XF- Gebrandschilderde ramen Transit worden door de lieve jeugd aan scherven gegooid zoekt met origineel programma nieuwe leden Foto-amateurclub ’Kontrast’ A JASPADO CHEM. WASSERIJ JASPADO Country en BADMINTON- Western RACKETS promotion van; Paul van Vliet BEZORGERS IS Is er geen bestemming voor te vinden? naar Tilburg fonbcrs1 Pcrttocljc (Tapijten ZORGELOOS LEVEN MET EENDIEPVRIESKIST SPOORLAAN 33X TEL. 436220 TILBURG Volop ;mid I ’La Cave’ fraaie aanwinst op culinaire kaart van Tilburg „WASNIACHINECENTRALE” Igü fHöMERSl ®(U4N_H©©FFj Zomer- expositie verlengd DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 6 september 1973 - pagina 9 973 - pagina 8 Mfl ONTLUISTERING VAN BESTERDSE KERK ZOEKT EEN ENERGIEK PERSOON Vogelvrij v.a. 4,50 Andere bestemming v.a. 0,75 00' tentoonstelling ook voor ver- isjesstr. 11 isjeastr. 11 DE FRANSE EN SPAANSE GERECHTEN 146 29,75 n 100 9,95 n 100 stuk voor Legio onderwerpen sjesstr. 11 sjesstr. 11 korvelseweg 174, tilburg Wij gaan door met onze BIJVERDIENSTEN vragen wij We hebben de naam dat we niet duur zijn. Het Is de moeite waard. speciale aanbiedingen. SHUTTLES 3 stuks Liefst woonachtig in of bij die omgeving. Aanmelden aan ons kantoor N.S.-pleln 14. 46 78 onze .ijken, jven De Schans 123 in Tilbui trast’. Op verzoek van g. geen pro- 1 in amateurverband. Of voor jconcerten. Als U hieraan beantwoordt en in 't bezit bent van een /rijbewijs, gelieve U zich te melden: Jan Aartestraat 112. Vrijdag van 3 tot 6 uur of zaterdag van 10 tot 12 uur. (18-23 jaar), die zich bekwaam acht 'n nieuwe klanten kring op te bouwen. Onze klanten verwachten van U: dat U beleefd bent, goed gekleed, eerlijk en vooral behulpzaam. jmber a.s. zal in het itrum ’De Leest’ in c een Show Kent u hem m Wim Sonneveld: Voorde wijken Jullanapark Westermarkt Beukenstraat en een wijk in Udenhout De COl De van n 100 I46 I46 I46 4 de mangel korvelseweg 56-60 78 78 78 78 78 78 78 i 78 bel ons nummer 013-421697 n 100 n 100 n 100 Shetlandpulls O-hals en V-hals T-shirts lange mouw Getailleerde shirts ruit - streep - uni irop I Verkoop en Service moet ook Overiger lijke uih heeft u wel eens haast? op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer - mag duren Wij stemmen uit horen en we fatsoen kijkend ?eg aan- Het is waarom daar sjesstr. 11 sjesstr. 11 Dhr. A. 101, ier a.s. alwijk. 134 of parochie - vijk diverse 146 n 100 presentatie is in handen van TROS JUNTRY D.J. Gerard de Vries. Medewerking verlenen: Theo Jansen uit Tilburg; uit Enschede; Cees Schoei wijk; Kitty Eduard Dordrecht; GOED GEOUTILLEERD IN DE SCHANS de huisel zijn, in 'glazen huis’ te leven. tm en tende ij verder van pri- i de imma doen gewe len? tntie, zijn koninkl een 24,90 llf Intusseh is het wel zo, dat de ruiten van leegstaande gebc kantoren, ook i een bv. altijd straatjev gel idingl tiigd, gecontroleerd r hen tot de orde geroepen. Wij kregen daarbij wel wat in goed Tilburgs heet ’een grote mono’ maar we hadden toch het genoegen te zien, dat de vernielers zich van de plaats maakten. gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinig stuk behandeld, en verzorgd' neerlandia pioniers in textielreimging beginnen bepalen we gezar onderwerpen voor.de komt n deze worden door mij ,iu».t op b.v. volgorde vi verkt. Aan iet prograr <”-»ep te t uvzig houden, •■"grafie, archi- jieie rmuueien, i loeg zullen zijn laven.’ of deze vereniging niet in komt voor subsidie hetzij :tzij van de wijk- de hr. van Dal; gemeente kunnen vachten omdat wij niet aan de daartoe gestelde eisen vol doen. We zouden dan b.v. een stich tingsvorm of iets dergelijks moeten bezitten. De Stichting Welzijn subsidieert ons tot nu toe in i van een huurkompensatie, komen te vervallen, vanda huur die wij moeten bet En hij vervolgt; ’Kijk, het is 1 bij een gering ledenbestand he deel van de binnenkomende gel de huur van het pand wordt meerd. Hoe groter 1 geringer dat gedeelte vrijgeko besteed aankopen van een k fotograaf eens wat Ik vraag hem wat dè vereniging zo al doet voor haar leden. ’Om te t--’- lijk de onuvj maanden; de gerangschikt oriteit en daarna uitgewe hand hiervan stellen we he op. Om maar eens een greej waar we ons dan mee bezig noem ik u, landschapsfotografie, archi tectuur, bloemen, vogels, table-top, makro, avondopnamen, portretten enz. AUTOMOBIELMAATSCHAPPIJ B.V. Spoorlaan 175 - Tilburg - Tel. 013-424100 Na een hartelijke begroeting door de. aanwezigen raak ik al gauw in gesprek met de hr. van Dal, een van de mensen die al van het begin af aan aktief is voor deze vereniging. ’Kijk’, zegt hij; lijk kleine vereni aktieve leden. Da. waarom het er toegaat. Bovendiei de mensenelka bepaalde probl gister een dag vrij. Met deze itionale feestdag vierden we het regeringsjubileum van Koningin Juliana die door haar koninklijke afkomst en intelligentie nog steeds waarborg is voor een vrij land. F.L Derkzen - Korvelseweg 65 - Tilburg Ben Steneker ;de; Cees Schoelitsz uit Waal- y Prins uit Schoten (België); Raymond Hagenstein uit James and ’The Roadrunners’ uit Waalwijk; ’The Dutch Bluegrass Boy’s’ uit Eindhoven; ’Down Side’ uit Neerkant; ’The Twangy’s’ uit Boskoop. HEUVELSTRAAT 50 sn, zowel ontwerp als uitvoering bijzonder origineel en kleurig zijn. In het souterrain is het idee van een kelder aardig geaccentueerd, en is fraai gewerkt met bogen en bakstenen en het resultaat is tegelijkertijd intiem en op wekkend. De verdieping erboven is ’n streepje meer voornaam gedacht, maar de decoratie is, door de goed gevonden toepassing van wandbekleding, uitge sproken modern. De exploitant beschikt dan ook over goede relaties in de kunstwereld; er zijn geregeld exposities, deze maand schilderijen van de uit Brazilië afkomstige Ab. Jongmans, etsen van Theo Stevens en voorts werk van Riet de Leeuw. Op zaterdag 29 septen Sociaal Cultureel Cent de Mr. van Coothstraat te Waalwijk Country en Western Promotion Si plaatsvinden. Aanvang 20.00 uur. Ml is, zal door len gesteld. Er is film of na het or lijk te kunnen in het juiste is. Maar de openingstijden zullen nog wel herzien mi; van half twaalf tot half bruikbaarder marge. Men tigers denken, r de voortreffe- Het lot van ’afgeschreven’ kerkgebouwen wordt door bovenstaande foto wel duidelijk geschetst. Wie langs de Besterdse kerk loopt kan niet nalaten zich geducht te ergeren aan de gedragingen van de tedere jeugd, die nooit mishaagt, maar die het niettemin bestaan heeft om het grootste deel van de gebrandschilderde ruiten van het kerkgebouw in te gooien. ’Nou, nee’, zegt hij; ’De fotografie heeft zoveel facetten voor elke foto-amateur, dat het aantal onderwerpen legio is. Bovendien zijn er altijd nog verschil lende technieken en stromingen, zodat het niet moeilijk is om onderwerpen te vinden. Een andere zaak is, dat door het geringe aantal deelnemers de inte resses voor een bepaalde kant van de fotografie eerder parallel lopen, dan bij meerdere deelnemers. Dat is voor ons dan ook ondermeer een reden om het ledental op een zo kort mogelijke termijn, d.w.z. na de vakanties, te gaan uitbreiden. Een andere reden, eigenlijk de belangrijkste is, dat de ruimte waarin momenteel gewerkt wordt en gehuurd is van de Stichting welzijn Heikant, binnenkort zoveel meer aan huur moet gaan opbrengen, dat onze, overigens al zeer beperkte financiële middelen, niet meer toereikend genoeg zullen zijn om ons te kunnen handh; Op de vraag o aanmerking k< van de gemeente, hetzi stichting, antwoordt cL ’Van de kant van de g<” wij geen subsidie verwav niet aan de daartoe ge* We spraken iemand van de gelijk men weet zijn in die wi. parochies bijgevoegd - maar die ver klaarde ons, dat de zorg voor dit gebouw geen zaak meer is van de kerk. Veel mensen zullen zich afvragen van wie dan wel? Zo oppervlakkig gezien is het gebouw nog in redelijk goede staat. Wordt het dan geen tijd, dat er een bestemming voor gevonden wordt? Ontwerpers met fantasie kunnen er zonder twijfel een fraaie tentoonstel lingsruimte van maken en misschien is het ook te gebruiken voor toneelvoor stellingen harmonie* Het zou toch vreemd zjjn, als in Tilburg, waar toch al zo’n gebrek is aan goedkope zaalruimte, geen mens zou weten, wat met dit ruime, en lang niet onfraaie interieur aan te vangen. zouden daar eigenlijk wel eens de het publiek over willen stellen onze ruimte dan ook graag beschikbaar voor allerlei reacties. zijn Heikant in de vorm die echter is aldaar de hogere stalen.’ logisch dat iet grootste slden aan Tv.dt opgekonsu- het ledental, hoe s wordt, terwijl de ;omen gelden kunnen worden d aan de aanschaf van materiaal, van vakliteratuur het houden lezing döor b.v. een beroeps- laf en aan onderhoud, om maar at op te noemen.’ Nightclub Cabaret Dancing The Blue Note Veemarktstraat 36-38 - Tilburg A ZONDAGS GESLOTEN In het orgaan van de Streek VVV ’Hart van Brabant’ behandelt de laatste aflevering een aantal buitenlandse eetgelegenheden in Tilburg, waarvan de diverse menu’s uitvoerig worden besproken. Vergeleken bij andere steden telt onze stad nog betrekkelijk weinig van deze exclu sieve eethuizen, en daarom is het echt een aanwinst, dat aan de Spoorlaan dezer dagen het restaurant ’La Cave’ werd geopend, dat zich speciaal zal gaan toeleggen op de Franse en Italiaanse keuken. Dat dit ook door het publiek als zodanig bezien wordt, blijkt uit het feit dat niet alleen de receptie vrijdag 11. een vol huis opleverde, maar ook in het weekeinde de tafels gedurig bezet waren. In de afgelopen weken bezochten honderden bezoekers de zomer- expositie ’Wat leeft er in het bos? in het Natuurhistorisch Museum te Tilburg. Daar de schillende schoolklassen zeer waardevol is, werd besloten om de tentoonstelling te verlengen tot 15 oktober, het begin van de herfstvakantie. Door deze verlenging bestaat ook voor andere belangstellenden nog enkele weken de gelegenheid om op de hoogte te komen van wat er leeft en groeit in het Nederlandse bos. De tentoonstelling is dagelijks te be zichtigen van 2-6 uur in het museum- gebouw, achter de stadsschouwburg. Op geregelde tijden worden toepasse lijke films over het bos vertoond. Dat zijn we ook niet. En daar willen wij u graag van overtuigen. ’We zijn een betrekke- niging met zo’n twaalf )at is dan ook de reden bij ons zo gezellig mi stimuleren daardoor :aar bij de aanpak van blemen dia b.v. bij zien en dan niet tussenbeide komen. Wijzelf hebben een keer een paar niet meer zo jonge kinderen bezig gezien en sommige fotografische technieken om de hoek komen kijken, zonder dat we verzand raken in eindeloze diskussies, die je al snel krijgt als de groep aan merkelijk groter zou zijn.’ ’Maar ben je met zo’n betrekkelijk kleine groep mensen nu niet gauw uit gekeken op bepaalde onderwerpen? vraag ik. Het belang De Haagse kok, Ed van den Ende gespecialiseerd in Spaanse schoten f men kan dan ook diverse bereiding wijzen bestellen van lanj inktvissen etc. Uitgebr van soepen, waarbij de twijfel namen zal smaken uiteraard, die heeft gehoord of geproef nadruk ligt ook op de giiu-« waar grote steaks van 500 gr gebraden en naar de eisen der ki gediend. Een Cave’ is ook, dt Origineel Het restaurant - dat wordt aange- kondigd als ’steakhouse en bistro’ - is een initiatief van de heren Frans Clijssen en Harrie de Bont, van wie de laatste ruime ervaring in het vak heeft, aangezien hij ook de exploitatie verzorgt van Hotel ’A L’Industrie’, onlangs helemaal verbouwd en thans beschikkend over 24 kamers met vijftig bedden. ’La Cave’, wat eigenlijk ’de kelder’ betekent, is gevestigd in een van de grote huizen aan de Spoorlaan tegenover het postkantoor. Oorspron kelijk bestond het plan om alleen het souterrain te gebruiken, maar tijdens de planning bleek zoveel aanloop te verwachten te zijn, dat de bel etage er nog bij getrokken werd. De heer de Bont heeft zelf het interieur ontworpen en elke bezoeker zal meteen toegever dat zowel ontwerp als uitvoerin origineel en kleurig zijn, ain is het idee van een kek geaccentueerd, en is met bogen t is tegelijk* De graad van vernieling en de precisie, waarmee kennelijk wordt gegooid, zijn verwonderlijk. In tal van gevallen zijn de gebroken stukjes glas veroorzaakt door doelgericht gooien. Het kan toch wel niet anders of deze baldadigheid moet met zeer grote toewijding en con centratie zijn uitgevoerd, en dan rijst de vraag of voorbijgangers zoiets nu niet Kom dezer dagen c etalages eens bekij of nog beter, loop ei binnen, en vergelijk onze prijzen. >urg Noord herbergt de foto-amateurklub ’Kon- de leden ben ik eens op een donderdagavond bij deze vereniging een kijkje gaan nemen. Na gedurende enig zoeken in de duistere gangen van het voormalige klooster een bordje gevonden te hebben met ’ingang volgende deur links’ treed ik binnen in wat eens de ziekenafdeling van de kloosterzusters was, thans het domein van foto- klub Kontrast. Koningen en koninginnen, prinsen en prinsessen spreken erg tot de ver beelding. In de kindersprookjes komt dat duidelijk tot uiting. In onze op voeding zit gewoon een stuk begrips vorming met betrekking tot koninklijke personages. Dat komt tot uiting bij Prinsjesdag, als de gouden koets uitrijdt of bijvoorbeeld bij een koninklijk huwelijksfeest. De grandeur er omheen mag dan wel in discussie zijn, de kern wordt niet aangetast. In ’Hamlet-Kies’, een bewerking van de ’Hamlet’ van Shakespeare, dat u binnenkort in de Nederlandse theaters kunt gaan zien, staat Hamlet voor een keuze, een gewetensconflict. Hoe moet hij handelen? Vanuit zijn scherpe intelligentie, zijn koninklijke afkomst, of in een tactvol samengaan van beiden? U had internat Eigen portretstudio Voor het maken van portretten hebben wij hier onze eigen studio. De modellen waarover wij kunnen beschikken komen uit onze eigen kennissenkring omdat wij natuurlijk geen beroeps modellen kunnen bekostigen, maar dat hoeft ook niet, want het is verrassend wat een leuke en mooie resultaten het werken met amateurmodellen oplevert. Overigens wil ik er nog wel even bij vertellen dat onze modellen altijd door ons worden beloond met een mooie vergroting van een door haar zelf ge poseerd portret. Voor de buiten opnamen gaan we vaak individueel te werk, maar ook trekken we er wel ge zamenlijk op uit om bijvoorbeeld bloemen te fotograferen of om, zoals we laatst hebben gedaan, opnamen te maken van de binnenstad bij avond. Het kan voorkomen dat terwijl sommigen van ons zich hier in de studio bezighouden met b.v. experimentele fotografie, er anderen in de belendende doka (Donkere Kamer) bezig zijn iemand de beginselen van het af drukken van een foto bij te brengen. Iedereen komt bij ons aan z’n trekken, zowel gevorderd amateur als beginne ling. Juist door het met elkaar praten, het met elkaar uitzoeken en door het uitwisselen van gegevens leert de een de ander nieuwe dingen en houd je de interesse levendig.’ En hij vervolgt enthousiast; ’Binnen kort, in september, bestaat de Parochie Heikant 100 jaar, daartoe worden er op 7, 8 en 9 september feestelijkheden ge organiseerd wat voor ons straks een reden is om in de Leharstraat te gaan staan met een kraam waar men infor matie en eep mooie reproduktie van een van onze bekroonde foto’s gratis kan krijgen. Bovendien worden overal in de wijk bij de winkeliers een week van tevoren foto’s van ons in de etalages uitgestald en wordt er tijdens de feestelijkheden door onze leden gefotografeerd, zodat e.e.a. voor het na geslacht'bewaard wordt. Een selektie hiervan zal na afloop door ons aan de pastorie worden aangeboden.’ Het is maar te hopen, dat de ledenaktie goed zal slagen. zaak (of persoon) in het karikatuur. Hij overdrijft, accentueert, is ironisch bezig, maar nooit grof. Daarom is Servet nooit een tafellaken geworden. Het koninklijk huis heeft de laatste jaren veel in de publiciteit gestaan. Voor de schandaal en sensatie pers zijn er altijd wel mogelijkheden geweest, koppen te maken en plaatjes te schieten. Er zijn discussies losgebarsten, die vaak voortkwamen vit situaties in tlijke kring. Het moet moeilijk deze tijd in een koninklijk nog, de stalmeester van ld? De franje van oranje, de chocolademelk met Kerstmis en het défilé op Koninginnedag waren items die het met het wonderlijke Haagse accent van de hofdignitaris heel goed deden in zijn show. Heeft u zich ook geamuseerd met de ’koninklijke’ grappen van Wim Kan? Nooit banaal, maar geestig en met gevoel voor distinc tie. Wie kon Prins Claus beter een overjas aanbieden tegen de kou in Nederland dan juist Paul van Vliet in zijn gelegenheidsshow bij de verloving toendertijd? En wat dacht u van het aanzitten aan het banket van Toon Hermans? Zijn nummer over het erekruis en de onderscheidingen in het naaimandje waren hoogtepunten in de cabaret-kunst. Barend Servet (wie was dat ook al weer) had ook een nummer met als thema ons Koninklijk Huis. Het muntte uit door grofheid en gebrek aan f en humor. Het was net of k Nederland een kopje koffie kret geboden in een roestige emmer, nog steeds een raadsel, zoveel kostelijke zendtijd aan werd verknald. Het zal wel te maken hebben met het democratische recht van vrije- meningsuiting en het modeverschijnsel alles grof op de korrel te willen nemen. ’Noblesse oblige’, een gezalfde uit drukking die nog steeds opgaat. Grappen maken ten koste van anderen is niet zo moeilijk. Maar daarvoor geldt wel, dat je die ander dan vrij goed moet kennen. Een portret schilder maakt vele schetsen en voorstudies, alvorens hij de kop definitief in lijnen en kleur zet. Een cartonist typeert de kern van de Kaarten a f7,50 verkrijgbaar bij: Dhr. D. Sibbald, Mr. Groen van Prinsterer- laan 35, Waalwijk; Dhr. W. J. van Ale- beek, Talmastraat 8, Waalwijk; van Damme, Dr. Kuyperlaan 1 Waalwijk; Voorts op 29 september aan de kassa van ’De Leest’, Waal" Tel. inlichtingen: (04160) 3413-r 33422. igrijkste is uiteraard het menu., se kok, Ed van den Ende, is Jtels ,en sidings- rgria’s, chigalla’s, jreid is de keuze s bezoeker zonder ontmoeten, en sn uiteraard, die hij nog nooit hoord of geproefd. Een stevige ik. ligt ook op de grill-afdeling, CTro,te steaks van 500 gr worden uvü en naar de eisen der kunst op gediend. Een bijzonderheid van ’La Cave’ is ook, dat elke maand een ander land de speciale aandacht krijgt. Wie dus elke maand een keer in ’La Cave’ gaat eten, kan dus langzamerhand de hele wereldkaart rondreizen, zittend achter zijn bord en met het bestek in zijn handen. Men schenkt in ’La Cave’ onder meer een eigen wijn met het etiket van het restaurant die niet duur en bijzonder aantrekkelijk is. openingstijden van ’La Cave’ zijn 12-14 uur en ’s avonds van 17.30-11.30 uur. Dat het restaurant ’s avonds zo laat oper menigeen op prijs word* niets zo aardig om na een toneel nog ergens behot gaan eten, als men gezelschap ’s middags moeten worder drie lijkt een 1 aan de reizif— :ns alle hulde voor twerking van het idee. Op vrijdag 21 september brengt Paul van Vliet in de Stadsschouwburg te Til burg zijn one man show ’Noord-West’. Voor de laatste maal. Twee seizoenen lang heeft dit programma zonder adver tenties, zonder televisie- of andere op vallende publiciteit uitverkochte zalen getrokken. Paul van Vliet’s typeringen als sergeant- majoor Kees, de Gids in het Reservaat en de slimme Hoer zijn bij theaterbe- zoekend Nederland in de afgelopen jaren een begrip geworden, terwijl zijn milde spot met de sportverdwazing (de Heilige Kuip), partnerruil en televisie- verslaving overal uitbundige bijval ont ketende. Zoals steeds wordt Paul van Vliet bege leid door zijn vaste muzikale ensemble onder leiding van Rob van Kreeveld. Voor diegenen, die tot nu toe nog gelegenheid hadden dit succesvolle gramma te zien de laatste kans! jouwen, oude fabrieken oren, ook al woonhuizen, die er beetje vervallen uitzien, vrijwel ten prooi vallen aan de ;ugd. Maar als het daarbij gaat om gebrandschilderde ramen, waar onder er verschillende zijn van de be roemde glazenier Joep Nicolas, die dus een belangrijke kunstwaarde vertegen woordigen, dan wordt het toch wel even anders. Had nu, toen eenmaal besloten was om de kerk niet meer te gebruiken, niet de maatregel genomen kunnen worden van de ramen te beveiligen door ze dicht te timmeren met geeigend materiaal. Dan waren de fraaie voorstellingen in elk geval ge spaard gebleven. Hier heeft niemand iets aan.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 9