FLORYN Blindenconcours 1973 had recordopbrengst 1 Saab 99 introduceert verrassend fraai gelijnde 99 Combi-Coupé ft 1 =IS huubvan ihout Potten bakkers- kursus Julianazegels in Postmuseum Kluphuis Korvelplein ’Trippelaars’ vieren Derde dinsdag in september Festival in Hilvarenbeek Volleybalclub Terra Nova J.P.S.- B.V.V.B. ’63 Nationaal geschenk in ijltempo bij regeringsjubileum Ha fijn... eenboïfèl ^vanfloryn! BrE Veel belangstelling voor Bruidsmodeshow wijk is vertegen^ wordt omlijst aan Becx. bestaans- jubileum TentoonsteBing Volkenkundig Museum verlengd Spanning in de Tilburgse Najaarscompetitie )73 - pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 30 augustus 1973 - pagina 7 DRIE AUTO’S IN ÉÉN expo nistar 1 Introduktie 19.30-21.00 losjesstr. 11 losjesstr. 11 -146 veel sfeer bij het con cours. foto H. ten Brink lan 100 concours: an 100 Als coupé Tilburg 7 ren, d ?s. De PRINSJESDAG Als combi maas kleding 5 20 289 sk. K iel thuis I25428 Als een stationwagen of combi-coupé O lét 1964 '0,80 de mangel I korvelseweg 56-60 'root aantal kopers een >mbi’ ondanks alle prak- s dezelfde als in lodellen in 1974 raagd wordt nir en 21.30 g is tevens ie benzine- is over 13 stuks - 2994 gram 9 stuks 2665 gram 7 stuks 1992 gram 3 stuks 1045 gram 5 stuks 904 gram 2 stuks 765 gram 3 stuks 674 gram 3 stuks 625 gram “T zich nu creaties en uur uur dames heren ntillen F.D.C. teel de combi- gen srde j.l., oi Imstreker k de dak- het n uit doeg ct te isme zien. Er Jong' burg Winn aan zijn dijke -146 tan 100 voorhoede van de i op Zand liet het in V.V. Hsgestel 'estel delsgestel t op- Nieuwland- >9) of zich osjesstr. 11 -146 bruine tesporte- jekentas; plaats door verlenen de burgemeester van iplaats te organiseren plaatselijke s in aansluiting op de televisie en oproep van maandagavond 3 iber a.s. >rt Federatie zal het lien de Nederlandse tg verleent aan aktie voor het De rept coupé en ontwerper artz, heeft een 11, plastic en Uing afge- ;emt het a Regina- plaats in. nieuwe jubi- Amber a.s. r geëxpo- van een Sedan en de laadruimte van zing van het nieuwe model dlend model in produktie i maandag, en 21.30 u Uitslag korpswedstrijd: 1’Dobbertje Onder’ St. Michielsgestel 2. ’De Ezelsvissers’ Móll 3. ’Vereniging Dordrecht’ 4. ’Venlo’ 5. ’Vrolijke Vissers’ Eindhoven 6. ’St. Petrus’ Linnen 7. ’Den Dungen’ 8. Ruisvoom II, is vinyl, pende vitoon t een tan 100 lan 100 tan 100 HULP VOOR INVALIDE KINDEREN uur meisjes heren uur heren ;n. 19.30-20.45 uur rekreatie uur rekreatie nger en Sedan- lege- i Juliana heeft ies in het pro- een nationaal bestemd ten prachtig weer en rtjes zing. ;n verkrijgbaar. iets grotere gewicht echter zonder het rijcomfort nadelig te beïnvloeden. 1 zijn als volgt: 19.30-21.00 uur .00-22.30 uur niet*-/ ■jW ledenkaartjes zijn uitsluitend ver ghaar in het trefcentrum zelf. kunnen kaartjes bij alle jen in de omgevi rhts 500 kaarten nwoordigd. Het geheel in de vleugel door Frans ’Lieve dagen, aat, op :ve, 14.00 uur. - Davo I, terrein Trap- uur. Prograi 1973: V.V. De Spie - F.C. Krijnen, terrein Heide Hoeve, 14.00 uur. Davo I - V.V. Hendriks, terrein Trap pisten, 15.00 uur. F.C. v. Wanrooy - Davo II, terrein Trap pisten, 13.30 uur. Harry Bar - F.C. Kemkes, terrein Heide Hoeve, 14.00 uur. S.V. de Reit - Caballero boys, terrein Heide Hoeve, 15.00 uur. Dora Boys - Th. v. Broekhoven, terrein Heide Hoeve, 15.00 uur. Inhaalprogramma woensdag tember 1973. F.C. v. Wanrooy - Caballero boys, ter rein Heide Hoev V.V. De Spie pisten, 14.00 ut Café-Bar ’Beerenhof’ Langestraat 42 Tel. 013-421083. Voor Uw geheel verzorgde De binnen-uitrusting is de andere Saab 99L-mc uitvoering. Zoals: de veï bouwde hoof isolatie, verbeterde verwarminj systeem. De deurpane uitgevoerd als bij del riode van vakantie-aktiviteiten rug is, gaan we in het klub- plein weer met het nieuwe Jggen i pot- 1502 gram 1308 gram 1225 gram 1180 gram 1065 gram 1045 gram 980 gram 972 gram 907 gram 904 gram ■"boekt van f. 6750,00 batig saldo, thans een batig saldo van f. 9500,00, welk aan het Blindeninstituut ’St. Henricus’ te canning van de visueel gehandicapte jrengst van dit concours niet achter A.s. zaterdag - aanvang 16.15 uur - zal J.P.S. op zijn terrein aan de Van Vol lenhovenstraat in zijn eerste competitie wedstrijd van het nieuwe seizoen uit komen tegen B.V.V.B. ’63 uit Bergen op Zoom. J.P.S.dat er in dit feestelijke seizoen hevig op gebrand is om zich te revancheren voor de teleurstellingen de afgelopen competitie en als pk toch wel aan sterkte gewonnen lijkt hebben, kan met gematigd optimis de nieuwe competitie tegemoet zal voor de thuisclub dan ook alles aan gelegen zijn om in deze wedstrijd suksesvol van start te gaan om zich meteen een gunstige uitgangspositie te verwerven. Zeker daarbij is wel, dat J.P.S. a.s. zaterdag op hevige tegenstand zal stuiten. B.V.V.B. ’63 blijkt immers over een sterk elftal te beschikken en zal zich reeds dadelijk tot het uiterste willen inspannen om zijn promotie waar te maken. Deze competitiestart zal dan ook zeker de nodige spanning geven. De wedstrijd zal onder leiding staan van de heer v. Hamont. ui-voupé heeft scificaties en uit- ïurs Sedans, 99L ’esloten met een «lallen, waar het 15 uur het ïiligheidsstoelen met inj □fdsteunen, dubbele veiligheidsstuurwiel en lings- en ventilatie- telen worden net zo EMS. gaan door met hun tijn ook nog een aantal In het Postmuseum te Den Haag wordt ter gelegenheid van het zilveren r““ ringsjubileum van H.M. de Koningin ui de maanden september en oktober een tentoonstelling gehouden van 25 jaar Julianazegels. Naast postzegr’- - postbladen zeese Rijksdelen 1948-1973, worden bijbehorende originele ontwerpen geëxposeerd. De Haarlemse kunstenaar, e van de postzegels, S. L. Hat aantal gravures in staal, leisteen voor de tentoonstellir staan. In de collectie nee.n boetseersel voor de Juliana F van 1969 een bijzonder pk le ontwerpen van de nieuw ils, die op 4 septer uitgegeven, worden Nu de periGu achter de rug huis Korvelpl rege- programma van start. Dat wil zeg jin in dat daarin ook weer de kursussen tenbakken zijn opgenomen, vooral ook omdat die steeds de afgelopen jaren een succes zijn geweest. De kursussen staan onder leiding v mevr. Wiesje van Kalmthout, die ook voorgaande lessen steeds heeft geleid. woensdag, te beginnen op de september zullen de lessen zijn >m 7-00 uur en om 9.00 uur in het klubhuis op het Korvelplein, Kor velplein 30. Veel kursisten lessen, maar er zi plaatsen vrij. U kunt zich plaatskaarten vanaf orijgbaar aan het Algemeen Haags ;in 2 en een week aan het Houtrust- igste deelnemer: Arjah Cuypers, Til- rg 7 jaar. .inaar van de ’DorusFranssen’ wissel- beker: ’Dobbertje Onder’ St. Michielsgestel 13 stuks. ’Leo Schroot’ wisselbeker: A. v.d. Pas, Tilburg - 3 stuks .egels, briefkaarten en lucht van Nederland en de Over pit' de periode ook de Elke postzegel- twaalfde en wel or De kollektie bruidstoiletten die met een enorme zorg is samengesteld, meer als drie maanden voorbereidend werk in binnen- en buitenland, beantwoordt geheel aan het beeld wat men stelt op het gebied van bruidscre bruidsstoffen. Behalve de vele zeer jeugdige modellen, bijna alle te leveren in 6 modekleuren en in wit, heeft mevrouw Smits ook degelijk rekening gehouden met de iets ’klassiekere’ bruid. Toegangsbewijzen. Voor hen die be langstelling hebben deze Mode Show bij te wonen zijn toegangsbewijzen, mits niet uitverkocht, verkrijgbaar bij de ge noemde deelnemende zaken. Zelfs met de hoedenplank op zijn plaats is de bagage-ruimte aanzienlijk groter dan die van de 99 Sedan (400 Itr. tegen 347 Itr. SAE). Een extra bergruimte onder een luik in de vloer maakt hier van ook deel uit. Deze extra bergruimte is uitermate geschikt om waardevolle* dingen buiten zicht te houden. De grote achterklep gaat open tot aan de achterbumper zodat bij een laad- hoogte van slechts 53 cm een laad ruimte vrijkomt van 184 cm lengte. Het reservewiel staat rechtop langs de wand in een gleuf aan de linkerzijde. De achterveren zijn aangepast voor het 19.30-21.00 10-22.30 uur De wedstrijdcommissie had handenvol werk om elke vangst zeer nauwkeurig te wegen hetgeen resulteerde in de vol gende uitslag: Koning van het concours: H. v. Dongen, Horst (L) 8 stuks - 1502 gram Koning van Tilburg: A. v.d. Pas 3 stuks - 625 gram Oudste deelnemer: C. J. Lensen, Rot terdam 88 jaar. Ondanks de televisie-uitzending gaat er bij talrijke belangstellenden niets boven een persoonlijk proeven van de zeer speciale sfeer in Den Haag die dag. Al vroeg staan zij langs de route, de kans lopend ’als eerste langs de hekken’ met een plaatje in de krant te komen. Op 8 september a.s. vieren ’De Trippe laars’ hun veertienjarige bestaansfeest. Begonnen als een familievereniging van Indische Nederlanders in Tilburg groeide dank zij de groté toewijding van de originator, de heer J. H. Rath de vereniging landelijk uit tot een orgaan van meer dan 600 leden, waarvan er 350 in Tilburg wonen. De vereniging maakt reizen en belegt gezelligheids- avonden en heeft vooral ten doel de contacten aan te halen tussen de mensen en hen makkelijker in staat te stéllen geïntegreerd te raken. De vereniging streeft voorts naar onderling hulpbetoon. Er is eigenlijk geen be stuur, maar al het werk wordt gedaan door comités, een systeem, dat tot dusver uitstekend gewerkt heeft. Het bestaansjubileum wordt gfevierd in de zaal van het parochiehuis aan de Kwaadeindstraat met een grote Sate fuif, waarbij de leden nog een speciale verrassing zal worden aange boden. Muziek zal wprden gemaakt door het ensemble ’The Black Tulip’ uit Sassenheim. De avond is uitsluitend toegankelijk voor leden, maar men kan tevoren nog'lid worden door zich op te geven bij de heer J. H. R'ath, Leliestraat 31, tel. 421206. BRUILOFTEN Tj PERSONEELS- FEESTEN RECEPTIES VERENIGINGS- AVONDEN Zaal beschikbaar voor vergaderingen Met z’n grote achterdeur die gehe daklijn volgt zal de Saab 99L cc coupé de zo vaak voor dit type wage gebruikte benaming van ’met derc deur’ benaderen. Het grote verschil is alleen dat deze achterdeur net zoals in een echte i staVQ?lwa8e-(bife’l' aan de achterbumper... dporloopt. .Met -de hoedenplank verwijderd "ent’ neergeklapte rugleuning krijgt men een laadvloerlengte van 184 cm en een laad volume van 1,5 kubiekemeter en on danks de coupé-lijn een zeer bruikbare laadvloerhoogte. De achterdeur opent tot volledige stahoogte, 1,80 m en wordt dan ondersteund door 2 gasgevulde schokbrekers. De toegansprijs voor dit concert be draagt f 3,50. Losse augustus verki kantoor van het Comité, Nassaupleir vóór het concert i gebouw. de bagageruimte geplaatst en kan ge makkelijk worden verwijderd om in bepaalde gevallen een nog bredere laad vloer te krijgen, ontstaan bij aanrij dingen van achteren, dat dit wiel ont- staanontstaan bij aanraij dingen van achteren, dat dit wiel de benzinetank zou samendrukken, met alle gevolgen van dien. De deurschamieren zijn aan de onder zijde van het dak aangebracht zonder dat ze een belemmering vormen voor de laadvloer-opening. De bagageruimte geheel bekleed met een slijtvast v“ Een voordeel van de aflopei coupé-lijn is dat de achterruit schc blijft dit in tegenstelling met i stationwagen met rechthoekige achter kant. Uitslag personele wedstrijd: 1. H. v. Dongen, Horst 2. E. de Vries, Moll 3. A. Verwees, Moll 4. - F. Verwimp- Oud Turnhout .,5..M.J<agiers, Gent 6. K. v. Deur, Swalmen 7. H. v. Weert, St. Michielr 8. J. v. Erp, St. Michielsges 9. K. den Otter, St. Michie 10. G. Jacobs, Tilburg Was in 1972 reeds een record opbrengst gébo werd dit record met stukken geslagen n.l. ec bedrag in zijn geheel wordt overgedragen i Nijmegen, en wat ten goede komt voor de ontspt jongens van genoemd instituut, die met de opbi het net gevist hebben. Op 18 september, de derde dinsdag in september, zal H.M. de Koningin, verge zeld van de Prins der Nederlanden en andere leden van het Koninklijk Huis om 1 uur precies het paleis aan het Lange Voorhout verlaten om zich te be geven, via het Lange Voorhout, Kneuterdijk, Lange Vijverberg en Korte Vijverberg naar het Binnenhof, waar zij in de Ridderzaal de troonrede zal uit spreken. Gevonden voorwerpen lijst van 19 tot en met 26 augustus 1973. Inlichtingen: Hoofdbureau van Politie. Noordhoekring, Tilburg. B.b. f 25,-; herenbril, damesbril, ge streept poesje; parkiet, rubberboot; boek,met blauwe kaft; draagbare radio: witte motorhelm; dameshorloge; groene zijljack; zak met wasgoed; zwarte bontjas; wollen trui (herentrui); meisjesjas (blauw); blauwe kihderbroek; plastic zak met inhoud; klemportemonnee; zwarte dames monnee met inhoud; bruine boen zwarte knip beurs; bruine boekentas met inhoud; leren etui met inhoud; zilveren armband; bruine tas met in houd; zwarte aktentas; groene pukkel met inhoud; reg. bewijs Kath. Hoge School. Verzekeringsplaatje: PRW 131. Diverse sleutels en sleutelbossen. Dalmantiner, teef; klein bruin hondje; zwart/bruin hondje. In de nu reeds bijna uitverkochte Studiozaal van de Stadsschouwburg kunnen dinsdag 4 september toe komstige bruidjes en belangstellenden hun harten ophalen aan een keur van nieuwe bruidstoiletten, bruidsstoffen en bijbehoren accessoires hetgeen, gezien het enorme succes van het afge lopen voorjaar, wederom een onver getelijke avond blijkt te gaan worden. In samenwerking met zes hieraan deel nemende zaken organiseert Smits Stoffen en Bruidskonfektie Piusplein 25 deze Bruids Mode Show, die behalve de nieuwste najaars- en wintermodellen bruidstoiletten en stoffen ook ’opge fleurd’ gaat worden met modieuze bruidsschoentjes van Select Schoenen, aantrekkelijke bruidsboeketten van bloemsierkunst ’Ego Bloma’ uit Goirle, schoonheidsspecialiste en coiffures Henri de Beer, terwijl voor film- en fotoinformatie Romanesco uit Oister- De expositie ’Half-nomaden in Afghanistan, de Firozkohi’ die momen teel in het Volkenkundig Museum te bezichtigen is, is verlengd tot 10 sep tember a.s., vanwege de grote belang stelling die deze tentoonstelling nog steeds ondervindt. De expositie laat de bezoekers kennis maken met de cultuur van een bergvolk uit Afghanistan, dat bijna geheel in eigen levensonderhoud voorziet. Door hun half-nomadisch bestaan kunnen zij zowel landbouw als veeteelt beoefenen. Dit heeft tot gevolg dat zij zomers in tenten wonen, gemaakt van rietmatten en kleurige weefsels. Op de tentoon stelling staan twee van deze tenten op gesteld. Daarnaast toont de expositie gebruiksvoorwerpen die samenhangen mét de landbouw, de veeteelt en de voedselbereiding. Omdat de Firozkohi een groot deel van het jaar een trekkend bestaan leiden, is de kunst en het handwerk weinig ont wikkeld. Een uitzondering hierop vormt het weven. De vrouwen vervaar digen op de horizontale weefgetouwen verschillende soorten weefsels met een rijke variatie aan motieven. Deze weefsels worden voor vele doeleinden gebruikt, o.a. voor kleding. Aan de tentoonstelling is een dia-klankbeeld verbonden over het natuurlijk milieu en de levenswijze der Firozkohi. Tot 10 september kunnen de bezoekers in het museum Afghaanse sieraden kopen, waarvan de prijs varieert van f35,- tot f80,-. In de 2e ronde van deze competitie wist Dora Boys zich fraai te herstellen van de vorige week geleden nederlaag. Het maakte F.C. Krijnen tot zijn ’slacht offer’. Ondanks het missen van een penalty in de beginfase van de wedstrijd zorgde Dora Boys toch voor een grote overwinning, n.l. 5-1 De schotvaardige Harry Bar uit Loon de wedstrijd tegen V.V. De Spie flink afweten en kwam .niet eenmaal tot scoren. De Spie daarentegen strafte een fout in de achterhoede van de Harry Bar genadeloos af en wist deze 1-0 voorsprong tot het einde te handhaven, ondanks het harde en soms wat ruwe tegenspel van de tegenstander. F.C. Kemkes hield in een spannende wedstrijd V.V. Hendriks op een 0-0 gelijkspel, wat mede te danken was aan het formidabele optreden van hun keeper, die het zelfs nog presteerde om een penalty te stoppen. Een coupé met de passagiersruimte een combi, dit is in een notedop de beschrijvii van Saab dat rond de jaarwisseling als aanvul) komt. Ondanks het feit dat de markt voor combi’s stijgt, is het marktaandeel relatief klein. Een groot marktonderzoek, dat door Saab in Zweden werd uitgevoerd heeft aangetoond, dat een gr< zekere weerstand heeft t.o.v. de traditionele ’con tische voordelen. Het marktonderzoek werd ook gehouden teneinde vast te stellen wat de ideeën zijn van de kopers omtrent diverse automodellen. De uit komst hiervan was, dat vele kopers als volgt reageerden: 1. Coupé’s hebben meestal niet voldoende ruimte achterin en slecht uitzicht naar achteren. 2. Combi’s zijn meestal minder gewild om hun ’bestelwagen’ uiterlijk. Zij werden ook beschouwd als: duurder, minder comfortabel, min dere wegligging en sneller vuil, (achterkant). De Saab 99L Combi-Coupé is het antwoord van Saab-Scania op boven genoemd markt-onderzoek. De elegant aflopende coupé-achtige achterkant lijkt allesbehalve op een bèstelwagen, terwijl de binnenzijde dezelfde passagiersruimte heeft als de sedan, plus een extra ruimte die bijna even groot is als bij een combi. Het Nationaal Comité Zilveren Re ringsjubileum Koningin als een van haar aktie gramma opgenomen geschenk aan te bieden, behoeve van het ’KIND IN NOOD’, zoals in Nederland de bouw van een tweede kinderdialysecentrum voor nier- patiëntjes en buiten Nederland projekten voor geïntegreerde kinderzorg en hulp aan het door oor logsgeweld invalide geworden kind. Het is de bedoeling dat hier ter stede op maandag 3 september a.s. een bliksem- aktie wordt gehouden in de vorm van een huis-aan-huis kollektie, waarvan het Oranje Comité de organisatie op zich zal nemen; momenteel zijn sport verenigingen benaderd om de nodige kollektanten te leveren. Om voldoende steunpunten in de stad te kunnen verkrijgen heeft het O.C.T. gedacht om een aantal particulieren adressen in te schakelen. De medewerking welke gevrs houdt in dat tussen 20.00 uu uur een 25-tal kollektanten een bus komen afhalen en terugbezorgen. De kollektanten krijgen hiervoor een oproep thuisgezonden. De kollekte- bussen moeten de volgende dag op het gemeentehuis worden ingeleverd of worden opgehaald door de organisatie. Deze aktie kan alleen slagen als de organisatie voldoende medewerking krijgt. Het doel van deze aktie recht- Ter gelegenheid van zijn 1-jarig bestaan organiseert het trefcentrum Hemel’ een festival van twee d achter in de tuin aan de Holstras 15 en 16 september a.s. Op dit festival zal een grote verschei denheid van artiesten te horen en te zien zijn. Zowel kleinkunst als cabaret en toneel zijn aanwezig, alsook popmuziek. Het klapstuk van zaterdag is de Antwerpse Ferre Griquard, die met een 7 man sterke begeleidingsgroep komt. Hij wordt afgewisseld door een wagen spel van ’Maet Hout Staet’, en de Am sterdamse popgroep Fligt, die soft-rock muziek brengt. Zondag speelt harmonie Concordia, wordt er een film van de Marx Brothers gedraaid en wordt het festival besloten met een optreden van Dimitri van Tooren. Tussendoor zullen nog enkele Belgische en Nederlandse troubadours optreden, terwijl er nog verscheidene ’stunts’ te verwachten zijn. Het programma is nog wel onder voor behoud. De kaarten kosten in de voorverkofej» f 5,00 voor leden en f 6.00 voor leden. De lrJ krijgbaai Niet-leden VVV’s kope Er zijn slecl De dag kan worden afgesi bezoek aan de Houtrusthé Residentie-orkest om 20. Prinsjesdagconcert geeft, ditmaal in het kader van de Beethovencyclus. Niet alleen is Christoph Eschenbach de dirigent, maar hij speelt ook in het Pianokwintet op. 16 van Beethoven. De violist Uto Ughi is de solist in het viool concert, terwijl verder nog de Ouver ture Fidelio en de Symfonie no. 5 worden uitgevoerd. De benzinetank is onder de laadvloer tussen de achterwielen geplaatst net als in dé Sedan-uitvoeringen ter be scherming van eventuele aanrijdingen van achteren. De benzine-vuldop is aan de rechterzijde geplaatst, verborgen achter een klep in het zijpaneel. De tankinhoud is 57 liter. Het reservewiel is aan de linkerzijde van F.C. v. Wanrooy uit Kaatsheuvel kwam niet verder dan een 1-1 gelijk S.V. de Reit, dat in die wec_.,,,_ slechts 8 man was opgekomen en veel later met 10 man de wedst uitspeelde. Ook in zijn 2e wedstrijd bleef Th. v. Broekhoven ongeslagen. Na een 1-0 achterstand in de wedstrijd tegen Davo I wist men uiteindelijk toch met 3-2 te zegevieren, wat vooral te wijten was aan de geringe inzet van Davo I. De reserves van Davo ’66 bleven ook nu nog puntloos, daar zij met 1-0 verloren van Caballero boys, die hun enigste treffer kort voor het einde wisten te scoren. imma a.s. zaterdag 1 september opgeven op het kantoor zegels van 1969 een bijzonder plaats in. van het klubhuis of per telefoon onder Ook de ontwerpen van de nieuwe jubi- nummer 421639. leumzegels, die op 4 september a.s. De prijs van de lessen bedraagt f38,- worden uitgegeven, worden geëxpo- per 10 lessen, met inbegrip van de seerd. materialen die u moet gebruiken en het Het Postmuseum is dagelijks geopend afbakken van de werkstukken. van 10 tot 17 uur en op zondagen van De lessen staan open voor gevorderden 13 tot 17 uur. en beginners. jroduktie van de Saab 99L combi- zal starten rond de jaarwisseling en zal dan in het begin van 1974 lever baar zijn. De reden dat dit nieuwe model nu reeds wordt gepresenteerd is dat de Saab-Scania ingenieurs roadtests willen uitvoeren van enkele vóór- produktie modellen, net zoals indertijd met de eerste 99 typen is gedaan zonder gebruik te hoeven te maken van kunstgrepen om het model onher kenbaar te maken. De Saab 99L combi-cot dezelfde technische spet rustingen als de tweedei serie. Voorzien van de ’Swedisch made’ 2 liter Saab motor van 95 DIN PK, welke normale benzine gebruikt. Zowel een handgeschakelde als automatische bak zal leverbaar zijn. De automatische uitvoering leverbaar met electronische inspuiting. Het nieuwe ontwerp is 11 cm lanj weegt 50 kilo zwaarder dan de S uitvoering. Zeer binnenkort starten de trainingen van' de volleybalclub ’Terra Nova Tilburg’ weer. Zowel voor wie aan de kompetitie deel wil nemen als voor rekreatieve leden. Voor nieuwe kompetitie- en rekreatie- leden is volop ruimte. Dit slaat zowel op dames als heren, op junioren en senioren. De club maakt gebruik van de gymzalen aan de Korte Schijfstraat en het Burgerijpad. Aanstaande leden kunnen gedurende enkele weken wederzijds ’op proeF meedoen. De speeldagen - - maandag 19 junioren/21.( senioren. - donderdag dames/21.0( seniorei heren/20.45-22.00 dames. - vrijdag senioren/21.00-22.30 senioren. Wie geïnteresseerd is kan kontakt nemen met het sekretariaat, N: straat 44 (telefoon 426269) aanmelden bij de gymzalen. Met de achterbank en de hoedenplank op zijn plaats is de passagiersruimte 1 precies gelijk aan die van de 5 persoons Saab 99L Sedan. De neerklapbare achterbank biedt hetzelfde comfort als die in de Sedan-modellen (die trouwens ook neerklapbaar is), terwijl de af lopende coupé-lijn niet ten koste gaat van de hoofd- of beenruimte achterin. De daklijn vanaf de voorruit tot de achterruit is namelijk gelijk aan die van j de Sedan-modellen. Ook is er geen verlies in uitzicht naar achteren, die is vaak een’zwalcpunt 'iano^H coupé’s. De grote electrrfch' Verwarmde achterruit biedt hetafélFdé^Uitkiclit^als de Sedan, terwijl de achterste dakstijlen zo smal mogelijk zijn gehouden. Zondag 26 aug. j.l., organiseerde de Kon. Erk. ’Hengelaars Combinatie Tilburg en Omstreken’ voor de 21e maal het traditionele ’Blinden concours’, vanuit Hotel Café Rest. ’De Postelse Hoeve’. Er waren 370 deelnemers uit alle streken van het land, benevens een behoorlijk aan tal Belgische sportvissers. Toen om 12 uur de hengels gestrekt werden, was de spanning aan de boorden van het Wilhelminakanaal te snijden, want eenieder was erop gebrand één van de prachtige prijzen in de wacht te slepen. De vangsten vielen niet tegen en toen om 2 uur het eindsignaal gegeven werd, was bij hen die vis gevangen hadden de spanning tot het kook punt gestegen. vaardigt de gedachte dat velen hiertoe bereid zijn. Ondergetekende vraagt hier voor ook uw medewerking. Uw aanmelding om op maandag, 3 september tussen 20.00 en 21.30 uur de medewerking te verlenen wordt gaarne genoteerd, waarna uiterlijk vrijdag 31 augustus de nadere instruc ties volgen. De aktie voor dit jubileumgeschenk zal op maandag 3 september a.s. plaats vinden in aansluiting op een oproep via radio en televisie. De Nederlandse Sport F; op prijs stellen, indien sportjeugd medewerkinj het welslagen van de i nationaal geschenk ’Kind in Nood’. Dit kan in de eerste plaats door actief en belangeloos mede te werken aan sportevenementen, waarvan de financiële baten ten goede komen aan het ’Kind in Nood’. Dit kan in de tweede j actieve medewerking te ve door de burgemeester woonplaats te organiseren akties in aansluiting op de radio septeml De Nederlandse Sport Federatie stelt zich volledig achter de oproep die meer dan twintig topsporters aan de Neder landse sportjeugd hebben gedaan om in de komende jubileumweek actief te zijn.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 7