1 I.95 i98 59 9. lm t Nieuw Elizabeth-ziekenhuis komt nu toch niet naast Maria-ziekenhuis NIEUWE BRIL? Steel wat minder ONS UW GELD TOE Weer triduum IT ff Tafeltennis Ons Vios - Boskant T.A.C. - B.S.C. Voab - Noad Die Lustige Witwe op Schouwburgtoheel voor de zieken Komt er ook inspraak van het publiek? Zigo krijgt nieuw Goedkoopste oplossing Willem II- Fortuna S.C. John Woodhouse show in Tilburg —“1 dienst 43 42 931 22 I Hongaarse Volksdanskunst en Zigeunermuziek in de Stadsschouwburg De Tilburgse Spaarbank Wijkcentrum Groenewoud misschien in Pius X - kerk caarls kontakllenzen optiek sportcomplex jumelage 1973 Longa - Woensel STOP jktober 1973 - pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 11 oktober 1973 - pagina 13 UITSPRAAK VAN STAATSSECRETARIS I CARRY stok Het is sinds ruim 100 jaar vertrouwde handen 34,75 NOORDSTRAAT 125 - TILBURG Renteverhoging vanaf 1 oktober J klaar t.b.v.: Waarom minder? Stortingen ook mogelijk vla onze postgirorekening nr. 1083209 ie INTEGRATIE VAN TWEE WIJKEN jis110°, Nederlandse, zijn op dit triduum bij voorkeur op WIS 60 te kookbranders, jring 142 7 korvelseweg 174, tilburg 14.30 uur op het BETAALDE JEUGD Elektrische radiator- kachel 4,8 (was 4.8 °/o) 6 (was 5,4%) 6,6% (was 6 6,6% (was 6 6,6% (was 6,6%) GEWONE SPAARREKENING 6 MAANDS TERMIJNREKENING 12-MAANDS TERMIJNREKENING AMBTENAREN SPAARREKENING JEUGDSPAARREKENING (Zilvervloot) plus 10% premie over inleg en rente. als ier. iciteit is een maas kleding de mangel korvelseweg 56-60 ZITTINGUREN DINSDAG DONDERDAG VRIJDAG jo-terrein zal .den gesteld. 19.00-20.00 uur Noordstraat 125 Nimrodstraat 30 (gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Noordstraat 125 en Leo Xlll-straat (Leo-school) B.V., een treft den. iestaan op ze jodsdiensti jie een h van LLATIE TALLATIE RATIES LEKKAGE. het publiek zeggen zal terrein vrc dag in de Het is de graafster I dolle toestat “"t het doek in de Tilburgse iv operettes, t.w. 'Die Lustige gevoerd van het uiterst kleine roet staat. Weer zal de liefde n goe ichtin twintig j misschiet dedeling groepen «trieterrein OIRLE zwembad) on: 04247-2785 3425^596 1 vier boerderije spreid, die doe verloren de jonge uitwedstrijd tegen e N.A.C. versterkt :ren zoals Daan Schouwburgi 013-420196 >ortieve weds >pig afstand ge on ders te >raat. John goocheltrucs ïld nog lijst van de it sport- jreniging t. De t publiek toch wel tekst sn hebben over het plan =°ewest met beduidend uuisbedden uit te rusten lelheden, voor culatle, maten x 60 x 53 cm, rde 135 W, capa- 0 m’/h. 299,— gewerkt en inmiddels bekende zijn geworden. En dat zijn er welke itgevoerd zullen rkest, dat voor I en ook intermezzi melodieën van o.a. daly. Een kleu si, geënt op e spelenc rd node gemist. Het enige werd gescoord door Jt Willem II telijk Stadion de 4e plaats Vioslui thuis wisten te beht Het zal er Vios-complex staande zonda ontbreken. Dv drie. OPGERICHT 1871 zijn. gezel- dat al groep spring- steeds aan kop i: len zondag v V.F.C. Of dit I\1 neerlandia pioniers in textielreimging Na ampele bestudering van de Tilburgse ziekenhuiskwestie, ingevolge een schrijven van liet Gasthuisbestuur aan het ministerie op 7 april, heeft de staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhygiëne uit spraak gedaan in het geschil tussen het Gasthuisbestuur en de medische staven over de plaats waar het nieuwe ziekenhuis moet komen. Gelijk bekend verlangden de medische staven, dat liet nieuwe gebouw zou worden toegevoegd aan het bestaan.de Mariaziekenhuis omdat door de concentratie van alle ziekenhuisvoorzieningen op één terrein, de me dische werkzaamheden efficiënter zouden kunnen worden verdeeld. Het Gasthuisbestuur daarentegen meende, dat het nieuwe ziekenhuis elders in de stad zou moeten komen, omdat de bereikbaarheid voor het publiek van de medische voorzieningen dan beter gegarandeerd zou worden. Over deze controverse konden beide partijen het niet eens worden en daarom vroegen zij aan de staatssecretaris een uitspraak te doen, waarbij zij zich dan zouden neerleggen. gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd mede ge? wedstrijd richting. 1 brand voc Roosendalers ongeti schou’ spannend en elftallen die 1 iets terug te dat zo trouw -.„bliek Js spelende laat zien mens in het teger en nu, tbij, van het heeft u wel eens haast op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer mag duren a I bel ons nummer <013-421697 je stiel kunt blijvt len. Daro Fo stelt in er-op-willen komt ird gaat eigen in eigen ters’ edenrek en sgels of laptegels. I aan de wand 4,75 i om dit stedelijk JO-tal zieken fi- i kunnen hun 1134758 of sderland no. Dhr. Zieken- Door een verdienstelijke overwin op SET in een zeer spor heeft Ons Vios voorlo) nomen van de beruchte onderste plaats. De terugkeer van routiniers Henk Muurmans en Tini van de Hout in het eerste elftal heeft hiertoe ongetwijfeld bijgedragen. Trainer van Santvoort ziet daarom de komende wedstrijd tegen Boskant uit St. Michielsgestel met gematigd optimisme tegemoet.' Boskant is echter een geduchte tegenstander en de geel-zwarten zullen tot het uiterste moeten gaan om de felbegeerde punten in huis te houden, vooral omdat de i nog geen enkel winstpunt lalen. r daarom op het Ons x ’het Zuiderpark’ aan- idag zeker aan spanning niet De wedstrijd begint om half De bouw van de wijk Groenewoud II, die in het verschiet ligt, is voor de bewoners van Groenewoud I aanleiding om bij monde van de Werk groep Trefcentrum Groenewoud aandacht te vragen voorde integratie van de sociaal-culturele voorzieningen in de twee Groenewoud-wijken en dat de accommodatie, die daarvoor dienen moet centraal moet komen liggen midden tussen de twee wijken in. Die uitspraak is er dus nu. Zij luidt: ’De Staatssecretaris kan zich verenigen met het in Tilburg gesloten compromis, nl. dat vervanging van het St. Elizabeth- ziekenhuis zal plaatsvinden op een ander terrein dan naast het Maria ziekenhuis, doch zodanig, dat de opzet van plannen en omvang van het terrein een eventuele verdere concentratie van het Tilburgse ziekenhuispotentieel niet blokkeert.’ Afgelopen zaterdag ve tricolores met 4-1 de ui N.A.C. Het jeugdige f met ervaren ouderen zoals Schijvers, Musialek en Henk de Kooy, was in het voordeel tegen het met op volle sterkte spelende Willem 11. O.a. Huybregts were tegendoelpunt werd gescc Swaans. A.s. zaterdag speelt om 14.30 op het Gemeente’ tegen Fortuna S.C. dat op staat. dat je beter bij je stiel kunt blijven dan hoger op te willen. Daro Fo stelt in zijn stuk, dat ’dat hoger-op-willen komen’ automatisch gepaard gaat met het afstand doen van eigen willen en denken, eigenlijk van eigen persoon lijkheid. De ‘ja-knikkers’ en de ’hielen-likkers’ maken het alleen in de maatschappij, waarin de moraal geldt: ’omdat iedereen steelt, steel ik ook, alleen wel een beetje Aan deze produktie Voab staat a.s. zondag weer voor een nieuwe krachtproef. Het treedt dan op als gastheer van Noad, dat in deze competitie ongeslagen is, en graag de punten mee naar Tilburg wil nemen. Het is niet te hopen, dat de Tilburgers en omwonenden op zekere dag vergast worden op een uit dehoge neerdalend besluit, waar niets meer aan te ver wrikken is. Een ziekenhuis is een publieke zaak en dat betekent in deze tijd, dat het publiek dan ook op de een of andere manier de gelegenheid dient te krijgen zich erover uit te spreken. minder.' van de Toneelraad Rotterdam werken o.a. mee: Marielle Fiolet, Jaap Hoogstra, John Leddy, Marja Lieuwen, l’leuni Touw. Jerome Reehuis, Coen Pronk, e.v.a. Regie: Arturo Corso. Liedjes: Jaap van de Merwe. Steel wat minder of 'Het zevende gebod’ is de veelbelovende titel van een rolijke satire van Dario Fo, die donder- ag 18 oktober voor het voetlicht komt de Tilburgse stadsschouwburg. geschiedenis van de dood- Enea, die via verschillende inden er tóch achterkomt, slechts Daarna. en ontmoetingspu die elkaar hier el) In het kader van zullen Tilburgs Symj verenigde woensdagi Eucharist Trouwlaar Deze H. Mis is allereerst bedoeld voor de zieken die aan het Triduum deel nemen, maar is verder toegankelijk voor alle zieken en bejaarden of andere be langstellenden, voorzover er plaatsen ter beschikking zyn. Voor laatstge noemden is de kerk geopend vanaf 6.45 uur. Mensen die in staat zijn gebeuren voor een 9( nancieel te steunen bijdrage overmaken op giro op de Algemene Bank Net 52.26.33.846 beide t.n.v. Kuysters, Penningmeester triduum Tilburg. Parochiegeestelijken z1- van harte welkom, bij vc_... woensdag tussen 4 en 6 uur. 2000 watt met thermostaat Oliegevuld Folderprijs 262, Natuurlijk centrum De werkgroep beschouwt het Pater van den Elsenplein als natuurlijk centrum van de gehele wijk en meent, dat het nieuwe trefcentrum daar dan ook zal moeten komen. Bij een te verwachten bezetting van de hele wjfk Groenewoud in de toekomst van 8.800 bewoners zal voor het trefcentrum tussen de 950 en de^l.100 m2 vloeroppervlak nodig zijn, en als daar de parkeerruimte nog bij komt, zijn er 2.500 m2 nodig. De werkgroep stelt dan voor de Pius Behalve de kerk liggen in de wijk nog en buurthuizen ver lor verbouwing voor tref centrum werkzaamheden gemaakt kunnen wijkbewoners hebben geaccepteerd en het eveneens geneigd verbouwing van het vaarden als lossing. Zaterdag a.s. 13 okt. zal de wethouder van sportzaken de weled. heer E. de Grood het sportcomplex en de daarbij horende kleed- en clubhuisruimte om 17 uur als voor geopend verklaren. Dit heugelijk feit viert ZIGO met een receptie in haar nieuw clubgebouw. Iedereen is daarbij welkom. Mede door de medewerking va gemeente Tilburg kan Zigo dit i complex waarop iedere ver®i jaloers kan zijn, in gebruik nemen, architectuur is van de heer de Graaf, Lilahof 19, Tilburg. De aannemer bouwbedrijf A. van Loon Benatzkystraat leverde in recordtempo deze bouw. Ook uw komst naar het Zigo- door ons zeer op prijs wordt Bedenkingen Tot zover het persbericht, waarin een en ander door de gemeente wordt mee gedeeld. Er zullen bij het publiek wel bedenkingen rijzen. Zo zal daar de vraag zijn of, als het dan gaat om be- In het kader van de jumelage, waarvan het doel is door jeugd- en sport- uitwisselingen de gedachte van de Europese integratie en eenwording te bevorderen en gestalte te geven, vindt in het weekend van 12/13 oktober a.s. in Zemun - een voorstad van Belgrado - Joegoslavië het tafeltennistoernooi plaats. De jumelerende kring van Europese steden bestaat uit Esch (Luxemburg), Offenbach (West-Duitsland) - organisa trice van het taffeltennistoernooi in 1970 - Mödling (Oostenrijk), St. Gillis (België) - organisatrice in 1971 - Tower Hamlets (Engeland), Zemun (Joegoslavië) en Tilburg, waar met Pinksteren vorig jaar in de sporthal ’de Drieburcht’ het toernooi plaats vond. Het Tilburgse tafeltennisteam is voor deze gelegenheid als volgt samen gesteld: René van Dijk (St. Aloysius), Gerrie Klaassen (Luto), Bart de Krijger (Red Star ’58), Wim Jurriëns (Luto), Henk de Bakker (Irene) en Frans van Pruissen (Barna); evenals in het verleden treedt Wim Schuurman (Luto) als coach op. De ploeg vertrekt tegelijk met de spelers van St. Gillis op vrijdag 12 oktober vanaf het vliegveld Zaventem (Brussel) en wordt op dinsdag 16 oktober a.s. op Schiphol terug verwacht. geschikt worden. De deze oplossing kerkbestuur is de eventuele kerkgebouw te aan- de meest geschikte op- reikbaarheid en spreiding, daarbij ook .nog iets te krijgen. Als er openbaar terrein ge offerd zal moeten worden - en dat zal, als het om bereikbaarheid gaat toch wel in de bebouwde kom van het zuidelijk stadsdeel moeten zijn - dan mag het publiek toch wel gevraagd worden welk openbaar terrein dat dan wel zal mogen worden, want sommige terreinen zijn meer waard zoals ze daar liggen dan wanneer er een ziekenhuis op staat. Op zondag 14 oktober a.s. aanvaiig 20.15 uur, gaat Stadsschouwburg op voor een van de meest bekende o Witwe’ van Léhar. Wéér zal het sprookje worden opge vorstendommetje Pontevedrino. dat voor een bankro opbloeien tussen Hanna en Danilo en zal blijken, dat ze een goede toekomst tegemoet zullen gaan. Voor deze voorstelling tekent de Stichting Hoofdstad Operette. Na het geweldige sukses van Tm Weissen Rössl’ is de Hoofdstad-Operette herboren. Mede door de inspirerende Weense regisseur Alexander Pichler en de zang en acteerprestaties van Liz.z.i Sehöfftnann, Jan Handersori, Karl Frey en Anita Heins en vele anderen, krijgt u een operette-.ivond vol Weense romantiek. Van 16 tot en met 18 oktober a.s. zal wederom het STEDELIJK ZIEKEN- TRIDUUM plaats hebben, en wel in het Buurthuis van de Trouwlaan. Dit ziekentriduum is volgens opzet allereerst bedoeld als een godsdienstig gebeuren voor die mensen die een heel jaar door niet naar de kerk kunnen, en ts op radio en TV zijn aangewezen, laast is het natuurlijk een contact- >unt voor zieke mensen -Ik jaar weer terugzien. ‘,on dit ziekentriduum surgs Symphonieorkest en de koren o.l.v. Jan Janssen lagavond 17 oktober de istieviering opluisteren in de inaanvang 7 uur. Mis is alleree Verder zal het en uitleg wilier om het stadsgev minder ziekenhuis dan elders in het land wenselijk wordt geacht. Er is inderdaad een trend ge constateerd volgens welke het verblijf van patiënten in ziekenhuis in frequentie en duur terug schijnt te lopen. Maqr misschien is dit maar een tijdelijk verschijnsel. En als de trend naderhand weer omslaat zijn er te weinig bedden. LONGA staat nog steeds aan kop in de 2e klasse A. Afgelopen zondag werd hekkesluiter Zwaluw, V.F.C. pro bleemloos weggespeeld. Of dit de Tilburgers ook zal lukken met Woensel, dat zondag op bezoek komt, is een grote vraag. Woensel staat weliswaar niet hoog op de ranglijst, doch de ploeg staat bekend dat ze een enorme vecht lust kan opbrengen. LONGA mag dan ook zeker de tegenstander in de komende thuiswedstrijd niet onder schatten. Indien de zwart-witten echter, zoals voorafgaande wedstrijden, een volledige inzet tonen en het niet te makkelijk opnemen, ligt een over winning in het verschiet. Komt u wel op tijd naar het LONGA- terrein. hel wordt druk. Aanvang half drie. Voab zal echter willen bewijzen, dat zij in dit gezelschap zeker meekan, en de Goirlenaren zullen het daarom de geel- blauwen zeker niet gemakkelijk maken. Het kan daarom dus een zeer spannende strijd worden want er staat voor beide partijen veel op het spel. Voor de voetballiefhebbers een reden te meer, om deze strijd te gaan zien, a.s. zondag 14.30 uur op het sportpark in Goirle. De staatssecretaris voegt hieraan toe dat uit een oogpunt van spreiding en be reikbaarheid de gekozen oplossing de voorkeur verdient boven het nu reeds situeren van twee ziekenhuizen op één lokatie. Hiermee wordt namelijk niet vooruitgelopen op mogelijk in de toe komst te nemen beslissingen, terwijl alle mogelijke ruimte wordt gelaten om zonodig tot aangepaste structuren te Toneelgroep Theater bestaat dit jaar tu,h,tia jaar z() Op /lcl eerste gezicht men geen wereldschokkende me ting, maar als we nagaan hoeveel pen in Nederland hetzelfde kunnen zeggen, blijkt duidelijk, dat er toch wel iets biezonders aan de hand moet Misschien niet alleen, omdat het schap 20 jaar bestaat hoewel veel zegt over de kracht van een maar ook omdat 'Theater' zo levend is gebleven. Dat 'Theater' niet de gemakkelijkste weg heeft bewandeld, blijkt wel uit het feit dat vele, stukken, zowel bij het publiek als bij de pers een fikse diskussie ontlokten. We herinneren ons stukken van Osborne, Beckett, Ionesco, Brecht, Handke en onlangs van Dieter Forte 'Luther, Miinzer of de dubbele boekhouding'. Wellicht ligt hierin de reden dat het gezelschap zich steeds weer heeft verjongd, wat gemiddelde leeftijd van de medewerkenden betreft eerder jonger dan ouder is geworden. Hoe dan ook: dit 20-jarig bi rechtvaardigt toch zeker een feestelijk tintje aan het huidige theaterseizoen. Natuurlijk is .er vee! over die 20 jaar te zeggen. We zouden de afstanden kunnen optellen, die de 'theater-hussen met acteurs en actrices en de vracht auto's met decors, dag in dug uit, van Delfzijl tot Terneuzen en van Den Helder tot Maastricht hebben gereden. Alles bij elkaar zou het een aardige wereldreis worden. Of hoeveel acteurs en actrices er in die /aren bij Theater Destijds is sprake geweest van het Leypark. Het is te hopen, dat dit plan niet weer herleeft, want de groenvoor ziening van zuid-oost Tilburg mag niet belangrijk worden aangetast. hebben namen heel wat. Velen van hen werken nu bij andere gezelschappen of 'freelancen Misschien was dat wel goed want regel matig werkte 'theater' hierdoor voor een flink deel met nieuwe, jonge mensen, zodat de groep ondernemend bleef. Het gezelschap introduceerde verschillende schrijvers die inmiddels algemeen aanvaard zijn: Becket (Wachten op Godot), Dürrenmatt, Strinberg, Handke, Brecht. Ook het Nederlandse stuk werd in die 20 jaar niet vergeten. Toneelgroep is van plan doen voor het publiek, kwam. Dit presentje aan het publiel een tentoonstelling over 'de mens', een tentoonstelling die hoezeer het toneelspel elk t bloed zit, mensen van vroi van ver weg en heel dichtt kind en de volwassene. Naast de vele 'ups' heeft 'theater' natuurlijk ook haar 'downs' mee gemaakt. Een enkele keer heeft het er zelfs naar uit gezien, dat de dagen van het gezelschap waren geteld. Een positieve inbreng heeft de groep ook In het overleg inzake de herstrukturering van het toneelbestel. Samen met Het Zuidelijk Toneel Globe bijvoorbeeld wordt gezocht naar mogelijkheden, tot een krachtige opstelling te komen. Ook 'Theater' heeft de teruggang in het schouwburgbezoek van de laatste jaren moeten ervaren. Zij draagt bij tot een beter bestel door een repertoire-keuze, die gericht is op een zo breed mogelijk 'publiek. Bemiddelend in vraag en aanbod van 'de spelende mens’ begint ze aan de volgende fase van haar bestaan. We wensen Toneelgroep Theater daarmee alle sukses. imantiek en volksaard vindt u terug bij het Staatsensemble Duna, dat in het kader van haar eerste Europese tournee, een voorstelling zal geven in de Tilburgse stadsschouwburg en wel op vrijdag, 12 oktober a.s. Een dertigtal danseressen, dansers en musici brengen dan een Hongaarse avond, die u nog lang zal heugen. Op het programma staan onder andere de beroemde fles- sendans, de danskompositie ’Carnaval’ en de mannendans, welke in authentieke costuums uitg worden. Het zigeunerork de begeleiding zorgt zal verzorgen speelt i Bartók, Liszt en Koda en ritmisch spectakel, folklore. X-kerk zodanig te verbouwen, dat een gedeelte daarvan geschikt kan worden gemaakt voor trefcentrumactiviteiten. Het overblijvende deel van de kerk zal groot genoeg zijn voor 500 kerkgangers die door deze intensievere bezetting wellicht meer inspiratie en intimiteit zullen ervaren. De onbetwiste topper in de 3e klasse is a.s. zondag de wedstrijd T.A.C. - 3 S.C. De Roosendalers zijn de trotse leiders in deze afdeling die over een prima elftal beschikken. Zij trokken dan ook j.l. zondag 3.000 toeschouwers. Velen zullen meekomen naar Tilburg, waar T.A.C. hen ontvangt. T.A.C. dat na een slechte start uitstekend is teruggekomen met overwinningen op S.V.G. en Alliance behaald met goed voetbal. Wint T.A.C. dan komen zij ïzien hun achterstand van 1 1 een heel eind in de goede En de T.A.C,-ers zijn er op ge- >or een verrassing te zorgen. De willen hun positie twijfeld behouden, zodat de toe- jwers een wedstrijd zullen zien die fraai kan. zijn met 2 kunnen voetballen. In dat Trefcentrum, zoals het in een ge lijknamig rapport wordt genoemd, zullen gevestigd moeten zijn: ruimten voor individuele personen en groepen voor sociaal-culturele activiteiten, maat-, schappelijk werk, peuterspeelzalen, exposities, binnensport, groepsspelen, sociëteitsactiviteiten, kunstzinnige ontplooiing, Witgele Kruis, Diensten centrum voor bejaarden en bibliotheek. ’Voor elck wat wils’, is al enkele jaren het motto van de Tilburgse Stads schouwburg. Dit blijkt weer eens over duidelijk in de John Woodhouseshow, die maandag 15 oktober a.s. in de Stadsschouwburg van Tilburg gegeven zal worden. Stralend middelpunt in dit feestelijk amusementsprogramma is natuurlijk John Woodhouse zelf, de magic- accordeonist, die met zijn 1.000.000 platen de bekendste artiest van Neder land genoemd mag worden. Hij zal zijn suksessen van toen en nu ten gehore brengen. Een tweede ster in dit programma is Anita Berry. Deze charmante zangeres zingt niet alleen verdienstelijk, maar brengt ook ensemblenummers met Tony Leerink, de conferencier, die alles aan elkaar praat. John en Ivonne bewijzen u, met hun goocheltrucs, dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn. Ronnie Tober sluit de lijst van medewerkers. Een gezellig avondje uit. raken. Omtrent de beddencapac van het nieuwe ziekenhuis zal pas beslissing vallen na het indienen van het programma van eisen, dat overigens op korte termijn klaar zal zijn. Men gaat uit van een beddenbestand van 750 voor een nieuw te bouwen St. Eliza- bethziekenhuis en van 440 in het Maria ziekenhuis. Voor het stadsgewest Tilburg wordt daarbij dus uitgegaan van 3,8 bedden per duizend inwoners, af gezien van bedden voor bijzondere doeleinden. Dit is beduidend lager dan de tot dusver geldende norm in ons land. Met de gemeente is uitvoerig overleg gaande over het terrein waar het nieuwe ziekenhuis nu zal komen. Honj is het land van de oude volks-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 13