I 1 59 195 15. Ha Gjn... een boifêl van floïyn! opvallende kollektie Nieuwe zaak Frits Raming met moderne woonideeën Riante speciaalzaak van firma Rossmeisl met Caarls Optiek groeide in 75 jaar tot een modern bedrijf met traditie Dimitri van ',50 IA Toren opent JOK-seizoen J.P.S.- Vrederust Suède en Nappa kleding koopt u beter in een SPECIAALZAAK. Waarom? Nergens in het Zuiden vindt u zo’n grote collectie. Daarom zijn wij voordeliger. Ook in suède en nappa-herenkleding zijn wij enorm gesorteerd. Hieronymus- GSBW DONDERS-DE WIT Parkeer gelegenheid in St. Antonius- straat? Aardige oude herinneringen DETILBURGSE KOERIER Donderdag 27 september 1973 - pagina 13 er 1973 - pagina 12 OT ur. Speciale Aanbieding IVEL DAMESPANTALONS >rgels ipeelb; 50% KORTING Speciale Aanbieding JAPONNEN 50% KORTING *ANNEN DISTILLEERDERIJ M. DIRKZWAGER B.V. - SCHIEDAM DN ARAAT ;erhoofd 1,50 Uit het bedrijf Speciale Aanbieding DAMESBLOUSES 30% KORTING ug oenen ÏATIS. accessoires. Contactlenzen Jul. van Stolbergstraat 5 korveliewag 174, tilburg ;n oplossing HAMERS HEUVELSTRAAT 50 FLORYN IEUVELSTRAAT 50 HEUVELSTRAAT 50 VOOR VOETBAL SCHOENEN helemaal geen jofdstuk van c 7,50 UIS 60 i kookbranders, Kom vrijblijvend eens passen. IflorykJ SE 2 lis er. 'en een polshorloge sn. L-IAMCDCI WNH@©FF opening gaan bij ember de woonidee- In verband daarmee georgani- c zeker in sn daarvan is pioniers in textielreimgmg De contributie bedn maand en wel gedurer want in juli en augusti plaats van samenkor Johannes van Oisterwjjkstraat dienst 43 42 931 22 34251-2596 f als ze de kans kreger achterover te drukken Het ging vervaardig toe, maar een was in die tijc De oude heer van Steensel is nog s geïnteresseerd in de zaak en als hij bezoek is, denkt hjj met enige moed, maar toch nog met voldoe over wat bereikt werd terug i eerste winkel in de Zwysenstrt veel oudere mensen zi- herinneren. verzorger glassterkt modernste geheel vrijbljji -edaan. Bij inlet «aart wordt aan funktie, gemaakt ziekinstrumenten, sfeervol geheel on ’^'^1NH©©FF datzelfde verkoop- verkopers, viseurs, die hen van bevat jeelse en runnen bij seerd Steensel opleiding gehad voor oogmetinj ïn van contactlenzen. De «te wordt bepaald optische ■n zien om de ploej irschatten. De het, wat gaat lopen. Truyenlaan zijn. GSBW dat reeds onder- L HAMERS W4h©©ff steeds er op wee- >ening aan de Zwjjsenstraat, die rich nog wel zullen heeft u wel eens haast op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer mag duren I bel ons .nummer \013-421697^|^^| >rgel is in leeft een opkomst de elek- gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd i op het slijpen A. van Stensel ibleven. Hij nam het bedrijf het 75-jarige »»-«♦•«" nu Je he Waar vroeger helemaal geen sprake van was is het hoofdstuk van de contact lenzen. De nieuwe firmant, de heer C. van Steensel heeft een speciale igen en nodige met de instrumenten. raagt f. 2,50 per mde 10 maanden, tus is het dicht. De jmst is altijd de IA. KEUZE UIT 32 MODELLEN In onze speciale sportschoenen afdeling, die u op onze nieuwe kunststof-orasmat kunt uitproberen, o.a. Puma - Quick - Patrick - Gold Cup HEUVELSTRAAT 50 TILBURG Café-Bar Beerenhof’ Langestraat 42 Tel. 013-421083. Voor Uw geheel verzorgde BRUILOFTEN PERSONEELS FEESTEN RECEPTIES VERENIGINGS- AVONDEN Zaal beschikbaar voor vergaderingen worden. Aan de e aandacht besteed. Het is bij bepaald geen meubelpakhuis. de presentatie van al dat moois ook niet ten goede komen. Goed vertegen woordigd in de kollekties zijn de Scandinavische landen met verrassend veel originaliteit en opvallende mate rialen en kleuren. Vermelding dienen zeker ook de zelfbouwmeubelen, die modern van vorm en aantrekkelijk in prijs zjjn. Op simpele wijze zijn zij in elkaar te zetten en ook weer uit elkaar te halen. In verband met de Raming op 28 septer weken van start. In worden een aantal aktiviteiten j seerd, die ook bij het publiek de smaak zullen vallen. Eei een interieurtest, waaraan door ieder- Wijkt de kollektie dus wat af, kan gezegd worden van de techniek. Geen opdringerige maar veeleer welwillende adviseurs, graag hopen dat de kandidaat bij koopt. De met zorg en kennis zaken opgebouwde kollektie bijzonder veel origineels. Spe zeer eigentijdse woonideeën ku Raming gemakkelijk gerealise gewc niet park, langf helemaal een vrije parkeergelegen Dat de auto nog steeds voorkeur i meerdere redenen) 1 s blijft een feit, dat bejaarden (en natuurlijk behoefte hebben aan één p gelijkheden en ook de verpozen, is nog meer wt Hopelijk wordt er gevonden. nu bij aanko 1 paar leren sc 1 paar kousen GR) Woensdag 26 september - opende de firma Rossmeisl in de Juliana van Stolbergstraat 25, een nieuwe speciaalzaak voor piano’s, orgels en muziekinstrumenten. Ook het orgelpraktikum is hier ondergebracht. Met de opening van deze riante zaak wordt door de firma Rossmeisl een nieuwe mijlpaal bereikt in haar historie, want men wil daarmede tevens het feit herdenken dat zij 50 jaar geleden werd opgericht. Eigen- cent: lijk viel dit jubileum reeds verleden jaar te vieren, maar de ver- Ross bouwingswerkzaamheden lieten nauwelijks gelegenheid voor officiële feestvreugde. Daar is dan nu alle reden toe en de Juliana van Stolberg straat zal de vlag met plezier uitsteken, want begonnen in de Emma- straat heeft het bedrijf haar domicilie nu reeds sedert 1931 in de Juliana van Stolbergstraat. Voor mevrouw Rossmeisl zijn het onge twijfeld blijde, maar toch wat nerveuze dagen, want een jubileum met een opening moge dan een feestelijk gebeuren zijn, het brengt ook erg veel troubles met zich mee. Nieuw perspectief Met veel voortvarenheid is er begin van dit jaar begonnen met de verbouwing van het pand Juliana van Stolbergstraat 25. In dit pand was eerder Electra en nog eerder de firma Vilé gehuisvest. Het plan was om een show- en verkoop ruimte te maken die aan zeer hoge eisen zou moeten voldoen. De ruimte was groot, maar er was ook uitbreidings mogelijkheid aanwezig aan de achter zijde van de zaak, die uitmondt op het parkeerterrein achter de Hema. Van die gelegenheid werd gebruik gemaakt om de zaak twee ingangen te geven. Het ontwerp voor bouw en verbouwing werd gemaakt door Architect L. de Graaf, Aannemer G. Schoonis voerde de verbouwing uit, de firma Hoogspoor verzorgde het installatiewerk, Lundja uit Varsseveld de betimmeringen en de firma de Bont de centrale verwarming. Ook de glazen groeiden met de mode mee, zo zijn er in kleurglazen alleen al wel zestig mogelijkheden. Dit heeft tot nadeel, dat de glzen vaak op bestelling ««‘maakt moeten worden, waardoor een srtijd van veertien dagen vereist is. De verwerking is natuurlijk voor een groot deel geautomatiseerd en de instal latie aan machines en instrumenten ziet er wel even anders uit dan vroeger. Alle brilleglazen worden automatisch op diamantschijven op maat geslepen. trische piano’s, die een wel zeer bij zonder geluid voortbrengen. Voorts is er een zeer grote kollektie aanwezig van allerlei muziekinstrumenten, professio nele zanginstallaties, gitaarversterkers etc. In het nieuwe pand is ook de "“ntrale kantoorafdeling van de firma xv^ssmeisl ondergebracht. Veel aandacht is besteed aan de in terieurverzorging. Daartoe hebben niet alleen de fraaie betimmeringen een maar veelvuldig is ook gebruik van ornamenten (oude mu il, foto’s etc.) zodat een mtstaan is. A.s. zaterdag aanvang 16.00 uur, zal J.P.S. op zijn terrein aan de Van Vol lenhovenstraat in zijn vierde wedstrijd uitkomen tegen Vrederust uit Bergen op Zoom. De voetbalenthousiasten zullen behoorlijk aan hun trekken kunnen komen en dan ook een uiter mate boeiende en interessante strijd mogen verwachten, daar de Tilburgse ploeg zich in voorgaande wedstrijden als veelbelovend heeft gepresenteerd en Vrederust - winnaar van de zaterdagbeker - eveneens over een elftal beschikt dat bepaalde verwachtingen wekt en dat J.P.S. in het verleden meer dere malen voor grote problemen heeft gesteld. Toch kan de thuisclub meer dan ooit met vertrouwen de komende strijd tegemoet zien, aangezien zij zich immers geruggesteund weet door een voortreffelijke competitiestart. Gelet op de behaalde maximale winst uit de voorgaande wedstrijden, is die conclusie volkomen gewettigd. Dat veelbelovende begin zal daarentegen ook conse quenties met zich meebrengen, omdat de tegenstanders er uiteraard een bij zondere eer in zullen stellen een onge slagen ploeg te laten struikelen wat voor J.P.S. dan ook een duidelijke waarschuwing moet inhouden. Het grote braakliggende terrein in de Antoniusstraat, dat door de wijkraad binnenstad is voorgedragen bij de ge meente om een speel- en verpoosterrein te worden voor kinderen en bejaarden, staat nog steeds vol met auto’s. Auto’s waarvoor anders geen plaats is en die vooral eigendom zijn van personeel van de omliggende kantoren (o.a. Belasting kantoor en Centraal Ziekenfonds). «groep Speelvoorzieningei iigden van deze twee ia De oprichters van het bedrijf zullen vijftig jaar geleden zeker niet hebben durven dromen, dat het bedrijf nog eens zo’n vlucht zou nemen. Sedert 1945 is mevrouw Rossmeisl de be zielende kracht in het bedrijf geweest en hoewel zjj nu erg veel over kan laten aan haar kinderen en een team voor treffelijke medewerkers, weet zij nog precies wat er aan de hand is en houdt zich op de hoogte van allerlei ontwikke lingen. Vooral voor haar is deze ope ning een gebeurtenis, een gouden jubileum waardig. JOK is een vereniging voor jonge mensen tussen 17 en 27 jaar en ze wil aan die groep de gelegenheid bieden zich eens in de twee weken, meestal op zaterdagavond, én passief én actief te ontspannen. Dit hopen we dit jaar te bereiken door o.a. een lezing door Bur gemeester Becht, een bingo-avond, eigen toneel, een dropping, een weekend met Pinksteren, ons eigen Zullie carnaval, de Vlaamse folk-group Het Kliekske, de troubadour Zjef van Uytsel, het Kabaret Zonder Filter, en als opening dus Dimitri van Toren. Ook in het bedrjjf zelf is uiteraard van alles veranderd. Wat zeggen de mensen van vandaag nog de woorden pince nez, lorgnet, so easy, gebruiksvoorwerpen, die er alleen waren voor het nut. Men kon er door zien, maar dat was dan ook alles. In de brillen van toen werden alleen vlakke glazen verwerkt, die me rendeels met de hand moesten worden geslepen. ;weg i het gevestigd, r firma Frits nog Hoewel het pand nog maar enkele jaren geleden een grondige ver bouwing onderging, is er onder het nieuwe bewind weer een uit gevoerd, voornamelijk om de expositie- en verkoopniimten meer aan te passen aan de geheel eigen formule van de firma Raming. Deze wil bepaald geen meubelhandel zijn in de meer traditionele betekenis van het woord. De nadruk ligt meer op ’woonideeën’ en dat komt ook sterk naar voren uit de kollekties die de firma Raming voert. De klassieken zijn hierbij natuurlijk wel vertegenwoordigd, maar toch in minder sterke mate dan gewoonlijk het geval is. een geheel vrijblijvend kan worden meegedaan. Bij inlevering van de inge vulde kaart wordt aan de inzenders een erg leuke attentie overhandigd, waar men thuis nog lang plezier van kan hebben. Ook aan de kinderen is gedacht. Voor hen is er een kleur- wedstrijd ’Gezellig Thuis’. De ingezonden tekeningen worden in de zaak geëxposeerd. Er zjjn drie hoofd prijzen (drie fietsen) die op zaterdag 20 winnaartjes worden uitgereikt. De teke- TERUGBLIK BLEEK VOORUITZIEN ningen zullen dan nog tot zaterdag 10 november bij Raming te zien zijn. Het ligt in de bedoeling om bij Raming op korte termijn te komen tot een soort informatiecentrum waar in lichtingen kunnen worden ingewonnen over uiteenlopende zaken, zoals centrale verwarming, vloerbedekking, doe-het-zelf, etc., etc. Er komt ook een bibliotheekje waaruit boeken geleend kunnen worden. In de boekenkast komen natuurlijk geen romans, etc., maar wel werken die van nut kunnen zijn bij de inrichting van een woning. Verder wordt er gewerkt aan de in richting van een kleine koffiebar, zodat men even rustig kan verpozen. Met de opening van de firma Frits Raming - Woonideeën is Tilburg een bedrijf rijker geworden, dat door zijn opvallende formule een aanwinst is voor het Tilburgse zakenleven. Op zondag 30 september zal de jonge renvereniging JOK het negentiende seizoen officieel openen. Dit zal gebeuren door de bekende troubadour Dimitri van Toren. De toegang voor niet-leden bedraagt voor deze, avond 3 gulden, terwijl leden vanzelfsprekend gratis toegang hebben. De avond zal beginnen om kwart over acht en wel op het adres Johannes van Oisterwjjkstraat IA, dat ligt tussen de Besterdring en de Koestraat. Tilburg dinsdagavond - Deze week vrijdag opent de firma Frits Raming, Korvelseweg 141-149, te Tilburg officiéél de poorten van haar nieuwe zaak. In het riante pand was tot 1 april de firma Govers op Korvel maar per die datum werd het bedrijf overgenomen door de r>»s Raming, die in Breda een warenhuis exploiteerde en dat nu doet in Gouda. 1 Let pand g onderginj I, voornamel In 1898 richtte de zoon van de oud-politiecommissaris van Tilbu Caarls, een bedrijf op, waarin klokken gemaakt en gerepareerd werden en waar men zich tevens toelegde op het slijpen van stalen werktuigen en glas. Negen jaar later kwam L. A. van Stensel op 12-jarige leeftijd in de zaak en is er sindsdien gebleven. Hij nam het bedrijf in. 1932 over, en dit jaar viert Caarls Optiek het 75-jarige bestaan. Dit jubileum is een reden tot grote voldoening voor de oude heer van Steensel, die zich uit zaken heeft teruggetrokken, en zich in het Bejaardentehuis Konings- 8erru voorde wijdt aan het maken van draadconstructies en scheepsmodellen, want hij kan nog altijd niet stilzitten. De herinneringen, die hij heeft aan zijn jarenlange bedrijvigheid, zijn interessant. Hij heeft een groot aantal dingen bewaard uit de loop der jaren. Zo een brief uit Duitsland uit de twintigeijaren, waarop voor - schrik niet - aan twintig miljard mark postzegels zit. De prijzen waren in de jaren- voor de tweede wereldoorlog wel even anders dan tegen woordig. Het pand in de Zomerstraat, waarin het bedrijf lange tijd gevestigd is geweest, werd gebouwd voor f. 5.200,-. De bronzen pui met decoraties kostte in zijn geheel f. 345,-. De hele elektrische instal- latie van het huis werd aangelegd voor f. 115, meer aan tegenwoordig op hun vernuft aangewezen waren; dat is er nu niet meer bij met al die prefabricage. Toen de heer Caarls in 1911 zijn eerste elektromotor kon plaatsen was hij bijzonder trots, tevoren maakte hij gebruik van gasmotoren om zjjn slijp machines aan te drijven. Overigens was de heer Caarls toch een pionier: hij was de eerste, die in Tilburg een auto had. De herinneringen van de oude heer van Steensel aan de tweede wereldoorlog zyn natuurlijk bijzónder talrijk. Het was toen moeilijk aan materialen te komen en de Duitsers waren er bijzonder fel op te raken aan bruikbare kijkers. Er was dan ook geregeld huis zoeking, waarbij de heer van Steensel goed moest opletten, want de onderzoekers waren niets te goed om Door de firma Rossmeisl. die tot zeer ver buiten Tilburg een uitstekende re putatie heeft, is er naar gestreefd een kollektie op te bouwen die uitmunt door kwaliteit en variëteit. Dat moge al blijken uit het feit dat het goedkoopste elektrische orgel(tje) iets boven de honderd gulden kost en het duurste ongeveer f. 30.000,-. Daar tussenin zit nogal wat. Het is ver bluffend te horen welk een mogelijk heden ook de meer eenvoudige orgels hebben. In de duurdere kategorieën kan men eigenlijk alleen maar konstateren ’dat tegenwoordig alles mogelijk is’. Een opvallend nieuwigheidje zijn de orgels waarmee ook muziekcassettes af speelbaar zyn. Aan één kant met orgel begeleiding; aan de andere kant zonder, zodat men zelf met het orkest kan meespelen en naderhand naar zijn eigen prestaties luisteren. Opvallend is het mooie Johannesorgel dat in de zaak geëxposeerd wordt. Dit kerkor moderne stijl gebouwd en he prachtige klank. Sterk in c (vooral in Amerika) zyn ook GSBW veroverde op SET, ZIGO en Bos kant 5 wedstrydpunten; Hieronymus op dezelfde ploegen maar 2. Het ver schil op de ranglijst tussen GSBW en Hieronymus is dus niet ontstaan door het spelen tegen andere en zwakkere tegenstanders, maar wjjst wel degelijk op ongelijkheid in kwaliteit. GSBW komt a.s. zondag naar Hierony mus. Toch zou deze ontmoeting de mensen uit Goirle tegen kunnen vallen. Hieronymus laat op het veld te veel goede dingen zien om de ploeg te mogen onderschatten. De dag komt vast en zeker dat het, wat vakmensen noemen, lekker gaat lopen. Dan zal de club aan de Jan Truyenlaan een lastige tegenstander Mogelijk zal vinden. 1 er in de werkplaatsen waar ze ligd werden dan ook primitief i goede kant van de zaak jd, dat de vaklieden veel Sinds vier jaar is de oude heer van Steensel uit het bedrijf, men kan dus wel zeggen, dat hij er zjjn hele leven aan heeft gewjjd. Anno 1975 zjjn de brillen niet meer te vergelijken met die van vroeger. Evenals met de kleding kiest de brilledrager een bril die by zyn persoon lijkheid past. Bij Caarls wordt daaraan veel waarde gehecht en men beschikt daar dan ook over een verantwoord assortiment monturen in vele kleuren en modellen. Een voorbeeld daarvan is het merk ’Cobra’, waarvan Caarls de alleenverkoop heeft. Dit betekent, dat •altijd een assortiment van 300 monturen in voorraad is, waardoor de klant voor 100 pet. zekerheid heeft te zullen slagen bij de aankoop van een bril. Doordat in dit bedrijf voorschrift, ver werking, en aanpassing van de bril in één hand is, heeft de klant optimale garantie voor het verkrijgen van een bruikbare bril. Dit geldt evenzeer voor contactlenzen. exposities is zeer veel 1. Het is bij Raming Dat zou elpal dat De werkgroep Speelvoorzieningen en afgevaardigden van deze twee laatste kantoren zyn vorige week donderdag rond de tafel gaan zitten om dit probleem te bekijken. Een doom in het oog van beide partijen was wel, het overdag vrijwel leeg staande parkeerterrein in de Langestraat (achter de Harmonie). Alleen ’s avonds als er een goede film draait of soms in ’t weekend is deze parkeerplaats zo goed als vol, maar op ’“wone werkuren in de week vrijwel «et (misschien 15? Waarom niet de '-rkeermeters uitgeschakeld voor de angparkeerders van de kantoren? Of lelemaal een vrije parkeergelegenheid? redenen) boven bus of feit, dat kinderen en natuurlijk ieder ander) >.1 plek waar mo- i sfeer is om te raar. sr spoedig eer m Dat neerlandia S oioniers bejaa

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 13