunstenaars beneden De kastelein van Hotel De Spie zal in een zijzaal een Weinstube inrichten, waar op de tonen van toepasselijke muziek de bezoekers gezellig kunnen napraten over de show en over andere dingen, die daar verband mee houden. Zonder twijfel zal ook uit andere, omliggende gemeenten de belangstelling voor dit evenement groot zjjn, en zullen van veel kanten blijken van waardering komen voor de initiatiefnemers. die kent van cartoons. Keurige korte haartjes, goed in een fantasieloos pak, saai, sullig, en zo onschuldig als een baby. Maar dan komt het grote avontuur in zjjn leven. De eerzame klerk wordt verdacht van minder eerzame praktijken. In de oogjes van zjjn vrouwelijke kollegaatjes wordt hij nu de man, waar zij van droomden. Hij wordt opeens een andere kerel, onweer staanbaar en zelfverzekerd. Bloem groeit uit tot een echte playboy (ver sierder). Behalve Joop Doderer staan in deze produktie van de lach: Maya Bouma, John Lanting, en vele anderen. ’Natuurlijk hebben we voor een aantal attracties gezorgd’, aldus onze zegsman, ’dat zullen de bezoekers wel zien. Een van de aardigste is een quiz-wedstrijd. Daarbij moeten de deelnemers een vragenlijst invullen, of aankruisen, waarin verschillende saillante dingen uit Goirle worden opgeworpen. Men kan voor elke vraag kiezen uit drie ant woorden, waarvan er natuurlijk maar één goed is. De goede oplossers loten mee voor de talrijke prijzen, waarbij de hoofdprijs is een geheel verzorgde vijf daagse reis naar Londen of Parijs voor twee personen per vliegtuig. ’We willen laten zien, aldus vertelde ons één van de organisatoren, dat de winke liers in Goirle zich er grondig op prepa reren een goed assortiment te kunnen Zondag wordt op het sportcomplex van Velocitas, gelegen aan de Jan Truyenlaan de wedstrijd gespeeld Velocitas-SET. Aanvang half drie. Een SET dat in het begin van de competitie niet zo best draaide, maar dat zich nu aan het herstellen is, gezien het gelijke spel dat zij in hun laatste wedstrijd tegen D.V.G. behaalde. Velocitas zal zeker zijn best doen om de punten in eigen huis te houden. Het belooft dus een spannende strijd te worden, die zeker de moeite van het bekijken waard is. De uitwijking van veel stadsbewoners naar buitengemeenten is voor de zakenmensen van Tilburg-Stad niet in alle opzichten gunstig, want veel van de dagelijkse uitgaven komen nu uiteraard terecht in de dorps- winkels, die hunnerzijds het mogelijke doen om zich aan deze gewijzigde bestedingspatronen aan te passen. Dat is niet altijd eenvoudig; dorpswinkeliers hebben ook hun tijd nodig om te wennen aan het assortiment, waar stadsmensen prijs op stellen, en er is heel wat klantenonderzoek voor nodig om erachter te komen, hoe het nu eigen lijk moet zijn. In dit verband zijn middenstandsbeurzen, of evene menten van een dergelijke allure, van belang: de klanten kunnen zien, wat de zakenmensen aan artikelen en service te bieden hebben, de winkeliers komen er achter, wat van hen wordt verwacht. Een gebeurtenis van die aard zal komend weekeinde in Goirle plaatsvinden, waar negen middenstandszaken zich tijdens een beurs aan het Goirlese publiek willen presenteren, om te laten zien, dat nieuwkomers in Goirle werkelijk niet naar Tilburg hoeven te gaan, als ze eens wat bijzonders willen hebben. toetssteen in handen: er was nu in elk geval bekend, wat het was en wie er bij hoorden in het kleine grote wereldje van het Nederlandse Cabaret. Alleen is de bijbel van lbo niet meer compleet. Er zijn de laatste jaren zoyeel caba retiers, cabaretières en groepen bij- ingen. gekomen, dat de uitgave van een led of tweede deel gerechtvaardigd lijkt te •zijn. Of Kabaret zonder Filter uit Tilburg daarin opgenomen zou worden is niet zeker. Misschien nu nog niet, maar dan toch zeker in het derde boek van de trilogie dat over enkele jaren moet uitkomen. Want het gaat goed met de groep. Wat heet goed? Enkele critici, die het toch waagden, schreven bijvoor beeld: ’uitstekende getimedheid en gevoel om de zaal te krijgen, daar waar ze hem hebben willen’. (Vrije Volk) Of: ’suksesvolle show met uitstekende grappen en grollen' (Amer courant) Of: ’Zonder filter tóor lijk talent’ (Parool) Dit zijn natuurlijk bijzonder prettige geluiden voor een nog jonge groep, die pas sinds 1970 bestaat. Op de middel bare school begonnen ze zo maar. Ze traden steeds vaker op in kleine en grote zalen, in Nederland en België. Op Studentenkabaretfestivals wonnen ze prijzen (Delft en Utrecht). Door optredens voor radio en toch televisie kwamen ze op 'grotere schaal in de be kendheid. Er werd kei-hard gewerkt en nu, nauwelijks drie jaar later is het dan zo ver. Na optredens in de Stads schouwburg van Tilburg, volgen nu meer voorstellingen in de grotere theaters in het land. Met hun grotendeels nieuwe programma, dat de titel ’Appèl Voor hands’ mee kreeg, gaan Joost en Piet van Eijkeren, Guido de Wijs en Frans van Hoek, samen vormend 'Kabaret zonder Filter’ op de grote tour. We wensen ze daarmee veel sukses. Na een voetballoos weekend ontvangt Longa zondag a.s. Valkenswaard, een club die na een zwakke start van de competitie in de laatste wedstrijden sterk is aan het terugkomen en op dit moment een plaats in de middenmoot inneemt. Voor Longa betekent dat in ieder geval oppassen geblazen, maar gezien de uitstekende vorm waarin de zwart-witten verkeren, verwachten wij dat de 2 punten in Tilburg zullen blijven. Aanvang half drie. De stand in de T.N.C. bijgewerkt t/m 20 oktober luidt als volgt: doel 8-16 10-13 8-11 8- 11 9- 11 10-11 8- 8 Kindermaten met 2 biezen - 104 23,75 116 25,75 128 27,75 140 29,75 152 31,75 164 33,75 Grote maten met 2 blezen 4 46,50 5 49,50 6 56,50 7 59,50 Speciale aanbieding op alle TRAININGSPAKKEN tot 1 november 10% KORTING tussen 14.00 en 23.00 uur. In die tijd zullen de twee firma’s Noviek Mode en J. J. Jansen Schoenen en Damestassen, resp. twee en vier maal een modeshow geven, waarbij de collecties van deze zaken zullen worden getoetst aan de smaak van de toeschouwers. Andere deelnemers aan de beurs zijn Van Oosterwijks Automobielen, W. de Groot, juwelen en geschenkartikelen, J. A. M. Blous naaimachines, Bogaers Radio en Elektrische toestellen, J. C. Vaes assurantiën en reizen, Foto-atelier Van Aarle en de bloemenzaak Mille Fleurs, die onlangs nog in het nieuws kwam vanwege een nieuw-gekweekte narcis. Onze stadgenoten zullen zich zondag tot het uiterste inspannen om het heft in handen te houden. Er staat te veel op het spel. WSJ kan zeker aan kop blij ven, maar het staat wel vast dat P.C.P. het niet zomaar weg zal geven. Ze zouden anders verder achterop geraken. Het zal zondagmiddag op het complex aan de Centaurusweg zeker een span nende match worden. Het is in Nederland levensgevaarlijk, iets over cabaret te schrijven. Niet dat er geen stof zou zijn. Tenslotte is ons land een cabaret-natie bij uitstek. Het zit meer in de gevaren die je zelf loopt. De dames en heren critici kunnen onge straft kommentaar leveren op televisie uitzendingen of toneelvoorstelling Ze schrijven dan in termen van goe„ „j slecht, gebruiken zelfs superlatieven als heel goed en zeer slecht en bergen ver volgens de type-writer weer op. Bij cabaret gaat dat anders. De geleverde kritiek en recensies in kranten vormen weer de inspiratiebron voor het nieuwe satirische nummer. Voor je het zelf weet, wordt er de draak met de criticus zélf gestoken en dat is nou ook geen lolletje voor een zaal met mensen. Zijn de cabaretiers dan toch onkwetsbaar? Tot voor enkele jaren wist eigenlijk niemand precies, wat cabaret was. En laten we eerlijk zijn; er was geen litera tuur over te krijgen. Men sprak over kunst met kleine k en de grote drie. Wim lbo bracht daar verandering in. Hij verzamelde vergeelde notities, pro grammaboekjes, krantenknipsels en de peukjes van sigaretten, die door de ar tiesten waren gerookt. En voild, er ver scheen een lijvig boekwerk, waarin haarfijn uit de doeken werd gedaan, wat we ’voor nu en altijdonder deze vorm van theater dienen te verstaan. Ook makkelijk was de lijst met namen, waaruit duidelijk bleek, wie wel en wie geen cabaretier was. Daarmee kregen de critici een bruikbare Nightclub Cabaret Dancing The Blue Note Veemarktstraat 36-38 - Tilburg A ZONDAGS r GESLOTEN Vrijdag 26 oktober a.s. verzorger muzikale en sfeervolle avond i hebbers behoeven deze namen nauwe in zijn genre. ’De witte raaf, de grote die Wim lbo hem meegaf. Hij is chansonr die op een zeer persoonlijke en poëtisct weet te brengen. Louis van Dijk behoort tot de grootste musici van ons land. Ook internationaal is hij een begrip geworden, mede door zijn voortreffelijke begeleidingen van sterren als Salina Jones, Anita Kerr, Herman van Veen en Liesbeth List. Voor de liefhebbers van sfeer en goede muziek een hoogtepunt in het Schouwburg- programma. 2,98 -APPEN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 13