PROM CONCERT Leergangen bepalen zich tot zeer voorzichtig bouwbeleid KREATIEVE VORMING 1,49 9,98 1,98 2,25 Niet zomaar in het BOETIEK DE UIL’ KREATIEVE KURSUSSEN 1 wilde weg spreiden Bloemenclub St. Franciscus Tuindagen Bloemenshow maas kleding Malle Pietje reikt prijzen uit voor AMRO-kleurwedstrijd ditvoorst nleuwlandstraat 14 interieurverzorging - kunstnijverheid - lampen Noodkreet kankerbestrijding Donderdag 30 augustus 1973 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER is 1973 - pagina 2 CONCENTRATIE-DECONCENTRATIE POTTENBAKKEN STOFVERSIEREN •kilo MEUBELMAKEN r9 KOMBINATIE-KURSUS Definitief geplaatst Niet westelijker Opvoeding start in september weer met een aantal telefoon 425255 DOKTERS WEEKENDDIENST 15, Moer- voor u Nwe. Bosscheweg den Brink, tel. >69, Tilburg. Orionstraat entree in voorverkoop slechts ƒ5,-; aan de zaal ƒ7.50 n •kilo Pastoe wandmeubel, uitvoering wengé/wit, met T.V.-berging geen 1275,00 nu maar 995,00 Dierenartsen. Postelse Hoeflaan 43, tel. Tandartsen. St. Jozefstraat 122, tel. ïhting omdat op woensdagavond van 7.30-9.30 uur 3 lessen weven 3 lessen makramé 3 lessen sieraden maken 3 lessen batikken 12 lessen voor 40,(alles inbegrepen) 10 lessen op woensdagavond van 7.30-9.30 uur de kursus kost 25, 10 lessen op dinsdag- of woensdagavond van 7.30-9.30 uur de kursus kost 30,— 10 lessen op maandagavond van 7-9 uur öf van 9-11 uur de kursus kost (alles Inbegrepen) 40, I, op jrsus gereden «lassers lts het cm lang. zon voor S voor Woensds Tandarts Frenken, 674754. heeft 15 ha Gast dirigent SEF PIJPERS i meer dan 1 tb die door 04247-2221 (tel. 04118- de Tilbi tuin M. Heisterkar secretaris Hiermee on< korvelseweg 56-60 NADENK iklto Bosscheweg 110, Enschot, 1648. nans, >68. van met als medewerkenden: HET BRABANTS ORKEST TRIO LOUIS VAN DIJK FARCE MAJEUR TEAM CHRIS HINZE COMBINATION [vereniging 't jidt aanstaande de Putten een seerd. De wed- jaar pal dames deel, elname zeker het geen voor de teressante iOIRLE: I telsfoort I iseweg 96| als je tussen de 17 en 25 jaar bent en als je werkt: thuis Is ook een beroep!), In een winkel, op een bedrijf, waar dan ook dén kun Je je opgeven voorde kun >aarder of een openen van ling (huisvrouw kantoor, of Actie ’Moeders voor Moeders’ m, Ringbaan Oost Tilburg, Berkel- een georgani- e Tilburg, p.p. bui- idag 5 sept. i, Bredaseweg 338, tel. Zaterdagmiddag zijn beide nieuwe kan toren tussen 13.00 en 17.00 uur voor iedereen die dit wenst te bezichtigen. iken de Leergangen de het Moller- gebouw centrale BIJ OPENING VAN FILIALEN' 1 1933» nog uw iet najaar waarover id gemaakt v. Riel, 674590. Rasenberg, tel. 04251-1I H. Timmerm: 105, tel. 43556 Dierenkliniek 432867. Goirle. Dr. Bosch, Hoogeindseweg 8, Goirle, tel, 04247-2647. op d afzor Het batig saldo van het Prom-concert is bestemd voor: Vorig jaar bracht de stedelijke kollekte op fl 2.870,—. Dit jaar hopen we de fl 5.000,- te halen, want we moeten nog iets goed maken van vorig jaar toen de opbrengst was teruggelopen. Helpt u ons daarbij? Hartelijk dank! igustus. West 273, tel. DAMESKOMPETITIE HENGELEN Voor de dames van Hengelt Voorn t/e uit Tilburg wordt zaterdag in Esbeek op d hengelwedstrijd georganise strijd begint om twee uur. Verleden namen er een twintigti maar dit jaar zal de deel dubbele aantal bedragen. Deelname staat uitsluitend open voor de dames van de leden. sniging zal op de .inda maken voor Idus nog eens de i te vestigen. Sauerbom, 420956. Spreekuurtijden: zat, en zond, van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. >pagar om aldi laar bestaan nog attraktiever te >ok een demonstratie gobelin-weven. De tentoon- ••g wordt gehouden bij de fraters in lomas van Diessenstraat. Openings- 1 op zaterdag van drie tot tien uur zondag van tien tot tien uur. De liefde wordt daar echt en vol be leefd, waar de rechterhand niet mag weten, wat de linker de ander geeft. R. t>, K. Dit geldt zonder meer ook voor de ig. In ieder geval zal westelijker ricl tegengegaan, omuai cs sprake meer zal kunnen ling met de stedelijke infra- Moer Dr. v. Delft, gestel, tel. 042< JEUGDTOTO WERE Dl In de eerste week van de jeugdtoto bedroeg de inleg f. 450,-. Voor de eerste prijs kwamen maar liefst 37 personen in aanmerking en de prijswinnaars kunnen hun winst nog deze week tegemoet zien. Voor de tweede prijs kwam slechts één deel nemer in aanmerking. I’ Brekelmans uit Berkel pct. van de inleg ontvang* derde prijs is er maar één heer H. van Esch uit Tilbi vangt vijf procent. De trek tweede week vindt tc c; september. Geeft u de voorkeur aan bank- of giro cheque. Stopt u ze rustig in de bus en het komt in orde, of schrijft u over op Kon. Wilhelmina Fonds, Amsterdam, postgironummer 26.000. studentenhuisvesting verdere groei in moeten worden dan nauwelijks zijn van bindir structuur. Tot deze conclusies kwamen curatoren van de Katholieke Leergangen gisteren in hun vergadering bij de bespreking van de nota concentratie-deconcen- tratie, welke het resultaat is van een ge zamenlijke werkgroep van Katholieke Leergangen en Katholieke Hogeschool, waarin namens de Leergangen curator A. H. M. van den Wildenberg en Drs. G. C. M. Kroon en Drs. W. A. M. imp, Secretaris resp. Adjunct- zitting hadden. iderschrijven curatoren de VOORVERKOOPADRESSEN Het Nieuwsblad van het Zuiden alle kantoren van de A.B.N.; Kantine sporthal heer Verbunt; V.V.V.RossmeislDenkers L -„gang te voor- :nde week zullen huis !ïs worden ver- rdag 25 augustus Tiber weer bij u laid. En naar we celijk goede gave. it; Frans de Kok; Disco. Zaterdag 1 september. Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! srgestel. Oirschotseweg 1 243-204 en 424. bijdragen, deze teruggar komen, jln de lopende we, aan huis kollektezakjes spreid, die tussen zaterd?” en maandag 3 septembv, zullen worden opgehaald, hopen met een werke" alle kursussen worden gegeven door volledig bevoegde docenten. ze starten in de derde week van september in het gebouw van vormingscentrum ’de kring’ leonard van veghelstraat 2 in tilburg, telefoon: 421499. Curatoren van de Katholieke Leer gangen zijn van plan om in samen werking met het College van Bestuur van de Hogeschool deze toekomst plannen met de andere hbo-instellingen in Tilburg en met het gemeente bestuur verder te ontwikkelen, zodat gekomen kan worden tot een nadere concreti sering van een geïntegreerd plan voor de onderwijsvoorzieningen in de stad. DAHLIASHOW IN GOIRLE Het komend weekend wordt door de Dahliavereniging Prinses Beatrix uit Goirle een grote bloemententoonstel ling georganiseerd. Elk lid krijgt de ge legenheid op de tentoonstelling zijn eigen idee uit te werken en ook de jeugdleden krijgen daartoe alle kans. De Goirlese EHBO-verer tentoonstelling proj haar vereniging aandacht op haa Om het geheel maken, wordt er o< gegeven van stelling de Thor tijden o en op z< Zondag 2 september. Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! INTERNATIONALE MUNTEN- BEURS Zondag 2 sept. a.s. wordt door de Verzamelaars Vereniging Tilburg internationale muntenbeurs georgi seerd in de Stadsschouwburg te van 10.00-17.00 uur. Entree f. 2,- i Vele verzamelaars uit binnen- en l tenland worden weer verwacht. Dinsdag 4 sept. wordt er een ruilbeurs gehouden in de zaal van de Vredes parochie, Kwaadeindstr. 127, Tilburg ’s avonds van 19.00-21.30 uur. STUDIO 14-16 ts van 14 tot 16 jaar ?avond iij soos tlegen- (géén JEUGDSOCIETEIT WESTEND gaat zaterdagavond 1 september a.s. weer van start met haar disco-dans-avonden in de benedenzaal van het Westend’s Parochiehuis, Poirterstraat 4a voor 16-jarigen en ouder, aanvang 19.30 uur. Toegangsprijs: f. 1,50 per persoon. Onder de klanken en ritme van de hedendaagse popmuziek kan men hier dansen naar hartelust. 8e BEEKSE BERGENRIT Op dag 9 september organiseert MST de 8e maal de jaarlijkse Beekse Bergen rit. Er wordt ook dit jaar weer ge in een A en een B klasse. De A kli rijden een oriëntatierit volgens KNMV-reglement 1972 van 68 km Voor de B klassers is een zeer een voudig reglement ontworpen, zodat de rit van 50 km lengte voor iedere neling zeer gemakkelijk te rijden gemiddelde snelheid bedraagt voor de A als de B klasse 24 I uur. Er kan ingesi dag van de rit var in het restaurant 1 de Beekse Bergen, zo spoedig mc"“ rit. Voor evernuci wenden tot de heer !26) of de heer A. Vet 18-1592). rfgevallen wordt zaakt! i goed georganiseerde kankerbe- jding is duur maar noodzakelijk. >or de geldontwaarding dreigt een d-situatie te ontstaan en zal er op :hillende objekten moeten worden iinigd. Daardoor kan de kankerbe- iing jaren achterop raken. is ons aller taak, u door uw hogere JEUGDCLUB Jongens en meisjes oud. Zij die zich iedere zaterdaga vervelen, kunnen zich amuseren bij 'Studio 14-16 met o.a.: dansgel heid, muziek (disco) en een bar alcoholische dranken). Er is hiervoor een complete zaal ter beschikking gesteld, met alles erop en eraan, om het zo gezellig mogelijk te maken. Om lid te worden van ’Studio 14-16' betaalt men een contributie van f2,50 per maand. Dit jaar is het derde seizoen ingegaan en dit alles is te beleven in het jeugd- en ontspanningsgebouw, ’de Saloon' in de Schout Backstraat 33 te Tilburg. Er wordt iedere zaterdagavond van 19.00 tot 22.00 uur gedraaid en ouders zijn eventueel ook welkom. HULP NODIG Belt 0011 voor Brandweer, G.G.D. en Politie, Autohulpdienst buiten de werk uren tel. 432113. Mevr. Schalken-Otten 391, tel. 424693, Enschot en Udenhout. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. v.d. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilburg. Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 13, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kusters-Verschuuren, Hoogeind seweg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. Mej. Snellen, Scheepersdijk 66, Oister- wijk, tel. 2098. Stichting bijstand buitenlandse werk nemers ’Midden Brabant’ Goirkestraat 105, Tilburg. Spreekuur: dinsdag en donderdag van 19.00 tot 20.00 uur. Komende bouwactiviteiten zullen hoofdzakelijk moeten worden ont plooid in de Blaak, de Zuid-Oost zoom van de Warande en het gebied ten Noord-Oosten hiervan tot aan de spoor lijn naar Breda en de Ringbaan Oost. Eén van de tien afdelingen van de Katholieke Leergangen, de Para- Medische Opleidingen, zal vanwege de geringe relatie met de overige op leidingen wellicht nóg verder stadwaarts kunnen worden gesitueerd. een greep uit de mogelijkheden: - pottenbakken - sieraden maken - stofversieren - tekentechnieken - makramé - yoga - bloemschikken - weven de kursussen worden georganiseerd voor personen van 25 jaar en ouder en staan onder leiding van volledig bevoegde docenten. Twee afdelingen van de Katholieke Leergangen hebben al hun definitieve huisvesting, namelijk de academie voor Tekenleraren aan de Prof. Cobben- hagenlaan en de academie voor Leraren Lichamelijke Opvoeding aan de Goirleseweg. De derde afdeling van de Katholieke Leergangen voor de lerarenopleiding, het Mollerinstituut krijgt ook aan de Prof. Cobbenhagenlaan volgende maand een semi-permanent gebouw. Een toe- OPEN HOF IN BLOEMENTUIN DE BLAAK’ Op zondag 2 september en op zondag 16 september 1973, van 11 tot 17 uur, zal de bloementuin van de Ver eniging voor recreatie en cultuur 'De Blaak’ worden opengesteld voor het publiek. De vereniging telt 22 werkende leden die voor de grootste helft boven de 60 jaar zijn. De bloementuin is gevestigd in de voo- talige kwekerij de Reuth gelegen aan Kwekerijpad nabij station West te )urg. In de hoofdzaak worden in de i Dahlia’s gekweekt en op de open dagen zullen er ongeveer 60 verschillen de soorten dahlia’s in hun mooiste pracht te bewonderen zijn. Op beide zondagen wordt iedere be zoeker in de gelegenheid gesteld om zelf een bloemstukje te maken. De bloemen voor het maken van dat bloemstukje worden gratis ter beschikking gesteld. Ervaren bloemschikkers zullen de be zoekers behulpzaam zijn. De bedoeling hiervan is om iedereen de liefde voor bloemen bij te brengen en hem te laten zien wat er voor moois met bloemen gemaakt kan worden. Zowel volledige concentratie als totale deconcentratie van onderwijs instellingen in Tilburg is uit onderwijskundig oogpunt ongewenst en om praktische redenen ook niet mogelijk. Gestreefd zal moeten worden naar een zekere mate van gespreide situering met inachtneming van de noodzakelijke relatielijnen tussen verwante hbo-instellingen onderling en van het hbo met overeenkomstige w.o.-opleidingen. Bij toekomstige uitbreiding van onderwijsactiviteiten zal sprake moeten zijn van een duidelijke gerichtheid op het stedelijk gebeuren. Het is de heer G. 1 Enschot, die 10 ingt. Ook voor de één kandidaat, de surg. Hij ont- skking van de vindt plaats op maandag 3 voor verdere inlichtingen: boetiek ’de uil’ antoniusstraat 38 tilburg gedeelte willen verlenen, hetgeen zeer op prijs gesteld zal worden door de vele relaties in deze wijken. Bij 5000 gezinnen op Broekhoven is een openingsfolder verspreid waarin als cadeautje een kwartjesspaa: premie van f. 5,00 bij het een nieuwe spaarrekening wordt aangeboden. Alle kinderen in de wijk zijn via de scholen voorzien van een inkleur- of tekenwedstrijdformulier. Evenals bij de wedstrijd op Korvel zal een deskundige jury, bestaande uit de fraters Jeroen en Reinardus, de prijs- winnaartjes aan wijzen. Om half twee ’s middags zal Malle Periodiek wordt aan u, hetzij op straat, hetzij aan huis, een bijdrage gevraagd voor een doel, dat vrijwel altijd wel uw sympathie zal hebben. Maar dan zult u ongetwijfeld voor de kankerbestrijding nog dieper in uw beurs tasten, of uw bank- of girocheque met een hoger bedrag invullen. Kankerbestrijding is immers een zaak van algemeen belang: een doel, waarbij wij allen, zonder uitzondering ten nauwste betrokken zijn. Dit zal zo blijven tot de overwinning op deze zo angstaanjagende ziekte is be vochten. Gelukkig worden er goede vor deringen gemaakt, stijgen de genezings- kansen, kunnen enkele vormen van kanker zelfs worden bedwongen en andere vormen tot staan gebracht. Kanker is geen hopeloze zaak meer, maar... EEN OP DE VIER sterf, nog door kanker veroorzs Een strijc Doo: nood- verschu, bezuinij strijdin Het is begin- is. De zowel km per ïschreven worden op de an 12.30 tot 14.00 uur bij het strandbad van i. De prijsuitreiking is mogelijk na afloop van de intuele vragen kunt u zich van Asten (tel. erhulst Pietje in een open landauer vertrekken vanaf de Heuvelring voorafgegaan door de populaire drumband met majoret- tencorps ’Prins Bernhard’ via de Spoorlaan naar de Korvelseweg. In het nieuwe bankgebouw zal hij de prijzen uitreiken waarna de tocht wordt voort gezet naar de nieuwe vestiging op de Broekhovenseweg. Onderweg wordt nog even een bezoekje gebracht aan het Bejaardencentrum Koningsvoorde. NIET GOIRLE MAAR TILBURG In ons vorige nummer maakten wij mel ding van enkele toekomstige aktivitei- ten van F.A.K. Lumen uit Goirle. Deze foto-amateur-klub die ook in Tilburg een aantal leden telt is gevestigd op het sekretariaatsadres Van Hessen Kassei- straat 59 in Tilburg. Dus niet in Goirle, waar een straat is met een gelijk luidende naam. Sekretaresse is mejuf frouw M. N. van der Heyden. VOGEL BEURS IN RIEL a.s. zon dag 2 sept. wordt weer een grote vogel markt gehouden in Café ’De Kroon’ Tilburgseweg 26 in Riel, aanvang 10.30. Hier worden alle soorten vogels aange voerd zoals kanaries, parkieten, tropers, grote parkieten, duiven enz. en vogel- benodigdheden. Een bezoek aan deze beurs is op zijn plaats als iemand iets zoekt op vogelgebied. Deze beurs is bekend om een grote aanvoer van vogels die zijn weerga in de verre om trek niet vindt. Apothekers 31 auj J. W. v. Nunen, Ringb. 1 672076 (A). Heydens, Molenbochtstraat 21, tel. 426244 (A-N). A-N Avond- en Nachtdienst. A- Op werkdagen ook geopend van 18.00-22.00 uur, zaterdag geopend van 8.00-22.00 uur en op zon- en feest dagen geopend van 11.00-18.00 uur. van C. A. A. Thai, Kara, ae Tilburg, tel. 424312. Erzj vragen. spoedig ontvar.c Onze tuindagen houden we dit jas complex gelegen ingang Groeseindst poort Maren. Vlaggen en bloemen wijzen u vanzelf de weg. Onze tuin is geopend zaterdag 1 sept. van ’s middags 2 tot 6 uur en zondag 2 sept. van 10 tot 6 uur. De toegang is gratis en diverse attracties zullen een bezoek, behalve leerzaam ook nog aantrekkelijk maken. Bloemen liefhebbers kom in groten getale eens een kijkje nemen, u zult er, gezien de jaarlijkse ervaring, geen spijt van hebben, want het is echt de moeite waard. Tenslotte willen we r aandacht vestigen op onze in het te houden Chrysanten-show, u t.z.t. bijzonderheden bekend zullen worden in de Tilb. Koerier. Tijdens de Open Dag, op zaterdag’,-1 sept. a.s., zal Malle Pietje bekend uit de televisie-serie -SWiebertje eêri rit doof4* Tilburg maken om de winnaars van de kleur- en tekenwedstrijd hun prijzen uit te reiken en om luister bij te zetten aan de opening van 2 nieuwe bankkantoren. Op 20 augustus opende de Amro Bank een vestiging op de Korvelseweg 219, terwijl maandag 3 september het kan toor aan de Broekhovenseweg zijn deuren wijd openzet. Het nieuwe kantoor aan de Broek hovenseweg 45 is gevestigd in het pand waarin voorheen de firma Keulemans gehuisvest was. Het is bijzonder fraai verbouwd door aannemer P. H. van Meerendonk onder architektuur van Jos Bedaux te Goirle. In het interieur vallen de volledig beveiligde balie en twee ai^onderlijke zithoeken waar de cliënten hun bankzaken in vertrouwe lijke sfeer kunnen afwikkelen. Beheer der van deze nieuwe Amro-vestiging is de heer A. P. M. van Raak. Door deze vestiging, alsmede die aan de Korvelseweg, heeft de bank uitbreiding van haar service in het zuidelijk stads- Bovengenoemde reeds meer dan 25 jaar bestaande bloemenclub die door haar activiteiten en successen op het. gebied van bloemenkweken steeds meer in de belangstelling van de Tilburgse Over heid komt te staan, gaat ook dit jaar haar poorten weer openstellen voor de echte bloemenliefhebbers. Mochten we in het afgelopen seizoen reeds de aan dacht trekken voor het versieren van de Schouwburg, ook dit jaar deed de directie van de Schouwburg weer een beroep op ons om bij de te houden open dag in september voor een artis tieke bloemenversiering te zorgen. Ook werken we reeds jaren mee aan de op luistering van de plantententoonstelling van de jeugdnatuurwacht in ’het Zand’. Een en ander is ook het Gemeente bestuur niet ontgaan. Met haar mede werking zal 1974 voor onze bloemen club een heel bijzonder en belangrijk jaar worden. We openen n.l. in het voorjaar van ’74 een groot nieuw tuin complex aan de Stokhasseltse kerkstraat. De werkzaamheden voor de aa/ileg van deze modeltuin zijn reeds in volle gang. We hopen dan een zeer groot aantal bloemenliefhebbers plm. 100 met een eigen stuk grond te kunnen gerieven, waarop ze naar hartelust en onder des kundige leiding van hun gezonde en rustgevende hobby zullen genieten. Vooral voor de vele flatbewoners van de Stokhasselt en het rayon Heikant Noord zal deze mogelijkheid om volop eigen bloemen te kweken bijzonder welkom zijn. Gegadigden om lid te worden van deze nieuwe bloementuin kunnen zich reeds nu opgeven bij de Secretaris van onze vereniging fr. Kard. de Jongpl. 15 zjjn al vele aan- Wie interesse heeft doe het dus dig, schriftelijk of telefonisch t.z.t. ingt u dan verdere inlichtingen. tuindagen en bloemenshow jaar nog op ons oude aan de Paulusstraat, str. 33 door de grote van de fabriek van de Firma v. NIEUWS VAN DE WIELERBAAN OUDENBOSCH Woensdag 5 september 1973 aanvang: 19.30 uur. Grote Jubi- leumprijs Oudenbosch. Westrijden achter Vredestein motoren. Deel nemers: Gaby Minneboo 3e bij de wereldkampioenschappen stayeren amateurs, achter gangmaker J. Staken burg. Jan de Jong achter gangmaker De Ruyter, v.d. Broek achter gangmaker Huizinga. Persyn achter gangmaker Bos. Omnium, koppelkoers, sprint enz. waarin diverse kampioenen van 1973. Deelnemers o.a. Herman van Gansen (België), Robert Maveau (België), Peer Maas, Silvester Aarts, Walter Huybregts (België), Leon Daelemans (België), Pok Rovers, Ben Tenthije, Peter van Wijk, Rinie Langkruis, Gerrie Fens, Martin Venix, John Demmers, Aad v.d. Hoek, Henk Stander enz. De gehele avond muziek door de KNOR’ANE KAPEL uit Bergen op Zoom. (Dansgelegenheid). Alle rangën, ook tribune f'2,50 p.p. Plaatsbespreken tribune f 1,-. komstige definitieve huisvesting voor het Mollerinstituut zal niet te ver van beide andere afdelingen mogen komen te liggen. In een vorig jaar uitgebrachte nota hebben de Katholieke Leergangen gepleit voor situering van hun af delingen in de Blaak. Het gemeentebestuur van Tilburg 1 inmiddels reeds toegezegd een 1: daar te reserveren voor de Katholieke Leergangen met daarnaast ruimte voor toekomstige uitbreidingen van de Katholieke Hogeschool. In de Blaak den! definitieve huisvesting van instituut te realiseren en een van het bestuursbureau en de administratie. Tevens is er dan nog ruimte voor de Sociale Pedagogische Opleidingen en een mogelijke uitbreiding met een H.E.A.O. opleiding. In de gegeven omstandigheden kan op deze wijze de gewenste gebundelde deconcentratie worden bereikt en zal het contact met het stedelijk gebeuren worden bevor derd. opvatting van de werkgroep dat een gebundelde deconcentratie de voorkeur verdient. Deze deconcentratie is echter naar de mening van curatoren om twee redenen aan beperking onderhevig. Op de eerste plaats zijn van de tien afdelingen van de Katholieke Leergangen de vijf af delingen voor de lerarenopleidingen nauw op elkaar aangewezen. Anderzijds zal in het kader van de groeiende samenwerking tussen hbo en w.o. de bestaande ligging van facul teiten van de Hogeschool slechts een begrensde deconcentratie toelaten. REISVERENIGING WILLEM II Aanstaande zondag reist de Tilburgse Reisvereniging WILLEM II naar Hel mond ter bijwoning van de wedstrijd Helmond Sport-Sportclub Willem II, Tilburg. Vertrek om 13.00 uur van het station Spoorlaan. Men kan zich op geven: Reisbureau ’de Lux’, Locht- straat 14-16. Tel. 424173-421732. Tot zaterdag 18.00 uur. Of bij de heer Beer- lage, Wethouder Goyaertstraat 6, Tilburg, op zaterdag van 10.00-13.00 uur. AMATEUR-SMALFILMERS met dubbel-8 of super-8 die interesse heb ben om hun hobby in klubverband te bedrijven kunnen zich opgeven onder tel. 552636. Bij voldoende deelname wordt de smalfilmklub gevestigd in het wijkcentrum de Schans in de Heikant. De bedoeling is om in klubverband te komen tot het maken van films die verder reiken dan een vakantie- of ver jaar dagopname. Ook zal er naar ge streefd worden om de films van geluid te voorzien, om zodoende meer plezier aan de hobby te beleven. DIA-AVOND ’SCALARE’ Op vrijdag 7 september a.s. houdt de Tilburgse Aquariumvereniging ’Scalare’ wederom haar maandelijkse ledenavond in hun clublokaal van het ’Casino’, St. Josephstraat 18 te Tilburg, aan vangende 8.00 uur ’s avonds. Een be langrijk onderdeel van deze avond zal worden verzorgd door de heer W. A. Tomey. Wij mogen gerust zeggen, dat de heer Tomey een van de bekendste Nederlandse aquarianen is, die zelfs ver over de grenzen een grote bekendheid geniet. De lezing van deze avond genaamd ’Onder de Lichtkap’, omvat het gehele terrein van onze liefhebberij. De heer Tomey verstaat de kunst om het pu bliek erbij te betrekken. Een van de be langrijke pijlers waarop deze lezing berust is - de inspraak en een kontakt met het publiek. Vele zaken zullen aan de orde komen, zoals: kompositie, kleurkontrasten, behandeling van vissen en waterplanten, belichting enz. enz. Het behoeft geen betoog dat door zijn toedoen, voor de belangstellenden een zeer interessante avond te wachten staat. Voor hen die belangstelling hebben voor het tropisch-aquarium is deze avond bijzonder geschikt, om eens kontakt te maken met de T.A.V. ’Sca lare’. gerbedi trijding is immers een zaak smeen belang: een doel, waarbij en, zonder 5 betrokken z blijven tot ingsta— Rondom hart van Brabant

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 3