1 ukuni .nu nog kiezen Fluor kan ook anders worden gedistribueerd dan door drinkwater en :N De ontbrekende schakel de eerste mensen DE LEDERWARENSPECIALIST TECTYL WI L. STATION vormen ■s SET-Ons Vios ES Velocitas - Sarto TEL: 432036 Bel Barridon voor cv-naar maat Barridon bv centrale verwarming Keukenzout in twee Oostenrijkers op bezoek in Tilburg Bridge-drive Tilburg ONZE LEDERWAREN ZIJN STUK VOOR STUK TOPPERS, DOOR FARRIEKSVERKOOP ZIJN WIJ IMMERS STEEDS GULDENS GOEDKOPER. Eerste over winning voor F.C. Kemkes Wedstrij'd vrijetijds besteding •li 1972 - pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 4 oktober 1973 - pagina 9 Geen filialen ONMISBAAR VOOR STRIJD TEGEN CARIES methode om tandbederf te bestrijt Resultaten ETICA m: e fles 11,95 voor 4,95 RS NIEUWE BOEKENSERIE Verspilling Verzet I i per stuk alve prijs Bridj J mtr. 39,75 De eerste mensen URG en I® RINGBAAN OOST 134 12910 Tectyl, hèt produkt van Valvoline. Visserstraat 11 Eindhoven tel. 040-439852 BRIEVEN VAN LEZERS Tapijt Groothandel in Hoogvensestraat dus guldens goedkoper BOEKJES ITPRIJZEN jaar luori- ïbben van besteed aan een pleit voor fluoride aan trijd PORTEMONNAIES CEINTUURS modelbouw onder- schil- snwerk, vrij goed- „i de van zout likt alter- IN ECHT LEDER IN SKAI etc jen die niet vot WOI - de flut - de prodi - onnodige dwi - er is geen spre Koopvaardijstraat 40 - Tilburg ■oeoeeeooaoeSBeadettoewoeeeoE&cKoeeeeeeoeecKeeoooseocKw» onj br irijf- cken in de 3 boodschappentassen! CLIPPERS WEEKENDTASSEN Sinds enige tijd wordt meer aandacht i aspect dat eveneens iering van zout, en dat Lage prijzen. Hoge specialis tenservice (ook na aanschaf). tting is i geaccej vragen opkomen, i niet alle apen tv I SPORTTASSEN DUSalle soorten I I TASSEN FABRIEKSVERKOOP Dagelijks GEOPEND ook zaterdag van 9 tot 6 uur Voor afspraken of inlichtingen over Tectyl en de Zweedse ML-methode: spannende strijd te het bekijken waard m zéér zeggen; uitslag sr te gebruikt Dat wil per jaar het zin beter be namelijk met of zonder fluor. van beide soorten zou veel isten met zich meebrenger zijn een tweede wate te leggen. Op het ogen waterleidingbedrijven bijna 854.000 aanslui- ieerd I PARAPLU’S I DIPLOMATEN-KOFFERS BEAUTY-CASES HANDSCHOENEN A.s. zond: sportcomp de Jan gespeeld: Vel Na het verass afgelopen proberen de halen. Sarto, z; om dit te voorkc families arijk zeer onderdak je REISKOFFERS ,uet voornomen, maar wei aan- ;k verminderen. Daarnaast zal het zijn de eetgewoonten van de mensen te veranderen, maar dat kan nu eenmaal niet van vandaag op morgen. - vrijwel iedereen gebruikt keuken zout - vrijwel iedereen dag (in vrij const - gefluorideerd mdige orden i gezondheidsdiensten kunnen de loridering gemakkelijk controleren iuktiekosten zijn vrij laag wang wordt vermeden 5 rake van verspilling. SPORTTASSEN DUSalle soorten TASSEN aanpassing- werd v>. ven «uurplaats gevonden maar ook iding van De Lumley, r isities werden vast Dit is slechts één der vele verrassinger t verzamelt.. de mensheid in de praktijk een avontuur is,vo, -ring van de onderzoekers vaak een zeer grote rol spelen. lijken de tekst, terwijl een serie kleurige ’fotoschilderingen’ het leven van de Afrikaanse Australopithecus in beeld brengt. Het boek eindigt met de weer gave van de opvattingen van vele ge leerden die direct bij onderzoekingen en gedane ontdekkingen betrokken waren. De ervaringen in Zwitserland tonen aan dat fluoridering van zout aan te bevelen is, omdat gefluorideerd zout gemakke lijk gemaakt en verspreid kan worden. Daardoor is het mogelijk tandbederf te bestrijden op een eenvoudige, vrij go kope en effectieve manier, tot in verste uithoeken. Fluoridering i is dan ook een uitermate geschi natief voor fluoridering van water. tracht DE ONT- KEL, de tweede Jntstaan der Mens geven. ’gin der mensheid oronnen. zan keukenzout is een al ternatief, dat de persoonlijke vrijheid onaangetast laat. Door twee soorten zout te maken en via het al bestaande distributie-apparaat te verspreiden, zou aan de bezwaren van een grote groep mensen tegemoet worden gekomen. Iedereen kan dan zelf beslissen of hij wel of geen extra fluor wil gebruiken. gebruikt het iedere stante hoeveelheden) zout kan op een een- manier geproduceerd SCHOUDERTASSEN I HANDTASSEN goed wapen in de strijd tegen cariës (tandbederf), één van de meest voorkomende ziekten ter wereld. Cariës wordt veroorzaakt door bacteriën in de mondholte, die de suiker in het voedsel afbreken. Bij dit proces komen zuren vrij, die het gebit aan tasten. Tandbederf komt vrijwel overal ter wereld voor. Ver vóór onze jaartelling zijn de verschijnselen van deze ziekte al geconstateerd. In de vijfde eeuw zou 70 pct. van de mensheid cariës hebben gehd. In de negentiende eeuw was het percentage gestegen tot 83 en thans ligt het op 97 a 100. Het is dan ook heel begrijpelijk dat veel instanties en regeringen zich bezinnen op een effectieve methode om tandbederf te bestrijden. jebouwen, oper .VIN noemt die rekkig, zowel in sch opzicht. De voorzieningen zijn 450.000 gulden het gehele land “U worden ge- iu van dat bedrag De Hoge Raad der Nederlanden heeft in juni van dit jaar de uitspraak gedaan dat de toevoeging van fluor aan drinkwater onwettig is. De drinkwaterbedrijven kunnen aan het Waterleidingbesluit niet de bevoegd heid ontlehen tot fluoridering van het drinkwater Dit besluit gaat er ten onrechte van uit dat de waterleidingwet zich niet verzet tegen toevoeging van fluor aan het drinkwater, aldus de Hoge Raad. Door deze uitspraak is de hele fluoridering van drinkwater op losse schroeven komen te staan. In verband daarmee wijst Akzo Zout Chemie Neder land B.V. op een goed en snel te realiseren alter natief voor gefluorideerd drinkwater: zout met fluor. Gefluorideerd keukenzout is nl. evenzeer een jezonden jubileumprogramma 3 maal 3 is honderd, Kuyken en Jan de Bakker, vanuit de toneelzaal van ’root sukses geworden. De Postiljons wisten de stem- ii de door de heren Schuermans en Nolten opgevoerde -1. Jammer voor het publiek was het dat de zangeres ;n Mirella alleen maar geïnterviewd kon worden, maar zijn spelletje ’Raden maar’. Het Kabaret zonder ’estaties. Het sluitstuk van de avond werd verzorgd met zang van Han Dirven. Op de foto Ger Kuyken in of u laat uw auto roesten of u doet 'r maar wat aan of u laat in beschermen “ÏW Fluoridering van drinkwater stuit in ons land op fel verzet. Sommige mensen hebben bezwaar tegen het principe van fluoridering, anderen verzetten zich vooonamelijk tegen het feit dat de over heid hen als het ware dwingt gefluori deerd water te drinken. Immers, het keuze-element is niet reëel aanwezig. De VEWIN, de Vereniging van Exploi tanten van Waterleidingbedrijven in Nederland, heeft begin augustus laten weten dat de waterleidingbedrijven Contact Midden op vrijdag 19 aparte drive. >el het Huis- irg en nklijke 26, Tilburg; rijfgeld f. 5,- Volwaardige garantie. Snelle levertijd. Puntgave installatie. zijn tijd st gebruik i bescherming, idstreren. Een speciale pas vorig jaar Pasaday stam op Philippijnen, gefluorideerd zout is fluor krijgen. Dat be- jervangen worden door de afgifte van fluortabletten tot ze ongeveer 18 I zijn. Via de voortreffe- die ons land rijk is, gemakkelijk toege- Vrijdag 1.1. werd in de Hoo; geopend Ben de Graaff Ta handel, bij welke receptie werd gel belangstelling onde de Graaff is reeds een drietal jaren in Sprang-Capelle gevestigd en nam daar zulk een ruime vlucht, met name onder de clientèle uit Tilburg en omstreken, dat de vestiging van een filiaal in de stad verantwoord moest worden geacht. De Tapijt Groothandel levert ook aan particulieren en dus niet alleen aan detaillisten. Men kan er van alles vinden op het gebied van vloerbedekking, vooral vaste vloerbedekking, van vinyl tot moquette. De ruimte is heel over zichtelijk ingericht en de collectie bijzonder uitgebreid en goed gesorteerd. Het klantental in Tilburg zal zich zodoende nog wel beduidend gaan uitbreiden. slechts één kwaliteit water kunnen leveren, De levering te hoge kos het zou nodig leidingnet aan blik leveren 29 waterleidingbedrijven met in totaal bijna 854.000 aanslui tingen gefluorideerd water. Zestien be drijven met ruim 525.000 aansluitingen hebben voorzieningen getroffen om drinkwater zonder fluor te kunnen leveren (tanks op enkele plaatsen in de stad, jerrycans in gebouwen, openbare tapkranen). De VEWIN noemt die voor zieningen uitermate gebre technisch als in hygiënist kosten voor deze echter bijzonder hoog: per jaar. Wanneer in dergelijke voorzieningen troffen, zal een veelvoud v nodig zijn. Fluoridering va sf, dat etast jogvensestraat Tapijt Groot gelegenheid een ïhouden, die drukke iervond. De Fa. Ben Eén van de middelen tegen cariës is de toevoeging van een geringe hoeveelheid fluor aan voedsel of drinkwater. Onder zoekingen in de Verenigde Staten hebben aangetoond dat kinderen tot 6 jaar per dag 2 milligram fluor nodig hebben. In voedsel en drinkwater bevindt zich circa 1/2 mg fluor per dag. Gebruik van fluor is bijzonder belang rijk gedurende de tijd dat het gebit zich vormt tot enkele jaren na het doorbreken van de blijvende tanden. Ook daarna zou men echter fluor moeten blijven gebruiken, omdat daar door het gebit wordt beschermd tegen de afbrekende activiteiten van de zuren in de mondholte. Fluor alléén kan cariës niet voorkomen, maar wel aan zienlijk nodig i menser 60 cent per gezin ’Tje^ri& keukenzout*heet* verge leken met gefluorideerd water, noveen ander belangrijk voordeel: het is aan merkelijk goedkoper. Gefluorideerd zout zou, afhankelijk van de voorge schreven dosis fluor, ongeveer vijf cent per kg duurder zijn dan gewoon zout. Een gezin van vijf personen per jaar ongeveer 12 kg zout, zeggen dat voor 60 cent gebit van het gehele gezi schermd wordt. In de praktijk is inmiddels bewezen dat gefluorideerd zout een effectief middel is bij de bestrijding van tandbederf. Zwitserland heeft nl. al bijna 20 ervaring met het gebruik van gefluori deerd zout. De ervaringen daar hebben de voordelen van fluoridering van keukenzout onderstreept: Kleine maar beslissende veranderinge in de anatomie van de eerste mens di ter onderscheiding van de net nog mens zijnde Australopithecus algemeen als Homo Erectus wordt aangeduid, maakte het hem mogelijk om rechtop te staan en te lopen, om zijn handen voor een veel grotere mate van be hendigheid te gebruiken, en om een groot aantal geluiden voort te brengen. Maar het grootste verschil tussen hem en zjjn vooroud,er was toch wel zijn veel grotere hersenomvang en de komplexe In Zürich is het effect van gefluorideerd keukenzout onderzocht bij kinderen van 8 en 9 jaar, die ruim 4 jaar zout met fluor hadden gebruikt. Daarbij bleek dat het aantal gevallen van tand bederf met 22 pct. was verminderd. Een nadeel van dat babies geen zwaar kan onderv systematische voor babies, maanden oud lijke zuigelingenzorg kan deze methode past worden. Volgens Amerikaanse deskundigen is hét gebruik van 2 mg fluor per dag nóodzakelijk. Pas bij een gebruik van 5 mg per dag bestaat de kans dat kin deren zwarte vlekken op hun tanden krijgen, die overigens vrij ongevaarlijk zjjn. Zout is echter geen produkt dat noodt tot snoepen! Zondag weer één van de vele span nende, plaatselijke ontmoetingen in de 4e klasse E van de K.N.V.B. Spannend zjjn die wedstrijder zeker, dat is zonder meer te i maar de prognose omtrent de van deze derby is heel wat moeilijke! geven. Beide clubs kunnen de punten goed gebruiken’: S’.ETT. tal evenwel haar huid zo duur mogelijk verkopen en trachten de overwinning te behalen om daarmede de onderste plaats op de competitie-ladder aan een ander over te doen. Voetballiefhebbers, die van spannende ontmoetingen houden gaan dus a.s. zondag naar het Koos Eras Sportpark aan de Goirke Kanaaldijk. Aanvang van de wedstrijd: 14.30 uur. Op hetzelfde complex speelt het eerste Dames-elftal van S.E.T. om 10.00 uur de competitie-wedstrijd tegen R.K.T.V.C. (Tiel). Ook in deze wedstrijd zal het niet aan spanning ontbreken, want de Dames- voetbalsters - die het dit seizoen weer uitstekend doen - zullen de aansluiting met de kopgroep- willen behouden en alles in het werk stellen om beide punten thuis te houden. Een mooie gelegenheid om ook eens naar de betere prestaties in het Dames-voetbal te komen kijken! reger tonden toch r rogrammeerde wedstr. Het was F.C. Kemkes die ssing van de dag zorgde, wisten in een sportieve trijd tegen S.V. De Reit de eerste winning van het ’Najaarsseizoen’ te halen. Een 3-1 zege was het m tevens het nog eens ïrw inning plaats over C. Hendriks 1 meerdere leider blijft die in „gszins ge- Hoewel het eveneens onmogelijk is te zeggen, omstreeks welk tijdstip de eerste mensen zich in gesproken taal begonnen uit te drukken, hebben zij mgetwjjfeld tevoren reeds een uitge leid roepsysteem gehanteerd zonder welke het hen onmogelijk geweest zou zijn om met zijn medejagers te com municeren. Bovendien was voor het ontstaan van een arbeidsverdeling tussen mannen en vrouwen enig systeem van communicatie en informatie noodzakelijk. Hoewel men aanneemt dat de spraak van Homo Erectus beperkt en langzaam was, betekende dat niettemin een nieuw en belangrijk wapen in zijn handen om zijn omgeving te beheersen. De Stichting Bridge Brabant organiseert oktober aanstaande een Daarbij staatop het spe kamerkampioenschap van Tilbur omgeving. Plaats: Nieuwe Koninl Harmonie, Stationsstraat aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld per paar, te voldoen aan de zaal. Onder huiskamerbridgers worden ook verstaan alle beginnelingen die pas 1 a 2 jaar bij een bridgeclub spelen. Met deze drive wil vernoemde Stichting eens iets doen voor het grote aantal ’thuisbridgers’. De Nederlandse Bridge Bond telt ongeveer 23000 leden, maar dat is nog geen tien procent van het aantal dat thuis wel eens een bridgekaartje legt. Bridgers die het spel voor de gezelligheid spelen en waarbij meestal het kaartpotje wordt gespekt om een gezellig avondje van te kunnen houden. Voor al deze spelers die met alle mogelijke ’huis-tuin en keuken’-systemen door het bridge-leven gaan, is de drive bedoeld. Aanmelding tot 15 oktober kan geschieden bij H. van der Velden, Willem II-straat 8, telefoon 013-425970 of P. Fortuin, Tilburgseweg 132, Goirle, tel. 04247-1868. dag om half 3 wordt op het iplex van Velocitas gelegen i Truyenlaan, de wedstr ‘sloCitas-Sarto. ssende gelijkspel bij D.V.G. zondag, zal Velocitas punten bij Sarto weg te zal echter wel proberen bikomen. Het belooft dus een s worden, die zeker he is. Amsterdammers weten dat wie metersdiep in de bodem van hun stad gaat graven, gedragspatronen die daaruit resulteer- voor vreemde verrassingen kan komen te staan, zoals de metrobouwers hebben den- In de looP van ongeveer 1 miljoen ...w. uuvvi. uv..rh1 aan in de grond ver- Jaren die daarop volgden, bleef Homo worden ook Erectus zich ontwikkelen en evolueren, van vroegere gene- lemstelredamme tot een welvarende stad-Zijn aanpassing- aan--gematigder kli maatzones werd mogelijk, gemaakt dtfcfrdat hij vuur leerde maken. Zijn groter verstand maakte hem tot een veel beter jager dan zijn niet-menselijke voorouders. Hij was in staat plannen te maken waardoor hij niet alleen een betere prooi, maar bovendien grotere hoeveelheden daarvan kon bemachtigen. Zijn aanpassing aan zijn sociale omstandigheden maakte het hem mogelijk om in groepsverband te jagen wat zijn sociaal gedrag verder bevorderde, omdat gevangen prooi ver deeld en gedistribueerd moest worden. gin. He opgeluisterd door ver- skkorpsen. Vooral de van een aantal cse muziekkapellen bracht sid en sfeer in Tilburg, root aantal Tilburgse gasten uit Oostem mthaald en hen c Ondanks de zware regenval van het afgelopen weekend konden toch nog 4 van de 5 geprogrammeerde wedstrijden plaatsvinden. E. voor de verrass De Kemkeslui wedstr overwinning van het ’Naja binnen te halen. Een 3-l ze eindresultaat, waarmee men vorm verlies van S.V. De Reit r onderstreepte. Door deze ovei deed, men tevens de laatste p’- aan DAVO II dat tegen F.C. met een 3-l nederlaag zijn moest erkennen. Onbetwist le nog steeds Th. v. Broekhoven, een harde wedstrijd een enigsz: flatteerde 5-l overwinning op Harry Bar behaalde. F.C. v. Wanrooy wist zich te herstellen van de misstap van vorige week en hield met de uitslag 3-2 F.C. Krijnen op afstand. Voor a.s. zaterdag luidt het programma als volgt: V.V. L- Spie - Dora Boys Heide Hoeve 14.00 uur. Davo I - S.V. De Reit Trappisten 15.00 uur. F.C. v. Wanrooy - Harry Bar Heide Hoeve 15.00 uur. F.C. Krijnen Th. v. Broekhoven Heide Hoeve uitgesteld v.v. Hendriks - Caballero Boys Heide Hoeve 14.00 uur. Davo 2 - F.C. Kemkes Trappisten 13.30 uur. is de verspilling die optreedt bij fluori dering van water: meer dan 90 pct. van het zorgvuldig gefluorideerde water wordt niet gedronken. De uitspraak van de Hoge Raad zal een grote groep mensen gerustgesteld hebben. Anderzijds betekent die uit spraak vermoedelijk ook dat de strijd tegen de volksvijand cariës waarschijn lijk voor geruime tijd is uitgesteld. Fluoridering van keukenzout zou een alternatief zijn, waarop voor- en tegen standers in deze zaak elkaar kunnen vinden. Er is een voorbeeld te noemen. Sinds 1928 brengt de voormalige KNZ - thans Akzo Zout Chemie Nederland - gejodeerd zout op de markt. Mede door dit wapen is struma, vroeger een veel voorkomende ziekte, een zeldzaamheid geworden. De overheid controleert de dosering van het jodium in de zout fabriek in Hengelo. Op dezelfde wijze zou ook controle uit geoefend kunnen worden op de toe voeging van fluor. Het is voor Akzo Zout Chemie Nederland mogelijk binnen enkele maanden gefluorideerd zout op de markt te brengen. Tiwiiiuv -vnaxMiigcn mu ruinen ie siaan, zoais ae rr kunnen ondervinden. Men moet echter niet alleen denken borgen obstakels, die bouwwerkzaamheden kunnen ophouden. Vaak overblijfselen van gebruiksvoorwerpen gevonden als getuigen raties die eeuwen geleden reeds hun Aemstelredamme tot-ei maakten. Bijna overal waar ooit mensen gedurende langere tijd gewoond hebben, en vooral wanneer de grond stabieler van structuur is dan de veenachtige bodem in het westen van Nederland, is hun vroegere aanwezigheid in de bodem naspeurbaar aan de hand van vondsten van beelden, mozaïekvloeren, amfora’s enz. Vondsten van fossielen die een licht schenken op de ontstaangsgeschiedenis van de mens zelf, zijn vooral gedaan in Azië, Afrika, Midden- en Zuid-Europa. Dat is op zich niet zo verwonderlijk. Het beeld dat geleerden zich inmiddels hebben kunnen vormen geeft aan dat de eerste mensen zijn ontstaan in de tropische en sub tropische streken op aarde, waarna zij zich langzamerhand ook hebben aangepast aan de klimatologische omstandigheden van noordelijker breedtegraden. Hoewel paleontologen gewend zijn verrassende ontdekkingen te doen, gaf het in de wereld van de wetenschap toch een hele schok toen in 1965 bij het bouwrijp maken van de heuvel Terra Amata midden in de stad Nice aan de Franse Rivièra de resten werden gevonden van een verblijf van jagers van zo’n 300.000-400.000 jaar ge leden. Niet alleen werden de resten van een vuurplaats gevonden maar ook de oudste voetafdruk. Maandenlange zorgvuldige afgravingen, uitgevoerd door een ploeg van 300 studenten onder leiding van De Lumley, leverde tenslotte 35.000 voorwerpen op waarvan de vindposities werden vastgelegd op 1.200 kaarten en 9.000 foto’s. Dit is slechts één der vele verrassingen die de paleontologie heeft opgeleverd. Zij illustreert duidelijk hoe het verzamelen van de kennis omtrent de wording van de mensheid in de praktijk een avontuur is, waarbij volharding, moed en opoffering van de onderzoekers vaak een zeer grote rol spelen. Toen Darwin ruim honderd jaar geleden de theorie opwierp dat de mens een af stammeling van de apen is, had hij de gangbare overtuiging van zijn Victo riaanse tijd niet beter kiunnen treffen als het hem daarom te doen zou zijn geweest. Nu door allerlei vondsten na dien zijn opvatting is gestaafd en in grote lijnen is geaccepteerd, blijven echter nieuwe vragen opkomen, zoals: - waarom zijn niet alle apen tot mens geëvolueerd - op welk momnet evolueerde de aap tot mens - was er ooit een wezen tussen aap mens in, m.a.w. een wezen dat al niet meer aap, maar ook nog niet mens was Op die vragen BREKENDE SCHAKF titel in de serie ’Het Or.vi heid’ aan antwoord te g<* Gegevens over het begir komen van vele bronnen. Door extrapolatie weten geleerden uit enkele fragmenten van mensgelijkende, maar vóór menselijke beenderen en tanden komplete skeletten samen te stellen. Omtrent de datering van de fossielen brengen geologen en fysici uitkomst. Dierpsychologen hebben paralelle gedragspatronen ontdekt bij de chimpansee, die de oudste mensen’het dichtst nabij komt. Nieuw doorslag gevend bewijsmateriaal valt te ver wachten uit de laboratoria van de biochemici, waardoor tenslotte zelfs het accurate tijdstip waarop aap en mens zich van elkaar afscheidden be paald zal kunnen worden, zodra een maal de geheimen van DNA en bloed- proteïnen zijn ontrafeld. Zoveel is nu al bekend dat de eerste mens op circa 1.3 miljoen jaar geleden getraceerd kan worden als directe afstammeling van de Australopithecus Africanus, die op zijn beurt de levende schakel tussen aap en dag mens was. Recente ontdekkingen van De fossiele overblijfselen van de jacht- gewoonten van wilde dieren zoals leeuwen en wilde honden, maar ook ontdekkingen in het laboratorium worden uitvoerig beschreven in DE ONTBREKENDE SCHAKEL, waaraan de professoren Sherwood L. Washbum en Bernard Campbell hun medewerking verleenden. Vele illustraties verduide- Tilburg, feest van de koningi grote feest werd opgeluisterd dc schillende muziel aanwezigheid Oostenrijks levendighei Een groot heeft de gastvrij or bezorgd. Ook de vriendenkring Oostenrijk deed haar best om het de bezoekers zoveel mogelijk naar de zin te maken. Het bezoek aan de Pellikaanhal werd voor de Oostenrijkers echter een grote teleurstelling. De hal leende zich niet voor deze blaasmuziek. De muziek kaatste hard en schril van de wanden terug. Bovendien; bierdrinken uit een plastic beker en dan voor een dergelijke prijs, is ook niet om over naar huis te schrijven. Ook de gasten uit Oostenrijk vonden dit onderdeel geen beste beurt voor de Pellikaanhal. Namens de ontvangende gezinnen: v. lersel, Goirle G. Leenhouwers, J. v. Oudenhovenstr. 4 Tilburg Het door Radio Elisabeth uitge dat werd verzorgd door Ger Kt het Mariaziekenhuis is een groo ming er snel in te brengen en dc tirolerdans oogstte veel bijval. J Willemien en het duo Frank en 1, Huub Matron vergoedde veel met Filter leverde uitstekende pres door de Wooltown Jazzband m gesprek met Willemien. In het kader van de 29e Internationale Huishoudbeurs, van 19 tot en met 28 april in de RAI te Amsterdam, wordt wederom de traditionele Nationale Wedstrijd Vrijetijdsbesteding gehouden. Deelname aan deze wedstrijd staat voor iedereen open; er zijn geen inschr kosten aan verbonden. Werkstuk! kunnen worden ingezonden volgende kategorieën. haken, breien, kantklossen, weven en borduren, wandkleden, poppenmaken, houtarbeid (zoals meubels, speelgoed e.d.), boetseren en keramiek, werken met diverse materialen, inleg-, fineer- en mozaïekwerk, snijden, gutsen en beeld houwen in hout en steen, r Schepen, modelbouw andere werpen, werkstukken van metaal, deren, (olieverf en aquarel), tekem hout- en linosneden, fotowerk. Wedstrijdvoorwaarden en aanmeldings formulieren zjjn van nu af verkrijgbaar bij de Internationale Huishoudbeurs, Gerrit van der Veenstraat 94, Amster- dam-Z. Tel. 020-725376-720798. Wed strijdleider is de heer J. Combrink, docent handenarbeid te Rhenen. Zeventien jaar geleden organiseerde de Huishoudbeurs deze wedstrijd in hand vaardigheid voor het eerst, toen de beuers in het bijzonder in het teken stond van de zelfwerkzaamheid. Van een als éénmalig bedoeld evenement ontwikkelde de wedstrijd zich daarna tot eèn nationale manifestatie, waaraan jaarlijks duizenden kreatieve land genoten deelnemen. Ook DE EERSTE MENSEN is verlucht met vele foto’s, tekeningen en kaarten, waarbij speciale fotoschilderingen - schilderingen van Homo Erectus over gebracht op foto’s van landschappen zoals die ook in zijn tijd bestaan moeten hebben - het gebruik van vuur voor de jacht, bescherming, voedsel bereiding enz. illustreren. Een speciale fotoreportage van de s-— gevonden primitieve Ti het eiland Mindanao in de besluit deze uitgave.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 9