tyeAer# MAILLOTS Transit Wandelen en fietsen in Oisterwijk Goede plaats voor TVV Barna 1 SET - Sarto 10, r S.V.G. - S.V. De Wolstad Gudok - W.S.J. ’Tilburg voor Angola’ gaat door met dekenactie Leerzame tekenwedstrijd Prijsbewust satirisch kabaret in Stadsschouwburg Hieronymus - Spoord. Boys Programma Sarto Volleybal Suède en Nappa kleding koopt u beter in een SPECIAALZAAK. Waarom? Nergens in het Zuiden vindt u zo’n grote collectie. Daarom zijn wij voordeliger. Ook in suède en nappa-herenkleding zijn wij enorm gesorteerd. jacoh/van wee/ 17,50 DONDERS-DE WIT Regionale Autoshow met ANWB gekeurde occasions Uitslagen RKWSV ’Brabants Glory’ Moerdonkse Boys 104 tot 164 8 kleuren ookdamesmaten Nu bij ipaar 2 paar gratis büROEBERS Geslaagde Diësviering V erkeersacademie 30, ber 1973 - pagina 12 Donderdag 18 oktober 1973 - pagina 13 DETILBURGSE KOERIER Juwelier - Horloger 1 ’GEZELLIG THUIS’ zeer km; De Gondeliers, jpelaars, 2e prijs. De UITSLAG VAN ZONDAG 15 OKT. irmc - plateau o V* sns lime-speler te INEN - KLOMP PROGRAM DINSDAG 23-10 ’73 J korvelseweg 174, tilburg Tl Vennenwandeling vanuit Oisterwijk op 3 en 4 november Ro&molenplein 2-Ti|bur^ uren todel ZONDAGS GESLOTEN voor Anj verheugd r. devaluati en fijngevoelige liedjes op laars die vanaf station Oisterwi voet het vertrekpunt willen ben biedt u hen dan een lift aan? Dorrebladerentocht vanuit Oisterwijk, op 3 en 4 november ,ens al cerheid 19.00 uur. Promotie D. Sarto 3 - Tor pedo. Promotie H. Sarto 3 - Minenco 1 naar de ver- aantal deel- 2e 3e jeboden in let is een van 1948 Sarto r toen als V.C. gingen. AUTOMOBIELMAATSCHAPPIJ BV. Spoorlaan 175 - Tilburg - Tel. 013-424100 BOOT r 37,50 Kom vrijblijvend eens passen. JuIvan Stolbergstraat 5 Verkoop en Service Schouwburgring 27 Nightclub Cabaret Dancing The Blue Note Veemarktstraat 36-38 - Tilburg geniaal talent. '1 lastige liddag rwen- 'B geeft ;eld van rings en is ter Zondag Gudok-s W.S.J. en wis- maal is len, Tilburg. >urg. Ie prijs - Made. ggeven Wie is dan Olof istig begin door de wat de eerste srsakademie tot lifestatie heeft Vanaf 19.30 uur. 1 kl. D. V.C.U. 1 - Sarto 5 1 kl. D. Sarto 4 - Explosie 1. 3 kl. D. Sarto 8 - Heikant 1. Recreatie H.A. Taifoen 2 - Sarto H.B. S.G.M.V. - Sarto 48 In Sarto 48 spelen die personen die in mee hebben opgericht en Sarto 1 de kompetitie in- orig jaar 70.000 it o.a. aanbevolen mevr. Den Uyl, Aantjes en de voor- /akcentrales NVV, zegwijzers Oir- Voorbij Ge- igs een her- linksaf de urg de Angola-koffie-aktie t: Albert Heijn heeft toege- ïnstander in de komende thuis- jd van S.V.G. is Moerse Boys. uit Zundert is een nieuw- nog toe ilaats op De dekenaktie die voi dekens opleverde wordt door mevr. Klompé, ik, Mr. As de 3 va. Een initiatief als dit is niet verwonder- c voor wie heeft kennis genomen van uv niet altijd even gunstige publiciteit l\| neerlandia pioniers in textielreiniging Iedereen heeft wel met geld zuinig omspringen met zake (m)ödchen’, een rogramma same :p heeft in Duits representanten van het satirisch kabaret. ’Dt te zijn: in dit programma is de maatschappij 1 mstijgingen, geldontwaardingen, devaluaties er e beïnvloeden. Scherpe teksten ’evens zie de Vennen- Oisterwijk, die te zelf- seerd. p ro nder- ïbieden in zambique, idwest- le prijs en wis- .A.V., Oosterhout. Splendid, Tilburg. Rijen. - '’’rofee - ig WOLSTAD heeft i van de clubcompe- Ook dit jaar wordt volgens het Keizer- jp. Elke week _enstander van on- reau, hetgeen een irtijen oplevert. De beginnen zich nu is op dit moment i ongelukkige partij nog van te grote loed op de plaats op de ranglijst. er na 5 ronden als ïn) 466 pnt. 431 pnt. 416 pnt. 402 pnt. 370 pnt. 353 pnt. 346 pnt. 346 pnt. 343 pnt. 328’pnt. A.s. zond? elkaar (ha Het elftal meeste gelul winnaar. Het een grauwe zenuwachtige f op een opwinc twee equipes, inzet vaardig w< kan dicht in de buurt van de fatale onderste plaats komen. En deze weten schap geeft mogelijk vleugels aan twee ploegen, die (nog) niet tot de hoog vliegers behoren. heeft u wel eens haast op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur! wij halen en bezorgen gratis als het wat langer - mag duren J bel ons nummer \013-421697 Bijna 200 ANWB-gekeurde en daarmee gegarandeerde occasions worden 26, 27, 28 en 29 oktober aangeboden in de POC-hal in Eindhoven. Het is een ge zamenlijk initiatief van 10 Volkswagen-dealers in de regio. Alle ter verkoop aangeboden auto’s van diverse pluimage zijn dus gekeurd door de ANWB, via de zogenaamde techno- keuringen. Dit is gebeurd op grond van een overeenkomst tussen de VW-organi- satie en deze konsumentenorganisatie. Op deze wijze is al het mogelijke gedaan om de auto’s zo betrouwbaar, zo veilig mogelijk te maken. Schoolgroepen 5 km; le prijs; Het Hooge Veer. Wandelgroepen 5 km le prijs; Vrij en DRANKEN SERVICE TILBURG WE8TERMARKT 1 Telefoon 672453 BESTERDPLEIN 33 Telefoon 434857 LEHARSTRAAT 76 Telefoon 550724 Aanbiedingen 19-10 t.m. 8-11 De Schaakvereniging inmiddels 5 ronden titie achter de rug. er weer gespeeld v systeem in één grote groef ontmoet men een teger geveer hetzelfde nivea aantal interessante par., krachtsverhoudingen wat af te tekenen, al één-«--i-i-z- invloed op de pla Deze ranglijst ziet volgt uit: (de eerste 10 plaatsei 1. B. Poelstra 2. F. Jorissen 3. J. Graafmans 4. A. Vermetten 5. C. Becx 6. A. Spoeltman 7. A. Mutsaers 8. C. In ’t Groen 9. J. de Kok 10. J. Adank ndag spelen de twee teams tegen (half drie, Jan Truyenlaan 13). il met de meeste lef en het ik wordt ongetwijfeld draait misschien uit op wedstrijd tussen twee formaties. Méér kans is er idende ontmoeting tussen over wie inspiratie en /orden. Want de verliezer J te maken. Of het nu gaat om de rijksbegroting of het ccenten, het geld is een grote rollende faktor in ieders satirische kabaretgroep uit Dusseldorf heeft van- lengesteld dat de titel heeft: ’Als die Preise itsland een uitstekende naam en is, ook in ons )as Kom(m)öd- haar werkter- sn andere fak- is het iedere dag KLOKKENSHOW libië). tuaie, informatie verspreiding en wil de groep in Tilburg een “rotere bekendheid geven aan de hache- .^..e situatie in Zuidelijk Afrika en meehelpen aan oplossingen. De eerste vergadering om te komen tot een oprichting van een dergelijke Werk groep Zuidelijk Afrika wordt gehouden op vrijdag 9 november om 19.00 uur op de Prof. Verbernelaan 22, tel. 674476. De Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten is uw gastvrouwe op deze wandeling, die voert door haar bezit tingen in de Oisterwjjkse bossen en de Kampinasche Heide, welke laatste spe ciaal voor deze gelegenheid, ook voor niet-leden van Natuurmonumenten, toegankelijk zal zijn. Natuurmonumen ten verzorgt weer een natuurpad. Er zjjn drie routes uitgezet, van resp. 8,14 en 18,5 km., alle voorzien van een rust punt. Honden mogen aangelijnd mee wandelen. Het meenemen van kleine kinderen in een wandelwagentje is al leen voor de sportiefsten aan te raden. Vertrekpost: Restaurant Le Rossignol, Vennelaan 5, Oisterwijk. Hier kunt u de routebeschrijvingen verkrijgen tussen 9.00 en 14.30 uur. Per auto: Te Oisterwijk we schot-Eindhoven volgen, mullehoeken en daarna lanj tenkampje (links) meteen Vennelaan (éénrichtingsverkeer) inrij den. Juist voor het parkeerterrein ziet u de vertrekpost links liggen. Vriendelijk verzoek: ziet u op deze route wande- wijk te sreiken, Begin november fietsen? Kan dat een genoegen zijn? Probeert u het eens. U hebt keuze tussen twee aantrekkelij ke lussen van ca. 40 km. en een route bedoeld voor vouwfietsers van ca. 25 km. Tezamen kunt u deze ook com bineren tot routes van 65 en 80 km. De routes voeren o.m. over fietspaden en rustige wegen door de natuurmonumen ten Kampina en Loonse en Drunense Duinen, langs stille kanalen en eikenlan en, kastelen, vennen en landgoederen. Fietsen huren Fietsen kunt u tevoren reserveren bij: A. J. van Amelsvoort, De Lind 79 te Oisterwijk (04242-2233), R. van Lin den, Dorpsstraat 20, Oisterwijk (04242-2332). Voor overige gegei wandeling vanuit O der tijd wordt georganise j zal het druk worden op het c-sportcomplex. De buurman komt op bezoek. Men kan dus spreken over een echte derby. Vooral omdat W.S.J. de leiding heeft in deze afdeling en nog niet heeft verloren. Zullen de gasten ook ditmaal de volle winst meenemen, of kunnen de Gudokkers die thuis nog niet hebben verloren, W.S.J. een halt toeroejien. Het zal een geweldige spanning teweeg brengen bij de belangstellenden. De leiding is in handen van de heer B. Ansems. Aanvang 14.30 uur Gudok-complex, Centaurusweg. nspringer leven. ’Das Kom(r uit dit gegeven een pr< laufen lernten’. De groef land, een van de beste i chen’ heet geëngageerd rein met de grote koster toren, die de economie dinsdag, 23 oktober a.s. Het gelijke spel van zondag j.ï. in de uit-wedstrijd tegen D.V.G. (1-1) geeft bemoediging voor de komende derby tegen SARTO. Hoewel deze - volgens de tot nu toe bereikte resultaten - favoriet is voor de overwinning, is de uitslag van ’n derby dikwijls verrassend en zal S.E.T. alles op alles zetten om daarvoor te zorgen en daarmee haar supporters eindelijk eens beide punten voor te schotelen; iets wat bij alles wat S.E.T. is zéér zeker in de smaak zgl vallen. De ontmoetingen tussen deze clubs kenmerken zich door goed spel en volledige inzet van beide kanten, waar door vanzelfsprekend de zo gewenste spanning aanwezig zal zijn! tijd kunstenaars geweest: door hun gave de werke- een extra dimensie gaven. Ze zng op een voetstuk verheven boven de Steeds meer tu gezien als gewone mensen ik, die principieel niet maar wel anders zijn. Hun talent wordt Schoolgroepen 5 km; s.v. Oranje Kwar tier, le prijs en wisselbeker. Wandelgroepen 5 km; Merwe Tippe laars, le prijs en wisselbeker. Wandel- vreugd, 2e prijs. Geravedo, 3e prijs. Schoolgroepen 10 km; s.v. Oranje Kwartier, le prijs en wisselbeker. Troubadours, 2e prijs. Oranje school, 3e prijs. Wandelgroepen 10 km; Geravedo, le prijs. De Zwaluwen, 2e prijs. Sandoel Vooruit, 3e prijs. Wandelgroepen 15 km; De Gondeliers, le prijs. Merwe Tippelaars, 2e prijs. De Kreek, 3e prijs. Wandelgroepen 20 km; Geravedo, le prijs en wisselbeker. D.O.T,., 2e prijs. De Volharding, 3e prijs. Blij, Limbricht en wisselbeker. 2e prijs; Bossche Rakkers, ’s Hertogenbosch. 3e prijs; Neo Cresendo, Made. Schoolgroepen 10 km; le prijs i selbeker; Spartanen, Tilburg. 3e eigendom. 2e prijs Spartanen, T 3e prijs Watervrienden, Tilburg. Wandelgroepen 10 km; le prijs en wisselbeker; Neo Cresendo, Made, le maal. 2e prijs, N.O.A.D., Oosterhout. 3e prijs; N.O.A.D., Oosterhout. Wandelgroepen 15 km; le prijs en wisselbeker; Hoefstraat Paraat, Tilburg. 2e maal. 2e prijs; Willem van Duiven voorde, Oosterhout. 3e prijs, Neo Cresendo, Made. Wandelgroepen 20 km; 1 selbeker; N.O.A.D., Oc maal. 2e prijs; prijs; Cresendo, De Kees Verlaan Trofee is gegaan naar w.s.v. Hoefstraat Paraat. De Piet de Wit Trofee ging eniging met het grootste i nemers, en dat was N.O.A.D., Ooster hout met 120 deelnemers. huis aan huis worden opgehaald; hier krijgt men eerst een folder in de bus. Mensen die willen meewerken de dekens huis aan huis op te halen, kunnen zich opgeven bij de Wereld winkel, tel. 433346. Een 2e plan dat voortvloeit uit de koffie-aktie door ’Tilburg voor Angola’ is het voorstel om in Tilburg te starten met een ’Werkgroep Zuidelijk Afrika’. De groep wil zich verdiepen in de pr«- blemen van de door blanke mint heids-regimes beheerste gebi Zuidelijk Afrika: Angola, Mozt Rhodesië, Zuid-Afrika en Zuic Afrika (Nami Door studie, akties grote lijke Er zijn alti mensen, die lijkheid werden een tijdlar hoog v stervelingen. ’.zien als gewo die princi we petitie en willen dat met een ring doen. Mogen ook zij op loedigingen rekenen? Hieronymus en Spoordonkse Boys ver overden tegen dezelfde concurrenten 5 punten. Hieronymus is ’thuis’ nog onge slagen; de Spoordonkse Boys behaalden in 3 uitwedstrijden 3 punten. Hierony mus sukkelt met het zelfvertrouwen en met ’de ziekte van Fahdronce’ (weinig lijn in het opstellings-plan). Beide ploegen zullen hun aanhang wel wat teleurgesteld hebben, en hun plaats op de ranglijst is nie geweldig. De groep ’Tilburg voor Angola' die in Tilbui heeft gevoerd, is verheugd met het resultaat: zegd geen Angola-koffie meer in te kopen. Om ook in de toekomst steun te verlenen aan de onderdrukte volkeren in Angola, Mozambique, Guinee-Bissau en ook in de andere door blanke minderheidsregimes overheerste gebieden in Zuidelijk Afrika heeft de groep in Tilburg twee plannen op stapel staan. Allereerst wordt de landelijke door de Eduardo Mondlane Stichting georganiseerde DEKENAKTIE ook in Tilburg gehouden. De bedoeling van de aktie is dekens op te halen voor de bevolking in de bevrijde gebieden van de Portugese kolonies Angola, Mozambique en Guinee- Bissau. De nachten zijn er dikwijls koud met temperaturen om het vriespunt. Door de oorlog die de Portugezen tegen de bevolking voeren, moeten veel mensen hun dorp verlaten en beschikken daardoor over onvoldoende kleding. De dekens kunnen uitkomst bieden. Voetballiefhebbei ontmoeting zondag na; aan de F de wedstrijd: 14.30 uur. Ook het eerste Dames-elftal van S.E.T. rekent op uw belangstelling voor de wedstrijd tegen Raamsdonk om 10.00 uur in hetzelfde Sportpark. Zij besluiten daarmede de eerste helft van de compe overwinni uw aanmc De teger wedstrijc Deze ploeg i komer in de derde klasse en tot i met veel succes, getuige de 2e pl de standenlijst. Voor S.V.G. een volkomen onbekende tegenstander, waar echter terdege rekening mee zal moeten worden ge houden. De prestaties van S.V.G. gaan de laatste tijd echter ook duidelijk in opgaande lijn, getuige de mooie over winning van j.l. zondag in de uit wedstrijd bij het voor S.V.G. schijnbaar niet te kloppen Vlijmense Boys. Met deze ruggesteun zal S.V.G. a.s. zondag met 100 pet. inzet deze nieuwe tegen stander moeten gaan bekampen, en dat zal nodig zijn, want de berichten over deze ploeg zijn dat ze conditioneel zeer sterk zijn en daarom een hoog tempo en een enthousiaste partij voetbal op de grasmat kunnen brengen. Dat kan dan een interessante partij voetbal worden want ’knokken’ kunnen de S.V.G.-ers ook wel! Sportpark Kraaivenstraat. Aanvang half drie. geplaatst, gewone worden ze m als u en verschillen, genuanceerd dienstbaar in vele vormen, waar het theater er een van is. Schoonheid, techniek, ontroering, her kenbaarheid zijn facetten van de mime-kunst, waar Marcel Marceau de representant van is. Hij is een boeiende en zeer begaafde persoonlijkheid, die bijvoorbeeld ook schildert en filmt. In Nederland is hij bekend geworden door monografieën, die door Zijn harde werken zo perfect zijn, dat er eigenlijk niets aan te verbeteren valt. Zijn typeringen van de kwebbelzieke tante, de ijdele kunstschilder, een nerveuze koorddanser, een receptieganger die touché is en de doodsbange soldaat, hebben een eeuwigheidswaarde. Zijn Bip-fïgUur een heel eigen Pierrot versie is tot een standaardtype als Charlie Chaplin geworden. In het kader van zijn Europese tournee zal Marcel Marceau in de Stadsschouw burg van Tilburg een voorstelling van zijn nieuwe programma. H Marcel Marceau eigenlijk? Hij werd geboren in de Elzas. Straatsburg aan de Rijn beleefde drie oorlogen in 70 jaar. Misschien heeft hij daardoor wel ge leerd, zich geestelijk snel om te schakelen. Van zijn kindertijd af imiteerde hij Charlie Chaplin. Na zijn eindexamen middelbare school werd hij leerling aan de kunstacademie. Al snel werd hij echter helemaal in beslag genomen door de verzetsbeweging. Toen zijn vader was weggevoerd en zijn broer illegaal zat ondergedoken, werd hijzelf ook achterna gezeten door de Gestapo. Hij week uit naar Sèvres, waar hij leerling werd van Charles Dullin en van Etienne Decroux. Bij zijn eerste leermeesters leerde hij improviseren en declameren en de technieken van lichaamsbeheersing. Bij de bevrijding trok hij met het eerste leger de Rijn over. Na de wapenstilstand maakte hij deel uit van een gezelschap, dat optrad voor de Franse, Amerikaanse en Engelse bezettingstroepen. In 1946 besloot hij mi, Door de fa. Frits Raming is een grote tekenwedstrijd georganiseerd met als onderwerp ’GEZELLIG THUIS’, waarvan de inzending sloot dinsdag 1.1. Er was een overweldigende deelname van de drie leeftijdsgroepen; tussen 4-7 jaar, tussen 8-12 jaar en tussen 13-15 jaar. Alle tekeningen werden in de grote showruimte van de fa. Frits Raming aart de Korvelseweg no.’s 141-149 opgehangen en onderworpen aan het kritisch oog van een deskundige jury. Het is een heel gezicht al die tekeningen te zien hangen, en het is verwonderlijk, wat kinderen verstaan onder ’GEZELLIG THUIS’; er is zelfs een tekening, waarop de huiselijke gezellig heid wordt uitgebeeld met een televisie toestel, waarop twee cowboys elkaar op leven en dood bevechten. De bedoeling van de fa. Raming is uiteraard geweest de kinderen hun eigen concepties te laten tekenen over huisinterieurs, en deskundigen kunnen daaraan enigszins aflezen, hoe de smaak van dit toekomstige kooppubliek zich in de komende tien, twintig jaar zal öntwik- kelen. Maar veel kinderen leggen uiteraard de nadruk op de menselijke gedragingen en duiden het interieur, waarin deze zich afspelen maar sche matisch aan. Uiteraard voldoen ook deze tekeningen aan de eisen. Tijdens deze week kunnen de inzenders zelf gaan kijken hoe hun tekeningen hangen en zaterdagmorgen om half elf komt de bekende zangeres Conny Vink de prijzen uitreiken, waar alle inzenders bij mogen zijn. Iedereen krijgt namelijk een troostprijs. Er zijn drie hoofd prijzen voor elke leeftijdsgroep. gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorglng van neerlandia Is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd .wxvubers, die van spannende igen houden, gaan dus a.s. iar het Koos Eras Sportpark, Goirke Kanaaldijk. Aanvang van Het le team van BARNA dat dit sei zoen voor de tweede maal uitkomt in de landelijke overgangsklasse, is het nieuwe seizoen zeer sterk van start gegaan. Vorig seizoen wist men door het winnen van de laatste 2 wedstrijden juist aan degradatie te ontsnappen. Nu echter werden in de eerste 4 wedstrijden alle tegenstanders gedeci deerd teruggewezen, met dien verstande dat men de wedstrijd tegen nummer 2 van de ranglijst, met even veel winstpunten zijnde het 2e team van St. Aloysius uit Graauw, nog voor de boeg heeft. Deze wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 20 oktober a.s. in de gymnas tiekzaal, Jacob Romanstraat 2, Tilburg. Er is goede hoop ook deze wedstrijd tot een goed einde te brengen en alléén de kop van de ranglijst te nemen. mevr. Vorrinl zitters van t NKV, CNV. In Tilburg wordt de Dekenaktie gehouden van zaterdag 20 oktober tot en met 27 oktober. Aan alle parochies is medewerking gevraagd om a.s. zondag de Dekenaktie met een oprqep in de kerk te steunen, en pastorie of wijkhuis open te stellen als plaats om dekens in ontvangst te nemen. Een groot aantal parochies heeft reeds haar medewerking toegezegd, en iedereen kan dus zondag in de kerk horen waar hij zijn dekens kan inleveren. Mocht blijken dat uw parochie niet mee doet dan kunt u de dekens ook rechtstreeks bij de Wereldwinkel op het Besterdplein inleveren. In één wijk zullen de dekens De viering van de eerste verjaardag van de verkeersakademie, gevestigd aan de Nieuwe Goirleseweg, is grandioos ge slaagd. Een alarmsirene luidde de fees telijkheden in, waarna de direkteur van de verkeersakademie, ir. P. B. van Gurp, samen met de ceremoniemeester, Mare Gommers, de Diësviering opende. Gedurende de middag van vrijdag 12 oktober, de eerste dag van de Diësfestiviteiten, konden de studenten bij alle kommissies van de akademie van over de tweedehands autohandel. Aller- wege wordt aangedrongen op het kopen van een occasion bij de officiële dealer- kanalen. Een gezamenlijk evenement van een aantal dealers vergroot de keuzemogelijkheid, zowel in assorti ment als in prijs. De VW-organisatie heeft overiger enkele jaren een ingebouwde zekei en een garantie op de verkochte occasions door middel van een keuring. De toestand van de aangeboden auto wordt nauwkeurig omschreven in een zogenaamd testrapport, dat bij de wagen hoort. De technokeuring van de ANWB ae daarbij nog een onafhankelijk beek, de staat van de auto. Het keurii rapport is bij de wagen aanwezig e, dus voor elke belangstellende inzage. De openingstijden zijn vrijdag 26 oktober van 14.00 uur tot 21.00 uur, zaterdag 27 oktober van 10.00 uur tot 22.00 uur, zondag 28 oktober van 10.00 tot 18.00 uur en maandag 29 oktober van 10.00 tot 18.00 uur. worden. In 1947 werd zijn 'Bip-figuur’ geboren, dat inmiddels wereldberoemd is geworden. Als kleinzoon van Pierrot bleef ’Bip’ trouw aan het krijtwitte gezicht. Bip groeide uit tot vlinder- vanger, dierentemmer, schaatsenrijder of babysitter, stierenvechter of Don Juan, brandweerman, illusionist of maskerfabrikant. 'Bip pleegt zelfmoord’ en 'Bip tijdenzeen mondain feestje’zijn twee nieuwe creaties, die het mannetje in de moderne wereld typeren, dat tegen spoken vecht zoals Don Quichotte deed tegen windmolens. In 1959 vertoonde 'Bip' zich, in com binatie met vele grote artiesten, in de grote Parijse theaters. Toen zijn eigen mime-gezelschap helaas ophield te bestaan, vertrok hij voor een tournee van drie jaar, kriskras door de gehele wereld. Van Parijs naar Tokio, van New-York tot Bombay, van Londen naar Melbourne, van Rome naar Moskou, enz. Zijn reis eindigde in Hollywood, de oorsprong van de mime- kunst en stomme film. De namen van Buster Keaton, Stan Laurel, Harpo Marx en Mack Sennett kunnen rustig worden aangevuld met Marcel Marceau. Bij de twintigste verjaardag van de vagebond 'Bip' maakte Marceau een nieuw programma. Vol spanning vroeg hij zich af: 'Zal ik weer voelen, hoe het hart van het publiek in mijn lichaam klopt. Zal ik weer gedragen worden door een warme stroom die van de zaal naar mij uitgaat. In de voorstellingen, die hij reeds gaf, is dit wel bewezen. Een kleine man met een Binnenkort in uw theater! gedachten wisselen. Bovendien waren er talloze mogelijkheden om zich kreatief te ontplooien. Behalve een aantal docenten van de verkeersakademie, was ook de heer Speetjes, afgevaardigde van het onderwijssekretariaat, bij genoemde aktiviteiten aanwezig. Het hoogtepunt van de middag was de kwis, voorafgegaan door een komische kijk van een student, Jan Jurriëns, op het afgelopen studiejaar. In de avond uren werd, ter afsluiting van de eerste dag van de Diësviering, een drietal films vertoond in de bovenzaal van café Vos- kens. Een boeiende diaserie, aangevuld door informatie onder het motto ’De lastige Amsterdammer’ werd zaterdagmic aangeboden door de heren Niem huis, De Lijser en Gouverneur. De Diësviering werd op een andere d traditionele wijze besloten in de 01 Sociëteit: een feest met een rus en na 23.00 uur begeleid Wooltown Jazzband, Diësviering van de verkeer een onvergefelijke mani gemaakt. De belangstelling voor het volleybal blijft toenemen. Dit jaar bestond Sarto Volleybal 25 jaar. In de loop van de jaren is deze club uitgegroeid tot de grootste van Zuid Nederland en dat is zeker niet in de laatste plaats te danken aan het enthousiasme waarmee bestuur en leden zich voor hun vereniging inzetten. Het sekretariaat van deze ver eniging is gevestigd Jac. Oppenheim- straat 14 te Tilburg, tel. 421371. Het programma voor komende zaterdag en dinsdag ziet er als volgt uit: 15.15 uur Jongens B. Cobbenhagen 1 - Sarto 2 Meisjes B. V.C.U. 1 - Sarto 2. 16.00 uur. 2e Div. H. Sarto 1 - E.V.V.C. le kl. H. Sarto 4 - Terra Nova 1 2e kl. D. Sarto 6 - Nemelaar 17.00 uur. 2e kl. H. Sarto 5 - Odulphus LEDER

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 13